Bank voor Zeeland Gemengi Nieuws. Gpeabare Verkoopmee?! en Ver pachtingen. GOES. dat hij naar aanleiding van hel in do Raadszitting van 24 Nov. 1922 ge sprokene over de finantiëele resulta ten der gemeentelijke groente- en fruitveiling, waarbij (hij beweerde, dat de cijfers der begrooting van dit be drijf 'niet den waren stand van zaken weergaven, betgeen door den wethou der van fabricage betwist werd, aan den beer W. J. ïhoune, accountant, verzocht beeft een onderzoek in te stellen naar den financiëelen toestand der veiling, welk onderzoek de heer Tfoeu.no op zich beeft genomen en waartoe hem door B. en W. de ge gevens op de Meest welwillende wij ze zijn verstrekt; dat uit het aan hen door den heer Th. uitgebracht rapport, hetwelk hij in zijn geheel met 12 bijlagen aan den raad overlegt, blijkt, dat de veiling tot hedon aan de gemieente gekost heeft f52641 en dat daarvan een bedrag van f19525 (dus zelfs nog ruim f7500 meer, dan adressant zeil destijds be rekende) aan jaarlijkscfoe tekorten dooi' de genreen te op de veiling is toege legd, zoodat thans nog een bedrag van ruim f33000 door de gemeente in dit met verlies werkende bedrijf is be legd; dat uit de berekeningen v. <1. ac countant blijkt, dat aan 'n fouursom1 van f 1500 de gemeenteklas op verre na niet ontvangt, waarop zij recht zou heb ben als jliet bedrijf, zooals van de zijde van B. en W. beweerd wordt, voortaan zonder verlies zou werkten dat naar matige schatting deze huur prijs Minstens zou moeten bedragen afschrijving i'2500, rente van het aan de gemeente verschuldigde bedrag; 'f 1.700, onderhoudskosten te schatten op f800, totaal f5000; dat dus de veiling wederom oen tekort over dit jaar van f8500 zou opleveren redenen 'waarom adressant den raad in overweging geeft, roet ingang van 1 Januari 1924 dit gemeentebedrijf op te heffen, resp. de begrooting der vei ling zoodanig te wijzigen, dat deze een eerlijk inzicht geeft in de slechte financiëele resultaten van het L a n d b o u w m a. a t s c h a p p ij „Goenoeng Rowo" te Middel burg. In de op Zaterdag 2 Juni te Rotterdam te houden vergadering van aandeelhouders der bovengenoemde maatschappij za,l worden voorgesteld over het lafgeloopen jaar 20 pet. di vidend of f200 per aandeel uit te kteeren. De Raayberg. Op de Paay- bergbaan te Bergen op Zoom1 worden Maandag a.s. (2en Pinksterdag) weder om (groote wielerwedstrijden gehouden. Het is de directie van den llaayberg gelukt den bekenden amateur wereld kampioen Peelers en den snellen Bel gischen amateur Dagelinckx te enga- geeren, die zich zullenmeten tegen den Hollandschen amateur kampioen, den Bergenaar iMazairae. Voorts is er een lachtervolgingswedstrijd voor amateurs tusschen Holland en België. Voor Holland zullen uitlktomten het kop- Sel MaasMazairac en voor België aigelinckxVerheijen. Verder ver meldt het program een internationale sprintmiatcn voor professionals, een int. koppel wedstrijd over 60 K.M. voor professionals, de recordverbetering op Racemotor en een 10 K.M. niewelin- genwedstrijd. De beste Holla,ndsche en Belgische koppels en zesdagenrenners zooals Paignoul-Duray, v. d. Velde-Per- sijn, de Gebr. Tijck en v. Boxsel-Er- kelens, zullen in de koppelwedstrij den uitkomen. Middelburg. Ter gelegenheid van de on langs alhier (gehouden tentoonstelling voor Handel en Nijverheid is in „Het Schouwvenster" van 18 Mei j.l. een foto opgenomen van hot