MJE [ke Dienstbode. id Kantoorbediende o Vrijdag 6 Juli itlSël 37 e Jaai^ang INOIN loiteslanii. IN DEN MAALSTROOM. HAGE erwijs, Kunsten, gen aan Koe te koop, rriepaarden, luishoudster >ch Meisje Uit de Belgische Kamer. Aardappelen 5,5 Lazie 16—18, pos- 148, doppers 26 tuinboonen 6, r K.G.; bloemkool roode bessen 50, commers 1316,5, 1215, uien 4,5 irber 1,53, Jcro- ■4, alles per bos; 321, moskrul 12 frambozen 2528 te bessen f50.08, beide per 100 GE, 4 Juli. Vei- elinge en Omge- 100 stuks. Ker- 35, Hollanders f38 -f 41, .Volgers f 32 .7f2 4, Porcelein- nbozen f 21f 47, \ardappelen f 6.10 alles per 100 K.G. /EERBER1CHT. deeld door het ut te De Bilt. ind 770.8 te Neu- 3.1 te Vestmanoer. avond van 6 Juli: uit Oostelijke rich- wolkt, droog weer, v TW3J8. sringsperiode. uitgevoerd omslag, och ook boven elk de jeugd worden ing wan een her- e kalf, bij de Wed. S. 3E, tót. Laurens. E KOOP: oud (ingeschreven) en e Biggen, bij >MPE, Wolphaartsdjjk. E KOOP: ars, bij de rekening, Vaars, bij A. ABRA- Westhoek, Koudekerlre BAL te Oostkapelle, Augustus jer a. s. G., middelbaren leef- Bnwonend persoon. }t,ter R Bureau van dit Goes zoekt voor een en in alle opzichten jetten stand, een plaats de (huishouding in net te Goes of onmiddellijke Iet meisje is volkomen ior haar taak, ook wat en, strijken, enz. er gelet worden op een ehuis, dan op hoog loon. ïn te bekomen onder ireau van dit blad. üleen zij, die vlug en en schrijven komen in rnder letter X, Bureau Drukkers-Exploitanten DvSTli BAAN lE ÜOINTRE GOES Bureaux: Lang? Vorststraa! 6870. Goes T -!.: n-dac i no. 11. Aflinmistratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 In de Kamer hebben vóór de stemming over de motie van vertrouwen nog enkele sprekers het woord gevoerd, onder meer Hubin en Destrée, die tegen de motie va nvertrouwen gesproken hebben en -de christen-democraat Heyman, die zich er voor verklaarde. Daarna is overgegaan tot stemming over de motie van vertrouwen, inge diend door den katholiek de Bue en den liberaal Pecher en aldus luidende: „De Kamer neemt akte van de regee- ringsverklaring, spreekt liaar volkomen vertrouwen in de regeering uit en gaat over tot de orde van den dag'." Deze motie wordt aangenomen met 94 stemmen voor, 63 tegen (die van de socialisten en de frontpartij1) en 12 ont houdingen. Het. cijfer 9-1 is juist de meerderheid van de Kamfer. Onder de onthoudingen zijn 6 van katholieke VlaanKsche demo craten, onder welke van Caneghemi, die verklaarde, dat hij niet. vóór gestemd beeft, omdat bij aan zijn Vlaamsche en antimilitaristische overtuigingen vast houdt en dat hij niet tegen gestemid heeft vanwege den kritieken toestand van het land ;h ijzeide, dat dit eveneens de gedachtengang van zijn kameraden was. Polen. Polen vertoont als in vorige eeuwen het droeve beeld van verwarring en ver deeldheid. Dit laatste voornamlelijk in de hoogste regionen. Zon verbitterd zijn de staatslieden uit de verschillende partijen op1 elkaar, dat zij er zelfs geen been in zien, met elkander te duelleeeren. Gisteren heeft een zoodanig duel tusschen Pilsudski, den gewezen staatspresident, en Szeptycki, den tegenwoordigen mi nister van oorlog, te Warschau plaats gehad. Beiden zijn er goed afgekomen. Men ziet in deze gfeheele geschiedenis de voorbode van een naderenden poli- tieken storm. Trouwens, dat er onwieer te verwachten is, bewijst ook de rede, die Pilsudski Woensdagavond heeft gehouden op een hem aangeboden diner. Hij' reken de a£ met al zijn tegenstanders die thans de regeering vormten. 