Uit Provincie. Staten-Generaal. Kerküienws. (den heer v. d. H.) werd op de afschei dingsvergadering te Utrecht toen opgedra gen, om met Ds Kersten de mogelijkheid van een samengaan of ineensmelten (van plattelandersbond en Staatk. Geref. par tij) te bespreken. Onmiddellijk voldeed Ds K. hieraan. Op een vergadering te Rotterdam met de rechtsche plattelanders verklaarde Ds K. als zijn persoonlijke meening, dat ineen smelting mogelijk was, door de lijst der Staatk. Geref. partij ongedaan te maken en er daarna de candidaten der recht sche plattelanders in te lasschen. Ds K- meende daardoor het landbouwende ele ment te versterken, dat naar zijn meening op de candidatenlijst der St. Geref. partij werd gemist. Alhoewel ik (de heer v. d. H.) het ge vaarvolle hiervan naar voren bracht, ver klaarde Ds K., dat hij zijn besturen ermee in kennis zou stellen, terwijl eenzelfde handeling onder de rechtsche plattelan ders zou plaats vinden. Half Februari heb ik (de heer v. d. H.) met Ds Kersten de verdere bespreking over wederzijdsche overneming van can didaten gehouden. Ds K. zou toen een regeling zien te treffen. Daarna werd op Donderdag 22 Febr. Ds K. opgebeld, die onmiddellijk uit de Tweede Kamer te 1 uur te Rotterdam aankwam, waar vergaderd werd en men de regeling, welke Ds K. zou voorstellen, wenschte te hooren. Ds K. deelde nu mee, dat er ernstige bezwaren waren voor het verplaatsen van de St. Geref. candidaten, waarom besloten werd afzon derlijk op te treden en zoo mogelijk na de verkiezingen tot overeenkomst te gera ken. Een en ander blijkt ten overvloede uit een brief, door Ds K. zelf den heer v. d. H. toegezonden, waarin bovendien het reeds stellen van candidaten in een enkele provincie betreurd wordt. V o o het behoud van den zo m er t ijd. In „Krasnapolsky" te Amsterdam tel den eenige leden van het comité tot be houd van den Zomertijd ijverig verder de bijvalsbetuigingen voor het doel van het comité en het aantal inzendingen nam sinds Vrijdag j.l., den oorspronkelijben sluitingsdag van de inzendingen, nog ge weldig toe. Telde men toen reeds 150.000 bijvalsbetuigingen, thans is dit aantal tot meer' dan het dubbele vermeerderd on gisteren, den laatsteu dag, dat particu lieren inzendingen konden doen, hadden ongeveer 320.000 Nederlanders zich voor het behoud van don zomertijd verklaard. Overtreding van de arbeids wet. Tegen het gemeentebestuur van Arnhem is vanwege de Arbeids-inspectie proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Arbeidswet, omdat zonder verlof van die arbeidsinspectie meermalen over werk is verricht aan do gemeentelijke drukpers. Volksbond tegen D> r a n lc m i s- b r u i k. De Algemeen© Vergadering dezer ver- eeniging zal dit jaar den 24en Juli to Zutphen gehouden worden; de af deeling aldaar herdenkt dan tevens haar 25-jarïg bestaan. Onder meer zullen voorstellen behandeld worden betreffende de oprich ting van plaatselijke jeugdafdeelingen, en, door de plaatselijke afdeelingen te voeren actie, tot het in het leven roepen van een politieverordening, waarbij* het ver boden is, personen in tapperijen toe te laten, die meermalen wegens dronkenschap veroordeeld zijn. L e g e r d es Heils. Het Leger des Heils bericht ons, dat de Stichting haar Jaarlijksche Zelfver- loochenings-aanvrage houdt van 24 MrS tot 7 April a.s. Deze Aanvrage brengt voor de Heilsoldaten een paar weken van extra ingespannen arbeid mode, daar zij er dan op uittrekken om gelden voor hun werk bijeen te brengen. Bovendien geven zij zelf (en de meesten hunner