>ersj9 Kar en Tnig. Vrijdag 25 Mei i923 s Buitenland. HENOCH ARDEN. BiaienM. Staien-Eeiieraal. it id Provincie. 3D. O *$7#* Jaargang" raatklinkers. iok te huur, akkersknecht, letselaars en srlieden Knecht enstbode. enstbode FEUILLETON. UITSLAGEN GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. 94 Ito'. eieee* f jren tS.10 i, ganseiereu de aanvoer 5.50. De ove- igerui*id w©r- Tarire f12 f 10—f 10.50, rst f 10.25— 5, Kroonerw- wonen f 8— 23 Mei 1923. 3.54, Pos- dappelen 40, 13—39, Sla kommers 20, ij 3—9, Pee- -6, sjalotten ie (krul) 34, >0, zuring1 20 is per mand. BERICHT. 771.6 te Va- ydisfjord. rond van 25 lelijk wellicht oordwestelijke e tot matige itelijke wind, inig aE geen «verdag zelfde 00P: Dij G. TAAL, !mid, Middelburg. OOP: Li. G. J. VAN DE C 222 bij Mid- iet scheepslading, mor H.H. Land- 'ns verandering aare kap. R JAGT, Ierseke. ^staande drukke itbreiding staande, ■den. Te bevragen reau „De Zeeuw" TEL, Oostkapelle. bonte Vaars vermist, letaling der onkosten /IEIJEBS, Olmenveld, zich aan iar, in omstreken en onder letter E. blad te Goes. isseriebouw, RD ZONEN, Werkendam. Schengepolder en C. WAVERIJN AC. DE VISSER, 10GKAMER, Bad- Vlissingen, vraagt net NMEISJE, 20 jaar, dat goed an goede getuigen October ankomende Meid KOOLE, Souburg. N DER HARST— idhuisstraat 34 te gt tegen de tweede if 1 Juli eene deren werkdag, be en Zaterdag, van vonds. of November l. VAN EENEN' Arnemuiden. Drukkers-Exploitanten OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. II; Administratie no.58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg*. Tel. no. 259 Ve Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3. Losse nummersf 0.05 Prijs der Advertentiën: 1—4 regels f 1.20. elke regel meer 30 ot. Bij abonnement belangrijke korting. De toenemende duurte in Duitschland. De nieuwe daling van de mark in snel tempo heeft weer een nieuwe duurteöolf over Duitschland gebracht. De prijzen der levensmiddelen gaan met sprongen de hoogte in; begin Ju ni worden bovendien de prijzen van brood en hel spoorwegverkeer ver dubbeld, terwijl ook de prijs der ko len aanmerkelijk veel hooger zal wor den! Op de wilde jacht der prijzen op waarts zal natuu t lijk' 'n niet mind r wil de jacht naar loonsverhoogingen volgen hetgeen de stemming onder het Duit- sclie volk, er niet beter op zal maken. De prijzen der levens-middelen zijn reeds tot 40 a 50 pet. boven het hoogtepunt van Februari gestegen. De fa,tale kringloop is dus weer in vol len gang. Relletjes in het Ruhrgebied. Wij meldden gisteren reeds ©en en ander van de relletjes in 't fel geteis terde Ruhrgebied door de communis ten op touw gezet. Te Gelsenkirche-n is liet al heel rumoerig geweest. Ook in het naburige Rotthausen, wia,ar de communisten al vro-eger zeer actief waren, is de toestand zeer ge spannen. In de overige steden van het in dustriegebied, vooral in Eissen en Bo chum, toonen de communisten even eens een verhoogde activiteit. Massa,- betoogingen zijn georganiseerd. Ten gevolge van de comtaunistische agi tatie is bij d-e Bochumer Ve-rein een stalking uitgebroken en ook heeft het personeel van verschillende schach ten het werk neergelegd. Te Essen -en Dusseldorp is het nog vrij rustig, ofschoon -ook -daar in en kele bedrijven wordt gestaakt. De lei ders der beweging zijn voornemens de onlusten over het geh-eele Roergebied uit te breiden. Korle berichten. De Fransche senaat heeft zich gis teren onbevoegd verklaard het plrotoes te gen de communisten te voeren. Poincaré beeft dit als een votum van wantrouwen