BlMieEiaid. Dit ile Provincie. Twee Fransche geleerden hebben uitgevonden, dat door middel van in- (s pui ting en met jodiumolie, hol ten in het menschelijk lichaam, die tot dusverre niet konden worden ge-X-straald, thans ook op die wijze kunnen worden onderzocht. Uit Athene wordt gemeld, dat daar Zondag ongeregeldheden hebben plaats gehad, waarbij de ontevreden Athe- ners een ongekende voorliefde voor con tant geld aan den -dag hebben gelegd. Een woedende menigte bestormde de groote banken met het gevolg, dat tien der rijkste bankiers thans geen contan ten meer voorradig hebben. Tegen Woensdag wordt een groo te rede van lord Curzon over de buitenlandsche politiek verwacht. Aan deze rede worden groote verwachtingen gehecht, daar zij de wellicht gewijzigde politiek der nieuwe regeering zal aan geven. De malaise in het zakenleven. De voortdurende malaise blijft zich nog steeds a'fteekenen in het zakenleven en de positie der daarin geëmployeerden wordt er niet benijdenswaardiger op. Overal zijn ontslagen aan de orde van den dag. De Amsterdamsche Bank te Rotterdam, waar eenige maanden gele den een vijf-en-dertigtal employé's met drie maanden salaris werden opgezegd, zag zich deze maand genoodzaakt we derom twintig employé's te ontslaan. Wa ren het de vorige maal meest jongere en ongehuwde krachten, thans wordt het meerendeel door gehuwden gevormd. Er zijn menschen bij met negen en twaalf dienstjaren. De nood der tijden is wel groot. Bezoek van den Koning van Noorwegen. Reeds vroeg in den morgen waren de beide torpedobooten Z 3 en Z 4 naar zee vertrokken om het Noorsche pantser schip „Eidsveld", waarop zich Koning Haakon bevond, aan de grens van dc territoriale wateren op te wachten en naar IJmuiden te begeleiden. Toen het pantserschip de haven bin nenvoer, werden van het fort 35 saluut schoten gelost en werd daar naast de Nederlandsche vlag ook die van Noorwe gen geheschen. De bevolking was naar het havenhoofd geloopen en juichte har telijk toen de Koning zich aan dek ver toonde. Toen de „Eidsveld" in de sluis lag, begaf zich het door H. M. de Koningin aan den Noorschen Koning toegevoegde eeregeleide aan boord. In den vroegen morgen was ook reeds in de buurt van den Dam en het Damrak te Amsterdam te bespeuren dat het een bijzondere dag was. Hier en daar hingen reeds vlaggen die met het uur vermeer derden. Om even voor tienen kwam H. M. de Koningin, vergezeld van Prins Hendrik, aan het Centraalstation aan. In matigen draf werd naar den Dam gereden. De muziek speelde het Wilhelmus, waarna het Koninklijke Echtpaar op het balcon verscheen, terwijl de eerewacht het ge weer presenteerde en de menigte juichte. Tegen half twaalf verlieten de vorste lijke personen weer het Paleis om zich te begeven naar de De Ruyterkade ter begroeting van Z. M. Koning Haakon van Noorwegen. In het daar door de gemeente ingerichte paviljoen waren de voorzitters der beide Kamers der Staten-Generaal, de Ministers, enz. Toen het Noorsche oorlogsschip over het IJ naderde, donderde het geschut van het pantserschip Jacob van Heemskerck over het water. Er werden 35 saluutscho ten gelost. De „Eidsveld" beantwoordde deze saluutschoten. In het paviljoen