behooren tot de arbeidende klasse) niet onbelangrijke bijdragen, die velen hun ner ten deels bijbrengen door zich het een of ander voedings- of genotmiddel gedurende die week te ontzeggen. Daar aan ontleent de Aanvrage haai' naam. De opbrengst dezer Aanvrage komt vooT de eene helft het werk in Nederland ten goede, en voor het andere deel aan den Zendingsarbeid. Uit het Oentraalfonds hiervoor subsidieert het Leger des Heils het werk op de onderscheiden zendings- velden. Alle landen, waar het Leger des Heils arbeidt, dragen in dit fonds hun deel van de Z.V.-Aanvrage bij. Ook de arbeid in Nederland heeft drin gend behoefte aan steun, en het hoopt dien bij de komende Aanvrage ruimschoots te erlangen. Waarschuwing. De Commissaris van Politie te Velsen waarschuwt dringend in het algemeen belang geen handelsrelaties aan te knoo- pen met G. Glass, wonende in de af deeling Santpoort-Rozensteijn, gemeente Velsen, en N. Zoontjes, bakker en winkelier, te Velseroord (Kalverstraat), gemeente Velsen, alvorens inlichtingen te hebben ingewonnen bij den Commissaris van Politie voornoemd. De Prov. Statenverkiezingen. De burgemeester der gemeente Hooge- veen ontving op den dag der candidaat- stelling voor de Prov. Staten de candida tenlijst der Communisten per post. Het hoofdstembureau heeft deze lijst buiten aanmerking gelaten, als zijnde niet inge leverd overeenkomstig art. 40 der Kies wet. Tegen dit besluit was beroep inge steld bij Gedep. Staten van Drente. Dit college heeft het beroep afgewezen. Vloek verbod. B. en W. van Zwijndrecht stellen voor in de verordening regelende de straat- politie, gelijk die thans luidt, in te voe gen de volgende bepaling: Het is verbo den, op straffe van hechtenis van ten hoogste zes dagen, in het openbaar of van de openbare straat of weg zichtbaar, op welke wijze of door welk middel ook, God te hoonen, te lasteren, dit te bevor deren of daartoe gelegenheid te geven. Land- en Tuinbouwongevallen- w e t 1922. Het ligt in de bedoeling van den Mi nister van Arbeid, om ie bevorderen, dat van de Bedrijfsvereenigingen, welker sta tuten bepalen, dat de leden der vereeni- ging onderling aansprakelijk zijn voor de schulden der vereeniging en dat de aan sprakelijkheid van een lid nog gedurende een jaar na zijn uittreden blijft bestaan, geen hoogere zekerheid zal worden ge vorderd clan een derde van liet bedrag, dat de Bedrijfsvereenigingen ingevolge art. I van het K. B. van 26 Jan. 1923 aan zekerheid zouden hebben te storten, tot een maximum van een honderdduizend gulden. Indien dus b.v. het bedrag van de zekerheid overeenkomstig art. I van bedoeld K. B. voor een Bcdrijfsvereeni- ging zou bedragen {90.000, zal dat be drag tot een derde daarvan, derhalve tot f 30.000, worden teruggebracht. Wachtgeld jaren golden niet voor pensioen. Naar de „Tel." verneemt ligt het in het voornemen van den Minister van Financiën om de pensioenwetten 1922 voor do rijksambtenaren in dier voege te wijzigen, dat de tijd, op wachtgeld door gebracht, niet medetel t als diensttijd, welke met pensioen zal worden vergolden. In do pensioenwetten voor de militairen komt geen bepaling voor, dat de tijd, op wachtgeld doorgebracht, met pensioen vergolden zal worden, doch door den Minister van Oorlog is een wjj'ziging van de militaire pensioenwetten in dien zin in uitzicht gesteld. In verband echter met het voornemen om de burgerlijke pensioenwetten in be doelden geest te wijzigen, zal een her ziening van de militaire pensioenwetten achterwege blijven en zal dus de