Trachten onder de doornen. BinnenM. 01! ie Provincie. Oproer in een gevangenis. In de Brandenburgsclie strafgevangenis is Maandagavond een opstand onder de gevangenen uitgebroken. Zij waren sedert ecnigen tijd ontevreden over de voeding. Maandag verzochten zij den directeur vrij heid om te rooken, te lezen, om zich le vensmiddelen te doen toezenden, verhoo ging van het arbeidsloon tot 1000 mark per dag en een aanzienlijke verbetering der verpleging. Toen deze eischen van de hand werden gevyezen, brak om 11 uur de opstand uit. jjje gevangenen pleegden vlug overleg en' onmiddellijk begon een geweldig tumult en gebrizij sloegen meu bels en ruiten kapot, prrrgden een gat in een muur te m<>, v en wierpen de bedden en tafels cKroi< de ramen op de binnenplaats. Een aantal gevangenen klom men daarop naar boven en begonnen het dak van de gevangenis te verwijderen. De beambten waren tegenover de ca. 700 ge vangenen volkomen machteloos en eerst toen politieversterking was aangekomen, konden de omliggende straten worden af gezet. Tevens werd den ganschen nacht het dak der gevangenis, waarin de gevan genen een gat hadden gemaakt, onder ge weervuur gehouden. Een man werd daar bij getroffen. Gistermorgen was de toe stand in zooverre verbeterd, dat voor een uitbraak der gevangenen niet meer ge vreesd behoefte te worden. In de slaap zaal hebben 600 gevangenen zich gebarri cadeerd en het zal niet gemakkelijk zijn, ze weder naar hun cellen terug te bren gen. (Ilbld.). Het Krupp-proces. Een storm van verontwaardiging zal in üuitschland, in neutrale landen en ook Wfel in enkele geallieerde kringen, waar het rechtsgevoel nog niet totaal is afge stompt, opgaan, nu de vonnissen' tegen de hoeren Krupp door den Fran- schen krijgsraad gewezen zijn. Gelijk wij gisteren reeds meldden, zijn het geweldig zware straffen (b.v. 15 jaar gevangenis straf en 100 millioen mark boete, ando ren weer 20 jaar gevangenisstraf en 100 millioen mark boete), die deze mannen hebben te ondergaan. Zoo iets is wel in staat om de gemoederen van alle recht geaarde Duitschors tot het uiterste te prikkelen. Vafi de 23 schuldvragen werden er 21 met ,,ja" beantwoord. Die beklaagden werden zooweel schuldig verklaard aan het smeden van een complot als van ver storing der openbare orde. Die veroordee ling geschiedde bij alle beklaagden met algemeenc stemlmen, mot uitzondering van Krupp en directeur Bruhn, die met drie tegen twee stemlmen werden veroordeeld. Miiller werd van de beschuldiging in zake het complot 'met drie tegen twee stemlmen vrijgesproken en slechts wegens verstoring der openbare orde tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Het publiek hoorde de uitspraak onder dood- sche stilte aan. Onmiddellijk na afloop' van het proces deden de verdedigers der beklaagden die bij de uitspraak niet in de zaal aanwezig waren, mededoeling van het vonnis. Naar Wij vernemen hoorden zij het aan met dezelfde kalmte en waardigheid, als zij tot. aan de laatste minuut bij (het pro ces hebben getoond. De verdediging zal tegen het vonnis revisie aanteekenen, welke aanvraag ver moedelijk op 18 Mei door den krijgsraad te Dusseldorf zal w'orden behandeld. Rijksp'resident Ebert heeft tot de di rectie en den bedrijfsraad der K.rup'p fa brieken te Essen het volgende telegram gericht Met diepe verontwaardiging ontvang ik het bericht der uitspraak van het Fran- teche militarisme, waarbij de voorzitter van den raad varr toezicht en leden van directie