ofstede 1117 Zaterdng 20 Mei lSft8 87e ddelburg. Zeeuwsche {ebloem PAARBANK, 'ping te pachten So EERSTE BLAd7 Uit de Provincie. DUPLO DUPLO DUPLO DUPLO tRANDEWIJN i4. RS FRÈRES, ito51, Middelburg. Varkenshok, oop een Koe, ame Slagersbediende of aankomende Me'ii! Huishoudster, ISHOUDSTER n Dienstbode Dit nummer bestaat uit twee bladen Gemeenteraad van Vlisslngen. liet doel gestookt, mor het maken van nmaak van vruchten. lelijk verkrijgbaar 0 de Liter. j «-stoker», Middelburg. Uw ontbijt de :ijn „De Groene Draak' DDELBURG. ebloera staat onder het bureau voor het ii levensmiddelen te sopeud van 101 uur. i van 10—12 uur en en Zaterdagavond in 78 uur, St. van één tot 4000 dag berekend. d tot betaling van jr tusschenkomst der Inlichtingen hierom- omtrent spaarbusjes ne verstrekt. ing No 92296. HET BESTUUR. ijd van zeven jarem IET FORT ZOUTMAN", eente Ritthem, met n 07 Aren 70 Centi- Gemeten 130 Roeden Weilanden en Vijver. aarden der verpachting izing ten kantore van J. C. BLAUPOT TEN liddelburg, alwaar de ibiljelten moeten wor- ;rd vóór of op Donder- Mei 1922. en Scheepszeil, plin. El vierkant. LIEREN BURG, Lange 181, Middelburg. Drukkers-Exploitanten: OOSTERBAAN LE COINTRE GOES TE KOOP: Is nieuw. Adres JAN A 90, Grijpskerke. kening 8 Juni, i-SCHIERE, Biggekerke. koop gevraagd: er wetsch e Karn» iUCK, Melkhandel, V e e r 5 van 4 Juni e. k., bh TEMPERMAN, Slager? te Markt 9, Goes. ober een Meid benoo' ten Knecht gevraagd, tn is met paarden offl N. DE BUCK, Domburg- ctober een Meid bij L. v. D. BROEKE- St. Laurens. ober bij JOH MAL JAARS, Oostkapelle. deof aar, P. G., liefst van id Adres M ISRAEL»-, indbouwer, Kampenen f ■rdt i burgerlijk gezin w°' i middelbaren leefhi^j te adresseeren aaf ai EEL, Van Mariniusstr#» tober of November bij A. VAN lakker, Arnemuiden. Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Redaotie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg'. Tel. no. 259 Uit Ierland. Een officieel bericht uit Dublin meldt, dat in het Westen van Ierland een ge heele staf van ongeregelde strijdkrachten gevangen genomen is. Daarbij werden buit gemaakt: 58 geweren, 500 bommen, 600 centenaars ontplofbare stoffen, 500 pa bonen en een hoeveelheid andere muni tie met seinraketten, enz. De toestand begint zienderoogen te ver beteren. Terwijl de gewapende maclit nog voortdurend voorraden wapens der repu blikeinen in beslag neemt, is de veilighéid in het land zooveel verbeterd, dat zoowel ministers als leden van het parlement uit Dublin ongehinderd het land kunnen door reizen en hun kiesdistricten bezoeken. De staking in België. T'e Kortrijk, Yperen en Brugge houdt de staking voor personen- en goederen vervoer aan, zoo meldt de N. R. C. In liet reizigersverkeer is gedeeltelijk door de militairen voorzien. Te Antwerpen- Noord zijn er vijftien goederentreinen en te Antwerpen-Zuid twintig reizigers-trei nen en dertien goederentreinen geweest. In vele opslagplaatsen wordt nog steeds gestaakt. Te Leuven staakt de geheele dienst. Te Charleroi en de geheele streek wordt in den dienst van het goederen vervoer nog steeds gestaakt. Te Brussel- Noord is alles normaal. Uit het bezette gebied. De communistische leiders te Gelsen- kirchen hebben als maatregel van orde elk verkeer op straat van 's avonds 10 tot 's ochtends 5 uur verboden, zoo meldt de N. R. C. De op de kooplieden aangewende dwang om hun prijzen te verlagen beeft tot een volstrekte stremming van bet zaken leven geleid. De winkels, hotels en her bergen der stad zijn gesloten en hebben hun deuren ep vensters gebarricadeerd. Sedert Donderdag is ook Dusseldorp aangetast door de stakingskoorts, die tot stremming van het verkeer heeft geleid. De tram kan niet meer