r No 307 Donderdag 7 Juni 1933 37e Jaargang 86 ei. Weiiand, «Pi ES DERS te leestak strosmingen Siaten-Keneraal. Buitenland. Binnenland. Bit de Proïineie. Oh A. R. DE MUiJNCK, RDAM. IGATIËN. OER MUNNIK 30 ct. ving te koop ronde Bruine oor de zaai, of zonder kloek. kar en tuig. Dienstbode Gemoentoraafl van Middelburg. Diiik Hu- j., to Goes, Stotpe, jd. JaBol» de Oei»; 16, agenaar en niëls, 54 J., ■lie. II. a r lc t. Aan "6 venlens. waren resp. mmissie zijn >r de verlo- am'sche vei- aangevoerd eieren f 4.50 5.90. ■reen „Zuid- Kruisbessen pipping) f 15, id. (poters) oer 100 K.G.; stuks. gsvereeniging ving". Groote -f 14,50 per BERICHT. in ochtend dona* het De Bilt. 68.3 te Va- iparanda. i van 7 Juni: vesteljjke tot windi, zwaar- ankelijk wei regen, iets i,ontstoken idwonden, k moeilijk. Apcfchen" 0 jarige ervaring breuklijden ver- bandages, die wij Middelburg. «000—f 500. PERS, Kamperland. )K te Kuipen ;n hedei: ■>0R verspreiding ct. bij 50 ex. 100 ex. 15 ct. Pauwenburg te efjes in te leveren 923, bii A. AAR- Gapinge, alwaar te bekomen. COOP: 1AN, Grijpskerke KOOP: rouwepolder, bij de COOP: Dishoek, Koude- School, Gapinge. Dwikkers-Exploifanien OOSTERBAAN LE COINTRE 60ES Bureaux: Lange Vorststraat 6870, Goes Tel.Redactie no. 11Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 De Zeeuw VERSCHIJNT ELICEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3.— Losse nummers f 0.05 Prijs der Advertentiën: 1—4 regels f 1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Waarop het aankomt. De voorzitter van cle Algemeene ver gadering van de Bondskiesvereeniging der Roomsch-Katholieke Kiesverenigingen mr A. Baron van Wisbergen heeft Zaterdag een rede uitgesproken, waarin scherp het beginsel naaa* voren wordt gebracht dat de eisch der Christelijke Staatkunde in willigt. Gelijk aio tot nu toe schetste do heer Van Wijnbergen de noodzakelijk heid van samenwerking met hen, die Christus' leer willen ten grondslag ge legd zien aan wetgeving en staatsbestuur. Geen volk kan daarbuiten. De smartetijke ervaringen, daaromtrent opgedaan, wij zen dit voldoende uit. Op geen anderen grond dan in onze kringen bepleitte de spreker het streven naar vrijheid, orde en handhaving van wettig gezag, daarbij den nadruk leg gende op het misleidende in de socia listische froomingen, die de laatste jaren zich bewogen in een bedding, ge graven door revolutionaire woord- en penvoerders van diverse schakeeringen. Moet versoberd worden in den staatsdienst dan moet dit geschieden zonder evenwel de ideëele belangen minder te verzorgen en te behartigen. Een belangrijk deel van dit goede woord was gewijd aan de nadering en de be-teckonis van bet a.s. regceringsjubile- um onzer Vorstin, waaromtrent wij vóór alles jegens God ons dankbaar mogen betoenen. Dtoor heel dit betoog heen treft die warme, innige toon van adel van Chris- telijken geest. Dat onder onze Jtoomsche landgenooten mannen worden gevonden in staat on bereid om ten koste van hoon en smaad en tegenwerking altijd te doen uitkomen, dat het Eeuwig Evangelie het eerste -en het voornaamste is, kan ons slechts zijn een oorzaak van vreugde. Bij alle verschil dat er is, waarom noch wij, noch mr Van Wijnbergen overigens doekjes winden, is er die bewuste geza menlijke streving om het welzijn van land en volk te zoeken in Ret betreden van oude beproefde paden. D|aarop komt het aan. Tweede Kamer. De Kamer behandelde gisteren de be groeting van dat deel van het vroegere Departement van Landbouw, N. en H., dat naaf Arbeid .is overgegaan. In een paar uur was ze er doorheen. Nadat Mi nister Aalberse de heeren Bierema, Za- delhofi en Kersten, die op maatregelen tegen de waterverontreiniging door het afvalwater van fabrieken hadden aan gedrongen, had