nboek lammeren ddelburg "Üo 143 dinsdag 20 Maart 1H%3 37<i Jaargang sche Biggen steedje elburg. Buitenland. it ile Provincie. slegenheden. iTS f 0.75. M VAN OS te pachten: Stieren, vaarzen, htauto, d Merriepaard d en Tronken, gevraagd, :kersknecht ienstbode evraagd, enstbode, elukwenschen Getuigschrif- en, Aaubeve- ligingen, alles orden daarop, waarschriften n Kerkelijke jes in verband de Leerplicht, Rekeningen, issen, Vol jrten,enz. enz. t) D. BOLLE, tste en Goed- idel, Hang 98, ending franco an postwissel 75, waarop BRIEVENBOEK. r d a g kensmM'burg. arkt - Middelburg aanbieding van één schaap om •art te leveren. ïeiweg te Koude- is dadelijk, de ïgeveer 15 Juni [en geeft Notaris DOP: Grijpskerke (Buttinge). OP: ening 23 Maart 3-jarig Nlerrie- DERHOUD Kz., OP: !E, WemeldiBge. OP: gebruikt, met ilectrisch licht, iden, deskundig aan, prijs zeer iau „De Zeeuw", OP: en 8 jaar oud .egpoters, aan DOLE, Souburg. OP: IR, Koudekerbe. Meliskerke. of ongehuwd, bij A. DE VIS- n. ekte dertegen- TRAAN, Melk- Souburg. N, Sint Pieter- raagt tegen Mei deneden 25 jaar. V Drukkers-Exploitanten OOSTERBAAN LE COINTRE GOES "Bureaux: Lange Vorstslraat 6870, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no.58 Pestrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 Zij, die zich met 1 April op ons blad abonneeren, ontvangen de tot dien da tum verschijnende nummers gratis. OM DE BEGINSELEN. Vooral mag bij de stemming voor de Staten niet uit het oog verloren worden dat het gaat om de beginselen. De geestelijke dingen voorop. Dit mag hij de stemming voor de Ka mer hoofdzaak zijn, bij die voor de Sta ten dient er evenzeer mee gerekend. Een kundig waterbouwkundige, wiens kennis en ijver als Statenlid allen lof verdienen, maar die tegelijk een tegen stander zou zijn van de Christelijke be ginselen, gelijk deze in de Schrift getee- kend liggen, zou nimmer onze candidaat kunnen zijn; en dat in weerwil van zijn groote bekwaamheden. Hetwelk natuurlijk te betreuren is, doch krachtens onze be ginselen, die ons leiden moeten, niet an ders kan of mag. Onze staatkundige tegenstanders licb- hen er al hun leven nooit anders over gedacht. Onze bekwaamste mannen, onzen Lob man, onzen Heemskerk, onze Statenleden, de hekwaamsten niet uitgezonderd, wijlen onzen Dekker, Blum, Do Veer, het is maar al te zeer bekend, hoe weinig, zoowel de liberaal als de socialist, van lion hebben moesten, niet omdat zij niet bekwaam wa ren, maar omdat hun beginselen niet wa ren gelijk die dor liberalen en socialisten. De oude antithese. En nu vragen zeer zeker de Antirevolu tionairen bij de keuze van candidaten voor de Staten ook wel naar de bekwaam- sten, doch vooraf gaat toch bij hen aller - -eerst de vraag of bun candidaten ook in de staatkunde zich wenschen te laten leiden door de in Gods Woord gegronde beginselen. In de eerste plaats vragen zij of de gezochten principieele Christenen zijn, in woord en daad. Zijn ze dat niet, dan komen bun namen niet op de lijst en gaat. men in andere richting zoeken. Want het gaat ook bij deze Stembus worsteling er boven alles om of er over eenstemming is tusschen de candidaten en de partij welke ze vertegenwoordigen in de geloofsovertuiging dat 't een natie slechts dan goed zal gaan, wanneer zij haar wandel en wetgeving, en gansch haar openbare leven op elk terrein richt naar de ordinantiën Gods. Met vrijmoedigheid vragen wij dan ook van allen, mannen zoowel als vrouwen, die 't, in dezen met ons en onze candi daten eens zijn, dat zij op den Stemdag op 11 April van deze zelfde gezindheid komen blijk geven, door een in dezen ■geest gewenschte verzorging van hun stembiljet. Ons stembiljet moet zijn een getuigenis, een uitkomen voor het beginsel. Gelijk dit in artikel 2 en 3 van ons schoone Program van Beginselen uitge drukt