Buitenland. Biiieilani Uit de Frovinele. Kerknieuws. Onderwijs. zouden stemmen, aangezien de afschaf fing toch niet ufgent is en bij do a.s. Gemeenteraadsverkiezingen tot verwarring zou kunnen leiden en in het vertrouwen dat de Regeering hot toegezegde onder zoek zal voortzetten en de resultaten daar van aan de Kamer zal mededeelen. Nadat zonder bezwaar een amendement Schouten was aangenomen, waardoor de verzegelde pakken stembiljetten nadat over de toelating der benoemden is be slist, kunnen worden vernietigd (en dus niet meer vier jaar bewaard moeten wor den) is de middag verder besteed aan de artt. 99 en 100 betreffende het sy steem van zeteltoewijzing. Een saaie boel! De he or v. d. Heuvel (A.Ri.) weerde zich wederom dapper. Zijn amendement alleen is nog overgebleven en over het lot daar van zal vandaag wel worden beslist. De v. d. Heuvel wil, evenals de regeering, de grootste overschotten als uitgangspunt nemen en het belang wegnemen om een aantal lijsten van eenzelfde partij niet te verbinden. Het voorstel wil, om dit laat ste te bereiken, het aantal dadelijk toe te wijzen zetels veFgrooten, door de stem men gp lijsten, die niet de 75 pet. be lteiken, af fe trekken van het totaal, m.a.w. dooi* verdaging van den verdeolingskies- deeler. Bedoeling daarvan is een eenvou diger regeling te verkrijgen, terwijl do voorsteller het bovendien een voordeel acht, dat de kiezers zullen weten, dat stemmen, op kleine groepjes uitgebracht, zullen verloren gaan. Uit het bezette gebied. In de week van 613 April hebben, zoo meldt de N. R. C., de Franschen te Recklinghausen 157 millioen mark bij de gemeente-spaarbanken en banken in beslag genomen. Dientengevolge staat thans het bedrijf der spaarbanken stil. Aangezien de directeur van het stads- concertgebouw te Dusseldorp beeft ge weigerd wijnaccijns aan de Franschen te betalen en zijn wijnvoorraad aan de Fran- sche douane-beambten op te geven, is hem een boete van 45 millioen mark opgelegd; De Fransche generaal te Recklinghau sen heeft verordend dat zij die in hel donker spoorweg- of kanaalbruggen na deren, een brandende lantaarn bij zich moeten hebben. Overtreders van dit voor schrift zullen door de schildwachten wor den beschoten. Te Essen gaan de Franschen over tot verpachting van de hotels die zij in be slag hebben genomen. Het hotel Handels hof is al aan een Franschman voor vijf jaar verpacht, Kaiserhof en de restau ratie van hejt Centraal station zullen de zer dagen voor zes jaar worden ver pacht. In de kennisgeving staat dat Elzas- sers de voorkeur hebben. Te Boclium hebben de Franschen een winkel van levensmiddelen geopend, waar de prijzen 25 pet. lager zijn dan in de gewone winkels. Niettemin blijven de koo- pers uit; alleen komen er enkele Polen wat inslaan. De Franschen hebben alle bewoners van het perceel Werstenerstrasse te Dus- seldorf uitgezet omdat daar een door de Franschen aangelegde telefoonleiding ver nield is. De uitgezetten moeten DusseD dorp binnen 48 uur verlaten. Onder hen ïs een zieke vrouw van 74 jaar. Te Mühlheim a. d. Roer hebben, zoo méldt de N. R. Ct., de Werkloozen een aanval gedaan op het stadhuis. Zoowat 600 werkloozen uil Mühlheim, die dooi de stad aan werk waren geholpen, rukten aan op het stadhuis. Zij hadden van buiten de stad versterking gekregen, en ^vilden hun eischen aan het gemeentebe stuur stellen. Daar het gemeent ebes timi de deuren van het stadhuis had laten slui ten, begonnen de betoiogers de deur met houweelen in te slaan. Daarbij kwam 'het tot een gevecht tusschen de aanvallers en de crimineele politie, welke laatste ge