jVEBS-IISPAH, I 13 Haart 1923, Goederen *0 136 Maandag 1% Maart 37e Jaargang If Staten-teraal. Buitenland. Binnenland. te verkoopen, olledigen 21 Maart 1923, ip aanbieden A ~F!EUÏlletoi\B." A W. HIOOLEN te voornemens in het uur, op de Hofstede in de gemeente 1 verzoeke van den OUTSE Jzo. Ir. ide o.m. uit: jrijze Merries van 10 en 2 jaar, waar- 2 veulendragend, 1, waarvan 4 aan de Stier van 2 jaar, opvarkens, 2 Melk- rvan 1 met 3 Lam- nden en 1 Woerd, 1 Haan, 3 Ganzen, Tuig Boerenwagens inet 2 Veerenwagens, zoo goed als nieuw, eeren, Driewielskar, looischudder, Wind- Zeven, Kortmolen, Sacksploeg, Cocks- gen in soort, Veld- sleper, Sleepdeur, 2 Basculen met Ge- ertobben, 2 Ladders, Wagenlichter, Kort en, Reepen en Blok- jers, gegalvaniseerd rvat voor 600 Liter, iken, Klaverruiters, t, 20.000 K.G. Man- C.G. Weihooi, 2000 en Gerstestroo, Handgereedschap, n, Melkontroomer, otte", Melkbussen, Jokken, de Mest in eenig Huisraad en er zal worden gepre- roor fietsen. Mr. JAN LOEFF, zal e, in het openbaar om half 10 uur, bij an 1UDEKERKE i a, met KeukeNhuis, lur en Tuin, A nr. 15, groot 257 c.A. vroeger Herberg, en Tuin, nr. 16, groot 108 c.A. S te zamen. is, Schuurtje, Erf en Tuin, nr. 20, groot 131 c A. Schuurtje, Erf Tuin, jot 154 c.A. tezamen. Schuurtje, Erf en Tuin, jot 178 c.A- te zamen. ïuwterrein, g. 330 c.A. iouwterrein, mg. 3150 c.A., bij de ek, met samenvoeg. I H.A. Weiland in Sprink, D. Bommeljé. Huis en Tuin, p, aan de Vlissingsche r. 121, groot 214 c.A. tond te aanvaarden he re. 3, 4 en 5 na afloop 13 en 18 t. Dinsdag 20 Maart. te bekomen bij den [oudekerke. am. om half 3 uur aan nr. 15: 3, Kolenbak, 2 rieten Lslamp, Bedden en De imachine, Waschtafel, daard, Kraankoffiekan- etels, Meelkist, Tafels, en Banken, Stoelen, grooten Spiegel, Hooi- iekstanderd, Trapjes, Fornuis, Gerridon, Keulsche Potten, Krui- ten, Halster, Brandhout; istand 3 mooie Doozen, m, Maten en Gewichten, ascule, Koffiemolen, Kis- i en Mandon jz. Ledikamt, Filter, J rasornament, 2 Stoelen. Fonteintjes, Griep, rol xoleumkan. Drukkers-Exploitanten 00STBBBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259' Gevaarlijke Beschaving. Nu de Tweede Kamer zich in meerder heid ervoor uitsprak om het instituut van den zomertijd op te heffen, worden van verschillende zijden giftige pijlen op de achterlijke bewoners van bet platte land afgeschoten. Ja, uitziende naar iemand of iets, waar aan men zijn woede koelen kan, richt men zich tegen de leden der Kamer, die zoo stout stuk durfden 'bestaan en die men van weinig minder dan agrarische verstandsverbijstering beticht. Bij dit allés komen onwillekeurig in berinnering de merkwaardige beweringen van zekeren Dr J. C. van de Linde, die, bandelende over den zomertijd, zijn waar devol oordeel over zijn landgenooten op het dorp aldus samenvatte: „De groote steden zijn do centra van beschaving, waarmede is aangeduid dat de landbouwers nagenoeg alles, wat hun leven veraangenaamt, danken aan de ste den. Alleen waar veel menschen te zamen wonen is beschaving mogelijk. De land bouwers werken in hoofdzaak voor den stadsbewoner. Zij zijn er voor ons, niet wij voor hen. Wij wenschen ons leven te vervroegen, waartoe wij als middel hebben: verzetten van de klok. Indien wij thans moeien zwichten voor de eischen van den landbouwer, wil dat eigenlijk zeggen, dat zij ons voorschrijven lioe wij ons leven hebben te regelen. Daartegen hebben \vij ons te verzetten. Wij en wij zelf alleen zullen uitmaken, hoe wij ons leven regelen, en de landarbeiders, die arbeiden ten behoeve van ons, hebben zich daarnaar te richten. Dit moge mis schien wat kras klinken, men zal de juistheid van deze redeneering niet kun nen loochenen." Hoewel de