staat: Noch in den volkswil, noch in de wet, In aar alleen in God vindt zij de bron j van het souvereine gezag, en ook op Staatkundig terrein belijdt zij de eeuwige beginselen, die ons in Gods Woord ge openbaard zijn. Die beginselen worden, althans op staatkundig terrein, door de vrijzinnigen en socialisten verworpen. Zij leven uit een gansch ander beginsel, opgekomen als bun partijen zijn uit de Fransche Revolutie. Tal van uitspraken zijn daar om dit tc bewijzen. Mr. Treub in zijn „Het economisch standpunt der vrijzinnig-democraten": „Liberalen van allerlei slag, vrijzinnig- democraten en sociaal-democraten hebben deze negatieve eigenschap met elkaar ge meen, dat zij: elke politiek verwerpen, welke baar uitgangspunt neemt in een goddelijke openbaring, die hetzij direct aan de individuen zelve, hetzij aan de kerk, waartoe zij' behooren, gegeven is". Mr. v. d. Vlugt in „Onze Eeuw": „Do Liberaal onderscheidt zich-, althans theoretisch, van den clericaal, doordat hij enkel voorstaat hetgeen voor de rechtbank van het verstand houdbaar blijkt. Dp clericalen beroemen er zich op, dat ril in het Staatkundige leven een hooger gezag erkennen." Met die „clericalen" worden wij be doeld. Het behoeft echter niet gezegd dat wij dien naam verwerpen. De Anti-Revolutionairen zijn het tegen deel van Clericalen. Doch wij laten dit zoo. Althans voorloopig. 2"kZeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3. Losse nummersf 0.06 Prijs der Advertentiën: 14 regels f 1.20, elke regel meer 31 et. Bij abonnement belangrijke korting. Uit het Ruhrgebied. Be speciale correspondent van de „Man chester* Guardian" beschrijft in oom tele gram uit Biusseldorf, via Berlijn verzon den, den toestand als in vele opzichten gewijzigd. Het lijdelijk vcfeet der Duit- sche arbeiders in het Roergebied begint te verslappen en honderden zoeken werk bij de Eranschen, hetgeen voor Duitsch- land het begin van het einde bctbek'ent. Wel bestaat er nog een krachtige kern van verzet, doch de middelen beginnen te ontbreken, om dien tegenstand verder voort te zetten. Terzelfder tijd is echter bewezen, dat de Eranschen niet bij machte zijn, het spoor wegverkeer in het Roergebied voldoende te regelen ©n gaande te houden, terwijl bovendien hun pogen om zich steenkool te verschaffen, nog steeds oen mislukking blijkt. Intussehen gaan ze nog maar voort met hun dwangmaatregelen. Sterke troepenafdeelingcn zijn Dortmund binnengerukt en hebben verscheidene van de voornaamste winkelstaten afgezet. De militairen zijn vervolgens do groote win kels binnengegaan en hebben daar aller lei goederen als: vloerkleeden, gordijnen enz. in beslag genomen. Sinds de directie en de arbeiders van de Rlieinischc Metallwaron und Machinen- t'ahrik te Busselderf onlangs geweigerd hadden locomotieven voor de Franschon te herstellen, zijn deze met geweld de werk plaatsen binnengedrongen en hebben de daar q&nwezige locomotieven ©n wagons in beslag jgenomen. D" werklieden heb ben daarop het werk neergelegd. D© opperburgemeester van Buei' is uit zijn arrest ontslagen, omdat volgens do FTansche onderzoekingen gebleken is, dat noch de stad, noch de bevolking schuld had aan den moord op de Fransche sol daten en dat als daders de politieman Burchholï en de electro-technicus Wit telshagen moeten worden aangezien. Zoo als bekend zijn dezen, toen ziïj vlucht ten, doodgeschoten. De Duitsehe pel's noemt deze bewering onjuist, aangezien het alibi der twee ge noemde mannen voldoende bewezen is, terwijl zij bovendien niet bij een „poging tot ontvluchting" zijn doodgeschoten, doch op het plein achter het raadhuis met kolf slagen en bajonetstooten zijn afgemaakt, zooals de bewoners van dit plein bereid zijn te getuigen. Korte berichten. De Oostenrijksche regeering had de vrije reisabonnementen voor