Binnenland. Uit tfe Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. 1 11,1 1 De bootwerkers in Engeland hebben in verschillende centra het werk her- v a t. De staking duurt echter voort te Huil, Manchester en Londen. De sta kers to Londen hebben een nieuw sta. kings-comité gevormd. Posters beletten do werkwilligen weer aan het werk te gaan. Uit Huil komen ernstige berichten: groote hoeveelheden vruchten liggen er te rot ten. Volgens berichten uit Moskou zou Lwof, de vroegere procureur der heilige synode tot vertegenwoordiger bij het Vaticaan van Sovje t-Rus- 1 a n d worden benoemd. De benoeming zou te Rome reeds goedgekeurd zijn. Dieven hebben ingebroken in den beroemden ouden dom te Gnesen, waar zich het praalgraf van den heiligen Adalbert bevindt, den schutspatroon van Polen. Zij' hebben verschillende gouden kunstvoorwerpen geroofd, welker waarde bijna onbetaalbaar is. De diefstal heeft overal in Polen groote verontwaardiging gewekt. Het aantal sterfgevallen dooi de hitte bedroeg te Londen Vrijdag 14. In een fabriek van wollen goederen te Leicester vielen 100 meisjes flauw van de hitte. Naar gemeld wordt, zou uit de offi- cieele statistiek der Russische commu nistische partij blijken, dat het aantal leden van de partij', dat in 1921 nog een half millioen bedroeg, thans tot ongeveer 250.000 is geslonken. De 1 a,n d ar bei dor s s ta'ki ng t e O u d e Tonge. Men meldt aan „De Amsterdam mer": Zooals reeds eerder gemeld is is Oude Tonge van alle gemeenten in Oost-F]aideee het brandpunt van deze sociale a,ctie. De hardnekkigheid van deze staking treedt hier ook het felst naar voren. Mocht in andere plaatsen het geschil reeds zijn bijge legd en de landarbeiders op'de é'éne met en op de andere plaats zonder succes de staking hebben opgegeven, Oude Tonge houdt, vol en, zooals dezer dagen nog werd werd uitgesproken, door deze menschen, zij houden vol a,l mocht do gansdhe oogst mislukken. En dat het al met een aardig gan getje naar deze oog'stderving heengaat blijkt een ieder, die er een kijkje neemt Er zijn groote velden, die' getuigen van de verwoesting, die deze werke loosheid aanricht. Het onkruid tiert er welig, zoodat enkele boeren reeds vroeger tot de wanhoopsdaad over gingen het gezaaide land maar weer om te ploegen. Dat door dezen treurigen toestand de verhouding in deze anders zoo> stille rustige plattelandsgemeente al meer en meer gespannen raakt tus- scben werkgevers en werknemers, be hoeft, geen nader betoog. Uit de (ge sprekken van beide zijden beluistert men een steeds stijgende verbittering, die er niet beterop werd, toen de patroons er toe overgingen om hulp te zoeken bij de werklooze Brabanders die er bij tientallen in het veld nog trachten te redden, wat er te redden is Nu eerst bleek hoe noodig het was, dat het hoofd der gemeente rijkspo litie requireerde. Herhaaldelijk kwam het tusscben de stakers en de werk willige vreemdelingen tot» hotsingen, die echter, dank zij de waakzaamheid der politie, een onschuldig karakter behielden. Woensdagavond echter liep het tusscben de stakers en de werk willige Brabanders uit op een formeel e vechtpartij, waarbij zelfs vuurwapenen werden gebruikt. De Rijkspolitie loste schoten in de lucht en aan de zijde der stakers is het gezien, dat zij 'in het wilde weg met revolvers vuur den, naar de zijde der politie en der Brabanders, gelukkig