Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Land- en Tiinboaw. het amendement-Tilanus betreffende een afzonderlijke pensioenregeling voor landweer districts-eommandan- ten en de commandanten .van de land weer-bataljons, een buitenkans :e, dat echter, zoo wij ons niet vergissen, door een latere negatieve beslissing weer werd te niet gedaan. Immers alle amendementen van den heer Ti- lanus, voortvloeiende uit de met een stem meerderheid door de Kamer ge schonken concessie, waarbij de voor zitter blijkt iar, om staking van stem men en th .rdoor groot ongerief, on mogelijk: uit tel, verwarring en jam mer té voorkomen, zich bij de voor stemmers schaarde, ofschoon hij er .tegen was, werden verworpen. De amendementen-K. ter Laan be treffende verhooging van vergoeding voor den diensttijd van het personeel beneden den officiersrang van 4 tot 8 pet, heropening van bij het reser ve-personeel geplaatste gepensioneer den en bedoelende tijdens de mobi lisatie dienende personeel onder de pensioenwet te doen vallen, benevens een amendement-Ter Hall van dezelf de strekking, werden alle verwor pen, alsmede de amendementen-Tila- nus op de pensioenwet voor reserve adjudanten-onderofficier van dezelfde strekking als de overige amendemen- ten-Tilanus. Het wetsontwerp werd hiema zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Daarna werd behandeld het initia- tiel-voorstel van mevr. BakkerNort .inzake toekenning van het weduwen- pensioen aan zuster-huishoudsters van de overleden ambtenaren. De amendementen-Wintermans, in zake het gunst-pensioen, de regeling van deze pensioenen bij Kon. besluit, het gunstpensioen op verzoek van den ambtenaar en het pensioen hoogstens gelijk aan het ouderdomspensioen, werden verworpen. Het wetsvoorstel- BakkerNort werd hierna aangeno men met 44 tegen 38 stemmen. Voor stemden de linkerzijde, de Chr.-Historischen, 3 Roomschen en de Anti-Rev. Smeenk. Tegen de ove rigen van Rechts met de heide Platte landers. Aan mevr .BakkerNort werd op gedragen het wetsontwerp in de Eer ste Kamer te verdedigen. Het wetsontwerp inzake de onver- eenigt aarhe'd van het Kamerlidmaat schap met andere ambten werd zon der hoofdelijke stemming aangeno men, evenals het wetsontwerp be treffende de pensioenen voor de land macht. Hierna kwam aan de orde het wets voorstel tot credielverleening aan de Hanzebanken. Tot onzen spijt kunnen wij wegens plaatsgebrek op de belangrijke discus- siën naar aanleiding van' dit voor stel gevoerd, niet ingaan. Uit de ver flagen in de pers 'en in het Kort [Verslag blijkt, dat de belangrijkste re devoeringen wel waren die van de [heeren H. Colijn, mr Marchant en den [minister. En alle sprekers, zoo voor als tegenstanders van het memorie- Voorstel, dat niet zoo ingrijpend is als wel gevreesd werd, wraakten het [schandelijk slordige beheer der Bank. Wij komen er morgen op terug en 'volstaan met de aanteekening, dat de socialisten van der Waerden en D'uys scherp tegen het ontwerp gekant wa ren, evenals de Vrijheidsbonders Staalman en van Gijn (welke laatste intusschen de deur op een kier liet, voor het geval de minister het risico beperkte), benevens mej. van Dorp en ds Kersten, dat voorwaardelijke voorstanders van 't ontwerp zijn'de heeren H. Colijn, Schokking en Mar chant; en onvoorwaardelijke de hee ren van Rijckevorssel en Stulemeijer welke laatstgenoemde betoogde, dat ook niet-Katholieken bij de Hanze-ban- ken zijn; terwijl de minister zich in beginsel bij tegenstanders en bezwaar den aansloot, door opvolgende Tegen gingen sedert 1906 getrokken, waarbij het afzonderlijke middenstandscrediet- 'wezen voorwerp van staatszorg is. Hij zegde echter verschillende verbe teringen in 't ontwerp toe, waardoor de kans groot wordt, dat heden de meerderheid, zij 't ook zuchtend of fluisterend, en met een bezwaard hart baar stem aan dit ontwerp zal geven. Bij de posterijen en telegrafie is o. a. benoemd: tot kantoorhouder te Sta- venisse