Staten-Seneraal. Uit de Provineie. Kerknieuws. Onderwijs. PrnalkteBrten. gemengd Nlenus. een juist inzicht wordt verkregen, om trent de voor- en nadeelen, verbonden aan een oplossing in de een of andere richting van het vraagstuk „zonnetijd of zomertijd". Mela.nge s. Te 's Gravenhage is een vergadering gehouden van het bestuur van het Col lege van directeuren van keuringsdiensten met de Nederlandsche margarine-fabrikan ten. Tot deze bijeenkomst waren alle in Ne derland gevestigde margarine-fabrikanten uitgenoodigd. Zij werd bijgewoond door vertegenwoordigers van een 19-tal fabrie ken. De vergadering had ten doel om in afwachting eener regeling op grond van de Warenwet bij gemeenschappelijk overleg vast te stellen, aan welke eischen margarine, welke onder nadere aanduiding als „melange" in den handel wordt ge bracht, moet voldoen, om als deugdelijk van samenstelling te kunnen gelden. Met algemeen© instemming werd vast gesteld, dat melange ten minste 15 pet boter moot bevatten om als deugdelijk van samenstelling in den zin der keurings verordeningen erkend te kunnen worden. Als datum van invoering van dezen eisch werd aangewezen 1 December 1923. Allerlei. Het verbod van invoer van schoen werk zal worden toegepast op alle schoenwerk, dat nog niet ten invoer in het vrije verkeer is aangegeven. Bij den Ministerraad is een voorstel aanhangig tot wijziging van artikel 1 van het Wachlgeldbesluit, waardoor opgehe ven wordt de onbillijke regeling ten op zichte van telegraaf-ambtenaren tegenover de postambtenaren. De Minister van Waterstaat deelt op een desbetreffende vraag mede, dat geen verlaging van de prijzen der vaoantie- kaarten mogelijk is. Tweede Kamer. Zonder stemming werd gisteren aller eerst aangenomen ©en ontwerp tot wij ziging der dienstplichtwet, strekkende om den diensttijd dei" pavallerie van 18 op 15 maanden tc-rug te brengen. Dhr K. ter Laan wilde er nog eens drie maanden af doen. Alleen de vrijzinnigKlemocraten en de Plattelanders vonden het noodig, de socialisten in hun bekende politiek te stijven. Met 54 tegen 22 stemmen werd het amendement verworpen. Verder waren aan de orde een vijftal militaire pensioen-ontwerpen. Twee ont werpen houden in hoofdzaak verband met de invoering van een wachtgeldregeling- voor de militairen van de landmacht; de drie overige vloeien voort uit het tot stand komen .der nieuwe pensioenwetten zelve. Bij het eerste ontwerpje werd de oude kwestie weer op het tapijt gebracht, om de voor 1909 gepensioneerde militairen en hun weduwen en weezen te doen val len onder de werking der militaire wedu- wenwet. De heer K. ter Laan maakte er zelfs een motie van. Maar de minister, die voor de financieele consekwenties ten aanzien van andere landsdienaren terug schrikt, zag met 47 togen 26 stemmen de motie verworpen. Ook een tweede initiatief van den heer Ter Laan leed schipbreuk; een amendement hetwelk bedoelde het mogelijk te maken, dat do ^"Cfluwe van een op wachtgeld ge- jdeld militair pensioen ontvangt, óók in dien het huwelijk na de op wachtgeld- stelling is gesloten. Met 47 tegen 19 st. wees de Kamer het amendement af. In de algemeene herziening der militaire pensioenwetten, welke vervolgens aan de orde was, is de Kamer blijven steken. Ver der dan de algemeene beschouwingen kwam ze niet. De heer Ter Hall voerde het pleit •voor de oud-gepensioneerden, te wier bate hij per motie de instelling eener commissie ad hoe wilde. Die heer Tilanus klaagde over de wijze van afvloeiing, die tot moedeloosheid en verbittering aan leiding