lilt $8 PFOFÏJlCle. lerkmenws. Rrjk niet den wereldmarktprijs te betalen, doch slechts den binnenlandschen prijs in papiermarken. (Hbld.). Stemplicht en Jan Rap. De stemplicht is correctief tegen de uit wassen van het algemeen kiesrecht. Dat is, zegt de „Standaard", één der gangbare argumenten voor den stem plicht, uitgedrukt in wat liet volk noemt: s tadhui s woorden. In meer begrijpelijke en eenvoudiger taal overgezet komt de beteekcnis van dit argument hierop neer: Jan Rap en zijn maat kunnen nu voortaan aan de stembus "komen en ze zullen dat doen ook; onder de andere kiezers zijn vele slappelingen, die niet zullen komen, ten zij ze er toe gedwongen worden; Jan Rap mag niet te veel in de melk te brokken krijgen; daarom moeten de tragen en on verschilligen door stemplicht (opkomst plicht) gedwongen worden in het stem lokaal te verschijnen. Het stemmen van Jan Rap is dan de uitwas van het algemeen kiesrecht; de op komstplicht der anderen het correctief. Ons dunkt, dat wie er zóó over denkt, beter gedaan had niet aan de totstand brenging van den uitwas mede te werken. Dan was ook het, nu reeds geheel onvol doende gebleken, correctief niet noodig. Inning van belastingschuld. Daar verscheidene ontvangers van be lastingen in den laatsten tijd aan het be- bcstuur eener veilingvereeniging acten van beteekening doen toekomen met het 'bevel de onder hen berustende gelden van een belastingschuldigen tuinder aan hem, ontvartger, af te dragen, had de secretaris van het Centraal Bureau 'voor (Veilingen, mr. L. Niemioller, zich tot den Minister van Financiën gewend met de opmerking dat dezo wijze van handelen fnuikend is voor het veilingwezen. De betrokkenen toch bedanken voor hun lid maatschap en gaan uit de hand verkoo- pen .Gaarne wordt in het adres erkend dat de belastingschuldige moet betalen, maar door dit geld te innen door middel van de veilingen wordt het doel niet bereikt, en de veilingen, die zoo noodig zijn om den goeden jjaamj van onze producten in het buitenland zoo hoog mogelijk op te voeren, en waarbij zij gesteund worden doo'r het Ministerie van Landbouw, in hun ontwikkeling ten zeer ste belemmerd. Vertrouwd wordt daarom Idat de Minister van Financiën aan die handelwijze der ontvangers een einde zal maken. Van dien bewindsman is ech ter nu de mededeeling ontvangen, dat hij geen termen kon vinden, om aan het Verzoek te voldoen. Inmiddels heb ben sommige ontvangers met de veiling- vereenigingen een overeenkomst getrof fen, waarbij deze zich verbinden wekelijks een gedeelte van de veilingopbrengst te zullen inhouden, totdat de geheele schuld is betaald. Simon Maas en de drankhandel. „De Wereldstrijd" doet de volgende min of meer sensationeele mededeeling: Er zijn verschillende Bonden en Ver- eenigingen, die den drankhandel bevorde ren. Niet altijd zijn deze heeren „als broe der één". Zoo schijnt het ook te spannen tusschen de heeren Maas en Staalman, 'secretaris van den Vergunninghouders - bond. En als de onderlinge verschillen dan wat hoog loopen, dan komt zoo plot seling soms de waarheid aan het licht. Zoo is op een vergadering in Amsterdam deze vraag gesteld: „Is het juist, dat de heer S. A. Maas, behalve een salaris van f 20.000 per jaar, als voorzitter van den Bond van Distillateurs en Likeurstokers in Nederland, bovendien van zijn leden fl ontvangt voor eiken H.L. gedistilleerd ad 50 pCt., dien zij in het binnenlandsch verkeer brengen, waardoor de heer Maas ongeveer f 150.000 per jaar ontvangt, welk inkomen stijgt naarmate de omzet van het gedistilleerd stijgt?" De heer Maas ontkende dit niet. Wan neer zijn werk, zoo zei hij, zooveel waard geacht wordt, komt