Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Laatste Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand. vele inwtoners dor gemeente en ook Van builen rijkelijk bedacht niet felicitaties n „iften. waaronder van aanmerkelijke waarde. D®s avonds bracht het muziekge zelschap bun een serenade en werden zij bij monde van den directeur 'gelukgc- wenscht. De zoon dankte namens het jubileerende paar allen die meegewerkt hadden hun dezen dag zoo'n verrassing te bereiden. Verder heeft het muziekgezel schap, begunstigd door het schoone we lter tot laat in den avond op het dorp verscheidene nummers ten beste gegeven, Aagtekerke. In de Woensdag gehouden raadsvergadering deelde in verhand met de circulaire van God. Staten 'inzake ver laging van de wcthoudcrs-tractementen do' voora. mede, dat z.i. de bezuiniging daardoor verkregen zóó gering is, dat het uit dat oogpunt vrijwel geen resultaat zal opleveren. Dihrn P. de Visser, Mal- jette cn Coitó zijn voor verlaging, het voorstel van den voorz, om niet tot ver laging te advisoeren, wordt verworpen met op één na alg. st. Een uitgebreide discussie ontspint zich thans over het voorstel 'tot het vaststellen eener veror dening tegen het vloeken. Dihtfn Maljors en Kodde vroezen, dat een dergelijke ver ordening moeilijk zal zijn te handhaven. BW P. de Visser meent, dat het vaststel len van zulk een verordening, ook om principieclo redenen, aanbeveling verdient. Ook dhr'n Moens en Hosselaar zijn voor het invoeren van een dergelijke verorde ning. Met op 'één na afg. st., die van YThr Maljers, wordt besloten .tot het vaststellen' van een dergelijke verordening. Het ont werp door B. en W. samengesteld, wordt daarna, na het aanbrengen van een wijzi ging, aangenomen. Omtrent de bepaling van het heffingspercentage van de Rijks inkomstenbelasting voor hot dienstjaar 1923—1924 zijn de meeningen verdoold, de voor'z. zag gaarne eeni'ge Verlaging aangebracht, dhr Moens wil het thans gehevene behouden, daar vele inkomens sterk zullen achteruitgaan en voor onder houd van de wegen een greater "bedrag aal moeten worden uitgegeven, terwijl dhr Bosselaar het percentage liever wil vetlagen. Het voorstel tot verlaging van hot percentage wordt daarna in stemming gebracht en verworpen met 4 tegen 3 st., die van dhrn J. de Visser, Hosselaar en Carré. Nadat de vooi"z. nog eenige 'inlichtin gen heeft gegeven omtrent de Centrale slachtplaats, wordt de vergadering ge sloten. Oostburg. In de Dinsdag gehouden vol tallige Raadsvergadering werd in de ver ordening, bepalende de maximumsnelheid roor motorrijtuigen, op verzoek van God. Staten die snelheid gebracht van 15 op 20 K.M. por uur. Evenwel werd bij dit punt nadrukkelijk de noodzakelijkheid be pleit van maatregelen togen te snel rijden van vrachtauto's; betoogd werd, dat het gebiedende eisch is, eenig middel daar tegen in het leven te roepen. Geconsta- toord is dat, .wanneer een enkele maal geladen vrachtauto's zoo goed willen zijn om met de snelheid van een gewonen! wagen door de gemeente te rijden, van het dreunen en schudden van gebouwen nauwelijks iets to bespeuren is. Ilet, ver houding scijfer voor de plaatselijke inkom stenbelasting over 1922-'23 op 1,5 be paald, werd thans vastgesteld op 1,3; eenige verlaging dus. Ten aanzien van de circulaire van Ged. Staten in zake de jaarwedde der Wethouders werd op voorstel van den aftredenden wethouder v. P. met 6 tegen 1 stem besloten te advisoeren de jaarwedden te laten zooals ze zijn. De circulaire inzake het vloek- verbod werd met 5 tegen: 2 stemmen voor kennisgeving aangenomen. Op verzoek van het Waterschap Eiland en Brandkreek om een subsidie van f 100 gedurende 20 jaar in de kosten van on derhoud van den weg Oostburg-St. Mar- grietc werd gunstig beschikt, onder eenige voorwaarden. Besloten werd aan de bijzondere scho len het voorschot te betalen der vergoe ding, als bedoeld in art. 101 der L. O.