'Zoo spreekt geen man, die zich uit het politieke leven denkt terug te trekken, mlaar wel iemand, die een beslissenden strijd voorbereidt. Pilsudski zeide onder meerIk heb ontslag genomen als leider van het Pooi- sche leger, omdat ik als eerlijk soldaat geen bende misdadigers möc.ht steunen. Een eeuw geleden eindigde Poniatowiski, de groote leider van liet Poolsche leger, zijn leven in den miodder van de Elster. Zijn dood is een symbool voor Polen geworden. De leiders van ons volfc moe ten eerst in den miodder versmachten:, alvorens genade te vinden in de oogen van Polen. D'e toekomlst zo|u mij terecht in het gelaat hebben mbgen sphwen, indien ik mij had kunnen vernederen tot samenwerking met deze walgelijke dwer gen. Nog al maar terreur. Men seint uit Essen (Ruhrgebied) Donderdag hebben hier de Franschen bptiieuw de rijksbank bezet. Die ambtena ren en de crimineele politie drongen mfet het personeel, dat naar het kantoor FEUsLLETOM. 7). Er was iets in haar manier van praten waarvan ik niet- hield, maar zij prees mijn rïiend en daarom voelde ik mij tot haar aangetrokken. Bovendien was zij mooi; in de lente van haar leven, gekleed in een luchtig zomerkleed, liep zij- naast mij. Kon ik, jongen, die ik was, helpen dat zij mjj bekoorde? Het geluid van een gong weerklonk mi wij werden geroepen voor de middag- thee, waarbij tal van heerlijkheden voor ons op het girasveld waren uitgespreid. Ik -herinner mij nog, dat wij erg vroolijk waren. Toch merkte ik op, dat Steven bij allen zeer in den smaak viel, behalve bh den jongen Hussey. Het was niet moei lijk te ontdekken, dat deze jonge man tot over zfn ©óren verfiefd was op Tsa- n Tempest, terwijl zij oogenschijnlijk Steven's gezelschap boven Eet .zijne ver koos. Langzamerhand kwam de tijd voor ons om naai" huis te gaan en Wij namen af scheid. Ee eeTste vijf minuten, nadat wij Bloem- tontein verlaten hadden, .sprak Steven geen woörd, hij scheen na te denken over wat men tegen hem gezegd Jtad.' Maar toen begon hij te praten. VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG ging, het gebouw binnen. De ambtenaren moesten zich verwijderen. Het gebouw is door de Fransche militairen omringd. Door het stop zetten van de rijksbank zijn alle andere banken ook gesloten. De Franschen eischten de sleutels van de brandkasten, die hun echter niet ge geven werden. Daarna trachtten zij die met geweld te openen, hetgeen hun tot dusver niet gelukte. Naar verluidt is er ongeveer 20 milliard mark, het noodige voor de eerste vier dagen, in de bank. Gisteren hebben de Franschen te Glad- beek op groote schaal geld van particu lieren in beslag genomen. Bij de bankiers firma Schurter werd 180 millioen mark meegenomen, 15 millioen zij'n bij1 de in- koopvereeniging in beslag genomen. Te Essen verspreiden de Franschen vliegende blaadjes, waarin zij beweren, dat het inbeslagnemen van particulieren eigendom' terecht plaats heeft, omdat de burgers persoonlijk voor de schulden van den staat aansprakelijk zijn. Te Dortmund is weer iemand, die na den moord op de Fransche adjudanten door de Franschen was gekwetst, gestor ven, waardoor het aantal (Duitsche) dooden tot 7 is gestegen. Gisteren stal een Belgisch soldaat bij teen goudsmid te Essen een aantal gouden Voorwerpen, die hij zich zoogenaamd om te koopen had laten vertoornen, en ging er mee weg. Toen hij merkte, dat hij vervolgd werd, wierp hij de voorwerpen weg en sloeg 'mfet zijn sabel op' het publiek, dat hem naliep. Hij1 werd ten slotte overweldigd, en gewond naar de Fransche wacht gebracht. Gisternacht werd door het schieten van een Fransche wacht in de buurt van 'liet station Essen een Duitscher gedood en twee