118 Ml vim. BATO RIJWIELEN LIB i 42, no Woensdag 7 Maart M3 37e Jaargang WLAND en SPRINK, Buitenland. BiiienlaHi. HANDEL VAN AARTSEN Kerkboeken Y - Burg B 16. )ST0FFEN, eboden; bij inschrijving sche Loopvarkens, Coe te koop, untantskantoor NTOOR GOES BLEUZÉ, rkt 18 Goea. van Boekhoudingen, ialansen en Verlies- Vinstrekeningen. STINGZAKEN. Middelburg. f 1,25 f 1,25 IOETE WIJN f 1,60 ier flesch. 'sainien, n en Gezangen, oude berijming, s keuze van one bindwijzen, anden bij alle soorten tenen van St Laurens te mogen bedienen. n raszuivere Zil rer horns a 10 cent per ing en vracht voor vens 8 Zilverbrakels oop bij P. Brouwer, tijd van 4 jaren: (1 Gem. 31 R.) 228 en 286 gem. (1 Gem. 59 R.) t 120 gem. Zoutelande. te leveren en mlich- omen tot en met 16 j den Voorzitter van mbestuur, Zontelande. KOOP: UCK Pa., Kade.Veere. KOOP: tiek Kabinet, groote st en Bureau. 55, West-Souburg. KOOP: nheimer Zetpoters, A. HEIJ BOE U, Wal uwl. weg, Middelburg. E KOOP: de rekening, 2 Waar* maanden of ouder, tegen een jaarling Herrie, bij W. VER- ange weegje, Koude- KOOP: we Zetaardappela ig gewas, benevens rste-, Erwten- en o, fflangels en appels, bij A. P. VENHUIJZEN, Oost- OP OF IN RUIL: goeden staat zijnde op veeren, twee sn met as voor zaai en Tusschenbewe- os. P. BOONE, Smid KOOP: pelen (eerstelingen), ELINK, Tel. no. 11, Maart van haar 2e JOZIASSE, Grijps- elande. TE KOOP: ■tig Schaap en een C. DE BREE, bij Veere. TE KOOP: jren van met 1ste en bekroonde Reekl. Ind en Barnevelders, prijs stuk. LAMPERT, Gapinge. STERDAM der leiding van Drukkers-Exploitanten 00STBRBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorstsfraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg.'Tel. no. 259 De Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKBAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3.— Losse nummersf 0.05 Prijs der Advertentiën: 1—4 regels f 1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Stervend Rusland. Wij verantwoordden reeds f 15,50. Thans verantwoorden wij: Dames v. V. te G. f3; A. P. te G. f3.40; J. KI. te OF. tl; N. N. te G. f 1; C. J. L. te K. f2.50; ft. B. v. di B. fl. Wij hebben nog enkele bronzen gedenkpenningen die wij gaarne verkrijgbaar stellen tegen minstens een gulden elk. Met 't reeds verzondene bedraagt 't hierboven verantwoorde f 17.90, die wij heden aan bet Nan sen Comité overmaken. Wij hopen echter op nog meer; in 't be lang van liet goede doel: nog een laatste schip, opdat er brood zij tot de oogst komt in Juli a.s. DE EERSTE KAMER. 'Hebben w.ij 't ons al eens goed inge dacht, wat het zijn zou indien de meer derheid straks (11 April) eens niet bleef aan rechts in onze Staten? Lette men toch goed op de taak dier Staten. Zij zijn geroepen tot. behartiging van velerlei stoffelijke belangen; dat is waar. Doch zij hebben ook nog een andere roeping. Onder anderen deze: zij zijn te vens kiescollege voor de Eerste Kamer. En nu is 't broodnoodig dat de meer derheid in de Eerste Kamer aan de recht- sche partijen blijft. Natuurlijk zal de meerderheid van rechts in de Eerste Kamer dezen zomer aanmerkelijk verkleind moeten worden. Het is dan ook al te mal: 42 leden van Rechts, en maar 8 van Links. Erger nog dan een wonderboom! Wanneer nu straks de Evenredige Ver tegenwoordiging (bij verkorting E. V. ge- heeten) ook op de Eerste Kamer wordt toegepast, dan zal er van dat cijfer 42 wel ongeveer een derde af moeten; maar het zou zeer zeker te betreuren zijn, wanneer Hechts zulk een kleine meerderheid kreeg; erger nog zou 't zijn wanneer die meer derheid nog kleiner werd, of de Kamer op het doode punt kwam, of wanneer de meerderheid eens minderheid werd. Wat zou hiervan 't gevolg wezen? Dat ons Rechtsche kabinet in plaats van op de beide Kamers der Volksver tegenwoordiging, dan zou moeten steunen alleen op de Tweede Kamer. Vruchtbaar