zonder te treffen De landbouwbeurs te Oude Tonge is zeer pessimistisch gestemd, en spreekt haai1 groote bezorgdheid uit, wanneer het conflict nog enkele weken mocht aanhouden. Men fluistert reeds van een herhaling van vroegere ran- cu ne-maatr egelen. Dat de kleinhandel ook reeds zoo goed als stilligt, spreekt voor zich zelf. En vraagt men nu, staan de partijen dan zoo ver van elkaar?, dan moeten wij antwoorden: Neen! Wij zijn overtuigd, dat een tactisch in grijpen van hooger hand beide groe pen, die op den duur toch niet buiten elkaar kunnen, zal kunnen verzoenen, indien het conflict over het doode Eunt gebracht wordt. Maar wie zal et initiatief nemen? Huwe 1 ijken van werkloozen. Naar aanleiding van een door de Centrale Commissie voor Steunver- leening in de gemeente Emlmen op 7 Juni j.l. genomen besluit, waarin bepaald is, dat werklooze arbeiders die een huwelijk aangaan, niet voor tewerkstelling in aanmerking komen, vooraleer een termijn van een maand, wanneer zij op 26-jarigen leeftijd huw den, twee maanden wanneer dit op 24-jarigen leeftijd geschiedde en drie maanden, wanneer het huwelijk op 22- jarigen of jongeren leeftijd gesloten werd, is verstreken na hun verzoek om tewerkstelling, is van regeerings- wege de aandacht gevestigd' op een circulaire van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken, inhoudende voor schriften betreffende steunverleening aan werklooze arbeiders, waarin be- aald is, dat personen, die na 1 Jan. 923 gehuwd zijn, behoudens onder goedkeuring van den Minister te be palen uitzonderingen, niet voor steun in aanmerking komen. De commissie is nu genoodzaakt, alle verzoeken om tewerkstelling van na l Jan. j.l. gehuwde personen aan te houden, in afwachting op een na dere beslissing van den Minister. Vele nog kort gehuwde personen komen hierdoor in een moeilijke po sitie te verkeeren, enkelen hebben zich reeds om ondersteuning tot het Burgerlijk Armbestuur moeten wenden Postzegels met opdruk'. Postzegels van 1 cent (rood) en lVa en van 3, 5 (rood) 12V2, 17Va en 22V2 cent, welke door wijziging der tarieven te veel in voorraad zijn of zijn inge trokken, zijn van een opdruk' 2 cent respectievelijk 10 cent voorzien, en daardoor gelijkwaardig aan de in ge bruik zijnde frankeerzegels van 2 cent en 10 cent. Binenkort zal aan de postkantoren ambtshalve een voorraad van deze zegels worden toegezonden. De zegels met opdruk mogen, na,ar het Hoofd bestuur hoeft bepaald, alleen bij kleine hoeveelheden tegelijk worden v erkocht. Ontbinding der r e c h t b a n k e n te Zierik'zee en Heerenveiem. Het Staatsblad no. 345 bevat een 'Klon. besluit van 6 dezer, tot vast stelling van het tijdstip van inwerking' treden van de wet va,n 22 Juni j.l. houdende ontbinding der rechtbanken te Zierik'zee en te Heerenveen. Daarbij is bepaald, dat de wet in werking; treedt met 1 Sept. a„s. „De Dag" Zaterdag is verschenen Het Voor- loopertje van „De Dag", redacteur W. H. Broek'huys, vier bladzijden druks. Het is grootendeels gevuld met mede- deelingen aangaande de geschiedenis va,n de N. V. „De Dag;"' en wat er verder is geschied; polemiek met de „Telegraaf"; een meaedeeling,, dat de Dag toch zal verschijnen, maar de de heer Broekhuys er geen woord in zal schrijven; dat hij aan zijn ver plichtingen zal voldoen, enz. Verder is er een lang' verhaal, hoe de heer Broekhuys eens