het hemzelf, maar ook de vergunninghouders ten goede, in wier belang spr. gedurende zeven jaar veel tot stand heeft gebracht. Men wordt betaald naar men waard is. Aan het einde der vergadering deelde de heer Maas nog mee, dat sinds 1 Febr. het tantième van fl per H.L. niet meer betaald wordt. Heelemaal niet meer? Zoo dat het salaris des heeren Maas ineens van f150.000 tot f20.000 wordt verlaagd? Of tijdelijk niet meer? Of zoo, dat de j anderhalve ton op een andere manier wordt bereikt? „Verheug u met beving". In de „Ned." schrijft de heer B. v. d. Kolk, hoofd eener Chr. School te Amers foort^ onder bovenstaanden titel 't vol gende „Na de verkiezing voor de Prov. Staten was er een juichtoon in de. gelederen der Christ.-Hist. Unie. De aanwas bleek geweldig te zijn, terwijl andere partijen óf gelijk bleven óf achteruit gingen. Het spijt mij echter, geachte Redactie, dat ik niet medejuichen kon. En ik geloof, dat na verschillende gesprekken, welke ik had met mannen, vergrijsd in den dienst der Chr. Hist. Unie, er velen zijn onder die oud-gedienden, die met mij uitriepen: ^Verheug u met beving". Uw redactie heeft de bewering van Mr j Marchant, dat de oud-liberalen overliepen naar de Chr.-Hist., krachtig bestreden. 1 En tochik geloof, dat Mr Marchant S gelijk heeft. Voor zoover ik weet, blijkt de j waarheid dezer bewering nog niet in de gekozenen voor Kamer en Staten. Maar j we moeten ook dieper afdalen. Hoe is het i in de Kiesvereen., hoe met de C.-H. leden i van den Raad? Pas nog hoorde ik, dat een der C.-H. Leden van den Raad van een onzer groote gemeenten, voorzitter was van een biljart club in hotel N. Van de 10 candidaten der C.-H. voor den Gemeenteraad aldaar waren 5 voorstanders van openbaar on derwijs. Met de gegevens, die ik u met dezen verstrek, is dit gemakkelijk door u te conlroleeren. En onze eigen gemeente Amersfoort? Eén der candidaten, die volgens de laat ste Statenverkiezing zeer veel kans heeft verkozen te worden tot lid van den Raad onzer gemeente, is bestuurslid eener neu trale schoolvereeniging alhier. Dit zijn voorbeelden uit het midden van het land. Ik hoop, dat het elders beter zij. Het verheugde mij, toen verleden jaar in de vergadering van het versterkt hoofd bestuur, bij de bespreking der candidaten, gevraagd werd, of één van dezen wel voorstander was van Chr. onderwijs, daar men hem in bet tegenovergestelde geval meende niet te moeten aanbevelen. Maar lioe dan zulke plaatselijke toestanden te verklaren? U begrijpt, dat wij, Chr. on derwijzers, wel wat kopschuw gaan wor den en ik mij hier verre houd van zoo'n vcreeniging. Ik hoop en verwacht, dat ons hoofd bestuur deze zaak ernstig zal overwegen en, indien mogelijk, krachtig zal ingrijpen. Liever toch een klein aantal mannen van beginsel, dan een groot leger van meer deren, die het met dat heilig beginsel op een accoordje gooien. De lleere beware onze Unie voor ver watering". De lieer A. F- de Savornin Loliman vraagt naar aanleiding van liet ingezonden stuk van den lieer v. d. K. of een lid van een biljartclub, of een voorstander van openbaar onderwijs geen lid der Clir.- Historisclie Unie kan zijn. Met welk artikel van haar program van beginselen is dit in strijd? Kan zelfs iemand die wat de wet telijke regeling van het onderwijs betreft, met dat program instemt, voor eigen kind niet een openbare boven een bijzondere school verkiezen? Of staat elke christe lijke school boven elke openbare school? Komt bij de keuze eener school de per soonlijkheid van het hoofd niet ook in aanmerking? Was van het bekende drie tal Kuyper, Van Otterloo en Keuche- nius Van Otterloo niet liet hoofd eener openbare school, en behoort een Clirist.