heette onze Koningin haar hoogen' gast welkom en stelde ver volgens de aanwezige autoriteiten voor. In een ceremonieelen stoet die geopend werd door een eere-escorte huzaren, werd naar den Dam gereden. In het met zes paarden bespannen Koninklijk rijtuig had den de beide souvereinen en Prins Hen drik plaats genomen. Bij de aankomst op den Dam klonk het Noorsche Volkslied. Ook hier werd de eerewacht geïnspec teerd. Het duurde niet lang of het Ko ninklijk gezelschap verscheen op het bal con, toegejuicht door het verzamelde volk. Te kwart voor drie werd uitgereden naar het Rijksmuseum. In het paviljoen sprak de burgemeester van Amsterdam, de heer W. de Vlugt, den Koning toe. Na deze ontvangst werd een rondvaart door de haven gemaakt, aangeboden door het gemeentebestuur. Aan boord werd een thé aangeboden. Te kwart voor zes meerde de boot weer aan het Kon. paviljoen, waarop langs den kortsten weg het Koninklijke Paleis werd bereikt. Alletflei. Naar de Msb. verneemt, kan binnen eenige dagen een besluit verwacht wor den van de regeering, waarbij aan den hoofdaalmoezenier voor leger en vloot F. J. H. Evers en den leger en vlootpredikant in algemeenen dienst ds H. Janssen op dracht wordt gegeven naar Ned. Oost-Indië te gaan ter regeling van de godsdienstige verzorging van leger en vloot aldaar. Zou dit ter bezuiniging niet aan een R.-K. geestelijke en een predikant in Indië kun nen worden opgedragen? De procureur-generaal bij het Haagsche Gerechtshof heeft conclusie genomen in de bekende civiele rechtzaak betreffende de Leidsche navorderingsbelasting, waar bij hij o.m. overwoog, dat de aanslag wettig moet gesteld worden en dat ten onrechte een beroep is gedaan op ver jaring. Schietwedstrijd. Op verzoek plaatsen wij nog de volgende aanvulling van den uitslag van den te Biggekerke gehouden Prov. schietwedstrijd. Personeele Baan, 150 M. Ie pr. A. J. Meekels, Vlissingen, 48 p.; 2e pr. W. Kole, 's-Hcer Arendskerke, 47 p,; 3e pr. Dr. de Koning, Vlissingen, 47 jj.4e pr. C. Vermeulen, Vrouwepolder, 46 p.; ,5e pr. J. Jacobs Dz., Breskens, 46 p.; 6e pr. P. Dourlijn, Wissekerke, 46 p.- 7e pr. M. Kleinepier, Biggekerke, 46 p.; 8e pr. P. de Lange, dito, 45 p.; 9e pr. L. Schoe, Vrouwepolder, 45 p. Eerebaan M. '95. Ie pr. S. de Roo, Vrouwepolder, 48 p.; 2e pr. P. de Lange, Bggekierke, 46 p. Eerebaan buks. Ie pr. L. Biesta, Vlis singen, 98 p.; 2e pr. H. B. Bouwman, Souburg, 97 p. Dagmedailles werden behaald: Op M. '95 door A. de Jonge, Middel burg; dr de Koning, Vlissingen; P. de Flange, 'Biggekerke; P. Dourlijn, Wisse kerke en J. M. Bok, Vlissingen. Op de buks door S. de Pagter, Dom burg; C. J. Bos, Nisse; C. Hoornick, Mid delburg; J. Weststrate, 's-Heer Arends kerke, en L. Biesta, Vlissingen. De medailles voor den hoogsten korps- schutter werden behaald op M. '95 door L. Schoe, Vrouwepolder, met 47 p. na loting. Op de buks door Ant. Beenakker, Kapelle, met 99 p. Vrije baan M. '95, 150 M. Ie pr. dr de Koning, Vlissingen, 60 p. s.s. 30; 2e pr. J. M. Bok, Vlissingen, ,60 p. s.s. 29; 3e pr. P. de Lange, Biggekerke, 59 p'. 