de staats beambten afgeschaft. Bij wijze van pro test daartegen besloot het personeel van de posterijen, de telegrafie en de telefonie in staking te gaan. Daarmee zou gis terochtend een aanvang worden gemaakt. To Weenen heeft de politie een bende valse lie bankbiljetten- makers in hechtenis genomen. Een Bulgaarsche fotograaf was het hoofd van de bende, die over een voortreffelijk in gerichte werkplaats beschikte. Er werden vooral Poolsche bankbiljetten gemaakt. Het stoffelijk overschot van de e x- koningin van Montenegro is in een auto overgebracht naar San Remo, waar later de teraardebestelling zal plaats vinden. Bij de opening van de jaarbeurs te Kiel is een houten steiger, waarop land bouwmachines stonden, ingestort. Eenige menschen werden door de instor ting getroffen. Een hunner, een jong koop man uit Kiel, was op slag dood, een tweede stierf weinige uren later. Twee andere bezoekers werden zwaar gewond. Volgens berichten zijn er Zaterdag te Dublin tegen middernacht verschei dene schietpartijen geweest. D: e Z o m e r t ij' d Het Hbld. verneemt, dat het uittreksel uit de stukken betreffende den zomertijd, waarom de Eerste Kamer heeft gevraagd, reeds bij den voorzitter van die Kamer is ingekomen. Ook heeft de voorzitter al ontvangen het antwoord van de regee ring op de vraag van den heer De Vod van Steenwijk. Bovendien heeft hij van de regeering een verzoek ontvangen óm spoed te betrachten met de behandeling van het wetsontwerp van den heer Braat tot afschaffing van den zomertijd. Zaterdagavond hebben vele Loosduin- sclie land- en tuinbouwvereenigingen ver gaderd, om de verontwaardiging derLoos- duinsche tuinbouwers uit te drukken over den burgemeester, mr Hovy, die ten gun ste van den zomertijd heeft geadviseerd. Men verklaarde niet te begrijpen hoe hij zulk een advies kon geven. Vooral omdat de burgemeester zich tocli moest herin neren, hoe de Raad in Januari met alge- meene stemmen adhaesie betuigde aan het adres der gemeente Lisse aan de Tweede Kamer, .waarbij om afschaffing van den zomertijd gevraagd werd. Beslo ten werd een adres te zenden aan den Minister van Landbouw en de Tweede Kamer, waarin geprotesteerd wordt tegen het schrijven van den burgemeester en aangedrongen wordt op afschaffing van den zomertijd. Zaterdag heeft, het Centrale Comité van Actie tot Behoud van den Zomertijd we der een algemeene vergadering gehouden in Amsterdam. De voorzitter deelde me de, dat tot dat oogenblik ruim 350.000 adhaesiebetuigingen waren binnengeko men, waarvan ongeveer 230.000 uit de grootcre steden en ruim 120.000 van kleinere plaatsen en het platteland. In verhand met het uitstellen van het on derzoek in de afdeelingen der Eerste Ka mer van het ontwerp-Braat werd beslo ten voort te gaan met het verzamelen van adhaesiebetuigingen. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft thans per brief aan de Kamer verschillende gegevens omtrent, den zomertijd verstrekt. Het facultatief stellen wordt door Ged. Staten van Noord-Brabant ontraden. Het eindoordeel van Ged. Staten 'is, dat de aan den zomertijd verbonden voordeelen grooter dan de daaruit voortvloeiende na- deelen zijn. In de provincie Gelderland, waar bet onderzoek zich over 15 landelijke en ste delijke gemeenten heeft uitgestrekt, ont raden Ged. Staten het facultatief stellen. Het oordeel van Ged. Staten van Zuid- Holland is, dat algemeen de voorkeur wordt gegeven aan uniformiteit in de tijdsaanwijzing voor het geheele land. Ged. Staten van Zeeland achten het in verhand met de belangen van den land bouw, zeer gewenscht, dat de zomertijd zou worden afgeschaft. De facultatiefstel- ling werd zeer ongcwcnscht geacht. Ged. Staten van Utrecht ontraden facul- tatiefstelling, terwijl hel wenschelijk wordt geacht den zomertijd voorshands te hand