en bedrijfsraad der Krupip-fabrie ken tot. zulke ongehoord zware straffen 'w'orden vereerdeeld. Deze daad, een be spotting van elk gevoel van menschelijk- heid, zal overal w'aar nog rec.ht en ge rechtigheid bestaan met verontwaardiging ten verachting Worden opgenomen en in de geschiedenis der volken als een der meest FEUIL1.FTON. Die „Belg. Standaard'' brengt thans be- Boeken aan de verdienstelijke groote 'ge zinnen, welke dooi' de lezers zijn aange wezen om in aanmerking te komen voor en prijs. Het eerste bezoek gold de familie Cor rion te Clercken-Houthulst. Op het onverwachtst treden wij' binnen. Een kamer met laag verdiep, wit-gekalk- te wanden en gTauwsteenen vloer. Het •aanpalend vertrek is een winkeltje. 'Aan de muren hangen hier enkele reklaam- platen van koffie, en andere eetwaren. Op de schamele schouw, 'op een verlakte koffiedoos staat oen uurklokje. Daar naast blinken twee obus-vazen. Boven do stoof 1) waarop een waterketeltje ronkt, Kijn enkele koorden gespannen, waaraan pas gestopte kousen hangen. Sjofele, ver grauwde gordijntjes aan het raam, en een povere tafel met enkele kreupele stoelen. Het eenïge meubel van belang is, links in den hoek, een groote glanzende don kert oode kast. Een trapladder leidt naar boven. Bij ons binnenkomen spelemeien erover flen vloer twee schamel, doch netgekleede kleintjes van een tweetal jaTen, een twee ling. Moedor Corrion, bezig met kousen- Btoppen naast de stoof, kouit ons «enigs zins verlegen tegemoet, me't de kous in 1) Kachel. De lezeT moet bedenken, dat hjj hier in Belgisch West-Vlaanderen is. i ontzettende voorbeelden van brutale ver drukking van het recht door ruw geweld blijven voortleven. Korte berichten. Mr. Zimmerman heeft aan de Weon- sche politie oengift van 5 millioen kronen gedaan. In een brief, die de gift vergezelt, spreekt hij zijn waardeering en zijn dank uit voor de poltiie, die in moeilijke omstandigheden zich op voorbeeldige wijze van haar taak gekwe ten heeft. Die driemaster Raymond, is den 24en April o p een ij s b e r g g e s t o o ten en vergaan. Van de 36 'koppen der bemanning zijn er 28 gered door do stoomschoener Garioca. Men heeft nog hoop1, dat de overige 8 opvarenden door een ander schip gered zijn. Van 35 Mei is er te Breslau een technische jaarbeurs gehouden, die door ongeveer 80.000 personen werd bezocht. De omzet was, naar men meldt, bevredigend. Niet alleen uit Duitschland maar ook uit Tsjecho-SlovVa- kije, Finland en Boten waren er talrijke 'koopers verschenen. Bij een fascistische betooging, waar aan ongeveer 3000 menschen deelnamen, (kwlatn het te Barcelona tot ee n b o t s i n g tengevolge waarvan de politie van haar Wapenen gebruik moest maken. Daar de politie do orde niet kon handhaven, werd de cavalerie ontboden, die de menigte uiteendreef. Die menigte, gewapend met revolvers, schoot op de gendarmerie. Een 15-tal personen zijn ernstig gewond. Kapitein Locher uit Bazel oefende te Castro met een compagnie recruten met een machinegeweer en op een oogen- blik dat. hij voor de machine stond, begon deze plotseling te werken, men weet nog niet hoe. Dertig kogels troffen kapitein Locher, wiens hoofd hem letterlijk van den romp geschoten werd. Zaterdagavond werden hij Godesberg de spoorwegrails over een afstand van 75 M. opgebroken. Tengevolge daarvan is den volgenden morgen een machinist van een Franschen goederen trein gedood. Te Godesberg is de staat van beleg afgekondigd. Do vervolging der spoorwegbeamb