Uit t!e Provincie. ra* 30 M. neergestort. Twee lui tenants-vlieger, eeu sergeant-waarnemer, en nog een luitenant zjjn gedood. Een technicus is gewond. Te Triest is de voorzitter van de communistische jeugdorganisatie ver moord. Men vermoedt, dat fascisten de hand in het spel hebben. Voorts is ook een communistisch lid van den gemeente raad door fascisten uit zijn woning ge haald, sindsdien heeft men niets van hem gehoord. „Patrimonium". Aan den vooravond van de 40e Jaar- Vergadering die door het Ned. Werklie denverbond „Patrimonium" op feestelijke wijze te Utrecht wordt gehouden, had Maandagavond in de Weslerkerk aldaar een wijdingssamenkomst plaats, waarin de gedachtenisrede werd uitgesproken door dr K. Dijk, uit den Haag. Spr. schetste in den breede den toestand van het Ne- derlandsche Volk ten tijde dat „Patrimo nium" werd opgericht en ging na, hoe toen het Neutraal Werkliedenverbond zich voor de neutrale school verklaarde, man nen als Kater en anderen met dit Verbond braken en „Patrimonium" oprichtten. Zoo vinden we in den schoolstrijd de ver klaring van de stichting van „Patrimoni um": Toch is „Patrimonium" vooral op gericht om een eigen Christelijke Werk liedenorganisatie te hebben en een eigen Christelijke Sociale actie tot verdediging van het aan de vaderen toevertrouwde pand. Na deze rede zong de vergadering staan de 2 coupletten van Da Costa's'strijdlied. Vele der aanwezigen begaven zich na afloop van deze samenkomst naar het Gebouw voor Christelijk Sociale Behin gen, waar in den tuin voor de afgevaar digden een gezellig samenzijn was. Gistermorgen werd de Jaarvergadering door den voorzitter, den heer P. v. Vliet, geopend, met een rede, waarin hij er op wees, dat Patrimonium! al tastend en voe lend zijn weg heeft gevonden, steunend op het gezag van het eeuwig blijvend Vioord Gods. Opgericht als een eenvou dig getuigenis voor het goed recht van de vrijheid van onderwijs, heeft het daar voor ,maar ook voor „de vrijheid van den arbeidenden stand" het pleit gevoerd, en God heeft dezen arbeid veelal gebrek kig en zwak, gezegend en vruchtbaar gemaakt. Een telegram van hulde werd aan de Koningin gezonden. Volgens het jaarverslag daalde het aan tal afdeelingeu van 212 tot 209; het weekblad „Patrimonium" wordt aan 8000 leden gezonden, het aantal leden be draagt 13.505. De heeren P. van Vliet -en K. A. Grondijs, beiden te Utrecht onderscheidenlijk voorzitter en penning meester, werden met algemeene stemmen herkozen. t De heer Ruppert sprak de vergadering toe namens het Chr. Nat. Vakverbond ear de heer Schouten vertolkte de gevoelens van de anti-rev. kamerclub. De vergadernig sprak zich uit voor een JRijkskinderfonds. Het hoofdbestuur zal zich terzake met een advies tot de re geering wenden. De vergadering is ook nog toegesproken door dr. W. Hovv, burgemeester van Doosduinen, oudste zoon van wijlen den heer Hovy, een der oprichters van Pa trimonium. Van de Koningin werd een telegram van dankbetuiging ontvangen. Dok werd nog een telegram gezonden aan het eerelid van het verbond jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman. Breede besprekingen hadden plaats over het orgaan. Aangedrongen werd om na afloop van het contract, to trachten het blad voor den bond meer productief te maken. Overbelaste tramwagens. B. en W. van Den Haag hebben de II. T. M. beboet, omdat zij het voor iederen tramwagen vastgestelde aantal passagiers heeft overtreden. Deze bevoegdheid ont- leenen B. en W. aan de vergunningsvoor waarden. De H. T. M. is hiertegen bij den Raad in beroep gekomen, waarbij zij van de 8 geconstateerde