verwezen naar de bij' de Kamer reeds aanhangige Riolenwet en wijziging van de. Hinderwet, vroeg baron van Wijnbergen hoiever het stond met het wetsontwerp op de winkelsluiting'. Hij kreeg van den Minister te hoeren, dat dit wetsontwerp, evenals de invoering van da Arbeidswet voor- de winkelbedien den op het oogenblik in studie is bij den directeur-generaal van den arbeid. Dan gaat hot wetsontwerp op de winkelslui ting nog even naar den Middenstandsraad terug en komt vervolgens bh de Kamer. Maar in ieder geval zullen het werktijden besluit voor Winkelbedienden en de Wet op de Winkelsluiting tegelijk worden in gevoerd verklaarde de Minister. Dhr v. Dïk (R.K.) drong aan o-p orga nise!? kiesrecht" voor de 'Kamers van Koophandel. De Minister \roelt daarvoor ooic veei t-n zou het gaarne invoeren, maar hot. gaat toch niet aan, om nu reeds weer verandering in deze kwestie aan te brengen. De heeren Brautigam en Stulemeijer drongen aan op ontbinding der overeen komst met de Nederland-Zuid-Afrikaljjn (een erfenisje van minister v. Yselsteyn, dio echter, toen hij naar Zuid-Afrika reisde toch van deze lijn geen gebruik maakte welkte maatschappij niet blijkt te voldoen aan de verwachtingen, die men bij het verleen en van het Rijksvoorschot ervan had gekoesterd.. Ook minister Aalberse liet uitkomen, dat hot met de Nederland-Zuid-Afrika- lijn niet gegaan is, zooals men bij het' verleenen van het .subsidie verwacht had. Hij kan n,u -niets anders doen dan- het voorschot betalen, wanneer 'de maatschap pij tenminste aan haar verplichtingen vol doet. Maar hij is hiertoe bereid, voorzoo- ver de door de wet gestelde voorwaarden worden vervuld, n.l. het verzekeren van een stoomvaartlijn tusschen Nederland en Zuid-Afrika. In alle andere gevallen, dus ook^ Wanneer de Regeerings-voorscbotten moeten dienen om bank-tekorten te dek ken of om 'de maatschappij door een andere onderneming te doen overnemen dan zou minister Aalberse geen stap doen zonder de Staten-Generaal er in te ken nen. Later op den middag kwam aan de orde het wetsontwerp tot toetreding tot het verdrag van Versailles, voor zoover het de Rijnvaartregeling betreft. (Voor den inhoud 'daarvan zie men oiTder ''bin nenland). De nieuwe regeling is echter voer Nederland lang niet zoo gunstig als de oude. Niet alleen de heer Dressel- huys, di© daarom tegenstander is van de regeling, wees hierop, maar ook de h-cei' Rutgers, die zich voorstander ver klaarde, moest dit erkennen. Morgen wordt hierover verder gepraat. Geheime conferentie. Gisteren werd te Brussel een geheime conferentie gehouden tusschen Poincaré en de Belgische regeering. Aan de bladen is de volgende meedee- ling verstrekt: De Belgische en Fransche regeeringen hebben 'de gemeenschappelijke studie voortgezet van de verschillende vraag stukken, welke zijn gerezen door de be zetting van de Roer. Zij hebben alle vroe gere besluiten onverzwakt gehandhaafd, met name wat betreft de voorwaarden, waarop de Roer ontruimd zal worden na de betaling van de vergoeding en ten aan zien van de verplichting voor Duitschland om een eind te maken aan het lijdelijk verzet, voordat er van een onderzoek van de Duitsche voorstellen sprake kan zijn. Beide regeeringen hebben het programma vastgesteld van de nieuwe maatregelen om den druk te verscherpen en Duitsch land te dwingen tot een spoedige ver vulling van zijn verplichtingen. Bolschewistische inval in Bessarabië? De toestand aan de Russisch-Roemeen- sche grens in Bessarabië is plotseling verscherpt. Een sterk leger bolschewiki, gewapend met machinegeweren, heeft den Dnjestr overschreden en is het dorp Arpi- canti binnengevallen, dat door gendarmen verdedigd werd. Van beide zijden werd er hard gevochten en vielen er gewon den. Vele huizen zijn tot. den grond af gebrand. Volgens een ander bericht wa ren het bandieten, die, in Russische uni formen gestoken, den aanval -gewaagd hadden. Korte berichten. Te Maeutved, op het Zuidelijk deel van het eiland Seeland gelegen, heeft een wervelwind heel wat schade aangericht. 