tegen de regeering bescho-uwd en Mille- rand het ontslag van het kabinet aange boden. Deze weigerde echter het te aan vaarden. Poincaré heeft daarop1 het ont slag teruggenomen. In Neder-Californi zijn te Mexicali door een brand, die in een cinema uitbrak, vier blokken huizen in een Chi- neesche wijk vernield. Dfe schade wordt -op 30 millioen dollar geschat. Op1 de lijn DuisburgDusseldorf, in de nabijheid van het station Anger- mund, rukte een hevige ontploffing vele meters rails los, toen een p'assagierstrein voorbijireed. D-e locomotief was zwaar beschadigd, de Machinist gewond. Bij Bin- gcrhrücfc ontplofte eveneens een boim. Twee [plersonen werden gearresteerd. De Berlijnsche politie heeft een troep van ongeveer honderd opgeschoten jongens en meisjes uit het park van het kasteel Rheinsberg verdreven, welke daar, onder het voorgeven naar po litieke verdachten te zoeken, de wande laars hun papieren afnamen en van voor werpen van waarde beroofden. «Een visschefegeschiedenis.) '7. De goedhartige <en praatgrage herber- giester liet hem niet met rust, zat dikwijls bij hem en deed hem ellenlange verhalen van al wat er zoo al in het plaatsje en in den omtrek gebeurd was. Zij1 herkende Henoch niet, en geen wonder, want zijn haren waren geheel vergrijsd, zijn gelaat gebruind en zijn rug gekromd. Ze verhaalde hem ook uitvoerig, hoe zijn jongste kind gestorven was, van de ellcnde en armoede van Annie; hoe Phi lip de kinderen naar school had laten gaan, diens huwelijksaanzoeken, waarop hij, na ring aarzelen, van Anni-e 't jawoord ont vangen had; verder, dat zij .Annie Philip een kind geschonken had. .Niets aan Henoch verried de diepe smart, die zijn hart bij die m-ededeelingen doorploegde. Slechts toen zij zeido: „He noch is dood, want hij leed schipbreuk op den oceaan", herhaalde hij zachtkens, zijn hoofd droevig schuddend: „Ja, hij is dood Henoch is dood!" Doch het verlangen om Annie te zien, werd Henoch op 't laatst te machtig. De aanvallen van bandie ten op de treinen in China hebben reeds geleid tot een drastische beperking van don treinenloop. Het aantal verbindingen wordt ingekrompen en de treinen zullen voortaan enkel hij daglicht loopen. De duur van de treinreizen en de toeneming der daaraan verhonden reiskosten ver oorzaken den buitenlanders grooten last en veel nadeel. Raadsverkiezingen. In Amsterdam zijn gekozen: 3 A.-R. (1 zetel verloren), 16 S. D. A. P.'ers (2 ge wonnen), 8 R.-K. (gelijk gebleven), 4 Vrijh. B. (1 verloren), 4 communisten (1 gewonnen), 3 vrijz.-dem. (1 gewonnen), 4 C.-H. (gelijk gebleven) en 3 midden standers. De uitslag is hier in onder scheiding met Rotterdam en Dordrecht voor rechts niet best. Te Dordrecht is de uitslag: S. D. A. P. 9 zetels (vroeger 10), A.-R. 8 (vroeger 6), Vrijh. Bond 3 (5), C.-H. 3,(2), R.-K. 4 (4), zuinig Gemeentebeheer 4. Rechts heeft hier zeer goed gestemd. In Leiden wint de S. D. A. P. 1 zetel, ook de Chr.-Hist. en verliezen de Anti's twee zetels. Te Schiedam zijn gekozen: 8 R.-K., 4 Chr.-Hist., 4 Anti-R"ev., 2 V.-B., 1 V.-D., 2 S. P. en 6 S. D. A. P., totaal 16 rechts, 11 links. In den tegenwoordigen raad hebben zit ting 7 R.-K„ 2 C.-H., 3 A.-R., 1 V.-B., 2 V.-D., 1 S.