overtredingen er één erkend heeft. De H. T. M. was van meening, dat de boeten niet geheven kon den worden omdat niet zij, maar haar personeel de overtreding beging. B. en W. geven den Raad in overweging, afwij zend te beschikken op 't adres der H. T. M. Schandelijke terreur in de bouwvakken. Het bestuur der afd. Amsterdam van den Ned. R.K. Bond van Bouwpatroons deelt aan de Msb. het volgende mede: Aan een complex woningen van een onzer leden werken sedert eenige weken ongeveer 35 metselaars en opperlieden, die in overeengekomen accoord met den patroon him werk verrichten en f 60 a f 65 per week verdienen. Het bestuur der Federatie van metselaars en opper lieden kwam de vorige week daar op het werk en deelde den patroon mede, dat de loonen door hem belaald te laag waren en gebracht moesten worden op het peil door de syndicalistische organisatie van metselaars en opperlieden in hare leden vergadering bepaald. De patroon verklaar de in de onmogelijkheid te zijn deze exhorbitante loaneischen in te willigen en wees het bestuur der federatie opi de tot volkomen wederzijdsche tevre denheid met zijn werklieden getroffen regeling der tarieven. Het bestuur dreigde daarop met werk- loozen te zullen koimen, om iederen verderen arbeid onmogelijk te maken. Den volgenden dag verschenen inderdaad eenige honderden werkloozensteun-trek- kendo leden der federatie en noodzaakten de op het werk aanwezige werklieden den arbeid neer te leggen en het werk te verlaten. Patroon zoowel als werklie den staan hiertegenover machteloos met gevolg, dat de houw van een complex woningen volkomen stil ligt. Bij het kennisnemen van dit werkelijk ontstellend bericht komt den argeloozen lezer wellicht de uitroep „Russische toe standen" op do lippen. Een toestand als in bovenstaande mededeeling geschetst zou echter in Rusland ondenkbaar zijn. Daar zouden dergelijke misdadige sabo teurs eenvoudig tegen deu muur worden geplaatst of waarschijnlijk zou men zelfs geen kogel aan hen verspillen, doch ze als afschrikwekkend voorbeeld aan de steigers van het bouwwerk, dat ze poogden stil te leggen, doen bengelen. Neen, een dergelijk gebeuren is alleen in Holland mogelijk. Hier getroost de ge meenschap zich de zwaarste offers om! een kostbare steunregeling van werklooze arbeiders te kannen onderhouden, van wie som'migen die gemeenschap in den rug aanvallen. De bijzonderheden zijn echter nog pijn lijker. Bestuurderen der Katholieke en Christelijke werknemersorganisaties, wel ker leden o.m. op het hierbedoelil bouw blok werkzaam waren, hebben nog ge tracht de syndicalistische sabotage te voorkomen, door het bestuur der Fe deratie in een onderhoud te wijzen op de volkomen tevredenheid der werklieden met de hun uitbetaalde loonen, door hen te wijzen op het feit tevens, dat de hier in aanbouw zijnde woningen, waarvan de huren f 6 a f7 per week zullen bedragen, onmogelijk uurloonen voor metselwerk van f 2 a f 2.25 gelijk de Federatie eigenmachtig heeft vast gesteld, kunnen dragen. Wat deren deze syndicalisten echter al deze overwegin gen? Met de schijven der werkloozen- uitkeering in den zak komen de helden der federatie bij honderden opzetten. In het onderhavige geval begonnen de hee ren niet de gereedschappen der aan den arbeid zijnde werklieden weg te nemen, doch hierbij bleef het niet. De speciale „knokploeg" kwam in actie en diende den bestuurders der christelijke organi saties nog een pak slaag toe. Een beroep op meer poilitie-bescher- ming kon geen afdoende verbetering in dezen onhoudbaren toestand brengen, want de geterritoriseerde arbeiders moe ten niet alleen