rijden. Onlusten zijn tot. dusver niet voorge komen, ofschoon de communisten hun uiterste best doen om die ook hier te ontketenen. De tlranksmokkeiarij. De te Chicago verschijnende „Daily News" heeft een onderzoek ingesteld naar de dranksrnokkolarij aan de Canadeesche grens en is tot het resultaat gekomen dat, geheel afgescheiden van den sterken drank, die van overzee in Amerika wordt binnengesmokkeld, per dag 100.000 gal- lon (1 gallon is ongeveer 41/2 liter) over de Canadeesche grens Amerika worden bin nengebracht. Het grootste deel van deze contrabande komt uit een stad op Ren mijl afstands van Detroit, waar 25.000 man zich regelmatig met het smokkel bedrijf bezighouden. Het blad betoogt verder, dat de klan- destine handel in sterken drank thans de grootste industrie in de Vereenigde Staten is en dat te Chicago elk blok huizen een smokkelaar onder zijn bewoners heeft. In alle andere groote steden heerscht dezelf de toestand. Korte berichten. In Servië hebben 864 leeraren als protest tegen hun slechte betaling ont slag uit den Staatsdienst gevraagd en ten deele het onderwijs gestaakt. De Duitsche Rijksdag heeft twee milliard mark gevoteerd ter ondersteu ning van den aanleg van speelplaatsen en als subsidie voor de Duitsche lioogeschool voor lichaamsoefening. Naar verluidt zouden de geschil len tusschen de Beiersche re geering en den Duitschen rijks- kanselier eerlang tot een breuk moe ten leiden. De Beiersche regeering zou in zake Roer- en herstelkwestie een ander standpunt innemen dan het rijkskabinet. Volgens mededeeling van bevoegde zijde zou de Duitsche rijksminister Her- roes een nieuw herstelplan aan het Duitsche kabinet hebben voorgelegd. Het zou o. a. inhouden betaling van 50 milliard in termijnen, verdeeld over een periode van 35 jaar. Berlijnsche bladen melden dat de firma Krupp de rijksregeering heeft ver zocht dr Otto Wiedfeldt, den Duitschen gezant te Washington, toe te staan ont slag te nemen en zijn voormalige functie van directeur van Krupp te her vatten. Het verzoek houdt natuurlijk ver hand met de veroordeeling van de leden VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3. Losse nummers f 0.05 Pr ij s der Advertentiën: 14 regels f 1.20, elke regel meer 30 oL Bij abonnement belangrijke korting. der directie door de Fransche militaire justitie, welke de firma van leiding heeft beroofd. In do gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad van Vlissingen wa ren afwezig mevr. Engering en 'de heer Sorel. Het ingekomen stuk van den heer Sta- verman betreffende de Groenten- en Fruitveiling wórdt verwezen naar de be trokken comlmissie. Het adres van neringdoenden, om van 1 Mei tot. 30 Sep't. (badseizoen) wiij'zi- ging in de verordening op de winkel sluiting toe te staan, wordt gezonden naar de commissie voor strafverord. De heeren Laernoes en v. d. Putte hadden directe behandeling bepleit. Aan de orde is het voorstel tot het verhuren van een gedeelte van het ver hoogd trottoir op> de Kleine Markt aan G. II. Vos voor de exploitatie van een boekenkiosk. De heer Ilillinga kan zich niet met het voorstel van B. en W<. vereenigen. Het zou jammer zijn het mooie kleine nmrktje dicht te maken. De heer Laernoes wil het verzoek ook niet toeslaan. Het uitzicht wordt belem merd voor de bewloners. Spr. vreest voorts meerdere aanvragen, en ziet de behoefte aan een boekenkiosk niet in. De heer van Oorschot is voor het voorstel. De heer Hensel wil, als de wensche- lij'kheid wordt uitgesproken dat een kiosk wordt geplaatst, daartoe ieder in de ge legenheid stellen. De heer Iluson bepleit plaatsing in het Bellamypark. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen 'met 10 'tegen 7 stemm'en. Aan de orde is het voorstel om aan het bestuur van het gewest Zeeland van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond, ter gelegenheid van de gewestelijke uitvoering te Vlissingen, kosteloos ter beschikking te stellen hot henoodigde terrein ten N. van de Watering aan den Singelweg. De kosten zouden bedragen f150. De heer Lindeijer vindt het bijna ongeloofe- lijk. Voor f 150 doet men niet veel. Do heer v. d. Putte sluit zich daarbij aan en vraagt officieele cijfers. Spr. wijkt op de ervaring met de cijfers voor het ter rein voor de landbouwtentoonstelling. D|e heer v. Oorschot bepleit verwijzing naai het terrein aan den Koudekerkschen weg. De gemeente heeft dan geen kos ten. De heer v. Niftrik zegt dat dooi' de gunstige afsluiting de geraamde kosten van f 150 voor de afzetting voldoende zijn. De heer Laernoes wijst eveneens op het terrein aan den Koudekerkschen weg, Spr. acht ook de geraamde kasten to laag. Na nog eenige discussie wordt besloten met het bestuur overleg te plegen over deze terreinen. De overige, niet genoemde voorstellen werden alle z. h. s. aangenomen. 'Rondvraag. Naar aanleiding van een vraag dooi den heer v. Oorschot in de vorige zit ting gedaan, betreffende het verleenen van uitstel voor de betaling van inkomsten belasting over het jaar 1921'22, is van den ontvanger een schrijven ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat belangheb benden zich moeten wónden tot den di recteur van belastingen, enz. te Breda. Elk geval wordt op zichzelf behandeld. De heer Hensel vraagt naambordjes voor de straten in het nieuwe stadsge deelte, en vraagt of verwijdering van de verkiezingsaanplakbiljetten van ge meentewege geschiedt. De heer de Meij vraagt, of de politie, opdracht lieeft ge kregen de aanplakbiljetten van een be paalde partij' te verwijderen. Er waren 75 biljetten van de S.Di.A.P. opi het poli tiebureau gebracht, en geen van een an dere partij'. Spr. klaagt over het optreden der piolitie tegen een groep plakkers, en vraagt onderzoek. Die voorzitter zegt, dat noch door hem noch door den commissaris van politie bijzondere instructies zijn verstrekt. Spr. za 1de zaak onderzoeken. De heer v. Niftrik zegt, dat de door den heer Hensel gewenschte naambordjes al zijn besteld. Nadat door den heer Vermaes op verbetering van de verlichting van de Badhuisstraat was aangedrongen Werd de vergadering gesloten. Het bezoek van den Fran- schen Gezant aan Zeeland. Betreffende de tocht van den Fran- schen gezant gisteren door Zuid-Be veland gemaakt, dient nog vermeld, dat des middags de heer H. A. Han- ken, directeur van den Wilhelminar polder, de reis |mieem|ala|k,te. Daar het verblijf op de hofstede va,n den heer Janse langer geduurd had, da,n het voornemen was, moest de rit naar Goes verkort worden en werd, zooals gemeld, alleen over 's Heerenhoek, Ovezand en 's-Graven- polder gereden, waardoor men juist te 12 uur op het Stadhuis te Goes aankwam. De lunch in het hotel Korenbeurs aan de keurig versierde tafel, liet zich door de uitstekende bereiding goed smaken. Na de lunch werd naar den Wilhelminapolder gereden om kennis te maken met dit steeds voor ons ook weer zoo- indrukwekkende landbouw bedrijf. Bij de eerste hofstede stond een keur collectie paarden 'met den be roemden hengst Brennus de Vel si que, waarvan ook eenige lafstamrnólingen aanwezig waren, opgesteld en ook de mooiste exemplaren Van den veesta pel, met den stier Hi Ho, die met 81 punten is ingeschreven in het stam boek. Maar ook de groote Yorkshire varkens en de Lincoln schapen met lammeren waren niet vergeten, een tentoonstelling in het 'klein dus. Na, deze bezichtiging werd de pol der ingereden, op een der akkers ston den weder