-P., 6 S. D. A. P. en 1 Prof Partij, totaal 12 rechts en 11 links. Verdere opleving in den paar denhandel. Kon er 't vorige najaar reeds gewaagd worden van wat meer vastheid in den handel in koudbloedpaarden, als gevolg van grootere vraag en hooger e prijzen, de bezetting van het Ruhrgebied heeft het hare er toe gedaan om den toestand voor onze fokkers nog gunstiger te ma ken. Wegens gedeeltelijke stopzetting van het spoorwegverkeer in het bezette ge- gebied ontstond er van daar een groote vraag naar zware trekpaarden en de laat ste weken gingen er tientallen voljarige dieren tegen goede prijzen over de grens. Voor sterke ruins, waaraan geen gebreken w'aren, Werd grif van f 600 tot f 800 betaald, bedragen waaraan men een jaar geleden, toen nauwelijks de helft bedon gen kon worden, nog niet durfde denken. A11 e b 1 e i. De Ned. Automobiel- en Vliegtuigenfa- briek Trompenburg te Amsterdam zal blij ven voortbestaan. Een combinatie van Hollandsche kooplieden is er in geslaagd om kapitaal bijeen te krijgen, waarmede zij de gefailleerde fabriek van de cura toren hebben overgenomen. Het volgende jaar, in Maart, zal Hil versum 500 jaren als gemeente hebben bestaan. Benoemd zijn tot respt lid en ouder voorzitter en lid van den 'Zuiderzeeraad de heeren H. Colijn, oud-minister van oorlog, en dr. Th. v. d. Waerden, beiden lid van de Tweede Kamer. De toestand van Staatsraad Struycken die in 't buitenland een opératie heeft ondergaan, is op 't .«ogenblik minder gunstig. „O, indien ik haab lief gelaat nog één maal weer mocht zien. Zoo ik maar weet, dat geen zorg «n verdriet haar kwelt, dat zij gelukkig is!" Deze gedachte dbeef hem op een som beren, killen Novemberavond naar den heuvel. Daar zette hij zich neer, en ge- buimen tijd staarde hij naar 'hetgeen hij beneden zich zag, terwijl duidend bonte en droeve herinneringen zijn ovebkropt gemoed bestormden. Uit Philip's huis blonk' hem de zachte gloed van een gezellig licht tegen, zoo- als het licht Van de vuubbaak ."d© zee meeuw tegenschittert, totdat zij met zulk een kracht tegen het glas stoot, dat zij1 dood terneerstort. Philip's huis stond afgezonderd voor aan de straat. Vlak er achter lag een bloe mentuin, die geheel ommuurd was en een achterdeurtje leidde van daar naar de duinen. In 't midden van dien tuin stond een ieponboom; langs den muur liep een pad, terwijl een ander pad den tuin in tweeën scheidde. Henoch vermeed het middenpad1, nam zijn weg langs den muur, en sloop naar den iepenboom, waarachter hij wegschool. Vandaar sloeg hij het schouwspel gade, dat hij liever had moeen vermijden, zoo hij het leed en het verdriet, door hem geleden, niet wilde verdubbeld! zien. Tweede Kamer. Nu de minister van huitenlandsche zaken had. bericht, dat de aan Oos tenrijk te verleenen steun ook zon kunnen worden igeboden, zonder dat ons land zich zou behoeven te ste ken in het wespennest der entente-po litiek, werd het desbetreffend wetje gisteren aangenomen met de stemmen der communisten tegen. De Naardensche kweekers hebben ons nog een paar uur bezig gehouden en tenslotte 't pleit gewonnen. On danks het betoog van den minister van Oorloig, die het eens bleek met de weinige Kamerleden, welke de zaak voldoende onderzocht en rijp voor be slissing achtten, durfde de meerder heid de beslissing toch niet aan. Een advies-commissie zal de zaak nu na der onderzoeken. Later op den 'middag kwam de pensioenwet weer op de "helling. Mej. Westerman deed een poging om de positie der vrouwelijke ambtenaren te verbeteren. Als ambtenaar toch draagt de vrouw bij in het pensioenfonds voor weduwen en weezen, ofschoon zich slechts een hoogst enkel geval voordoet, dat aan haar naastbes taan den bare premiestorting ten goede komt. Het is intusschen duidelijk, dat onr haar weg te nemen een omwerking van het bestaande stelsel noodig zal zijn en daarom verwondert het ons allerminst, dat minister de Geer er op 'toogenblik niet van weten wilde. 