S35 Zaterdag 1© Maart lSf?t3 IAT1EK 37 e Jaargang BATO bi Bank voor Zeeland Mddêlburg l-TABLETTEN VLAND "ÜRiTE BLAD. Bnitenlani Binnenland. Staten-deneraal. OilTflerlug van elecleiorders op BinneD- ite en Mi en nemen geld op J WIELEN Pit Je Provincie. Kerknieuws. ving t® Koop ■en (578 R.) bruine Klavers, >rendienstbod® lij M. DEKKER, Land- rg- Oit nummer bestaat uit twee bladen GOES. en pijn in de lede ifluenza. Gebruik en Drogisten. 1 aan den Aagt©- Eigendom van den te Oostkapelle. aanvaarden, letten moeten wor- vóérof op 15 kantore van den ITTMANN te Mid- ,r inlichtingen ver- HUOR idhoek, te bevragen RE, Dijkwel, Kapelle HUUR: 0 Roeden Klavers, den Noordweg, bij EN, St. Laurens. 8 Biuur en een ler en Victoria- te koop. SSEN, Nadorst, St. Roeden Klavers, in, bij St. Jan ten BUS WISSE, Melis cht. 1 KOOP: ichtigo Beit. Oostkapelle. KOOP: vagen, een Kort en driehoek kachel, JÈ, Oostkapelle. KOOP: i/e Zetaardappeien, van Ï.I-I. GESCH1ERE Jr., Poppendamme. sschen Boomstam- Meter, geschikt voor A. DE VISSER, nstkapelle, Duinhelm. E KOOP: :aardappelen, Andrj- bij L. DE KLERK, Middelburg. E KOOP: d als nieuwe Dogkar (neembare kap, R E U R E 's-Heer |E KOOP: driejarige Merries, bij K. COPPOOLSE Pz. I Overduia. Kalfvaars en Kalf- Irekening, en gekalfde loe. JAN BOOGAARD terke. E KOOP: vaars op rekening, of Jaars en Zaaigersf 7ERSE, Weizicht Grijpskerke. E KOOP: kO Centiaren Bouw- It Dorp. ANSE, Ritthem. Ij Mej. LE DUC, Lange '5/116, Middelburg. luwelijk met Mei i Dienstbode leid gevraagd, REIJNIERSE, Bree- Idelbnrg. Iknecht gevraagd, AA, „Vlucbtenburg" necht gevraagd, Id. A. CLARISSE, denarbeider en een necht gevraagd, schikbaar, bij P. RElJ' irijpskerke. Drukkers-Exploitanten: OOSTERBAAN LE COiNTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg'. Tel. no. 259 Liever Turksch? „Do Heraut" protesteert en terecht togen de gewoonte om aan de Calvinisten het „liever Turksch dan Paapsch'" in de schoenen te schuiven. Wel geeft zij toe en wij met haar dat de uitdrukking een uitvinding is der Geuzen die de Halve Maan in hun muts droegen en bovengenoemde leus in aller lei vorm propageerden. De leus lag ook heelemaal niet in de lijn van Calvijn. Doze zei zelfs juist het omgekeerde. „Toen Coolius (spreek uit Celius Socinus, die zelf met een Itoomsch meisje in 't huwelijk wilde treden, wat natuur lijk Calvijn hem ontried, Calvijn in het nauw wilde brengen door hem de vraag voor te leggen of men zich dus evenzeer van een huwelijk met een paapfech meisje als Van een Turksch meisje moest onthou den, gaf Calvijn daarop ten antwoord, dat hij er niet aan dacht om degenen, die nog het meest in de Roomsche super stitiën bevangen waren, met de Turken op één lij'n fe stellen, omdat de Room- schen toch altoos dichter biji ons staan." (Brief van Dier. 1549.) Calvijn heeft ook in den politieleen worstelstrijd" nooit dat „liever Turicsch" aanvaard Onze .ouderen herinneren zich nog wel zijn bekende, door ons herhaal delijk in ons blad gereleveerde „Het zou wat fraais zijn Het was om al te weren den aandrang om Rome te bestrijden en daarmee de nog ergere en gevaarlijker tegenstanders de libertijnen op de heen te houden. Uit Hellenbroek herinneren wij ons dat het Lelius moet zijn, doch dat kan in zijn „Leerboek der Goddelijke Waar heden" wel een drukfout geweest zijn. Red. „Zeeuw". Uit het Ruhrgebied. Naar men uit Essen uieldt, is bij Holz- scheid een Franschc goederentrein van 20 wagons op dood spoor geloopen. D;o locomotief en de tender liepen door het stootblok heen de straat op. Acht men- schen zijn gekwetst en de stoffelijke scha- de is aanzienlijk. Een Belgische krijgsraad