P. Bastiaanse, voordien besteller aldaar. Eervol ontslagen de kantoorbediende 2e klas mej. L. E. G. Clarisse te Zierikzee en de kantoorhouders J. Buijs Jzn. te de 'Cocksdorp, H. de Vos te Westkapelle, S. Kesteloo te Biggekerke, en mej. M. Bak ker te Kamperland, allen in verband met 'de omstandigheid, dat hem of haar het voornemen is medegedeeld, om de in richting van zijn of haar dienstvak zoo danig te veranderen, dat zijn of haar werkzaamheden overbodig zullen worden; en de kantoorhouder W. J. van Waarden burg te Oosterland. Vlissingen. Bij den Raad dezer ge meente is ingekomen een schrijven van de heeren G. van de Putte en F. L. Hensel, resp. voorzitter en secretaris der rechtsche raadsfractie, waarin zij namens deze fractie het voorstel doen om voor de nieuwe begraafplaats alle klassen af te schaffen en de begrafenisrechten vast te stellen volgens een progressieve rege ling. lerseke. Door den rijksveldwachter (brig.-tit.j J. Bakker is na een 40-jarigen diensttijd tegen 18 Aug. a.s. eervol ont slag aangevraagd. 's-Gravenpolder. Op het te Arnhem ge houden examen is als ambtenaar bij de directe belastingen geslaagd de heer L. Eckhardt en als standplaats aangewezen de gemeente Zuiddorpe. (G. Crt.) Woensdagavond vergaderde de ge meenteraad voltallig. Na het lezen der no tulen vroeg dhr. Schouten naar de oude gordijnen, waar hij een vorige raadsver gadering over gesproken had. Welk. Ver hulst antwoordde, dat wat de levering aangaat, alle burgers die hiervoor in aan merking komen, op hun beurt de levering krijgen voor de gemeente, doch wat de oude aangaat, dit geen uitspraak van den Raad is. Spr. kan echter zeer goed be grijpen, dat dit alles van dhr. Poldermans afkomt. Nu het bij hem zoo plots veran derd is ten opzichte hiervan, zou hij hem wel eens een vraag willen doen: jaren lang zijn door u allerlei verhalen in den gemeenteraad gedaan over de laagheid, unfaire handelingen en plagerijen van dhr. Poldermans, was dat de waarheid ja dan neen. Dhr. Schouten zegt het niet meer te weten. Welh. Verhulst zegt: dit moest u weten. De voorz. gaat over tot het lezen der ingekomen stukken. Daaruit blijkt, dat de jaarwedde van den gemeenteontvanger is verhoogd tot f800. Dhr. Vermue stelt voor hiertegen te protesteeren. De voorz. ontraadt het, toch wordt besloten hier tegen te protesteeren. Een rooilijn wordt vastgesteld voor het bouwen van een huis van dhr. Harthoorn. Nog een af- en over schrijving tot een bedrag van f 117,091/3 heeft plaats. Bij de rondvraag informeert dhr. Vermue naar de bespreking met de eigenaars van de perceelen voor de rio- lecring. Daarna sluiting. Wissenkerke. Tot hoofdcommies aan het Dep. van Justitie is met ingang van 1 Mei j.l. benoemd de heer J. H. Swenne alhier. (M. C.). Poortvliet. In de op 26 Juni jd. gehou den Raadsvergadering ontving de heer W. Carets op diens verzoek eervol ont slag als hoofd der o. 1. school. B. en W. hebben den dag van ingang van het ont slag bepaald op 1 Aug. 1923. Het adres van de schietvereeniging „Nederland en Oranje" om een bijdrage voor een te houden wedstrijd en het verzoekschrift van eenige ingezetenen om vermindering van schoolgeld, werden voor kennisgeving aangenomen. Geref. Kerken. Beroepen te Scharendijke E. Douma, cand. te Domburg-; te Schipluiden D'. J. van Katwijk, oand. te Zwammordam. Bedankt voor Uithuizen door H. H. Schoemakers te Kampen. