Kerknieuws. ÖMfewjfg. OemeiMfsi Nieuws. Bargerijjke Stand. Telegrammen. Imp fetopiip, iantelstoip, enz. Allerlei. Rechtszaken Leestafel. van dagen „Rozenoord" te Sluis elk dui zend gulden vermaakt. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Heerjansdam door G. Grootjans te Beesd; voor Sebaldebu- ren door II. J. de Groot te Voorst; voor .ïienhoven door H. W. Lovink te Gelselaar; voor Polsbroek door F. van Asch te Den Ham. Geref. Kerken. Beroepen tp 2e Exloörmond S. P- Ver meer, cand. te Haarlem; te Maassluis (B.) F. W. H. Bramer te Hoogeveen. Aangenomen naar Wijhe door A. Boe- kenoogen te Tienhoven. Bedankt voor YVanswerd door J. H. Kuiper te "VVinsum; voor Dedemsvaart door H. de Bruijn te Nieuwendijk; voor Alblasserdam door J. A. Verhoog te Willemstad; voor Boskoop door D. B. Hagenbeek te Vlaardingen. Geref. Gemeenten. Beroepen te 's-Gravenhage G. H. Ker sten te Yerseke. Middelburg. Zaterdagmiddag hield liet bestuur van de Chr. Jongelingsvereeni- ging Rom. 116a alhier receptie in haar met groen en bloemstukken versierd ver- eenigingsgebouw in verband met den 50sten verjaardag der vereeniging. Wij merkten o. a. op den Commissaris dei- Koningin, de predikanten ds M. van Em- pel en ds H. Jonker, namens den kerke- raad der Ned. Herv. kerk, en ds N. M.. de Ligt namens het ministerie van predi kanten, verder afgevaardigden van de Jongelingsver. op Geref. Grondslag, Pa trimonium, zangver. Hosanna, Chr. Gym.- Ver. Excelsior, enkele kerkelijke kiesver- eenigingen, Pro Rege, Chr. Besturenbond, Ring Walcheren van het Ned. Jong. Ver bond, de zusterver. te Vlissingen, enz., Verder waren enkele schriftelijke geluk- wenschen ingekomen, o. a. van den bur gemeester van Middelburg, den heer P. Dumon Tak, die verhinderd was persoon lijk te komen. Behalve van de onderafdee- lingen waren nog bloemstukken ontvan gen van den Chr. Nat. Werkmansbond, Schrift, en Belijdenis, Herman Faukeel en dr Lützen Wagenaar en Excelsior. Kloetinge. Ds G. E. Meloen, die Zon dag j.l. zijn 40-jarige ambtspraktijk her dacht, heeft gisteren de pastorie open gesteld voor allen, die zich gedrongen gevoelden den gTijzen jubilaris te com- plimenteercn. Het is te begrijpen, dat «ff een aeer druk gebruik van gemaakt is. Reeds in den Voormiddag liep men af en aan. In den namiddag maakten de Ring broeders hun opwachting bij hun jubi- Icdtoïideii collega. In meerdere toespra ken werd stilgestaan bij het groote voor recht van een 40-jarig jubileum als pre diker van het Evangelie van Christus, en werd naast God aan den pastor loei buide gebracht voor de wijze, waarop bij zjjn talenten heeft besteed in de ge meenten Ko'rtenhoef, Colijnsplaat en Kloe- timge. 1 's Avonds vetoenigden zich de leden der .onderscheidene kerkelijke colleges en de kerkelijke beambten rondom den jubilaris en zijn familie. Er is o.a. ge sproken door den president-kerkvoogd, namens heel de Gemeente en haar bestuur 'en dooT Burgemeester Zandee mede na mens de burgerij van Kloetinge. Als vrucht van een inzameling onder de gemeentenaren werden ds Meloen ge schenken aangeboden. Ook .de collega's, de ambachtsvrouwe en haar familie heb ben stoffelijke blijken van belangstelling en waardeering gegeven. Verbetering. In het verslag van de Zendingsvergaderingte Schore op Pink ster-Maandag in ons no. van gisteren, hebben wij abusievelijk de woorden ge sproken naar aanleiding van Matth. 