heeft drie jour nalisten, uit Wezel en Neuss veroordeeld, twee tot 100.000 mark boete, de derde (tol 6 maanden gevangenisstraf en 100.000 mark boete. Wat zij misdreven "hadden was niet vernield. Een spoorwegarbeider die strooibiljetten had verspreid kreeg 3 maanden gevangenisstraf en TOO.OOO mark boete. De stationschefs van Bür-Noord en Westerholt, die door de Franschen gevan gen zijn genomen, rijden volgens de Köln. Ztg. op de gemilitariseerde lijn Reckling hausenRürOsterfeld als gijzelaars op de locomotieven der Fransche treinen mee. Er was op deze lij'n sabotage ge ploegd, en nu moeten de twee gijzelaars dienen om de bevolking van dergelijke daden af te houden. Generaal Degoutte heeft een verorde ning op de dagbladpers, de schouwburgen en bioscopen uitgevaardigd, die alle pu blicaties en vertooningen verbiedt, welke de openbare orde in gevaar kunnen bren gen of de veiligheid en waardigheid van de bezetlingsautoriteilen kunnen schaden. Inbreuken zullen voor krijgsraden worden behandeld en gestraft met gov. straffen tot 5 jaar en geldboeten tot, 10 millioen mark. Verder wordt bepaald dat de bla den alle bekendmakingen der bezettings autoriteiten in den voorgeschreven vorm moeten publiceeren Die bladen noemen deze verordening, een volstrekte kneveling van de pers. De overstroomingen in Frankrijk. Naar de jongste Fransche bladen mel den, blijft de waterstand der rivieren nog steeds hoog en dreigend. Die Yonne is op verschillende plaatsen flink gezakt De Marne stijgt nog. De Seine, in de om geving van Parijs, wast niet meer. De toestand j n het Lodre-gebied laat zich echter nog steeds ernstig aanzien. Te Nantes wordt zelfs de situatie steeds ha chelijker. Verschillende magazijnen en fa brieken, welke thans rondom in het water staan, hebben moeten sluiten. Alleen van een fabriek zijn hierdoor 900 personen zonder werk gekomen. Te Garonne heeft een geheele wijk van Bordeau overstroomd. Die bewoners wor den naar de hooger gelegen gedeelten der stad overgebracht. Persoonlijke on ge De Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3.— Losse nummersf 0.05 Prijs der Advertentiën: 1—4 regels fl.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. lukken hadden niet plaats, de aan de hui zen aangerichte schade is echter enorm. Het bestuur der stad heeft alle maatre gelen getroffen, 'teneinde op evcntueele gebeurtenissen voorbereid te zijn. Op de Maas is sedert enkele dagen de scheepvaart onderbraken. Die vallei van Verdun is ondergeloopen, terwijl de kaden dezer stad blank staan. D'e Saóne en Rhóne wassen beide nog. Uit ver scheidene plaatsen langs deze rivieren wordt gemeld, dat het land random die gemeenten is overstroomd, zoodat het verkeer in deze provincie grcotendeels stil licht. Een leuke inval. Het Engelsche ministerie Bonar Law schijnt in den korten tijd van zijn- bestaan zijn populariteit al verloren te hebben, tot vier maal toe werden bij! tusschen- tijdsche verkiezingen voor het Lager huis deszelfs (conservatieve) candidaten, waaronder twee ministers, "geslagen en door liberalen vervangen. In verband met dezen tegenslag mag wel 't volgende worden meegedeeld Gisteren vroeg Sir Kingsley "Wood in het Lagerhuis aan Bonar Law, of deze zijn belofte zou houden betreffende indie ning van de nieuwe huurwet opi het einde van do week en of het mogelijk zou zij'n, haar komend© week voor de tweede maal te lezen. Bonar Law antwoordde onder ge lach, dat zekere veranderingen plaats ge grepen hadden, die dit onmogelijk maak ten Jack Jones: „Daar komt juist een van die veranderingen binnen." Dit sloeg op Haves, den overwinnaar in de tusschenlijdsche