Marktplein, waarop de personen in oude kleederdracht voor komen. Goes. In aanmerking genomen het fris- sche weer, was er gisteravond voor hot eerste concert van „Euphonia" veel be langstelling. Er werd goede muziek gege ven. Do nummers, ook dat voor het concours, bleken goed ingestudeerd te zijn. Jammer, dat het publiek niet meel de stilte bewaarde. De Vrijheidsbond verspreidde dezer dagen een circulaire met een aanbeveling voor zijn candidatenlijst voor den ge meenteraad. Maar welk eene! Van eenig beginsel, zelfs van een gemeenteprogrami, dat richting aangeeft voor het gemeente beleid naar vrijzinnige opvatting wordt niet gerept. Het stuk is van begin toA eind één aanbeveling van den eersten candidaat. Men moet toch wtel arm' 'aan 'beginselen zijn, om zulk een propaganda te voeren I Blijkbaar is de Vrijheidsbond ook al de gedachte toegedaan, dat het bij een gemeenteraadsverkiezing uitsluitend om personen gaat. De A.R. Kiesvereeni- ging deed daarom goed, juist deze be wering in haar circulaires te bestrijden. Gisterenavond vergaderde in de „Prins van Oranje" de vereeniging het „Groene Kruis" afd. Goes, onder voor zitterschap van den heer L. Duvekot. De voorzitter opent de vergadering en heet allen welkom. Hierna worden de notulen gelezen en goedgekeurd. De secretaris, de Edelachtb. heer Lewe van Nijenstcin, brengt hierna verslag uit over 1922. Het ledental steeg met 8, zoo- dat de vereeniging op 31 December 1922 '515 leden telde, liet verslag werd onder I dankzegging aan den secretaris goedge- keurd. Do rekening over 1922 gaf aan in ont- vangsten f 615.361/2, in uitgaven een be- j drag van f634,95, alzoo een nadeelig saldo van f 19,58V;;. De rekening en ver antwoording wordt goedgekeurd en de penningmeester gedechargeerd van liet ge houden beheer. Als bestuurslid wordt herkozen de heer II. Snoek, die zijn benoeming wederom aanneemt. Vervolgens wordt de agenda der alg. verg. van de Prov. Zeeuwschc Vereeni ging „Het Groene Kruis" behandeld. Deze vergadering zal gehouden worden te Mid delburg op 22 Mei e.k. Op deze agenda wordt geen op- of aan merking gemaakt. Als afgevaardigde naar deze vergadering wordt benoemd de heer H. Snoek en als plaatsvervangend afge vaardigde do heer A. Looyen. Verder niets meer te behandelen zijn de sluit de voorzitter onder dankzegging voor de opkomst de vergadering. Vfissingen. lieden (Zaterdag) herdenkt do heer F. do Vlieger, alhier, den dag, dat hij vóór 50 jaren als timmermansjon gen in dienst trad bij do firma A. Loois. De jubilaris mocht zoowol van den te- gonwoordigen patroon, den heer J. Loois Azn., als van de zijde van het perso neel, vele blijken van belangstelling on dervinden bij dit heuglijk feit. De dag werd voor hem tot oen feestdag gemaakt. Gisterenavond werd in do Christe lijke Muloschool een drukbezochte ouder avond gehouden. Van den wethouder van Onderwijs was bericht van verhindering ingekomen. Nadat eerst de ouders hot werk hunner kinderen hadden bezichtigd in de voor die gelegenheid smakelijk ver sierde lokalen, verzamelden zij zich in het gymnastieklokaal. Dezo bijeenkomst word op de gebruikelijke wijze geopend door Dm v. d. Vliet, die wegens ziekte van Ds Middendorp de leiding van dezen avond op zich had genomen. Na het le zen van Psalm 111 sprak hij een kort openingswoord over den strijd voor do vrije Christelijke school, dio ook in Duitschland den laatsten tijd zoo