-wet. ■Ten behoeve van het regecringsjubileum van H. M. de Koningin zal een bedrag uit do gemeentekas beschikbaar gesteld worden voor een feestje en eenig souvenir aan de schoolkinderen. Dr D. H. de Groot herdenkt 7 dezer dat hij vóór 25 jaren te Amsterdam tot arts werd bevorderd. Bergen op Zoom. Stichting „Vre derust". Woensdag had de ingebruik neming plaats van de Kerk op de Stich ting „Vrederust" te Bergen op Zoom. De plechtigheid werd, behalve door het Be stuur en afgevaardigden van de Afdeo- lingen der Vereeniging tot Christelijke Verzorging van Krankzinnigen in Zeeland bijgewoond door verschillende autoritei ten, o.a. de Minister van Binnenlandsche Zaken, de Commissaris der Koningin en de Griffier der Staten van Zeeland, de Inspecteur van het Krankzinnigenwezen, leden van Gedeputeerde Staten en Bur gemeester en Wethouders der gemeenten Dörgen op Zoom en Halsterfen. Ook waren aanwezig prof. L. Bouman namens do ■Vereeniging^ tot Christelijke Verzorging van Krankzinnigen in Nederland en prof. H. Visscher, namens den Bond van Ge reformeerde Stichtingen van Barmhartig heid. Het kerkgebouw was geheel gevuld Ds J. H. Donner van Breda, Voorzitter der Vereeniging tot Christelijke Verzor ging van Krankzinnigen in Zeeland, open de de plechtigheid met gebed. Zijn Eer waarde heette de aanwezigen welkom en herinnerde met een k'ort woord aan de eenvoudige omstandigheden bij de ope ning der Stichting, 14 jaar 'geleden. Die plannen voer Kerkbouw bestonden reeds lang, tot God de middelen gaf daartoe ncodig. Dit gebouw ontleent zijn waarde aar. de noodzakelijkheid van geestelijke be handeling op eon Stichting als deze. Dit gebouw spreekt uit het kenmerk van onze verzorging. Spreker bedankt vervolgens de gevers, den Architect, den heer Eet huizen te Goes, den heer Kuyper en Jo- link, Aannemer en Opzichter. Daarna droeg hij het gebouw aan het 'Stichtingsbestuur over en beval het in zijn .zorgen aan. Spreker eindigde met het woord te rich ten tot den Geestelijk Verzorger dor Stich ting, Drs J. v. d. Vlugt, en bad hem den rijken zegen Gods toe over zijn dienst werk, waarna do vergadering aanhief psalm 42:1. Daarna sprak Ds v. d. Vlugt, de Gees telijk Verzorger der Stichting. Spreker, die aanving met de verklaring, dat het zieker wel overbodig kon genaamd worden opzettelijk nog op te wekken tot het Gode de heerlijkheid te geven, wees met enkoio voorbeelden, ontleent aan de geschiedenis der 'Stichting, er op hoo 'duidelijk geble ken was, clat de hand des Heeren_ gunsti'g over Vereeniging en Stichting was ge weest. Na opgemerkt te hebben, dat dit ook thans aan den dag kwam,' gelet op de totstandkoming van het kerkgebouw, hield hij een rede over de woorden uit Ilaggai 2:10b: „In deze plaats zal Ik vrede geven". Met enkele woorden werd gewag gemaakt onder welke omstandig heden en met welke bedoeling dit woord werd gesproken vólgens het verband waar in deze woorden voorkomen. Ook spre ker wepscht voor- cn bovenal de heer lijkheid der plaats waar men samen is te zien in hetgeen God in deze plaats zal geven, maar waarschuwt voor hef maken van onjuiste gevolgtrekkingen, alsof het er niet op aankwam hoedanig die plaats zélve is. Breedvoerig staat hij' er bij' stil