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Meliskerke door Ds Vreug- denhil te Borssele. Doopsgezinde Gemeenten. Bedankt voor Westzaan (Zuid) door B. P. de Vries te Hindelopen. Te Bandoeng (Java) is volgens het „Bataviaansch Nbl." de ex-zendeling Thijs- sen bezig met de stichting van een nieuwe godsdienstige secte, waarbij hij blijkbaar van hypnotische middelen gebruik lnaakt. Hij belooft nederdaling van "den Geest van Pinksteren en zal volgens een ge rucht binnenkort 80 volgelingen doopen te Andir. Goes. (Vervolg verslag Classicale ver gadering). In de voortgezette vergade ring werden le de voorstellen, door de Synode gegeven, achtereenvolgens be handeld. In overgroote meerderheid ging de vfga dering met het voorstel mee om een Synode van 45 leden te verkrijgen, omdat zoodoende de kerk veel zuiverder vertegenwoordigd zal zijn dan nu. Insge lijks werd aangenomen, dat een predikant bij vertrek aan zijn opvolger schriftelijk opgaven moet verstrekken betreffende de catechisanten (voorstel n). Om formeele zoowel als om materieele redenen, werd voorstel III, betreffende de geldelijke uit- keering aan den ring tijdens de vacature niet aangenomen. Een wijziging in art. 32 Reglement Vacaturen (voorstel IV), des gelijks een volgend voorstel (V), betref fende het langer dan zes weken vacantie nemen van een predikant, werden met algemeene stemmen goedgekeurd. Dot Viel ook aan voorstel VI ten deel, dat de samenstelling van den ligger regelt. Men kon zich in voorstel VII niet vinden, of schoon het zeker wenscbelijk is, dat een predikant, voor hij de bediening aanvaardt, vocraf practisch werk verrichte. Er zijn aan de uitvoerbaarheid te groote bezwa ren verbonden. Het nieuwe Reglement op het Hulpprcdikerschap werd onaanneme lijk geacht, niet het minst omdat langs dezen weg de kansel voor de vrouw zou open komen te staan (voorstel VIII). Dut aan de kerkeraden zal worden opgedragen jaarlijks een begrooting van kosten voor het godsdienstonderwijs in te dienen (voor stel IX), werd door de vergadering alles zins wenschelijk geacht. Insgelijks (voor stel X), om de bevoegdheden van de godsdienstonderwijzers in de Drentsche ve nen, die 10 jaren één gemeente trouw gediend hebben, aanzienlijk uit te brei den. Verschillende voorstellen, aan de classicale vergadering toegezonden, hiel den nog eenigen tijd de vergadering be zig, doch konden om het vergevorderde uur niet naar behooren besproken wor den. Alleen werd met algemeen goedvin den een motie aan de Synode overge bracht om in de wereldcrisis, in (le lijn van den wereldbond, vanwege de kerk mee invloed nit te oefenen op het herstel van den vrede. (Voorstel Ds Van Leeu wen-Netelenbos). Desgelijks werd een voor stel-Ds Steinz gesteund, om nauwer band te leggen tusschen kerk en zending, en de Synode te verzoeken, dat officieel te willen bevorderen. Ook word aangenomen tegen de Roomsche propaganda in Zuid- Beveland praktisch positie te nemen. Aan de Synode werd een motie desbetreffende gezonden en door de classicale vergade ring werd een commissie benoemd om na te gaan, wat er op Zuid-Beveland op dit gebied omgaat en te doen zal zijn. Na dankbetuiging aan verschillende per sonen en colleges, alsmede aan de ver gadering voor haar welwillendheid en me dewerking, sloot de praeses de samen komst. Na gezang en gebed door ds 0e Vries ging zo uiteen. Middelburg. Gisteren werd alhier de 107e vergadering der classis Middelburg der Ned. Herv. kerk gehouden. Voorzit ter was ds N. M. de Ligt, die na gemeen schappelijk gezang opende het gebed. Aanwezig waren 19 predikanten en 27 ouderlingen. De voorzitter sprak een har telijk openingswoord, waarin allen ge wezen werden op hun plichten tegenover de kerk. De notulen werden gelezen en goedgekeurd. De ingekomen stukken wer den voor kennisgeving aangenomen, zoo o. a. dat tegen de R.-K. propaganda en tegen het vrouwenkiesrecht. Als primus lid-ouderling van bet Prov. kerkbestuur, werd herkozen de heer W. van Oeveren, oud-ouderling te Wolfaarts- dijlr. Herkozen worden in het Classicaal Be stuur als primus lid-predikant ds A. S. Talma te Vlissingcu, als secundus lid predikant ds Middendorp te Vlissingen, als primus lid-predikant ds J. de Vis ser te Middelburg, als secundus lid-pre dikant ds L. B. Tjebbes te Middelburg. En gekozen ds J. F. Ossewaarde en ds H. Hak. Als primus lid-ouderling de heer W:. Kosten t e Middelburg, als secundus lid ouderling de heer H. J. W'ijnne te Mid delburg. Tegen de groote Synode verklaarden zich slechts 2 leden. Ds Talma verdedigde