'Daken van gebouwen (kazer nes en woonhuizen) werden vernield. Een auto werd door den wind twintig meter ver weggeslingerd en verbrijzeld. Uit een andere auto werden twee vrouwen en een kind eenvoudig „opgelicht" en op den weg geworpen. De prefectuur van politie te Parijs bevestigt, dat aldaar is gevangen genomen baron Steiner de Valmont, die door het parket te Bern gezocht werd wegens v e r- duisteringen, in verhand met den verkoop van aan ex-keizer Karei van Oos tenrijk toebehoord hebbende juweelen. - Te Leipzig heeft gisteren een nieuwe bloedige botsing tusschen de politie en sociaal-democratische betoogers plaats ge had. Nadat betoogers steenen naar de agenten hadden geworpen, maakten deze van de wapens gebruik. 7 lieden zijn gedood. Bovendien werden 38 betoogers gewond. Van Fransche zijde wordt cle vol gende eigenaardige lezing van het doodschieten door een Fransch soldaat van een Duitsch jongetje gegeven: Een schildwacht aan den Rijnoever te Dussel- dorp maakte zijn geweer schoon, toen een kogel, die in het magazijn was ach tergebleven, plotseling afging en een jon getje doodde, dat in de nabijheid speelde. De soldaat zal wegens manslag door on voorzichtigheid voor den krijgsraad ge daagd worden. In Opper-Silezië zijn stakingen uitgebroken, zoowel in de mijnen en in de industrie als op het land. De land arbeiders staken in 18 districten. Een hittegolf is plotseling over de Vereenigde Staten getrokken. In Washington was de temperatuur Dinsdag 90 gr. in de schaduw. Te Troisdorf bij Bonn is een locomo tief van een Franschen trein in de lucht gevlogen. De rails zijn over 400 meter vernield evenals de telegraaf - en telefoonverbinding. Over Troisdorf en Sieglar is de 'staat van beleg afgekondigd., Bezoek van koning Haakon. Gistermiddag pl. m. half drie vertrok de trein met de hooge gasten reeds weer van het station Baarn, nadat een bezoek was gebracht aan de Koningin-Moeder. Te Utrecht, waar de trein van machine moest verwisselen, werd de Noorsche koning op het perron begroet door het college van R. en W. en sprak de bur gemeester den koning toe. Van daar ging de reis naar Den Haag. Bij aankomst van den koninklijken trein, waarvan de locomotief versierd was met de vlaggen der beide landen, daverde het eerste der 51 saluutschoten, afgegeven door de in het zeer nabij gelegen Malie veld opgestelde 3e Batterij van het 7e Regiment veld-artillerie, terwijl de muziek der Eerewacht het Noorsche volkslied in zette en de eerewacht de gewezen presn- teerde. Het perron was geheel ontruimd om plaats te bieden aan de Eerewacht van het Regiment Jagers met vaandel en met de muziek van 't 6e Regiment Infanterie. Hierna begaven de Vorsten en gevolg zich naar de in de Rijnstraat gereed staande rijtuigen en werd de galastoet ge vormd, waarmede de rit naar het Ko ninklijk Paleis werd ondernomen. Er was in de straten zeer veel belangstelling voor het hooge bezoek. De politie had meer malen een moeilijke taak om de orde te handhaven. Ook bij aankomst aan het Paleis worden de militaire honneurs ge bracht. Even later vertoonden de Vor stelijke personen zich op het balcon van het Paleis en wórden ze luide toege juicht. Later werd het Mauritshuis be zocht. 