•Ho 139 Donderdag 15 Maart 1923 37e Jaargang oor 1 jaren oi korler, ILAND, Goederen EERSTE BLAD. Buitenland. Binnenland. M de Provincie. Maart 1923, aanbieden AMES MM I EU. irger Uien, envoedsel Oit nummer bestaat uit twee bladen g JAN LOEFF, zal in het openbaar half 10 uur, bij OEKERKEi met Keukenhuis, en Tuin, nr. 15, groot 257 c.A. wroeger Herberg, Tuin, nr. 16, groot 108 c.A. te zamen. Schuurtje, Erf Tuin, ir. 20, groot 131 c A. Schuurtje, Erf Tuin, 154 c.A. tezamen. Schuurtje, Erf Tuin, 173 c.A- zamen. wterrein, 330 c.A. uwterrein, 390 c.A., bij de met samenvoeg. H.A. Weiland Sprink, Bommeljé. is en Tuin, aan de Vlissingsche 121, groot 214 c.A. nd te aanvaarden bet- 3, 4 en 5 na afloop Dinsdag 20 Maart, te bekomen bi] den udekerke i. om half 3 uur aan 15: Kolenbak, 2 rieten imp, Bedden en De adline, Waschtafel, ird, Kraankoffiekan- els, Meelkist, Tafels, Banken, Stoelen, rooten Spiegel, Hooi- „tauderd, Trapjes, Fornuis, Gerridon, eulsche Potten, Krui- Halster, Brandhout and a mooie Doozen, Maten en Gewichten, :ule, Kcffiemolen, Kis- :n Manden Ledikant, Filter, 2 ornament, 2 Stoelen, onteintjes, Griep, rol leumkan. •en U tegen import jumzijde „SAVANI", eed, alléén zwart, kwaliteit, vervaar 3 wereldberoemde ken te Lyon (Fr.), prijs op aanvraag. LANGERVELti, Zeeburgerstraat 17. i. Gevestigd 1910 op „SAVANI ZIJDE". >P GEVRAAGD 1 f2.50 per 60 K.G., oorschot. Aanb. onder i van dit blad. Goes. X 3 X 4. iroefd voedsel voor imerplanten Gega gehalte aan stikstof iphorzuur 3*/0, kali lakje 15 en 30 cent rijgbaar in de 'i A 94, Middelburg, iet de Roode Pilaren. inde terstond: nabij den Oudendijk, 20 A. 50 cA. geweest bij den heer gsbiljetten met opgaaf en in te leveren ten Notaris PILAAR vóór Maart aanstaande. e n M e i d ij P. J. CEVAAh, Favorite. Drukkers-Exploitanten 009TERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Te!.: Redactie no. 11; Administratie no.58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. OHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259' Zij, die zich met 1 April op ons blad abonneeren, ontvangen de tot dien da tum verschijnende nummers gratis. De Goesche candidatenlijst onzer partij bevat onderstaande namen: Vogelaar, C. P. Dominicus, J. A. Oosterbaan, P. de Jager, J. J. Mulder, L. W. B. A. Schwartz, P. A. Haverhoek, C. Sliggers, B. C. de Putter, P. Wabeke Az., F. Roode logica. Wanneer men zich nog eens te binnen brengt wat alzoo in November 1918 de roode heeren hebben beweerd inzake her vormingen in onze samenleving, dan is wel bijgebleven de kreet: Weg met de Ferste Kamer. Weg ermee. En toch rolode leden naar de Eerste Kamer. Hoe meer, hoe liever. Weg met het „hoogerhuis". Wieg met het „domp'erscollege". Weg1 'mét den ..waarborg der reactie". En toch samenwerken m!et al wat links is om cadeaux gevend cadeaux te ont vangen in den vorm van Kamerzetels. Straks zullen de gekozen provinciale Statenleden dapper meestemmen voor Eerste Kamerleden. Weg met do Eerste Kamter! Die Tweede Kamer nam de wet-Braat aan; de wet tot afschaffing van wette- lijken zomertijd. Wie zien nu uit naar hulple, hulpe uit de Eerste JKLamer, hulp'e van „geldman nen" en „jonkers" en „dompers" en „nietsnutters" Do roode heeren. In „Het Volk" van 9 Maart 1923 leest men „dat het ons n.l. den rooden schrijver het beste lijkt,, dat de Eerste Kamer door het ontwerpi te verwerpen de baan vrij maakt voor een regeerings- p'oging om ieder het. zij'ne te geven." De Eerste Kamer spandiensten verrich ten voor de socialisten? En dan kan de Regeering ieder het zijne geven. Wat vriendelijk! Wat onecht! Wat Onlogisch! Wat typisch sociaal-democratische po litiek! Trouwe opkomst gewenscht. Die kiezers stemmen opl 11 April, a.s. volgens de oude Kiezerslijst, die in 1922 is vastgesteld. Voor de Kamer stemden het vorige jaar ■ongeveer drie miljoen menschen (juist getal 2.928.818). Van deze stemden er op de Roomsch-Katholieken 874.644Anti- Revoluticmairen 402.260; Chr.