een kassier, die zich aan de kas had vergrepen, van de gevangenis heeft gere'd. Als ge geen eetlust hebt, ge u hu meurig en terneergeslagen gevoelt, dient gij Foster's Maagpillen te gebruiken. Dit geneesmiddel werkt rechtstreeks op de lever, regelt de gal, helpt de spijsverte ring en voorkomt verstopping. Het geheele gestel wordt versterkt door het gebruik van Foster's Maagpillen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65in apotheken en drogistzaken. (10) Bij K. besluit is benoemd tot lid van het bestuur der Visscheriien op de Zeeuwsche' stroomen voor het district Walcheren, Zuid- en Noord- Beveland, de heer J. J. van Steenber gen, directeur der registratie en do meinen te Middelburg. Door den Minister van Arbeid is ten behoeve van woningbouw toe gekend aan de gemeente Grijpskerke f 300 voor een woning van J. Jakobsen en aan de gemeente O. en W. Souburg f600 voor'n woning van P. Verheul. Door den Comimssaris der Kon. is benoemd met ingang' van 1 Augus tus a,.s. tot gemeente-veldwachter te Sint Kruis, J. D. Her weg,'h te Aarden- burg;, vroeger marechaussee. Middelburg. Het Middelburgsch mu ziekkorps geeft Vrijdagavond wederom eene uitvoering op net Molenwater. Mocht het bijzonder heet zijn, dan zal het concert te 9 uur aanvangen en duren tot kwart over 10. Woens dagavond wordt het tweede abonne mentsconcert gegeven. Het derde con cert heeft plaats op 15 Augustus en zulks met medewerKing van het Zuid- Bevelandsch a capella' koor uit Goes. Na,ar wij vernemen heeft de po litie alhier in' beslag genomen het lijk van een ongehuwde vrouw uit Grijps kerke, die in het Gasthuis te Midcfel- burg is overleden, en waarbij vermoed wordt, dat abortus provocatus de oor zaak is. Ook moet reeds een gerechte lijke schouwing van het lijk hebben plaats gehad. De Marktkoopliedenbond Een dracht maakt Macht te Middelburg mag zich verheugen in veel belang stelling voor zijn marktfeest, dat hij zal houden op Donderdag 16 Augustus a,s. Reeds zijn een 8-tal medailles beschikbaar gesteld, w.o. een door den burgemeester van Middelburg. Goes. Met harteliiken dank voor verleende hulp zijn ie volgende giften ontvangen. Door Zr Visser f10, f5, f2.50, f2 en twee van fl. Door den penningmeester f 8. Vlissingen. Deze week zullen alhier in het Militair Tehuis feestelijke bij eenkomsten gehouden worden, toegan kelijk voor alle militairen van zee- en landmacht. Het programma bestaat uit zang, muziek eii voordrachten. Des Dinsdagsavonds houdt Ds Van der Vliet., .Geref. pred. alhier, een causerie over „Durven en Kunnen", terwijl Donderdagavond Ds Ten Kate Ned. Herv. pred. het woord hoopt te voeren. Een en ander in verband met de kennis. Voor het aantal beschikbare plaatsen voor onze stad in den trein, welke op 6 September ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van onze Koningin naar Amsterdam zal rijden, zijn zooveel aanvragen ontvangen, dat hét comité alhier om nog een 50-tal plaatsen heeft verzocht. -Bij een tweetal bewoners van het Tuindorp alhier zijn resp. drie konijnen en een achttal kippen ge stolen. De toestand van Ds W. IJ. H. Middendorp, Ned. Herv. pred. alhier, die in Leiden een ernstige operatie heeft ondergaan, is vooruitgaande. De berichlen luiden gunstig'. Er bestaat kans, da,t Z. Eerw. binnenkort uit het Ziekenhuis naar 'n particuliere wo ning in Leiden mag' worden vervoerd. Zaterdagmiddag