geeft. Stukken voor de Prov. Staten. Electrificatie middengroep. Ter zake van de electrificatie van cle middengroep van Zeeland (Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland) ontvingen Ged. Staten d.d. 29 Januari van den secretaris van de P.Z.E.M. een schrijven namens commissarissen een concept-schrijven, waarvan de strekking was, om de te Vlis- singen gevestigde electriciteitsfabriek der Société Anonyme des Tramways Electri- ques FlessingueMiddelbourg et Exten sions met toebehooren aan te koopen en na uitbreiding verder geschikt te maken voor de electriciteitsvoorziening der mid dengroep; wijl echter omtrent deze strek king in het college van commissarissen geene eenstemmigheid heerschte, deed het zijn secretaris Ged. Staten verzoeken, in deze aangelegenheid eene beslissing te nemen. Ged. Staten vonden geene termen om, overeenkomstig het concept-schrijven, voor te stellen tot overneming der Vlis singsche Centrale en verzochten daarom bij schrijven van 9 Febr. aan commis sarissen, eene andere oplossing van het vraagstuk der electriciteilsvoorziening van de middengroep te overwegen, daarbij aanteekenende, dat de vraag bij Ged. Staten was gerezen of het niet mogelijk zou zijn, deze groep van electrischen stroom te voorzien van de Zeeuwsch- Vlaamsche centrale uit. Uit een nader schrijven van de commissarissen en het daarbij gevoegde rapport van den direc teur der P.Z.E.M., bleek handhaving van cle overnemingsgedachte en de voorzie ning der middengroep van de Westdorp- sche centrale bleef men ontraden, terwijl commissarissen Ged. Staten verzochten bij de Stalen de noodige gelden aan te vragen, ten einde de Vlissingsche cen trale met bijbehoorend trambedrijf te kun nen overnemen. Rijp beraad dezer ongetwijfeld hoogst belangrijke aangelegenheid en uitvoerige bespreking daarvan heeft evenwel in de oorspronkelijke meening van Ged. Staten te dezer zake geene wijziging kunnen brengen. Het blijft hen niet verantwoord voorkomen, zoo groote sommen te beste den voor den aankoop van een electri- citeitsbedrijf, dat in de eerste en voor naamste plaats cle exploitatie van een electrische tram bedoelde en dat doel, zal het bedrijf bloeien, ook na cle over neming zou moeten blijven nastreven. In beginsel hellen Ged. Staten over tot de meening, dat voorziening van Zuid en Noord-Beveland zou kunnen plaats hebben van de centrale te Westdorpe uit, doch een bewust oordeel kunnen zij than's daaromtrent nog niet uitspreken. Zij blij ven evenwel diligent en zullen met het college van Commissarissen der Vennoot schap verder nader overleg plegen, ten einde de aangelegenheid tot een bevredi gende oplossing to brengen. In bovengenoemde conceptbrief worden achtereenvolgens vijf plannen behandeld voor de electrificatie van de midden groep. Ten eerste electrificatie van de Beve- landen alleen, waarbij als uitgesloten wordt beschouwd het bouwen van een eigen centrale wegens het te kleine ge bied, dus alleen gedacht kan worden aan aansluiting bij Noord-Brabant, wat echter volgens een rapport van den di recteur niet een rendabel bedrijf kan worden. Ten tweede electrificatie der midden groep zonder Middelburg en Vlissingen, wat echter bij betrekken uit Noord-Bra bant ook geen rendeerencl bedrijf kan geven. Waar bij het bouwen van een centrale ook na verloop van 16 jaar nog geen voordeelig saldo is te ver krijgen en nog steeds een tekort van f 1.432.525 zou blijven, kan ook daar aan niet worden gedacht, nog daarge laten, dat de oorspronkelijke electrifica- tiegedaehte, welke zich uit den