verkiezing van Edge Hill, die aan de balie op toe lating wachtte. Korte berichten. Te Colombo staat het werk aan de haven thans tengevolge van de staking volledig stil. De lading en lossing van steenkool is onmogelijk. Alle schepten worden opgehouden. Te Kief zijn drie officieren van het roode leger in hechtenis geno- m e n, onder aanklacht van spiannage ten behoeve van Frankrijk. Die teruggaaf der tijdens den oorlog in beslag genomen bezittingen van D u i t s c h e r s in de Ver. Staten (tot een maximum van $10.000 per persoon) zal a.s. maand een aanvang nemen. Het is den Berlijnschen gem.-raad weer tot groot tumult gekomen. De zitting moest worden gesloten. De lersche rebellen hebben Woens dagmorgen weer een trein in brand gestoken, cn gelastten eerst den passa giers er uit te gaan. Ze goten petroileum over de locomotief, staken ze in brand en lieden den brandenden trein van een heuvel rijden. De rebellen namen in de aangrenzende heuvels de vlucht. Naar uit Boedapest wordt gemeld, zijn in het comitaat Heves 50 gevallen van pestachtige koorts geconsta teerd. Tot dusverre zijn twee personen aan de ziekte overleden. Comité tot behoud van den z o m e r t ij d. Het Comité tot behoud van den zomer tijd deelt mede, dat de stroom ad- haesiebetuigingen alle verwachtingen ver re overtrof. Een viertal personen is eenige dagen lang nu reeds aan het werk om al die briefkaarten, brieven, visitekaart jes en lijsten te regelen en te tellen. Het aantal handteekeningen bedraagt thans reeds vèr over de 150.0001 Het Comité besloot nog tot Dinsdagavond a.s. de ge legenheid te geven tot het inzenden van adhaesie-betuigingen aan het adres van het Comité: Hotel Krasnapolsky te Am sterdam. De Nederlandsche Middenstandsbond heeft zich aangesloten bij het comité tot behoud van den zomertijd. De Tweede Kamer en de ontbin ding der Eerste Kamer. In parlementaire kringen verwacht men, dat de Eerste Kamer, evenals vijf jaren geleden, zich op het standpunt stellen zal, dat na een Kamerontbinding de nieuw- optredende Kamer begint met „een schoo- ne lei", met andere woorden, dat na de ontbinding der oude Eerste Kamer de nieuwe Kamer geen kennis behoort te nemen van wetsontwerpen, die door de oude Kamer reeds in staat van wijzen zijn gebracht, maar alleen van ontwer pen, die door de Tweede Kamer regeL recht aan haar (de Kamer in haar nieuwe samenstelling) zijn toegezonden. Ten ge volge van dit standpunt ontving de Twee de Kamer vijf jaren geleden van de nieuw gekozen Eerste Kamer een groot aantal ontwerpen terug, die bi] cle oude Kamer waren ingediend en waarvan de nieuwe nu geen kennis wilde nemen. De Tweede Kamer kon toen heel wat werk, waar* onder ook dat veel haast had, nog eensi over gaan doen. Omdat men op een her-- haling niet gesteld is, zal, zoo verzekerde men ons, de Tweede Kamer dit voorjaar niet zooveel werk meer afdoen, althans stellig niet meer dan zij verwachten mag, dal; de Eerste Kamer nog vóór haar ont binding kan afdoen. (Ilbld.) Staking in de meubelindustrie. De R.-K. en Christelijke Bond in de meubelindustrie hebben gepoogd afzon derlijk met do werkgeversorganisaties tot een vergelijk te komen. De conferentie, die tot dit doel was belegd, heeft Woens dag plaats gevonden. Deze is echter zon der resultaat afgeloopen, doordat de werkgevers hun standpunt handhaafden. Hoogstwaarschijnlijk zullen dus Maandag a.s. den datum waarop de patroons loonsverlaging hebben aangekondigd in verschillende plaatsen stakingen uitbre ken. Benoemd tot opzichter bij' de dijk verzwaring aan den polder Biezelinge de heer L. J. Elenbaas te Poortvliet, thans als zoodanig werkzaam te Rilland. Opheffing Hun room mis sie s in Zeeland. Gedep. Staten van Zeeland hebben, naar „Het Volk" meldt, het oordeel der betrokken gemeentebe sturen gevraagd, om de Huurcommissies te Vlissingen en Middelburg voor Walcheren te laten voortbestaan, en de andere op het eiland nog bestaande commissies op te heffen. Elke commissie zou dan voor de helft van Walcheren ingesteld blijven, ter wijl de gemeenten op N.