28:19 „Gaat dan henen, enz.", toegeschreven «■an dsSteinz, zij zijn echter geresumeerd uit de toespraak van den plaatselijken predikant ds Klomp. De naam van den mondeling was niet Lens, maar Jens. De examens in de vreemde talen, zullen worden afgenomen in nader aan te wijzen gemeenten. Voorzitter der commissie voor de tfransche en Italiaansche talen is .prof, Dr J. J. Saiverda de Grave te Amsterdam; voorz. der commissie voor de Duitsche taal- en letterkunde (acte M. O. B.) prof. Dr B. Sjj- tnons te Groningen; en voor de acten L. O. en M. O. A. Dr H. A. J. van S#aay, insp. van hot M. O. in de 1ste inspectie. Tot voorzitter der commissie voor de Engelsche taal prof. Dr J. H. Kern te Groningen. Voor- fcooveel betreft de door die commissies in Augustus en Zoo noodig in Juli en de door de •ommissie voor het Duitsch in den winter van üt jaar af te nemen examens, tot leden o.a.. S. A. Leopold, leeraar R. H. B. S. te Goes, S. Beenhakker, leeraar aan de R. H. B. S. te Schiedam en Dr K. J. Riemens, leer-, l»ar aan het openbaar gymnasium te Amster dam. Tot leden der commissie voor het Duitsch, akten L. O. en M. O. A.,. o.a. de beeren W. J. Noordhoek, leeraar aan de Chr. B. B. S. te 's-Gravenhage, L. J. de Jongh, leeraar aan het Chr. Lyceum te Hilversum, A. Thijs, leeraar aan het Chr. Lyceum te Haarlem en J. Zuidweg, .leeraar aan het Chr. gymnasium en de Chr. H. B. S. te Groningen. MIDDELBURG. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. school Heerengracht alhier is tegen l Juni a.s. benoemd de heer M. Fraanje- te Borssele, oud-leerling der Chr. Kweekschool te Middelburg. Geslaagd voor het stuurliedenexamen te 's-Gravenhage tweede stuurman de hoeren T. Boerke, C. F. E. Hoffmann, V. Vink, A. G. A. Geestman en H. A. de Vreede. Ongelukken. Te Rijswijk is Za terdagavond een student uit Delft, ver blind door fel autolicht, onder de stoom tram geraakt. Hij werd een 100 M. mee gesleurd en bekwlam- ernstige verwondin gen aan beenen en hoofd. Te Schip1- luiden is de 58-jarige rijkswerkman W. te Delft, die op: een motorfiets reed, door een auto overreden en gedood. Men meldt uit Winschoten, dat bij' een zeiltocht op' do Eems door een windvlaag een boot omsloeg, waarin 4 personen waren gezeten, met het gevolg, dat de kastelein S., diens zoon Karl en een 14-jarige neef uit Leer verdronken; de 4de persoon, A. Leber, is gered. Uit een pakhuis te Delft zou Zaterdagmorgen de 20-jarige v. d. L., die aan toevallen lijdt, zijn reclamewagen, waarmede hij door de stad rijdt, halen, fn dit pakhuis bevindt zich ook een takel, waaraan de jongeman met zijn beenen ging hangen, terwijl een andere jongen hem optrok. Toen hij in de boogie was gehaald, schoot de takel plotseling los, en viel v. d. L .met zijn hoofd op den grand. Hij werd hierdoor volslagen krankzinnig, ter wijl hij een gat in het hoofd bekwam'. •Hij is naar een gesticht vervoerd. Te Rotterdam is een zevenjarig jongetje te water geraakt en verdronken. Onder Aarle-Rixtel is een boer door een auto aangereden. Hij kw'am in een sloot te recht en w'erd deerlijk gewtond. Die chauf feur wilde doorrijden, maar twee mlannen die het ongeluk hebben gezien, sprongen op de treeplank en dwongen diem te stoppen. Bij de politie is aangifte gedaan. Volgens een ander bericht zou tie aan- geredene reeds zijn overleden. Toch can did a at! Op' lijst 7 (Geref. Staatkundige Plartij) te Rotterdam komt als candidaat voor de heer G. Ver maas. Aan dezen heer heeft de Zuinig- hcidsvereeniging als aan alle candidatcn haar vragen over bezuiniging gesteld. Zie hier het antw'oord van den heer Vermaas: is dienende, dat