tijd, op wachtgeld doorgebracht, niet medetellen als diensttijd welke met pensioen vergol den zal worden. Door een auto a a n g e r ep den. Maandagavond omstreeks kwart over tien is loi.j de Abeele, in de ge meente Koudekerk©, een man aange reden door een ,auto, komende van Middelburg en bestemd naar Vlissin- gen. De man brak het linkeronder been. De tram van half elf uit M'burg nam den man mede naar Vlissingen en werd hij naar het St-Joseph-zie- kenhuis overgebracht. De toestand van den man is 'gelukkig niet ernstig. De oorzaak van ae aanrijding is onbekendl. (VI .Crt.) Tuinbouwzaaizaadkeii- r i n g. Als keurmeester voor de T. Z. K., ingesteld door de Ned. Mij. voor Tuinbouw- en (Plantkunde, zal voortaan optreden de heer S. A. de Visser Jr. te Kruiningen, die gaarne aan allen inlichtingen zal verstrekken. De treindienst. Aah de Me morie van Antwoord op de water- staatsb-egrooting ontleenen wij het vol gende Het mogelijke wordt gedaan, om aan den wensch tot verbetering van de aansluitingen naar België tegemoet te komen. De te 7 u. 3 m. voormiddag uit Vlissingen verlrekkende sneltrein zal geen dadelijke aansluiting naar België (kunnen verkrijgen. Deze trein kan niet gewijzigd worden in verband met de provin. bootverbindingen van Zeeuwscn-Vlaanderen te Vlissingen en te Vlake, terwijl het overleg met de Belgische spoorwegen, om den trein uit Roosendaal te wijzigen, geen resul taat heeft opgeleverd. -Verbeten ng van de ha ven van Vlissingen. Uiteraard zal de minister rekening houden mei het door de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal uitgebracht votum. Hoezeer wellicht thans ©enige nei ging bestaat gebruik van Vlissingen als aanloo'phaven te maken, is het toch, maar hij meent, nog geenszins zeker, dat de verwachting inderdaad zal worden verwezenlijkt. Intusschen zou, wanneer de noodige fondsen wor den beschikbaar gesteld, de uitvoering zoodanig kunnen 'worden geregeld, dat de werken in vier jaar gereed zou den kunnen zijn. Oiider het voorbe houd van het beschikbaar zijn der benoodiigde gelden zal de bouw van den kaaimuur 2i/2 jaar vorderen. Wel licht zou een deel' van de haven n.l. dat nabij het Zuidelijk einde van den kaaimuur reeds 2 jaar, nadat met den bouw van den muur is begonnen, in gebruik kunnen worden genomen. Er zal naar worden gestreefd dat 'met het bauwen van den muur in 1923 kan worden laangevangen. De kosten van de havenverbetering worden thans op f5.400.000 geraamd. In die kosten zijn niet begrepen, die voor bet aanbrengen der aansluitin- en van deze sporen aan het bestaan- e spoorwegnet, evenmin als de kos ten van de outillage van de haven, daargelaten voor wiens rekening een en ander zal moeten komen. In totaal schijnt derhalve een uitgave tusschen 6 en 7 (millioen gulden met de totstand koming gemoeid te zullen zijn. Middelburg. Onder liet personeel van de meubelmakersfirma Belderok Van Roo alhier is, in verband met de aan gekondigde 10 pet. loonsverlaging, sta king uitgebroken. (N. R. C.) Thans stelt ook de heer J. G. Kui pers, B.-K. lid van den raad, zich niet hei-kiesbaar, dat is het zesde lid. De pjolitie heeft oen valschen zil veren rijksdaalder in beslag genomen, donker van kleur en zoinder randschrift. Maandagavond heeft voior de vereen, tot behoud van Walcheren's natuur- en stedenschoon „Nehalennia" de heer C. Sïp'kes uit Haarlem een lezing gehouden over „plantengroei en natuurschoon oi> Walcheren en in Westelijk Z.