-Beveland even eens onder de commissie te Middelburg zouden gaan behooren. Maandag 19 Maart a.s'. bezoekt de Commissaris der Koningin de •gemeenten Kapelle en lerseke. Middelburg. In de Donderdagavond in het Militair Tehuis gehouden vergadering van de afdeeling Middelburg van den Ne- derlandschen Bond van gepensioneerden (burger- en militaire gepensioneerden), on der voorzitterschap van den heer Broerse was o.a. de vraag aan de orde gesteld of het nog langer blijven bestaan der afdeeling gewenscht is. Na uitvoerige be sprekingen werd met bijna aligemeene stemmen beslist, dat hot blijven bestaan der afdeeling niet alleen gewenscht doch dringend noodig is, en werd tot propa ganda besloten. Besloten werd bij het Hoofdbestuur ernstig aan te dringen maat regelen te nemen om spoedig tot fusie met andere pensioenhonden te geraken. Als afgevaardigde naar de algemeen© ver gadering werd. aangewezen dhr. J. Ver- hage en als diens plaatsvervanger dhr. W. L. van de Putte Jr. Vlissingen. Ook alhier wordt een ver gadering aangekondigd waar een vrijden ker zal spreken over het onderwerp, dat onder den schandelijken titel: „God is het kwaad", wordt aangekondigd, 'tls wel droevig, dat in onzen tijd zulk een aan kondiging en zulk een vergadering mo gelijk is. Ovezand. Vrijdagavond hield de Boeren leenbank do jaarvergadering. De spaar gelden bleken in 1922 te zijn geklommen van f89051,58 op f 91075,75V2. Het totaal der Uitgegeven voorschotten is 149037,50 en aan loopende rekening f40860,63. De behaalde winst ad f503,31V2 zal in do reservekas worden gestort. De rente der spaargelden bleef 4,08 en voor 1 jaar vast 4,32. Tot bestuurslid werd herkozen L. W. B. A. Mulder en tot lid van den Raad van Toezicht P. Koeman. Tot be stuurslid werd gekozen W. Korstanje en tot plaatsverv. bestuurslid P. J. van der Slikke. Ellewoutsdijk. Vrijdagavond vergaderde alhier in een lokaal der Openb. school de afdeeling van het Groene Kruis, on der leiding van haar voorzitter, M. Meu- lenberg Cz.. De verg. was bezocht door 25 van de 168 leden. D'oor den secr. werd het jaarverslag uitgebracht over 1922'23, waaruit bleek dat door 13 per sonen was gebruik gemaakt van de ver- plegingsartikelen en dat dit jaar 14 nieuwe leden zijn toegetreden. Ook sprak het verslag van het groote nut der wijk verpleging die zoo algemeen voldoet en mag een woord van lof niet ontbreken over de wijkzuster. Ds van Leeuwen deed verslag welke personen van den ver ban dtrommer fiaefden gébruik gemaakt. De penningmeester deed verslag van gehou den beheer der afdeeling. Do inkomsten waren met inbegrip van batig saldo vorig jaar f 532.12, de uitgaven f 83.1.0, goed slot dit jaar f452.02, waarvan echter nog een rekening moet betaald worden waarover het bestuur nog onderhandelt. In de Commissie die de rekening zal nazien worden benoemd B. Oele, Jan Vorheijke en C. v. d. Schraap. Tot af- gev. naar de verg. der Prov. aid. worden gekozen Ds v. Leeuwen en als secundus M. Meulenberg. Ook brengt ds. v. Leeuwen verslag uit van de wijkverpleging der 4 samenwerkende gemeenten. Ook vraagt de Voorz. machtiging der verg. voor mo gelijke aanschaffing van een zuurstofap paraat., wat Werd toegestaan. De rond vraag leverde niets op. Kamperland. Kwam Donderdagmiddag een treurige tijding de inwoners van onze plaats ter oore, gistermorgen werd de roepstem dos doods op zeer tragische wijze herhaald. De 70-jarige arbeider A. de Bruine zakte toen hij aan zijn werk bezig was plotseling ineen. De geneesheer dr Fret werd ontboden, doch hij: bleek reeds overleden te zijn. Souburg. Voor de afd. van Patrimo nium sprak Donderdagavond Ds Hcij: van Ko'udekerke over: „De taak van Patrimo nium in de toekomst". Herinnerende aan 2 Thess. 