op den voorgrond komt,. Hierna gaf het hoofd der school, de heer A. Mol, een inleiding over „School 'en Huis", waarin hij vooral de ouders waarschuwde tegen liet gevaar van het bioscoopbezoek voor onze jeugd. Door eenige ouders werd over dit onder werp met hem van gedachten gewisseld. De Janderen zongen zeer verdienstelijk eenige vierstemmige liederen. Een aardig moment was hot toon na hot. laatste zang stukje één der meisjes namens de leerlin gen hun dirigent, den heer Mol, een bou quet aanbood. Nadat Ds v. d. Vliet do ouders had bedankt voor de trouwe op komst, sloot, do heer Mol met dankgebed. B. en W. leggen aan den gemeente raad een verzoek over van G. II. Vos, handel drijvende onder den naam van B. VVijnia, boekhandelaar aldaar, om op liet verhoogde trottoir van do Kleine Markt een kiosk te mogen plaatsen tot verkoop van boeken enz. Door dhr. Frans Timmer man en 20 andere omwonenden van de Kleine Markt is daartegen een bezwaar schrift ingezonden, waarin de vrees wordt geuit, dal door het plaatsen van do kiosk de veiligheid van hot verkeer ter plaatse ton zeerste wordt bemoeilijkt, daar rij en voertuiighestuurders niet het gc- wenschte uitzicht hebben. Voorts meenen adressanten, dat een onrechtmatige con currentie in liet leven wordt geroepen. B. en W. wijzen er op, dat wel aanrijdin gen plaats hebben op do Kleine Markt, n.l. op liet punt waar de Walstra,ut en Wagenaarstraat elkaar kruisen, doch niet bij de Jacobstraat, waar tegenover de kiosk zal worden geplaatst. Ook meenen zij, dat voor concurrentie niet bchóeft te worden gevreesd, omdat de verkoop in de kiosk zich zal beperken tot lectuur en die artikelen, die tot den boekhandel belmoren. Gezien de hooge waarde van den grond ter plaatse meenen B. en W., dat een huurprijs van f 30 per jaar bil lijk is. Van liet dag. bestuur van het gewest Zeeland van het Kon. Nederl. Gymnastiek- verliond is oen adres ingekomen, waarin medegedeeld wordt, dat er prijs op wordt gesteld hij gelegenheid van de Koninginne- feesten de jaarlijksche gewestelijke 'uit voering te doen plaats hebben te Vlis- singen en verzoekt het daarom medewer king tot beschikbaarstelling van een goed afgebakend terrein met zitplaatsen voor genoodigden. Daar B. en W. van het voornemen met, instemming kennis namen en daarvan een druk vreemdelingenbezoek verwachten stellen zij voor het terrein ten noorden van de Vlissingsclie Water gang gelegen beschikbaar te stellen en reeds nu de voetbrug tusschen den Sin gel weg en de Schuitvaartgracht aan te leggen, die er toch zal moeten komen. Zij willen het terrein kosteloos ter be schikking stellen en de verlangde zitplaat sen aan te brongen en alles doen wat ver der de inwilliging van het verzoek nood zakelijk maakt. Voorgesteld wordt aan de woningbouw- vereeniging „Goed Wonen" 0.4968 II.A. grond ten noorden van den Singelweg t.e verkoopen, waarop deze vereeniging is begonnen 48 woningen te bouwen en wel tegen f 1 per M2., dus voor 14968. Verder ooi aan A. Ie Roy 54 M2. tuin grond te verkoopen aan den Koudekerk - sclien weg voor 1540; en aan J. Goed- bloed opnieuw te verpachten twee per ceelen grond aan het Koopmansvoetpad voor f 100 per jaar. Tot nu toe werd f125 betaald, maar door het verbroeden van den weg is de gepachte oppervlakte geringer. De directie van do Vlissingsche Duin waterleiding-Maatschappij hoeft bezwaar gemaakt tegen haar 'aamslag in de