-Vlaanderen". Sp'reker, die word ingeleid door den voorzitter der vereeniging, den heer L. J. van Voorlhuij'sen, heeft aan do hand van een groote serie duidelijke, zeer fraaie lantarenplaatjes, veel belangwekkends ver teld van het plantenleven in bovenge noemde deelen van ons gewest en er op gewezen dal aldaar vele zeldzame soorten (b.v. orchideeën) in het wild voorkomen, wat deels is toe te schrijven aan den invloed van dun warmen golfstroom. Ver der hield spreker een betoog voor be planting der duinen met dennen, gelijk in Noord-Holland met goed succes is ge schied. Dit zal het cenige middel zijn oini de duinen blijvend vast te leggen. Thans zijn de konijnen nog een bezwaar, doch spr. hoopt dat do nieuwe Jachtwet hierin verbetering zal brengen. Deze dennenbe planting zou zeer tqt de schoonheid van hot duinlandschap bijdragen. Goes. Zooals reeds vroeger is ge annonceerd, zal Maandag 19 Mrt. des avonds' 7 u. ds. J. Koekebafcker in de Dtoopisgez. Kerk spreken over: „Het oordeel Gods". Gisteravond vergaderde het Be stuur van de afd. „Pro Itege" met de Chr. Jongemannen, die volgende week' den militairen dienst moeten intreden. Dis P. J. Steinz, voorzitter der .afdee- ling, sprak een hartelijk woord tot de vertrekkenden; wees hen op hun plicht om ook in de kazerne zien den naam van Jezus Christus niet te schalmen, en reikte hen namens de afd. een Bij bel in slap linnen band uit, met een opdracht, waarin aan de jongemannen een reistekst werd medegegeven. Na dat ds Steinz door ambtsbezigheden geroepen de vergadering verliet, werd deze nog, voortgezet onder leiding van den heer L. Smit en werden den jon gelieden nog verschillende goede wen ken medegegeven, ook ontvingen ze een exemplaar van „Onze Gids" en Van de brochure „Pro Rjege". Tent slotte droeg de voorzitter ben nog: met gebed op in de hoede des Hoeren. Door inet bestuur werd namens het Verband Zeeland uit de kas onzer af deeling een bedrag van 'f30 gezonden aan het Militair Tehuis te Middelburg en een even groot bedrag aan (het Tehuis te Bergen op Zoom. De heer F. A. Hiller te Mid delburg heeft aan het Chr. Gemengd Koor bericht wegens ziekte, morgen avond aan de zanguitvoering niet te kunnen meewerken. Die heer Nic van Wensen te Utrecht werd echter be reid gevonden, zijn plaats in te nemen. Bij IC. iB. is mtet zes (maanden ver lengd (de termijn, binnen welken de onteigening vaii de niet in der minne aangekochte ter onteigening aangewe zen eigendommen ten behoeve van aanleg van spoorweiglijnen van Goes over 'sHeer Arendskérke, Borsselen en Hoe dekens kerke naar Goes, van Goes over 's Heer Arendskerke na,a,r het Wolphaartsdijksche veer en van Goes naar Wemélding© bij den rech ter moet zijn aangevraagd. Vlissingen. Maandagavond werd in het Militair Tehuis alhier, een gezel lig samenzijn gehouden met de mili tairen der vestingcampagnie, die de zer dagen den dienst verlaten. De ver trekkenden werden in hartelijke bel woordingen toegesproken door den vader van het Tehuis, den heer Van Heijningen, 'waarna de avond verder werd doorgebracht met muziek, zang1 en voordrachten, waartoe verschillen de vrienden van het Tehuis hun méde- werking verleenden. Gisterenavond werden de militairen nog toegesproj- kén door den heer P. G. Laernoes, waarbij deze het groote belang uiteen zette van toetreding tot den Vrijwil- ligen Landstorm. Velen van hen tra den daarna tot den landstorm toe. Gisteravond herdacht de Chris telijke Patroonsvereeniging „Boaz" in het Militair Tehuis haar 10-jarig be staan, onder voorzitterschap van den heer A- Iluson. Na de gebruikelijke opening, sprak de voorzitter ©en wel