ondergeteekendo zich niet bewust Was candidaat te zijn gesteld inifs lid van den gemeenteraad. Wel heeft hij bemerkt, dat een gelij'klui- luidende naam op het oproe'pingsbiljef voorkwam ,doch daarop geen acht ge slagen, daar do familienaam Vermaas hier veelvuldig voorkomt. Waar deze candidaatstelling dus buiten zijn voorken nis en goedkeuring plaats vond meent hij voor die eer te moeten bedanken en ver valt hiermede de beantwoording der doo» u gestelde vragen. „De candidaat moet imtmers een schrif telijke toestemming geven volgens do Kieswet?" vraagt de Zuinigheidsvereen, terecht. Vermakelijk is in dit verband ook do volgende mededeeling. Van 25 candidaten, die op het stem biljet voorkomen en aan wien een schrij ven met deze zes vragen is toege zonden, zijn deze brieven als onbestel baar van de post terug gekomen. De adressen waren niet in het adresboek te vinden. (Vad.) Niet gestemd. Die burgermeester van Ede heeft 1200 ingezetenen 'ter ver antwoording geroep'en, die niet hadden gestemd voor de Prov. Staten. En in die gemeente heeft mien nog wel 104 can didaten voor den gemeenteraad gesteld. Oplichting. Een firma te Maas sluis heeft de gewoonte om aan de ge zinnen van in haar dienst zijnde en op zee verblijvende geëmployeerden voor schot op het salaris te verstrekken. Dat geld wordt in den regel door de echt- genoote of iemand namens haar afge haald. Begin Mei kw'am een meisje van omstreeks tien jaar namfens de vrouw van een der beambten een dergelijk voorschot ten bedrage van f 140 in ontvangst nemen. Het kind teekende de kwitantie 'en nam het geld mee. Toen echter eenigen tijd later de echtgenoote zelf om het loon 'kwam vragen, kwam! men tot de ontdek king, dat de firma de dupe van een oplichting w'as geworden. Er volgde aan gifte bij de politie aan wie het gelukte het bewuste meisje op te sporen. Het bleek, dat een tante haar tot deze taak had aangezet. Van de f140 zijn verschil lende huishoudelijke artikelen gekocht, die alle in beslag genomen Werden. Vecht part ij in een stoom tram. In de stoomtram van Eindhoven die vooral deze maand vele pelgrims naar Meerveldhoven ter bedevaart voert, onlstond een wórsteling en vechtpartij tus- schen eenige conducteurs en de drie gebr. B. Deze drie maakten 'tden medereizi gers zóó lastig, dat hoofdconducteur V. hen waarschuwde. De oudste der drie gal V. een slag in het gezicht en toen deze hem wilde verwijderen, schoten de andere twee toe en takelden V. zóó toe, dat de hulp van drie conducteurs hoog noodig bleek. Een en ander had onder de reizigers een paniek verwekt, zegt de Tel. Velen wilden de tram verlaten, doch de machi nist, die niets bemerkte, reed in vplle vaart door. Eindelijk, na herhaald fluiten der conducteurs, stond de tram stil en werden de drie B.'s onzacht er uit ver wijderd. Eén hunner wilde er weer in om de vechtpartij voort te zetten, doich de tram. had zoo'n vaart, dat het hem niet gelulde er in te springen; hij viel zonder zïch te kwetsen. Een patrouille rijksptalitie arresteerde de drie woestelingen, toen zij te Zeist uit een sigarenwinkel kwamen. De passagiers hebben bagage, parapluies, enz. vermist, of in stukken terug gevonden. Moordaanslag. Toen zekere J. B. te Noordwijkerhont Maandagavond smoordronken thuis kwam, nam hij een geweer en begaf zich daarmee naar de woning van H. E., die op het gerucht naar buiten kwam. Daarop vuurde J. B. op hem, gelukkig zonder te raken. Toen H. E. naar binnen ging, schoot J. B. door de ruiten, waardoor verschil lende