ten in liet Ruhrgebied neemt een gewel digen omvang aan. Op 5 Mei zijn uitwij zingsbevelen uitgevaardigd aan 180 gezin nen te Euskirchcn, 178 te Düron en 180 tc Bonn. Hot Leidsche tap verbod. Zaterdag en Zondag hebben de caféhou ders te Leidon op de gewone wijze ster ken drank in het. klein aan de bezoekers verkocht, zonder dat zij door de politie zijn bekeurd. Door den burgemeester is aan de betrokken politie-ambtenaren te kennen gegeven, dat voorloopig geen be keuringen moeten worden gedaan. De justitie zou het advies hebben gegeven het tapverbod buiten werking te stellen, althans tot zoolang dat in hooger beroep uitspraak is gedaan in de vonnissen, ten opzichte van deze overtreding door den Kantonrechter gewezen. De waarde van n stem. Dat de waarde van één stem soms zeer groot kan zijn, dat is bij de laatst gehouden verkiezing voor den gemeente raad te Lisse nog weer eens gebleken. De lijsten der C.Il. en A.R. waren verbon den om een zoo groot mogelijk overschot te verkrijgen. Op deze saamgevoegde lijsten werden Uitgebracht 714 stemmen. Hierdoor wer den een 4-tal zetels toegekend, zoodat de lijst-kiesdeeler werd 714 4 1781/2- De A.R. lijst kreeg 268 stemmen, dus 1 ze tel. 268 178Va 891/2 als overschot. De C.IL lijst kreeg 446 stemmen en kreeg dus 2 zetels of 2 X 178V2 357. (446 357 89 als overschot.) De vierde handen. Een gezonde Vlaamsche Vrouw, met open, eerlijk gelaat. Wees welgekomen, mijnheer1. Nu bemerken wij ook, in den hoek der kamer, een nog (flink, en fraai oudje met zwarten sjaal om het hoofd. Zonder bril zit het druk te stoppen, en knikt ons ge moedelijk toe. Innigheid en klaTe eenvoud glanzen in eiken rimpel van het gelaat de oude. Zij' is de moeder van René Cor rion, en wij vernemen aldra uit den mond van het oudje zelf, dat het 14 April 1.1. 82 jaren oud is geworden, en dat het tien kinders heeft groot gekweekt. Intusschen komt ook de oudste dochter, een blozend meisje van 16 jaar, dat moe- Mei' in het huishouden helpt, ons schuch ter groeten. En dadelijk neemt het simpele, onge kunstelde gesprek een aanvang. Uw man is niet thuis? vragen wij aan de moeder. Neen, mijnheer. Hij is uitgereden om winkelwaren te verkoopen. Dat doet hij alle dagen, en mijn oudste zoon, Jeroom, en mijn dochter Maria helpen vader. Tweemaal in de week rijd ik ook mede. Een mensch mag zich geen moeite spa ren, wanneer hij elf kindere.n te voeden heeft. Naar ik vernomen heb, is uw leven tot nog toe eTg beroerd 2) geweest, moeder Corrion Dat is het. De oude vrouw, aldoor ijverig aan het kousen stoppen, of een vermanend woord richtend tot de twee ravottende meisjes, knikt met het grijze hoofd. f 2) Een Vlaamsche uitdrukking' voor treurig. zetel werd dus toegekend aan het groot ste overschot, in dit geval de A.R. lijst, liet ging hier dus om eene stem en zoo zien wij dan gebeuren, dat de eene partij met 26S stemmen evenveel candidaten krijgt als een partij met 446 stemmen. 1 M e i in den socialistischcn staat. Hoe liet in den socialistische!! toekomst staat op 1 Mei toegaat, liet de Amster- damschc wethouder De Miranda aardig hooren in zijn speech op 1 Mei te Am sterdam. Hij zei o.in. „Het vorige jaar aldus ving hij aan vierde ik het Meifeest in Moskou. Dat ging daar eenigszins anders toe dan hier. Om acht uur cirkelden boven liet grootste plein van Moskou de militaire vliegmachines. Daarna, op de wijze zooals vroeger in Berlijn voor den keizer, defi leerden onafzienbare troepen soldaten -met