holpen werd door het stadhuisplersoneel, dat uit de ramen van het gebouw water uitstortte op de menigte. D'e betoogers braken het plaveisel op en bombardeer den daarmee het stadhuis. Nadat de bele gerden geruimen tijd den aanval met goed gevolg hadden weerstaan, zag de crimi neele politie zich ten laatste genoop't van de schietwapens gebruik te maken. Ver scheidene betoogers zijn gekwetst., Tengevolge van d© weigering; der stad Duisburg om de boete te betalen van 75 millioen miark, wegens sabotage op het. gebied der gemeente bedreven, ïs de Belgische overheid Dinsdag overgegaan tot het leggen van beslag ap: 30 mil- loen mark in de gemeentekas. De Belgische politie had ontdekt dat de telefooncentrale van het stadhuis in het geheim werkte om zekere Duitsche bladen te bedienen; zij sneed daarom allo draden der verbinding met het stadhuis door. Een wapenzending. In verband met berichten, ook in Ne- derlandsche bladen verspreid, over een wapenzending te Weenen gevonden, en voor Hongarije bestemd, meldt de „Neue Freie Presse" het volgende: Dezer dagen werd ter kennis van de po'litie-directie van Weenen gebracht, dat op het Noorder station een wagon stond, welke bescha digd was en overgeladen moest worden. Daarbij werd geconstateerd, dat deze zen ding voor Hongarije of als transito-goed voor Roemenië of een anderen Balkan- staat bestemd geweest moet zijn. Op de declaratie stonden de goederen aangege ven als oud ijzer, dat voor de fabricatie van houtzaagmachines zou worden ge bruikt. Deskundigen van het legerbureau erbij geroepen, stelden echter vast, dat het hier om twee stukken veldgeschut ging. Omtrent de herkomst van deze zen ding weet men nog niets positiefs. De ge ruchten echter, dat het een wapenzending van Beiersche aan Hongaarsche reaction- nairen wag, hebben absoluut geen beves tiging gevonden. De pest-epidemie in Brilsch-lndië. Volgens de mededeelingcn, welke dooi de regeering van Britsch-Indië over do nieuwe pest-epidemie, die in dit land is uitgebroken, worden verspreid, blijkt, dat de ziekte in de zes weken, die 31 Maart j.l. eindigden reeds 50.000 slacht offers heeft gemaakt. De plaatselijke besturen nemen, zooals steeds om dezen tijd, alle mogelijke maat regelen om een verspreiding van de ziekte te voorkomen. Vooral in de Dölhi-provin- cie zijn bijzondere maatregelen gcnoimen om de inenting tegen de ziekte alsmede de verdelging der ratten te bevorderen. De coibmissaris voor Openbare Ge zondheid to Simla verklaart eveneens dat de sterfte aan pest is toegenomen en dat in Maart in zijn district 36.099 personen aan de ziekte zijn overleden. Over de voorafgaande vier jaren bedroeg het ge middelde 14.400. Hieruit blijkt, dat de pest weer een epidemisch karakter aanneemt, wanneer de uiterlijke factoren daarvoor gunstig zijn en de maatregelen ter bevor dering der openbare gezondheid ook maar op 'n enkel klein punt worden verwaar loosd. Die gunstige omstandigheden, een rijke oogst en de noodige atmosferische .Vochtigheid zijn thans aanwezig. Daarom zijn de verdelging der ratten en het streng toezicht houden op de graanvoorraden thans meer dan ooit gebiedende noodzaak. De Zondag afgeschaft. Volgens een telegram uit Riga, heeft thans de opperste raad der nationale eco nomie in Rusland vastgesteld, dat alle employe's van coöperatieve maatschap pijen in Rusland ha 1 Mei Pp! de Zondagen moeien doorwerken. De rustdag zal voor taan op Maandag gehouden worden. Zoo zet men de Christelijke tradition op zij. Zomertijd in België. Dé N. R. Ct. doelt het volgende mee over de invoering van den zomertijd in België die zal geschieden