voorwerpen beschadigd werden. Een in de kamer aanwezig kind Werd niet geraakt. J. B. is een jonge man, die bij zijn ouders inwoont, doch vroe ger in het gezin van H. E. in den kost is geweest. Als hij nuchter is, heeft niemand last van hem, doch in beschon ken toestand schijnt hij zich absoluut geen rekenschap te geven van zijn daden, Onmiddellijk na het plegen van het feit is hij in arrest gesteld. Dl e wraak van het schoen lappertje. Te Utrecht wöont een schoenmaker, een klein mannetje, op leeftijd reeds. Een zijner buren is een Duitscher, een kort, gezet heertje, dat aan 't schoenmakertje klandizie gunt. Vrij dagavond bracht de schoenmaker bij zijn klant, keurig netjes gepoetst, de reparatie terug. Nieuwe zolen en hakken, enz. voor drie gulden-zooveel, 't Mannetje wacht op z'n geld, doch in plaats van z'n geld komt de Duitscher de trap af met de schoenen in z'n hand en begint op z'n Duitsch-Hollandsch tegen den schoenma ker uit te p'akken, daar hij meende dat het leer niet van al te beste kwaliteit was en de afwerking te wtenschen overliet. De voorbijgangers blijven staan, hebben schik in de ruzie. De publieke belangstelling groeit bedenkelijk. „Icb bezahle nicht", schreeuwt de Duit scher. „Niet betalen, niet betalen", nijdast het grimmige schoenmakertje terug. „Dat zul len we eens zien". Dte Duitscher blijft geregeld volhouden, dat hij de rep'aratie nooit betalen zal. Die schoenmaker wordt dol van drift. Deze betoogt in allerlei toonaarden dat de zolen en hakken van best kornleder zijn, waarop1 de Duitscher ten slotte repliceert dat het leer „schweinerei aus Holland" is. Dat treft de nationale 'trots van het schoenmakertje. Hij' vraagt de schoenen van den Duitscher terug om te bewijzen dat het prima leer is en geen „zwijnderij". De omstanders vallen hem bij', vinden het billijk, dat hij het bewijs levert. De Duitscher wil eerst de schoenen niet afgeven, doch laat zich ten slotte overhalen, ook al omdat de omstanders hun nijdigheid niet onder stoelen en ban ken steken. Het schoenmakertje gaat met de schoenen naar binnen, het publiek is stil, wacht op dé dingen die komen zullen Na eenige seconden komt hij terug in de eene hand de schoenen, in de an dere een platte tang. Aan den ingang van de voordeur blijft hij- staan, slaat zijn leeren voorschoot weg, steekt een der schoenen tusschen zijn knieën en pakt met de tang de zool van de andere schoen beet, vlak bij den neus. Een ruk, nog een ruken het heele on derwerk ligt van de schoen af. Het publiek is een oogenblik verbluft en doet niets. Dadelijk heeft het schoenmakertje de tweede schoen gegrepen en weer met twee rukken heeft hij ook daarvan het onderwerk afgetrokken. Het ging zóó vlug in z'n werk, dat de Duitscher geen kans had om deze operatie te beletten. Plotseling werpt het nijdige kereltje het overgebleven bovenleer naar den Duit scher toe, er bij voegende: „Trek nau die „zwijnderij" maar aan Dan luid gelach van de toeschouwers. De Duitscher staat verstomd, Weet niet Wat hij doen zal. Men jouwt hem uit, roept m'ooie en leelijke dingen tegen hemt Eindelijk raapt hij de leeren cadavers op zonder één wóórd te uiten, halt hij zijn huis in en slaat met een sm!ak de voor deur dicht. De kleine schoenlapper zegt niets, staat als een triomphator, 'met een grijnslach op het gezicht aan de voordeur. Het publiek zakt langzaam af, nadat de in middels gekomen politieagent tot daor- loopen had aangemaand. V ij f minuten raadslid. Op de lijkt der Chr. Hist, en V.B. te