mogelijkheid openlatende, dat deze of gene achteraankomer zich nog niet zoo dadelijk tot de dwingende logica van den doordravenden doctor opwerken lean, acht hij het buiten twijfel dat „men" dus ook de simpele dorpsbewoner die voor meneer mag zwoegen de onaf wijsbare juistheid van zijn betoog aan vaardt. Maar in gemoede, is het niet moeilijk om dergelijke benepen praat ernstig te nement Zulke woorden zijn meer snorkende snoeverij en verwaten branietaai dan wel een ernstige redeneering, die met rui men blik bet vraagstuk der verhouding tusschen stad en platteland tracht te be spreken. Dergelijk gedoe is, in stee dat zij de; cultuur hoog houdt, eer een gevaar voor de ware beschaving. Noodlottige tegenstelling. De strijd om den zomertijd heeft er niet weinig toe bijgedragen om de bestaande tegenstelling tusschen stad en platteland te verscherpen. Dat tot, het heviger oplaaien van het vuur vegl brandstof is aangevoerd door agrarische fanatici en plattelandsmaniak ken als Braat, moet gerecdelijk toegegeven. Doch ook bij de thans met kracht in het leven geroepen agitatie, die als uiter ste redmiddel de Eerste Kamer in het geweer wil roepen om revanche te nemen voor de reeds gedeeltelijk geleden neder laag van den zomertijd, beluistert uw oor stemmen die min oE meer uit de hoogte spreken over het platteland. Mc# meent dan, dikwerf te goeder trouw, dat de belangen van den dorps-1 bewoner ondergeschikt moeten worden gemaakt aan en dienen te wijken voor het interesse van den stedeling. Wie zoo oordeelt, begaat een jammer lijke fout. Beleg en ontzet van Bergen op Zoom. Vorig jaar was een herinnelringsjaar uit 't glorietij dp<erk onzer .Vaderlandscbel geschiedenis. Een der roemrijke feiten, die de aan dacht der dagbladschrijvers ontsnapte, was het beleg van Bergen op Zoom. „Het Vaderland" schreef er een en ander over, hetwelk wij er in hoofdzaak aan ontke nen. Het was in hot jaar 1622, het eerste, jaar na den afloop van het Twaalfjarig Bestand. Kort tevoren iwas de vesting Steenbergen aan den Spaanschen krijgs overste Louis diö Velasoo overgegaan, ter wijl de bezetting met den commandant Wil lem Bovenwater, vrijen aftocht kreeg, doch de markiezaatstad zou zich flinker houden en heeft inderdaad het beleg door staan. Bekend is het naar aanleiding daarvan gemaakte lied: „Bergen op Zoom, houd u vroom, stut de Spaansche scharen", het welk in het Nedei'landscbe Liederenboek van Coens te vinden is. De Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Hij schenke liever aandacht aan de behartigenswaardige woorden van Dr Ed. David, voorkomende in zijn van breeden blik getuigend werk „Socialismus und Landwirt schaft" „Bovendien ben ik van meening, dat voldoend inzicht in landhuishoudkundige zaken een noodzakelijk bestanddeel der algemeene ontwikkeling zijn moet. Het vormen van een juist oordeel door de stadsbevolking over den scheppenden ar beid en het- leven van hen, die het land bebouwen, is eveneens dringend nood zakelijk om de tegenstelling in de gelieele gedachten- en gevoelswereld te overbrug gen, die heden tusschen stad en platte land gaapt." Wijze woorden, aan alle fanatisme ge speend. Tweede Kamer. De belangrijkheid, vooral voor onze landbouwende provincie, van de discus sies over de Jachtwet noopt ons er toe hiervan nog kort iets mee te deel en. Op art. 1 waren in hoofdzaak drie. erlei amendementen ingediend: een van den heer Braat, dat afwijking van wat voor bepaalde deelen des lands onder „wild" kan worden verstaan, geheel on mogelijk wilde 'maken; een van den heer Duymaer van Twist, dat de afwijking alleen mogelijk wilde maken op advies van de schadecominassie en een van den heer Kolkman (verdedigd door den heer van Rappard), dat den