aard der zaak op stroomlevering van het geheele gebied richtte, verloochend wordt. Ten derde electrificatie der midden groep door stroomvoorziening uit Noord brabant, doch de heer prof. Feldmann kwam reeds in 1917 tot de slotsom, dat voor Walcheren en Noord- en Zuid- Beveland de productie van eigen stroom de voorkeur verdiende en ook de direc teur kwam in October 1921 tot hetzelfde resultaat. Ged. Staten sluiten zich hij de zienswijze van de beide adviseurs aan en meenen wel te mogen verklaren, dat ook op deze wijze geen aannemelijke oplossing van het vraagstuk kan worden verkregen. Ten vierde: Electrificatie der midden groep uit eigen centrale, v'oorai waar volgens uiteenzetting de kans op levering van stroom aan Vlissingen en Middelburg en zeker niet tegen een goeden prijs gering is, meenen Commissarissen ook deze wijze van oplossing niet aan te mogen bevelen. Rest nog het vijfde plan, dat isoverne ming en uitbreiding der Vlissingsche Cen trale, waarbij de heer Mr. P. Dieleman 'tot de conclusie kwaan) dat het beste Zou zijn, dat de aanuöeien der Sociëté Anonyme zouden oveigaan op do P.Z.E.M, en zulks in dien zin, dat de Sociëté bleef bestaan; de P.Z.E.M. d.i. ten slotte de Provincie, zou dan daarin alle zeggenschap hebben. l£en belangrijk voor deel der overneming is, dat de twee moeilijkheden, levering aan Vlissingen (tram en stad) en Middelburg daarmede in eens zijn opgelost of, juister nog, geen moeilijkheden meer zijn, omdat dan natuurlijk ipso facte de stroomlevering door de vennootschap aanvangt. Deze wijze van electrificatie steekt in alle opzichten gunstig af tegen de andere vier, welke besproken werden, en zal clan ook, naar commissarissen meenen, de eenige oplossing zijn, wanneer men werkelijk tot een provinciale voorziening ook van dit deel van het gewest wil geraken. D;e kapitaalkosten zullen bij over neming hooger zijn, dan bijl bouwen van een eigen centrale, omdat in de overne ming ook is begrepen de overneming van den tramlweg; een onderneming, die onder de meest bloeiende van dezen aarcl in ons land mag warden genoemcl. Bezwaren tegen de exploitatie van den tramweg door de provincie kunnen com- missarissen niet zien, daar het personeel en zeker het leidende zou worden over genomen en de directeur der P.Z.E.M. geheel op' de hoogte is van cle leiding van een electrisch trambedrijf. Stellig zijn er nog hier en daar in den Weg eenige minder goede gedeelten, maar deze kunnen, daarop is gerekend, lang zamerhand uit de opbrengsten worden verbeterd; het is evenwel onjuist te mee nen, dat weg en werken en wagens in een onvoldoenden toestand zouden ver- keeren, in de laatste jaren zijn daaraan vele, deels kostbare verbeteringen aange bracht, evenals aan de inrichting van cle centrale. De koopsom van 1.200.000 gul den achten commissarissen niet te hoog. Nog zijn aan het voorstel van Ged. Staten verschillende andere stukken toegevoegd, die echter te groot zijn voor opname. Het zijn rapporten van pirof. Feldmann en den .directeur en verdedigden alle het overne men van de centrale te Vlissingen. Electrificatie. Waar de electrificatie voor onze pro vincie, speciaal voor de Zeeuwsche eilan deen, nu mteer dan ooit eefn onderwerpi van groote beteekenis is, vestigen wij in liet bijzonder de aandacht onzer le zers op het belangrijke artikel in ons bijblad hierover, alsmede opi het voorstel van Gep1. Staten in ons hoofdblad. -Met ingang van 1 Juli a.s. is be noemd tot ambtenaar van administratie aan de Landbouwhoogeschool te Wage- ningen, O. J. van