Din- tel-oord stond de heer C. Vriens Jr. na. 5, de heer Sneep stond 4. Sneep behaalde 64 st., C. Vriens 69. Daar werd vermoed, dat de heer Vriens de helft van den lijstdeeler had, Werd officieus uitgemaakt dat hij was gekozen. Een gedienstige vriend bracht in een minimum van tijd het nieuws aan den betrokken persoon. Spoedig knapten kurken en klokte de wijn, ketsten lucifers en sigaren. Dan komt te midden der vreugde, als. een ijskoude douche het bericht: de kies- deeler is ruim 71, no. 4 is gekozen verklaard. Men Was nou eenmaal bezig, dus de fuif Werd voortgezet, maar toch minder „écht". Pinksterdrukte. Op de lijnen der H. T. M. te 's-Gravenhage zijn 2en Pinksterdag 220.000 passagiers vervoerd. Verleden jaar was dit 319.000. Zigeuners in aantocht. Bij 'sHeerenberg kwamen gisteren 30 zigeu ners pianzetten, met vier Wagens, acht beren en acht apen, met het plan ons land binnen te rukken. Het gelukte do militaire po-litie de troep' terug te dringen in de richting van Emmerik. Bij Gendrin- gen probeerden ze hetzelfde spelletje. Ze kw'amen uit het Duitsche bezette gebied en Waren de voorboden van een graotere troep. Aanranding en herooving. De metselaar S. L. uit Lopik is onder Montfoort door twéé sujetten aangevallen en bedwelmd. Toen hij weer tot zichzel- ven kwam, bemerkte hij tot zijn schrik, dat men hem' zijn geld, ruim f 2700, had afgenomen. Door de rijkspolitie is den geheelen nacht met behulp van po litiehonden nasporingen gedaan, welke echter nog niet tot een resultaat leidden. Een parmantig v e 1 d w a c ln t e r. In de raadszitting te Zaandijk merkte een der Wethouders bij de behandeling van het vloekverbod op, dat de politie getoond had, een dergelijk verbod niet te kunnen handhaven. Dit gezegde lokte protest uit van don gemeenteveldwachter, die deze opmerking hoorde. De verbalgen politieman stoof de raadzaal binnen en voegde den betreffende wethouder min der vriendelijke woorden toe. D'e voor zitter wist den opvliegenden veldwachter tot de orde te krijgen. Vechtpartij opl W.ieringen. Op de kermis te Hipipolitushoef is gister nacht te 3 uur door den 19-jarigen J. ten Boekei, die beschonken was, de rijks veldwachter Admiraal zoodanig met een mes gestoken, dat voor diens leven wordt gevreesd. Die dader is gearresteerd en is gistermiddag gevankelijk naar Alkmaar overgebracht. (Tel.) De oudste Franschman gestorven. Te Westhoven (Elzas) is de oudste man van Frankrijk, Raphael Cahn geheeten, overleden. Hij bereikte den leef tijd. van 103 jaar en 8 maanden. De man beschikte tot het laatste oogenblik over al zijn geestvermogens. Cahn kon er zich op beroemen, koning Karei X gezien te hebben, toen deze den Elzas bezocht. In 1848 w'as hij in Straatsburg, toen de republiek werd uitgeroepen en ook van het bezoek van Napoleon aan den Elzas was hij getuige. Inbraak. Twee gewapende en ge maskerde bandieten hebben een inval gedaan in de woning van den ontvan ger der posterijen te Viroflay (Frank rijk), die pas een so-m van 20.000 francs had geïnd. Een dienstbode en de ont vanger zelf werden gewond. De vrouw van den ontvanger kon per telefoon alarm maken. De bandieten, die zich in hun onderneming gestoord Wisten, moesten zonder het geld de vlucht nemen. Het Ge denhoek. Gaarne vestigen wij nog eens de aan dacht op het Chr.