2 m. 28; 4e pr. C. Vermeulen, Vrouwepolder, 59 p. lm. 28; 5e pr. H. Polderman, Vrouwe polder, 58 p. 29; 6e pr. A. de Jonge, Middelburg, 58 p. m. 28, 10 m. 277e pr. P. Dourlijn, Wissekerke, 57 p., 28, 10 m. 278e pr. S. de Roo, Vrouwepolder, 58 p. 2 m. 28, 1 m. 27; 9e pr. D. Trielier, Domburg, 57 p., 28, 1; 10e pr. S. Min- derhoud, Vlissingen, 57 p. 27 s. Vrije baan Buks: le pr. J. Weststraate, 's-H. Arendskerke, 200 p.; 2e pr. L. Biesta, Vlissingen, 199 p.; 3e pr. J. A. Molr, Kapelle, 198 p.; 4e pr. P. A. Butler, 's-H. Arendskerke, 197 p., st. 98, 4 m. 97, 2 m. 96; 5e pr. W. Kole, 's-H. Arendskerke, 197 p. st. 98, 4 m. 97, 1 m. 96; 6e pr. J. Paardekooper, 's-H. Arendskerke, 196 p., 2 m. 98, 4 m. 97; 7e pr. F. Elout, Domburg, 196 p. 2 m. 98, 2 m. 97; 8e pr. A. Provoost, Domburg, 196 p. 97; 9e pr. S. de Pagter Iz. 195 p. 97; 10e pr. C. Hoornick, Middelburg, 194 p., 3 m. 96. Vrije baan Cylinder. Ie pr. S. de Pag ter Wz., Domburg, 118 p., st. 59, 7 m. 58; 2e pr. P. Kloosterman, Nisse, 118 p., st. 59, 5 m. 58; 3e pr. J. Corbijn, Kou- dekerke, 118 p.; 4e pr. S. de Pagter Iz., Domburg, 117 p., 5 m. 58j 5e pr. v. d. Welle, Domburg, 117 p., 58; 6e pr. L. Biesta, Vlissingen, 117 p., 2 m. 57; 7e pr. W. de Wolf, Grijpskerke,117 p., 1 m. '57; 8e pr. D. Trieller, Domburg, 116 p., 2 m. 58, 8 m. 57; 9e pr. Ad. Wielemaker, Koudekerke, 116 p., '2 m. 58, 4 m. 57; 10e pr. P. Florusse, Biggekerke, 116 p., 1 m. 58. Een Jp'onzen medaille, geschonken door Mr J. Pel te Biggekerke, voor de verst- komende vereeniging, viel ten deel aan de schietvereeniging te Kapelle. Schiet wedstrijd. Uitslag van den Prov. schietwedstrijd, gehouden op 10, 19, 21 en 22 Mei jl., ter viering van het 20-jarig bestaan als Kon. erkende schietvereeniging „Nimrod" te 's-Heer Abtskerke. Afd. A. Bondskorps (buks), le pr. Nim rod te 's-H. Abtskerke 464 p.; 2e Pro Patria te 's-H. Arendskerke 462; 3e Chris- tiaan de Wet te Kruiningen 442, b. e. serie 84; 4e lersekes Weerbaarheid te Ierseke 442, b. e. serie 82. Hoogste korps- schutter Joh. Zuidweg te Kapelle 99 p. Afd. B. Korpswedstrijd (marga). le pr. Frank van Borsselen te Borssele 30 tr. 330 p.; 2e Voor Nederland en Oranje te Kloetinge id. 329; 3e Nimrod te 's-H. Abtskerke id. 325; 4e Pro Patria te 's-H. Arendskerke id. 323; 5e Pro Patria te Nisse id. 316. Hoogste korpsschutter J. Bruinooge te Borssele 70 p. Afdeeling C. Korpswedstrijd (buks), le pr. Nimrod te 's-H. Abtskerke 25 treffers 462 p.; 2e Pro Patria te Nisse 25, 451; 3e Burgerwacht te Kruiningen 25, 450; 4e Voor Nederland en Oranje te Kapelle 25, 446; 5e Elk Naar Zijn Krachten te Hoe- dekenskerke 25, 445. Afdeeling H. Eerebaan (Marga). Bij lo ting. le pr. W. van Liere te Kloetinge 56 p.; 2e A. Koets te Grijpskerke 56; 3e J. M. Weststrate te 's-H. Arends kerke 56. Afdeeling 1. Eerebaan (buks). Bij lo ting. le pr. K. L. Kramer te Kloetinge 100 p.; 2e P. de Kok te Goes 99; 3e Jac. Braam te 's-H. Abtskerke 99. Afd. D. Personeele baan (marga). le pr. P. J. v. d. Dries te Heinkenszand 59 p.; bij loting 2e A. Braamse te 's-H. Abts kerke 58; 3e A. Kosten te Wemeldinge id; 4e J. M. Drijgers te 's-H. Abtskerke id.; 5e W. Goeman te 's-H. Abtskerke 58 b. e. schot 10; 6e A. Dekker te Kloe tinge 57; bij loting 7e W. Kole te 's-H. Arendskerke 56, b. e. schot 11; 8e M. Drijgers te 