in den nacht van 22 op 23 AprilEr hebben besprekin gen plaats gehad tusschen gedelegeerden van de Belgische spoorwegen en die van de spoorwegen in Nederland, Frankrijk en Engeland. Wat Nederland betreft, is overeengekomen, dat de internationale treinen een uur later uit Brussel zullen vertrekken en eveneens een uur later te Brussel zullen aankomen. Voor zoover het de plaatselijke grensver- hindingen aangaat, behoeft voor het vak LanaekenMaastricht niets te worden veranderd, daar de Belgische tijd hier den staat van zaken bepaalt. Wat Antwerpen Roosendaal betreft is nog geen defini tieve regeling' getroffen, maar 'het laat zich aanzien, dat er, wat het vertrek - betreft, geen wijziging zal komen. Bij de terugreis zouden de aansluitingen worden gemist. Echter zullen de gedelegeerden hier nog nader over beraadslagen. Korte berichten. Naar van bevoegde zijde verluidt, zal het naar huis zenden van de lichting 1921 niet van invloed zijn op het aantal der Fransche troepen in het Roergebied, die met geen man ver minderd zullen worden, dank zij een nieuwe verdeeling van de troepen van het Rijnleger. Het raplp'ort van de afvaardiging pit de labour-partij', die den toestand in d© Roer heeft onderzocht, beschrijft dien toestand als betreurenswaardig, met de mogelijkheid van een afschuwelij1- ken strijd tusschen Duitschers en Fran schen. Di e Raden van Arbeid. De administratiekosten voor de ver plichte invaliditeits- en ouderdamsverze- kering en voor de vrijwillig1© öuderdoms- verzekering worden op1 f6 millioen per jaar geraamd, voor zoover die kosten de Raden van Arbeid betreffen. Vermin dering van het aantal bezoldigde leden der verzekeringsraden zal bevorderd wor den, indien blijkt dat 't aantal te groot is. E en zetelkwestie. In de Maandag gehouden zitting van het Centraal Stembureau te Assen is ge bleken, dat de officieele telling in den Kieskring Meppel niet juist was en dat voor de A R. 190 stemmen te weinig waren geteld, en feitelijk zou daardoor de verhouding moeten worden: A. R. 7, V. D. 4. Het Centraal Stembureau stelde zich evenwel op1 het standpunt, dat het zich heeft te houden aan de eenmaal offi cieel gehouden telling, ook al was die niet juist en meende, dat dienovereen komstig de zetels moesten worden ver deeld. Het achtte dan ook geen gronden aanwezig, om eenige verandering te bren gen in het aanvankelijk aantal aan iedere partij toegewezen zetels en verklaarde zes anti-revolutionairen en vijf vrijzinnig- democraten gekozen. Naar wij: vernemen, zal de Statenfractie der anti-revolutionaire partij met deze uitspraak geen genoegen nemen en in de eerste zitting van de nieuwe Staten tegen de verkiezing van vijf vrijzinnig-democraten bezwaar maken. De staking van tuinders knechts. Te Loosduinen is uitgebroken'-een sta- i king van tuindersknechts, welke Maandag is begonnen. Zij omvat een 79-tal perso nen, van wie ongeveer de helft is georga niseerd in de moderne, christelijke en katholieke landarbeiders bonden. Bij1 som mige groote, neutraal georganiseerde, pa troons, bij wie heel wat niet-georganiseer* den Werken, is do staking vrijwel alge meen. De arbeidersorganisaties hebben ook geldelijkcn steun toegezegd aan niet- georganiseercle stakers. Oorlogswinst van veilingen. Men schrijft aan de Msb. uit Langendijk: Vanwege de inspectie der directe be lastingen is aan de veiling van den Noor- dermarktbond een opgaaf geëischt van de oorlogswinst over de jaren 1915, 1916, 1917 en 1918 gemaakt. Aanvankelijk was het bestuur, nieenende dat bij een veiling geen sprake is van oorlogswinst, voor nemens niet aan cle