Nieuwenhuyze, aldaar, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam, vroeger te Goes. Christelijke Vakbewegin g. Het blijkt, dat in Zeeland de Christelijke Landarbeiders gaan voelen voor aanslui ting bij den Nederlandschen Christelijken Landarbeidersbond. De vorige week werd een afdeeling opgericht te Oudelande en dezer dagen zal te Baarland spreken R. Simons, voorzitter van genoemden Bond. Ook in Zeeuwsch-Vlaanderen komt eenig leven. Enkele personen hebben zich ■bereid verklaard leiding te willen geven opdat binnen niet te langen tijd de be stuurders van den Bond daar ook kunnen spreken, omi de Christelijke landarbei ders te wijzen op de noodzakelijkheid van toetreding tot de Christelijke Vak beweging. Landbouwtentoonstelling. Wij ontvingen - het programma van de landbouwtentoonstelling te Tholen, te houden ,otp' 28 Juni a.s., welke voorafge gaan wordt doior een Hoofdbestuurs- en algemeene vergadering dor Z. L. M. Het blijkt, dat er beide dagen in Tholen veel te doen en te zien valt. De inschrij vingen voor paarden zijn bijzonder tal rijk. Ook rundvee, varkens, schapen, gei ten enz. zullen in flinken getale worden geëxposeerd. Jammer, dat het program ma typografisch niet wat beter is ver zorgd. Zelfs op den omslag bleven de drukfouten niet uit. Zomerfeest. Donderdag 5 Juli zal gelijk a.s. Maandag in ons blad zal worden geadverteerd te Bres'kens het 25e Zomerfeest der Chr. en Geref Jongelingsvereenigingen worden g'ehou- clen. Wij wekken gaarne op tot druk be zoek. Bij Kon. Besluit van 20 dezer zijn opnieuw benoemd met ingang van 13 Juli a.s., tot burgemeester der gemeente Kattendijke, D. cle Graaff, secretaris dier gemeente; met ingang van 24 Juli a.s., tot burgemeester der gemeente Wisse- kerke M. J. Verhorst; met ingang van 27 Juli a.s., tot burgemeester der gemeenten Grijpskerke en Meliskerke J. J. cle Keyzer. Met ingang van 1 'Juli 1923 zijn bij de Directe belastingen benoemd tot kom mies 2e klasse de lieeren P. A. Won- dergem .te Venlo, A. Bedet te Hulst, A. C. Ververs en H. Leenhouts te Sas van Gent, W. Bakker te St. Jansteen, J. G. Fremouw te IJzendijke, J. A. v. d. Linde te Koewacht, L. J. Eckhardt te Zuid- dorpe, W. Priester, en M. J. v. Strien' te Hansweert, G. Verzijl te Koewacht, R. Hamers te Biervliet, F. M. v. d. PlasA sche te Lobith, A. Vermaas en J. Laa- nen te St. Jansteen, J. v. Dalen te Phi lippine, A. cle Groene te Sas van Gent, J. F. M. Cappendijk te Hulst, A. Dekker te Venlo en A, Krayenbrink te Ter- neuzen. Middelburg. Alhier is gisteren binnen gekomen het Nederl. stoomschip' „Kra lingen" met een lading balken van de Oostzee. Vlissingen. Naar aanleiding van een adres van het hoofdbestuur van cleu Centralen Bond van Transportarbeiders te Rotterdam de loionen voor de losse ar beiders in het havenbedrijf niet te wil len bepalen op- den door den directeur van dat bedrijf gewenschten grondslag, doch die Iconen belangrijk hooger te stel len, wijzen B. en W. er opi, dat de loo- nen der losse arbeiders onlangs door cle raadscommissie vqor liet havenbedrijf onder goedkeuring van hun college zijn verlaagd van 81 op 69 cent per uur. Waar Delfzijl wordt genoemd wijzen B. en W.. er op1 dat daar het tarief door Ged. Staten van Groningen in over leg met het hoofdbestuur van den Cen tralen Bond is vastgesteld op f 2.821/2 per taak van 4 uur 0OOV2' cent per uur. In taken van 4 uur te berekenen is voor Vlissingen niet mogelijk, aangezien zulks alleen bij zeeschepen met massa-goederen is toe te piassen, voior binaenvaart zou zulks veel te duur zijn. Opgemerkt