zakelijke belasting op het bedrijf, omdat een harer vaste werklieden gedurende 5 maanden ziek is geweest en daardoor niet het wettelijke gemiddelde van 10 werklieden in dienst is geweest. B. en W. stellen voor den aanslag te handhaven, daar volgens i de wet toch de bedoelde in vast dienst verband bleef. Kapellc. De Groeiitenkwoekcrsvereeni- ging alhier kwam Vrijdagavond in verga dering bijeen onder voorzitterschap van dhr 11 Ëvcr.s.dijk. Tegenwoordig waren 43 leden, tot de vereeniging tradon zes nieuwe loden toe. Besloten werd om ge combineerd als vereeniging de aardbeien en frambozen te doen veilen. Ook word besloten om voor gezamenlijke rekening chips aan te schaffen. Opgegeven is een opbrengst van 37Va gemot aardbeien en van 8 geniet frambozen. De opbrengst van de Emmabloem onder leiding van zuster Scheffer hoeft opgebracht f 100,88. (Belangeloos.) In dank ontving do wijkzuster voor wijkverpleging f 2.50. SChore. Gisteren had liet zoontje van C. de Pree op de hofstede van dhr. C. G. Glerum liet ongeluk met zijn linkerhand in de veevoedersnijmachine te geraken. Drio vingers werden liet knaapje van de hand gesneden, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en het ventje voor zijn verder leven ongeluk kig is. Waarde. Maandagavond werden alhier de oproepingskaarten bezorgd voor do a.s. gemeenteraadsverkiezing. Dinsdag werden zo evenwol weer teruggehaald, daar bleek, dat één candidaat vergelen was! Kruiningen. Bij dhr. B. liep een nieuws gierig rund de poort van den tuin in. Achtervolgd door zijn geleider, rende het door den tuin, naar do achterkamer, liep binnen, netjes rond de tafel zonder iets te breken van mandjes glaswerk en kopjes, die daar met hot oog op den schoonmaak dor kasten stonden, deponeerde vier mooie hoopjes in die kamer, en vertrok zonder eenige notitie te nemen van den schrik en boosheid dei' schoonmaaksters. (Kr. Crt.) de Koning, onderwijzeres a. d. Goref. School te lersek'e en dhr W. Verschmi- re, onderwijzer te Arnem'uiden, ook' do heer C. Dronkers te Hansweert, slaag de dezer dagen voor hot diploma S en de aanteekening C. N. S, Mei 23 Kattendijke, hofstectjo, weiland, van Dissel. 23 Grijpskerke, huis, Blaupot ten Cate. 23 Vlissingcn, huizen, v. d. Harst. 23 Domburg, huis, Blaupot ten Cate. 24 Kapellc, hoefje, boomgaard, bouwland, Pilaar. 25 Serooskerko, meubilair, Blaupot teu Cate. 25 llorssolon, liofstoedje, boomgaard, bouw- en weiland, liuis en erf, Both. 25 Rilland, afbraak, de Wilde en Iloij- boer. 26 Domburg, liuis en tuin, Ilioolen. 26 Domburg, huis, Blaupot ten Cate. 29 Domburg, meubilair, gereedschappen, etc., Blaupot ten Cate. 30 Kwadendamme, landbouw- en vracht- rijdersinspan, de Kok. 30 Scrooskcrkcr, schuur voor afbraak, boomgaard en huis, Blaupot ten Cate, 30 en 31 Hansweert, scheepsmaterialen, werkhout, v. Dissel. Juni 6 Heinkenszand, huis, schuur, bouw land, meuh. goederen, van Cleef. 7 Heinkenszand, weiland Ie 's-H. Abts- korke, van Cleef. 's-Heerenhoek, liuis en inboedel, van Cleef. Nieuwdovp, huis, bouwland en inboe del, van Cleef. Baarland, inboedel, Beth. Kantoor Groote Markt 9. Oir. Ir. ART. VAR BERCKÈL. Telefoon 74 sn 204- Adj.-Dir. JOS VELTHUI1SE- Voor gelden a deposito geplaatst vergoeden wij de volgende rente met 3 dagen opzegging 3y„ °l 1 maand 3 77 3 maanden 38/4 77 6 maanden 4 77 1 jaar 5 77 op 1 jaar vast 4'/» 77 SPAARBANKrentevergoeding 4.08 77 Nod. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuwvcnnep A. A. Dons- zelmann te Worlcum; te Workum (toez.) K. Hielkema te Kampen. Geref. Kerken. Tweetal te Maassluis (B) M. Gravendijk en F. W. II. Bramer, beiden te Hoogeveen. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Rotterdam N. Bijdemast te Doesburg. Vrije Evangelische Gem. Bedankt voor Oude Pekela door J. J. van Petegem te Hilversum. Ned. Ilerv. Kerk. Goes, vm. ds. De Vries, nm. ds. Steinz (II. Doop), av. geen dienst. Maandag vm. ds. Homburg (alle beurten zendings- oollecte). Scliore, 9.30 'u. ds. Klomp, 2 u. ds. Waar denburg. Geref. Kerken. Heinkenszand, ym. leeskerk, nm. ds R. J. van der Veen. DEN HAAG. V". D. Na,ar wij verne men is eerlang do benoeming te ver wachten 'van den oud-Miinister van Wa terstaat, den heer König, tot dirccteur- igieneraal der posterijen en telegrafie. ALMELO. V. D. De staking in de textielindustrie duurt ongewijzigd voort. Ieder uitzicht op bijlegging' vari het conflict is verder dan ooit verwij derd. Da,ar de bemidd el i ngsp ogi ngen tot heden alle imlslulkten, is voorloopig van geen enkele zijde een nieuwe po ging in die richting te verwachten. Vooral de neringdoenden te Almelo lijden groote schade door deze sta king. NEW-YORK. V. D. Tijdens een op voering in een school te' GaimJden (Ca rolina) viel een petroleumlamp op het tooneel. Het igeheele gebouw was spoe dig een vlammenzee. Honderden man nen, vrouwen en kinderen worstelden Wanhopig om langs een nauwen trap te ontkomen. Het gebouw stortte spoe dig in. Drie en zeventig personen kwa balen om. „Barlimeus", het bekten de Chr. Blindeninstituut te Zeist, hoopt al daar D. V. Woensdag 4 Juli zijn jaar vergadering imle-t bazar ie houden. An dere jaren wa's Juni daarvoor aan gewezen, doch de komende goedkoo- Ee vacantiek'aartien deden het bestuur ©sluiten, in Juli te vergaderen. Waarde. Mej. J. W„ E. de Jager, onderwijzeres alhier, heeft tegen 1 Juli a.s. eervol ontslag aangevraagd uit die betrekking. Te Rotterdam slaagde aan de Nederl. Handelshoogeschool voor het doctoraal examen (handelswetenschap de heer J. H. Allaart. Op het examen voor k'rankzin- nigenopleiding slaagden o.a. van de candidaten uit Maasoord te PoortugaaJ de candidaten J. Comimijs, J. .1. Eon- tijne, G. Smiallogange, 1. G. Smalle- g'ange en W. Smit; voor het eerste gedeelte; L. C. Bal en M. Bal voor het tweede; en J. M. Zacfoariasse voor het derde. Te Utrecht slaagden gisteren voor het diploma Schoolraad met aantee- keningen voor Chr. Nat. Schoolonder wijs en Geref. Schoolverband Mej. G. Ongelukken. De hoer C. van het Eindge te Eindhoven-Woensel, die ee'nige dagen geledon door eon auto te Eindhoven werd overreden, is aan de gevolgen over leden. De gasfitter L., die te Waal wijk werkzaamheden op den gashouder had te verrichten, had het ongeluk hier van te vallen. Met een beenbreuk en ernstige hoofdwonden werd hij bewuste loos opgenomen. Zijn toestand is hache lijk. Een krankzinnige. In do ha- van van Sassnitz (Duitschland) is dellol- landschc kof „Voorwaarts" uil Groningen, met een lading ijzer op weg van Stettin naar Randers aangekomen. De bemanning van de kof had op zee noodseinen ge geven, waarop bet zeilschip „Dorothea" uit Lttbeck langszij kwam. De bemanning riep reeds van verre om hulp, daar zij door een krankzinnig geworden kapitein be dreigd werd. Volgens de „Tel." wierp de eerste ma troos zich op hem