is alhier de 68- jarige werkman P. D. tengevolge van de hitte overleden. Wolfaartsriijk. Door het in brand geraken van een petroleumstel, z.g.n. snelkoker, ontstond een begin van brand in een stookplaatsje van D. Dingemanse alhier. Door spoedig toe geschoten buren die natte zakken over het brandende toestel wierpen, was een en ander spoedig gebluscht en de schade gering, Vrijdag werd de arbeider P. de Jonge bij het koolzaadsnijden door de hitte onwel en werd bewusteloos. Ge neeskundige hulp werd ingeroepen en des avonds gaf de geneesheer verlof den man naar zijn woning te vervoe ren, waar hij tót bewustzijn kwam. Zaterdagavond was de toestand re delijk. Waarde. Met ingang van 1 Aug. 1923 is benoemd tot kantoorhouder bij den postdienst alhier dhr M. Ge leedst, thans kantoorhouder bij den telegraafdienst alhier. Zaterdagmiddag overleed dhr S. Wisse, rustend landbouwer te Waarde in den ouderdom van 73 jaren. In 1880 bewoner van Kapelle geworden, werd hij reeds in 1883 als lid van den Raad dier gemeente gekozen in de plaats van dhr M. Schipper. (1.). Bij elke verkiezing werd door hem een flinke meerderheid behaald en is hij onafgebroken 34 jaar raadslid geweest tot ün 1919. Tóen wenschte bij, in aanmerking genomen zijn leeftijd, niet meer door de A.-R. Kiesvereeniging 'gecandideerd te worden. De heer Wisse was de A.-R. beginselen toe gedaan. lerseke. Zondagmorgen had de vrouw van Jac. Heijaard bij het aan steken der kachel 'het ongeluk, dat de vlam in de petroleumbus sloeg, en haar kleeren in brand vlogen, waar door zij ernstige brandwonden aan het onderlijf opliep. Dr Klinkenberg, die geneeskundige hulp verleende, kon vervoer naar het ziekenhuis niet toe staan. Men vreest voor haar leven. Kapelle. Vrijdagmiddag kwam alhier bij dhr B. de Jonge een begin va,n brand voor. Door het uitwerpen van vonken uit een fornuis van een buur geraakte de mestvaalt in brand, als mede heining en schutting waren spoe dig een prooi der vlaimimten. Dank zij 't behendig optreden werd alles spoe dig .gebluscht, anders waren de bij gebouwen spoedig in vlammen op gegaan. Ovezand. De Raad vergaderde Zater dag. Aanwezig' alle leden. Werd be handeld de gemeenterekening over 1922 en voorloopig vastgesteld op f28709.71 in ontvang en op f27563.21 in uitgaaf, al zoo met een goed slot van f'1146.50. Oninbaar werd ver klaard f8 hondenbelasting, en 14V2 ct hooMelijken omslag. In verband met de -straatverbetering werd de begroo ting van 1923 gewijzigd. De begroo ting van den Vleescnkeuring's dienst voor 1924 werd vastgesteld op f 2800 in ontvang en in uitgaaf. Aan het adres van Smilde zal geen adhaesie worden betuigd. 's-Heer Abtskerke. Zaterdag verga derde de Raad. Afwezig wegens ziekte do heer M. v. d. Weele. Besloten wordt tot het aanbrengen een er brandkïaan in den grintweg naar 's-Gravenpolder, omdat de daar in de buurt liggende waterput vervallen is. De kosten be dragen f100 af 110 volgens opgave van den Directeur der Waterleiding. C. J. de Jager te Driewegen vraagt eene jaarlijksche subsidie van f 150 voor zijn autobusdienst op Goes. Op voorstel van de meerderheid van B. en W. wordt besloten, jaarlijks tot wederopzegigens toe f 75 te geven. Het bekende adres van Wijmbritseradeel inzake opname vloekvórbod in het Wetboek van Strafrecht wordt voor kennisgeving aangenomen, omdat een voorstel Meijaard om