haven. Ged. Stalen van Friesland maken in hun advies geen melding van eenige be sparing. Voor Overijsel wordt de faculf.atiefstel- ling door Ged. Staten ontraden, terwijl zij zich onthouden hebben hun oordeel uit te spreken over de al of niet wensche- lijkheid om den zomertijd te handhaven. Ged. Staten van Groningen ontraden f acul tati ef stelli n g Ged. Staten van Drente ontraden even eens facultatiefstelling. Mocht „zomer tijd" gehandhaafd blijven, dan zou aan de bezwaren tegemoet kunnen worden geko men, indien de zomertijd voor een kor ter tijdvak, b.v. van 1 Mei tolt 1 Septem ber werd ingevoerd. Do minister van waterstaat antwoordde, dat de voordeelen, aan de invoering van den zomertijd verbonden, ten aanzien van de verwarming van spoorwegwagons en stations niet noemenswaardig is. Aan ver lichting wordt naar raming f 50.000 be spaard. In het belang van het spoorweg verkeer is het noodzakelijk, dat met aan grenzende landen ten aanzien van de al of niet invoering van den zomertijd over eenstemming bestaat. De minister van onderwijs deelde mede, dat de hoofdinspecteurs en de inspec teurs van het lager onderwijs tot de con clusie zijn gekomen, dat de zomertijd geen schade doet aan de belangen van het onderwijs en geen invloed heeft op het schoolverzuim. De gemeenten (alleen van die gemeen ten, welke door Ged. Staten zijn gehoord) die zich volstrekt tegen den zomertijd heb ben verklaard, zijn in Zeeland: St. Anna- land, Biervliet, Groede, Haamstede, 's-H. Arendskerke, Hontenisse, Kruiningen, Tho- len, Wïssenkerke, Zaamslag, Zonnemaire. Koudekerlce heeft tegen handhaving van den zomertijd geen bezwaar, mits deze 1 September eindigt. Bond voor Gereformeerde Jeugdorganisatie. Deze Bond houdt zijn elfde jaarvergade ring op Woensdag 4 April a.s. te Zwolle. De ochtendvergadering is gewijd aan huis houdelijke zaken. Aan het Jaarverslag, daar te behandelen, ontleenen wij de vol gende gegevens: Bij den Bond zijn aan gesloten (de cijfers tusschen haakjes ge ven de getallen uit het vorig jaarverslag) 1648 (1528) leiders, leidsters en ouder bestuurders van 437 (400) Knapen- en Meisjesvergaderingen op G. G., die sa men tellen 11139 (9888) leden. Het „Ge reformeerd Knapenblad" verschijnt in een oplage van 10.000 (9500) ex., het Gere formeerd Meisjesblad" in een oplage van 3000 (2000) ex. en het „Leidersblad" in een oplage van 1800 (1600) ex. Laatst genoemd blad werd bij de jongste jaar wisseling van een twee-maandelijksch in een maandelijksch orgaan omgevormd. De financieele verantwoording geeft in ontvangsten en uitgaven een som van f 22.408,761/2 en sluit met een batig saldo van f 2286,13i/o. Aan de bondsuitgaven werden toegevoegd een tweede deel van den leiddraad Kerkgeschiedenis, een bro chure „Onze tiende jaarvergadering" en een Meisjes Insigne. De jaarvergadering heeft te voorzien in de periodieke aftre ding van Prof. Dr G. Ch. Aalders en in do vacaturen, ontstaan door het bedan ken der Ilceren H. Algra, Leeuwarden, en B. Kamerling, Rotterdam. De dubbeltal len luiden als volgt: 1. Prof. Dr G. _Ch. Aalders, HilversumJ. E. Kok, Neder- Ilardinxveld. 2. J. Th. Pluyter, Assen S. Wendelaar Bonga, Dokkum. 3. L. van Koeveringe, DierenDs J. Waterink, Zutfen. In de middagvergadering, die om 2 uur aanvangt, refereert de heer J. Strikwerda, directeur eener Kweekschool te Dokkum, over: „Van jongen tot jongeling, van meisje lot maagd" en Ds F. C. Meyster van Rotterdam, over: „De Gouden Poort". IletsubsidieaandenGeref. J ongelingsbond. In de Bondsbesfuursvergadering van No vember vorig jaar Was op een door een der besluurders gedane vraag medegedeeld dat reeds over 1921 een Rijksbijdrage van f 780 Was ontvangen. Nadien is blij kens een mededeeling in het J. Blad van Vrijdag j.l. van huiten af ter kennisse van eenige bestuursleden