door de goede zorgen via.n den heer Ilanken een paar zaagma chines, rol blokken en eggen, bespan nen met de echt Zeeuwsche trekpaar den, gereed om aan het werk te trek ken. Nog werd een der modelboer derijen bezichtigd en daarop verder door den polder en langs den Schel- dedijk, waarvan uit de auto's de oevérverdediging systeem-de Muralt in oogenschouw .werd genomien evenals het stoomgemaal van de Breede Wa tering bewesten Jerseke, na,ar Wemel- dinge gereden en wel Tiaar de Oes terputten van den heer L. Lindenberg. Bii de bezichtiging van dit bedrijf gaf Z.Exc. blijk' ook van deze cultuur goed op de hoogte te zijn. Van Wefflieldingé ging het door mooie deelen van Zuicl-Beveland naar Kapelle, waar de boogie bezoekers en zij, die hen vergezelden, werden ont vangen door den heer en mevrouw van der Have. Nadat de aangeboden thee zich goed had doen smaken, toonde de heer Van der Have eerst zijn belangrijke inrich tingen tot het schoonmaken en ver der bewerken der door hem in den handel gebrachte zaden en werd ver volgens een wandeling door de booto- Kweékerij aangevangen, die echter door een plotseling neervallenden, vrij zwaren regen het eenige bui tje va,n den dag taioest worden .on derbroken. Over Kloetinge Werd naar Goes te ruggereden, waar mten juist te 6 uur bij het hotel Centraalaankwam en binnengelaten werd in het door plan ten, bloemen enz. in een Keurige ont- vangsalon herschapen café. Er was nu een- uurtje van rust om.' zich voor te bereiden voor het vol gend numjmier van het programma:, n.l. bet. diner, waarbij ook weer de Z. L. M. gastvrouw was. Het was .7 uur toen de deuren va;n de aangren zende eetzaal werden geopend en de gasten zich naar hun plaatsen bega ven aan de keurig gedekte tafel. Be halve de reeds eerder vermelde hee ren, zaten nu ook de - beide wethou ders en de gemeentesecretaris van Go-es aan. Bij het dessert werd door den heer Diel'êmian een uitvoerige rede gehou den, die voor opname in extenso te veel plaatsruimte zou vergen en die te mooi wias om -er een gebrekkig uit treksel van te geven, laten wij dan ook Imogen volstaan miet te zeggen, dat de heer Dielemlan uitvoerig wees op het groote belang van den landbouw, en op het doel en streven der Z. L. M.da,t hij uit liet komen hoe Zeeu wen medewerkten aan den weder op bloei van den Franschen landbouw, wiaartoe ook de heer W. Kakebeeke, vioe-voorzitter der Z, L. M., thans in Frankrijk vertoeft. Spr. wees er op, dat voor het economisch herstel van Frankrijk een goede, intensief werken de landbouw een der hoofdfacto ren is. 1 De gezant antwoordde uitvoerig op die toespraak en zei-de o.a., dat. men gaarne werkkrachten in Frankrijk zal ontvangen, ,al hebben ze het wellicht minder goed dan hier te lande. Ook wees spr. er op, 'dat er deelen van Frankrijk zijn, die op het gebied van landbouw mét Zeeland zijn te .ver gelijken. Do heer van den Bout dankte im mens het gemeentebestuur voor de uitnoodiging tot bet diner. Na, hét diner ging de gezant na een hartelijk afscheid van alle aan- zittenden per auto naar Vlissingen terug. De Z. L. M. heeft zek'er een goed weik gedaan miet de uitnoodiging tot dezen tocht en heeft zich weder -een goede gastvrouw getoond. De burgemeester van Goes was door ongesteldheid verhinderd zelf de ge meente te yertegenwóordi'gen, doch had een brief aan den gezant doen toekomen om zijn leedwezen daarover uit te spreken.' Hedenmorgen begaf de gezant zich, vergezeld van zijn gevolg en den bur gemeester van Vlissingen naar het kerkhof, wlaar bij het gemeenschap- pel ijk igraf der gevallen strijders der geallieerden -op het geden'k'téeken een palmtak werd neergelegd, Vervolgens werd naar het kantoor gebouw van de Kon. Mij. de