sommatie, om de boeken open te leggen, te voldoen. "Bij informatie bleek echter, dat het daartoe verplicht was. Mocht hier werkelijk van O. W. sprake zijn, dan zal deze belasting ongetwijfeld nog een belangrijke som be dragen, wat vooral in deze tijden, waarin de omzet aan de veilingen met millioenen is teruggoloopen, zwaar op onze veilingen zal drukken. Qe bedoeling van den fiscus schijnt n.l. te zijn, om dan ook allo an dere veilingen in Nederland aan te slaan. Een b 1 ijk van hoffelijkheid van Koning Albert. De Msb. kwam ter oore een aardig staal tje van de courtoisie van koning Albert. Het gebeurde op het banket, dat jl. Za terdag te Gent plaats had ter gelegenheid van de opening der internationale bloe mententoonstelling en waarbij benevens de geheele koninklijke familie onder meer ook aanzaten verschillende diplomaten, waaronder de Nederlandsche gezant te Brussel, jlir. van Vredenburch en de Com missaris der Koningin in Zeeland, jhr. Q u a r 1 e s van U f f o r d, welke laatste namens H. M. Koningin Wilhelmina den Belgischen vorst kwam begroeten. Jhr. Quarles van Ufford was in gezelschap van zijn echtgenoote naar Gent gekomen, maar daar mevrouw Quarles van Ufforcl geen officieel geïnviteerde was, nam zij geen deel aan het banket en was op het diner genoodigd door mevrouw De Kerckhove de Denterghem, de zuster van den gou verneur der provincie Oost-Vlaanderen. Toen nu koning Albert vernam, dat de dame van den Nederlandschen Commissa ris der 'Koningin in Zeeland te Gent was, sprak hij als zijn verlangen uit, dat zij eveneens op het banket zou worden ge- inviteerd en toen mevrouw Quarles van Ufford in de banketzaal verscheen, drong de vorst erop aan, dat de echtgenoote van den Nederlandschen gedelegeerde tus schen hem en kroonprins Leopold zou plaats nemen. Dit blijk van courtoisie van koning Albert werd door de vele aanwe zigen bijzonder op prijs gesteld. Kiezieirsvangst, anders niets. Of het afgesproken was, weten we niet, maar in vela gemeenteraden dienden de S.D.A.P.-ei's een voorstel in, om aan de werkloozen met de Paasehdagcu een ex tra uitkeering te geven. Zelfs wei-den dan ter1 gelegenheid van die raadsvergadering demonstraties georganiseerd. Zulk een vodbstel was echter niets an- dente dan spotten met de ellende 'der werk loozen en opwekken van verwachtingen, die toch niet vervuld konden worden. Immers, al werd zloo'n voorstel aangeno men, de uitkeering zou niet komen, .om dat de gemeenten aan de rijksbijdragen Zijn gebonden en geen cent méér mogen uilgeven. Eiat zagen de sociaal-democraten in Am sterdam en Zaandam wel in en ze stem den tegen een dergelijk voorstel (het werd daar van andere zijde gedaan). Maar in andere plaatsen kon men -er allicht kiezeTs mee vangen en daarom maar vóór gestemd. De heer Duys, de bekende Zaandam- sche Sociaal-Democraat heeft immers reeds op het Zwolsche Partij-Congres der S.D'.A.P. een dergelijke houding toege licht toen hij uitriep: „Wij stellen toch ook jn den Gemeenteraad vaak dingen voor, die wij weten, dat verwor pen zullen worden, maar dan kunnen wij' tot de arbeiders zeggen: „Ziedaar, wat voor ke rels!" Ziedaar dus de verklaring voor zoo menig socialistisch voorstel, ook in den Goeschen Gemeenteraad! Breede Watering bewesten lerseke. (Vervolg.) Het volgend voorstel was dat van den heer W. Kakebeeke te Goes om tot het begrinden van de nog niet verharde zoek wegen in het waterschap over te gaan. Er zijn 78999 M. wegeling, waarvan het verharden f 159.909 plus jaarlijksch on derhoud zou kosten. Er is nog een tweede plan, waarbij slechts 38000 M. wegeling zou worden verhard, hetgeen f 72000 zou kosten plus de jaarlijksclie onderhoudskosten. 