zichzelf, maar ook hunne huisgezinnen beschermen tegen de laffe aanranders van vrouwen en kinderen. Daarvoor afdoende politic-bescherming te bieden is bijna niet mogelijk. Maar wel rijst de vraag of onder deze omstandig heden de werkloozenuitkeering voor deze leden der federatie dient gehandhaafd. En het antwoord zal voorzeker voor niemand moeilijk zijn te geven. Het ware liet instituut der werktoozenzorg tot een aanfluiting en een bespotting maken. De stemplicht. De heer Kersten heeft aan den minister van justitie de volgende vragen gesteld: Kan zijn excellentie mededeelen of het juist is, dat ditmaal in alle gemeenten van ons land tegen de kiezers voor de gemeenteraadsverkiezing, die niet hun stemplicht hebben vervuld en geen gel dige reden van verhindering kunnen op!- geven, een vervolging zal worden inge steld; dat echter in Amsterdam van ver volging zal worden afgezien? Zoo dit waar is, acht zijn excellentie deze onevenredige toepassing 'toelaatbaar met het oog op het rechtsgevoel des volks en den eerbied voor de wet? Oordeelt zijn excellentie gewetensbe zwaar te zijn geldige reden in den zin der wet? Hot bezoek van Koning Haakon. Na den tocht door de Amsterdamsche haven en den terugrit naar het Paleis ontving de Noorsche koning de gezanten in audiëntie. Des avonds werd een gala diner door H. M. de Koningin aan den Koning aangeboden, waaraan tal van autoriteiten aanzaten. Aan tafel sprak TI. M. de Koningin den Noorschen Ko ning in de Fransche taal toe. IT. M. herinnerde aan haar bezoek aan het schoone Noorwegen en aan de tusschen Noorwegen en Nederland bestaande vriendschap en stelde een dronk in op den voorspoed en het geluk van het Noorsche volk. Koning Haakon beantwoordde deze rede. De Ministers in het gedrang. Toen de koninklijke stoet, na de ontvangst van koning TIaakon, van de De Ruyter- kade naar het paleis was gereden, en de ministers zich in hun auto's wilden be geven, bleken deze niet te vinden. Tij dens hun zoeken was de afzetting opgehe ven en de hoofden der departementen stonden in hun ambtsgewaad, miet do smetteloos witte broeken, in het gedrang. Goede raad was duur. Het bleek zelfs onmogelijk een spoedministerraad te hou den om een oplossing voor d© moei lijkheid te vinden. Ten slotte wisten de dienaren der Kroon zich een weg te banen van het Stationsplein en daar een huurauto te bemachtigen. Stukken voor de Zomerzitting der Prov. Staten van Zeeland. Overzetveer bij Vjossemeer. Waar thans de Prov. Staten van Brabant overgingen tot het verleenen van machtiging tot heffing van over- zetgelden ,aan de gerechtigden tot het veerrecht van het veer van Oud- of Nienw-Vossemeer, volgens het schrij ven van Ged. Staten v,an Zeeland, stel len deze thans voor ook die mach tiging te verleenen en de tarieven te bepalen als reeds vroeger door hen is voorgesteld met een kleine wijzi ging. De Dij c'km ees t er p older. In vM^bana met van hooger 'hand tegen de redactie van de grensbeschrijving van het in 1921 opgerichte water schap De Dijckmeesterpolder gemaak te bezwaren, stellen Ged. Staten voor het desbetreffende besluit in te trek ken en een nieuw vast te stellen, waarin de grenslijn duidelijker is om schreven. Rekening 1921. Ter goedkeu ring wordt aangeboden de rekening der provincie over 1921., aanwijzend in ontvang f2.406.202.32 en in uitgaaf f2.794.509.93, alzoo een kwaad slot van f388.307.61. V r ij v e r k 1 a ring Polder Bor- sele. W,aar nog steeds de toestand van den oever voor den calamiteu- zen polder Borssele niet van dien aard is, dat de toekomst met gerustheid kan worden tegemoet gezien, zoodat