Schelde gereden om na de ontvangst door de directie de fabriek' in oogenschouw te nemen, waarna in het Kantoorge bouw de lunch werd aangeboden. Door het hoofdstembureau voor leden van de Prov. Staten van Zee land werd gisteren als opvolger van wijlen den heer C. A. Gunst, tot lid Van de Staten voor het loopend zit tingsjaar aangewezen de heer P. .Vo gelaar te St-Philipsland. Postbestelling op Zater dag. Bij het onderzoek daaromtrent van wege de Z. L. M. is gebleken, dat, verre weg de meeste buitenwijken in onze pro vincie 's Zaterdags 2 maal eene postbe stelling hebben. Verschillende meer af gelegen wijken hebben die niet. Vanwege de Z. L. M. is er te bevoegdei' plaatse opgewezen, dat men algemeen gaarne tweo bestellingen heeft, in het bijzonder op Zaterdag. Ook is er de aandacht op ge vestigd, dat het plan bestaat verschillende kleine kantoren op te heffen. Gffés. .Op uitnoodiging van de atd. Goes van den Ned. Chr. Vrouwenbond sprak gisteravond in het Schuttershof mejuftrouwi II. S. S. Kuyper over het onderwerp„De bewustwording der Chris tenvrouw". Die zeer goed bezochte ver gadering werd geleid door de presidente der afd. mej. J. J. Donner, die opende met gebed. Mej. Kuiper, al spoedig het wóórd verkrij gend, wees er op, "dat het nog ruet zoo heel lang geleden is, dat de Chris ten-vrouw afwerend slond tegenover do opkomende vrouwenbeweging. Dat was te begrijpen, omdat die beweging hoofd zakelijk deor feministische elementen werd geleid en daardoor mede tot allerlei excessen voerde. Die Christen-vrouW voel de zeer goed, dat uit die beweging sprak een. gee.st van verzet tegen de Christe lijke traditie en bovenal lokte protest uit do bewering, als zou het Christendom de vrouw geknecht hebben. En omdat de Christenvrouw tegen dat alles afwiji- zend stond, werd zij weer uitgelachen door de feministen. Zoowel de feministe als de Christenvrouw hadden echter on gelijk, zegt Spr. Ook op ander terrein, bv. op litterair gebied hebben wij wiel eens een goe de gave geweigerd, omdat ze uit ver keerde hand kwam, een weigering, die niet goed te keuren is. Rijk en vele zijn de zegeningen van Gods algemeene genade, wat Spr. uit voerig aantoont. Zoo is ook de vrouwen beweging de opbloei van het vrouwen leven een zegen van Gods algemeene genade. Vele van die zegeningen der algemeene genade bloeien echter voel schooner en heerlijker op het terrein der wereld dan op het Christelijk erf. Denk b.v. aan de kunst. Telkefns als God in Zijn alge meene genade een zegening schenkt, is de wereld er bij om ze tot frisschen groei te brengen. Zoo is het ook met de Vrouwenbeweging gegaan. Gelukkig hebben echter vele Christen vrouwen ingezien, dat die gave Her op levende vrouwenbeweging van Boven is. Al wordt die 'gave door anderen misbruikt, daarom Imogen W>ijl tegenover haar niet vij andig of .onverschillig staan. Die lentezon doet niet alleen Ontlui ken de bloemen die ons zullen verblijden, maar ook de doornen en distelen, die ons zullen wonden. Maar wie treurt nu om de lente? Zou iemand zoo dwaas zijn? Maar zoo dwaas doet iemand, die de vrouwenbeweging veroordeelt, omdat ze wel eens tot excessen heeft geleid. Als de lente in het land komt, gaat de tuinman naar zijn liof. Iedere nieuwe lente roept den mensch tot nieuwen ar beid. Zoo leerde de Christenvrouw ook inzien, dat de lente van den nieuwen Is v. ROSSEM'S beste CURACAO Is lichte Pruim- en Rooktabak. Is ongesausti en geurig van nature. is verkrijgbaar a 12 ct per ons. tijd tot nieuwen arbeid prikkelt. De Christen-vrouw van thans "stelt an dere eischen aan haar leven dan die van voor 100 jaar. In dat Vrouwenleven zit ook groei. Die erkenning, dat do Christen-vrouwi in die vrouwen beweging