wordt nog, dat het loion te Rotterdam) in 1922 87 ct. was, in October 1922 werd hei 81 en in Januari j.l. 69 cent, terwijl hel loon te Vlissingen in dien tijd steeds 81 ct., terwijl het loon te Vlissingen steeds lager is geweest dan te Rotterdam'. B. en W. stellen dan ook voor afwijzend op het adres te beschikken. In verband met een circulaire van den minister van arbeid enz. om te over wegen of het niet gewenscht is oip de dagen van viering van het 25-jarig regee- rings jubileum van de Koningin, een tap'- verbod uit te vaardigen, zeggen B. en W dat het zich laat aanzien, dat te Vlis singen geen feest zal worden gevierd, en dus een zoodanig tapverbod gevoe gelijk achterwege kan worden gelaten. ■Wat betreft het constateeren van gevallen van openbare dronkenschap gedurende de laatste jaren verwijzen B. en W. naar een overgelegd rapport van den commissaris van politie. Kruiningen. Gi-teraainiddag vergaderde cle gemeenteraad alhier. Afwezig met ken nisgeving dhrn. v. d. Straaten en De Vis ser. Ingekomen waren: goedkeuring van Ged. Stalen tot het aangaan van een geldleening groot f3500; een verzoek van het Kon. Ned. Gymn. Verbond Gewest Zeeland voor in het gebruik geven van een lokaal aan de Gymn. Vereeniging „Koos de la Reij" te Hansweert; een schrijven van de Kon. Ned. Automobiel club aangaande het invoeren van een maximumsnelheid voor auto's en motor rijwielen in deze gemeente (zij stelt voor de wettelijke bepaling niet door te voe ren, maar inplaats daarvan wil ziji twee borden doen plaatsen met als opschrift aan de voorzijde „Langzaam rijden" en aan cle achterzijde „Dank U", zij acht, dat cleze meer uit zullen werken dan een politieverordening); alsmede een ver zoek van verschillende vereenigingen te dezer plaatse tot het in het leven roepen van een steunregeling voor de werkloo- zen. B. en W. vinden geen aanleiding om in dezen van standpunt te veranderen. Dhr. Aartseri merkt op, dat het hem spijt, dat B. en W. hierin niet van stand punt veranderen en hiermede ook geen organisaties erkennen. Van hetgeen dat nog van het armbestuur ontvangen wordt is men niet in staat om in het levens onderhoud te voorzien. Dhr. Dek zegt, dat er tegenwoordig inplaats van werkloos heid meer werkvolknood is. Dhr. Kole sluit zich aau bij dhr. Aartsen, hij is nog niet overtuigd, dat er geen regeling te treffen is aangaande een voorziening van steun voor de werkloozen en ver zoekt B. en W. tot herziening van hun standpunt. De voorz. antwoordt, dat B. en W. niet telkenmale, wanneer zulk een verzoekje inkomt, van besluit veranderen en dat B. en W. zonder opdracht van den raad geen ander voorstel ter tafel zullen brengen. Hij meent, dat er al genoeg voor de organisaties is gedaan en de belangen der gemeente als gemeente in het geheel eischen, dat inen geen stap verder kan gaan dan tot nu toe gedaan is, doch dringt de raad er op aan, dat dit wel gedaan moet worden, welnu dan zal er ook een regeling getroffen worden. Dhr. Francovs zegt, dat velen van meening zijn dat een steunregeling ten laste van het Rijk komt, maar nu dit zoo niet is, is hij; huiverig om in dezen iets te doen. De voorz. zegt dat het rijk in dezen niets doet, tenzij aan een reeks bepalingen wordt voldaan, maar dat het ten slotte de gemeente toch nog ont zettend veel kosten zal. Dhr. Kole .ver zoekt B. en W. toch een voorstel te ontwerpen aangaande een steunregeling yoor de werkloozen. Dhr. Minnaar vraagt, of de voorz. hem ook in kan lichten of er van cle werkelijke metaalbewerkers ook nog werkloos zijn. Voorz. antwoordt