adhaesie te be tuigen blijkt niet te worden onder steund. Aangeboden wordt de ge meenterekening 1922 in ontvang op f 17228.911/2, in uitgaaf op f15293.795 dus met een goed slot van f 1935.12. Vastgesteld worden daarna de ge- meenterekeningen over 1922 en üe begrootingen voor 1924 der algemeene armbesturen en welRekening "Armbe stuur 'sHeer Abtskerke in ontvang f5513.50, in uitgaaf f 4243.311/2, goed slot f 12.70.181/2. Sinoutskerke in ont vang f4633.59. in uitgaaf f3379.78V2, goed slot f 1253.80i/o. Baarsdorp in ontvang f' 3590.621/2, in uitgaaf f3570. 621/a cent. Goed slot f20. (aankoop gronden). De begrootingen der drie Armbesturen voor 1924 in ontvang en uitgaaf bedragen respectievelijk f5580.90, f5842.83 en f2658.91. De geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden worden onderzoent dooi de hoeren. Johs Vermue en Meijaard en op rapport daarvan wordt tot hunne toelating besloten. Vastgesteld wordt eene nieuwe verordening op het finantiëel beheer van den Keu ringsdienst van Vleesch in 'den Kring Goes. Nog wordt medegedeeld, dat de jaarwedde van den gemeenteontvan ger ingang 1 Januari j.l. met f100 is verhoogd, op grond van de nieuwe door God. Staten vastgestelde en bij 'Kon. besluit goedgekeurde regeling. Daarna sluiting. Zoutelande. Gisteren is de mare chaussee een paar maal in ons dorp gekomen (er handhaving van de ver ordening tot sluiting der café's op Zon dag. Noch de caféhouders, noch de velé bezoekers stoorden zich aan de ver ordening zoodat de politie deed, wat in dit geval hun plicht was, en procesverbaal opmaakten. Binnenkort zal dus de kantonrechter te Middel burg hebben uit te maken, of deze verordening rechtsgeldig is. Westkapelle. Het lijk van den 74- jarigen KI. S., welke oen paar weken geleden in de zee alhier is (geraakt, is te Breskens aangespoeld, alwaar het Zaterdagavond is begraven, 11a door een paar familieleden te zijn herkend. Domburg. Alhier werd j.l. week een Commissie samengesteld,' welke ten doel heeft, om liet 25-jarige jubileum van H. M. de Koningin feestelijk, te herdenken. De Commissie bestaat uit de Burgemeester als Eere-Voorzitter. Verder de hoeren: P. van Sluijs, voor zitter, W. Trielier, Secretaris, A. v. d. Ha,ge, penningmeester, Ds H. J. Hak, P. Louws, P. J. Vergers, Pi. J. Elout, G. v. d. Putte, J. Maas Johz., Jac. Vreefce, M. Reijuhoud, C. Vrefce en S. de Pag tor lz. Het plan bestaat dien dag pp 131. Augustus te herdenken, door het geven van koraalmuziok, een kerkdienst in de Herv. Kerk en verder verschillende volksspelen en optoch ten. St. Jansteen. Donderdalgina,middag had een treurig ongeluk plaats. De dochter van Verplancken uit Hulst in dienst blij de wed. Bonn alhier,, werd zoodanig door de warmte be vangen, dat zij aan de gevolgen over leed. Axel. Vrijdag) besloot do gemeente raad tot deelname in de N. Venn. Zeeuwsch Vlaamsch Waterleiding-Co mité, na, een bespreking; in geheime vergadering; van half drie tot half zes, waarin de heer Carrière, ingjenieur te 's-Grayenhage, de zaak had toe te lichten en te verdedigen, omdat het advies van B. en W. was tegen aan sluiting op de gegeven voorwaarden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wildervank ,W F. Dikboom lo Wapservcen. Bedankt voor Bleiswijk en Garderen door E. V. J. Japchen te Hei- en Bocieop; voor Raamsdonk door W,. J. v. Lokhorst te Berrnc- kom. 