-IIistori-, schen 318.666. Totaal 1.595.570, dat is bijna. 1.6 miljoen, of 55 procent. Wanneer wij nu aannemen dat het aantal overledenen af vertrokkenen onder de Linkschc en Rechtsche kiezers onge veer gelijk is, dan mag verwacht,dat deze verhouding ook bij de Statenverkie zing zal wórden bereikt. Wij bedoelen nu natuurlijk de stemming over het geheele land. Volgens dien maatstaf zou de Eerste Kamer over eenige maanden kunnen tellen .27 of 28 leden. Eo» zeer geringe meerderheid. Voot de kiezers in onze provincie zij! "'tee* aansporing tot getrouwe opkomst; en voor de antirevolutionaire huisbe zoek (st)ers een reden tot verdubbeling van inspanning. Uit het Ruhrgebied. De drie 'in den nacht van Zondag op Maandag te Buer doodgeschoten Duit- schors zijn gistermorgen te 7 uur in alle stilte begraven. Slechts de naaste ver wanten der dooden mochten de baar vol gen. De Franschen hadden aanvankelijk zelfs geëischt, dat de begrafenis te zes uur zou plaats hebben. In tegenstelling hiermee had de over brenging der beide Fransche officieren met groole militaire praal plaats, waartoe men zelfs speciale troepenafdeelingen naar Buer had doen komen. De lijken werden De Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3. Losse nummersf 0.05 Prijs der Advertentiën: 1—4 regels fl.20, elke regel meer 31 ot Bij abonnement belangrijke korting. in hel raadhuis, welk gebouw met groen was versierd, terwijl er vóór tanks waren geplaatst, tentoongesteld, omringd door kransen, kaarsen, Fransche en Belgische vlaggen, enz. Zoo sart men in alles de bevolking van het Ruhrgebied. De Fransche regeering heeft nu de in- genieurscoinmissie in het Ruhrgebied me degedeeld, dat ca. 4000 Fransche arbeiders beschikbaar zijn voor de Duitschc mijnen en dat er met kans op succes wordt onderhandeld om ook Be'gisohe arbeiders voor dat doel te verkrijgen. Den Duitschen arbeiders zal een ultimatum worden ge steld, waarbij zij, ingeval zij weigeren te werken, met uitwijzing uit de mijnen en hun woningen worden bedreigd. In de buurt van Bottrop hebben Fran sche troepen op een Duitschen goederen trein, die hun sein om te stoppen niet gauw genoeg opvolgde, geschoten, waarbij een stoker door twee schoten in de borst levensgevaarlijk werd gewond. Uit Buer wordt gemeld, dat de beide door de Franschen gearresteerde Schüpo's, Moos en Krause, aldaar Maandagavond in den tuin van het lyceum in tegenwoor digheid van twee Fransche officieren zijn doodgeschoten. De Fransche autoriteiten weigeren elke inlichting hieromtrent. De krijgsraad t.o Recklinghausen velde gisteren een buitengewoon hard vonnis tegen den 50-jarigen bijna geheel blinden „Amtmann" Weiberg 'uit Wanne, die niet tegenstaande herhaalde aanmaning gewei gerd had kolen-req'uisitiebons uit te schrij1. ven. Hij werd tot drie jaar gevangenisstraf en vijf millioon mark boete veroordeeld. Niettegenstaande zijn protest werd hij on middellijk in hechtenis genomen. De moeilijkheden, die de Britsche handel ondervindt tengevolge van den toestand in het Ruhrgebied, gaan echter hoe langer zoo meer de aandacht trekken zoowel van het Engelsche departement als in handelskringen. De debatten in het Lagerhuis over do Engelsche houding t. o. van de Roer kwestie en de geringe meerderheid der regeering (slechts 48 stemmen) worden natuurlijk levendig besproken. Liberalen en labours maken zich ongerust, dat de Fransche politiek van repressaille en on derdrukking opzweping der hartstochten ten gevolge zou hebben, die tot een nieu wen oorlog aanleiding zal kunnen geven. In