's-H. Abtskerke id.; bij loting 9e G. van Damme te 's-H. Arendskerke 56, b. e. schot 10; 10e W. N. van Liere te 's-H. Abtskerke id.; lie P. C. Drijgers te 's-H. Abtskerke 56, b. e. schot 9; bij loting 12e A. Mullie te 's-H. Arendskerke 55; 13e A. Braam te Nisse id.; 14e M. Walrave te Baarland id.; 15e J. Paarde kooper te 's-H. Arendskerke id. Afdeeling E. Personeele baan (buks). Bij loting, le pr. J. Glerum te Schore 100 p.; 2e P. C. Drijgers te 's-H. Abtskerke 100; 3e J. Paardekooper te 's-H. Arendskerke 99; 4e A. Dekker te Kloetinge 99; 5e J. Tolhoek te 's-H. Abtskerke 99; 6e L. Meij- aard te Kruiningen 99; 7e A. Mullie te 's-H. Arendskerke 98 p. b.l. schot 19; 8e L. Lous te Hoedekenskerke 98; 9e Jac. Braam te 's-H. Abtskerke 98; 10e C. .T. Bos te Nisse 98; lie M. Drijgers te 's-H. Abtskerke 98; 12e P. A. Butler te 's-H. Arendskerke 98, b.l. schot 18; 13e W. Kole te 's-H. Arendskerke 98; 14e J. J. Hoogvliet te Baarland 97, b.l. schot 19; 15e J. M. Weststrate te 's-H. Arends kerke 97. Afd. F. Vaste baan (Marga). le pr. K. L. Kramer te Kloetinge 108 p.; 2e P. C. Drijgers te 's-H. Abtskerke 107, 2 maal 35 7 maal 34; 3e W. Goeman te 's-H. Abtskerke 107, 2 maal 354 maal 34; 4e J. Pieterse te Heinkenszand 107, 1 maal 357 maal 34; 5e C. J. Bos te Nisse 107,, 1 maal 356 maal 34; 6e P. Karelse 'te Borssele 107, 1 maal 355 maal 34; 7e W. N. van "Liere te 's-H. Abtskerke 107, 1 maal 35; 8e A. Basti- aanse te Grijpskerke 107, 3 maal 34; 9e H. Kieviet te Kruiningen 106,1 maal 34; 10e J. M. Drijgers te 's-H. Abtskerke 106, 2 maal 34. Afd. G. Vaste baan (buks), le pr. P. A. Butler te 's-H. Arendskerke 298 p. 2 maal 99; 2e J. J. Hoogvliet te Baarland 298, 1 maal 99; 3e G. Braam te 's-H. Abtskerke 298; 4e W. Kole te 's-H. Arends kerke 297, 1 maal 99; 5e M. G. v. d. Wiele te Goes 297, 2 maal 98; 6e P. C- Drijgers te 's-H. Abtskerke 297, 1 maal 982 maal 97; 7e M. Drijgers te 's-H. Abtskerke 297, 1 maal 981 maal 97; 8e J. Steketee te Baarland 297; 9e J. M. Weststrate te 's-H. Arendskerke 296, 4 maal 98; 10e J. Paardekooper te 's-H. Arendskerke 296, 2 maal 98. De meeste rozen op alle banen be halve de Korpsbanen zijn behaald door J. M. Weststrate te 's-H. Arendskerke met 77 rozen. (G. Crt.). Jaarwedden burgemeesters. Naar „Zei." verneemt, heeft het voor stel van Ged. Staten tot verlaging- der jaarwedden van de burgemeesters de Kon. goedkeuring niet kunnen erlangen. De oorzaak hiervan moet z;ijn, dat Ged. Sta ten niet tevens een voctfstel hebben ge daan tot verlaging der jaarwedden van do gemeente-secretarissen. Hiertoe zijn echter Ged. Staten niet bereid. Bevorderd tot kantoorbediende le klasse met ingang van 1 Juni de kan toorbediende 2o klasse L. O. van Dalsen van het postkantoor te Middelburg. Aan den kantoorhouder Wi. J. van Waar denburg te Oosterland is op zijn verzoek met ingang van 1 Nov. eervol ontslag verleend. („M. C.") Een „novum" mag wel de luchtreis- gids boeten, welke de Koninklijke Lucht vaart-Maatschappij voor Nederland en Koloniën te 's Gravenhag'e drukken liet. Het formaat is hetzelfde als van de spoor boekjes; en de inhoud-inlichtingen, wen ken, tarieven, kaartjes, afbeeldingen, adressen, kaarten ligging