gebracht dal reeds over 1920 een Overheidsbijdrage groot f 1500 was verleend, dat Jan. '21 aan den Bondsdirecteur D's Vonkenbcrg Was toegezonden. Beide bedragen waren dooi- den penningmeester, den heer De Lange, onder hét hoofd „giften" geboekt- Van de over 1920 verleende Rijksbijdrage van f 1500 was noch aan het Bonds- bestuur noch aan den Bond mededeeling gedaan. Na uitvoerige discussie sprak het Bondsbestuur over dit verzwijgen zijn af keuring uit. Zoow'cl do Bondsdirecteur als de Bondspenningmeesler erkenden dat dit .een verzuim was en betuigden daarover hun oprecht leedwezen. Er was echter volgens hen geenerlei opzet in het spel geweest. Hot Bondsbesiuuv wenschte deze verkla ring te accepteeren, maar daarbij ook nadrukkelijk uit te spreken, dat voortaan in zake alle aangelegenheden van den Bond volledige openbaarheid moet worden betracht, waardoor in het vervolg der gelijke onverkwikkelijke geschiedenissen kunnen worden voorkomen. Failliet verklaard: P. Maat, aanne mer, Kloetinge, en A. de Kam, steen houwer te Goes. Moeder curs us. Evenals het vo rige jaar, geelt Mevr. H. HondelinkVan Voort huysen voor een vijftiental deelneem sters te Waarde, een Moedercursus. Het is een verblijdend teeken, dat althans het opkomende geslacht zich de nieu were inzichten omtrent de Kraam vrouw en Zuigelingverzorging, wil eigen maken. Zeer te betreuren is het, dat ge-» trouwde vrouwen en bakers, op een heel enkele, zeer te loven uitzondering na, niet aan dergelijke cursussen deel nemen. Het zou het komende geslacht zoo zeer ten goede komen, indien ook deze cate- gorïën (moeders en bakers), over "hunne verlegenheid en vooraordeelen heenstapt ten en in grooten getale gingen deelnemen aan dergelijke Moedercursussen. Do Ilengstenvereeniging „Walcheren" heeft aangekocht den hengst Oscar uit de bekende stallen van Gehr. Aernaudts te Sluis. Het fraaie dier, dat Donderdag j.l. op de Markt reeds veel bekijks trok\ mag een groote aanwinst genoemd voor de paardenfokkerij op dit eiland. Middelburg. Gisteravond vergaderde in de Bakkerskamer van het Schuttershof de vereen. „Handelsbelang", onder voor zitterschap van den heer D. Alewijnse, die met een enkel w'oord de vergadering met een enkel w'oord opende. Jaarverslag. Door den secretaris, den heer L. A. Stofkoper, werd vervolgens het jaarver slag uitgebracht, waaraan wij het vol gende ontleenen Ook ditmaal hangt hier en daar over dit verslag een vrij somber waas en staan gedeelten er van in mineur. Het jaar 1922 zag dan ook nog in verschillende opzichten een bestendiging van den ma- laisetoestand, die zijn uitwerking op han del en industrie en als gevolg daarvan op de geheele samenleving maar al te zeer deed gevoelen. Alhoewel in den handel over het alge meen geen directe achteruitgang kan wor den geconstateerd en in sommige bran ches zelfs eenige verbetering valt te be speuren, is deze toch nog verro van be langrijk en is bijzondere inspanning en in sommige gevallen uitbreiding van het za- kengebied noodig om een matig succes te kunnen bereiken. En dit kan nog slechts daar het geval zijn, waar de wis- solkoerskanker het zaken-doen niet to taal onmogelijk maakt. Weliswaar is ook de kostende prijs der producten alsook de prijs van brandstof, gas, electriciteit, em- bailage, enz. aanmerkelijk verlaagd, doch het blijkt, dat in vele gevallen deze daling onvoldoende is om de bedrijven eenigs- zins productief te kunnen exploiteeren. Gelukkig wordt bij de overheid ook een ernstig streven in de richting van bezuiniging geconstateerd en is het te hopen, dat spoedig de niet- of weinig productieve staats- en gemeenteuitgaven nog vercter worden beperkt en hot zeer groote aantal staats- en gemeenteambte naren, die moeten dienen om de dikwijls voor industrie en handel belemmerende omslachtige