fazant van het schadelijk gedierte wilde overbrengen naar het wild. Nadat Minister Buys had betoogd dat de deskundigen het over de schadelijkheid of nuttigheid van den fazant niet eens waren en dat de Regeering dit dier toch imtoers van de eene categorie naar de andere kon overbrengen, werd het amen- dement-Braat ingetrokken en werden do beide andere amendementen verworpen. Do fazant blijft dus als regel tot de „schadelijke" dieren behoaren. En de eend tot het wild! In bijzondere gevallen kan een minister den fazant tijdelijk bij het wild onder brengen en is het beest dan iet-wat beter beschermd. In de discussie over art. 3 bleef de Kamer Vrijdag echter steken. Dit is dan ook een voornaam piuntje. Het wetsont werp wil het jachtrecht aan den grond- gebruiker geven, terwijl de heer v. Sasse v. IJssèlt een amendement van de Commissie van Rapporteurs toelichtte, om het aan den grond eigenaar te laten, doch aan den pachter van den grand een recht van voorkeur geven opi het jachtrecht. Het denkbeed ontmoette hef- tigen tegenstand bij de sociaal-democraten. Wonderlijk was, dat minister Ruys het niet voo.r het wetsontwerp (dat wel niet z ij' n werk is, maar Waarin hij toch ver anderingen had kunnen aanbrengen) op nam, doch voor het amlendement. Over dit laatste zal morgen gestemd warden. Het ziet er wel naar uit, dat het practische nut van dit wetje zeer miniem' zal zijn, nu men aan een der hoofdzaken gaat tornen. Uit het Ruhrgebied. De bezetting van Duitsche steden in het industriegebied wordt door de Fran- Uit de aanteekeningen van oen oogge tuige komt me"h te weten: De stadt is 11 weken belegert geweest, Spinosa heeft omtrend 11 M. (is 11.000) man daarvoor gelaten; daer sijn binnen ge weest plm. 11.000 weerhafte mannen; het is belegert geweest Ao 22, dat i3 2 maal 11; het Ao 88 (8 maal 11) van Pai'ma belegert was, commandeerde daerbinnen colonel Morgan nu (d.i. in '22) comman deerde oeck aen d'eene Sijde van de statt een colonel Morgan; het is ontsett den 3 October, 0p den selvigen dagh als Ao '74 Ley den ontsett wierde. Spinola is zeer verwondert geweest van de grote tegenweer, die „die van binnen" (d.i. de bezetting) deden so seynde oeck des vy- andtt's soldaetn da tsy geloofden dat alle de steen en te Bergen in cogels verandert waren ende al het sant in pulver, roe pende altemet den onsen toe: „ghij suit noch heel Hollant verschieten". Ten is noyt van enige belegerde stadt gesien datter in so weinich tyds so veel is vuyt- geschoten, den musquetiers door 'tcon- tinueele dreunen ende stooten der mus- quetten ver de borst, wierdenkus sent gens gemaeckt die sy var de botst hin gen: over de 3000 kussentgens; nieuwe inventiën (uitvindingen) aldaer in de stadt schen voortgezet. Kronenberg1 bij Elb'er- feld is door een compagnie infanterie en een escadron cavalerie bezet, waar mede de Franschen in de onmiddellijke nabijheid van Elherfeld zijn gekomen, welks sploedige bezetting Wordt verwacht. Alles 'wijst er op', dat de inbeslagneming van alle kolenmijnen in het Roergebied yoarbereid wordt. Volgens geloofwaardige mededeelingen bestaat, naar men zegt, het plan oru met tie hulp vau Poolsche mijnarbeiders den 15en Maart de kolen- productie in eigen beheer te nemen. Naar gemeld wordt, is de ingenieurs commissie met 50 leden versterkt. De Franschen zijn voornemens alle mij nen te bezetten. Zoo werden te Gelsen kirchen de groote mijnen door Fransche troepen met behulp van 22 vrachtauto's reeds bezet. De economische oorlog tegen de stad Boclium gaat voort. De schaarschte aan levensmiddelen veroorzaakt door de af sluiting van de binnenstad van de bui tenwereld, wordt steeds nijpender. De in woners zijn gedwongen om levensmidde len in de buitenwijken