fijn „Poleü' Mo 127 lOyNINK EN HRIFTEN .RAGE Buitenland. Donderdag 1 blaart lü!23 37 e Jaargang TELliKE LECTUUR te Aanbieding Lr lage prijzen I I Huishoudster, States-fieBEraal. Bmaenland. I betalen ;n jaargang. :den verzonden a )E JEL CHÜOH T LDEN per jaar. J. H. KOK. iOES irset irset set ;t elastie- ïiiikijortlel f 1.85 -2.25 -3.00 -5.50 pakhui» waar i te maken is, te raagd, in de stad ike oppervlakte. i een hooge fjetalen. Brieven lo. 85, Bureau buw" te Goes. |sche Loopvarkens, Knecht, In Meld ACHTERHOEK TO SPIER, prachtband £3.50 prachtband f2 50 prachtband £2.90 SHEID 'A prachtband f2.15 jor f 5.GRATIS iging. Geen betere lekei) te bekomen, te ontvangen dan ier banden, lat gratis wordt ^rfstraat No. 11. KOOP: lurgerwoonhuis. iewejC200, Middelb. J IE KOOP: JCK Pz., Kade, Veere. I KOOP: bed met toebehoo- n Statenbijbel niet »g, bij J. J- WIJK- fnemuiden. j stonden aan beidersgezin ar van twee met paar- omgaan. Woning be- (üWERSE, Kortgene. en metselen verst. B- gevraagd, [OBSEN, Grópskerke. rraagd wegens ziekte JEN, Ritthem. Iet Mei y A CORNELISSE, 101, Middelburg. Orukkers-Exploitanten 0OSVE3BAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Rwtotctie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Byfcantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Bur& Tel. no. 259 De Zeeuw tTKtKtW- WK S itmmHxmurt iwwsoskmoi n Een slag achter. Do oproorigo krabbelaar in „Het Volk" pleegt de laatste dagen de aandacht te vestigen op het onbeduidende, dat gele gen is in dienstweigeringspropaganda. De dienstweigerings predikers beschul digen zoo gaarne de socialisten die, in weerwil van ontwapeningseischen, toch, als 't er op aankomt, „dienen*. Maar zegt dc krabbelaar dan ook ten einde toe dienst weigeren. Dienst weigeren als machinist op den trein, waarmee op transport gestelde dienstweigeraars vervoerd worden en ook bij troepentransport in tijd van vollen vrede. Dienstweigoren ook aan de Hem- brug en de partijgenooten bakkers-, sla gers- en kruideniersknechten, wier baas de levering heeft van het militaire kamp. Ook de knechts bij patroons, waar uni formen gemaakt worden. Maar ook de bankiersbedionde, die een staatsleening helpt emitteeren, nadat de Vlootwet is aangenomen. De burger-leeraar aan een militaire gymnastiekschool, de klerk op bet Dep. van Oorlog, de telegrafist, die een telegram betreffende troepenlegering, doorseint, de arbeider in dienst van Wa terstaat, die de speciale lijn moet repa- r'eeren, waarop de generale staf telegra feert. i* Zoo zou de krabbelaar kunnen voort gaan met opsommen. Hij wil niet tegen de uitvloeisels, doch tegen het „uitgangspunt" dezer samen leving in 't geweer. Hiervan is veel juist. De krabbelaar richt zich tot een uit gangspunt. Daarop wordt de actie ingezet. Daar liggen punten van aanval. Ook wij richten ons tot een uitgangs punt. 't Onze dringt tot verder gaan. 't Roode uitgangspunt vindt daar zijn oorsprong. Rood richt zich tegen „deze Samenleving"; wij tot de oorzaken, welke „deze samenleving" vervormen tot het trieste beeld, dat deze nu vertoont. Dan geen strijd tegen den oorlog 't eind van 't kapitalistische stelsel! maar tegen de oorzaak welke den oorlog noodig maakt.: de zonde. Naar aardsche berekening is toeneming van strijd te wachten; in het Christelijk geloof is wei nig wat do verwachting wettigt alsof het door 's menschen wil vrede op aarde worden zal. De Roomsche Minister-president. In sommige streken van ons land pleegt men, vooral wanneer de verkiezingen in 't zicht zijn, enkele vogelverschrikkers noodig te hebben. Een dier schepselen is dan de Roomsche landgenoot, die op moeilijke posten aan het belang van liet land zijn krachten wijdt. Allerlei grappig heid veroorlooft men zich vrijelijk. Zelfs de brandstapels en schavotten verrijzen voor der fantasten oog. De Tweede Kamer houdt zich thans onledig met de behandeling van de bios coopwet, houdende bepalingen tegen uiter sten, zooals in de laatste jaren gruwelijk vergiftigingswerk onder ons volk verrich ten. De bestaande bepalingen in onze wet geving bloken niet voldoende om do bios coopeuvelen te bestrijden. 