gestrekten pas voor liet hoofd van de Russische regeering. Dan volgde de roode kavallerie, meevoerende zware stukken ge schut en kanonnen, versierd met roode vlaggen. l)it militaire défilé duurde tot 's middags 2 'uur en daarna pas kwamen do arbeiders aan de beurt. Ook op den heiligsten arbeiders-feestdag werd dus ge. demonstrcerd, dat in Rusland het mili tairisme vóór alles gaat." „Wij aldus de heer De Miranda manifesteeren vandaag legen het mili tairisme". Ja, ju, maar in Rusland zijn de consequente Marxisten aan liet bewind en daar gaat het militairisme vóór alles. En in Nederland zou het net zoo gaan, zegt de „Res.bode", als de socialisten hier ooit de revolutie konden doen zege vieren. De heeren Troelstra c.s. zijn hier de wegberijders van Wijnkoop, gelijk Ke- rensky in Rusland de baan voor Tfotzky en Lonin heeft vrijgemaakt. Mocht ooit wat God verhoede tiet socialistische geweld zegevieren, dan pas zal het militairisme ook hier te lande vóór alles gaan. De nieuwe illuminatie van Philips. Philips' Gloeilampenfabrieken zullen een nieuwe vinding in den handel brengen, die goed te pas kan komen bij de a.s. ju bileum sfeestcn. De eloctrische illuminatie heeft naast haar groote voordeelen dit ge mis, dat het licht constant blijft stralen. Het flikkeren van de vetpotjes gaf iets fee- erieks aan deze verouderde verlichting. Philips' fabrieken hebben iets gevonden, dal aan clectrische illuminatie hetzelfde flikkeren verleent als de vetpotjes hebben. Vóór twee weken heeft de fabriek de vinding in Amsterdam en nu in Den Haag gedemonstreerd. Het resultaat was bevredigend. Inderdaad was het of de lichtjes flikkerden. Een oningewijde zou onmogelijk kunnen vermoeden, dat dit electrische illuminatie was. De vinding is betrekkelijk eenvoudig, het ei van Columbus. Voor het electrische holletje zijn 4 stukjes aluminium aange bracht, die in zig-zag-lijn gebogen zijn. Wanneer die aluminiumplaatjes b.v. dooi den wind, bewegen, weerkaatsen ze het licht in grillige stralen en dat veroorzaakt het vetpot-effect. Candidaat-Gezaghebbers hij het Binnen 1andsch Bestuur in N e d.-I n d i „Het Christelijk Comité voor Indië" ves tigt er de aandacht op, dat in dit jaar ge legenheid bestaat tot aanstelling van 7 jongelieden als candidaat-gezaghebber bij het binnenlandsch bestuur in Ned.-Indië. Daarvoor komen in aanmerking zij, die voldaan hebben aan het eindexamen van een If. B. S. met 5-jarigen cursus of aan een daarmede tenminste gelijk te stellen examen, dan wel zij van wie op andere wijze op grond van hun opleiding en (of) maatschappelijke werkzaamheid geschikt heid voor 'hun Iateren werkkring wordt verwacht. Het bezit, van een einddiploma is dus geen bepaald vereischte. Zij, die voor aanstelling als candidaat- gezaghebber in aanmerking wenschen te komen, moeten zich onderwerpen aan een examen, omvattende het maken van een Moeder Corrion, vertelt: Wij watten thuis met zestien kinders. Die zijn nog allen in leven. Binnen kort zal de veertiende er van in het huwelijk treden. Ik was de oudste. Vader, bakker van stiel, heeft zich de nagels van 'de vingeits gewerkt om ons deftig te kunnen groot brengen. Niets was hem te zwaar om wat geld te winnen, en hij wist het met de hulp van moeder zoo ver te bren gen, dat wij in ons teigen huisje konden wonen, en twee koebeesten houden. Op sommige tijdstippen ging hij ook den oogst helpen pikken. Vader was diep Christe lijk, mijnheer, en heeft ons streng op gekweekt. Alle Zondagen, terwijl moeder naar de mis was, waschte en kamde hij ons, opdat wij naar de catechismusleering te Gereken zouden kunnen gaan. Toen hij1 zestig jaar oud was, was Hij! geheel afgesloofd, doodgewerkt. Ha, het was een goede mensch.