hoe van don aanvang af bij' het bestuur, ja, bij allen de wensch geweest en leven dig gebleven is, naar een ander gebouw dan de houten hulpkerk niet alleen om dat laatstgenoemde uit den aard der zaak velö gebreken vertoonde, maar vooral om dat levendig gevoeld werd, dat er tus schen do plaats zelve en de* heerlijkheid barer bestemming zulk een groot ver schil bestond. Zoodra de financioele toe stand het toeliet is men ei" dan ook toe overgegaan deze Kerk te bouwen, bij welker schoonheid spreker vervolgens zijn gehoor bepaalt. Hij wijst er- op, dat de genen, die den Heere liefhebben zich ver blijden in hl wat strekken kan tot Diens verheerlijking en zich verheugen in dit gebouw waarin zij die opdracht gaven tot den bouw en zij die deze opdracht volvoerden, niet zelfverheerlijking maar Gods verheerlijking beoogd hebben. Hoe rechtmatig verheugd over -de prachtige kerk, mag echter niet nagelaten worden om er nadrukkelijk op te wijzen, dat de hoogste heerlijkheid van de plaats der samenkomsten, niet in de schoonheid van het' gebouw is gelegen, maar in hetgeen God zal geven in die plaats, d.i. vrede. Plaats der heerlijkheid is het nieuwe Kerkgebouw. Spreker zegt dat ook, wijl hij' veteiekerd is, dat binnen zijn muren de; op Christus, als hun Vrede gewezen per sonen, alsmede menige beangste ziel vre de des gemoeds zal ontvangen, wanneer God-zelf in deze plaats haar wel niet het „waarom" van het lijden te verstaan geeft maar in Zijn heiligdom na langen, bangon strijd wel berusting en het vrede hebben met Zijn wegen schenkt. Waai" zulle een treffelijke gave wordt geschonken, daar zal van heerlijkheid gesproken kunnen worden, ook al aal er in den loop der tijden de Kerk naar het uiterlijke haar schoonheid verliezen, eerst dan zal de heerlijkheid verdwijnen, als ooit een an dere prediking in dit gebouw gebracht wordt dan de prediking yan „vrede door het bloed des Kihises". Met 'de bede, dat nimmer op deze of op eenige andere wijZe dat gebouw ontheiligd wordt, wijdt spreker dit gebouw den Drieëenigen God, van Wien hij afsmeekt, dat Dieae de kerk beware voor alle ramp en onheil, dat Hij van haar een rijken zegen Voor heel de Stichting doe uitgaan. Hierna werd het woord gevoerd door den Minister van Binnenlandsche Zaken, die zijn hartelijke gelukwensohen aanbood. Hij roemde het particulier initiatief, waar aan ook deze Stichting haar ontstaan dankt, waar in den laatsten tijd op aller-, lei terrein meer en meer overheid-bemoei- ing wordt ingeroepen. Vervolgens sprak de Commissaris der Koningin van Zeeland, die den band tus- schen de provincie Zeeland en de Stich- ing „Vrederus" memoreerde. Prof. Bouman van Amsterdam bracht de gelukwensehen over van de Vereeni ging tot Christelijke verzorging van Krank zinnigen in Nederland. Hij betoogde, dat de tijden veranderen, en dat er thans veel meer waarde wordt gehecht aan de Geestelijke verzorging van patiënten dan vroeger. Tevens bracht spreker de ge lukwensehen over van verschillende Stich tingen aangesloten bij den Bond van Ge reformeerde Stichtingen van Barmhartig heid. Nu nam Ds De Ligt, de Vice-Voorzitter van de Vereeniging het woord. Dieae be dankte namens liet Bestuur de aanwezige autoriteiten voor hunne aanwezigheid. Hij beveelt de stichting in haar belangstelling aan. Ook bedankt hij de verschillende afgevaardigden voor hun aanwezigheid bij de opening van het schoonste gebouw, de geheiligde plaats, waar kracht wordt verkregen voor den schoonen maar moei lijken arbeid die hier wordt verricht. Daarna eindigt zijn eerwaarde met dank zegging nadat staande gezongen was psalm 72:11. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Polsbroek F. van Asch te D'en Ham. Aangenomen naar Kinschoten door S. C. Wijngaarden te Mastenbroek, die be dankte voor Middclhaxnis (verbeterd be richt). Ceïef. Kerken. Beroepen te Wanswerd J. H. Kuiper te Winsum. Aangenomen naar Ter Aar en bedankt voor Blokzijl en Westkapelle-Domburg door G. van Heiningen, cand. te Gouda. Bedankt voor Axel door W. Veder te Gouda. Doopsgezinde gemeenten. Beroepen te Koog Zaandijk J. M. Leen- dertz te Wielingen. Die heer H. H. van Kapel, Herders laan 51, Den Haag, zal gaarne oen be roep uit de Goref. Kerken in overweging nemen. Te Batavia is overleden mgr E. S. Luypen, titulair bisschop van Orope, apos tolisch vicaris en pastoor aldaar. Hij1 yte'd 3 Juni 1855 te Hoofdplaat geboren, 7 Juni 1879 tot priester gewijd, 21 Mei 1.898 benoemd tot titulair-bissehop van Orope en pastoor van Batavia en 13 No vember van dit jaar gewijd. Het Kerklied. Aan een beschou wing van de „N. B. Crt" over „Kerklied en Tijdgeest" is het onderstaande ont leend: Dat het kerklied om zijn leerstolligen inhoud van groot gewicht wordt geacht, blijkt uit het 'rapport over de gezangen dat D'eputaton dei" Gereformeerde Ker ken' do synode van dit jaar aanbieden. Naast de berijmde psalmen achten de Ge reformeerden enkele gezangen toelaatbaar het zijn: do Lofzang van Maria, hot Ge bed des HoëPen, de Lofzang van Simeon en nog eenige, die van öuds achter in het Hervormde psalmboek hebben ge prijkt, als berijming van een Schriftge deelte'. Het rapport der Gereformeerde depu- taten geeft hiel' en daar een aardig voor beeld van den leerstolligen blik, waar mee men het kerklied bekijkt. Zooi heb ben deputaton het Morgengezang afge keurd, omdat daarin voorkomen de re gels: „Daar 't lichaam, door den slaap verkwikt. Zich weder tot den arbeid schikt". Dit kan men toch op don Zondag niet aanheffen, wijl liet Zondagsarbeid veron- deTstolt, ja nog wel op plechtige w'ij'zo zou sanctionneeren!- Het geeft een zonderlinge gewaarwor ding, wanneer men kerkbesturen en fle- putaten aan het dichten van kerkliederen ziet. Want., wanneer hier of daar- iets niet in don haak is, zetten de keurmees ters zich zelf aan het werk om het ge schrapte te vervangen. Dr Hepp, die in de „Reformatie" het rapport bespreekt, geeft met een voorzichtige opmerking' to leennon, dat „berijming eigenaardige ei- schen stelt" en een aan "t rijmen geslagen deputatenvergadering haar bevoegdheid licht overschrijdt. Zelfs wanneer zij' met het werk van den eenon dichter (lat van den ander aanvult, doet zij, aldus dr. Hepp, denken aan oen veTstelnaaister, die het eene stuk na het andere repareert. Toch is herziening van bot kerklied af en too eisch. Want elke bundel is het voortbrengsel van den tijdgeest en als Zoodanig aan veroudering onderhevig. Hoezeer men de gedachten van een be paald tijdstip in het kerklied vindt weer gegeven, bewijst o.a. Gezang 78, het pro duct van Scharp, die den „waren Chris ten" als „den bosten burger" bezingt en omtrent dezen rechtschapene o.a. zegt: „Erk'entnis van Gods albestuur, Dooft jn hem al 't onedel vuur Van wr'ok, (partijschap, vleierij, Wie ook aan 'troer yan zaken zij". Eiezie regels, beter thuis in een ou'der- wetschen kleppermansnieuwjaarswensch dan op de lippen van een zingende Chris telijke gemeente, krijgen toch een aardig persoonlijk licht, als men bedenkt, 'dat de dichter, vurig Oranjeman, in 1796 z'ijn ambt en zijn stad moest verlaten, omdat hij weigerde de belofte af te leggen, niet