't Spreekt vanzelf, dat wanneer het voorgestelde al of niet gewijzigd wet wordt, dat de bioscoopliefhebberij aardig onder handen genomen wordt en dat men dan niet meer zijn gang kan gaan om alles, waarvan een neerhalende invloed uitgaat, te vertoonen. Alweer komen de liberalen in naam van de vrijheid de echte vrijheid in 't geweer. .Mr Dresselhnijs kon het woord „dompers" niet binnen de omheining der tanden houden. Een liberaal, 'n echte, liet een ander geluid hoeren: mej. Dr van Dorp. Het tooneel en de pers zijn, volgens deze af gevaardigde, niet tot zulle een monster achtig laag peil gedaald als de bioscoop. De misdadigheid en zedeloosheid, vooral onder de jeugd, wordt, naar mej. Dr van Dorp meent, in de hand gewerkt. Het peil van ons volk wordt verlaagd dooi de bioscoop, de zedelijke kracht vernie tigd en de verwildering van ons volk bewerkstelligd. Dat oordeel is niet malsch. Maar ook het optreden tegen de bios copen, zooals mej. Dr v. Dorp wil, is niet kleinzeerig. Minister Ruys de Beerenbrouck ver dedigde het ontwerp en voegde den libe ralen woordvoerder toe: Wanneer gij, Mr Presselhuijs, mij vraagt met de vrijzinnige beginselen rekening te houden zooals gij die hebt ontwikkeld, dan verklaar ik in alle oprechtheid daartoe niet in staat te zijn. Verder verklaarde de Minister in zijn antwoord aan de verschillende sprekers, dat het ook hier gaat om het beginsel' dat hier dringt om een wanbegrip van vrijheid krachtig aan te tasten. Is men eenmaal de brug over naar de verlok king dan is men verloren. Zóó spreekt de minister-president„Wie iets begrijpt van de groole beteekenis van iedere persoonlijkheid voor het groote ge heel, zal een belangrijk deel van zijn aan dacht moeten wijden aan hot opkomend geslacht. Heerlijk is de taak van ben, die leiding geven aan de jonge-mannen-wereld. In den overgangstijd van den jongen tot den man ligt de crisis voor het leven van hel individu; de wezenlijke persoon lijkheid wordt gevormd en in de jaren na die periode moet zij groeien." Zóó schreef de minister-president, waar hij verder doet uitkomen één te zijn met hen, die den wederopbouw van en het opkomen voor dc hoogste levensbelangen van de Nederlandsche natie beoogen. Dat is wel andere kost dan liet zemelen- maaltje van de Vrijheidsbonders. Wij wenschen voortdurend te bouwen aan de versterking van ons eigen huis en criliek op buitenstaanders kome in de tweede plaats. Als vanzelf zien wij gaarne de besten onzer leiding geven, maar is dit niet het geval, dan duizendmaal liever Ruys de Beerenbrouck aan 't hoofd dan con artist uit bet Vrijheidsbondschc circus. Spel. Bij toeneming kan men in onze dagen constateeren de zucht naar kansen op winst, die afhankelijk zijn van het toeval. Wij hebben dezer dagen gewezen op de ontaarding van do sport, zooals deze zich kenmerkt in liet z.g. vuistspel. Broekhuis en Siki! Niet alleen de liefhebberij om een en ander op touw te zetten, maar ook de gulzige houding van tienduizenden om zich daaraan te wagen en daarom te be kommeren. Oudtijds verlustigde men zich met vuist gevecht., de zege zelf werd gevierd als een voorname triumph. Vechtersbazen kwetsten, kerfden en verminkten elkan der met allerlei werktuig; bet volk ver gastte zich op de barbaarsche practijken van de gladiatorengevechten. Ook toen dat alles gevolg van de ver zorging der uiterlijke