ook zelfs de dijkraad vrijverklaring van den polder ontraadt, stellen (led. Staten voor, evenals in 1919 en 1920 afwijzend te beschikken op het ver zoek van de vergadering van ingelan den om den polder wel vrij te ver klaren. De hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat wijst er in zijn rapport ter dezer zake op, dat wel de inkomsten van den polder in de laatste vijf jaar de uitgaven aan oeververdediging besteed, overtroffen, maar dat voor de naaste toekomst grootere kosten zullen te maken zijn. Waterschap Poortvliet, in zake het in de vergadering van 4 De cember aangehouden voorstel tot wij ziging van het bijzonder reglement voor het waterschap Poortvliet, leg gen Ged. Staten thans een schrijven over van het waterschapsbestuur, waaruit blijkt, dat de vergadering van ingelanden' geen bezwaar heeft tegen die wijziging. Re s t a,u ra tie Beu r sgebo u w Vlissingen. In verband met een verzoek van B. en W. van Vlissingen, waarbij subsidie wordt gevraagd in de kosten van restauratie van het voormalig: Beursgebouw aldaar, zeg gen Ged. Staten geen vrijheid te kun nen vinden voor te stéllen, daarop gunstig te beschikken. Daargelaten nog, dat een nauwkeurige opgave van de kosten der restauratie ontbreekt medegedeeld wordt slechts, dat deze naar schatting ongeveer f 10.000 zal moeten kosten en dat evenmin wordt gezegd, welk deel der kosten men ten laste der Provincie zou wil len brengen, bestaat op meer alge meene gronden bij Ged. Staten beden king tegen inwilliging van het ver zoek. Onlangs werd door de Staten afwijzend beschikt op een gelijk ver zoek voor „In de Steemrotse" te Mid delburg. De Staten verleenden wel enkele" subsidies voor de restauratie van torens en Kerken, d.w.z. gebou wen, die geacht kunnen worden tot de openbare gebouwen te behooren. Naar de meening van Ged. Staten, een opvatting, waarmede de staten zich destijds hebben vereenigd, be hoort in 't algemeen voor de restau ratie van particuliere gebouwen geen subsidie uit de Provinciale fondsen te worden verstrekt. Waar de toe stand der Provinciale financiën nog steeds de uiterste zorg vereischt, men nen Ged. Staten zich stipt te moeten houden aan den eens gestelden regel, om subsidies als de hierbedoelde, be houdens zeer enkele uitzonderingen, slechts te verleenen ten behoeve van de restauratie van openbare gebou wen. D e Zeeland. Naar aanleiding van de in de najaarsvergadering tot Ged. Staten gerichte uilnoodiging, ooi te allen tijde zooveel doenlijk te ijveren voor de voortdurende vestiging der „Maatschappij Zeeland" te Vlissingen, hebben Ged. 'Staten zich dd. 2 Maart j.l. tot den Minister van Waterstaat gericht met een schrijven, waarin er vooreerst op gewezen wordt, dat de „Zeeland" vóór den oorlog kon bor gen op schitterende resultaten. In 1913 vervoerde zij ruim 169.000, in 1914 ruim 200.000 passagiers. De route werd blijkbaar gekozen, omdat zij nagenoeg niet loopt over open zee. Ongetwijleld zou een nachtdienst ook nu nog een zeer groot aantal rei zigers trekken. Het komt daarom een bevoorrechting van de Iloek-van-Hol- 1,and-lijn voor, dat aan deze de nacht dienst is toegewezen. Ook in ander op zicht is deze bevoorrecht: door de in legging van den luxetrein en dooi de wijze, waarop deze trein is aan gekondigd. Zoo zijn er allerlei fac toren, welke op de herleving van de Zeeland-lijn ongunstig werken. Ged. Staten hebben er een en andermaal op gewezen, dat het behoud en de opbloei van deze lijn van zeer groot belang is voor Vlissingen in de eerste plaats en voor Zeeland in het algemeen. In zijn antwoord op dit schrijven, dd. 17 