met woorden of daden mee te werken aan de herstelling van 'tonde bewind; tot 1800 is hij' in Oost-Friesland geweest, toen mocht hij' als predikant naar Rotterdam teifugkeeren. Onder de vele deugden van den besten burger noemt Scharp dan nog: „Hij streeft naar grootheid, geld of goed, Nooit honger dan hij' stroven moet"; dat is zeker heel braaf; maar dan geeft hij, nog braver, van 'tgeen hij' door zijn gepast streven heeft verworven gewillig schot en lot. In de berijming van de tien geboden iets dergelijks in anderen vorm: „Zoo drijf ik, door mijn braafheid kloeker, ïfet mijn bezitting nimmer woeker, Pleeg nooit bedrog met waar of maat". Hoe de hechte grondslag wordt gelegd tot deze deugdbeoefening, kan men lee- fen uit do in kookboe'kstijl geschreven vs 2 en 3 van 'Gezang 77 (van Dioyer). Dit alles moet wel zoo wezen, want (Gezang 59): „Een daaglijks werkzaam Christen toont, Het waar geloof dat in hem woont". Ook wijst de schrijver op de „typisch rationalistische trias", die in G,0zang 53, product van Rhijnvis Feith, voorkomt: „Mijn God! wat ooit in mij verdoov', Dat ik altijd aan U geloov', Aan deugd en eeuwig leven"; en dan komt het bekende „gevoel van mijn waardij", zeker dichter staande bij de rechten van den mensch, dan bij de Gereformeerde kerkleer. Hex is toch eigenlijk wel begrijpelijk, dat de Gereformeerden dergelijke getui genissen, die zoo kenmerkend zijn voor het rationalistisch tijdperk jn den aan vang van de 19o eeuw, niet op een lijn gesteld willen zien met de Psalmen, die zulk een geheel anderen geest apenbaren. Tot onderwijzer aan de Chr. school te Hoorn- (Terschelling) is benoemd do heer C. Stroo te Spui (bij Neuzen). !Mej. G. van Hoek te Vlissingen, oud- leerlingc der Clir. Kweekschool te Mid delburg, is benoemd tot onderwijzeres aan de Nod. Herv. school te Genemuiden cn heeft deze benoeming aangenomen. Geslaagd te Utr'oeht voor het exa men apothekers-assistent mej E. M- Stie- ge'rl te Breda. O n g e 1 u k' k e n. Aan de wagenwerk plaats der spoorwegen te Amersfoort is een wagenmaker tusschen twee wagons bekneld geraakt en in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Te Djelft slikte een 2-jarig kind oen potlood in. Voordat er geneeskundige hulp aanwezig was, bleek' de kleine reeds overleden. Bij' Mecholen (L.) aan de Maas geraakte een auto, waarin 4 personen waren gezeten, komende van Gonck, tusschen de team- rails tengevolge waarvan de band .van een der voorwielen afsprong. D'e vier in zittenden werden uit ,den wagen geslin gerd, drie hunner kwamen er ongedeerd, vanaf, de vierde., koopman te Luik, kwam met hot hoofd terecht tegen den weg, ten gevolge waal"van een hersenschudding ontstond. Op weg naar hot gesticht Calva- riënberg to Maastricht, is hij1 overleden. Hijl is gehuwd en had 'één kind. Die inbraak to Steen wijk. De politie to Tel" Apel is er thans in geslaagd van de in het postkantoor to Steenwijk gestolen f 40.000, f 28 El i' 29.000 op te sporen. Men heeft zelfs op een vcenplaats te Valterveen ongeveer f 10.000 begraven gevonden. Thans zijn gedetineerd Bentlage O'peprman; Gravinga, arbeider; Zuidinga, schoenmaker cn diens vrouw, die naar Winschoten is opgebracht. Doze vrouw verklaart, ook f 10.000 verbrand te heb ben. Die aanranding in den troin. Die Duitschcr, die Maandagavond te. Haarlem gearresteerd is, omdat hij tus schen Leiden en Haarlem een dame zou hebben aangerand, is door den commis saris van politie langdurig verhoord. Do man vertelde, dat hij gedurende den we reldoorlog vliegenier is geweest. Op ze keren dag is hij' mot