Schiphol, Waal haven, het luchtnet, dienstregeling: Man chester, Londen, Rotterdam, Amsterdam, Bremen, Hamburg, Berlijn; dienstregeling Amsterdam, Rotterdam, Brussel, Parijs, reizigers-, goederen- en brievenvervoer, enz. enz. Vroeger werden de bootreizi gers spoorreizigers; nu worden beiden al licht luchtreizigers, dan is deze „gids" een onmisbare gezel. - D e R ij k s w e g door Z u i d-B e- veland. Het antwoord van den Minister van Waterstaat op de beantwoording van vragen van den heer Kersten, betreffen de den in aanleg zijnden Rijksweg door Zuid-Beveland luidt als volgt: Het is den ondergeteekende bekend, dat de ontworpen verbindingsweg tusschen de nieuwe, thans grootendeels gereed zijnde traverse door Goes en den Rijksweg pp den 'sHecr Hendrikskinderendijk nog niet tot stand is gekomen. Moeilijkheden, on dervonden bij den aankoop van het ter rein, benoodigd voor het vorenbedoelde nieuwe wegvak, zijn de oorzaak, dat niet eerder met den aanleg daarvan kon wor den aangevangen, doch het ligt in het voornemen binnen korten tijd daarmede een begin van uitvoering te maken. In verband met het voornemen, om den aanleg van het wegvak tusschen de bei de spoorwegovergangen beoosten Goes spoedig ter hand te nemen, was het nood zakelijk de boomen op het teiTein van effir Klaus, dat in den hieuwen weg zou vallen op te ruimen. De hier voren behandelde wegverbindin gen maken deel uit van de verbetering van den Rijksweg op Wialcheren en Zuid- Beveland. D'e bochten bij' het station Wioensdrecht en aan den Bngelschen Pol der maken echter deel uit van den weg van Zeeland (Kapelle) naar Noord-Bra bant, welke nog niet aan het Rijk behoort en waarvan de verbetering eerst zal kun nen worden ondernomen, nadat de noo- dige regelingen zijn getroffen aangaan de de bij de betrokken provinciën en gemeenten in onderhoud en beheer zijnde gedeelten van dien weg. 'Indien in de vraag,, of er bijzondere redenen bestaan, waarom niet wordt over gegaan tot demping van een sloot voor de woningen aan den Kloetingschen weg bü Goes, op welke demping en afwerking door de bewoners sipds maanden wordt gewacht, bedoeld wordt de demping en rioleering van den greppel) gelegen aan de Oostzijde van den Rijksweg 'tusscÏÏen Goes en Kloetinge tusschen de K.M.-palen 15 en 15/16, kan warden medegedeeld, dat naar <de meening van ondergetee kende op het Rijk hier evenmin als el ders de plicht rust tot het aanleggen van riolceiingen voor het afvoeren van huis- houdwater van de langs dezen Rijksweg staande of te bouwen woningen. Voor den Rijksweg is bedoelde rioleering niet noodig, zoodat er geen aanleiding bestaat om van Rijkswege tot demping en rio- leercn .van den greppel over te gaan. Middelburg. Door de politie werd gis terenavond tegen 2 17-jarige jongens, die op de Balans vuurwerk afstaken, proces verbaal opgemaakt. G.oes. Voor de e.v. Raadsvergadering zijn do volgende stukken ingekomen: 1. Hot bekende adres van den Raad van Smilde, om do gemeentelijke inkom stenbelasting over een gemiddelde van drie jaar te heffen; 2. een schrijven van de artsen te Goes, waarin zij protostceren tegen een be wering in het verzoek' van de gemeente- vroedvrouw om verhooging van