April verwijst de minister van Waterstaat naar de beantwoording van de vragen van den heer Dressel- huijs. Uit dit antwoord moge blijken, waarom de Zeeland heeft besloten haren voormaligen nachtdienst in een dagdienst te veranderen, en dat deze verlegging een factor is geweest, wel ke nu reeds gunstig op naar verkeer heeft gewerkt.' Daarom kan niet inge zien worden, dat de Maatschappij Zeeland tegen haar belang heeft ge handeld door haren nachtdienst in een dagdienst te veranderen. In dat verband kan dan ook niet worden toe gegeven, dat het behoud van den nachtdienst voor de Hoek-lijn een be voorrechting zou zijn. Ook kan even min terecht staande gehouden wor den, dat de Hoek-lijn bevoorrecht zou zijn door de inlegging van een luxe- trein. Subsidie voor Kerk- en To- r enrestaurati e. Bij Ged. Staten zijn ontvangen adressen van Kerk voogden der Ned. Herv. Gem. te Nisse, van B. en W. te Vrou wepolder en van Kerkvoogden der Ned. Herv. Gem. te Hontenisse, wat betreft de beide eer ste inhoudende verzoek om aan vu 1- linjgssubsidie voor het herstel van de kerk te Nisse en den toren te Gapingo en het derde om subsidie voor het herstel van de kerk te Hontenisse. Voorts is nog aanhangig een aan vrage om subsidie voor restauratie van het kerkgebouw te Kapelle, welke ook nu uog niet rijp is voor behan deling. Voor de restauraties te Vrou- wiepolder en te Nisse heeft de pro vincie reeds naar haar krachten bijge dragen en nu de ondernomen werken hun voltooiing naderen, wordt op nieuw een Provinciaal subsidie ge vraagd te Nisse, omdat te weinig is gevraagd en de raming is overschre den en in Vrouwepolder, omdat van andere zijde minder subsidie werd ontvangen, dan waarop was gerekend. In 'geen geval meenen Ged. Staten, dat er voor de Provincie, die het hare reeds heeft 'gedaan, aanleiding bestaat het tekort geheel of gedeeltelijk ie dek ken. Bovendien zou inwilliging ver- hooiging van den post met zich bren- gen. Tegen een subsidie voor de kerk te Hontenisse hebben Ged. Staten ech ter totaal geen bezwaar, daar zij het behoud van het gebouw de subsidie wiaard achten en zij stellen dan ook voor over 1924 en 1925 telk'ens f 1000 en over f1926 f500 toe te- Kennen. (Slot Volgt) Vreemde handelingen bij de s p o o r. We hebben nu sedert 1 Juni bij de spoorwegen de zomerdienstregering' De verbeteringen op de Zeeuwsche lijn zijn niet vele. Alleen rijden er nu des Dinsdags misschien vanwege de con currentie der vele autobussen markt- treinen naar en van Goes. Vroeger kon 't er nooit van komen, nu is het gelukt. Ben late avond(boemel)trein Vlissingen Roosendaal werd ook nu weer niet in- gelascht. Zal ook hiel-1 de concurrentie met de autobussen eerst merkbaar moe ten worden? In ieder geval herhalen wij ons advies van enkele weken geleden: laten H.H. ondprncmers van autodiensten hielTaan vooral tijdens het badseizoen eens aandacht schenken. Het buurtverkeer bleef ook nu nqg Zeeland onthouden. Is dat niet onbillijk? Op het traject DordrechtRotterdam b.v. den Zeeuwschen reizigers niet onbekend, blijft het ook dezen zomer ingevoerd. Eigenaardig ook weer een traject, waarop do concurrentie met andere ver keersmiddelen zeer goed merkbaar is. Een typisch geval deed zich op deze lijn voor: Door vele geregelde reizigers, aldaar was reeds herhaaldelijk gevraagd den mor- g'cnsneltroin aan zeker tusschenstation te laten stoppen. 