s. Laatste BericMen Leestafel» GOES. Vreemde Valuta's op levering ziekkorps te hooien en werd na ieder numlmer van het afwisselend p'rogramma getoond, dat men de uitvoering op prijs stelde. Alhier is aangehouden en naar het huis van bewaring overgebracht zekere P. IX H. V., 28 j., horlogemaker te Vdissingen, verdacht van het plegen van onzedelijke handelingen met minderjarige meisjes te Missingen in 1923. Vlissingen. Tragisch. Zekere v. B. kreeg aanzegging van zijn ontslag hij dc Mij. Zeeland. Hij trok zich dit zoo aan, dat hij een beroerte kreeg en spoedig overleed. In de heden (Zaterdag1) gehouden aandeelhoudersvergadering van de stoom vaartmaatschappij „Zeeland", werd het jaarverslag over 1922 uitgebracht, waarin 'het ten zeerste wordt betreurd, dat de hoeren jhr Mr A. F. do Savornin Lob man, mr Wl. K. F. P. Graal van Bijlandt cn J. J. Ochtman als commissaris der maatschappij bedankten. Moest het ver slag over 1921 berichten, dat do toe stand der maatschappij in dat jaar niet er op verbeterd was, ten aanzien van den toestand in 1922 kan worden ge constateerd ecnige vooruitgang, welke zoowel een vermindering der exploitatie kosten als een vermeerdering der op brengsten betreft. Do vooruitzichten voor 1923 zijn minder gunstig, waar hoofd zakelijk tengevolge dor Roerbezetting, medebrengende zeer slechte verbindingen met Duitschland (gedurende ruim twee maanden had de maatschappij in het geheel geen verbindingen met het ach terland) en een belangrijke stijging der kolc-nprijzen, de inkomsten vermoedelijk zullen dalen en de uitgaven vermoedelijk zullen stijgen. Het aantal reizigers bedroog 29.795 in 1922 tegen 26.699 in 1921, terwijl 'do opbrengst van reizigers en bagage in 1922 I 52.571.58 meer was dan in 1921. Het vervoer van koopmansgoederen en pakketten bedroeg 35.260 tonnen in 1922 tegen 30.744 tonnen in 1921, waarvan do opbrengst in 1922 was f 1.156.678,94 togen f 945.951,751/2 in 1921. Do exploitatiekosten daalden van 12248.202,501/2 in 1921 tot 12065.458,32 in 1922, zoodat do toekomende vergoeding voor het postvervoer, welke, krachtens hot vigeerendo postcontract, met de ex ploitatiekosten 'rijst of daalt, f592308,92 bedroeg tegen f639.558,03 in 1921. Do exploitatie-ontvangsten overtroffen de exploitatie-uitgaven over 1922 met 236.232,95, terwijl 1921 in dit op zicht oen nadeelig saldo Van T 121642,64 igaf. In 1922 werd tot 1 Juni een nacht dienst 6 maal in de week te Folkestone onderhouden, maar van dien datum af een dageljjkscho dagdienst. De op „De Schelde" gebouwde mailboot „Meelden- burg" werd aan de vloot toegevoegd, en voldoet in alle opzichten, terwijl ver kocht werden „De Zeeland" en de „Prins Hendrik". De reorganisatie der maat schappij kwam tot stand, waardoor gelde lijke steun van de C. V. Wm H. Müller Co werd aanvaard en deze firma in .de directie werd opgenomen. Thans bestaat de vloot nog uit de: „Oranje Nassau", „Prinses Juliana" en „Mecklenburg". Bij het explo-itatie-saldo over 1922 moet worden gevoegd de meerdere op brengst bij verkoop van beide schepen f 82.730,70V2, liet voordeelig saldo- der exploitatie van liet abattoir f2052,52 al les bijeen f321.016,M'/a. Hiertegenover staat het saldo- verlies 19201921 ad f618.390,82 cn het nadeelig saldo- der ïntrestrek-ening f 205.204,86, te zamen f 823.595,68, tenslotte blijft een nadee lig verschil van f 502.579,5OV2. Gisterenavond gaf de „Marine-ka pel" onder leiding van dhr Ter Hall, feen concert in de kiosk* op den Boule vard, waar hetzelfde programma werd uitgevoerd als Donderdag