-... U zijt reeds lang getrouwd? In 1904. Van het jaaT 1905 tot 1913 heb ik "zeven kindeTs gehad, waarvan ër een, van enkele dagen oud, gestorven is. Tijdens en na den oorlog heb ik nog tweemaal een tweeling gehad, zioodat wij nu elf kinders in 't leven hebben. God dank, allen kloek en gezond. De oorlog heeft u wreed beproefd, is het niet? Andermaal kijkt het oudje in den hoek met zijne 3) nog wakkere schrandere oogen op, en knikt. 3) In het Vlaamsch volgt het voor naamwoord het geslacht van 't zelfstan dig naamwoord, dat is hier onzijdig, dus is het zijne; wij zteggen, omdat oudje vrou welijk is, „hare". goed Nedcrlandsch opstel, het behoorlijk voorlezen van een stuk goed Nedcr landsch, en het vertalen zoowol mon deling als schriftelijk - van gemakkelijk Fransch, Duitsch en Engelsch proza, ter wijl mondeling ook een onderzoek wordt ingesteld naar do algemeene ontwikkeling van den adspirant. Degenen, die blijken als candidaat-gezag hebber te kunnen worden aangesteld, wor den op landskosten naar Indië uitgezon den, en onder genot van een salaris van f 175 ',s maands verder opgeleid aan de Bestuursschool te Batavia, alwaar zij een tweejarigen leergang hebben te volgen. Na volbrachte studie aan deze inrich ting volgt hun aanstelling tot liulp-gczag- hebber op f225 's maands, en vervolgens, 11a ongeveer twee jaren, bevordering tot gezaghebber bij het binnenlandsch bestuur op f 300 's maands, door periodieke ver hoogingen opklimmende tot f 775 per maand Voor verdere inlichtingen en bijzonder heden wende inen zich ten spoedigste tot het Informatiebureau van voornoemd Comité (adres: den heer .1. J. Kraan): Loosduinsche kade 111, Den Haag) aan gezien de aanmeldingstermijn reeds 20 Mei a.s. gesloten wordt. Per s-'k a p i t a 1 i s m c. Het bestuur van don Ned. Journalisten- Kring komt deze week in vergadering hij een, ter bespreking van de verschillende gebeurtenissen in het dagbladbedrijf., Vermoedelijk heeft bedoelde bespreking betrekking op de sjacherplartij' tusschen den directeur Iloldert van de „Telegraaf" en Broekhuys, don gok-kapitalist. Die bedoeling was, dat Broekhuys do „Telegraaf" en „De Courant" zou aan- koopen, naar het voorbeeld van do ma nieren, welke de sensatie-pers in Ameri ka, en do Norlhclilf-pers in Engeland er op 11a houdt. Daar zijn bijna alle dag bladen in iri handen van slechts enkele millionaire, om zoodoende een soort al leen-heerschappij uit te oefenen en do volksopinie te beïnvloeden onder den sehoonen schijn van democratie. Broek huys wil ook dien weg op, heeft den hoofdredacteur Schroder van do „Tele graaf" afgetroggeld en na de mislukte onderhandelingen met Uoldcrt die deze onderhandelingen tegenspreekt, terwijl Schroder ze handhaaft een eigen dag blad opgericht, dat op sensationecle wij'ze de dagbladpers in ons land poogt te be derven. De directeur van de „Telegraaf" heeft op zijn beurt het „Nieuws van den Dag" „opgeslokt", zoodat dit thans niet. meer bestaat. „De Amsterdammer". Blijkens de lijsten der schuldvorderin gen inzake het faillissement van „de Am sterdammer", bedraagt het, totaal der hy pothecaire of preferente schuldeischers f 32.906.03, het totaal der concurreercndo schuldeischers f586.100.92. Onder dezo laatsten treft