dat velen van dezen in andere gemeenten reeds werkzaam zijn, waarop dhr Minnaar vraagt, voor wie er dan eigenlijk steun gegeven moet warden. De voorz. zegt, dat er velen zijn, die bij den metaalbewerkers- bond zijn aangesloten al hebben zij in minstens 2 jaar niet ineer in dit vak ge werkt. De heer Kole vraagt hoeveel' er door middel van de arbeidsbeurs geplaatst zijn. De voorz. antwoordt, dat er daardoor 21 mensehen geplaatst zijn geworden. Dhr. Minnaar m'erkt op', dat, wanneer er een voorstel komt aangaande een steunrege ling ook voor lien die in 2 jaar niet Meer in hét vak zijn werkzaam geweest, hij daaraan zijn stem niet kan geven. Het voorstel-Kole om B. en W. te ver zoeken een regeling te ontwerpen oml steun te verleenen, wordt verworpen met 6 tegen 3 st. Hierna wordt tot stemming «overgegaan over 'het voorstel-Francoys tot het invoeren van een maximum-snelheid voor auto's en Motorrijwielen in deze gemeente, waarover in de vorige verga- derng de stemmen staakten'. Het voorstel wordt verworpen met 5 tegen 4 stemmen. Aangaande een adres van den eervol ontslagen onderwijzer dhr. J. ten Napel om een uitkeering vqor het in 191.9 ge geven onderwij's in de beginselen der Fransche taal, stellen B. en \V. voor niet aan dit verzoek te voldoen. Voorstel B. en W. wordt aangenomen met 8 te gen 1 st. Een voorstel om afwijzend te beschik ken op een aanvraag van het "bestuur; der R.-K. school te Hansweert, om gel den toe te staan voor 4 boekenkasten alsmede voor het inrichten van een ter rein voor onderwijs in lichamelijke oefe ningen, meenen B. en W. dit terug te moeten nemen. De belangen der gemeente eischen, dat hierover nog niet wordt be slist. Een voorstel om eervol ontslag te verleenen aan de onderwijzers van het vervolgonderwijs, wordt aangenomen met 8 tegenl 1 st. Aangaande een voorstel be treffende de schadeloosstelling door liet Rijk te betalen wegens het niet doorgaan der plannen tot het stichten van een Rijks P. en T.-kantoor in deze gemeente zegt de voorz., dat hierover zeer veel onderhandelingen met het Rijk zijn ge voerd. B. en W. .hebben er in berus^ om de voormalige onderwijzerswoning te rug te nemen met f 2000 rouwkoop, idem de woning daarnaast met f 1878 schade- loosstelling.Dhr. Kole vraagt of dit geld zal worden beschouwd als buitengewone inkomsten, wijaarop cle voorz. hem ant woordt, dat dit niet anders zal worden gebruikt dan om buitengewone lasten te dekken. Met alg. stemmen wordt besloten B. en W. te machtigen deze overeenkomst met het Rijk aan te gaan. Omtrent een voorstel van dhr. A. C. Bruinshoofd te Hansweert om een overeenkomst aan te gaan voor liet storten van straatvuil in de „Weel" stellen B. en W. voor, hem daarvoor een jaarlijksche vergoeding te geven, groot f 20, zoolang door de gem- daaraan behoefte zal worden gevoeld. Bij de rondvraag zegt dhr. Minnaar, dat hij niet kan medewerken met den gewonen rondgang van den Raad voor de kermis. Hij merkt op, dat de Raad' wel soc.-democraliscb kan worden. Door dezen worden meerdere leden, die in den Raad in de minderheid zijn, gegriefd. De voorz. merkt op, dat het hier uit vrije wil gaat. Dhr. Francoijs sluit zich aan bij het gezegde van dhr. Minnaar. Ook hij is principieel tegen de kermis maar liij gevoelt niet, dat dit een cachet kan' wezen voor cle kermis; liij ziet er veeleer een voordeel in, n.l. alle dingen in de gemeente die van belang zijn de revue te laten passeeren. Meende hij dat het een cachet gaf op de kermis, ook hij was dan niet present. Dhr. Minnaar zegt, dat het volgens