komstwoord en herinnerde daarna aan de oprichting der vereeniging op 13 Maart 1913, en wees er op, dat reeds in 1894 een afdeeling „Boaz" hier ter stede werd opgericht, die echter later weer ophield te beslaan. Hoewel het bestuur dankbaar op de aügeloopen jaren mag terugzien, is het niet vol daan, daar nog zoovele christen-pa troons zich. aan hun roeping onttrek ken en ook de belangistelling der le den te wenschen overlaat. Spr. sprak de hoop uit, dat in de komende jaren de vereeniging onder Gods zegen moge toenemen in bloei en innerlijke kracht. Ten slotte sprak de voorzitter nog woorden van dank tot de afgevaar digden van de afdeeling van „Patri monium", er op wijzende hoe noodig het is, da.t vooral in dezen tijd de christen-pa troon en christen-arbeider samenwerking zoeken op het terrein van bet sociale leven. Hierna gaf de secretaris, de heer van den Bergen, een overzicht over hetgeen in het af- geloopen tijdperk was verricht en o.a. wees op dé vele resultaten, welke be reikt werden door hét oprichten der „Boaz-Bank", die voor de midden^ stand vim groot belang mag worden geacht. Tot Bestuursleden werden ge kozen de heer P. Som'mjeijer en L. Back, terwijl de heer P. J. Pluijmers met algetnleene stemmen werd her kozen. De heer J. de Bruijne sprak als voorzitter van „Patrimonium" een felicitaliewoord. Ten slotte nam do heer Huson als voorzitter afscheidt van „Boaz", wegens vertrek naar el ders, terwijl hij dank bracht aan be stuur en ieden voor de aangename Samenwerking. Mlet een gevoel van weemoed verlaat spr. de vereeniging, welke hij gedurende 10 jaar als voor zitter heeft mogen diehen. De heer H. Wegeling Sr. sprak hartelijke woor den van dank tot den scheidenden voorzitter vooral het, werk, hetwelk hij in het belang der vereeniging heeft verricht en wenschte hem ook in zijn nieuwe (woonplaats Gods zegen toe. 's-Gravenpolder. Dinsdagavond had in de openbare school de eindles plaats van de eerste helft van den landbouw- cursus. De leerlingen gaven blijk dezen winter, met vrucht, de lessen gevolgd te hebben, terwijl ook verschillende oud- leerlingen nog tegenwoordig waren. Bij hot einde sprak dhr. Stevens, landbouw-con- sulent, de jongelingen toe om dezen zo mer niet alles te laten rusten, maar zooveel mogelijk alles bij te houden, want zij zijn nog slechts opi de helft van hun doel. Voorts dankte hij dhr. Polderninns als onderwijzer voor do aangename wijze waarop hij les geeft, benevens 'de com missie van toezicht voor hun tegenwoor digheid. En het gemeentebestuur voor liet beschikbaarstelléh van een verlicht en verwarmd schoollokaal, benevens het da- .gelijksch bestuur voor hun tegenwoordig heid. Hij uil. den wensch dat ooik hiel de vruchten van het onderwijs gezien zul len worden. N. en St. Joosland. Heden herdenkt, de heer I. Cat.sman den dag, waarop hij! voor 25 jaar als gemeentebode in functie trad. Burgemeester en wethouders gin gen hem officieel cainplimentccren en overhandigden hem een stoffelijk bewijs van waardeering. lerseke. Wij herinneren onze Anti- rev. lezers te lerseke en omgeving', als mede geestverwanten, aan de spreek beurt van mr. J. A. de Wilde op Vrij dagavond a.s. Zeer velen zullen zeker dezen eminenten spreker gaan hooren, om door zijn bezielend woord aange vuurd te worden voor den a,.s. stem busstrijd. Laten ook vele vrouwen dit maal ééns gaan luisteren! Aagtekerke. In de Dinsdagmiddag ge houden vergadering van den Gemeente raad werd tot lid der Commissie van Toezicht op het L. O. benoemd dhr J. Geensen, onderwijzer