0- en W. Souburg. Dia namen van de gekozen gemeenteraadsleden zijn volgens do Midd. Gri: De Priester en Brouwer (S.D;.), Kodde en Cijsouw (C.H.), Melts, Suurmond en Arendse (A.R), Be Pagter, Holthugzsn Jobse en Wisse (Lib.). St. Maartensdijk. Uitslag gemeenteraads verkiezing op 23 Mei. Uitgebrachte stemmen 1177, van on waarde 31, blanco 26, geldige stemmen 1120, kiesdeeler 160. Daarvan verkregen: Lijst 1 (Arbeiders): Vroegop 86, de Graaf 13, de Wit 16, Bout 9, Kwaak 8, de Viet 2, Priem 2, totaal 135. Lijst 2 (Rechtsche lijst): Groenewege 101, A. Geluk 32, v. d. Hoek 20, Corne- lisse 12, J. v. Gorsel 15, M. Geluk 11, totaal 191. Lijst 3 (Rechtsche lijst): Kloet 132, M. Sonke 20, Nelisse 29, Larooij 6, totaal 187. Lijst 4 (Slaatk. Geref.): Koopman 19Ó, Priem 17, totaal 207. Lijst 5 (Vrij-liberale lijst): Quakkelaar 216. Lijst 6 (Vrijheidsbond): Hage 157, van Sas 8, Bazen 7, Lindhout 8. de Ruiter 1, Mol 1, totaal 182. Gekozen zijn dus: Vroegop, aftr., Groe newege, aftr., Kloet, Koopman, aftr., Priem, Quakkelaar, aftr., Hage, aftr. Niet herko- In de glimmtendo bekers en schalen van het hoekbuftet weerkaatste flikkerend het haardvuur. Rechts van het haardvuur zat Philip, kloek en krachtig, het kleinste kind op zijn knie; over "hem booig zich een bloeiend meisje met ^goudblond haar en blauwe dogen. Zij liet èen "beenen ring, aan een lint gebonden, telkens langs het kind bungelen, dat er naar greep met uitgestrekte armpjes, maar het speelgoed niet bemachtigen kon, zoodat allen scha terlachten. Links van den haard ontwaarde Henoch de moeder, het liefdevolle oog op de kleine lustende, terwijl zij zioh nu en dan tot haar zoon richtte, die in de volle kracht zijner jeugd naast haai- stond. Toen nu de doodgewaande man dien vrede, die liefde en dat geluk aanschouw de van zijn vrouw, die niet meer zijn Wouw was, toen hh zijn eigen kinderen, door God gespaard, zoo tevreden zag, greep hij zich vast aan een tak van een boom en slaakte een zaohten kTeeet van eindelooze smart. Als een dief sloop Henoch op zijn tee- nen weg, om 't kiezelzand niette doen kraken; zijn handen geslagen om den muur, teneinde zich staande te houden. Nabij de tuindeur gekomen, ontsloot hij die, en zette haar zachtkens aan, om geen gerucht te maken. Hij wankelde naar buiten hij' voelde zen is no. 2 van lijst 1. Gakeer had zich niet meer beschikbaar gesteld. De oude Raad bestaat uit 3 rechts en 4 links; de nieuwe uit 4 rechts en 3 links. Had lijst 5 meer namen bevat, dan was de samen stelling dezelfde gebleven, daar' dan die lijst 2 zetels had behaald en lijst 4 had dan maar 1 zetel gehad. Oud-Vossemeer. Uitslag. Lijst 1 (A.-R.): M. K. de Wilde 167, A. F. Pollie 24, C- Feeleus 6, Anth. Jeroense 1, Ant. Gunst 12, totaal 210. Lijst 2 (R.-K.): M. P. Ooms 131, A. C. v. Tilbeurgh 49, M. J. Daane 14, C. Ha- vermans 0, totaal 194. Lijst 3 (Vrijheidsbond): M. A. Vermet 158, Anthonie de Rijke 67, P. den Engels man 5, M. P. v. d. Stel 6, J. W. Rijs- tenbil 5, totaal 241. Lijst 4 (Staatk. Gcref.): A. C. Heijboer 80, .V. v. Poortvliet 4, J. L. Rijstenbil 4, P. A. Gunst 5, totaal 93. Lijst 5 (Chr.-Hist.): M. den Engels man 61, S. J. Polderman 65, Jan v. Poort vliet 25, W. J. v. Engelen 13, L. v. Schet sen 2, C. Minheere 2, totaal 168. Gekozen: M. K. de Wilde, A. F. Pollie, M. P. Ooms, A. C. v. Tilbeurgh, M. A. Vermet, Anth. de Rijke en M. den Engels- man. Noordwelle. Bij enkele candidaatstelling zijn benoemd verklaard tot leden van den Gemeenteraad: L. Blom, C. A. Boo gerd, K. Elenbaas, K. Viergever, D. A. Hart, W. Boot, en K. v. d. Maas Hz. Renesse. Uitslag gemeenteraadsverkie zing op 23 Mei. Lijst 1: M.' Steur 117, A. J. Padmos 29, Joh. Hoogenboom 18, M. de Roo 15, C. J. Kooman 24, J. W. Goemans 6, J. Padmos 7, totaal 216. Lijst 2: N. G. Fasol 43, J. Verton 4, II. Bevelander 6, totaal 53. Lijst. 