-Nationaal Gedenkboek „Na vijf en twintig jaren", uitgave van La Rivière en 'Voorhoeve te Zwolle. Wij deden dit reeds vroeger, en doen het thans met te meer klem, dewijl voor ons ligt het eerste proefvel, bevattende titel blad, een pagina met de motto's: „(Le) Christ avant tout", van de Koningin, en „Saevis Tranquilus in Undis" van haar grooten voorvader Willem van Oranje, en een tweetal opstellen: lo van minister de Visser „Dankbaarheid", en van prof. Vis- scher: „Het Koningschap bij de gratie Gods". Het behoeft niet gezegd dat eerst genoemd opstel het gedenkboek in den juisten toon zet: het nadert tot God als de Bron van alles; het tweede nadert onze jubileeronde Vorstin met de hulde van een volk dpt nog rekent met Gods genade. En in dien toon verwachten wij dat gansch het Gedenkboek zal uitkomen. Trouwens schrijvers en onderwerpen zijn er ons waarborgen voor. Zullen wij ze u nog eens in herinnering brengen? Zij zijn: Jhr. Mr F. Beelaerts van Blokland, Bui- tenlandsche Politiek; H. Colijn, Op weg naar de Eenheid; Dr K. Dijk, predikant, De organisatie der rijpende jeugd; H. J. Emous, Lager Onderwijs; Dr H. Fourie (Transvaal), Een stem uit verren lande; Mr P. S. Gerbrandy, Middenstandsbewe ging; B. J. Gerretson, De burgerlijke be volking in den distributietijd; G. Goossen, Over Handel en Nijverheid; H. J. de Groot, Nijverheids-Onderwijs; Dr J. W. Gunning, Uitwendige Zending; Prof. Dr V. Hepp, Geestelijke Stroomingen; A. W. F. Iden- burg, Het Koloniaal Beleid; Mr C. Frida Katz, Vrouwenbeweging; IT. S. S. Kuyper, Herinneringen uit het leven van H. M. de Koningin; Dr N. van der Laan, Middel baar en Gymnasiaal Onderwijs; Dr H. J. Lovink, Landbouw; Dr J. A. Nederbragt, De Economische Toestand; Dr O. Norel Jzn., Chr. Philantropie; Jhr L. C. van Panhuys, West-Indië; Jhr. Mr A. F. de Savornin Lobman, De Oranjes en het Onderwijs; Dr W. J. A. Schouten, Kunst en Wetenschap; Prof. Dr R. J. Slotemaker de Bruine, Sociaal Leven; Prof. Dr A. van Veldhuizen, Hooger Onderwijs; Prof. Dr H. Visscher, Het Koningschap bij de gratie Gods; Dr J. Th. de Visser, Dankbaarheid; Dr J. Voorhoeve (Dillenburg) Het Stam slot der Oranjes; J. N. Voorhoeve, In- wefïdige Zending; C. van der Voort van Zijp, Binnenlandsche Politiek; Th. Ziedses des Plantos, Onze Weermacht. Dit proefvel is keurig uitgevoerd. Zoo wel uitvoering als inhoud, voor zoover wij ze voorloopig zagen, zullen naar wij ver wachten dit gedenkboek maken tot een boek van groote waarde. Het wordt een boek van 400 pagina's, in twee editiën, waarvan de duurste, of, wilt ge, naar ver houding minder goedkoope, een pracht editie zal worden, gedrukt op Simili-Ja- pon-geschept papier met gouden kopsnede en gebonden in rijken band, Amerikaansch linnen in oranje-bruinen band met goud. De belangrijke uitbreiding van den om vang, zoo meldt men ons, maakt het vast staand, dat de prijs na verschijning niet onbeteekenend moet worden verhoogd. MIDDELBURG. Bevallen: A. Bosschaart, geb. Roest, z.; I. J. Leijnse, geb. De Klerk, z.; P. H. de Wagtcr, geb. Nortier, z.; A. I. Burgel, geb. Riemens, d. Getróuwd: H. de Mimck, 29 j. en J. Kieboom, 27 j. Overleden: D. J. Glerum, 66 j., geh. met C. Wouters. GOES. Geboren: 19, Geertraida, d. v. Jan Jaoobus van den Berg en Maatje de Waal; 20, Johannis Marrus, z. v. Jo- hannis Marcus de Kok en Maria Elisa beth de Lange; 21, Ida Elisabeth, d. r. Piet er Roos© en Christina van Leussen. Overleden: 22, Bernardus Johannes, 3 j., z. v. Bernardus Johannes de Kok en Elisabeth de Busscher. DEN HAAG. V.Di. Die hoeren mr. D'. v. Iloute en mr. F. Donker Curtius, advoca ten bij den Iioogen Raad, zijn "van Duit sche zijde aangezocht om als verdedigers op te treden van eenige