het voorstel. Het tweede synodale voorstel (ver plichting voor een vertrekkend predikant x>m een lijst van catechisanten achter te laten, eventueel met aanteekeningen) wordt met algemeene stemmen aangeno men. Voor het voorstel tot wijziging van ar. 32 van he reglement op de vacaturen worden alle stemmen uitgebracht. Aangenomen wordt een amendement van ds Talma, strekkende om een bedrag te heffen voor pensioen- en weduwenfonds. Met alge.meene stemmen wordt ver worpen de voorgestelde toevoeging van een nieuw artikel 4 aan het reglement op het godsdienstonderwijs. Invoeging art. 11 Godsdienstonderwijs met groote meerderheid aangenomen. Wij zigingen in art. 7 van het Regl. op het examen; allen voor. De punten 5, 7, 8 en 9 werden verworpen. Punt 8 nieuw reglement hulppredikers waren 21 tegen. De punten 4 en 6 werden aangenomen. Gisteren had in het Liesbosch een prachtig geslaagde Zendingsdag plaats der ger 4". kerken in Noord-Brabant, sprekers waren o.a. ds Donner, ds ve d. Berg, ds Impeta en ds Ruys. Jubileum Ds L. Bouma. Ter gelegenheid van het 25-jarig ambtsjubi leum van Ds L. Bouma te Middelburg, is in „Het Schouwvenster" van 29 Juni j.l. een foto van den jubilaris opgeno men. Een „jeugdige" oude dame. B. en W. der gemeente Dirksland plaat sten dezer dagen een oproep voor solli citanten naar de betrekking van hoofd van de bewaar- en handwerkschool in die gemeente. Drie dames hadden aan dezen, oproep gehoor gegeven. Een uit het drie tal stond B. en W. het beste aan. Als haar leeftijd bad zij opgegeven 55 jaar oud. Een mooi leeftijd, dachten B. en W. Het kan iemand zijn met veel ervaring en zij zou naar alle waarschijnlijkheid ook niet meer zoo spoedig veranderen van plaats, zoo als dat gewoonlijk met jongeren gaat. B. en W. wilden echter nog eens voor een definitieve beslissing information in winnen bij het dagelijksch bestuur van de gemeente waar de sollicitante woonde. Men kan zich de ontnuchtering van B. en W. voorstellen toen zij bericht ont vingen, dat de betreffende dame niet 55 maar 76 jaar oud was. (N. Leidscho Crt.) Prof. dr E. Verschaffeit f Te Amsterdam is onverwachts gestorven prof. dr E. Verschaffeit, hoogleeraar in de pharmacognosie en botanische physiolo gic. Eenige weken geleden had hij in de Ziekenverpleging op de Prinsengracht een betrekkelijk ongevaarlijke operatie onder gaan, bij was goed herstellende, maar Dinsdagavond is plotseling een noodlot tige complicatie opgetreden, die binnen den tijd van 5 minuten een eind aan zijn leven maakte, juist toen zijn echtgenoote, die hem het gewone dagelijksche bezoek was komen brengen, was heengegaan. Eduard Clement Verschaffeit werd ge boren te Gent op. 15 October 1868, stu deerde te Gent en te Amsterdam en werd bevorderd tot doctor in de plantkunde. Op 1 Januari 1897 werd hij buitengewoon op 1 Januari 1901 gewoon hoogleeraar aan de universiteit te Amsterdam. Hij was een man van groote wetenschappe lijke verdienste. Hospitum Theologische School te Kampen. Het Hotel des Pays Bas te Kampen wordt 1- Juli a.s. gesloten. Het is aangekocht door de Ver- eeniging tot stichting en instandhouding van een Hospitium, ten gerieve van Stu denten aan de Theologische School al daar. 1 October wordt het gebouw over gedragen. Er zal slechts eenige verbou wing noodig zijn; verder wordt het ge heel geölcctrifiëerd. Het telt beneden een ontvangkamer, een ruime directrice-kamer en twee' groote zalen, met flinken tuin. Op de eerste verdieping zijn negentien ka mers terwijl er op de tweede kunnen-wor den bijgetimmerd. Men hoopt het Hos pitum Januari 1924 te kunnen in gebruik nemen. Aanvankelijk zal men beginnen met eenige studenten, maar het getal der inwonenden zal op den duur tot vijf en twintig kunnen worden opgevoerd. De be doeling is te geven een uitstekende ver zorging, tegen den kostenden prijs, zoo dat velen, wier beurs niet te ruime uit gaven toelaat er mee gebaat zullen zijn. Overwogen wordt om aan eenige