werk zou het nooit kunnen leveren, wan neer het wèl verzekerd was van den steun eener Rechtsche meerderheid in de Tweede Kamer, doch tegelijk zou heb ben te vreezen voor verwerping zijner voorstellen door de Eerste. Ons eerste Rechtsche kabinet in 1888, liet ministerie-Mackav, ervoer dit in 1890 toen 'de Eerste Kamer met 20 tegen 19 stemmen den anti-revolutionairen minis ter va* koloniën Keuchenius, onder be schuldiging van godsdienstwaanzin (het woord is van het liberale Eerste Kamerlid Van Royen) naar huis zond. En ons tweede Rechtsche kabinet in 1901, het ministerie-Kuyper, ondervond het toen de Eerste Kamer het ontwerp Ilooger-onder wijswet verwierp. De wetgevende machine zou in dat ge val met lamheid geslagen zijn. Mede om op dit gevaar te wijzen, her halen wij onze ernstige waarschuwing, om toch van nu af niet "meer stil te zit ten, maar terstond en dagelijks mede te werken aan de propaganda voor onze anti-revolutionaire lijst: de lijst van C. P. Vogelaar. Tweede Kamer. De Kamer ging gisteren weer verder met de behandeling der huurwetten en nam met 44 tegen 16 stemmen aan het amendement-Oud, volgens hetwelk de huurcommissie een lageren huurprijs kan bepalen dan de verhuurder ingevolge art. 1 en 2 der wet zonder haar tusschen- komst zou mogen bedingen, indien de staat van onderhoud, waarin de woning verkeert, dezen lageren huurprijs wettigt. Daarna lichtte dhr. v. Rappard (V.-B.) een amendement toe, om de Iluuropzeg- gingswet niet van toepassing te verklaren op de zoogenaam de fabriekswoningen (woningen, tot een bedrijf behoorende). Het is meermalen voorgekomen, dat ar beiders die al lang ontslagen waren, nog geruimen tijd in zulke woningen konden verblijven. Dhr. J. ter Laan (S.D.A.P.) achtte dit een der „smerigste'' amende menten (wat een onparlementaire uit drukking in ons parlement)), die hij ooit is tegengekomen. Bij elk arbeidsconflict worden de arbeiders dan bedreigd met opzegging van hun woning en heeft men ze zóó onder den duim. Ook dhr. Smeenk (A.-R.) had principieele bezwaren tegen het amendement, dat later nog door den heer Boon (V.-B.) verdedigd werd. Deze laatste wees er op, dat op het platteland menigmaal landarbeiders ondergebracht worden in schuren of stallen, omdat de bedrijfswoning nog steeds door een ander bewoond wordt. De meerderheid der Ka mer was echter bang voor de groote misbruiken bij stakingen en uitsluitingen en stemde met 5221 st. het amende ment af. Uit het verder debat dient nog geme moreerd de intrekking van het amende ment-van Gijn, dat met. ingang van 1 Januari 1924 do 50 pet. op 60, met 1 Juli van dit jaar op 70 wilde gebracht zien (voor de duurdere woningen op 45 en 52i/o pet.); alsmede de aanneming van 'n amendement-Hermans, waarover straks meer. Het wetje, dat werd aangenomen met 51 tegen 19 stemmen (tegen de sociaal- dem., vrijz.-dem., mej. Katz en de heer Smeenk) verhoogt dus het vrije percen tage (dat nl. buiten de bemoeiingen der huurcommissie valt) opnieuw tot 50 pet. voor gewone, tot 37!/2 pet. voor duurdere woningen boven den huurprijs van 1 Jan. 1916 (resp. 1. Jan. 1918). Met dien ver stande intusschen, dat door het amen dement-Hermans aan den minister de be voegdheid is gegeven om bij wijze van overgangsmaatregel gedurende twee jaar een lager percentage vast te stellen voor die plaatsen', waar het huurpeil door de huurcommissie(s) kunstmatig is laag ge houden en dus de sprong naar 50 pet* voor de betrokken huurders bijzondere bezwaren zou meebrengen. De tweede helft van den middag is nagenoeg geheel besteed aan de wijziging der Radenwet. Het wetje had de volgende bezuinigings bedoeling: om de beide thans te's-Graven- liage en te Arnhem gevestigde Verzeke ringsraden tot 1 Verzekeringsraad terug te brengen; om het instituut der plaats vervangende voorzitters der Raden van Arbeid te doen