D'uitschers, die voor den Franschon Krijgsraad in het Ruhrgebied moeten verschijnen. D'e uit- noodiging is aangenomen. DJEREN. V.D. Maandagavond oui- sttoeks 9.45 uur had in de stichtingi „Re- thanië" (Chï1. Rusthuis), een geweldige ontploffing plaats, waarna brand uitbrak. De secretaris der stichting 'dhr D. en dhr Laan waren alleen thuis. Die direc teur w'as met de verpleegden naar een zangersfeest. Dihr L. werd door een raam in d-en tuin geslingerd en werd ernstig gewond. D'hr D. sloeg tegen den grond maar kwam met den schrik vrij. Alle ramen en deuren waren vernield, de multon hier en daar gescheurd. Men slaag- do er spoedig in, den brand te hlusschen Ditoct werd door de pólitio een onderzoek ingesteld, tot heden echter ponder re sultaat. SHANGHAI. V.D1. De door de bandieten vastgestelde termijn is verkropen. De re- geeringstroepen trekken terug, zooals door de bandieten is geëischt, en liggen thans op 6 mijl afstand van de bandieten. LAUSANNE. V.Dl. De Grieksche minis ter van buitenlandsche zaken heeft ver klaard, dat Griekenland tot den oorlog bereid is, indien Turkije vasthoudt aan zijn schadevergoedingseisch. Griekenland heeft Turkije doen weten, dat het geen. schadevergoeding kan betalen. Het wil ,wtel een tweetal steden, o.a. D'emetica af staan De geallieerden zouden er op aan gedrongen hebben, dat Turkije hiermede genoegen zou nemen. Door don heer G. Feenstra, architect B. N. A. to Arnhem, .is namens do bouwver- eeniging „De Bondswoning" opgedragen het bouwen van 168 woningen op den Schutters- berg aan den hoer M. Jacobs te Goes voor f'442.000. Openbare Verkoopingen en Ver^ paebtingen. Mei 24 Kapelle, hoefje, boomgaard, bouwland, Pilaar. 25 Serooskerke, meubilair, Blaupot ten Cate. 25 Borsselen, hofsteedje, boomgaard, bouw- en weiland, huis en erf, Beth. 25 Rilland, afbraak, de Wilde en Heij- hoer. 25 Biggekerke en Meliskerke, houtwaren, Ittmann. 25 Yerseke, twee woonhuizen, v. Dissel. 26 Domburg, huis en tuin, Hioolen. 26 Domburg, huis, Blaupot ten Cate. 26 Ooslkapelle, houtwaren, Ittmann. 29 Domburg, meubilair, gereedschappen, etc., Blaupot ten Cate. 30 Kwadendamme, landbouw- en vracht- rijdersinspan, de Kok. 30 Serooskerke, schuur voor afbraak, boomgaard en huis, Blaupot ten Cate, 30 en 31 Hansweert, scheepsmaterialen, werkhout, v. Dissel. Juni 1 Zandijk, inspan, huisraad, Blaupot ten Cate. 6 Heinkenszand, huis, schuur, bouw land, meub. goederen, van Cleef. 7 Heinkenszand, weiland te 's-H. Abts- kerke, van Cleef. 8 Wissekerke, hofsteetje, bouw- en wei land, Markusse. 's-FIeerenhoek, huis en inboedel, van Cleef. Nieuwdorp, huis, bouwland en inboe del, van Cleef. Baarland, inboedel, Beth. Verkeerd begrepen. Juffr., boven op de trap, de deur opentrekkend: „Wie is daar1?" Bezoekster: „O juffrouw, ik ben van de Ig'asthuispenning" 1). Juffrouw: „O, dan is u zeker verkeerd, wij hebben hier electrisch licht". 1) Om de aardigheid te vatten, leze men gasthuis als gas-thuis. füHlpH—8—«P—H—■Bga— De procureur-generaal bij den Hoogen Raad heeft geconcludeerd tot verwerping van liet cassatieberoep van den schipper E. de B., die door het hof te 's-Gravenhage, in hooger beroep van een vonnis der Middel- burgscho rechtbank, was veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf wegens poging tot oplichting van assuradeurs, en van het beroep van den winkelier D. M., die door het hof aldaar, in hooger beroep van een vonnis der rechtbank aldaar, was veroordeeld tot

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3