gewond. De Franschen zeggen, dat de Diuitschers op slinksche wijze trachtten de telegraafpalen te naderen. Te Gelsenkirchen worden de levens middelen zeer schaarsch. Aardappelen zijn in het geheele Roergebied zelfs voor 3 a 4000 mark het pond bijna niet te 'krijgen. Vruchten en meelspijzen zijn in vele zaken reeds uitverkocht. De aanvoer stökt door de verkeersmoeilijkhe den, waardoor hij te Essen bijv. slechts 1/3 van de normlale bedraagt. Uit bezet gebied. Onlangs is een Fransche patrouille bij de gemeente Lippenhof beschoten. De Belgische commandant in dit district heeft thans aan de overheid te Dusseldorp meegedeeld, dat indien dergelijke voorval len zich herhalen de betrokken gemeen ten terstond met machinegeweren zullen worden beschoten. Die hoofdredacteur van de Dnsseldorfer- Nachricbten Dr Doerkes Bopport, is dooi de Franschen in hechtenis genomfen, Japan. Uit Tokio wordt gemeld, dat Ja pan besloten heeft, zicih ,tot de Ver. Staten en Groot-Britannië te wenden om te komfen tot een drievoudig vergelijk, dat de bepalingen van de Vlootover- eenfcomst van Washington zal handhaven, zonder dat daarbij verder zal worden gewacht op de ratificatie van het vergelijk door Frankrijk. Dat is iets anders dan hetgeen wij in ons vorig nummer als onze vrees uit spraken. Een soort entente ter zee tus schen de drie groote en daardoor gevaar- „Wrijj hebben een heerlijken namiddag gehad, D:aniël". „Ik ben blij, dat je je geamuseerd hebt". „Ja, de kolonel is een aardige, oude baas, vindt je niet? Wat Isabella betreft is zij is .zij niet heel mooi?" „Ja, heel mooi", zei ik. „Zij noemde mij Steven en ik haar Bella", zei hij lachend. „Ik ga Zondag zeker naar de kerk ik zal haar ;daar zien". Ik (kon niet nalaten te lachen. „Je behoeft niet te .lachen, Dan", zei hij een beetje ontstemd, „ik ik wil alleen „Ja, natuurlijk, Steven, ik bedoelde niets". „Ik ben van plan hard te gaan werken", zei hij peinzend. „Ik zal mij jiaam en fortuin maken, waar iedereen trotsch op zou kunnen zijn en dan en dan Hij liep zoo snel, dat ik hem met moeite bij hield. „Dan zal ik haaT liefde veroveren" Ik lachte weer, maar een blik op zijn gelaat in het licht van dien zomeravond snoerde mijn lachen. Ik zag hoe diep hij bewogen was en „hoe ernstig hij het meende. Mijn nieuwe vriend was zoo ge voelig, zoozeer voor indrukken vatbaar en zoo vol van romantiek, dat Isabella Tempest hem met één slag had betooverd. Het was een jongensliefde op het eerste gezicht een dwaze fantasie misschien een schoone droom. Maar voor hem was het- ernst en werkelijkheid. i Jiet fijnste voor Padding, V/a's is j eer lijkVoedzaam, Voordeelig lij'kste concurrenten der wereld! 'tij- haast te mooi om waar te zijn. Moge het het echter zoo zijn! Een held van 17 jaar. Frankrijk zal weder een van zijn oor logshelden vieren. Dit keer zoo schrijft het „Petit Journal" betreft het een zekeren Léon Marlot, afkomstig uit Rom- baux, een zeventienjarigen schooljongen. Zijn geschiedenis volgt hieronder: Op 15 Mei 1918 werd Léon Marlot door een Duitsche militaire rechtbank wegens spionnage ter Jood vproordeeld. De dap pere knaap hoorde dit harde vonnis met een heroïsche kalmte aan. Men bond hem een blinddoek aan, welken hij echter wei gerde. Een kort bevel, bijna onmiddellijk gevolgd door een salvoen met een „Leve Frankrijk" stort de held dood ter aarde". Roubaix heeft zich thans opgemaakt om de herinnering aan dezen jongen held plechtig te vieren. Door zijn vroegere schoolkameraden werd reeds een mar meren gedenksteen op zijn graf geplaatst en op verzoek van zijn onderwijzer, den heer Bonnet, heeft het