zakenkringen, zoowel in conservatieve als in liberale, schuift men de moeilijk heden van den handel het meest op den voorgrond. Verschillende bladen wijden aandacht aan den toestand opi industrieel gebied. De „Daily Telegraph'" gééft b.v. een overzicht van den toestand in verschil lende industrieën. Daaruit blijkt, dat de katoennijverheid in Lancashire, evenals de wolnijverheid in Yorkshire, de aarde werkfabrieken In de Midlands evenals werkfabrieken in de Midlands evenals de ijzer- en staalindustrie in het Noorden ernstig hebben te lijden door de blok kade die de Franschen op het Roergebied 'toepassen. De bewering van Fransche zijde, dat de Roeractie geenszins een annexatie ten doel heeft, wordt algemeen met schou derophalen begroet of rondweg' in twij fel getrokken. Hetzelfde geschiedt met andere beweringen van Fransche zijde. De cycloon boven Amerika. Naar uit New York aan de „Times" wordt gemeld, is het aantal slachtoffers van den geweldigen storm, die Maandag j.l. boven vele staten in het Zuiden en midden van Noord-Amerika woedde, thans gestegen tot zes-en-veertig, terwijl het aantal zwaar gewonden de tweehonderd verre heeft overschreden. De aangerichte schade beloopt vele millioenen dollars. De telefoon- en telegraaflijnen, die over honderden kilometers vernield waren, zijn thans door hulplijnen vervangen. Het zal echter nog wel eenigen tijd duren, al vorens men den geheelen omvang der aangerichte verwoestingen zal kunnen overzien. Het ergst woedde de orkaan te Pinson en Deanburg in Tennessee, waar twee- en-twintig personen werden gedood en vijf-en-zeventig gewond. Deze plaatsen zijn bijna geheel met den grond gelijk ge maakt. In de omgeving wist men niets van den noodtoestand in deze plaatsen, totdat een jongen uit Pinson in het nabij gelegen Jackson aankwam. Hjj had zich met levensgevaar door den stortvloed en in de volslagen duisternis in allerijl daar heen begeven om hulp te halen. In Kentucky zijn negen personen ge dood en tachtig gewond; de schade in dien staat wordt geschat op een millioen dollar. In Ohio werden twee personen gedood; het aantal gewonden is echter zeer groot, daar vele personen door den geweldigen wind tegen gebouwen werden geslingerd of door stukken puin werden getroffen. De publieke bedrijven en ver keersmiddelen in Michigan leden een schade, welke op anderhalf millioen dol lar wordt geschat. In den staat Wisconsin viel zooveel sneeuw, dat het geheele ver keer er door werd stopgezet. Door een defect aan de centrale te Kilbourn werd de stroomvoorziening van twintig steden afgesneden. In dezen staat gingen echter geen menschenlevcns verloren. Te Chicago heeft men urenlang ge tracht, per draadlooze de „gestrande" treinen te vinden, waarbij de medewerking van particulieren, die een ontvangappa raat bezaten, werd ingeroepen. De graanuitvoer uit Rusland. Te Riga zijn nog 78 wagons met Rus sisch graan aangekomen, dat uit Rusland is uitgevoerd. Dagelijks passeeren van 50 tot 120 wa gons met Russisch graan door Pskof, dat via Estland wordt uitgevoerd. Er werden van dit graan monsters ge- Rokken, om deze te Londen te laten onderzoeken. In Estland is men van mee ning, dat een groot deel van het uitge voerde graan eigenlijk Amerikaansch graan is, dat bestemd was voor de hongerlijden den in Rusland. Amerikaansche medicijnen en andere artikelen worden in groote hoe veelheid in de randstaten verkocht. Den vijfden Maart zijn door Letland 30 wagons met levensmiddelen voor de Russische hongerlijdenden gepasseerd. In de sovjet-pers wordt verklaard, dat Rusland 10.000 ton graan aan de inwo ners van het Roergebied heeft gezonden. Ten opzichte van het Russische graan, dat wordt uitgevoerd, is men te Riga de mcening toegedaan, dat daardoor het ge vaar voor de verspreiding van besmette lijke ziekten in West-Europa kan worden vergroot. Een deel van dit graan toch is als belasting in natura bij de boeren geïnd, door wien het deels in geheime bergplaatsen was verborgen. In tal van streken, waaruit dit graan afkomstig is, heerschen typhus en andere besmettelijke ziekten. ('Pel.) Korte berichten. 