seniores uit de straks- inwonende studenten mede zeggenschap te geven inzake bet treffen van allerlei noodzakelijke regelingen. De onkosten zullen worden gedekt door fondsen, gevormd uit giften en contribu ties, terwijl de vereeniging, wier voorzit ter pTof. dr T. Hoekstra is> een hypothe caire leening zal aangaan. Alle uitgaven boven den kostprijs der inwoning, zal deze vereeniging voor haar rekening nemen. De Dordrecht slaagde voor eind examen IT. B. S. de heer M. Sandijck, vroeger te Goes. Aan de Universiteit te Amsterdam is tot arts bevorderd de heer A. J. Crucq; geboren te Middelburg; geslaagd -voor doctoraal examen geneeskunde de heer M. C. J. Pilaar; voor het eerste gedeelte van het artsexamen de heer B. Waanders. Voorts slaagden: voor het theoretisch apothekersexamen mej. C. H. Schoo, voor het doctoraal examen in de wis- en na tuurkunde met hoofdvak pharmacie mej. M. de Vries (bijvakken botanie en chemie), en de heer C. J. Blok (bijvakken chemie en bacteriologie). Mej. A. E. Hnysman te Middelburg staat noi. 1 op de aanbeveling ter benoe ming van een leeraar in het Fransch aan de H. B. S. en haar handelsklassen te Zutphen. Geslaagd aan de universiteit te Am sterdam voor het candidaats-examen ge neeskunde de heer J. Leeuw. Geslaagd te Rosendaal op het eind examen Middelbare Handelsschool o. a. mej. M. Dierick te Koewacht. Geslaagd op 't examen voor scheeps bouwkundig ingenieur aan de Technische Hoogeschool te Delft, met lof, de heer A. J. Otto, vroeger tijdelijk leeraar in do natuurkunde aan de R. H. B. S. te Goes. Met de Z. L. M. op Tholen. De Rijtoer. Gedurende de algemeene vergadering had steeds de zon haar warme stralen de zaal ingezonden, wolken waren niet meer te. zien en men ging dan ook met goeden moed den middag tegemoet en onder vroolijken kout werden de plaatsen in de talrijke auto's opgezocht en zette de lange stoet zich in beweging, eerst door de versierde straten, en toen over Poortvliet naar den watertoren van de Thoolsche Waterleidingmaatschappij, waar de Nederlandsche en Fransche vlaggen ter welkom ontplooid waren. De heer Dieleman was ook hier de tolk van alle deelnemers aan den tocht, toen hij in welgekozen woorden er op wees, dat het gebrek aan goed drinkwater reeds in de oudste annalen van Tholen is to vinden, toen men het regenwater opving in kuilen, die men in den nog met wier begroeiden bodem met de handen opgroef of Spr. wees er op, dat goed drinkwater een zegen is voor mensch en dier, en in de Z. L. M. is het drinkwatervraagstuk reeds lang aan de orde. Spr. zet uiteen wat de waterleiding kan zijn in het belang van Tholen, erf zeide dat Tholen grooten dank is ver schuldigd aan vele zijner inwoners in vroeger en in later tijd. Maar ook in het; heden, en daaronder zeker niet het minst aan jlir. Jan van Vredenburch, den voor zitter van de Waterleiding, die uit liefdei en sympathie voor het land waar hij zoo lang woonde en werkte, met taaie vol harding en krachtige energie dit groote; en grootsehe werk tot stand bracht, het-; welk binnen enkele weken geheel voltooid; zal zijn. Spr. verzekert den heer van Vre-; denburch, dat de Z. L. M. dit werk van haar eerelid buitengewoon waardeert en spreker is overtuigd, dat allen met hem in zullen stemmen als hij een heildronk, instelt op zijn bestendig welzijn. Nadat de reeds vermelde steenonthul ling had plaats gehad, werden de auto's weer bestegen en ging het naar Stave- nisse, waarop op Huize Vredenburg dc heer II. J. Dorst de deelnemers aan den tocht ontving. Het was hier weer mr Dieleman, de on vermoeide spreker, die zich hier weder-' om deed kennen als de wellicht meest,' op de hoogte zijnde kenner van Zeeland's' rijke historie. Spr. wees er op, dat men Stavenisse, al is het een calamiteuze pol der, niet missen kan. Als men Stavenisse sach declineeren lot niet, Sanck Zeeland1 een zoo- harden Liet. Doch dank zij de vooruitgang der wa terbouwkunde, kan ook de familie Dorst vredig en rustig