en bot gelukte hem, den krankzinnige op den grond te werpen. Hij kroeg daarbij echter een geduclitcn slag njet de revolver op liet hoofd. Niet temin slaagde hij er in, den kapitein de revolver te ontrukken en den krankzin nige over boord te gooien. De kapitein' van de „Dorothea" haalde daarop den drenkeling op en bracht hem weer aan boord van de „Voorwaarts". Daarop ver liet de bemanning van de „Voorwaarts" het schip en begaf zich aan boord van de „Dorothea". De kok van de „Dorothea" kreeg van den kapitein van de „Voor waarts" die van dit schip af vuurde, een schot in het linkeroog en een ander schot in het voorhoofd. Ilij was onmiddellijk dood. Hierop heescli de krankzinnige alle zeilen van de „Voorwaarts" en het schip voer langzaam zeewaarts. De kapitein liad de revolver in het water geworpen. Inmiddels was de politie mot het ge beurde in kennis gesteld en zij begon in een groote sloep de vervolging. Na een kwartier had men de „Voorwaarts" in gehaald en de politie begaf zich aan boord. De kapitein was nog slechts met een dolk gewapend en liet zich zonder tegen stand arresteeren. Hij werd geboeid naar de gevangenis overgebracht. De ongeluk kige is 28 jaar oud en moet volgens de verklaringen der bemanning een zeer drif tig persoon zijn. Malaise en kermis. Voortdu rend wordt geklaagd over malaise en over bezuiniging. Dat er velen zijn, die zich over beide niet bekreunen en bij wie brood en spelen, vooral hot. laatste, het een en het al is, blijkt uit de verpachting van standplaatsen voor de in October te Nij megen te houden kermis, die aanmerkelijk meer heeft opgebracht dan verleden jaar, toen de opbrengst reeds hoog was. Thans werden 34 perceelen gegund voor een bedrag van f 38.048,60. Rij de niet-gegunde perceelen, waarvoor een na-verpacliting wordt gehouden, zijn een stoomdraaimo- len en twee spellen, welke ten minste f 14000 moeten opbrengen. Verleden jaar was de opbrengst bij eerste verpachting, den stoomdranimolcn inbegrepen, een be drag van f 35.304,35. Bovendien beloopt de opbrengst der belasting op de open bare vermakelijkheden in de kermiswoek nog tienduizenden. Malaise in de kermis bestaat te Nijmegen niet! Een vondeling in den trein. Te Langendreor heeft, een meisje, dat op het station op de komst van den trein wachtte van een vrouw het verzoek ge kregen om haar kind even le willen vast houden, waaraan het meisje voldeed. Toen de trein zou vertrekken, was do vrouw nog niet terug. Voor liet meisje bleef dus niets anders over dan bet kind, dat van een ongehuwde moeder afkomstig bleek te zijn, mee te nemen. Diefstal b ij don Bond van Hotelpersoneel. In Januari was, op een dag, door toevallige omstandigheden, op liet kantoor van den Bond ran Hotel-, Café- en Restaurant.personeel een te ver zenden cheque aanwezig, die wel getee- lcend, doch nog niet ingevuld was. Deze cheque is gestolen, ingevuld voor een bedrag van i' 6000 en geïnd bij den Post cheque- en Girodienst. De politie heeft naar dezen diefstal een onderzoek inge steld in Amsterdam, Rotterdam en den Haag, als gevolg waarvan het dagclijksch bestuurslid J. L. werd gearresteerd. Deze .T. L. verkeerde iu dien tijd veel op het bondsbureau, daar bij af en toe de behulp zame hand bood bij de administratie. Er zijn tegen hem oen groot aantal bezwa rende! feiten bijeengebracht. Een raar heer. Bij den landbou wer E. in do gemeente Oldahove, bad dezer dagen