welvaart van een volk en de nalatigheid inzake de zedelijk- godsdienstige opvoeding. Ook toen in naam van de vrijheid, de beste vrijheid aan banden gelegd. Onze volkshistorie kent ook perioden van dolle gokkerij, van zucht naar snel rijk worden, van buitenspórigen wind handel. Vermaak vermaakte! In „de papieren eeuw, het tijdperk dei- hope", zagen millioenen ongelukkige oogen uit naar en vergenoegden zich met het zien van de jonge leute in het Bois de Boulogne. De tijd van het „gedrukte pa pier" Het geld en de zucht om van de For tuin in plaats van den Almachtige zijn heil te verwachten, ziedaar de oorzaken, die de verglijding in de hand werkten en bespoedigden in Rome, in Hellas, in Frankrijk, in ons land. Deze beide factoren zijn opnieuw werkende. En weer beleeft een geslacht den nedergang eener periode Deugdzaam spel trekt niet. Vooraan staande personen in de artiestenwereld geven dit gaarne toe. Een vuil stuk brengt geld bij hoopen op. Grillige kansbereke ning in ongelooflijke loterijen bindt en boeit honderdduizenden zóó stevig, dat nauwelijks aandacht blijft voor het goede, het schoone, het noodige. Het „goed geluk" ging beheerschén van lieverlede, naarmate de nedergang dei- cultuur vaster en stelliger vormen bad aangenomen, het onschuldig ontspannen van de boog. Schaamteloosheid en onver zadigd zijn, liederlijkheid en teugelloazte kansberekening wedijiveren om den voor rang. Door het, lotspel worden velen in duizend angsten iederen dag gekweld. De werkdag wordt niet gebezigd tot hoofd- of handenarbeid; de wacht oip het geluk of het ongeluk vervult menigen levens dag. De tijdgeest troont naar Mammon's hoogaltaar, de zedelijke standaard is in gezonken. Onze ouders en opvoeders hebben ten dezen een buitengemeen ernstige roeping op te volgen. De jeugd, het opkomend ge slacht moet worden vertrouwd gemaakt met lichamelijke spelen om het lichaamj gezond en op kracht te houden, benevens spelen van geestelijk komaf, als dam'- en schaakspel. Maai' gewaakt dient tegen de mogelijkheid, dat het geld en de zucht ernaar onze spelen beheerscht; gewaakt moet .tegen het spelen om! geld en met. geld, tegen het doen omgaan van de jeugd met personen uit kringen waar de levens opvatting heerscht, dat het spél vrij is. 't Begin, hoe onschuldig het schij'ne, om slechts enkele centen, kweekt de ambitie om geld miachtig te Worden door het spel en het lot. De overheid, pok dei gemeentelijke, heeft hier een gewichtige taak te vervullen. De landsoverheid breke eindelijk met het aanmoedigen van het lotspel door de instandhouding van de Staatsloterij'. Het spel kan zeer Wel worden aange merkt als een saambindenden, veraangena- menden factor, vooral in den eigen fa miliekring. Het kan dienstbaar zijn aan bijeenhouden en in stand houden. Daartoe blijve het aangewezen. Ten slotte is het vast dat ook het spel niet kan voldoen aan de diepste levensbehoeften des menschen, zoodat bet, onschuldige spel allerminst in staat zai zijin een menschenhart te verzadigen. Het blijve bestemd tot gepaste afwisseling. Tweede Kamer. Allereerst was gisteren aan de orde de interpellatie-v. Ravesteijn over de houding van onze regcering tegenover die te An gora. Uit het antwoord van minister van Karnebeek stippen wij het. volgende aan: De Nederlandsche gezant heeft zich met medeweten van de Porte in verbinding gesteld met den vertegenwoordiger te An gora, in verband met de gebeurtenissen te Smyrna. Langzamerhand bleef er maar één regeering over, nl. te Angora, en dus bleef alleen deze over voor bespre kingen. Hoe het nu verder zal gaan met de erkenning dient, afgewacht te worden. Het kan zijn dat er een aanvrage daar toe zal komen en er is dan geen aanleii ding om die af te wijzen. Nederland