2 wijst spreker er op, dat velen in onze verwarde dagen geen perspectief hebben omtrent het leven op aarde. Door prediking en lectuur is een gedachte op gewekt alsof de wederkomst van Chris tus aanstaande is. De" oorlog heeft ont waking gebracht en er is gekomen span ning, ook bij de geloovigen, maar ook overspanning, wat tot gevolg heeft een verslapping. Hoe goed het ook zij, dat de wederkomst van Christus verwacht wordt, dit alles mag geen reden zijn 0111 nu maar werkeloos de dingen af te wach ten. Veeleer zegt spreker hebben wij ons af te vragen of deze bange tijd niet de geboorteweeën van een nieuw wereld leven in zich sluit. Wanneer dan nog een nieuwe tijd te wachten staat zal dit een tijd zijn, waarin de arbeidersbeweging van zeer groote beteekenis zal zijn. In de toekomst zal de arbeiderswereld invloed hebben op den gang van zaken. Nu is echter de groote vraag, welke richting zal deze beweging uitgaan? Zal zij zijn naar God toe of van God af? Wij hebben onze Christelijke organisaties, doch als wij letten op het hedendaagsche leven dan is er reden van zorg. Er is mammondienst, egoïsme, traagheid ook onder de arbei ders. Daarom is het de taak der toekomst voor Patrimonium om de arbeiders te doen verstaan zich te laten leiden door Gods Woord, te staan op den vasten bodem der waarheid en de beginselen hiervan toe te passen ook in het maat schappelijk leven. Na beantwoording van eenige vragen sluit spreker de vergade ring met dankzegging. Biggekerke. De heer L. Krijger, sedert 1897 Jid van den raad en sedert 1913 wethouder heeft aan de Chr.-IIist. kies- vereeniging kennis gegeven, dat hij: niet meer voor een candidatuur in aanmerking wenscht te komen. (M. Ct.) Ritthem. Toen in 1920 de boomen van de oprijlaan, welke naar de vroegere bui tenplaats Nieuw erve (nu boerenhofstede) leidde, publiek werden geveild, was er hoop, dat later nieuwe boomen zouden worden geplant en de oude laan zou terugkomen om de herinnering aan vroe gere grootheid te bewaren. Deze hoop is echter geheel vervlogen, daar ook de oude rijweg is opgebroken en een nieuwe weg op een andere plaats is gelegd. Een breede sloot is gedempt en 't geheele terrein ge lijk gemaakt om als bouwland te gebrui ken. Bij het rooien van eenig houtgewas zijn er verscheidene doodsbeenderen opge graven. Blijkbaar lag hier het kerkhof van de kapel, die bij het Oude klooster Nieuwerve behoorde en gewijd was aan Maria. De kapel had ook een eigen gees telijke. Eenige meters van de plaats, waar 't menschelijk geraamte is gevonden, lig gen onder den grond nog fondamenten, welke biji het drairieeren van 't land ten deele zijn opgegraven, Tweede Kamer. Bij de voortzetting van de behan deling der Jachtwet lichtte de heer D'uymaer v. Twist (a.