of in de plaatsen in de buurt te halen. Honderdduizenden Duitsche kindeken zijn uit het bezette gebied naar elder's over gebracht. Te Sterklradie is een 8-jarig knaapje door een Belgisch soldaat doodgeschoten. Eenigc kinderen speelden in de nabij heid van een soldatenkwartier en wei gerden aan den last te Voldoen om! zich te verwijderen, waarop de soldaat zijn geweer afschoot. Ontzettende cijfers. In een brief uit Parijs aan de N. R- Crt. wordt gewag gemaakt van een lezing van prof. Bajet, uit Brussel, president van den intern, bond togen het venerische gevaar. Deze deelde o. a. mede, dat 10 pot. van de groote-sfadsbevolking in ste den als Brussel en Parijs met geslachts ziekten is besmet of heeft de kwaal ge had. Te Parijs wordt hun aantal op 200.000 geschat. Op het platteland komt ze veel meer voor dan gewoonlijk wordt onder steld. De oorlog heeft zich ook in dit op zicht geducht laten gelden. Het gansche aantal lijders in Frankrijk beloopt, vol gens den professor, over de drie mil-1 lioen, 140.000 sterven er jaarlijks aan.' Na de Duitsche de Russische meisjes. In Duitscbland verwacht men binnen kort de komst van Russische dienstboden. Waar vele Duitsche meisjes naar het Wes ten zijn getrokken, verwachten de me vrouwen nu plaatsvervanging uit het Oos ten. Ja, het heet, dat er reeds Engelsche en Amerikaansche plaatsingsagcnten in Rusland doende zijn om Russische meis jes aan te nemen als dienstboden voor Engeland en Amerika. Er moet een reusachtig overschot van deze meisjes zijn. Men rekent, dat er in Rusland ongeveer 91/2 millioen vrouwen zijn, die niet de minste kans hebben te trouwen, omdat zij overcompleet zijn en er in Rusland geen veelwijverij bestaat. Van deze, zoo verwacht men, zal een belangrijk percentage wel bereid zijn als dienstmeisjes op te treden, zonder voor- loopig al te hooge eischen te stellen. 11—I.. -I B gepractisec-rt, met seltzame yseren saeken ysere vlegels mot pinnen, daettnede sy den vyant overhaelden vanuyt dei trenchen (loopgraven). Hier blijkt uit, miet hoe groote. dlap- perheidl en volharding Bergen op Zoom1 is verdedigd geworden. Ter opheldering moge dienen, dat in 1588 bij het beleg van Bergen op Zoom, door de Spanjaarden onder bevel van Parma, Thomas Morgan, gouverneur van Bergen op Zoom was. Zijn vrouw was Anna barones van Merode, welke hij anno 1589 uit Dordrecht geschaakt had. Zij was een dochter van heer Jan van Merode baron de Petersan, die door zijn eerste Vrouw Francaise van Brede rode- ambachts heer van Ridderkerk en door koop eige naar van het slot IJselmotnde geworden was. Zij en haar zuster werden door Tho mas Morgan en den kapitein ICnallys geschaakt, wat dezen vooral door den adel zeer kwalijk genomen werd. Men zond den schaxers een oorlogsschip ach terna, doch tevergeefs. Die Staten, daar toe verzocht, zonden een commissie naar Bergen op Zoom om de Engelschen te ge lasten de dames „weer te laten volgen", doch zij antwoordden, dat deze geheel vrij willig met hen waxen gegaan, omdat De nood in Duitschland. In de huishoudelijke commissie van den Rijksdag heeft de Rijksvoedingsminister, dr Luther, uiteengezet o. a., dat in het Duitsche Rijk in het geheel 9 millioen menschen onderstand genieten. Daaron der zijn er 6 millioen die geen noemens waardige bijverdiensten hebben. De nood treft niet zoozeer clc arbeidersbevolking als de kringen der renteniers. Daar komen hij de kinderrijke gezinnen. Aldus komt men tot het treurige resultaat, dat b.v, de hoeveelheid melk die in de groote steden tegen verminderden prijs ter be schikking gesteld wordt, niet geheel aan den man gebracht kan worden, omdat zij nog te duur is. In het bezette gebied zijn nog groote voorraden meel en koren voor handen. Do door de regeering getroffen maatregelen tot voorziening van het be zette gebied met vet, melk en reuzel tref fen over liet algemeen doel, evenals de invoer van Nederlandsche molk en van melkpoeder. Buiten het bezette gebied beschikt de regeering vast over het noo- dige broodkoren tot den volgenden win ter. Korte berichten. Naar uit Moskou wordt bericht, zijn de resultaten van do Jaarbeurs van Kiëf zegr bevredigend. Er namen on geveer 60 Poolsclie firma's aan deel, ter wijl ook handelsondernemingen uit Oos tenrijk, Tsjecho.