aan de Bijz. Lagere School. Tot leden van de Schattingscom- missie voor dc Rijksinkomsten-belasting worden benoemd dhrn J. do Visser, J. Moons, S. Bossclaar en P. de Visser. Besloten werd instemming te betuigen met het adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken inzake verlenging van den werktijd. Het kohier voor de Honden belasting voor 1923 werd vastgesteld. Van bet bestuur van de Diaconieschool was een verzoek ingekomen om een voor schot op de van gemeentewege te ont vangen vergoeding ingevolge artikel 101 der L. O.-wet 1920. Waar dit bedrag meer was dan aan eein overeenkomstige Lagere school over de laatst afgesloten rekening was uitgegeven, na aftrek der schoolgelden, stelden B. en W. voor", een geringer bedrag te geven. Naar aan leiding ook van een sindsdien ingeko men schrijven van het Schoolbestuur, stelde dhr Kodde voor ,het voorschot eenigszins te v-erhoogen, waartoe werdl besloten. De voorzitter stelde voor, om, gezien de moeilijkheden, die zich voor doen bij het constateeren van overtre dingen, het onderhoud van planken en leuningen van de voetpaden voor reke ning der gemeente te nemen. Dhr Mal- jaairs is daar sterk tegen, hij vreest groote kosten voor de gemeente en een nog minder goeden toestand, hij zou integen deel B. en W. willen uitnoodigen strenger toe te zien op dit onderhoud. Ook dhi" Kodde en Moens verklaren zich tegen dit voorstel. Waar in het algemeen de Raad: zich niet met het idee kan vereeni gen, wordt dit voorstel ingetrokken. Ben uitvoerige discussie ontspint zich daarna oveT het onderhoud van den Kloosterweg en de mogelijkheid van bestrating van dien weg. Een beslissing daaromtrent wordt echter nog aangehouden. Stoppeldijk. Daar in deze gemeente in den laatsten tijd inbreken en stelen aan de orde van den dag is, is men er toe, overgegaan des nachts patroeljes van de Burgerwacht uit te zenden ter versterking der politie. Flink zool Eerste Kamer. Gisteravond kwam de Eerste Kamer even bijeen. Dc voorz. schetste de groote verdiensten van den heer v. de Berg (A.R.), die wegens gezondheidsredenen ont slag als lid der Kamer heeft genomen. Het afdeelingsonderzoek van het wetje- Braat tot afschaffing van den zomertijd zal vandaag nog niet plaatshebben, om dat zoo zegt de centrale afdeeling dit wetsvoorstel onvoldoende is toegelicht. Aan den Minister van Binnenlandsche Za ken is nu verzocht een resumé te maken van het bundeltje verslagen en stukken, hierop betrekking hebbende. Dc Eerste Kamer wil dus deze belangrijke zaak ern stig behandelen, wa tzieker te prijzen is. Daarop heeft het volk recht. Van roods en rose zijde spreekt men wel eens sma lend over dc Eerste Kamer, maar dat dit onverdiend is, blijkt ook nu woei'. Vanmiddag wordt de Indische begroo ting behandeld. Tweede Kamer. Gisteren weer een saaie, vervelende Jachtwet-middag. De Kamer is maar wei nig verder gekomen en 't is verklaarbaar, als de belangstelling in den lande na deze zitting er nog minder Op gewor den is. Ten aanzien van „liet jachtrecht aan den grondgebruiker" zal n.l. al heel wei nig verandering intreden. En juist daarop kwam liet toch voor velen aan. In de oorspronkelijke Memorie van Antwoord stond het zwart o|p wit: „Inderdaad, hij, die zijn werkkracht en geld aan den oogst ten koste heeft gelegd, die de vruchten zoo onbelemmerd mogelijk behoort te genie ten, moet ooik de heerschappij' hebben over het op den grond levend wild; oefc tot de wildopbrengst van het ter rein is hij de eerst aangewezene." Dat was naar het hart der boeren