stadsbestuur er in toegestemd om in het boek 'dat den leerlingen de overwinning van Frankrijk moet leeren, eenige bladzijden te wijden aan het leven van den jeugdigen Marlot. Oostenrijk. In verband met de ontdekking van een politiek complot heeft een. groot aantal arrestaties plaats gehad. Er was sprake van een beraamden aanslag op den rijks kanselier mgr dr Seipel, en op verschil lende andere politieke en financieele per soonlijkheden. Men heeft ten huize van drie Pruisische officieren wapenen in beslag genomen. De regeering besloot, krachtig tegen de reactionnaire organisaties op te treden. Korte berichten. Te Charleroi heeft een betooging plaats gehad, op touw gezet door de vriendenkringen van officieren uit den veldtocht 19141918. Aan Theunis werd een protest gezonden tegen de langzaam heid en het gebrek aan kracht, dat de' autoriteiten betoonen bij de onderdruk king van de door de Duitschers begane misdaden. De Rheinische Tageszeitung bevat Pèn mededeeling van een vakman over het spoorwegongeluk bij Duisburg. Deze I zegt, dat de oorzaak van het ongeluk on getwijfeld de ontploffing is van liet gas- reservoir voor de verlichting van den trein. Wanneer daar lucht bij komt, wordt het een gevaarlijke ontplofbare stof. De ontploffing zou dan een nieuw bewijs le veren hoe weinig vertrouwd het Belgisch personeel is met de Duitsche spoorweg constructies. De wederinvoering van het stuivers- port in Nieuw-Zeeland zal 1 October plaats vinden. Dit is mogelijk gemaakt door een overschot op de staatsbegroo- ting van 1.329.000 p. st. Nieuw-Zeeland js het eerste land, dat tot het port van voor den oorlog terugkeert. 'Het beroep van de zeven op 29 Juni door den krijgsraad te Mainz wegens sa botage ter dood veroordeelde personen en door het hof van revisie te Dussel dorp verworpen. Aan het Duitsche gezantschap te Parijs is last gegeven, bij de Fransche regeering te protesteeren tegen de ge welddadige aanvallen op bijkantoren van de rijksbank. Te Aken hebben de bezettingsauto riteiten alle gelden, die in de gebouwen der werkloozenverzorging aanwezig wa ren, in beslag genomen. Het bedrag moet ongeveer 70 millioen mark zijn. Verdere uitbetaling van steun aan werkloozen is verboden. De staking der Berlijnsche bouw arbeiders duurt voort. Zij eischen een uurloon van 12.000 mark. De beweging omvat ongeveer 50.000 man. Een voor stel om zich met 11.000 mark tevreden te stellen werd van de hand gewezen - Thans zijn er 18.000 stakende boot werkers te Londen. De prijs van het bui- tenlandsclie vleesch te Londen is geste gen. Verscheiden havens, zooals Huil en Manchester, zijn reeds overvol met sche pen. Aan driehonderd politieke gevange nen in Egypte is amnestie verleend ter gelegenheid van de opheffing van den staat van beleg, welke is afgekondigd. De sneltrein Leeds-Manches ter is bij Huddersfield op een locomotief geloo- pen. De twee locomotieven en de snel trein vielen omver, waardoor 6 perso nen werden gedood en 7 gewond. De eerste vrouwelijke advocaat is te Pretoria door het Hooggerechtshof toege laten. De grootste vliegboot ter wereld, ge naamd de Fairy Brittania, heeft met suc- vces proefgevlogen op het eiland Grain. 