3a: J. K. Dambruin 16, A. J. Ver boom 31, totaal 47. Lijst 3b: VV. v. Klooster Jz. 14, H. Weertman 3, totaal 17. Zoodat tot leden van den Raad zijn gekozen: N. G. Fasol, Joh. Hoogenboom, C. J- Kooman, A. J. Padmos, M. de Roo, M."Steur, A. J. Verboom. Buivendijke. Uitslag Raadsverkiezing op 23 Mei. Lijst 1 (Vrijzinnig): N. A. Boogerd 27, M. A. Mol 22, S. J. Gast 32, A. v. Staa- len 10, W. Kloet Az. 2, I. Dorreman 4, J. Kloet Jr. 5, M. Leendertse 14, M. J. Gast 3, C. v. d. Maas 3, totaal 122. Lijst 2 (Anti-Rev.)I. A. Padmos 74, K. W. den Boer 12. W. de Voogd 12, K. v. d. Wekken 8, G. den Boer '5, A. v. d. Schelde 10, Johs. Viergever 6, O. B. Boot 2, totaal 129. Gekozen: Boogerd, Mol, Gast, Padmos, den Boer, de Voogd en v. 'd. Wekken. Aftredend waren 4 vrijzinnigen en "3 Anti-Rev. De Raad is dus om. Westdorpe. De uitslag der verkiezing voor den gemeenteraad op 23 Mei is als volgt: Aantal uitgebrachte stemmen 823. Lijst 1. II. J. van Waes 260, A. de Beleir 89, Ch. L. D'hert 63, Ed. Kalle 40, H. Govaert 65, Em. de Maertelaere 79, totaal 596 stemmen. Lijst 2. F. P. J. de Jonghe 170, A. de Bruijn 1.0, F. Ingels 13, C. de Tollenaer 2, C. R- Kalle 1, totaal 196 stemmen. Gekozen van de R.-K. lijst: H. J. van Waes, aftr., A. de Beleir, aftr., Ch. L. D'hert, aftr,, Ed. Kalle, Em. de Maerte laere. Gekozen van de lijst der S. D- A. P.: F. P. J. de Jonghe en A. de Bruijn. zich zoo moede, zoo gebroken. En in het eenzame duin nedefzinkend, schreeuw de hij het uit: „Almachtige G-oid, getrou we Heiland, te zwaar, te zw'aar is mij1 die last! Waarom mij van dat eiland ge voerd? Gij1, die mij op bet eenzame eiland staande hicldt, houd Vader, mij in deze bange verlatenheid ook staande. Laat mij nooit vergeten, dat ik haar dit nimmer mag zeggen, nimmer mag laten weten! Steun mij, opdat ik den vrede van deze gelukkig© menschen niet verstore. Mag ik ook mijn kinderen niet spréken? Neen, nimmer, zal ik den vaderkus mogen ge ven aan mijn dochter, het evenbeeld ha- rer moeder, noch aan mijn zoon, opwien ik trotsch ben. Mijn besluit sta^t vast o Heer©, ik smeek U, steun mij voor mijn zware taak!" Maar toch was hij' niet geheel terneer geslagen; hij werd in zijn besluit ver sterkt door zijn vast geloof en aanhou dend bidden; die gebeden welden als frissche bronnen uit 't diepst van zijn hart op. Dit alles schonk hem kracht. Eens vroeg bij aan Mirjam: .'(Vreest die mólenaarsvrouw, van wie gij mij verteld hebt, met bij tijden, dat haar èerste man nog Leeft?" „Ja, 't arme schepsel", antwoordde Mir jam, „zeker ducht zij dat nog; gij zoudt haar zeer verblijden, en heel wat troost en RUGPIJN WAARSCHUWT. Iedere hardnekkig© pijn in het smalle gedeelte van den rag waarschuwt u om acht to slaan op uw nieren. Zware, sle pende rugpijn en scherpe steken bij het bukken of plotseling keeren, wijzen op gezwollen, ontstoken nieTen; pijnlijke over werkte en vermoeide nieren. D© taak del" nieren is om het urine zuur uit het bloed te filtrecren. Kou vatting, koorts, overwerking en buiten sporigheden overspannen de nieren en veroorzaken ontsteking, Zulk een in den aanvang lichte ontsteking leidt bij ver- waarloozing mettertijd tot niergruis, wa terzucht, rheumatiek óf een