'Uit Weenen wordt gemeld, dat het gebouw van het vroegere keiz,er- 1 ij k Russische gezantschap aan de Sovjet-missie te Weenen wordt toe gewezen, waartegenover de Sovjet-regee ring het gebouw van het vroegere Oosten- rijksch-Hongaarsche gezantschap te Pe tersburg aan Oostenrijk afstaat. Uit Neusatz in Zuid-Slavië wordt gemeld, dat onbekende personen b o m- m en hebben geworpen in de bu reaux van het aldaar verschijnende Deut sche Volksblatt. De ontploffing, die volg de, vernielde de geheele drukkerij. Dit is in de paar maanden van 1923 reeds de derde soortgelijke aanslag op een dag bladdrukkerij in Zuid-Slavië. In Madrid hebben alle arbeiders 24 uur gestaakt uit protest tegen een gepleegclen moord. Er staakten 300.000 arbeiders. Enkele botsingen met de po litie hadden plaats, waarbij velen wer den gewond. De Belgische regeering heeft een stap vanwege den paus ter bemidde ling t us schen Frankrijk en Duitschland af ge we ze n. Havas méldt uit Parijs, dat vol- feens -een officieel co-m'niuniquó van de - ainhassadeursccwiferentie het ge bied v,a,n Wilna is toegewezen a-an Polen. In het k'olenbelkk'en van Mora- visch'-Ostrau s t a ken t h a n s c. a. 41.000 arbeiders. Het dagelijksche Verlies aan loon bedraagt 2.000.000 Tsjechische kronen. Volgens de bladen zijn de kos ten vian het levens on d erhoud in Oostenrijk in de vorige maand weer met 6 (piet. omfhoioggegiaan, zoodat dus tegenover de daling der prijzen ge durende de maanden September tot December een verhooging staat van in totaal 9 pelt., hetgeen vooral is toe jte schrijven aan de verhooging der -douanerechten, belastingen en wo- ninglhuren. De Duitsche communistische afge vaardigde Eisenberger, die bij het jongste schandaal in den Beierschen Landdag had verklaard, dat hij voortaan nog slechts met de revolver in de hand het spreekgestoelte zou betreden, en tegen wien intusschen een vervolging wegens hoogverraad is ingesteld, is sinds enkele dagen verdwenen. Men vermoedt, dat hij zich naar sowjet-Rusland heeft begeven. De Duitsche posterijen hebben, daar het verkeer met Zuid-West-Europa ten gevolge van de bezetting van de Roer per spoorweg aan groote moeilijkheden on derhevig is, een directe postver binding mét Spanje en Portugal over zee via Hamburg en Bremen ingericht. In de haven van Hamburg hebben Dinsdag twee groote branden plaats gehad. Een aan boord van het Engelsche s.s. Benvenuto, dat een lading copra aan boord had en een in de maal derijen in Hamburg, waar fabrieksgebou wen met een oppervlakte van 10.000 vierk. M. geheel zijn vernield. De schade loopt in de milliarden. Modern Heidendom. Gisterenavond heeft Louis Couperus een voordracht te Den Haag gehouden in de Koninklijke Kunstzaal Kleykamp. Daar het 'n beetje adat wordt het podium van dezen schrijver met eenige verfijning aan te kleeden, was ook hier een waar dig spreekgestoelte opgericht met mat- paarse draperie, een mooi Boeddha-beeld, twee bouquetten en een sfynx aan de voeten van den .spreker. Een mei koor log in Den Haag? Geruimen tijd reeds heeft de Ilaagsche Bond tot bestrijding der Duurte den strijd aangebonden tegen de hooge prijzen van de meest noodzakelijke levensbehoeften. Reeds lang profiteeren de leden van een overeenkomst, waardoor zij eerste kwa liteit vleesch bekomen, ongeveer 30 pet. onder den hier ter stede geldenden prijs. Maar ook de burgerij kan reeds van den arbeid van dien