vervallen; om ook de plaatsvervangers der bezoldigde leden (ambtenaren) af te schaffen; en om de kosten van dienstreizen van voorzitters en leden alsmede vergoedingen Voor tijd verzuim dier leden niet langer door het Rijk te doen dragen. In den laten middag kwam nog aan de orde het ontwerp tot „toekenning van bevoegdheid aan gemeenteraden tot het verleenen van een toelage ten laste van de gemeente over elk der jaren 1919, 1920, 1921 en het eerste kwartaal van 1922, voor werkzaamheden, wélke aan onderwijzers buiten den gewonen school tijd waren opgedragen, of wegens het werkzaam geweest zijn van onderwijzers aan scholen van bijzonderen aard". Daar over volgt morgen meer. Uit het Ruhrgebied. Zonder nadenken hebben we misschien gelezen het bericht van de bezetting van Mannheim, Karlsruhe en Darmstadt, zon der te beseffen, dat we nu weer een nieuw en wel ernstiger stadium in de be- zettingsmisèTe zijn ingetreden, 't Is het Engelsche blad, de Daily Telegraph, die er de aandacht op vestigt en schrijft, dat in Engelsche diplomatieke kringen algemeen geloofd wordt, dat de bezetting, van deze steden in Baden en Hessen niet anders is dan een voorteeken van een Franschen opmarsch in de richting van München. De hoofden van het Fransche leger en maarschalk Foch in het bijzonder meenen, dat het middelpunt der Duitsche militaire herleving Beieren geweest is en de weg naar München wordt heel wat gemakkelijker beschouwd dan de weg naar Berlijn. Intusschen zijn de laatste douanever ordeningen der Franschen en Belgen in het Rijnland zoodanig, dat zij ten zeerste de bezorgdheid van de Britsche autori teiten te Keulen gaande maken. De inter nationale communicaties van de Britsche zone zijn nu onzeker gemaakt en het Britsche garnizoen is om zoo te zeggen geïsoleerd en binnen de grenzen van het Keulsche bruggenhoofd gevangen. Dit feit en de condities van den Britschen han del met het bezette en het niet-bezette gedeelte van Dnitschland, alsmede de om standigheid, dat een accoord voor het spoorweggebruik nog steeds niet tusschen generaal Godley en den Franschen ge neraal Payot gesloten is, zullen nood zakelijkerwijze door het Britsche kabinet opnieuw dienen beschouwd te worden. Gisteren vergaderde de Duitsche Rijks dag en sprak de rijkskanselier Cuno een rede uit. Cuno wees er o. a. op, dat het aari Duitschland gepleegde onrecht het bui tenland nog steeds geen aanleiding heeft gegeven een bepaalde houding aan te nemen. Over onderhandelen met Duitsch- land moet niet langer gesproken worden. Laat men daarover met Frankrijk spre ken. Betalen is onmogelijk, zoolang de bezetting van het overweldigde gebied een oordeel over Duitschlands prestatie- vermogen onmogelijk maakt. Als Duitschland den weg getoond wordt voor gelijkberechtigde besprekingen, dan zal het dien weg gaarne inslaan, maar het zal geen overeenkomst meer teekenen, dip het niet kan uitvoeren en in geen geval een overeenkomst, waardoor het wederrechtelijk bezette gebied van Duitschland gescheiden wordt, of de on rechtvaardig gestraften niet uit hun ge vangenschap worden ontslagen. Te Bochum is het verkeer, tengevolge van de repressailles, die beoogen den boycot, te breken, bijna tot stilstand ge komen. Tal van straten in de binnenstad zijn geheel afgezet en de winkels, die er in zijn, gesloten. De Kamer van Koophan del heeft weer Fransch bezoek gehad. De vernieling, een dag of tien geleden aangericht, is inmiddels opgeruimd en het gebonw nieuw gemeubeld. Fransche offi cieren met foto-toestellen hebben nu kiek jes van het interieur gemaakt (dat eerst zooveel mogelijk naar foto's van den vroegeren toestand was gerangschikt). Men vermoedt dat zij ze zullen bezigen om de vernieling te loochenen. Volgens een bericht uit Buer is aldaar een arbeider die den spoorweg wilde over steken, door een Franschen post dood