te Middelburg, en dit op even verdienstelijke wijze. Het publiek, dat ondanks het vrij frisch was daar biji -de- zee, in zeer gro-oten getale was opgekomen, hoorden de nummers onder diepe stilte aan. De Zeeuwsche scherpschuttersbond „Pro Patria" .beeft besloten dit jaar een jgrooten provincialen schietwedstrijd te houden op buks en cylinder ge weer. Een wedstrijd o-p groot geweer lcfln niet ge houden worden, daar door bet Rijk geen scherpe patronen meer worden verschaft. G.oes. Mej. A. C. Simmermans, direc trice der Vakschool voor Meisjes alhier, staat no. 1 op de voo-rdi'scht in gelijke betrekking te Zulphen. I11 verband hier mede roept het Bestuur der Goesche Am- bachts- en Vakschool reeds sollicitanten op tegen de vermoedelijk met 1 Sept. genoemde vaceerende betrekking. Kapelle. Vrijdagavo-nd kwam onder vo-o-r zitterschap van -dhr Jb Zeglcrs de afd. tot Chr. verzorging van Krankzinnigen in Zeeland bijeen. D's A. Scheele deed verslag als afgev. van de inwijding der Iceric te „Vrederust". Die penn. J. van Wingen deed verantwoording over ge houden beheer. Ontvangen was f90,37 uitgegeven f 78.01, goed slot f 12,36. Twee nieuwe leden traden toe. Als bode werd genoemd dhr J. v. Oosten. Die af tredende bestuursleden: M. de Jager, J. v. Wingen en J. Ganseman Sr, werden herkozen. Als afgev. voor de algemeene vergadering werden benoemd: Jb Zegei's, M. de Jager Az. en J. v. Wingen. Boslo* ten werd dat binnenkort voor de afd. zullen optreden in de Ned. Herv. Kerk om t-o spreken in het belang der stich ting Dr J. D. Schmidt en Ds A. Scheele. Ds Scheele beëindigde met dankzegging de-ze vergadering. Nisse. Vrijdag was het vergadering van hot waterschap „de buitenpolders van I Nisse". De rekening o-vor liet dienstjaar 1922'23 werd goedgekeurd in ontvang op £4214,58 -en in uitgaaf op f3505,82, alzo-o oen goed slot van f708,76. Die be groeting vo-or 1923'24 we-rd opgemaakt in .ontvang en uitgaaf op f4465,47. Het dijkgcschot werd bepaald op f 10,75 per II.A. tegen fll een vorig jaar. Herkozen werd als gezworen J. Vermue Jr. Biggekerke. De schietvereeniging „Nut 011 Genoegen" alhier, heeft op 19, 21, 22, 25 en '26 Mei, ter herdenking van haar 25-jarig bestaan, een provincialen schietwedstrijd gehouden. In de korpswedstrijden werden do prij zen als volgt behaald: Korpswedstrijd. Geweer M. 95, 150 M. Ie pr. do Burgerwacht te Vro-uwepolder met 223 p.; 2e pr. de Woerbaavheids- vereeniging van Domburg met 209 p.; 3g pr. „Pro Patria" te Nisse met 206 p.; 4e pr. „Koningin Wilhelmina" te Wis- sekerke met 203 p.; 5o pr. „Pro Pa tria" te 's lieer Arendskcrko met 196 p. Korpswedstrijd buks: le pr. „Pro Pa tria" te Nisse met 468 p., eindsch. 95; 2e pr. „Pro Patria" te 's Heer Aren-ds- kerko met 467 p., eindsch. 91); 3e pr. schietvereeniging te Kapelle met 460 p.; 4o pr. „V-oor Nederland en Oranje" te Kloetinge niet 439 p.; 5e pr. „Marnix van St. Aldegonde" te Souburg met 437 p-. Op de personeele baan 150 M. werd de eerste prijs behaald door den heer A. J. Mcckels te Vlissin-gon met 48 p. en de derde prijs door den lieer A. J. de Koning aldaar met 47 p. Eerebaan buks le prjjs de beer L. Biesta te Vlissingen met 98 p. en 2e pr. de heer H. B. Bouwman te Souburg mot 97 p. Dagmedailles werden behaald o-p ge weer M. 95 door de hoeren A. J. de Ko ning en J. M. Bok 011 op de buks dooi den hoer L. Biesta, allen te Vlissingen. Op de vrije baan M. 95, 150 M. wer den behaald: le prijs de heer A. J. de Koning mot 60 p. (s.s. 30), 2e prijs de heer J. M. Bok met- 60 p. (s.s. 29), 10e prijs