's Avonds werd een gala-voorstel ling in het Gebouw voor K. en W. ge geven. Nederland en België. Prins de Ligne, de Belgische gezant in Den Haag, zal eerstdaags worden ontvan gen door minister Van Karnebeek en zal uiting geven aan den slechten indruk, op de Belgische openbare meening ge maakt door den maaltijd van het Alg. Ned. Verbond te Dordrecht, waaraan de Nederlandsche regeering was vertegen woordigd. (N. R. Ct.) Een dure uigave. De kosten voor 1924 voor het samen stellen en uitgeven van het Kort Verslag zijn geraamd op f 100.000 en dat voor nog geen vijf duizend abonné's. Geen wonder, dat sommige leden als hun meening te kennen geven, dat do kosten niet opwegen tegen de voordeelen en op afschaffing aandringen. Een der gelijke exploitatie is bij de geboden zui nigheid niet te rechtvaardigen. Het mes op de keel. Onder de wetsontwerpen, die gisteren door de Tweede Kamer behandeld zijn, vindt men een voorstel om Neder land te doen toetreden tot eenige arti kelen van het Vredesverdrag van Versail les. Nadat de Tweede Kamer onlangs zoo duidelijk heeft te kennen gegeven, dat zij ons land geenerlei aandeel wenscht te zien hebben in een der vredesver dragen, zou men allicht verwachten, dat dit voorstel zal worden verworpen. Maar dat zal wel niet geschieden. Zeker niet omdat de Kamer er zoo mede ingeno men is, maar omdat de overwinnaars van Versailles, ons met dit voorstel het mes op de keel zetten, zegt het „Hbld.". Dit voorstel immers betreft de nieuwe Rijnvaartregeling, die in het Vredesver drag van Versailles, zonder ons er in te kennen, door do overwinnaars eenvou dig is vastgesteld. Bij. wijze van gunst is daarna met ons nog een accoord ge troffen, en de heele zaak moet nu wor den bezegeld. Wat kunnen wij daartegen doen? De regeling op zichzelve is ook heel weinig begeerlijk. Niet-oeverstaten worden in het Rijnregime betrokken en oorspronkelijk was zelfs bepaald, dat die staten (En geland, Italië en België) elk evenveel vertegenwoordigers in de centrale com missie zouden krijgen als Nederland en Zwitserland, n.l. twee. Onze Regeering heeft althans gedaan weten te krijgen, dat ons aantal werd verhoogd tot drie, maar Frankrijk heeft er vier (evenveel als Duitschland) en een Franschman moet voorzitter zijn van de centrale commissie. Een Belg wordt (voor den tijd van vijf jaar) secretaris-generaal. Overigens is ge lukkig nog bereikt, dat geen Staat zich behoeft neer te leggen bij besluiten van de commissie, die hij niet mede heeft goedgekeurd. Doch deze heele nieuwe Rijnregeling blijft, formeel en feitelijk, een werk van Versailles, een stuk overwin naarsdictatuur. Patrimonium. Dinsdagavond werd in het gebouw voor C. S. B. een feestavond gehouden voor de afgevaardigden met hunne dames. De bekende voordrager, do heer J. L. Feij- ten van Utrecht, declameerde, terwijl ver der muziek en zang niet ontbraken. Gistermorgen sprak de heer C. Smeenk over „de waan van den dag". De leus der socialisatie is een waan van den dag gebleken. Ze is mislukt, zoo zegt bin nen- en buitenlandsche litteratuur. De be- toovering is geweken en practisch heeft men deze leus losgelaten. Nu gaat ei- weer bekoring uit van de z.g. vrijheids leuze, maar ook deze zal een waan van den dag blijken. Ee'uwig geldig blijft liet Christelijk beginsel. Nadat nog enkele meer huishoudelijke zaken waren besproken, werd de jaarver gadering door mr S. de Vries met dank gebed gesloten. (Slot.) Afwezig was gisteren dhr. Streefkerk met kennisgeving. Na het onderzoek en goedkeuren der geloofsbrieven van de heeren Hondius en Zijlstra maakte dhr. Boudewijnse de opmerking, dat nu do Raad eigenlijk onvoltallig is, daar de nieuwe leden niet tegenwoordig zijn en de oude geen zitting meer hebben. Hij zou in zulk een geval een paar wekeij[ van tevoren willen vergaderen alleen voor do geloofsbrieven. De voorzitter zal dit in overweging nemen. Onder de door Ged. Staten goedge keurde Raadsbesluiten is dat tot ophef fing van de openbare school I. Bij het: verzoek van den heer Delzenne inzake het plaatsen in dezelfde loonklasse als de magazijnmeester, wilde de voorzitter dit in handen stellen van B. en W. Dhr. Boudewijnse voelt er veel voor, het ver zoek in te willigen. Dhr. Adriaanse vroeg geheime zitting. De deuren werden hierop gesloten. Na heropening werd het adres in han den van B. en W. .gesteld ter afdoening. Nog was ingekomen een verzoek van de vereeniging van sigarenhandelaars om de winkels tot negen uur te mogen open houden. Het werd in handen gesteld van B. en W. om advies. Vervolgens een adres van dhr. Verhorst, bewoner van het Molenwater, waarin hij protesteert te gen het plaatsen van een circus op het Molenwater en het doen spelen pp Zon dag. In handen van B. en W. ter af doening. Ten slotte mededeeling, dat Ged. Staten niet kunnen goedkeuren de begrootings- wijziging, inhoudende de jongste salaris- verhooging van sommige ambtenaren. Geantwoord zal worden, dat de Raad alleen die ambtenaren heeft verhoogd, waarvoor 'hij dit noodig achtte. Verder dat in de naaste toekomst geen verhoo gingen meer zijn te wachten. Tot lid van de commissie van finan-, cien werd na twee vrije stemmingen en herstemming met dhr. Zijlstra gekozen verklaard bij loting dhr. Paul. Tot lid van de commissie voor het sportterrein werd benoemd dhr. R. van Roo met 10 stemmen tegen 4 op dhrj Lammermont. Bij het voorstel tot vaststelling van gen nieuwe verordening voor de keur- loonen van vee en vleesch wees dhr. varf der Weel er op, dat de winkeliers dikwijls last ondervinden van dubbele keuringen door de ambtenaren uit Goes, en van den keuringsdienst. De voorzitter deelde me de, dat een der ambtenaren uit Goes naar Middelburg wordt overgeplaatst. Bij bet voorstel reductie op gasprijzen voor groot-verbruikers werd dhr. van 'der Kuip geantwoord, dat deze regeling nog slechts tijdelijk wordt ingevoerd. Bij het voorstel tot afschrijving en ver goeding rente van kapitalen voor de straatverlichting, bepleitte dhr. Boude wijnse de straatverlichting direct onder de gemeente te brengen. Weth. de Veer acht dit theoretisch juist, maar meent, dat men op de bestaande wijze beter over zicht heeft van de werkelijke kosten. Bij het voorstel van de verwerking van het ammoniakwater zegt dhr. Boasson, dat er niet meer licht in deze zaak is ge komen. Dhr. de Veer zegt, dat nu wel degelijk is aangetoond, dat de werking op de rioolbuizen, enz. schadelijk is, en dat het zelf verwerken geen schade zal me debrengen. Dhr. Boudewijnse zegt vernomen te hebben, dat ook het afvalwater bij eigen bewerking schadelijk blijft. Ook dhr. Boas son wil nog èen nader onderzoek. Het voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 4 stemmen, die der heeren van der Harst, Maljaars, Boasson en Boude wijnse. Bij het voorstel tot vergrooting van de capaciteit van den watertoren deelde op de vraag van 'dhr. Boasson dhr. de Veer mede, dat aanleg naar Oostkapelle en Domburg f 100.000 zal kosten. Oost kapelle wil financieel niet medewerken en Domburg nam nog geen beslissing. Een juiste raming van de kosten der plannen is nog niet mogelijk. Als het ver boven de f80.000 komt, dan zal men er nogmaals mede bij den Raad komen. Het voorstel werd aangenomen. Inzake aanstelling reserve-leerkrachten bij het openbaar onderwijs zeide dhr. Cor- nelisse dat, al is de centrale ouderraad geen officieele commissie, 'de oudercom missies dit toch wel zijn en men deze dus zouden kunnen vragen. Het bleek, dat B. en W. alleen willen wachten tot de opheffing van school I een feit is ge worden. Hiermede ging dhr. Cornelisse en ook de geheele Raad accoord. Dhr. Adriaanse hield een pleidooi om den ontslagen werkman Deïst bij een va cature in aanmerking te doen komen. Dhr. de Veer meent, dat