'sH. HENDRIKSKINDEREN. In de vacature van ouderling in de Herv. Gem., welke ont staan is door hot bedanken van Joh', de Jonge, is gekozen als zoodanig P. Oudkerk, die deze -benoeming heeft aangenomen. Geref. Kerken. Aangenomen naar Oostkapelle door E. Dou- ma, cand. te Den Haag, die bedankte voor Bleiswijk, Suameer, Scharendijke, Nederhorst den Berg, Twijzel en Oosterzee. Geref. Gemeenten. Beroepen te Moercapelle W. den Hengst to Leiden. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Alphen door J. A. Riekel te Zaandam. De classis Hallum der Geref. Kerk heeft met algemeene stemmen beroepbaar gesteld in de Geref. Kerken den heer J. Holwerda te Hallum. Gymnasium Middelburg. Toegelaten tot de le klas: Th. Boesman; J. D. Carrière (Vlissingen); Ja. Ga. van Deinse; G. F. C. van den Ende; Aa. Ja. Fokker; A. van Geuns; W. E. Ileijboer; M. J. F. Robijns; La. Ja. de Vries (Vlis- singen). Afgewezen twee. Tot de 2e klasse: J. Minnaar Cz. te Kruiningen, leerling der Chr. U. L. O.-school te Goes. Geslaagd voor het examen bewaar schoolonderwijzeres de dames N. van Da len te Oostburg; A. van Malen te Schoon- dijke en E. Risseeuw te Vlissingen. Geslaagd voor eind-examen H. B. S. te Zierikzee: mej. M. M. Doeleman, mej. F. J. Nijweide, A. C. J. Meijer, A. van der Westen, N. Storm en A. J. van der Klooster, allen te Zierikzee; E. E. Vleugels Schutter en G. J. N. Vleugels Schutter te Oosterland; J. Steur te Ellemeet. Eén teruggetrokken. Geen afge wezen. DOMBURG. Te Roosendaal slaagde voor do Federatie „Mercurius voor praktijk-diploma boekhouden de heer M. Rejjnhoudt, alhier. Geslaagd te Amsterdam voor het examen ingesteld door de Vereeniging van Deurwaar ders bij de verschillende rechtcollegiën in Ne derland en den Bond van Procureurs- en Deur waardersklerken in Nederland, dhr. P. F. vi Maaren te Middelburg. Geslaagd voor stuurlieden-examen (2e stuurman bij de groote vaart) E. II. v. d. Veen en J. Bakker. Geslaagd aan de Midd. Technische, School lo Dordt voor eindexamen werktuigbouwkunde dhr. M. J. v. Ham tc Middelburg, M. D. Hi- oolen to Delft en A. Risseeuw te Dordrecht} voor electrotechniek dhr. M. Kort te Goes en voor suikcrlechnicus dhr. S. C. J. v. Essen te Oudelande. Voor het eindexamen der H. B. S. (I11- tituut Wullings) te Voorscholen, slaagde o. a. do heer M. J. Adriaanse van Middelburg. GOES. Tot onderwijzer aan de Chr. Herv. School' „Het Mostaardzaad" is benoemd dhr. Anth. Oudkerk van 's-H. Hendrikskinderen,, tegen 1 October e.k. Ongelukken. Te Rotterdam is Zaterdagmorgen een 63-jarige weduwe dood in haar woning gevonden. Ze was 's nachts door de hitte bezweken. - Bij het zwemmen in den Ivralingschcni Plas werd de 26-jarige C. A. door de warmte bevangen. Hij moest in ernstigen loesland naar het ziekenhuis vervoerd worden. In totaal' vervoerde do Ge neeskundigen Dienst te Rotterdam Vrij1- dag 58 personen, van wie er 9 naar de ziekenhuizen werden gebracht. Van vijf is de toestand ernstig; één slachtoffer verkeert in ievensgovaar. Te Bussum werd do werkman B. WL door een auto overreden. Men vreest vooir zijn leven. Te Wilp1 is de knecht van den landbou wer S. bij het baden verdronken. Te Deventer is de 73-jarige H. verdronken. Een 19-jarige jongen te Enimen is hij het baden verdronken. Tengevolge van de hitte zijn Vrijdag te Amsterdam twee personen op den openbaren weg bezwe ken, terwijl 's avonds