de lieer S. Minderhoud, alle-n te Vlis singen met 57 p. Op de vrije baan buks: 2e prijs de heer L. Biesta met 199 p. en vrije baan cylinder dezelfde 6c prijs met 117 p. De zilveren wisselbekers van den Zeeuwschen Scherpschutters Bond „Pro Patria", welke op dezen wedstrijd wer den verschoten, werden behaald als volgt Op 200 M. door do Weerbaarheidsvereeni- ging „Domburg" to Domburg met 154 p.; op .150 M. door de schietvereeniging „Nut en Gen-oogen" to Biggekerke, met 378 p.; 'op do buks door de schietvereeniging „Prins Hendrik" te Gapingc met 453 p. St. Philipsland. 'Dezer dagen deed alhier de 80-jarige W. M. bij den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand nog aangifte van de geboorte van een zoon. Zijn vrouw is 36 jaar oud. (Thoolsche Crt.) Kantoor Groote Harkt G. Dir. Mr. ANT. VAN BERCKEL. Telefoon 74 en 204. Adj.-Dir. IDS VEITHUIISE. Wij verleenen onze bemiddeling aan handelaren en industriëelen, die ter vermijding van koersrisico voortsprui tende uit handelstransacties met hot buitenland wensehen te koopen of te verkoopen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Scharnegoutum J. C. II. Romjjn te Parrega; te Sebaldeburen J. Siemelink cand. te Groningen. Bedankt voor Arnemuiden door W). J. Kol- kert to Eemnes-Buiten (StandaaTd). Geref. Kerken. Beroepen te Ooltgensplaat B. Metfer to lerseke. (Standaard). Aangenomen naar Klundert, en bedank! voor Scxbieruni cn Leimuiden door G. Laar man te Scharendijke. Chr. Gor. Kerk. Beroepen te Vlissingen J. Tolsma te Zeist. (Standaard). Weer is in Friesland een geref. pre dikant overledende tweede binnen een week; ds P. D. de Groot; geboren 16 Aug. 1858 te Nes in Westdongeradeel en van 1888 tot 1922 achtereenvolgens predikant to Naaldwijk, Rinsumageest, Moppel, Emlich- heim, .W.answerd en daarna als emeritus te Leeuwarden, waai- bij overleed. Den laatsten tijd was h(j lijdende geweest. Kerk en Overheid. Hoe heerlijk wij onze Gereformeerde Kerk vroeger was, in den bloeitijd, blijkt wel uit het volgende, dat ons onlangs in een boek onder de oogen kwam: ,,'t Was in Arnhem, 14 Januari 1588. Door den kerkeraad werd aan den magistraat ken nis gegeven, dat ds Fontanus het Evangelie van Mattheus afgepreckt hebbende, in be denking had gegeven, om in zijne predikatiën den profeet Jesaja óf do Openbaring van Johannes uit te leggen. De magistraat heeft daarna aan den kerkeraad te verstaan ge geven, dat ds Fontanus in zijne predikatiën den profeet Jesaja verklaren zou". Welk een slavernij 1 Verbeeld u, dat 's Zaterdags de dominé's met of zonder ouderling naar het stadhuis moesten 0111 hun teksl te halen of 0111 le vragen of de tekst, welke gekozen is, de goedkeuring van de hoeren op hot stadhuis kan wegdragen. Wat heeft onze Gereformeerde Kerk veel geleden onder do suprematie van de Over heid I (De Waarheidsvriend) Het gelaat der christenen. Onlangs heeft Dr Gunning in „Pniël" een stukje geschreven over de gelaatsuitdrukking van de christenen. H(j hoeft met zijn vaar dige pen ons oven een toekoningetje gomaakl, hoe sommigen er wel uitzien. Die als een spin, gene als hebbende een ijzeren stok ingeslikt, een derde als een onweerswolk. En alle bladen in Nederland hebben gre tig do penteckcning van Ds Gunning over genomen, want de mpnschcn van den over kant vinden het heerlijk om tegen elkaar to zeggen: „Zie je, bijt hen is liet ook zoo. hot volgen van den Hoere Jezus is niet eens bij' machte een monsch oen vrooljjk gezicht te geven". Nu heeft Dr Gunning volkomen gelijk, aldus schrijft iemand in de „Zeistcr Kerk bode". Ik kijk dikwijls in de kerk rond naar do gezichten van de menschen en dan donk ik wat hebben er weinig do blijmoedige vouwtjes en do yroolijkheidsrimpclljes I Al les loopt naar boneden, de haaltjes hij den mond en do hoekjes aan de oogon cn du kriebel-krabbeltjes om den neus. Wie vaak glimlacht, heeft zijn eigenaardige vouwtjes en streepjes, die altijd te herkennen zijn. Maar 't zit hem in onzen Hollandsclien aard. Wij, Hollanders, wonen niet in onze voorkamers aan de straat, wij hebben onze achtcrafroefjos vol stralende gezelligheid, en menige Hollandsche boer vindt nu eennmaal dat je gezicht„nu ja, je gezicht" alleen maar bestaat om te verborgen, wat jo denkt. En ik heb in mijn leven menig oot moedig in-gelukkig christenmensch ontmoet, die housch op de manier van Dr Gunnings teekening oen stok schoen ingeslikt to heb ben, maar dat leek maar zoo, je sprak niet lang met hem, of hot zekere kierde door alles heen. Wij cultuurmenschen hebben onze onbevangenheid verloren, wij zijn do menschen van de binnenprenljes en we zijn zelf de binnenvetjes. Maar als het heel échte met jo gebeurd is, hot heel échte, dan kier! do gloed en de glans, en de stralende zon wol ergens doorheen. Er is geen verbergen aan, geen sluiten kan daar togen. Gisteren hoorde ik een zendeling vertellen. Ach, met wat een ontroering hoor je zulke menschen toch spreken I Zelf theoloog, zelf zoor gezien in liet va derland, en dan zoo enthousiast over het werk onder de heidenen. Soms komen reizigers op mijn post, vertelde hij-, en dan zeggen ze met zoo'n zeker mede lijdend lachje, omdat zo jo werk, schoon dwaas, toch wel sympathiek vinden,,En ge looft u nu heusch, dat de Zending iets uit werkt „Dat moet u zelf maar uitvinden", zegt de zendeling dood lakonick. „Ilo© dan „W-ei, als we straks gaan roeien zult u scheepkens bij tientallen en tientallen langs zien komen. Nu moet u maar trachten uit to vinden, wie do christenen zijn en wi© niet". En straks, verbaasd, schouwt de reiziger rond, cn telt en telt, cn onderscheidt en keurt. Lachend luistert de zendeling. Er is zoo'n blijdschap in dien man zijn hart, die de reiziger goed kan onderscheiden „Weet u, wat er gebeurt met do menschen, als zij' tot Jezus Christus komen?" vroeg hij zijn gehoor met stralende blikken aanziende, „zo verliezen de wreede uitdrukking op hun gezichten, den ontstellenden wre-eden blik, en den angst, die zoo'n heel bijzonder cachet aan een gezicht geeft. En dat loerende, dat achterbakschc, dat schichtige in de oogen maakt plaats voor dat ontroerende, zonnigo en feestelijke Iniet om t© zeggen dat verschil". Maar de inboorling is ook maar pas over gestapt van de ellende naar de feestelijkheid van het Vaderhuis en wij-, ach, wat zijn wo dikwijls net die oudste zoon uit do gelijkenis, die het allemaal bezat, cn 't allemaal genoot en wiens ziel do feestelijke stemming had verloren I Weet ge wat Drummond, de bekende En- golsche schrijver, eens zei„Gods liefde voor arme zondaren is zeer wonderbaar, maar Gods geduld met slecht-geliumeurde heiligen is een nog grooter mysterie". De lof onzer Statenoverzet ting. In de zeldzaam schoon gestyleerdc en bezielende rede, die Minister Dc Visser op het zilveren feest van het Algemeen Nederlandsch Verbond te Dordrecht hield, heeft hij gulden woorden gesproken over d© groote beteekenis, die de Statenoverzetting van den Bijbel voor onze taal cn de een heid van ons volk heeft gehad. Na eerst herinnerd te hebben, hoe hier te Dordrecht waar men saamkwam, do grond gelegd