'Een derde plan is de wegen door de betrok-i ken personen te laten verharden en deze verharde wegen dan over te nemen. Het bestuur voelt voor dit laatste plan het meest. De heer W. Kakebeeke is door de mede- deeling van het bestuur niet bevredigd. Dhr Kakebeeke zou voorloopig slechts 25 KM. wegeling willen verharden, 't Bestuur zal dan wel de meest bereden wegelingen nemen. De begrooting 1922—1923 is zeer ruim genomen. Spr. heeft gehoord, dat er een ruim saldo zal zijn (f 45000) het geen dan hiervoor gebruikt zou kunnen worden. Als het dijkgeschot niet verlaagd wordt met f 6 doch met f 3, dan zal er f27.000 meer ontvangen worden. Hierbij f 10.000 onvoorzien batig slot zou maken f37.000. Men zou dus gerust met 25 K.M. kunnen beginnen zonder een leening hier voor te moeten sluiten. Het voorstel van spr. komt dus hierop neer, het bestuur te machtigen over te gaan tot verharden van 25 K.M. en daarvoor te nemen de meest noodige wegelingen, voorts het be stuur te machtigen aan personen, die de laatste 4 jaar wegelingen hebben verhard, een vergoeding te gevenniet over te gaan tot verlaging van het dijkgeschot met f 6 en deze zaak verder te regelen in een volgende vergadering. De heer E. de Jonge, van Icrsekc ziet weinig heil in het verharden door de eigenaars zelf. De voorzitter merkt op, dat het voornaamste bezwaar van het be stuur is de hooge onderhoudskosten. De heer Dekker uit Goes is er tegen, omdat do wegelingen privaat-eigendom zijn. Ook spr. wijst op ile groote onder houdskosten. Deze wegelingen zijn niet in stand te houden. Spr. geeft in over weging het bestuur te machtigen aan eige naren, die zulks vragen grint af te staan1 togen inkoopsprijzen om hun wegen te verharden. Spr. zou zich er ook nog mede kunnen vereenigen het grint tegen gereduceerden prijs to leveren. De heer Kakebeeke zou aan zijn voor stel willen verbinden, dat de wegelingen in eigendom werden afgegeven aan den polder of zoo dit niet mogelijk is te trach ten er publieken weg van te maken. De heer Wabeke uit Wemeldinge adviseert het voorstel van het bestuur aan te ne men. De heer Kakebeeke merkt nog op, dat een .eenmaal verharde weg aan on derhoud niet zooveel zal kosten, zoodat het er feitelijk op neerkomt dat de wegen ieder jaar vernieuwd worden. De heer notaris Pilaar zou eerst na willen gaan, welke wegen voor verharding in aanmerking komen om dan te zien of deze wegelingen in eigendom van den pol der le krijgen zijn en eerst daarna met! een voorstel willen komen. De heer Kakebeeke meent dat deze be zwaren in zijn voorstel te ondervangen zijn. Spr. wil van deze begrooting f30.000 beschikbaar stellen voor verharding der wegelingen. Het gewijzigde voorstel komt hierop neer: f30.000 in de begrooting uit te trekken voor verharding der wege lingen met dien verstande, dat de wege lingen, die reeds verhard zijn, worden vergoed niet terugwerkende kracht van 4 jaren. Het bestuur zal niet tot verhar ding over mogen gaan vóór het de wege lingen in eigendom heeft verkregen of de zekerheid heeft, dat de wegeling publieke weg wordt. Het voorstel wordt aangeno m e n met 88 tegen 78 stem men en 1 stern blanco. Hieruit vloeit voort, dat de begrooting met f30.000 ver hoogd zal moeten worden. Deze f 30.000 worden gevonden door het dijkgeschot met f 3 te verhoogen. Het bestuur stelt voor, 17,85 Are grond voor f 614,30 te verkoopen aan de staats spoorwegen voor den aanleg van den lo- caalspoorweg. Aldus besloten. Het volgend voorstel is om het tonnen geld voor schepen voor het gebruik ma