en overdreven wetsvoorschrif ten te controleeren, wordt teruggebracht tot het uiterst noodige en kleinste aantal Overgaande tot Middelburg en omge ving wijst de secretaris er op, dat oote 1922 nog stond in het teeken van de uit den oorlog geboren malaise. Het win kelbedrijf, voor zoover het consumptiear tikelen betreft was vrij bevredigend; de zaken in luxe en aanverwante artikelen hebben een slecht jaar achter den rug. De secretaris wijst op den durf der Middelburgsche handelaren; een nam deel aan de tentoonstelling te Kopenhagen en thans is een firma aanwezig op de Leip- ziger Messe. Ook wordt melding gemaakt van het met zeer te loven ij'ver voorbe reiden van een herhaling op nog hechter en uilgebreider grondslag van de tentoon stelling voor Handel en Nijverheid te hou den in Mei in het Schuttershof. De brandstoffenhandel ging gebukt on der geringe winst en bovendien oneer lijke concurrentie, terwijl hij mede getrof fen werd door plotseling intrekken der toegestane korting op den prijs van de cokes der gasfabriek, met groote moeite werd een klein gedeelte der reductie ge handhaafd, Vtfor de overigens vrij levendigen han del in granen, zaden en peulvruchten was 1922 ook niet zeer rooskleurig door de voortdurende daling der prijzen en de valuta-malaise. In de bouwvakken was de toestand zeer treurig en ook voor 1923 durft men geen verbetering voorspellen. Wat betreft de industrie, deze ging ge bukt onder de reeds aangestipte lasten. Vooral de ijzergieterij der firma Boddacrt en Co. heeft met ongunstige toestanden te vechten, maar gelukkig is er verbetering ingetreden door de Vitrite Works en heeft ook de Schelde te Vlissingen, waar zoo veel arbeiders uit, Middelburg werken waarschijnlijk voor 1923 nog in alle afdee lingen werk. Overgaande tot het wérken der vereeni- ging zelve, wijst spr. er op dat het aau. tal leden stationair bleef en 136 bedraagt, welk getal te laag is, vooral daar onder het begrip Middenstander niet alleen „de Winkelier" moet worden verstaan. Verder wordt herinnerd aan het jubi leum der vereeniging, aan de werkzaam heden in .verband met de verkiezingen voor leden der Kamer van Koophandel en de actie tegen de annexatie van 't Zand. Verder aan het deelnemen aan de mét succes bekroonde pogingen tot het behoud hot, het garnizoen, aan de actie voor billijker spoorwegtarieven. Ook werd niet vergeten de actie tegen het opdragen van het maken van plannen voor het verbou wen der gasfabriek aan een ingenieur van elders, en inzake het opheffen van den stoombootdienst MiddelburgWol- phaartsdijksche veer en ten slotte aan de aanvankelijke plannen zich direct met de verkiezingen voor Staten en raad te be moeien, wat later Werd het richten van een verzoek aan de verschillende kïes- vereenigingen om bij het opmaken der caiulidatonlijsten aan middenstanders een goede plaats te verleenen. De heer Stofkoper eindigde met den wensch, dat 1922 het dieptepunt van de malaise gezien heeft en dat het licht van herstel tot orde en welvaart dat zich nu nog vaag aan den horizon vertoont, krachtig en in breede banen moge door breken tot heil van onze samenleving. De rekening van den penningmeester, dhr. P. Doets, aanwijzend een goed slot over 1922 ad f 41.39V2 werd op advies van de commissie van onderzoek goedge keurd. Tot bestuursleden werden herko» zen de heeren P. Dloets, L. A. Stofkoper en G. Mes cn tot leden van de commissie voor het nazien der rekening over 1923 werdengekozen de heeren II. F. Mink, II. Meijer en F. Kluiving, die alle de be noeming aannamen. Bij de algemeene besprekingen vroeg de heer Fokker of het niet op den weg der kamer kan liggen na te gaan of zij iets zal doen tegen het opheffen van de rechtbank te Zierikzee. Eenerzijds zou L 1 v I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 1