bond profiteeren. Is de broodprijs in de groote steden 27 c. p.,800 gram, een met 1 Maart opgerichte bakkers organisatie levert thans 't melkbrood van de beste hoedanigheid voor 24 cent. Sinds eenigen tijd ook leverde de zuivel- inrichting De Concurrent de prima volle melk voor 18 cent per liter. Toen nu Dinsdag ook do melkinrichting De Sier- kan besloot haar melkprijs tot 18 cent te verlagen, heeft De Concurrent onmiddel lijk besloten van heden af haar prijs van volle melk op 16 cent te stellen. Allerlei. Gedep. Staten van Gelderland besloten de Tijsten van den Vrijheidsbond te Tiel ongeldig te verklaren, omdat de candi- dat.en ook op andere lijsten voorkwamen. Het partijbestuur der S. D. A. P. heeft zich tegen het wetje, betreffende den in voer van schoenen verklaard. De communist Collij te Amsterdam is uit zijn partij geworpen. Er was ruzie tusschen hem en Wijnkoop. Bij het departement van Oorlog is een wetsontwerp tot aanvulling der militaire pensioenwet ontworpen, waarin o. in. is opgenomen dat de tijd op wachtgeld door gebracht, als voor pensioen geldende diensttijd zal worden beschouwd. I l il IH—W IMMIIWI mi iiMMrawMMgwMrngnji D-e -g o-ed'lco-op e r-eizen dei- Ze-el-and. De stoomViaartlmlaatschia-Pf pij Ze-eland, die vorige jaren taiet de goedkOope week-end tickets reeds groot succes Ihiad -en vele- een aange naam. reisje naar Folkestone en pmi- Igeving deed mialkte-n, [heeft thans die ge-- legienheid om' 'dit Imooie de-el van hn- gielands Zuidkust te bezoeken nog goedkoop-er gesteld, welke biljetten al leen gelden op .Vrijdag, Zatèrdaig en Zondag-. iVo-or déz-e reizen zijn g-een paspoorten inoodig en is een bewijs vian Ned-erlanderscbap 'met portret vol doende. Maar bovendien blij ven de- week-end- biljetten geldig. Deze zijn van verschil lende prijzen. Deze biljetten kunnen genomen worden van Vrijdag tot en piet Zondag, Maandag of DinsdagVan iZiaterdag tot -en tenet Ma-andag of Dins dag en van Zondag tot en 'met Dins dag. Ook' Vo-o-r -deze reizen op genoem de dagen zijn -alleen bewijzen van Ne derlanderschap !met. portret vereiscb-t. Vergeten rnlaig niet worden dat het seizoen in Engeland reeds begint niet Pascben en duurt tot September, dus is ,-er -meer tijd voor die reisjes da,n bier. Middelburg. Gisterenavond omstreeks 9 Uur brak een schoorsteenbrand uit ten h'uize van den heer Reijnierse aan den Noordsingel. Door personeel van de ge- meentefabricage en politie werd na weg breken van een deel der schoorsteen de brand met een minimax g-ebluscht. In verband met den vrij; hevigen wind liet de brand zich eerst gevaarlijk aanzien en bleef na het blusschen een gemeente werkman zich nog ter plaatse op houden tot geen enkele reden voor on gerustheid meer bestond. lerseke. Men deelt ons mede, dat mr. J. A. de Wilde morgen (Vrijdag)avond niet in „Eben-Haëzer", maar in de Chr. School zal optreden. Krabbendijke. Woensdagavond gaf de Chr. zangvereeniging „Halleluja", direc teur dhr. Waterman, haar 3de uitvoering. Ds de Jonge opende de vergadering en sprak een kort inleidend woord, waarna, de zangvereeniging een 14-tal nummers ten gehoorc gaf, afgewisseld door solo zang van een der leden met orgelbegelei ding van den organist. Met onverdeelde aandacht werd dit alles aangehoord, 't Was voor zanglicfhcbbers een genot volle avond. Grijpskerke. Door een viertal Raads leden was inzake het verzoek van het bestuur der Chr. school om een voor schot krachtens art. 101 der L. O.