ken van de haven .en den steiger bij het stoomgemaal te Kattendijke te bepalen op 10 cent. Aldus besloten. De heer J. Leendertse te Wemeldinge vraagt een schadevergoeding van f 2000 wegeüS een destijds niet regelmatig kun nen vervoeren van steenslag. De dijk graaf merkt op, dat het bestuur geen aan leiding kon vinden deze som uit te be talen. i De heer Ganseman te Kapelle meent, dat den heer Leendertse schadevergoeding toekomt in dit geval. Spr. zou dan ook den heer Leendertse f1000 willen nit- keeren. De dijkgraaf geeft toe, dat Leen dertse schade ondervonden heeft door late levering. De heer notaris Pilaar meent, dat Leen dertse wel degelijk recht op schadever-# goeding heeft. De lieer Van Iwaarden van Heinkenszand vindt het voorstel-Ganse- man alleszins billijk. De heer Kakebeeke zou in principe wil len besluiten vergoeding te geven en een volgende vergadering het bedrag vast wil len stellen. De heer notaris Pilaar vraagt hoe het bestuur over het voorstel-Ganse- man denkt. De dijkgraaf vindt f 1000 ook nog al veel. Notaris Pilaar wil in prin cipe besluiten vergoeding te geven en het bestuur machtigen de vergoeding uit te keeren tot een bedrag van hoogstens f 1000. De heer Van Iwaarden ondersteunt het voorstel-Ganseman niet meer. Het be stuur zal den eisch nader onderzoeken en krijgt machtiging eventueel te proce- deeren. Niemand meer het woord verlan gend sluit de dijkgraaf de vergadering. Aan heeren burgemeesters der ge meenten in Zeeland is door den Com missaris der Koningin onderstaande cir culaire gericht: De Minister van Binnenlandsclic Za ken en Landbouw verzoekt mij voor elke gemeente in deze provincie een opgaaf te willen verstrekken van het aantal kie zers, omtrent wie na de stemming in 1922 voor de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal en voor de jongste verkiezing van de leden der Provinciale Staten, bij den burgemeester de mededeeling is ontvan gen, bedoeld bij artikel 91 der Kieswet, met inlichting omtrent de uitvoering van artikel 149 dier wet door den burgemees ter gegeven. In verband met het bovenstaande noodig ik u uit, mij uiterlijk 26 dezer de gevraag de opgaven, alsmede de inlichtingen om trent de uitvoering van art. 149 der Kies wet, zoo volledig mogelijk te verstrekken. Gisterenmiddag is den officier van justitie te Middelburg voorgeleid zekere A. P., 55 j., koopman te Boschkapelle,. verdacht van art. 247 W. van Str., ge pleegd te Axel en Zaamslag op 13 April 1923. De verdacht is 'na verhoor dooi den rechtercommissaris weder op vrije voeten gesteld. Hansweert. Verplaatst met ingang van 1 Mei de commies-verificateur de heer L. van Lenning van hier naar Rotterdam. Kapelle. In de Woensdagavond gehou den ledenvergadering1 van de vereen, tot stichting en instandhouding van een school met den Bijbel, onder voorzitter schap van dhr Th. Fossen, werd a.m. be sloten om de bestaande U.L.O.-school of ficieel geopend 1 Mei 1922, op te heffen 1 Mei 1924 en de leerlingen af te werken tot dien datum. In de ontstane vacature, door het bedanken van dhr Pj. M. Koi'm, secr., werd als bestuurslid gekomen dhr P. Geheele. Als sec-r. benoemde het be stuur dhr W. Bogaards.