- Historische niet allereerst de persoonlijke vrijheid van de leden zijner partij te eer biedigen? En de redactie van de „Ned." merkt op Wij zouden naar aanleiding van de me- dedeelingen van den heer Van der Kolk, en van andere overeenkomstige opmerkin gen, ons zelf en anderen willen herinne ren aan het bekende Bijbelwoord: „Een ieder zij in zijn eigen gemoed ten volle verzekerd". Allerlei. De bij den Indischen Volksraad inge diende ontwerp-begrooting 1924 voor In- dië wijst een tekort aan van meer dan 79 millioen. A.s. Zaterdagavond wordt do gemalin van den ex-keizer .uit Dwitschland terug verwacht. Toebereidselen worden gemaakt om het „Huis Doorn" een feestelijk aan zien to geven. De kroonprins wordt Vrij dag verwacht. Het regiment genietroepen te Utrecht heeft zijn 475-jarig bestaan op feeste lijke wijze herdacht. Dr A. J. de Koning te Vlissingen viert 18 Juni a.s. zijn 25-jarig jubilé als arts. Een groep Nederlandsche, Zweed- sche, Deensche en Noorsche dokters is Maandag, op uitnoodiging der betrokken regeering, naar Tsjecho Slovakije vertrok ken, teneinde daar een bezoek aan ver schillende badplaatsen te brengen. Het be zoek zal waarschijnlijk twaalf dagen duren. Indien we goed zijn ingelicht, behoort tot de uitgenoodigden ook de heer dr J. C. Kindermann te Middelburg. Faillissement. Door het Ge rechtshof te Arnhem is failliet verklaard L. D. Boudeling te Goes, firmant der Han delsvennootschap Esser-Boudeling, geves tigd te Nijmegen. Middelburg. Gisteravond hield de afdee- ling Middelburg van de Vereeniging tot bevordering van de belangen van slecht- hoorenden een propaganda-avond in de goed bezette bovenvoorzaal van de socië teit „St. Joris". De talrijke aanwezigen werden welkom geheeten door den voor zitter der afdeeling, den heer Herman Snijders, die er o. a. op wees, dat beslo ten was telken jare ter eere van den ver jaardag van de moeder der dooven, mej., Tine Marcus, welke jaardag valt op 10 Mei, een propaganda-avond te houden en dat het bestuur nu in de gelegenheid was een serie plaatjes en opschriften te ver- toonen, vormende de revue, welke hij ge legenheid van het 12i/2-jarig bestaan der vereeniging in September 1920 is samen gesteld door den heer dr P. C. M. Bos en op rijm gebracht door mej. Groot, beter bekend als Marijke. Deze revue, die vervolgens op "het doek werd ge bracht, geeft het ontstaan van de veree niging en haar levensloop tot aan het koperen feest in woord en beeld op dui delijke en pakkende wijze weer en het was een welverdiend en zeker van harte ge meend applaus, waarmede de leden en geïntroduceerden hun dank voor het ge boden genot uitten. De heer Snijders had niet nagelaten, waar noodig, nog toelichting te geven en met klem op te wekken, alle valsche schaamte voor goed af te leggen en zich met gehoorapparaten gewapend onder de menschen te begeven even goed als de lalloozen, die hun oogen moeten verster ken door een bril. Het gebodene mag zeker een zeer goede propaganda genoemd worden voor het zoo sympathieke doel der vereeniging. In de pauze werd een kopje thee door vriende lijke vrouwenhanden aangeboden, terwijl aan het slot de secretaris, de heer Wiess- ner, op het bord dank bracht aan den heer Snijders voor zijn leiding en toelich ting en aan den uitgang een busje was geplaatst, waar men kon offeren voor een goed doel. Bij beschikking1 van den Minister van Arbeid is in den Raad van Arbeidi alhier1 als plaatsvervangend werkgever-lid aangewezen dhr. J. J. v. d. Bergen te (Vlissingen, inplaats van dlitr G. C. A. Schulte, die werkgever-lid is geworden in de vacature A. Huson. Hedenmiddag had