was te Lausanne geen partij en kan dit niet zijn, omdat zij aan geen van beide zijden stond. Nederland beeft wel de aandacht gevestigd op het vraag stuk der capitulaties en het gevolg is geweest dat Nederland is uitgenoodigd deel te nemen aan de bespreking van dit vraagstuk. Vandaar dat Nederland in Lau sanne aanwezig was. Wat betreft, de zending van het oorlogs schip heeft met Lausanne niets te maken en van eenig overleg is geen sprake ge weest. De kwestie te Smyrna heeft ver schillende fasen gehad te beginnen met de Grieksche bezetting. Voorjaar f922 overlegde onze regeering met eenigo an dere regeeringen over de kwestie der vei ligheid te Smyrna. Onze consul aldaar heeft zich tot de Ned. Regeering gewend om maatregelen te nemen tot beveiliging der Ned. onderdanen. Een oorlogsschip was niet bij de hand en onze regeering vroeg de Britsche 'om bescherming. Het antwoord was tegemoetkomend maar de hulp faalde en onze Regeering heeft toen de hand gelogd op de „Deucalion". Dat bleek later niet voldoende en toen is de „Tromp" in het najaar van 1922 daarheen gezonden. De positie thans is zóó dat misschien handhaving van de Tromp niet meer noodig is. Er zijn daar 41 mannelijke Nederlanders, 34 vrouwen en 72 kinderen. Daar mót deze interpellatie de middag nog niet vol was, werd voortgegaan met de behandeling der huurwetten, Dihr Oud trok zijn amendement in. Vervolgens kwam Cien amendement- Schaper aan de orde waardoor ook do dooi' de gemeente gebouwde woningen on der de wet zouden komen. Minister Aal- berse verklaarde dit amendement echter onaannemelijk; de Huurcommissiewet is gemaakt o-m huuvwoekeï tegen te gaan en met deze woningen is .men, wat do huren betreft, nog niet eens aan dekking- van den kostenden prijs toegekomen. De menschen, dio in zulke woningen huizen, het was den Minister bekend, dat daar toe ó.a. een lid van deze Earner en een wethouder eenef groote gemeente behoo- ren worden dus feitelijk al gesubsidi eerd door den Staat. Het ainendetaent kreeg alleen de stemmen der socialisten en communisten en werd met 52 tegen 17 stemmen verworpen. Verworpen werd eveneens een amen dement-Krijger, waardoor, voor woningen boven een door B. en Wv te bepalen be drag, de Huurcommissiewet buiten wer king .zou blijven. Ingetrokken werd oen amendement-Zijlstra in gelijken geest. Uit het Ruhrgebied. Het optreden der Franschcn in het Ruhr- g-ebied wordt steeds scherper, provoceeren- der en roekeloozer schrijft het „Hbld". Met alle gewelddadige middelen trachten zij' de ongelukkige bevolking tot toege ven te dwingen. Maar hoe meed geweld zij gebruiken, des te dieper wordt de> ver- bitlering. Te Bochum hebben zij1 met de honger- blokkade een aanvang gemaakt- en wel op een geraffineerde wijze. Elk vervoer van goederen, speciaial van levensmidde lenzaken als bakkers en slagers, is verbo den. Die bevolking van Bochum bestaat voor 95 pet uit arbeiders, beambten en ambtenaren, die geen voorraden in huis hebben en dagelijks hun ïnkoopen moeten doen. Wordt hun dit onmogelijk gemaakt, dan staat hun de honger Voor oogeln, Omi t e beletten, dat de zaken toch levens middelen leveren, hebben de Franschcn een sterke troepenafdeoling in het midden van het afgezette gebied geposteerd, waar bij tien tanks. Die bakkers mogen geen brood bakken. Door deze blokkade zijn duizenden arbeiders werkloos geworden. Tot 2G Febr. waren 550 personen door de Bijnlandcommissie uit Rijnland uitge wezen. Gistermiddag drongen Fran scha mi litairen het kantoon- der machinefabriek Balke te Essen binnen, waar een directie vergadering werd gehouden en arresteer den alle 16 deelnemers aan deze bijeen komst, waaronder de directeur-generaal Balke en ©en aantal ingenieurs. Het per soneel oischte vrijlating dar gearresteerden on legde, toen hieraan geen gevolg werd gegeven, het werk neer. „pie eerste burgemeester Van Gladbach, werd gearresteerd, daar hij1 niet had vol daan aan een bevel om voor den krijgs raad te verschijnen. Te Oberhausen is de burgemeester, dr Brinkmaan, gearresteerd. De eerste burgemeester van Sorktrade, dr Heuser, is door de Belgen gearresteerd en .weggevoerd. 