'tWcrd steeds geweigerd. Maar ©enige maanden geleden werden enkele autobusdiensten ingesteld, waar van vele scholieren, marktbezoekers etc. gebruik maakten en zie, met 1 Juni blijkt bet ineens mogelijk .bedoelden trein te doen stoppen! Do duinen op Schouwen. In verband met een correspondentie onder het opschrift: „Schouwen en Duiveland" in de ,,N. R. Crt", publiceert de redactie van het „Tijdschrift der Ned. Heidemaat schappij" een brief van het clagelijksch bestuur dier maatschappij, op 16 Oct. 1922 aan den minister van landbouw, nijverheid en handel, en aan den minis ter van financiën gericht. In dien brief vestigt de Heidemaatschappij de aan dacht op den toestand van de Rijksdui- ncn onder Haamstede en Schouwen. „De directie der maatschappij zoo lezen wij' in dit schrijden bracht daarover reeds in 1910 dus dertien jaar geleden een uitvoerig rapport uit, waaruit bleek, dat deze duinen op vele plaat sen toen reeds in erge mate ïn Verstui ving waren geraakt, terwijl de gelteld- ftfeid van het- duinzand' toch een zoo- dhnigo is, dat dit duingebied zeer goed voor een blijvende vastlegging doormid del van bebossching in aanmerking kan komen". Uit een in 1922 ingesteld on derzoek is het de Heide-Mij gebleken, dat de toestand sedert veel erger is ge worden. Tengevolge van verwaarloozing en van het optreden van konijnen, is de verstuiving in hooge mate toegenomen en worden ook verschillende omliggende landerijen reeds ten zeerste bedreigd. „Het is ons bekend zoo vervolgt dan het schrijven aan de ministers dat op de begTooting van het Staatsbosch- bedrijf voor de jaren 1921 en 1922 (en ook weer voor 1923) gelden zijn uitge trokken, om de bebossching van deze duinen aan te vangen en het dagelijkseh bestuur betreurt het ten zeerste, dat daar mede nog niet is begonnen, omdat, naar werd medegedeeld, het departement van financiën de duinen tot nu toe niet over droeg aan het departement van land bouw, nijverheid en handel". In het be lang der duinbebossching verzoekt het dag. bestuur der Heide-Mij dan ook de ministers dringend, t© willen bevorderen, dat met de bebossching va» de duinen op Schouwen door het Staatebasdibedrjjf ten spoedigste zou kunnen worden be gonnen. Stukken voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken. In de vergadering van de Kamer van Koophan del en Fabrieken, welke Zaterdag a.s. te Middelburg plaats heeft, zullen behandeld worden eenige ingekomen stukken, w.o. een bericht van de directie der Neder- landsche spoorwegen, dat zij geen rede nen aanwezig acht het buurtverkeer, waarmede thans een proef wordt geno men, uit te breiden, doch dat, wanneer de proef succes heeft, zal worden over wogen of het buurtverkeer ook op de Zeeuwsche lijn zal worden ingevoerd. Ver der een bericht van den Minister van Ar beid, Handel en Nijverheid, dat het niet in zijn voornemen ligt, voorloopig het re glement op de Kamers van Koophandel te wijzigen. Drie voorstellen zullen worden behan deld. Ten eerste dat naar aanleiding van een adres van den Nederl. Grossiers hond inzake z.g. verkoop met cadeaux. Het bureau acht het niet op den weg der Kamer liggende, in deze een uitspraak- te doen, waar het bestreden verkoop stelsel voor een deel van den handel nadeelig, voor een ander deel voordeelig is. De commissie voor de handelsbelan gen meent, dat het cadeaustelsel den reëelen handel verloren doet gaan. Het zijn niet de kleinere doch in hoofdzaak de grootc firma's, die dit kwaad toe passen, wellicht met de bedoeling don geheelen handel in handen te krijgen. Het geven van _cadeaux is toch niet abso luut te verbieden dan alleen als de win kelier in conflict komt met de Loterijwet. Het kwaad moet zich zelf bestrijden. De handelaren, die aan deze onreëele wijze van handelen niet mede doen, zullen het publiek er op moeten wijzen, dat die ca deaux