salaris, als zouden de medici practijken toepas sen, uitgedrukt door het woord „ont futselen"; 3. dankbetuiging der Goesche wijkver pleging voer subsidie; 4. goedkeuring door Ged. Staten der Gomee nte-begro oti ng 1923. Volgens de „N. Z. Crt" heeft „De Hanze" besloten tot het houden van een étalage-wedstrijd in September. Een cre- di-et hiervoor is reeds toegestaan. Gepro testeerd werd tegen de houding van B. en W1., die onderhands aan gasfabriek en Waterleiding-Mij hebben opgedragen den aanleg van gas- en waterleiding in het „Schuttershof". Vlissingen. Vrijdagavond ontstond in een café een vechtpartij, waaraan een 20-tal marinematrozen deelnamen. Twee agenten van politi'0 die kwamen om de vechters bazen te verwijderen, werden door en kelen van hen met bierglazen en stoelen zoo mishandeld, dat beide politiemannen verwond werden en na verbonden te zijn tijdelijk buiten dienst moesten worden ge steld. Een der daders van de mishande ling is vermoedelijk reeds bekend. Kloetinge. Gisteravond vergaderde de Raad wederom. Voorzitter was bur gemeester Zandee. Afwezig Dihr Straub wegens ongesteldheid. Na goedkeuring der notulen (ingelascht wordt nog een verduidelijking, dat de woonbarak zoo wel eigendom van het gemeentebestuur als van het Burg. Armbestuur is) volgen mededeelingen. B. en W'. hebben een con ferentie gehad met de brievenbestellers. Gebleken is, dat de bezuiniging, ontstaan door het uitvallen der middagbestelling voer de posterijen geen f0.13 per dag maar voel meer, plm. f1000 per jaar, bedraagt, zoodat B. en W\ van verdere actie in dezen hebben afgezien. Die be zuiniging ontstaat, doordat een hulpbe- steller voor enkele uren per dag moet worden aangesteld, omdat een vaste be steller móet worden ontslagen. Ingekomen is een gedetailleerd rap port van den gemeente-bouwmeester, dhr v. d. Wicert, betreffende de noodige res tauratiewerken aan den kerktoren. Dhr v. id. Weert ontraadt ten sterkste liet restaureeren van één kant van den toren n.l. naar de regenzijde en raadt aan: restaureer zoo goed mogelijk en op de deugdelijkste wijze. Op een Vraag van dhr Lenshoek zegt dhr v. d. Wleert, dat aanbesteding in dit geval wel mogelijk is, maar veel administratie en controle eischt. De voorz. zou toch eenige wer ken willen doen aanbesteden en niet alles in daggeld willen doen uitvoeren. Op een andere vraag van dhr Lenshoek zegt dhr v. d. Weert, dat, wanneer de restau ratie geschiedt volgens zijn rapport, ze deugdelijk en afdoende is. Dan is het geen lapwerk. Dhr Lenshoek dringt aan op ©en afdoende controle tegen het ver oorzaken van brand door loodgieters. Dhr v. d. Wleert zegt noig, dat waarschijnlijk omstreeks Juli zal kunnen worden be gonnen. In beginsel wordt daarop be sloten tot restauratie van de torenspits cn voor zooveel mogelijk tot publieke aanbesteding over te gaan. Dhr Lens hoek stelt voor aan B. en W!. een cre- diet voor deze restauratie toe te staan, opdat dit college in overleg met den gemeente-architect de restauratie verder reigelc. Met alg. st. wordt besloten hier voor ©en crediet van f 12.000 aan B. en W. toe te staan. Daarna volgt bespreking van den wo ningnood. De voorz. ziegt, dat vorige week weer een