was van onze politieke zelfstandigheid en daarna do groote Synode saamkwam, die in haar zesde zitting tot oen geheel nieuwe overzetting van den Bijbel besloot, ging hij aldus voort Ik ben niet bij machte, en geen Hol lander is in staat om de beteekenis dezer beslissing voor onze Nedorlandsche taal in woorden weer te geven. Onze beroemd ste dichters, noch prozaschrijvers zijn taal meesters voor ons volk geweest als Boger- man en Marnix, Rolandus en Bueer. Taal schatten liggen, in hun werk opgestapeld, waarvan onze grootste taalgeleerden en letterkundigen dankbaar gebruik gemaakt hebben en die door een jonger geslacht, slechts te eigen nadeele, grootendeels on gebruikt worden gelaten. Uit dat boek heeft de groote menigte der Hollanders voor het eerst Ilollandsch geleerd, in onderscheiding van Middel-Nederlandsch, dat boek heeft vaste vormen aan de Nederlandsche taal gegeven, dat boek heeft de overwinning met de wapenen voor geheel ons volk be vestigd en geheiligd. Ook in dit opzicht draagt die overzetting een nationaal merk, r dat alle provincialisme aan dien arbeid vreemd is geweest en do beste krachten uit het geheele land er aan deelnamen. Geen wonder, dat dan ook mannen van de meest uitccnloopende richting, door allo l(jden heen, dit werk als één der prach tigste hoofdstukken uit het nationale le ven der 17e eeuw hebben geprezen. Zulko woorden uit den mond van oen Minister to vernomen, die onze taal en ge schiedenis zoo goed kont, doet ons Calvi nistisch hart goed. Want do Synode van. Dordt, waar dit besluit genomen werd, was de Calvinistische Synode hij uitnemendheid. E11 de mannen, die deze overzetting ons geleverd hebben, waren onze beste en trouw ste Calvinisten. Is er dan geen reden voor ons, nakroost der Dordtsche vaderen, om trotsch te zijn op hun arbeid? E11 ook 0111 in zoo hoogo waardeering to houden, wat door hen als rijkste schat aan ons volk is nagelaten? (Heraut). MrmiBUJoanzK.*** Zondag 3 Juni Ned. Herv. Kerk. Goes, vin. ds Stcinz, nm. ds Homburg, (bed. H. Doop), av. dhr do Schepper uil Brussel. Geref. Kerk. 'sGravenpolder, 10.30 en 3 u. ds H. Brouwer. Niouwdorp, vin. ds Doekes, nm. ds R. .1. van der Veen. Oud Geref. Kerk. Colijnsplaat, Donderdag 6.30 u. ds Francke van Amsterdam. Geslaagd voor het examen voor ad- jiinclcommies bij de belastingen onder anderen de heeren A. Grootjans, van de inspectie Zierikzee, W. P. de Jonge en P. G. Kamermans, beiden van het kantoor directe belastingen en accijnzen te Vlis singen. - Geslaagd te 's-Gravenhage voor hot machinistenexamen diploma A do heer J. E. Karei te Middelburg. - Het examen ter verkrijging diploma iMulo zal worden afgenomen, wat het schriftelijk gedeelte betreft, op 5 en 6 Juni te Breda in Concordia, te Middel burg in Schuttershof van 95 uur. En het mondelinge examen te Breda in Con cordia en. te 's-Gravenhage in Veritas 2—7, 16—21 on 23—28 Juli. Die examens M.O. wis- en natuur kunde en L.O. wiskunde, zullen gehou den worden te Utrecht, Leiden en Gro ningen. Voorzitter dr. G. II. Coops, in specteur van het M.O. in de 2e inspectie te 's Gravenhage. Examens hoofdakte. Het schriftelijk gedeelte zal plaats hebben 3 Juli; de mondelinge beginnen Woensdag 18 Juni. De corrimissiën met het afnemen dezer examens bealst, zullen zitting houden te: 'Breda v-oor de inspectiën Breda, Eind hoven, 's Hertogenho-sch en Maastricht; Rotterdam voor de gemeenten in de in spectiën Dordrecht, Middelburg en Rot terdam en die in de inspectiën Gouda 011 Schiedam, niet onder 's Gravenhage ge noemd Voorzitters