mej. P., die per rijwiel naar haar woning te Nieuwland wilde torugkeeren op den hoek Lango- delft-Segeerstraat door het breken van de voorvork van haar rijwiel het ongeluk te vallen. Bewusteloos en aan het gelaat verwond werd zij bij de fa Ilillen bin nengedragen, waar medische hulp werd ingeroepen. Na te zijn bijgekomen en verbonden, kon zij per rijtuig huiswaarts koeren. Vlissingen. Gisterenavond had de Chr. Hist. Kiesvereniging alhier een verga dering, welke een cenigszins feestelijk karakter droeg. Vele leden woonden de vergadering bij. In zijn openingswoord herdacht dhr F. L. Hensel, als voorzitter het overlijden van het medebestuurslid, mevr. Gewei-Vader, en bracht voorts in herinnering don uitslag der statenverkie zingen, welke de Chr. Hist, tot groote dankbaarheid heeft gestemd. In heel het land, vooral ook in ons gewest, viel er veel winst te boeken. Hierna werd het woord gevoerd door dhr mr Van Diussel- dorp, burgemeester van Wiestkapelle. De ze stelde het op hoogten prijs in d<>ze ver gadering tegenwoordig te-zijn. Spr. zeide, dat het goed is, dat men samenkomt om God te danken voor den ontvangen zegen. Spr noemde drie belangrijke redenen van den vooruitgang der Chr. Hist. Unie j.l, le, dat de Unie ons volk wil bestuurd zien als Chr. staat in protestantschen zin; 2e, dat do Unie streeft naar eenheid en samenbinding van ons volk, waardoor het alleen bewaard kan blijven voor verar ming en nog grootcre inzinking en 3e, dat de Uni© naast het Godsgezag de groo te vrijheid van hot individu voorstaat. Nadat vervolgens de te voeren actie voor de .a.s. gemeenteraadsverkiezing was be sproken, werd nog in de vacature-mevr. Ge win-Vader tot bestuurslid gekozen ds Ten Kate. Hierna besprak dhr Hensel de Chr. Hist, gemeentepolitiek. Spr zeide, dat als algemeen beginsel erkend wordt, dat op het terrein der gemeentelijke be moeiing het Goddelijk gebod is en blij ven moet de 'grondslag van zedelijkheid en recht in maatschappij en Staat en dat het bestuur der gemeente daarom ge- roepon is te bevorderen alles wat kan strekken tot verbetering van het zede lijk leven en tot verhooging van het maatschappelijk peil der bevolking. Na allerlei punten van het gemeenteprogram te hebben behandeld, werd meer in het bijzonder stil gestaan bij de bestrijding der werkloosheid en voorts bij de loo- nen van het gemecntopersoneel. Bij de vraag wat op het oogenblik een redelijk en juiste Ioonnortn is, werd 'geantwoord, dat van groote beteekenis zijn: do toe stand der gemoente-financiën, de ver andering in do kosten van levensonder houd sedert het loon werd vastgesteld, en behoorlijke loonregeling in het par ticuliere bedrijf. Na nog eenigen tijd gezellig bijeen te zijn geweest sloot dhr Hensel deze goed geslaagde vergadering. Kruiningen. Voor de A.-R. Kiesvereeni- ging alhier trad gisteravond op de heer P. A. Schwartz, burgemeester van Rilland- Bath, die in verband met de aanstaande Raadsverkiezing een rede hield over „Anti- Revolutionaire gemeente-politiek". Na er op gewezen te hebben, dat het voeren van A.-R. politiek is eisch van het be ginsel, toonde de spreker aan, waarin zij zich openbaart en langs welken weg zij wordt verwezenlijkt. Ten slotte werd een woord tot de aanwezigen gericht, om met inspanning den strijd te voeren. De vergadering, die door voorz. Verijzer met gebed werd geopend en door den heer Schwartz met dankzegging gesloten, was goed bezet. ierseke. Onder zeer veel blijken van be langstelling, zoowel van ons dorp als van buiten, vierde heden onze burgemeester Sinke zijn gouden bruiloft. De Raad der gemeente vereerde het gouden echt paar een prachtige pendule met bijpassen de vazen. Het bestuur der Chr. school zond een fraai bouquet, terwijl nog meer dere bloemstukken werden vereerd. Des avonds bracht het muziekgezelschap „Mo zart" een serenade. De algemeene vergadering der Groe ne Kruisver. „Ziekenzorg"* alhier, door 18 leden bezocht, werd geopend door den voorzitter, den heer M. van Harmeien, die een woord van nagedachtenis en waardeering sprak over den overleden secr.