Deïst destijds in be roep had moeten komen. Spr. kan in deze geen toezegging doen. Het primitief kohier van de straatbelas ting over 1923 werd vastgesteld op f 33.081,40. De overige vroeger genoemde voorstel len werden alle zonder discussie aan genomen. Bij de rondvraag vroeg dhr. Onderdijk nog f 300 maximum aan voor geheele voltooiing van de electrische verlichting van het stadhuis. Dit werd toegestaan. Daarna sluiting. Stukken Prov. Staten. (Slot.) Triam HoofdplaatBreskens. Do or1 de Zeeuwsch-Vlaamschc Tramweg- maatschappij is ©en wijziging- verzocht in het Statenbesluit van December 1919 waarbij ©en renteloos vo.orschot is ver leend voor den aanleg en exploitatie van een stoomtramweg van Hoofdplaat naar Breskens. In de eerste plaats vraagt de Mij1 of aan de voorwaarde, da.t het benoo- digd© aandeelen-kapitaal geheel moet zijn geplaatst op een bepaalden datum, is voldaan, indien de noodige gelden voor den aanleg van de lijn verkregen wor den op andere wijze dan door het plaat sen van aandeelen. Ged Staten meenen die vraag ontkennend te moeten beant woorden, doch achten tevens de bezwa ren tegen het uitgeven van aandeeRn niet ongegrond, Het is hen gebleken, dat de Mij den aanleg van de lijn wil door zetten en nu de mogelijkheid bestaat, dat de bedoelde voorwaarde dit zou be letten, achten zij het gewenscht, dat zij vrijheid verkrijgt, de"^gelden desnoods door een leening bijeen te brengen. Weliswaar zou doordoor de kans van de provincie om fret renteloos voorschot terug te krij gen geringer worden, doch dat zou deze zich kunnen getroosten, indien de aan leg van de lijn daardoor verzekerd werd. Dit deel van "het verzoek' onHersteu- tien Ged., Staten daarom. In de tweede plaats vraagt de Mij verlenging met liefst 3 jaar, van de termijnen, gesteld voor het leveren van het bewijs, dat de gelden beschikbaar zijn en voor het in exploitatie brengen der lijn. Dieze ter mijnen zijn- reeds herhaaldelijk verleggd en nu bepaald op 1 Augustus 1923 en 1 Augustus 1925. G©d. Staten achten verlenging met 3 jaar te lang, doch stel len voor verlenging met een jaar. Geen subsidie voor politie vak on der wij s. Waar in d'e najaars vergadering afwijzend Is beschikt op het verzoek van het schoolbestuur van de R.K. Politieschool te Dien Bosch, stellen Ged. Staten voor thans ooif af te wpzen liet verzoek van de Commissie van .Vakon derwijs, ingesteld door den Alg. Nederl. Politiebond om subsidie voor Be school tö Hilversum en "do bestaande politie- cursussen. Geef. Staten herhalen, dat een specifiek Provinciaal belang niet h3 deze zaak is betrokken, doch dat het in de allereerste plaats een gemeente-, c. q. Rijksbelang is. Onderhandsche verkoop aan de gemeente Goes van het voormalige Rijkslandbouw- proefstation. 'Blijkens het eindver slag der Tweede Kamer van het wets ontwerp tot goedkeuring van den onder- handschen verkoop aan de gemeente Goes van het gebouw van het voormalige Rijks landbouwproefstation met verderen optel, te Goes, en erfpachtsrecht op den bijbe- hoorenden grond, stelden eenige leden de vraag, of het niet de voorkeur zou ver dienen deze rijksgebouwen niet te ver- koopen, doch in huur te geven, waardoor zij bij later opkomende behoeften van het rijk weer spoedig beschikbaar zou den zijn. Van andere zijde werd opge merkt, dat er in dit .geval alle aanleiding bestaat tot verkoop dezer gebouwen aan de gemeente Goes over te gaan, omdat de grond, waarop zij zich bevinden, reeds eigendom van die gemeente is. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot gemeente-veldwachter in de! ^©meente Hoofdplaat, Ooriielis van Aert, zonder beroep, wonende te Etten- Leur, vroeger sergeant bij de politie- troepen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 1