dezer commission zijn: te Breda: dr K. E. W. Strootman, inspec teur van het lager onderwijs in dc in spectie Zutp'hen, te Zutphen, IJsselkadeS; te .Rotterdam: J. Pas, inspecteur van het lageT onderwijs in de inspectie Schie dam, to Schiedam, Lange Haven 9; te 's Gravenhage: J. N. Pattist, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Middelburg, te Middelburg, Spanjaard straat E 70. Zij, die zich aan dit examen wensclicn te onderwerpen, gelieven zich voor 18 Juni o.lc. aan te melden bij den voorzit ter1 der commissie, vooi' welke zij verlan gen te verschijnen. kunnen doen. Hebben onze Zee-u w- scho Clubs -en Vereen igingen al op dit kranig geredigeerde, goedkoope tijdschrift ing-eteekend Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Koudekerke door R. ten Kate te Kolderveen. GOES-. Donderdagmiddag twee uur ver gadert de Raad. Punten van behandeling zijn: Ingekomen stukken. Verzoeken 0111 afschrijving van belasting. Aanvraag van het bestuur der St. Jacobusschool 0111 golden voor aanschaffing van lianken en leermiddelen. Aanvraag van liet bestuur der St. Jacobusschool 0111 golden voor betegeling van gangen en voor schilder werk. Verzoek van de besturen der bijzon dere lagere scholen om oen voorschot op de gemeentelijke vergoeding, bedoeld hij art. 101 der Lager Onderwijswet 1920. Begrooting van het Gasthuis voor 1923. Voorstel tol wijziging der gcmeonlebc- grooting voor 1922, tot het doen van betaling Uit don post voor onvoorziene uitgaven der begro-oting voor 1922, lot wijziging der gemeente-begrooting voor 1923. Benoeming van ceil lid in de Com missie tot Wering van Schoolverzuim we gens liet niet aannemen zijner benoeming door dhr. JJcij. Voorstel tot benoeming van loden in de Schattingscommissie voor de "Rijksinkomstenbelasting. Voorstel tot het doen vernieuwen van een der ovens van het gemeente-gasbedrijf. Voorstel tot het aangaan eener geldleening tid f 40.300 voor ovenbouw aan het gemeente-gasbe drijf en ter dekking der kosten van werk verschaffing. Voorstel 0111 voor liet tijdvak 1 Juli 192330 Juni 1924 wederom aan B. en W. machtiging te verleenen tot uitgifte van consenten tot visschen in liet gemeen telijk vischwater; tot wijziging der Ver ordening, regelende de indeeling dor ge meente. de nummering der huizen en de verhuizingen binnen do gemeente; tot wij ziging dor verordening op de invordering eener belasting op vermakelijkheden. Ver zoek van oen aantal bewoners van den Hcernisscwcg om öl plaatsing van eert hekwerk voor hun woningen toe te staan óf een spoedige rechterlijke uitspraak in dezen te bevorderen. Voorstel tot vast stelling der prijzen van de gemeentelijke bouwterreinen en tot liet aangaan eener ruiling van grond met de woningbouw- vereeniging „Nieuw Goes". Verzoek van de Commissie van Beheer dor Eiorveiling- van de afd. Zuid-Beveland der V. P. Z. 0111 ten behoeve barer eierveilingen des Dinsdags de beschikking te mogen hebben over het voormalig veilingsgebouw aan de Stalstraat. Verzoek van Ged. Staten 0111 mede te deelen, of do Raad wellicht verlaging van do jaarwedden der Wethou ders wenschelijk acht. Reclames School geld Verzoek van de gemeente-vroed vrouw om vei'hooging van salaris. Benoe ming van een hoofd der openbare be waarschool. Reclames hoofdelijke omslag. lledendaagsche Adventistisclie stroorriingen, door ds S. F. H. J. Berkelbach v. d. Sprenkel. Hollan-diadrukkerijBaam. In -dit geschrift no 4 van Levens vragen XI, is -een goedgeslaagde po ging om voor wie buiten de Eschato logische beweging staan