een onvrijwillige rerkooping plaats van alle levende havo ori verdere roerende bezittingen. Gewoonte is bier, dat het op een boeldag gekochte vee, den volgenden morgen door de diverse koopers van de boerderij wordt wegge haald. Doordat dien bewusten morgen genoemden boor ,,de kop ruig" was, liet hij in de vroegte alle verkochte vee als koeien, paarden, kalveren, schapen, lanïmeron, varkens on biggen te zamen iu één sluk weiland dartelen, zoodat het voor do nieuwe eigenaars onmogelijk was hun respectievelijke „nummers" eruit, te zoeken. Om het verder een ieder die wat in de boerderij te maken had, zoo lastig mogelijk te maken, spijkerde hij allo toe gang gevende deuren met zulke onmo gelijke lange spijkers vast, 'dat mot behulp van politie en anderen do toegamg moest worden geforceerd. Op h e e t e r d a a d betrapt. Do politie heeft gisteren in verzekerde be waring gesteld den drogistbediende J. C. v. D. Bij het sluiten van de drogisterij van IX E. aan de Leuvehaven te Rotter dam, bij wien de aangehoudene in dienst is, werd hij op heeterdaad betrapt toen iiij een flesch met eein liter alcohol van 96 p'ct .mede wilde nemen. Reeds drie maal had hij zich aan den diefstal hiervan schuldig gemaakt. Bij z'n verhoor ver klaarde hij den alcohol le gebruiken bij het nemen van prooven tot het vervaar digen van eau de cologne. ,,'t 1 s erg met de meiden". Eenige dagen geloden word diefstal ge pleegd ten nadeele der dames A. r. d. K. en M. v. L. wonende Hoemraadssi'n- gel, te Rotterdam, van goederen door een dienstbode uit Zutphen. Deze is nu door de politie gearresteerd. Ze is ge naamd J. M. R. Uit een ingesteld qn- derzoek bleek, dat de aangehoudene ver schillende diefstallen., o.a. bij families op Kralingen, van bedragen fcn goederen van f 300 tot f 500 op haar geweten heeft. Eon eigenaardige arresta tie. Het trok Donderdag de aandacht van oen rechercheur op het perron der electrisehe to Rotterdam, dat een oude hoer zenuwachtig heen en weer liep, hoe wel eT geen trein te bekennen was. Hij klampte den man aan, vroeg hom naar don naam en daar zijn antwoorden on voldoende bleken, nam hij hom mode naai' de conducteurskamer en fouilleerde hem, waarbij er drie recepissen van stukken van f 1000 en één van f 500 van de 6 pet Staatsloening 1923A, te voorschijn kwamen. De rechercheur herinnerde zich, dat van do vermissing van dergelijke stuk ken eenigen tijd geleden aangifte y;as gedaan. Daar was een caféhouder komen vertellen, dat hij in den avond van 28 Maart was neergeslagen op do Leuve haven en van bovengenoemde papieren» van waarde was beroofd. De zenuwachtige oude heer werd meegenomen naar het politiebureau en bleek een commissionair in huizen te zijn, die do stukken in com- missiei had voor een bekenden exploitant van een roofpand aan don Visschersdijk. Deze werd aangehouden, en blijft welis waar ontkennen, dat hij de stukken ooit in zijn bezit heeft, gehad, maar het per soneel eener wisselbank te Rotterdam her- - kent hem pertinent als den man, die nog maar kort geleden de papieren daar teto verzilvering heeft aangeboden. Waar schijnlijk is de roofpandkastelein echter niet de dader van den straatroof, doch alleen de heler. Treinbotsing. Twee gekoppel de groote locomotieven, afgehaakt vai^ trein 1422 uit Rotterdam, liepen in flinke vaart op het emplacement te Roosendaal

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2