-Slowakije, Duitschland, enz. waren vertegenwoordigd. Volgens bericht uit Parijs heeft de Sovjetregoering in een nieuw protest aan Frankrijk verklaard zich het volle be schikkingsrecht voor te behouden over de vloot onder bevel van admi raal W r a n g e 1, die destijds door de Entente in beslag genomen is. De nota verlangt, dat deze vloot aan Rusland zal worden teruggegeven. De Beiersche Landdag nam met 92 tegen 26 stemmen het regeeringsvoorstel aan tot het toekennen eener schade loosstelling aan liet vroegere IC o n i n g s li u i s. De communisten-arresta ties in België schijnen in werkelijkheid niet op zulke ernstige feiten te steunen als aanvankelijk vermoed werd. De meeste der aangehoudenen zijn weer op vrije voeten gesteld. In het geheel bleven 18 arrestaties gehandhaafd, onder meer die van Jacquemolte, van Overstraeten, Bon das, Lahaut, Nelly Rainchon en Louis Polak, 21 jaar, Nederlander, welke perso nen naar de gevangenis van Vorst (Brus sel) zijn overgebracht. Nieuwe arrestaties zullen echter volgen. Tachtig mijlen van Rangoon heeft een ernstig spoorwegongeval plaats gehacf. Een trein ontspoorde, ver moedelijk tengevolge van verkeerden wis selstand. Vijf reizigers werden gedood en zeven ernstig gewond. In de haven van Gent is met een lading vlas binnengekomen het schip „Leonide Krassine", hetwelk het eerste schip is, dat onder sov jet-vlag de Gentsclxe haven bezoekt. Volgens de officieele Engelsche sta tistiek zijn er sedert den wapenstilstand 400 Engelsche soldaten in Rijn land met Duitsche vrouwen in het huwe lijk getreden. Tc Parijs is in een particuliere wo ning een bom ontploft, die nog dagtcekende uit don Fransch-Draitschen oorlog. Dool" den vreemden vorm van het projectiel had' men het gebruikt als stamper voel" het aanstampen van ©en betonlaag. Doordat men het ding te dicht Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3. Losse nummersf 0.06 Pr ij s der Advertentie#: 1—4 regels f 1.20, elke regel meer 30 et Bij abonnement belangrijke korting. hij het vuur plaatste, sprong hot, waar bij een werkman ©rustig gewand werd. Dinsdagavond is een bomaan slag gepleegd op het gebouw van dc politiediroctie te Hindenburg. Er wer den op het binnenplein van het gebouw twee bommen gevonden, waarvan er oen ontploft was. Er werd slechts material© schade aangericht. Te Pittsburg (Amerika) is een thea ter door brand verwoest. In hun angst sprongen 20 personen uit de ramen der derde verdieping op straat en wer den ernstig gekwetst. Zeven personen kwamen in de vlammen om. hunne moeder (waarschijnlijk de tweede vrouw van heer Jan) hen aan „Spaens- gezinde edelluyden wilde uithouwely- cken", in 't bijzonder Anna, die zij' voor haar neef (den burggraaf van Montfoort) bestemd had. De zaak heeft dan ook geen gevolgen .gehad en de beide offi cieren bleven in het ongestoorde bezit van hunne zoo moeilijk veroverde echtge- nooten. Genoemde Anna hertrouwde na Mor gan's doocl met den bekenden admiraal Juslinus van Nassau, natuurlijke zoon van Prins Willem I. Morgan was reeds in 1572 onze bondgenoothij commandeerde de Engelsche vrijwilligers. Verder verde digde hiji in 1586 de vesting Rijnberk, eveneens