het ontstaan, de beteekenis -enden pr-opagandischen arbeid dezer beweging te verduidelij ken. Uit deze beweging zijn de 'Ad ventisten in Amerika, Engeland en ons lanci voortgekomenook vele plaatselijke predikanten zijn Chiliast. Men zou lals voorbeeld het drietal VoorhoeveStegengiaDe Heer kun nen noemen. Hij wijst, oolk op de Mor monen, vele tlieosopben, Diarb-ysten, Methodisten, de Zoeklidhtersen prijst 't da,t, dat deze toekomstver- wachters toekomstverwachters te lijf gaan met Schrift en Profetie-, niet omdat ,al hunne- beroermgien juist zijn (hij gaat daar niet op in) maar o-mdat „zij de apostelen zijn va.11 het onverbiddelijk Oordeel en van het ko mende Koninkrijk". Cijfers en Feiten, 3e jaargang, no 0. N. V. de Graafschap, Aalten. Ook -dit nom-mei' b-evat weer een schat van opstellen, citaten, opmer kingen, herinneringen, waarmede journalisten, propagandisten, onder wijzers, leden van Kiesvereenigingen en van Propagandaclubs hun voordeel Inbraak met diefstal. Bij Wier- den hebben eenige bandieten zich toegang verschaft tot do woning van den bakker Roeloffsen. Na hun bezoek werden vermist twee heerenrü wieion, oen heerencoslnum, een paar nieuwe schoenen, goud en zilverwerk en ongeveer 25 guldon aan contanten. In den winkel ontbraken bovendien tabak en sigaren een wittebrood en een .twintig stuk Kwatta chocolade. Vóór zij vertrokken, hebben de ongewcnschl.o gasten den iuwendigen mensch versterkt. De politie doet ijverig onderzoek. De inbraak te S te o n w ij k In het begin van deze week vond de burge meester van Emmen aanleiding 0111 den vader en de moedor van den in aarest zittenden B„ uit Barger-Oosterveld, opnieuw te arres- teeren. Hiertoe werd overgegaan in den nacht van Maandag op Dinsdag. De man en de vrouw zu'n van Barger-Oosterveld naar Emmen vervoerd cn daar zijn zij beiden scherp door den burgemeester ondervraagd. Het eind van deze vorhooron is geworden, meldt de „Asser Courant", dat do vader B. gisteren naar Assen is vervoerd 011 overgegeven aan de Justitie. De vrouw is nog to Emmen in arrest en wordt daar steeds weer verhoord. Eotterdamsche diergaar de. Het stoomschip „Besoeki" van den Rottcrdamschen Lloyd, dat Zaterdag jl. to Rotterdam binnenliep, bracht behalve een groot aantal dieren, bestemd vo-or een handelaar in Duitschland, ook een kostbare zending voor de diergaarde roede. Niet minder dan twintig hokken worden in -den namiddag pp twee groote vrachtauto's naar d-c-n tuin getranspor teerd. Dank zij de goede zorgen van de officieren en de bemanning van het schip-, die zich bijzonder voor de le vende have interesseerden, zijn alle die ren, op een enkele uitzondering na, be houden over gekomen. De apencollectie is er ditmaal wel het best bij gevaren, want onder de nieuw aangekomen-en bevinden zich niet min der dan vier fraaie oerang-oetans, alle kerngezonde dieren, die na een kort verblijf in den winterstal hun plaats in hot apenhuis reeds bobben ingenomen. Er zijn dus thans in het apenhuis zeven orang o-etans aanwezig. Die grootste, Jacob genaamd, heeft zijn intrek genomen in een kooi naast die van do welbekende TaTzan; veiligheids halve 'heeft de eerste kennismaking nog slechts jplaats door een ijzeren hekje, dat in do opening van den scheidings muur .13 geplaatst. Gaat dit goed, dan bestaat het plan, de dieren later in een tooi bij elkander te plaatsen, en tot een gelukkig echtpaar te v-ereenigen. Behalve de hier ,yermelde kwamen êr m-e-t het zelfde transport nog een grrot

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2