0e motoren hebben te zamen een sterkte van 2600 paardekracht. De bouw van de boot heeft vier jaar geduurd. D.e Engelsch-Fransche besprekingen zullen het begin van de volgende week worden hervat. Men verwacht dan, dat Frankrijk een geschreven antwoord zal geven op de Engelsche vragenlijst. Nu de tunnel door het Ulmgebergte gereed is, heeft de directie der Zwitser- sche bondsspoorwegen besloten tot aan leg van den Wolli shofertunnel. Deze wordt 690 M. lang en krijgt dubbel spoor. Dit houdt verband met het omleggen van den spoorweg op den linker oever van het Zürichermeer. De diplomatieke besprekingen te Londen worden voortgezet; en schriftelijk antwoord van Frankrijk op de Britsehe vragenlijst is intusschen nog niet te Lon den overhandigd. De Italiaansche gezant bracht Cur- zon op de hoogte van Mussolini's ziens wijze, welke meer en meer met de Brit sehe overeen komt. „Ik denk, dat God haar gazonden heeft om mij te helpen in mijn verdriet", ging hij voort, „Zij is zoo mooi, zoo goed! Toen ik haai" vertelde van vader - en hoe hij van mij heenging, kwamen de tenen haar in de oogen, Dan, en - zij keek mij zoo vriendelijk aan. En zij houdt van mij, geloof je niet?" „O ja, ik heb het heel goed gemerirt". „O, wat is de wereld schoon, ondanks alle ellende. Ik ga bard werken, opdat ik gauw vooruit kom; en dan dan zal ik! de gelukkigste man van de wereld zijn". Zoo begon Steven Edgcumbe zijn eerste liefdesdroom. Wias er een zweem van werkelijkheid in? Zijn deze fantasiënmn langen duur? Dien morgen .was hij éen jongen met vage toekomstdroiomen, nu begon ,één er van vasten vorm aan te nemen. Maar "hij was een jongen, dwaas en idealistisch. Wiat zou de toekomst hem brengen? ÏÏOOFDSTUK V. Naaf de kerk. Wlij zagen Luk!a,s Edgcumbe dien avond niet meer, maar den volgenden morgen ontbeten wij met hem. „Wel Steven", zei hij, „je ziet er schit terend uit, vandaag. Die lucht hier schijnt je goed te doen". Steven zag er inderdaad goed en ge lukkig uit. De droevige, stille uitdruk king, die zijn oogen 'in het begin hadden Verkiezing lede n Eerste Kamer Naar wij vernemen zijn bij overleg tus- was verdwenen en'in plaats daarvan druk ten zij hoop en verlangen uit. De betoo- vering van de eerste liefde had den jon gen voor een «ogenblik zijn verdriet doen vergeten. „En jullie hebt je dus geamuseerd?" ging hij voort, na zijn neef enkele se- couden te hebben gadegeslagen. „Enorm, oom", antwoordde Steven blo zend. „Prachtig, geniet maar zoo lang je leunt. Het -duurt toch al niet lang, je zult gauw genoeg zien, dat genot een plant is van korten levensduur". „O, neen oom", antwoordde Steven, „ik geloof vast, dat mijn leven vol van vreug de zal zijn". „Zoo dacht ik ook ©ens, toen ik zoo oud was als jij. Ongeveer1 vier jaren later was al die onzin uit mij gebeukt. Ik had geleerd, zooals jij .ook: zult leeren, mijn jongen, dat de jeugd vol illusies is. Niets komt uit zoo als wij het hebben voorge steld niets. Niets is werkelpk, alles is schijn. Je zult mij nu niet gelooven, dat weet ik, geen jongen gelooft de waarheid en misschien is dat maar goed. Het ge schilderde masker zal gauw genoeg .van bet verdorven lichaam vallen ©n dan zul je weten, dat ik gelijk heb. Ik zeg dit,, opdat je niet teleurgesteld zult zijn als je tot ontnuchtering komt". Voor Steven hadden zijn woorden toen geen beteekenis. „Ik voel het leven als iets heerlijks, oom", zei hij, „en als u zoo genoten had Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per posl, f 3. Losse nummerst 0.05 Prijs der Advertentiën: 1—4 regels f 1.20, elke regel meer 30 et Bij abonnement belangrijke korting. Noodseinen. Geen wonder, dat Moeder bij tijden prikkelbaar wordt 1 Haar tobberig werk binnenshuis, wasschen, strijken, verstellen, poetsen en de eindelooze huishoudelijke zorgen zouden door geen man verdra gen wordeiT. Wees voorzichtig! Prikkelbaarheid, pijn in de lendenen en zijden, hoofdpijn, rug pijn, urinefcwalen, zenuwachtigheid, en duizelingen zijn seinen van nierverzwak- king. Om zich te hoeden voor