-wet, een raadsvergadering verzocht, die Maan dag gehouden werd. In de vorige verga dering was een voorstel van B. en -W.' dienaangaande met 43 st. verworpen. Toen was echter niet gestemd over het verzoek van het schoolbestuur zelf, dat nader in een ingezonden stuk in ons blad is uiteengezet. Dit werd nu Maandag met 43 st. aangenomen. Vóór stemden de heeren Rotte, Vos, Louwerse en Fran- cke en tegen de weth. de Visser en Wisse en dhr. Huijsman. De voorzitter deelde nog mede, dat. hij dit besluit, hetwelk z. i. in strijd is met de wet, ter vernietiging zal voordragen ingevolge art. 70 der Ge meentewet. Driewegen. De Chr. zangvereeniging „Hosanna", onder directie van dhr. J. van Westen, hield op Woensdag 14 Maart 1923 in de Ger. Kerk alhier haar 4e uit voering. Vóór de pauze werden een 8-tal liederen gezongen en na de pauze 7 lie deren. De jonge vereeniging kweet zich zeer goed van haar taak. In de pauze speelde de directeur op het orgel o. a. Eliza's vlucht, hel haantje van den toren, enz. De opkomst was redelijk goed. Ds. Brouwer opende de vergadering met een voorwoord, terwijl hij bij het einde een slotwoord sprak en met dankzegging ein digde. Oostkapelle. Woensdagavond trad hier voor de Geref. Jongver. in de Geref. Kerk op de Weleerw. heer ds R. v. d. Kamp van Barendrecht, met het onderwerp: „De kracht der dwaling". Deze titel ontleende spr. uit Paulus brief aan de Thess., waar in de apostel schrijft over de dingen die geschieden vóór Jezus' wederkomst. Op duidelijke wijze behandelde spr. onder welke eigenaardige omstandigheden Pau lus en Silvanus daar gewerkt hebben, onder menschen, die openlijk betuigden niet genoeg te hebben aan het Christen dom, en hoewel zij te Berea beter wa ren, toch werd Berea niet een bloeiendo kerk, men hoort er niet meer van,, Thes- salonica blijft bestaan als gemeente. Onder verwachting van de spoedige wederkomst des Heeren en aanbrekende vervolging en geestdrijvende personen, die ook de aardsche roeping trachten niet te laten uitvoeren, moest Paulus juist over hel vraagstuk van wederkomst en leven na den dood spreken en hen doen verstaan hoe te denken over die dingen. Spr. zegt verder, dat het betoog van Paulus dan gaat over de tijdsbedeeling waarin gezon den zal worden de kracht der dwaling, dat ze de leugen zullen gelooven, noemt dan kenmerken op hoe de menschen ook toen reeds, steeds willen weten wat voor ons verborgen is en willen zijn wat God ver biedt. Hij besprak verder de drie groote tijdperken der geschiedenis die voor de belijders van de Drieëenheid Gods van zoo groot belang zijn om op te merken. Daar is geweest het tijdperk van Adam tol Noach, toen God de Vader vooral op den voorgrond is getreden om den men schen Zijn wil en >vef te geven en het persoonlijk, huwelijks-, huiselijk leven op een gevallen aarde terug te brengen naar haar scheppingsdoel, doch dit tijdperk is geëindigd met verwerping van dat alles doojr de menschen en afgesloten door den zondvloed. Daar is geweest het tijd perk Noach tot Jezus Christus, als Israël eerst wandelde naar het goeddunken van zijn hart, er wel veel verwachting was naar den Messias, maar als Hij komt wordt miskend. Op Golgotha wordt dit tijdperk afgesloten. En dan ten slotte het tijdperk waarin de Heilige Geest op den voorgrond komt, door de uitstorting en zijn werking in de N.-T. gemeente. En dat tijdperk zal niet anders worden af gesloten dan door verwerping, misken ning, vernietiging en uitblusschen van dien Geest. Daarvan worden de teekenen nu gezien. Het moderne heidendom, dat eerst Gods Woord, dan God zelf niet meer wil kennen en dan steeds dieper gaat zinken totdat het geestelijke nacht wordt en dan wordt waar Paulus' woord: Hij zal komen als een dief in den nacht. Veere. Dinsdag hield de Coop. Boeren leenbank haar algomeene vergadering ia het lokaal „de Vriendschap". De voorzit ter heette de aanwezigen welkom en be treurde de slechte opkomst. (Van de 127 leden waren slechts 24 aanwezig.) De kas- -

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 1