geschoten, waarop de arbeiders van de mijnen Westerholt en Bergmannsglück in proteststaking zijn getreden. De Leipzïger Messe. Een der bezoekers der Messe schrijft aan het Centrum: Zaterdag ben ik met den extra trein naar Leipzig gereisd. Alles is prachtig gegaan. Aan da grens zijn we niet ge controleerd. Op tijd kwamen we aan. Het is mij opgevallen, dat we zeer weinig treinen ontmoet hebben. Op de stations, zelfs op de grootste, is het abnormaal stil. Toon ik in Leipzig aankwam, viel het mij op, dat bet veel stiller was dan gewoonlijk. Er heerseht een gedrukte stemming. Vandaag (Zondag) heb ik mij op de hoogte gesteld van de detailprijzen. Deze zijn vreeselijk hoog. De prijzen van de verschillende goederen zijn veel duurder dan een paar maanden terug, en naderen den wereldmarktprijs. Hot leven is hier enorm duur. Voor mijn kamer betaal ik 39000 Mark zonder ontbijt, dit is nu nog in een 2e klas hotel. De eerste klas ho tels rekenen voor buitenlanders 75.000- 100.000 Mark. Zooals je ziet zijn deze prijzen niet goedkooper dan de hotel- prijzen bij ons. Een ritje per tram kost 450 Mrk. Een glas bier 600. Een kopje mocca in een eerste rang hotel 2000 Mrk. Kortom, koopjes bestaan niet meer. Duitschland gaat m. i. een uiterst moei lijken tijd tegemoet. De arbeidsloonen zijn gestegen tot 1500 a 2000 Mark per uur. Deze loonen zijn berekend op een veel lageren stand van den dollar dan de tegenwoordige. De dollar is nu wederom gevallen, maar de loonen gaan niet naar beneden. Daar door worden de Duitsche producten te duur. Ik geloof, dat de valuta-concurrentie spoedig i.ot het verleden zal behooren. In Duitschland wordt weinig gekocht. De buitenlanders zijn ook zeer gereser veerd. De Messe zal dan ook wel zéér slecht zijn. Het wordt den buitenlanders ook niet aangenaam gemaakt. De hoteliers rekenen 100 pet. zuschlag. Als buiten lander moet men op iedere plaatskaart in de theaters 20.000 Mrk. zuschlag be talen. Massa-jubileum bij Krupp. In de Krupp-fabrieken is het 25-jarig jubileum van ruim 1000 arbeiders her dacht. Ongeveer 5000 man van het per soneel waren daarbij tegenwoordig. De directeur hield bij deze gelegenheid een toespraak, waarin hij de werklieden aan spoorde, geen slaven van vreemde on derdrukkers te worden. Hij wees er op, dat Duitschland se dert jaren bereid is met Frankrijk te onderhandelen inzake de wederkeerige levering van erts en kolen en nog steeds bereid is dit te doen. Ook is Duitschland bereid, ten volle bij te dragen tot herstel Van de schade, in Frankrijk en België aangericht. Duitschland is bereid daartoe waar borgen te verschaffen voor een groote buitenlandsche leening, hoewel tientallen jaren van hard werken noodig zullen zijn om deze leening af te lossen. Mevrouw Bertha Krupp gaf elk der ju bilarissen een diamanten speld en be tuigde haar spijt erover, dat zij niet in staat was ook een geldelijk, bedrag te schenken, daar zij bevreesd was, dat de geldsbedragen geconfisceerd zouden wor den. t Auto-weg Londen-Birmingham. Een der laatste plannen betreffende de verbetering van het wegenstelsel in Groot- Brittannië betreft den aanleg van een weg voor autoverkeer met groote snel heid tusschen Londen en. Birmingham. Een desbetreffend voorstel is ingediend bij den minister voor verkeerswezen. De plannen zullen worden uitgevoerd door een particuliere onderneming. Vol gens het voorstel zal de nieuwe weg vijftig voet breed worden, terwijl de boch ten niet minder zullen zijn dan met een radius van een kwart mijl. Er zullen geen beperkende bepalingen voor de snelheid gelden. De kosten voor het aanleggen van dezen weg, die een negentig mijlen lang wordt, worden geschat op 6.500.000 p. st., met inbegrip van bruggen, enz. Men verwacht, dat door den aanleg van dezen weg 30 tot 35 pet. bespaard kan worden in de transportkosten van goederen. Ieder