*' Amemuiden. Benoemd met ingang! van 1 Mei aanstaande tot kantoorhouder van 't rijkspost- en telegraafkantoor dhr P. C. Schoenenboom en is met ingang van dien datum eeT'vol ontslag verleend als kan toorhouder der posterijen aan den heer P. J. Kousemaker alhier. Oostkapelle. Woensdag vergaderde de gemeenteraad'. Tegenwoordig alle leden. Opening met gebed. Ingekomen was een dankbetuiging van de Wed. A. dc Pagter- Smit voor de deelneming haar betuigd bij en na het overlijden van haar echt genoot, den oud-einderwijzfcT der openbare school. Van de directie der gasfabriek te Vlissingen, dat z'ij vooT plaatsing van een laptaarn zal zorg dragen, ea dat het dooven der lantaarns, wanneer dat plaat selijk vroeger moet geschieden, de ge meente duurder te staan zou komen, dan zooals nu, wanneer y,e automatisch wor den gebluscht. Voor kennisgeving aan genomen. Die jaarwedden der Wethouders thans f75, worden overeenkomstig de cir culaire van Ged. Staten gebracht op f70. (zonder hoofdelijke stemming). Op een adltes van G. Joaïasse om vermindering van schoolgeld wordt gunstig beschikt. B. en W. worden gemachtigd om bij' het jubileum van H.M. de Koningin de school kinderen te tracteeren op chocolade en koek, en voor elk kind' een gedenkpenning aan te schaffen. Tenslotte worden de graskanten op de gebruikelijke wijze verdeeld. Bij de rond vraag vraagt dhr A. de Kami, of de ijze ren hekjes aan de oude begraafplaats al ztijn afgenomen door B. en W. of yan hunnentwege. De voorzitter antwoordt, dat dit is geschied tot genoegen van B. en W., waarop dhr De Kam; yiegt, dat ze niSet volgens teekening voldoen, en er zelfs één is, waarin de steekschoor juist in omgekeerden stand staat. De pieken verschillen, enz. De voorzitter zal er nog rekening mee houden. Dhrn Brand en Maas vragen of het mogelijk is, dat de te behandelen stukken voor do leden van den Raad ter inzage kunnen worden ge legd. Dit wordt bevestigend beantwoord, en zal in 't vervolg plaats hebben. Hier na sluiting met dankgebed. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Koudekerke (W.) door E. Raams te Hoek bij Terneuzen. Aangenomen naar Ouderkerk aan den lJsel on derhalve bedankt voor Arnemui- den, Goudriaan-Ottoland, Ameide (toez.), en Ter Aar dear G. Lans te Zeist. Beroepen te Breedevoort P. Krul te Biervliet. Geref. Kerken. Bedankt voor Spijk door J. Visscher te Hijlaart; voor Boskoop door W. Vedet te Gouda. Geref. Gemeenten. Beroepen te Lisse A. Verhagen te Mid delburg. Ds H. Knoop te Schouwerzijl is be noemd tot leider der Vereeniging voor Evangelisatie „De Auto-Zending in Ne derland". Den 28 Mei a.s. zal het 30 jaar ge leden zijn dat dr J. R. Callenbach op 30- jarigen leeftijd in het predikambt beves tigd werd, en wel te Yerseke, 28 Mei 1893. Hij diende deze gemeente tot 1902; stond vervolgens te Doorn, en deed 24 Febr. 1901 intrede te Rotterdam, zijn te genwoordige standplaats. Acte-examens. Geëxamineerd te Middelburg 18 April 8 vrouwelijke candi- daten. Geslaagd de dames M. J. Baart) Vlissingen; J. M. Beun, Oostburg; S. M. Bijleveld, Vlissingen; E. M. van den Bos sche, Oostburg; N. S. Cambier, Retran- chement; C. J. Lucieer, Zuidzande. Scherpenisse. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school alhier is benoemd mej. J. M. Polderman van Koudekerke. Op het stuurliedenexamen te 's Gravenhage slaagden voor tweede stuurman groote vaart de \Veeren W„ F. van Oostveen, A. .Tongc- neel', L. J. Butter, IX A. Waiboer, H. Rei ri ders en Th. v. d. Mast. Vakschool voor Meisjes te Goes Bevorderd van Ia naar lbJ. Boone*, Kruiningen; J. van Dullemen, Goes; M. van Fraassen, Goes; F. Hoogesteger, Goes; M. Luijk, Goes; J. Paauwe, Wemeldinge; G. Rooze, Goes; F. Rijn, Goes; G. Schrijver, Goes; J. Versé, Goes. Niet. bev. 2 leerlingen. Bevorderd van Ib naar libA. Alme- kinders, Kloetinge; T. van Boven, Goes; Mar. de Graaff* Goes; A. Heinsdjjk, Goes; C. de Jager, Kapelle; A. Jonker, 's-GravenpoIder A. van Melle, Goes; M. de Korte, Goes;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2