gezin op staat is gezet, dat bij ©en ander gezin, waar ziekte is, on derdak heeft gevonden. Deze toestand kan echter ifiet bestendigd. Spr. vraagt, hoe aan dat gezin tegemoet te komen. Dhr v. Liere vraagt, of ©r geen barak op land van het Burg. Armbestuur kan worden gezet. De voorz. Zegt, dat dan de betrokken pachter toestemming moet geven. Dhr v. Liere vraagt of het B. Armbest. dan geen grond in erfpacht aan de gemeente kan geven. Dhr v. d. Voort herinnert aan de vele besprekingen in den Raad over de woningnood ge voerd en vraagt, hoe ver het met de plannen tot onteigening staat, waarover in Sept. 1921 reeds is gesproken. Spr. zegt, dat dhr Trimpe Burger indertijd ©en „schandalig" aanbod heeft gedaan en dat toen B. en Wi. een opdracht tot onteigening hebben ontvangen. Spr noemt vier gevallen van gezinnen, die bjj1 an deren inwonen. Er zijn ook .personen, die zouden trouwen, als ze een woning hadden. Met het bouwen van een barak komt mep niet uit den woningnood. Wieth. Trimpe herinnert er aan, dat de indertijd hiervoor benoemde commissie met deze zaak jgeen raad wist. Toen kwam ©en aanbod van dhr Trimpe Bur ger, waarop niet was in te gaan. Een andere moeilijkheid was het nog niet aan leggen van den nieuwen rijksweg. Goed- koopere woningen dan tegen 8000 (huis en grond) kan men ook in Kloe tinge, gezien de geldende verorde ning, niet bouwen. Dan wordt de mi nimum-huurprijs f4 .per week, wat een landarbeider niet kan betalen. Dan zou de gemeente moeten bijspringen. Dhr v. d. Voort zou een oplossing willen vinden door van gemeentewege grond beschik baar te stellen. Verder zegt spr, dat een arbeiderswoning zonder den grond voor f 2300 kan worden gezet. Het geld is wel voor 5 pet te krijgen, zoodat do huur dan f2,60 per week zou worden. Dhr Trimpe betwist de juistheid van deze cijfers. Dhr Lenshoek zegt: al bouwde de ge meente 10 woningen, dan waren we nog niet uit den woningnood, want in iedere Zuid-Bevelandsche gemeente is woning nood. Dhr y. d. Voort zou dan de be paling willen maken, dat alleen inge zetenen voor verhuren in aanmerking komen. Dhr Trimpe herhaalt, dat f 4 hunT voor ©en arbeidersgezin veel te hoog is. Een arbeider woont liever 'in een barak voor fl, dan in ©en huis voor f4 per week. "De voorz. ziet binnen enkele weken weer een geval gebeuren, dat een gezin op straat wordt gezet. Mocht er maar kleiner gebouwd worden, dan werd het- wat goedkoopcr. Verschillende voorstellen en oplossin- gun worden in de nu volgende en soms niet te volgen discussie aan de hand gedaan. Vrij algemeen wordt de wensche- lijkheid gedeeld, dat ook het gezin Mcijns- bc-rgen het Armhuis verlaat. Dhr Trimpe stelt ten laatste voorvier barakken te doen bouwen in overleg met het Burg. Armbestuur. Dit wordt aan genomen met 5 tegen 1 st. (tegen dhr v. Liere). Do rondvraag leverde niets op, waar na sluiting volgde. 