Ontwikkeling van de lange nasleep van nog ernstiger nierstoornissen, is het tijd om) aan zich zelf te denken en de worstelende nieren Met Foster's Rugpijn Nieren Pillen te helpen. Dit speciale niergeneesmiddel is geen alles genezend middel; het werkt alleen op' de nieren en blaas, en het baat tevens tegen pijnlijke verschijnselen van nier- en blaaskwalen als nierzand, rheumatiek, steenvorming, waterzucht, ischias, spit, blaasontsteking en urine- zuurvergiftiging. Passend voor jong en oud, diende geen huis zonder Fos ter's Pillen te zijn. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a f '1.75 per doos. (30) schen de provincie Utrecht en Zeeland voor de A.R. partij de volgende candi- daten gesteld: 1. Mr A. A. de Veer, aftr.; 2. G. O- D. d'Aumal© Baron van Hardenbroek van Hardcnbroek, aftr.; 3. Mr J. F. van Beeck Colkoen; 4. J. H. Blum; 5. Prof. Dr A. Noordtzij; 6. H. J. E. Gerlach van Sint Joosland. Zijn onze informaties juist, dan is aan Zeeland de eerste plaats gelaten, om dat Mr De Veer de eenige Zeeuw is, die thans in de Eerste Kamer zitting heeft. („Standaard") Verkiezing voor de eerste Kam© r. Wij lezen in de „Nederlander": Volgens art. 6 van de additioneele ar tikelen achter de Grondwet, zooals deze laatstelijk is bekend gemaakt bij Kon. Besluit van 27 December 1922, St.bl. no. 736, eindigt op Maandag 17 September a.s. het leven van de Eerste Kamer der Staten Generaal, gelijk deze thans is sa mengesteld. D® gewone datum voor de verkiezing van de Nieuwe Kamer, volgons art. 113 der Kieswet, is de tweede Dinsdag van Juli, alzoo Dinsdag 10 Juli a.s. Het is do eeTste maal, dat de leden der Provinciale Staten de Eerste Kamer zullen samenstellen op den grondslag van evenredige vertegenwoordiging. D© provinciën zijn voor deze verkiezing vereenigd tot vier groepen: I. Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg; ;J, II. Gelderland, Overjjsel, Groningen en Drenthe; III. Noord-Holland en Friesland; IV. Zuid-Holland. D© Statenleden in elk de rvier groe pen, handelen bij deze verkiezing onge veer op dezelfde wijze, als de gewone kiezers ten opzichte der keuze van de leden der Tweede Kamer. Dinsdag 10 Juli worden de oandidaten- lijsten ingediend, bij de Commissarissen de Koningin; één handteekening is vol doende. Elk der (groepen blijft geheel als Daniël en ik gisteren, dan zou anders spreken". „De tijd zal komen, dat je niet meer genieten kunt", zei zijn oom. „Nu zie je de dingen door een rooskleurige bril en de toekomst belooft je allerlei 'heerlijke dingen. Maar, mijn jongen, je zult erv'aren dat de beloften des levens slechts leugens zijn, niets dan leugens. Steven Edgcumbe keek zijn oom aan op ©en manier, die mij deed beseffen, dat zijn gevoelige aard onder den invloed kwam van de woorden van zijn oom. Toch zag ik) dat de vreugde en' "de hoop zijns levens vochten tegen zijn woorden. „Je vindt mij hard en wreed, nietwaar?" zei de oude man met een harden lach, „het moge ook zoo schijnen, maar 'ik ben het niet. Tenslotte is 'thet beste, dat wij het leven zien, zooals het is. En dan mag men het willen bedekken, zooveel men ,wil, maar de wereld is een droef geestige plaats om te verblijven en het leven is een ellendige last. Maar kom, je hebt niet gtraag, dat ik' zoo spreek. Kolonel Tempest was zeker erg vriende lijk?" „O ja, zeer vriendelijk. Een deftige oude aristocraat en een bekrompen aan hanger van de Staatskerk. Maar hij was heel vriendelijk)'. „Hij vroeg je zeker om naar de kerk te gaan?" „Ja. Hij' zei, dat u ook dikwijls Zon dagsmorgens ging". (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 1