motorvoertuig, dat van den nieuwen weg gebruik maakt, zal een tol moeten betalen in verhouding tot zijn tonnage en men verwacht daaruit de noodzakelijke jaarlijksche inkomsten te kunnen trekken. De nieuwe weg zal alleen gebruikt mogen worden door op mecha nische wijze voortbewogen voertuigen. Korle berichten. De vertegenwoordiger van Hansen's steunorganisatie te Odessa meldt, dat zich daar vreeselijke tooneelen van hongersnood afspelen. Eiken dag vindt men op straat lijken van menschen, die van den honger om zijn gekomen. Duizen den bedelen op straat om brood. In een uitvoerig artikel in de Mos- kousche Prawda herhaalt Lenin, dat de wereldrevolutie onvermijdelijk is, doch dat deze waarschijnlijk uitgesteld zal moeten worden tot, de menigte in Indië en China voldoende opgevoed en ontwik keld is om. den strijd te wagen. In het hoofdstation te Potsdam heb ben Zondagavond de a 1-Duitschers betoogd. Met ontplooiing van vaandels, onder het zingen van liederen, trokken zij naar de Garnizoenskerk en van daar naar den tempel waar de gewezen keizerin be graven ligt. Leden van de rijksweerbaar heid deden aan de betooging mede. De correspondent van de „Daily Mail" te Brindisi meldt, dat aldaar een reiziger uit Athene is gearriveerd, die ernstige berichten bracht over den toestand, die zich in Griekenland ontwikkelt, doch die, als een gevolg van de strenge censuur der revolutïonnaire regeering, aan de buitenwereld niet be kend wordt. De arbeidende klasse is het regiem in het nieuwe Griekenland moede. De autoriteiten van den Ierschen Vrijstaat melden, dat er in verschillende deelen van Ierland wederom rebellen zijn gevangen genomen en wa pens in beslag genomen. In het Noorden van Sligo had .een hevig gevecht plaats tusschen dertig soldaten en vijf en ze ventig rebellen. Aan beide zijden vielen dooden en gewonden. Een Duitsche arts, dr Lips, is door de Fransche militaire rechtbank te Es sen veroordeeld' tot een miïli- oen mark boete, omdat hij, nadat hij een Franschen militair had behandeld, aan het militaire commando daarvoor een rekening had gestuurd van 80 francs. De Fransche militaire rechtbank heeft in het zenden van deze nota een beleediging en bespotting van de bezettingsmacht gezien. Di e p a c h t w o e dj e. De .jaarlijksche verhuring van tuin- en hoverijland heeft te Stellendam w'ceï" plaats gehad. Ofschoon we thans een groote crisis op landbouwgebied doorworstelen, bleek dit van weinig invloed op de verhuring, die perceelsgewijze plaats had. De inschrij vingen bedroegen 60 cent per roe of fl.80 per Vooir'nsche gemieit. Het staat te bezien, dat zulke huurdeïb wear geen groote winsten te wachten staan, of dé tijd van malaise zal spoedig tot het ver leden moeten behooren. („Rott.") De bezetting van hét Roergebied. Uit Zuid-Limburg woï'dt aan de „N.R.C." gemeld: Het transito-verkeer via Visé is weer geopend; dat via Lanaeken is nog gesloten. De afvoer van de Nederlandsche steenkolenmijnen lijdt erg door de voort durende sluiting. De Belgen blijken niat in staat, het transito-spoof wegverkeer be hoorlijk te regelen. De grens bij Herzo- genratn is nog steeds onbezet; wel zijn daar veel gendarmes en douanebeambten ingekwartierd. De uitvoer naar Neder land per vrachtauto via Kericrade is zeer belangrijk; dagen lang staan wagens aan Als uw kleine lijdt aan huidjeuking, smetten, huidroos, uitslag of een schrale huid, gebruik dan Foster's Zalf. Deze zalf behoort in ieder huishouden met kinderen aanwezig te zijn. Zij is uitstekend tegen ringworm, insectenbeten, eczeem en roode hond. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a f 1.75 per doos. (9) de Nederlandscne grensposten, eer ze aan de beurt komen om gecontroleerd te wor den. r Vac c i n a t i e. Te Amsterdam werd een vergadering gehouden, uilgeschreven door de veree- niging voor Gemeentelijke Geneeskundige verzorging en de Nederlandsche veree- niging van schoolartsen ter bespreking van de Regeeringsplannen inzake den vaccinatiedwang. De vergadering stond onder leiding van dr L. Heyermans. Deze ging in zijn openingswoord na, wat de Regeering van zins is te doen inzake den vaccinatiedwang. Naar hetgeen hem ter oore kwam ligt het in het voornemen van' minister Aalberse voor personen, die te gen vaccinatie bezwaar hebben, de moge lijkheid open te stellen van den dwang te worden ontheven, nadat hij met twee getuigen voor den burgemeester zijn be zwaren heeft geuit en van de zijde van den magistraat een vruchtelooze poging zal zijn gedaan deze overtuigend te weer leggen. Als sprekers traden daarna op de heer E. van Dieren, arfs, Dr Rijk Kramer, en prof. dr J. J. van Loghem. De eerste in leider toonde uit statistieken het groote nut der vaccinatie aan, betoogde, dat on der de bestrijders daarvan geen enkele werkelijke autoriteit te vinden is en noem de het tuberculose-gevaar door koepok inenting denkbeeldig. De als anti-revolutionair spreker aan gekondigde dr Rijk Kramer constateerde, dat de gemoedsbezwaren door de Chris telijke pers te zeer worden gaande ge houden en aangewakkerd, en noemde het een te groote concessie, wanneer een staat door toegevendheid in dit opzicht duizenden laat sterven. Door goede voor lichting omtrent <;le inenting zouden naar spr. meende, de gemoedsbezwaren ge makkelijk te overwinnen zijn. De derde inleider, prof. dr van Loghem, vestigde de aandacht op wat in de tropen door de vaccinatie, is bereikt, hetgeen een krachtige aansporing is om deze te blijven handhaven, nu door het zeldzaam worden der pokken-epidemie in Europa het nut der inenting dreigt vergeten te worden. De directeur der Volksgezondheid, de heer Peerbolte, deelde mede, niet bevoegd te zijn de juiste strekking van het wets- ontvverp-Aaiberse openbaar te maken. Wel kon hij zeggen, dat het een zeer voor zichtige poging behelst om aan de ge moedsbezwaren tegemoet te komen. Afscheid Burgemeester Zimmerman. In een daarvoor speciaal belegde raads vergadering nam mr A. R. Zimmerman, burgemeester van Rotterdam, die de functie van commissaris-generaal van den Volkenbond definitief aanvaard .heeft, gis termiddag officieel afscheid van den Raad. Ruim 17 jaar heeft hij het burgemeesters ambt bekleed. Er was voor deze zitting zeer veel belangstelling. De scheidende burgemeester hield' een indrukwekkende rede, die onder ademlooze stilte werd aangehoord. Het oudste raadslid, de heer de Korver, beantwoordde deze rede met een hartelijk woord. Ook wethouder van Aalten deed aan de verdiensten van bur gemeester Zimmerman alle recht weder varen. Hierna begaf de burgemeester zich naar de Groote Burgerzaal om audiëntie te verleenen aan verschillende corporaties. Het eerst werd ontvangen een commissie uit de burgerij, namens wie werd mee gedeeld, dat het in het voornemen lag tegelegenertijd namens de burgerij aan den scheidenden burgemeester aan te bie den een groote medaille in goud, zilver en brons en vervat in een artistieke kist. De gelegenheid, door den scheidenden burgemeester gegeven om van hem af scheid te nemen, is in hooge mate benut door de burgerij in al haar geledingen. ^llerlei. Een ontwerp van wet tot uitvoering van art. 97 der Grondwet, hetwelk voor schrijft regeling der gevolgen van de ver- eeniging van het Kamerlidmaatschap met een bezoldigd staatsambt, zal dezer da gen bij de Tweede Kamer worden inge diend. De Prov. Staten van Gelderland heb ben tot lid van Gedeputeerde Staten in de vacature wijlen mr Tilanus gekozen den heer J. S. F. van Hoogstraten (A.-Rj), buitengewoon lid van het college, met 31 van de 45 geldige stemmen. De heer 13. J. Rengelink (S. D. A. P.) had 13 stemmen. ij A

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 1