een zwemmer ver- dronk. Een grasmaaier uit Huizen, is door een zonnesteek getroffen en over leden. De landbouwer L. te Becinle die op hel land aan het hooien was, werd plotseling onwel en is kort daarop overleden. T'e Hietlo is een lVa-j'arig kind in do wieg door de warmte bezwe ken-. Een knecht van den heer P. te Klarenbeak is op1 zijln terugreis van Zutp'hen tengevolge van do hitte overle den. Te Den Haag zijn Vrijdag een tweelal personen door de warmte bevan gen en na korten tijd overleden. Negen tien personen werden dien dag (loom den Geneeskundigen Dienst aldaar behan deld. Bij een landbouwer te Delft zijn twee Brabantsche maaiers door de hitte bezweken. Te Nijmegen zijn een metselaar en een timmerman tenge volge van de hitte onwel geworden en bezweken. Woensdagmorgen werd mevr. F., die op het trottoir te Zwolle stond, door een auto overreden. Die be stuurder week voor een fietsrijder naar den verkeerden kant uit. Mevr. F. iA aan de 'bekomen wondon overleden. De heer L., directeur der Prov. Geldet1- sche Electr. Mij. te Arnhem is hij een bezoek aan het Radio-station te Koot wijk, toen hij te dicht bij' den draad kwam, door een' hoogfrequenten wissel stroom va nruim 10.000 volt getroffen. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Te Wijc'kel is een landbouwer hij het hooien door de warmte bevangen en overleden. Hij laat een vrouw met vijf kleine kinderen achter. Te Rijs oord is een vader van vier kinderen bij het zwemmen in een diep'en put, verdronken. Vrijdagavond is een 22-jarige kantoor bediende te Slikkerveer bij het zwemmen verdronken. Te Zennewijnen, bij Tiel, is uit de Waal opgehaald het lijk van don 26-jarigen K. uit Nijmegen, aldaar bij het zwemmen verdronken. Te Neeritter is de landbouwer J. bij het baden in de Beek verdronken. Een 23-j'arigc boerenknecht te Nieuweroord (Dr.) is in het hooiland door de warmte doodgebleven. Te Twijzel is een 30- jarige ongehuwde veehouder aan de hitte overleden. Te Winterswijk is een ar beider tengevolge van een zonnesteek overleden. Een hooier te Makkinga is door do hitle bezweken. Te Middelie werd een landbouwer door een zonne steek getroffen; hij overleed aan de ge- gevolgen. Te Tjer'kwerda is iemand door de hitte krankzinnig geworden'. Te Beusichem bij Tiel is een school jongen na het drinken van slootwater tengevolge van de hitte overleden. Te Helder is een 72-jarige werkman, die zich op' het land te slapen had gelegd in de zon, door een zonnesteek getroffen en aan de gevolgen overleden. Te Hoog Maden zijn twee landarbeiders ten gevolge van de hitte bezweken. De eene laat een vrouw met 6 kinderen, de ander een vrouw met 7 kinderen achter. Te Meerhoeve ((Utr.), moesten vier hooiers en maaiers het land verlaten; drie hun ner zijn ernstig ongesteld; één is over leden. De hitte heeft Zaterdag te Rotterdam nog twee slachtoffers ge- eis'cht. D'e 56-jarige de M. werd in een bakkerij door de warmte bevangen en voor doiod opgenomen. De Öö-j'arige P. R. bezweek op straat. Behalve dezen werden nog 29 piersonen door den Geneeskundi gen Dienst vervoerd, waarvan er weder zes naar de ziekenhuizen die overvol zijn werden gebracht. Op den steenoven te Bingerden is een steen kruier door de hitle bezweken. Te Berkhout is de arbeider K. door een zonnesteek getroffen en aan de gevolgen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2