een taak heeft, was een krachtig bewijs van haar bewust-wording. Die taak bleek al spoedig een dubbele: n.l. positief en negatief. Positief om aan het Chris telijk vrouwenleven leiding en richting te geven en negatief om1 dit leven te be schermen tegen allerlei invloeden van ongeloofszijde. Daarom voerde de Chr. Vrouwenbond actie tegen do socialistische methode van moederschapszorg, maar zette mr. Frida Katz in een brochure de Christelijke opvatting van dit vraagstuk uiteen. Zoo werkt de N. C. V. met troffel en zwaard. Spr. wees verder op de Chr. meisjes bonden, onlangs opgericht, op de vele werken en tijdschriften over en voor de Christen-vrouw geschreven en op de vele Chr. onderwijsinrichtingen, zich aanslui tend aan de hedendaagsche Christelijke vrouwenbeweging, allemaal verschijnselen van nieuw ontwaken. Terwijl het zoo :qp Christelijk erf groei de, kwam er op feministisch terrein een kentering. Van Christelijke zijde is steeds geprotesteerd tegen do dwaze emanci- patiezuclit. En voor de dwaasheid van deze absolute gelijkstelling van man en vrouw beginnen 'in moderne kringen de oogen open te gaan, getuige Ina Boudier Bakker's „De mioderne vrouw' en haar tekort", terwijl ook van Engelsche zijde in een boeiend wterlc het fiasco der mo derne vrouwenbeweging is beschreven, in het Hollandsch vertaald onder den titel „Burgerrecht". Op boeiende wijze be schrijft. spr. den inhoud van dit Werk, Waarin de treurige gevolgen van het dwaze gelijfcheidsprincipe het ideaal, van den Vrijheidsbond op hartroe rende wijze worden geteekend. Zoo is in het hart der Christen-vrouW het gevoel van een wondere blijdschap ontwaakt. In dezen 'tijd schenkt God haar een heerlijke roeping. God, die alle dingen nieuw imaakt, is het, die nieuwe wegen ontsluit voor de vrouwenbeweging. Uit Zijn hand nemen wij', Christen-vrouwen, de nieuWe voorrechten aan, opdat niet alleen uit Hem', maar ook tot Hein de Christelijke vrouwenbeweging zij'. Spr. acht het in dit verband een bewijs van Gods Voorzienig Bestel, dat juist in dezen tijd Waarin de vrijzinnige vrou wen in het parlement aanslagen plegen op de Christelijke huwtelijksinstellingen, ook Christen-vrouwen in dat parlement zit ting hebben, om die aanslagen af te waren. Heden ten dage klinkt alom helderder dan ooit: de Meester is hier en Hij roept u. Laten wij1 daarom bidden, dat in en door den Ned. Chr. Vrouwenbond Gods Naam wordt geheiligd, Zijn Koninkrijk kome en Zijn wil geschiede. Met stille aandacht werd naar deze boeiende rede geluisterd. En dat ze met belangstelling gevolgd Was, bleek wel uit de bespreking, waartoe gelegenheid werd gegeven en Waarbij] menige belangrijke vraag werd gedaan. Na een woord van dank door de presidente eindigde de spreekster met dankgebed. Kapelle. Onder voorzitterschap van den heer M. Glas Jr. kwam het bestuur van de Oranjevereeniging met afgevaardigden van de verschillende buurtcommissies bijeen. Besloten werd om een en een halve dag feest te vieren. Datum zal nader vastgesteld worden. In het Comité wer den gekozen de heeren M. Glas Jr., voorz., G. v. Willegen Sr., secr., J. van Wingen, penningm., Jac. Burger Hz., H. J. Ie Clercq, A. J. van Liere, Not. J. C. Kram en J. Kloosterman. Aan het comité zullen toegevoegd warden van de acht buurtver- eenigingen en aangesloten bij de Oranje- vereen. twee bestuursleden van elke ver- ëeniging. Waarde. In de Vrijdag gehouden ver gadering van het bestuur en ingelanden van het waterschap Waarde werd besloten eenigte perceelen in erfpacht te geven voor 94 jaar tegen 3 cent per vierk. M. De rekening 1922'23 werd vastgesteld in ontv. op f 16015.35, uitgaaf f 13382.74},

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 1