-r.) een amen dement toe om de mogelijkheid uit te sluiten, dat schadelijk (gedierte als wild wordt, beschouwd; en de heer Vian Rappard (V. B) lichtte een amen dement-Kolkman toe om den fazant ;ajis klein wild te beschouwen. Minister Ruys de Beerenbrouck' had tegen het amendement-D'uymaer van Twist 'geen bezwaar mits een uitzon dering wordt gemaakt voor fazanten.. Het amendement-Kolkman is minder gewenscht, omdat de fazant door in- pooting meestal tot schadelijk gedier te (moet gerekend worden. Die heer D'uymiaer van Twist wilde juist uit roeiing van den fazant. Het amendement-Kolkman werd daarop verworpen toet 49 tdg'em 19 stemmen. Het amendemient-Duymaer van Twist idem met 38 tegen 31 stem;- taen. De artikelen 1 (en 2 fwerden g'oed1- gekeurd zonder stemming. Kanttor Groote Harkt Gil. lit. HIT. TUG GEGGXEl. Talefaen 14 ei 204. G4j.-Gif. IDS VEITGVIISE. Ned. Herv Kerk. Beroepen te Zevenbergen: H. W, J. C. Hanselaar te Heerjansdam. Bedankt voor Linschoten door N. Warmolts te Wiezep; voor 'Oostornijkerk door I>. va nLuttervelt te Blaauwkapel. Geref. Kerken. Beroepen te AlblasserdamJ. Ozinga te Bennekom. Cand. Wi. Moene van Leiden, beroepen prod, bij de Geref. Kerk te Oostburg, is door de classis Axel peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot de bediening des Wioords en der Sacramenten. (Rott.) Z.Eervv. zal 8 April D.V. intrede doen te Oostburg, na bevestigd te zijn door Ds P. van Dijk, van Zaamslag. Ds A. Delfos. ,t. Te Amsterdam, waar hij in den laatsten tijd woonde, is op 73-jarigen leeftijd overleden Ds A. Delfos, emeritus-predikant der Geref. Kerk van Helle- voetsluis. Ds Delfos werd 4 Sept. 1849 geboren. (lij studeerde aan de Theol. School te Kampen, waar hij 1 Aug. '1880 het candidaatsexamen aflegde. Hij werd 10 Aug. d.a.v. reeds be vestigd in het ambt en vertrok als missionair predikant naar Soerabaja, waar hiji '7 jaar heeft gearbeid, tot hij' om gezondheidsredenen de tropen moest verlaten. Op 23 Dec. 1888 verbond hij zich aan de Kerk van Kamper land en 19 Febr. 1893 aan die van Helle- Voetsluis, welke hij tot Maart 1910 diende, toen hij. eervol emeritaat verkreeg. Als emeri tus-predikant woonde hij korten tijd in Leiden, verreweg de meeste zijner rustjaren bracht hij' in Amsterdam door. Ijverig en werkzaam van hatuur als bijl was, maakte hij zich gaarne nuttig voor zoo ver zijn .zwakke krachten het toelieten. Niet velen weten wellicht van den zegenrijken en liefdevollen arbeid door dezen stillen en nederigen predikant verricht. Daarvan deelt mevr. A. C. Diepenhorst, geb. de Gaay Fort man, aan „De Rotterdammer" het volgende mee: Het zal ongeveer een tiental jaren geleden zijn, dat Ds Delfos in aanraking kwam met het werk van de Vereen. Christelijke Blinden- Bibliotheek te Amsterdam. Het begin dier Vereeniging was klein, boeken noodig voor het catechisatie-onderwijs in het blinden-in- stituut werden in braille gebracht. Daarna volgden de andere boeken; machines en z.g. Engelsche leien werden aangekocht, en velen die ook nu nog werken, gaven hun tijd. Ds Delfos kocht een eigen machine en behoorde tot de ijverigste werkers. Tallooze boeken, meer dan 200 deelen, zijn door dezen trouwen arbeider in braille overgebracht. Het liefst prikte hij boeken, waaruit hij zelf nog iets leeren kon, zooals hij het uitdrukte. Do boeken ovqü Animisme en Mohammedanisme, over het Zendingsveld der Gereformeerde Kerken op Java zijn alle van zijn hand afkomstig, ook die over Socialisme, de Joodsche brieven en nog vele, vele andere. De laatste jaren breidde zijn werk voor do blinden zich uit en dirigeerde hij nagenoeg geheel alleen een Christelijk Maandblad voor blinden ,dat door de Vereen. „Bartimeus" en de Chr. Bibliolheek-Vereeniging werd uitge geven. Geheel belangeloos gaf hij zich voor dit werk, evenals voor het brailleeren der hoekerf. Nauwgezet in alles, was hij, 4ook in zijn arbeid voor de blinden. Steeds prompt op tijd kwam zijn proefblad ter drukkerij op

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 1