-penningmeester, den heer M. de Korte. Benoemd werd met 13 st. tot secr.-penningmeester dhr. W. Honders. De Emmabloem heeft dit jaar opgebracht f 156,82. Bij rondvraag brachten de hee ren Ossewaarde, ds Beusekom en W. G- C. Kosters nog enkele zaken ter sprake, waarna de vergadering door den voorz. werd gesloten. Door de N. V. Ned. Mij ,voor Cine matografie to Haarlem, zijn hier Woens dagmorgen onder leiding van 'de heeren i Van Haïmelen en Van der Pjeijl, ver schillende opnamen gedaan van het ocs- terbodrijf. RIllatid-Bath. In den laatsten tijd werd alhier leeds meermalen ingebroken en werden diefstallen gepleegd. Zaterdag nacht werd we.or ingebroken on wel in een schuurtje van A. B. in den tweeden weg, waarin echter de gemeenteveldwach ter1 verdekt zat opgesteld. Deze liet de 'bezoekers, zekere T. met zijn vrouw, bin-' nenkomen, en kon ze dus arresteeren. In den afgeloopen nacht werd weer inge broken en wel in het kerkgebouw der Geref. gemeente en in do consistorieka mer der Ned. Herv. Kerk. In de Oud Geref. kerk was men binnen gekomen door uitsnijding van een ruit, do kerk was doorzocht, doch niets werd vermist. In de consistoriekamer der Ned. Herv. kerk had men een raam opgeschoven en alles doorzocht en opgebroken en uit verschillende busjes en laadjcs, al liet geld, naai" Schatting ongeveer f70, mee genomen. Door do politie wordt naax de daders ijverig gezocht. Kats. Dte uitslag der Raadsverkiezing is: Lijst 1 (rechtsche lijst) Klaassen F. 60 st. Lijst 2 (werkgevers): Priester E. O. 41, Maat Th. 21, de Regt S. J. 24, Noord- hoek M. H. 4, Visser A. 6 stemmen. Lijst 3 (arbeiders): Markusse J. 27, Ilamelink P. 11., v. Sluijs 32, Markusse A'. O st. Het aantal kiezers bedraagt 296. Gel dige stemmen 237, van onwaarde 15, absent 44. Gekozen zijn de heerenF. Klaassen, E. O. Priester, Th. Maat, J. S. de Regt, Iz. Markusse, I". Hamelink, 1>. v. Sluis. Veere. In de laatste raadsvergadering werd besloten de jaarwedden der wethou- dors te laten op f 60 en niet volgens het voorstel van God. Staten te verlagen. Be sloten werd niet 4 pCt. maar 6 pCt. als maximum voor den H. O. aan te nemen. Van den heer Heyt te Westkapelle was be richt ontvangen, dat hij op 1 Juni a.s. do betrekking van hoofd der openb. school hoopte te kunnen aanvaarden. De kwestie, naar aanleiding van de vervulling der be trekking ontstaan, werd door een kant- teekening bij de notulen in dor minne uit den weg geruimd. De rekening van den vleeschkeuringsdienst bedroog in ont vang f7318 en in uitgaaf f 7192.991/2) het batig slot, f 172.001/2- In verband daarmede werd besloten het keurloon voor een kalf, geit en schaap tot f0,50 te verminderen. Besloten werd om het vervolgonderwijs, nu het ten laste der gemeente komt, af te schaffen. Een voorstel tot verhooging der subsidie van het Groene Kruis werd toe- gestaan op voorwaarde, dat ook de andero steunende instellingen zulks doen. Een verordening tegen het vloeken werd vast gesteld, die op de hondenbelasting werd gewijzigd. Ingekomen was nog de rekening en ba lans van den autodienst Walcheren. Een voorstel om de subsidie niet langer te verleenen, werd niet voldoende onder steund, en een ander om ook aan de Nieuwe Onderneming subsidie te geven, werd aangehouden. De commissie voor werkverschaffing doet verslag van haai werkzaamheden en biedt de rekening aan. De voorzitter dankt de heeren Castel en Wouterse voor hun moeite en zegt, dat vele verbeteringen er door zijn uitgevoerd. (M. C.). Serooskerke (W.). Alhier werd opgericht een afdeeling van de Chr. Nat. Ver. van Werklieden in 'tland-, tuinbouw-, zuivel- en veenbedrijf. Reeds elf leden traden toe Secretaris is W. Joziasse Jr. Arnemuiden. De heer L. Puijpe heeft zijn benoeming tot raadslid (vac.