's-Heer Arendskerke. In de goederen loods op liet station der S.S. alhier, is een pak goederen ontvreemd van 50K.G. die bestemd waren voor den koopman M. Z. te Heinkenszand. Be politie doet onderzoek. - Dinsdag hoeft de 17-jarige zoon van dhr W. S. alhifer de ouderlijke woning verlaten om in Goes de ambachtschool te bezoeken en is tot beden nog niet teruggekeerd. Men staat hier voor een duistere zaak. („N. Z. Crt.") Wemeldinge. Zaterdagmorgen vergader de de raad voltallig. Medegedeeld wordt dat de benoemde leden der schattings commissie voor de Rijksinkomstenbelas ting alle hun benoeming hebben aange nomen. Aan het adres van den Raad der gemeente Smilde, betreffende belasting heffing naar het gemiddeld inkomen over 3 jaren, wordt adhaesie betuigd. Inge komen is de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1922. Zij wordt voor onderzoek gesteld in handen eener com missie, bestaande uit dhrn M. Hooge- steger Fz.. J. A. Dnmihicus ©n P. A. Lindenbergh Ez. D:eze commissie Zal te vens dienen voor het onderzoek der be grooting van dat bestuur voor 1924. In verband met een van den Minister van O., K. en Wi. ontvangen schrijven, hou dende verzoek, om over 1922 een bijdra ge van f 828,86 te storten in do kos ten van het instandhouden der R.H.B.S. te Goes, wordt „de gemeentebegrooting 1922 gewijzigd. Gewezen wordt op de eigenaardige manier van bezuiniging die het Rijk hier toepast, door deze kosten ten laste der gemeenten te brengen. In behandeling komt een voorstel tot wij ziging der verordening, regelende de tijd vakken, waarbinnen landbouwverlof kan worden verleend. Thans wordt voorge steld het tijdvak vast te stellen van 1 tot 28 Juni. (Vroeger 19 Juni3 Juli ©n 1024 Juli). De Inspecteur van het L.O. kan zich met dez© wijfeiging ver eenigen. Dhr J. A. Dominicus geeft in overweging deze verordening elk jaar te herzien, met het oog .op de afwisselende tijdvakken van het bessenplukken en zou in elk geval gaarne een tijdvak in Juli in de verordening opgenomen zien. De voorzitter deelt mede, dat deze nieuwe regeling gegrond „is op het advies van de Hoofden der scholen en van'den voor zitter der Oudercommissie, met wie ge confereerd is. Dhr M. Hoogesteger Fz., voorz. der Oudercommissie zegt, dat in Bet tijdvak van '"15 Juni31 Juli de groote vacantie valt, voor beide scholen en dat liet de bedoeling "is ciezo zoo noo dig to doen aansluiten aan het hier .be doelde tijdvak van 128 Juni. Do ouder avond gaf deze vacantie-regeling in overweging en het onderwijzend perso neel was zoo welwillend, zich hiernaar to regelen. Dhr J. A. Dominicus merkt op, dat in- het voorgestelde tijdvak een periode van 14 dagen betrekkelijk doel loos is opgenomen. D© voorzitter zegt, dat dit niet het géval is, aangezien de puders de vrije keus gelaten is omtrent de weken, die zij' als verlofweken wen- schen aangemerkt te zien. Het voorstel van B. en W.. wordt aangenomen met alg. stemmen, behalve die van dhr Dominicus. Door B. en W,. wordt thans voorgesteld voodoopig geen maximum-snelheid voor motorrijtuigen vast te stellen. De voor zitter licht dit voorstel toe, door te ver klaren, dat de practijk weini.g gunstig resultaat doet zien van een dergelijke verordening. Spr zegt, dat ook zonder verordening iemand volgens de Motor en Rijwielwet straf kan worden opge legd wegens het met gevaar voor an deren, rijden. Dhr P. Lindenbergh Az. merkt op, dat de wet ruimte geèft. Men kan immers beneden een voorgeschreven

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2