dhr. Francoijs een voordeel voor de gemeente is, maar waarom kan dat dan niet op een anderen tijd geschie den? De voorz. zegt, clat hij nooit eed vergadering uitschrijft wanneer hij weet dat een lid daaraan om principieele rede nen niet kan deelnemen, doch hierin is ieder vrij, het geldt geen verg. doch een ouel gebruik. Dhr. Minnaar zegt dat hij hierover thans niet verder wil discussi eeren. Krabbendijke. Vrijdagavond kwam men weer -op het gemeentehuis samen in ver band met de viering van het jubileuml van H. M. de Koningin. Als eere-voorz. werd aangewezen de burgemeester dhr. Jac. Welleman. Het bestuur bestaat uit de lieeren: Geerling, voorz.; A. Tolle naar, secr.; M. Nieuwenhuijze, penningm., en verder cle lieeren II. Hondelink en A. J. Valk. In de verschillende commissies wer den benoemd: voor het schoolfeest: de hoofden der openb. scholen te Krabben dijke en Oostelijk en het hoofd der bijz, school benevens een bestuurslid der bijz. school en één van elk der beide ouder commissies van de beide openb. scholen; in de commissie voor volksspelen: H. Hondelink, J. J. de Dreu, J. Engelse, Jj Valk, J. Kloosterman, F. van Velzen en A. A. Elenbaas; in de commissie voor muziek en zang: M. van den Boomgaard, M. Nieuwenhuijze, A. J. Kakebeeke, A. P. Woutersan, M. Allewijn, C. Tollenaar en J. van clen Boomgaard; in de financieele commissie: A. J. Valk, van der Vliet, M. Nieuwenhuijze en A. J. Kakebeeke. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Garderen E. V. J. Jap.chen te Hei- en Boeicop. Geref. Kerken. Bedankt voor Emmer Compaseuum door J. E. Vonkenberg te Amersfoort. Geref. Gemeenten. Beroepen te Rotterdam H. Kieviet te Veenendaal; te Grand Rapids B. v. Neerbos te Terneuzen. Naar de „Z. Nsb." verneemt, heeft cle WelEerw. heer ds J. W. Biankert, vroeger te Kerkwerve, ontslag aange vraagd als predikant en administrateur .van de weezen-inrichting „Neerbosch". Geslaagd aan de Technische Hoogeschcol voor het propaedeutisch- examen voor werktuigkundig ingeni- nieur dhr A. J. van Deinse en voor prop. examen voor electrotechnisch ingenieur: de lieeren W. H. G. P. Ha- jenius, 11. Mulder en J. C. Verton. Waarde. De voordracht voor on derwijzeres openb. lagere school al hier luidt: no1. 1 M. G. de Zeeuw, onderwijzeres te Krabbendijke; no 2. Et. M. P. Thie, te Middelburg; 110 3 A. Happee te Middelburg. Kapelle. Door B. en W. werd gis terenmiddag op de voordracht ge plaatst voor hoofd aan de openbare school no. 1 C. Drinkwaard, Kamper land, no 2 A. J. Pauw, Rotterdam; no'. 3 J. C. van Oosten, Rottum. Ned. (Eler'v- Kerk. Goes, v.ro. ds Steinz, n.m. ds Homburg, av. ds Die Vries. Kruiningen, v.m. ds Diederiks, n.m. dhr Louwerse van Kapelle. Hansweert, v.m. ds Waardenburg. n.m. geen dienst. Zondag 24 Juni. Geref. Kerken. 's-Gravenpolder, vm. en nm. ds Lanting. Wolfaartsdijk, vm. en nm. lecskerk. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge, 9.30, 2 en 6 u. docent Leng- keek van Apeldoorn. Ongelukken. Te 's-Gravenhage is het lijk gevonden van den 30-jarigen D. S., rangeerder bij de H. IJ. S. M. Waarschijnlijk is hij' bij bet oversteken van de rails door de stoomtram oven-eden. Te Arnhem wilde een 26-jarige gehuwde remmer F„ bij de tram, op een passeerende vrachtauto springen. Hij nam zijn sprong echter te kort, viel en kwam onder de vrachtauto terecht, met het treurig gevolg, dat een der achterwielen van de auto hem over de borst reed. Hij kreeg een bloedspuwing en bleef bewusteloos figgen en overleed spoedig.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2