tegen Panna. Daarna volgde hij den befaamden Sir Philip Sydney, die bij Zulfen tegen de Spanjaarden sneu velde, (volgens anderen Sir Robert Dru- ry) op als gouverneur van Bergen op! Zoom, terwijl zijn opvolger als zoodanig de niet minder 'krijgshaftige Paulus Bax was; dezelfde die odlc in Zeeuwsch-Vlaan- deren in 's Prinsen dienst, meer dan één heldenstukje heeft uitgericht, o.a. bij1 Sluis en voor Ostende. En wat nu den anderen Motrg-an aangaat in de aanteekeningen van den bovenaan- De Zomert ij1 d. Op 30 April 1.916 had Anonymus in het „Geïll. Volksblad" het volgende leeke- dichtje De mensch is, welbeschouw'd, toch een o'nnooz'le guit Als hij meer daglicht Wil, moet éérst de klok vooruit! Thans dicht hij: De zomertijd-spaarzaamheid ruimt men' dus op. Dat is voor den kunstlichtontduiker een strop, Die Wél van het daglicht méér wil ptro- fiteeren, Maar zónder do kunst van vroeg-apstaan te leeren. Geen rijkssteun v o oir Werkver schaffing. Het gemeentebestuur van Zeist heeft van den Minister van Binnenlandsche za ken bericht ontvangen, dat, met het oog op 'de gunstige financieele [pjositi© der ge meente, van rijkswege geen subsidie kan worden verleend voor Werkverschaffing, voor welk doel de raad groote bedra gen heeft uitgetrokken. Territoriale bevelhebbers. De uitoefening van het militair gezag in tijd van oorlog over het gebied van Nederland te water en te land is, voor zoover dat gelegen is huiten het gezagsge- bied van de Vesting Holland en van de Stelling van den Helder, opgedragen aan vijf Territoriale bevelhebbers. In groote trekken omvatten de gezags- gebieden dier territoriale bevelhebbers voor die in Frieslandde drie Noordelijke Provinciën, voor dien in Overijlsel: Over- ijsel en Gelderland benoorden do Waal en Ürk, voor dien in Noord-Brabant: Gelder land bezuiden de Waal, Noord-Brabant en Limburg en voor dien in Zeeland: Zee land. Als territoriale bevelhebber in Zeeland is aangewezen de com'mandant der Marine te Middelburg. Waarschuwing tegen onbera den emigratie. Het is den directeur van de Ned. Ver- Landverhuizing gebleken, dat zekere H, Brouwer, die zich thans in de provincie Ontario in Canada bevindt, schoonschij nende voorspiegelingen doet aan Neder landers met een weinig 'kapitaal omtrent vestiging in Canada. Belanghebbenden wordt in hun eigen belang dringend aangeraden, niet in tö gaan rap deze af eenig andere voorspiege ling, door wien óok gedaan, zonder eerst nadere inlichtingen in te Winnen bij hef Informatiebureau van genoemde vereeni- ging, Bezuidenhout 97, alhier Dit bureau verstrekt alle gewenschte inlichtingen om trent vestiging in het buitenland, geheel kosteloos en belangeloos. gehaalden tijdgenoot genoemd, en die in 1622 Bergen op Zoom verdedigde, even als in 1588 zijn naamgenoot, Charles Mor gan, kolonel in Staatschcn dienst, trouw de in 1611 met Elisabeth van Marnix, dochter van Philips van Martiix van St Aldegonde. Hij volgde in 1622 den ko lonel Robert Henderson als commandant der Engelschen te Borgen op zoom op en had het bevel over 22 compagnieën; zijn luitenant-kolonel voerde den te Bei'- gen op Zoom nog voorkomenden naam John Coucke, terwijl zijn sergeant-majoor (toen ook een hoofdofficier) William Courtney was. Bekendis dan ook het aan een anderen gelijktijd igen geschiedschrijver ontleende versje naar aanleiding van het toevallig samentreffen van den naam Morgan' bij! twee mislukte belegeringen van BeiEgen op Zoom. „Morgan was gouverneur toen Parma Bergen liet, Morgan was colonel nu Spin'la daar van vliedt". De eerste regel slaat op 1588, de tweede op 1622. In 1622 was de heer van Rijhoven, Louis de la Cathulle, gouverneur der stad.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 1