-dr. W. F. Th. v. d. Bijl) aangenomen. N. en St. Joosland. Maandagmiddag vergaderde de raad voltallig. Door B. en W. werd een plan van rioleering mede gedeeld, voor de Van Akenstraat, met berekening van kosten. Besloten werd rioolbuizen te leggen en 2 putjes te ma ken volgens opgemaakt plan. Dte betaling daarvan zal plaats hebben uit don dienst 1924. Dit besluit word genomen met 6 tegen 1 <st. Omtrent de bekende circulaire inzake verlaging jaarwedde wethouders werd met algem. stemmen besloten aan Ged. Staten te adviseeren die jaarwedden niet te verlagen. Men zag liever de be zuiniging van boven af. Naar aanleiding eener circulaire van Ged. Staten om de schoolgeldregeling te wijzigen werd be sloten zulks voor dit jaar nog niet te doen, omdat do post op de begrooting is gebaseerd op het tegenwoordige tarief. Op verzoek van Ged. Staten werd een wijziging gebracht in het besluit tot hef- fing der pensioensbijdragen der gemeente ambtenaren. Het aantal te heffen percen ten bleef in totaal ongewijzigd. Aan L. Kodde Jr. werd ontheffing verleend van een gedeelte van zijn. aanslag in den H. O. over 1921 en 1922, omreden hij ook forensenbelasting betaald heeft. Daarop werd medegedeeld de voor waarde waarop1 de N.V. Autobusdienst Walcheren de dienst verder wil verrich ten met de autobussen naar en van Wolphaartsdijiksche veer. Drie maal per dag zal gelegenheid bestaan mede te rijden en des Donderdags zal een extra bus blijven rijden. Gevraagd werd daar voor een subsidie van f 3O0. Het tarief zal zijn 40 est. le kl. en 25 ct. 2e kl. per rit. Donderdags 25 ct. per rit. De autobusdienst „de Nieuwe Onder neming" wil 4 maal daags van en naar Middelburg rijden voor 25 cent per rit, met Donderdags extra reis. Deze verlangf daarvoor een subsidie van f 1000; over de laatste voorwaarden werd niet meer gesproken. Dit was te duur. Na bespre king besloot de raad op bovengenoemde Voorwaarden aan de N. V". Walcheren een subsidie te verleenen van f 200 voor 1 jaar. De raad meende, dat een minden licdrag aan subsidie billijk geacht ka* worden, omreden de N. V. nu niet meer een afzonderlijken dienst uitvoert naar deze gemeente, uitgenomen des Donder dags. Op voorstel van B. en Wl wcnl met 4 tegen 2 st. f 200 gevoteerd voor hot ordenen van het „oud Archief' der ge meente, waarvan f 100 in 1924 en f 100 in 1925 zal betaald worden. Ilct lid D© Visser had de vergadering verlaten. Een door de lainggemeento Middelburg voorgestelde wijziging van het keurloon van veo en vleesch werd goedgekeurd. De tegenwoordige wachtgelegenheid voor de autobus werd woer voor oen jaar be stendigd bij J. Verschure. Een verzoek Van een schipper om ontheffing) van ha vengeld van de lading grind1 voor de polders alhier, werd niet ingewilligd. B. en W. hadden voorgesteld nu en in liet vervolg daarvan geen havengeld te hef fen. Voor kennisgeving werden aangeno men: oen circulaire over Malariamuggen- bestrijding; de nieuwe voorschriften voor de begrooting en rekening der gemeente; een circulaire over verploegkostcn van armlastige krankzinnigen; oen antwoord van Z. Exc. den Minister van Arbeid om trent hot tewerk stellen van werkloozcn