gesproken. Maar ziet, nu komen minister lluijs en Commissie van Rapporteurs met bezwaren hiertegen aandragen, en „het jachtrecht aan den grondgebruiker" wordt uit de wet gelicht, waartegen zich slechts 19 van de 77 aanwezige leden verklaarden (sociaal- en vrijzinnig democraten, platte landers, dhr. Kersten en dhr. Duvmaer van Twist). Kan men het den hoeren euvel duiden, dat zij zich diep teleurgesteld gevoelen? Waar bleven nu dc vele boeren-vrienden, die meehielpen aan de afschaffing van den zomertijd De nieuwe, door de Kamer aanvaarde, redactie, komt hierop1 neerHet jachtrecht blijft aan den grondeigenaar of aan den bezitter krachtens zakelijk rechtvoor gronden, die bij overeenkomst in pacht of ander persoonlijk gebruik zijn gegeven, komt het aan den pachter af iederen anderen gebruiker. Die eigenaar kan zich echter bij de overeenkomst, waarbij het zakelijk of persoonlijk recht gevestigd werd, het genot van de jacht voorbe houden. Zoo blijven wij in de practjjk met een stelsel zitten, dat al lang uit den tijd moest zijn. Het sub-arnendenient Oud c.s., dat het voorbehoud van het jachtrecht voor den eigenaar er uit wilde lichten, heeft het tot 23 stemmen van de 75 gebracht. De poging van dr. Deckers en zeven anderen om jachlschaplpen in de wet te inlro- duceeren, is niet geslaagd. De Minister gevoelde voor de gedachte van het amen dement, hij vond een wet met goede jacht- schappen beter dan een wet zonder jacht- schappenregeling maar nu het ontwerp ze niet bevatle en iiitslpl van behandeling niet gewenscht is, nam de heer Deckers genoegen met de toezegging 'van den Mi nister, om na aanneming van deze wet een wetsvoorstel voor regeling van jacht- schappen in te dienen. Vandaag gaat de Kamer met frissche moed verder aan de nog restende 123 artikelen. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Sprang door J. C. Wolthers te Kamperveen. Geref. Kerken. Beroepen te Borger C. v. d. Woude, cand. te Sneek; te Leimuiden S. van Dijken, te Zweeloo; te Britsum J. Douma te "ISierum; te Zwagerveen K. v. d. Veen te Vreeswijk. Geref. Gemeenten. Aangenomen naar Vlaardingen, en be dankt voor Amsterdam, Bruinisse, Moer- kapelle en Ridderkerk door A. de Blois, cand. te Vlaardingen. Van een kerklooze Kerk. Uit Maastricht schrijft men aan „De Rott.": We kunnen het ons nog niet goed in denken en toch is het een feit: de Gere formeerde Kerk van Maastricht ontving Zondag uit 's Heeren hand haar eigen herder en leeraar. Na eeuwen van oppermachtig Katholi cisme en Modernisme, wordt daar thans in het oude Maastricht weer opeens de bazuin van het zuivere Evangelie der genade gehoord, en vraagt men zich hier af, wat toch dit zij. Maar Ds S. Doornbos, van Amsterdam, die als bevestiger optrad, heeft het de Gemeente, maar ook de vele belangstel lenden en nieuwsgierigen duidelijk en on omwonden gezegd, wat het beteekent dat hier geschied is. Dat dit een werk des Heeren is, Die hier wonderen werkt. Na een uitgewerkte, historische inlei ding, waarin in 't bijzonder in herinne ring werd gebracht het werk van Ds H. Dekker, van Venlo, die hier het eerste pionierswerk verrichtte; van Ds G. Pon tier, van Heerlen, die hier de ambten mocht instellen; en ouderling Pellicaan, die zijn krachten aan deze Kerk schonk sprak Z.Eerw. over 1 Cor. 4:1 en 2, en wel bepaaldelijk over het ambt des Dienaars en do roeping der Gemeente. Des avonds aanvaardde de nieuwe leeraar, Ds K. Winkelman, overgekomen van Eindhoven, zijn dienstwerk met een

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2