men aan de Ned. Spoor wegen voor het vervoer der couranten voor f3150.37, de firma 0. G. A. Corvey te Amsterdam) voor geleverd papier met een bedrag van f 109.219.42, verder A. W. Frentzen te Leiden voor f38.778.65; P. Mayer te Broek in Waterland met f 18.962.50; Joh .de Heer te Rijsenburg met f 10893. Allerlei. Zondag heeft de vroegere Duitscho kroonprins in de pastorie der Ned. Herv. Gem. te Ooslerland op Wieringen zijn ver jaardag gevierd. Hij ontving ruim 1700 schriftelijke of telegrafische gelukwen- schen. Vele Wieringers kwamen hem per soonlijk feliciteeren. O«WBWwmwwwwöwrwiMsnswiwuwiBi»! «mm MiiiMMBMVXMAUkWM Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. In verband met het communiqué, hetwelk berichtte dat II. M. de Koningin alleen te Amsterdam gehul digd wenschte te worden, deelt het Prov. René, mijn man, vertelt vrouw Cor- Cion verder, had vóór den oorlog een mo lentje en deed den stiel van mulder. Zijn molen werd kapot geschoten. Mijn ïhan, met het derde regiment voetvolk Ver trokken, werd in October 1914 vreesclijk gewond te Keijem. Een stuk van een bom was hem in de longen getroffen^ dicht bij1 het hart. Dan werd hij vervoerd haar het soldatenhospitaal te ^Manchester. Ïïi- tusschen moest ik met mijn 6 kinders; en met de oude moeder van René uit Cler- ken-Houthulst vluchten. Dat was schrik kelijk. In den avond sukkelden wij1 te Grombeke aan, maar weinige boeren had den lust om een vrouw met zes kleinen in huis te nemen. Terwijl ïk met mijne „manegie" aan den kant deT haan neer zat, niet wetende, waar onderkomen te vinden, ging mijn oude schoonmoeder van huis tot huis aankloppen. Eindelijk werden we bij eon medelijdende boerin binnen gelaten. Naderhand zijn we dan Voort- gevlucht naar Schotland, en daar heb ik met mijn familie drie jaar Verbleven op ae hoeve van een kasteelheer. Toen die drie jaar voorbij waren, vond de man den last to groot. Ik heb dan een klein huisje betrokken. Welke inkomsten had u daar? Die waren heel klein. Ik leefde van het jsjoldatengeld van mijn man, en van 't naaiwerk, dat ik voor protestantsche do- miné's verrichtte. Wij waren daar om geven van protestanten, mijnheer. Slechts tweemaal in de maand kon een Pater Je- guïet Mis komen leizen. Is uw man .van zijn kwetsuur genezen? Niet volledig, mijnheer. Daar is een stuk schrapnell in zijn longen blijven zit ten. En de arts durft hot er niet uithalen Huldigingscomité mede, dat er ernstige pogingen zullen worden aangewend, H. M. alsnog tc verzoeken, Zeeland's hoofdstad met een bezoek te vereeren. De ligging van sommige eilanden, waar juist het enthousiasme om deel te nemen aan de Provinciale Huldebetooging, bijzonder groot is, maakt het onmogelijk, gebruik te maken van extra treinen. Waarom dan ook genoemd comité het buitengewoon op prijs zou stellen zoo H. M. aan het krachtig verlangen van dui zenden Zeeuwen wilde voldoen, om per soonlijk de betooging van trouw en aan hankelijkheid van het Zecuwsche volk te Middelburg in ontvangst te nemen. Aan den kantoorknecht L. Everaars te Vlissingen, is legert 1 Juni eervol ont slag verleend. Met ingang van 16 Mei is benoemd tol kantoorhouder te Dubbeldam, de be steller J. Deurloo te Oud-Vossemeer. Met ingang van 16 dezer is de com mies G. H. Jansen verplaatst van Dintel- oord naar Hansweerl. Benoemd tot gemeente-architect te Tiel dhr. J. W. v. Nieuwenhuijzen, oud- leerling der ambachtsschool te Goes. Een driftig jongmensch. Zondagnamiddag had te Breskens de 