toch door het publiek betaald wor den. De commissie wil ook het adres voor kennisgeving aannemen, maar als er van andere zijde een voorstel mocht ko men, dat een geschikten weg aanwijst, dat zeker steunen. Het tweede voorstel is dat van de com missie voor het verkeerswezen inzake de in haar 'handen gestelde nota omtrent reorganisatie der intercommunale tram wegen in Nederland. De commissie acht eenstemmig de totstandkoming van een N. V. Nederlandsche verkeersmaatschappij niet gewenscht, daar li.i. dit een groot gevaar zal worden voor de staatsfinan ciën en remmend zal werken op een ge zonde ontwikkeling van het verkeerswezen. Do meerderheid der commissie is van oordeel, dat het op den weg ligt van de Provinciale besturen te beoordcelen of het voortbestaan van een of ander nood lijdend middel van vervoer in het alge meen belang gewenscht is en eventueel financieelen steun te verleenen. Een lid der commissie kan zich met dit laatste niet vereenigen. Z. i. moeten alle ver keersmiddelen zichzelf bedruipen. Het laatste voorstel is dat van het bu reau om de actie van do Kamer te Eind hoven inzake het doen samenstellen van de Kamers uit en door de vrije organisa ties voor kennisgeving aan te nemen. Het bureau stelt zich nog. op het standpunt, destijds door den minister ingenomen, dat al heeft het vereenigingsleven zich de laat ste jaren krachtig ontwikkeld, er nog te velen niet georganiseerd zijn om voor een publiekrechterlijke vertegenwoordiging van handel en nijverheid te kunnen volstaan met aan vergaderingen van afgevaardig den van vereenigingen een officieel ka rakter 'te geven. Bij Kon. Besluit is aan Jhr mr J. W. Quartos van Ufford, commissaris der Koningin in Zeeland, verlof verleend tot hot aannemen van het teeken der Orde- van do Kroon van België. Inbrekers aan ge houd e n. De politie te Antwerpen heeft in samenwer king met Nederl. rechercheurs twee per sonen aangehouden, als verdacht van den diefstal van 180.000, ten nadecle van den pastoor te St Jansteen. Het zijn een Hollander, zekere V. en een Belg, zekere Do L., een bekende Antwerpsohe inbre ker. Beiden zijn ter beschikking van de Belgische justitie gesteld. Heden is aangehouden en naar het huis van bewaring overgebracht J. G„ 20 jaar, brillenkoopman te Krabbendijke, verdacht van oplichting te Westkapelle, gepleegd op 9 December 1922. Middelburg. Gemeenteraad. Inde hcdenmiaaag gehouden vergadering van den gemeenteraad werden de geloofsbrie ven van de nieuw gekozen verklaarde leden, dhr Chr. Hondius en mr J. W. Zijlstra onderzocht en tot hun toelating besloten. Ingekomen waren o.a. de ver slagen van de ambachtsschool en van den dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling. Een afschrift van een vraag en een redactioneel antwoord uit de „Gemeentestem" van 21 April j.l. waaruit blijkt, dat als een verzoek een algemeen belang betreft, het zegelen niet verplichtend is. De begrooting 1923 van de Verceniging tot oprichting en instand houding van een Chr. Bewaar- en voor bereidingsschool. Een verzoek van de gemeente Smilde om adhaesie aan de bekende motie, om de aanslagen in de inkomstenbelasting weer te berekenen naar de inkomsten over 3 jaar. Een adres van A. L. Dielzenne, "boekhouder bij1 de gemeentebedrijven, om 'hem minstens het salaris te geven van den magazijnmees ter. Wederom een verzoek van^G. 1. Lam- beirtz om vergoeding van schade. Nog werd overgelegd het uitvoerige rapport van de commissie, welke ia No vember j.l. is benoemd om een onderzoek in te stellen naar de wenschelijKkeid van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2