een waarnemer van een hoogte van 200 M. naar beneden ge stort. De waarnemer werd bij' die gelegen heid gedood. Hijzelf bracht er weliswaar het loven af, maar werd toch aan het hoofd gewond. Maandag was hij' in Bot terdam geweest en had daar prentbrief kaarten verkocht. Hij' is toen 'in den trein gestapt, maar weet zich verder niets meer te herinneren. Hij weet niet, wat er ver- dei" met hem gebeurd is en wist niet eens, dat hij te Haarlem was. Die directeur van den gemeentelijken geneeskundigen dienst heeft den man onderzocht en con stateerde, dat hij' in de ernstigste mate eon zenuwpatiënt was. Zoo dacht ook de bewuste dame er over. De man, die schuin tegenover haar zat, schudde zenuwachtig met al zijn ledematen. Zijn oogen rolden rusteloos heen en weer. Voordat de trein in Leiden gearriveerd was, had hij1 enkele woorden tot de dame gezegd. Hij heeft evenwel geen enkel oneerbaar of onver togen woord tot haar gericht, maakte geen enkel gebaar en keek geen oogenblik naar haar taschje, dat zij in do hand had. Ter hoogte van Wattnond gekomen, haalde 'hij plotseling een met bloed bevelkten zak doek uit den binnenzakvan zijn jas, spreid de die uit, maar viel op hetzelfde oogen blik voorover tegen de dame aan en rolde toen bewusteloos tegen den grond, waar hij bleef liggen. Hij had blijkbaar een toeval. Toen zij' door middel van den noodrem den trein tot stilstand had ge bracht en de conducteur naderbij kwam, was de man nog steeds bewusteloos. Do conducteur liet de dame overstappen en sloot de coupé af. In Haarlem werd de Diuitscher aan de recherche overgeleverd. Uit het onderzoek is, naar de opvattingen van den commissaris, gebleken, dat niets strafbaars gepleegd is. Het woord 'aan randing is dus te 'scherp geweest. Op last van den commissaris van politie is de D'uitscher over de grens gebracht. („Hand.") Die moord te Ter-Apel. Om trent den moord te Ter-Apel deelt de „Prov. Dr. en Ass. Cirt." nog de volgende bijzonderheden mede De dader, de Br., wlas bij zekeren W. to Barnflair in de kost. Hij1 was Dinsdag avond (den avond van den moord), uitge gaan. Volgens zijn zeggen kwam hijl tegen 10 uur weer thuis. Vrouw W|. heeft ech ter anders verklaard. Hij kwam 'eerst omi omstreeks 12 uur thuis, dus bijna twee uur nadat de moord gepleegd moest zijn. De vrouw deed hem open en hij' ging onmiddellijk naar boven onx te gaan sla pen. Volgens de vrouw moet hij 's nachts maar weinig geslapen hebben. Men hoor de hem woelen; hij was blijkbaar zeer onrustig. Reeds om 5 uur was hij weer op, zonder gewtekt te zijn. Hijl zei toen dat hij naar Nw.-Weerdinge ging, naar zijn familie. Vóór zijn vertrek verbrandde hij verschillende papieren. Hij pakte de kleeren en schoenen, die hij Dinsdag had aangehad, in een pakje. Op een vraag van vrouw W. of hij zijlu schoenen niet zou schoonmaken, zei hij1, dat'men dat in Nieuw'-Weerdingo wel zo(u: doen. Hierna vertrek hij. Meermalen ging liij naar zïjin familieleden, dus dit geval wekte eerst uog weinig argwaan. To Nw.- Weerdinge heeft hij toen door kinderen eerst 4, daarna nog 3 pakjes bruine verf laten halen. Hij heeft daarmee zelf zijn kleeren geverfd, zeggende dat zijln pak zoo kaal werd. Toen later deze kleeren in beslag zijn genomen, heeft men er echter toch nog bloedsporen op onl- dekt. Ook is zijn. sjaal gevonden, waarop bloedsporen zaten. Dicht hij de plek des onboils, in het boscli, waar dichtbij do fiets van den vermoorde uit het water is gehaald, is door schooljongens thans een geheel nieuw zakmes gevonden, waar aan ook bloed zat. Vermoedelijk is