haar schoone taak vol voeren om land en volk van Tholen op gebied van den landbouw ten voorbeeld te strekken en vooruit te brengen. Spr. brengt dank aan den heer Dorst voor waf, hij doet in het belang der Z. L. M. en er een eer instelt mede te werken aan de; verheffing van den landbouw in Zeeland/ Spr. dankt hartelijk daarvoor, alsook voor de gastvrije ontvangst. De laatste halte op den tocht door het; vriendelijke, vruchtbare eiland, welke» tocht groote belangstelling ook van de, zijde der bevolking mocht genieten, was te. Oud-Vossemeer, waar de burgemeester, do' heer C'. W. Snijder, zijn talrijke gasten begroette. De heer Dieleman wees er hier op, dat1 de heer Snijder ook reeds zooveel voor. do Z. L. M. heeft gedaan en op de goede ligging van de gemeente aan de Eendracht. Spr. uitte de beste wenschen voor den vooruitgang van Vosmeer en hoopt, dat het, na de voordeelen der waterleiding te hebben genoten, ook spoedig op zijn' boerderijen de eigenaardige muziek, die) Eet gqgons van een electrischen motorj met zich brengt, zal mogen hooren. Voor den toren klonken de tonen van de muziek van „Eendracht" van Scher- penisse, en werd het woord gevoerd door den burgemeester van Tholen, dhr. Diepenhorst, als lid van den raad van commissarissen der Waterleiding-Mij', en wel om er op te wijzen dat het dhr. jhr. van Vredenburch was, die in 1911' het initiatief nam voor het stichten van een waterleiding-comité en nu is de eerste voorzitter van den raad van commis sarissen. Als herinnering aan alles wat de heer V. voor de waterleiding deed onthulde spr. den steen, die boven den ingang is aangebracht en waarop staat: Hulde aan Jhr. J. van Vredenburch, voorzitter van het waterleiding-comité in 1911, voorzitter van den raad van be heer van 1916 af, aan wiens stuw kracht en volhardingsvermogen het tot stand komen der Thoolsche Waterleiding grooter.deels te danken is. Nadat de gasten in de aardig versierde hal van den toren waren binnengenoo-, digd, was het de heer van Vredenburch', die dank bracht voor de onverwachte hulde, maar die er op wees, hoe zijn echtgenoote en vele anderen hem bij stonden. Het was juist in de afd. Tho- Ion der Z.L.M. dat het eerst gesproken'I werd over de waterleiding. Spr. brengt alle eer aan de N.V. Zuid-Nederlandsehe Betonijzerbouw te Den Bosch voor de uit voering van den torenbouw. De opening van de waterleiding was thans nog niet mogelijk,, maar de toren is reeds een monument voor Tholen. Spr .heette allen welkom op deze plaats en speciaal ook den, Franschen gezant. De burgemeester van Poortvliet en Scherpenisse, de heer P. A. v. Rees* hee'tte allen, in de eerste plaats de j autoriteilen, welkom in zijn gemeenten. Hij hoopt, als er weer een tentoonstelling! is, de overheid over de brug is gekomen en men dan over de brug komt. Spr. had eerst een historisch overzicht willen' geven van de watervoorziening in de oudheid, maar gaf nu maar een kleine bijzonderheid met het oog op den tijd, De heer Krul. directeur van het rijles- bureau voor drinkwatervoorziening, ver klaarde met genoegen het werken sneetaai van den heer Van Vredenburch te hebben- gadegeslagen en hoopt dat allen verder de waterleiding zullen steunen om haar populair te maken, en dat kan door groote aansluiling. De Commissaris dor Koningin bracht dank voor de ontvangst. Jammer dat nu de opening niet kon plaats hebben, maar spr .hoopt, dat het nu spoedig het geval zal zijn. Hij brengt dank voor de viusge totstandkoming, dank zij Jhr. van Vredenburch, „Uwen Jonkheer Jan". Spr. wekt de Tholenaren op niet kort zichtig te zijn, en te genieten van de voordeelen, die men hun aanbiedt. Hierna maakten velen van cle gelegen heid gebruik den 46 M. hoogen toren fe b< klimmen. Wij deden dit ook, en over tuigden ons van den flinken bouw, de makkelijke trappen, het ruime reservoir. M er b/zonderheden willen wij bewaren tot de officeele opening.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2