12- jarige J. B. eenigen tijd tergend opgetre den tegen zijn kameraad, de 15-jarige Iz. V. Aangezien dit bleef duren, gaf do- ze B. een klap om do ooren. Hierop ont stak B. in toorn en gaf V. een steek met een mes, even hoven het hart. De ge troffene viel achterover op den grond en is na de eerste behandeling door Dr Wal- lien per auto naar de ouderlijke woning vervoerd. B. deed zelf medecleeling van zijn laffe daad aan den vader van V*, toen hij deze tegenkwam. Tegen B. is proces-verbaal opgemaakt. Reizigersverkeer tusschen Middelburg en Zierikzee. Met in gang van 14 Mei a.s. zal er een belang rijke wijziging komen in het reizigersver keer tusschen Middelburg en Zierikzee. In verband mot het desbetreffend besluit der Prov. Staten van Zeeland zullen de booten van den Prov. Stoombootdienst op de Oosterschelde, die nu varen van Middelburg op Zierikzee, alleen varen tus schen Zierikzee en Wolphaartsdijksche veer, met als tusschenstation Katsche Voer en Kortgone. De verbinding tusschen Middelburg en het Wolphaartsdijksche Veer zal van af dien dag zijn toevertrouwd aan den door de provincie gesubsidieerden autobus dienst Walcheren, die daarvoor twee groote wagens, met ieder 35 zitplaatsen, heeft aangeschaft. Terwijl tot nu toe hoogstens tweemaal per dag een rechtstreekschc verbinding van Middelburg naar Zierikzee en terug mogelijk was, wordt dit nu driemaal, de reis zal in het vlugste geval 2 uur 20 min., in het langste geval 3 uur duren; de autorit duurt 1 uur. De autodienst vervoert ook goederen tot 50 K.G. toe. Middelburg. Hot eerste Molenwatercon cert te Middelburg zal plaats hebben op Vrijdag 18 Mei. De heer Jan Morks te Middelburg is benoemd tot lid der jury van het concours voor Zangvereenigingen, Harmonie- en Fanfarekorpsen, dat morgen te Berken ■woude gehouden wordt. De Tentoonstelling. Het is gisteren op de tentoonstelling des mid dags vrij druk geweest en vooral ook op oud-Middelburg hadden de. Verschillende inrichtingen, die consumptie vorkoopten, het 'druk. Maar toch is de tweede avond van de tentoonstelling niet gewterden wat hij had kunnen zijn en dit door de regen, die reeds velen zaf hebben tegengehouden er heen te gaan en die voor hen, die wel waren gegaan een avond is geworden die men zich goed herinneren zal, do re gen, die zoo nu en dan scheen te zul len ophouden, kw'am maar steeds heviger terug en spoedig viel hij bij1 stroomen omdat het in de nabijheid van het hart zit. Mijn man moet zich hoeden van alle zwa re vallingen 4), want het geweldig hoes ten zou voof hem doodelijk kunnen zlijn. Lastig werk kan hij ook niet moer doen. Hij' heeft dus zijn stiel Van mulder1 moe ten laten vaTten, en rijdt nu rond met winkelwaren. Hoeveel invaliden-geld trekt hij? Alles te aanren is dat ongeveer 'vier frank per dag. Daarmede, en met de op brengst van mijn winkeltje, trachten wij zoo goed als het kan door het leven te komen. Ja, daar is moed toe noodig. Goddank, die heeft mij nooit ontbro ken. Wanneer gïji uit Engeland teruggekeerd aijt, hebt u voor®kor alles vernield ge vonden? Het was een puinenhoop. Alleen het „hovekotje" van René, een huisje, enkele vierkante meters grooi was blijven staan. Daarin hebben wij, na den wapenstilstand lange dagen verbleven met 21 personen. Alle avonden strooiden wij aan weers kanten reken stroo. Daarop sliepen wij. De kleinen lagen boven ons („Centrum") 4) vallingen i# verkoudheden, kouvat ten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2