bij rijkswerk, waaruit blijkt, dat cr op gelet zal worden; een adres van „ge meentebelang" over hot nemen van maat regelen tegen do baldadigheid der jeugd op Zondagen. Van do voeirloopi'g bestelde jubilé-platen voor do schoolkinderen was een proefnummer to zien. Besloten werd zulke te koopen doch dan op carton. Op een adttes van D. de Wlaard om. aansluiting van zijn perceel op het riool op de Vinkebuurt werd gunstig beschikt. Aan 1. .Cornelissc zal f 45 betaald wor- worden uit de gemeentekas als tegemoet koming in de kosten die hij moet 'betalen voor verpleging in het gasthuis van zijn dochtertje. Hierbij werd medegedeeld, dat de Diaconie f 30 verleent en de ver eeniging „Humanitas" f 15. Hoofdplaat. De uitslag van de Raads verkiezing is als volgt: Lijst 1: I. C. Ja- cobse 76 st., J. F. Dekker 18, A. W. Verplanko 5, J. Ramondt 11; totaal 110. Lijst 2: II. J. Cammaert 112 st., E. B. van Dammc 34, II. M. Femmerman 67, J. J. Scherbeijn 55, C. Ch. Sturm 32, A. E. Weijnen 81, J. A. Duinker 5; totaal 386. Gekozen de heeren: II. J. Cammaert, E. B. van Daminè, J. F. Dekker, I. C. Ja cobs©, J. J. Scherbeijn, H. M. Femmerman, A. E. Weijnen. Hengstdijk. Bij candidaatstelling zijn ge kozen verklaard tol leden van den raad de heeren L. A. Cl. van Esbroock, A. M. van Ilijfte, Jac. de Bakker, H. Schelfhout, J. v. Dieursen, A. van Waterschoot, ca Jos. de Waal. Ned HerV. Kerk. Bedankt voor Uithuizermeiedon door P. A. Tichelaar te Beilen. Gerei. Kerken. Beroepen te Lioessens H. Knoop te Schouwerzijl. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Zaamslag A. H. Hilbers te Enschedé. Geref. Gemeenten. Tweetal to Meliskdrke; II. A. Mindennan te Dirksland en J. Vreugdenhil te Bors- selen. Beroepen te Ridderklerk J. Vreugden hil te Borsselo. Doopsgezinde gemeente» Aangenomen naar Koog a. d Zaan door J. M. Leendortz te Wieringen. Wissekerke. In de plaats van dhm A. v. der Maas, C. H. van den Bejg, Ui. de Ridder en J. J. Jeronimus, die allen be dankten als kerkvoogden, zijn in hun plaats benoemd do heeren: B. A. van de Vaate, N. Filius, Jac. Flikwocrt en Jac. Verburg, waarvan als voorzitter is go- kozen dhr B. A. van do Vaate, welke al len hun benoeming hebben aangenomen. Ons bericht, als zou ds S. W;. Bos van Diokkum bedankt hebben voor het beroep naar de Geref. kek van Nieuw- Vennep, is niet juist. Daar Z.Eerw. on gesteld is, hoeft de kettceraad te Nieuw- Vennep hom een maand uitstel verleend, om over het ontvangen beroep te kunnen beslissen. Alg. Synodiale Commissie der Ned. Herv. Kerk.' Gisteren te elf uur v.m. werd dte eerste zitting met gebed geopend door den president dr G. J. Weijland. Hij betreurt de afwezigheid van den secr. L. Wl Bakhuizen van den Brink, die oen tijdlang rust moet nemen en spreekt de hoop uit, dat die rust moge leiden tot herstel. Hij spreekt een geluk- wenschiug uit aan prof. dr Wl J. Aalders die tot StaatshooglceTaar te Groningen is benoemd. Daarna wordt kennis genomen ran de samenstelling der vergadering. Dr G. J. Weijland te Veere, president; ds A. de Haan te Zwolle, vice-president; ds G. J. van der Flier, secretaris en adviseerend lid; ds O. J. van Paassen te Haarlem; prof. dr W. J. Aalders, ouderling to Gro ningen; ds F. Tammens te Zuidbroek; Kr. Timmers, oud-ouderling te Klundert; G. E. M. Picard, Waalsch predikant to Arnhem; H. Veenman, oud-ouderling te Wageningen. Aan de orde komen de aangelegenheden van het fonds voor noodlijdende kerken en personen. Van H.M. de Koningin werd wederom een gift van f 2000 ontvangen. D'e collecten brachten f 1429,12, de ren ten f 482,64 moer op dan het vorige

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2