friet, dit mes do moord gepleegd. Onder vele blijken van belangstelling had Maandagmiddag de begrafenis plaats van den vermóórde op 't 'kerkhof te Odoorn. In het sterfhuis sprak ds. lloou- stra 'over den armen jongen, die niet 1 vermoedde, dat achter don schijn van schoone beloften en voorspiegelingen de misdaad lag verborgen cn richtte woor den van troost tot den nu alleenstaanden 17-jarigen broer Jan, die in 7 jaren tijds zijn brave ouders en beide broers graf waarts moest zien dragen, hem! aanspo rende steeds het pad der deugd te blijven bewandelen. In den groeten stoet trof men uit bijna alle Woningen van hier één of moer personen aan oin den braven Ba reis do laatste oor te bewijzen. Op liet kerkhof w'ord niet gesproken. TURMERENDi. Heden 9r/s uüi" 'is de boot van Amsterdam met bestelling langs deze gemeente het Noortlhollandsch Ka naal binnengekomen, door verkeerd ven- staan «an een commando in de machine kamer', tegen de sluisdeuren ge loop en, welke oveir elkander werden geslagen. NEW-YORK. Een onbekende heeft he den een poging tot aanslag op John Roek- fel kr Jr ge waagd, doch kon no® net gegrepen worden door drie detectives, voor hö dezen kon bereiken. BANDOENG. In het ontvangstation te Malabang is de bliksem ingeslagen. Be plechtige openstelling eter verbïn- 'ding met Holland gaat niet "door. MIDDELBURG. Gisteren wierd pp een weiland aan don Seiswog de veehande- laarsfcnec'ht H. gevonden die door een Wagen was overreden en oen dubbele beenbreuk had bekomen. Op een rijwiel- brancard werd hij naar Jiot 11 asthui.s vervoerd. Wisselkoersen. Amsterdam, 3 Mei, 1.45 uur. BeMijn 64—64y3. PaiTijs 16.80—16.90. Brussel 14.55 14.65. Londen (11.83,JA—U.84'/i. Dloflar 2.55:Vir, -2.55%. Weonon 35% 36. Middelburg, 3 Mei. Boter Ï0.85, part. fO.9.5, eieren f4.50, part. f 5.50 per 100 stuks. Veilingsveréen.Kipeieren f 5f 5.40, Eendeieren f5.2015.70, Kalkoeneiexon f7.70f8.50, Poelepetanen f3.10. Gans eieren 1517 cent. Op de graanmarkt was de aanvoer ge ring. Tarwe f 12.50f 13, Witte boonen f 19f 25, Ronde bruine boonen f 10f 14, Kroonerwten f 19f20, Lange br. boonen f9—f 13. OOSTBURG, 2 Mei. Tarwe f 12.50— f 13.25, Gerst (chevalier) f 10f 10.50, Wintergerst f 10f 10.50, Rogge f 10 f 10.25, Haver f 11f 11.50, Kroonerwten f 19f 20.50, Bruine boonen f 9f 12. VLISSINGEN, 2 Mei. Uien 2—3, Spina zie 7,523, Peen 3, Posteleijn 3034, alles per K.G.; Bloemkool 34, Sla 2,56, beide per stuk; Radijs 33,5, Selderie 2,53, Pei 58, Uien 2, Rhabarber 1,5 2, Jonge Peen 19, Raapstelen 2, alles per bos; Peterselie 1718, Zuring 1035, beide per mand. 'j-'-m. j GOES. Getrouwd: 3, Arij Lindenberg, (25 j. jm. en Cornelia Geertruida Faasse, '25 j. jd.Christinus van Ommeren, '48 j., weduwnr. te Tiel en Hendrika Pie- ternella Marcusse, wed. van A. Boutens, 41 jaar. Gedurende de maand April. KATTEND! JKE, Gehuwd: 26, Adri- aan Jacobus Liplijn '24 j'. te' Tilburg en Francina v. d. Velde, 22 j. te Kattendijke. Geboren: 8, Hubreclit, z. v. Hendrik Weezepoel en Maatje Beenakker; 17, Stof- feline Tannetje, d. v. Jacobus Cornelia Visser en Janna Nouse; 24, Geertruid, d. v. Cornelis Wisse eri Adriana Dorre- paal, 13 April, Cornelis, z. v. Willem Marcus Louwerse en Leintje van Willegen; 14, Mattheus Willem, z. v. Izak Braam en Maria Geene. Overleden: 6, Martina Dommisse, 58 j. vrouw van Leendert de Visser; 18, Jaco- mi!na Leijs, 56 j., virouw Van Jacob Klap. OOSTBURG. eGhuwd: 5, Jacob Koole, jm., 25 j. en Wilhelmina Meesen, jd. 18 j. 18, Oscor Joseph Timmerman, jm., 19 j-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3