chronische nierkwaal. Let op uw nieren, zoodra de rug pijn begint te doen. Zie toe of de uTine af wijkingen vertoont, te schaarsch of te 'oelvuldig geloosd wordt, brandend, pijn lijk 'én vol bezinksel is, een abnormale kleur heeft, enz. Let ook op hoofdpijn, aanvallen van duizeligheid, een voortdu rend vermoeid gevoel en zenuwachtigheid. Als uw meren verzwakt zijn, gébruik dan Forster's Rugpijn Nieren Pillen, het geneesmiddel, dat ruim 50 jaren lang zwakke nieren beeft genezen en over" de heele wereld wordt aanbevolen. Verkrijgbaar in alle apotheken en dro gistzaken a f 1,75 per doos. 32 Groede. (Volledige uitslag.) Lijst 1: P. Lombaard, aftr. 190, J. de Vlieger, aftr. 95, Iz. A. Becu aftr. 159, J. B. Becu Sr., aftr. 97, Iz. Herman 52, Iz. Risseeuw, aftr. 49, P. Luteijn 15, W. van Haneghem 100, Iz. van de Plassche 10, A. J. Ris seeuw 13, M. J. Luciëer 8, totaal 788 st. Lijst 2. J. F. de Milliano, aftr. 108, C- G. Verschoore 19, P. F. de Martelaere 21, J. B. van Dammc 6, totaal 154 stemmen. Lijst 3. J. H. de Bliek, aftr. 112, S. van Strien 13, J. Iz. Brakman 16, P. de Vuijstfö, J. J. van Peenen 12, totaal 158 st. Geldige st. 1100, van onwaarde 28. Gekozen zijn van lijst 1: P. Lombaard, Iz. A. Becu, W. van Haneghenr, J. de Vlie ger, J. R. Becu Sr. Van jijst 2: J. F. de Milliano. Van lijst 3: ,T. II. de Bliek. - Apotheken. A.s. Zondag zijn de volgende apotheken geopend: te Goes, die van L. LapoTte; te Middelburg, die van Pienbroek, en te Vlissingen, die van Wed. A. J. van Ockenburg. Z u i d-B eveland gefilmd. Den 2en Pinksterdag is op Zuid-Beveland een serie film-opnamen gemaakt door een Engelsche Maatschappij, die hiervoor geen moeite en kosten heeft ontzien. Zoo is, behalve de operateurs, ook meegekomen een spreker, die bij het vertoonen der films den uitleg zal geven. De voorberei ding is geschied door de vereeniging „Vreemdelingenverkeer", die meent, dat door deze film meerdere bekendheid zal worden gegeven aan ons eiland, en de aandacht zal worden gevestigd op het vele moois dat hier te zien valt. De En- gelschen waren zoo verrukt over het land en zijn bewoners, dat hun eerste plan, ,een overzicht te geven van het landschap en de volksgebruiken, geheel is opgegeven. De verschillende opnamen op Walcheren en Zuid-Beveland zullen worden samen gevoegd tot een speelfilm, waarvoor zij terstond een plan hebben uitgewerkt. Deze verlichting schenken, zoo gij haar kondt verzekeren, dat hij dood was." Henoch zweeg en dacht: „Als ik mijn geest in 's He elfen hand gegeven heb, dan zal zij 't weten; ik wacht Zijn tijd af." Henoch zocht werk om in zijn onder houd te voo'fzien. Hij was in menig hand werk bedreven, hij1, timmerman èn kuiper, kon heel good netten boeten; ook hielp hij menigmaal ©en bark en schoener uit de haven brengen of laden, al naar het zich voordeed. Zoo verdiende hij zijn brood, maar nu hij' slechts voor zichzelven alleen te zorgen had, en enkel voor zioh werkte, vond hij' daarin geen vreugde. Hij begon te kwijnen. Een slepende en benauwende kwaal ondermijnde zijn ge stel meer en meer, zoodat hij tenslotte niet meer werken kon. Hij bleef thuis, kwam daarna bijna niet meer uit zijn stoel en hield in 't eind zijn bed. 1 Al was zijn ziel met zulk groot leed bezwaard, hij droeg .het nu gemakkelijker; want waarlijk, een schipbreukeling ziet de naderende reddingsboot over de woeste zeeën mot geen meerdere vreugde tege- tooet, dan Henoch den doodi en daaTmee het eind van alle zielesmaTt. (Slot volgt.) J

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 1