1 Eenige dagen geleden werd te Reck linghausen een Amerikaanseh staatsbur ger gearresteerd en door cle Franschcn ernstig jnishandeld, daar hij zijn afkeuring over hun optreden had uitgesproken. Do Amerikaan werd in d© gevangenis te Recklinghausen opgesloten en later weer vrijgelaten. Hij heeft onmiddellijk bij do Amei'ikaansche autoriteiten geprotesteerd1. Vermoedelijk zal de Amerikaanseh© gezant te Berlijn zich mét de zaak bemoeien. Korte berichten. Zware stormen hebben de Brit sche kust en den Atlantisehen Oceaan in de laatste dagen geteisterd en aanzienlijke schade aan de scheepvaart toegebracht. Het groote Cunard-stoomschip Berengaria dat uit New-York kwam, Was niet in staat Southampton binnen te varen. De passagiers en de p|ost werden geland door middel van een stoombootje, dat als een kurk op de golven danste. Dezer dagen hebben de voedingsmi nisters van alle Duitsche bondstaten te Berlijn vergaderd om maatregelen tegen den woeker te beramen. Met namie zal men middelen overwegen pm aan de prijsopdrijving van vleesch, melk ,en vet een einde te maken. Te Emmerik heeft imen twee Duit sche meisjes, die met Belgen van de be zetting een avond uit waren geweest, opgewacht en het hoofdhaar afge sneden. De vlechten zijin bij opbod verkocht en de opbrengst naar de noodlij denden in het Roergebied gezonden. De Times wijst er op1, dat tal van schepen gecharterd zijn voor het kolen- vervoer van Engeland naar Diuitschland. Niet enkel, zegt het blad, zijn groote oceaan-schepen, welke tot dusver nooit in den kolenhandel gebruikt werden, voior het transport naar Duitschland thans in dienst gesteld, maar verschillende dezer schepen zijn zelfs voor een gansche reeks tran sporten afgehuurd, zoodat ze maanden lang tusschen Engeland en Duitschland in gebruik zullen zijn. De Poolsch-Litausche onderhan delingen over de grenzen der neutrale zone zijn afgebroken. lii de Petersb. „Prawda" schrijft Trotzki over het Roode leger. Men heeft bet, leger tot 600.000 man gere duceerd. Deze troepen moet men nu door opvoeding en oefening zoover brengen, dat elke soldaat op het niveau van een on derofficier van vroeger komt te staan. De Beiersche Landdag heeft het voorstel tot instelling van een staats- presidentschap voor Beieren aangenomen met 74 tegen 56 stemmen, dus niet met de vereischte twee derde meerderheid. Een kloppartij in den Beier - schen Landdag tusschen afgevaardigden der linker- en der rechterzijde heeft plaats gehad. Men was geruimen tijd handge meen en het regende scheldwoorden. Een communist zei, dat hij zich voortaan met een revolver zou wapenen. Duurt e-v er wekkers. Men schrijft aan „Het Volk" Door een toeval kwam ik heden-na middag tot een verbijsterende ontdekking. Te Rotterdam waren in de laatste dagen groote partijen zoolleer van de eene hand in de andere overgegaan, tot viermaal toe me't resp. 7, 10, 12 en 25 plet. winst per kilogram. Sonfmige lieden looien ook Den Haag plat om leer Qp te koppen. Zeer waarschijnlijk is deze speculatie op de verwachte sluiting van de grens voor schoenwerk uit het buitenland door heel het land in gang. Het gevolg daarvan VERSCHIJNT ELKEN WERKDAS Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3. Losse nummers f 0.05 Prijs der Advertenties: 1—4 regels f 1.20, elke regel meer 30 oL Bij abonnement belangrijke korting. ligt voor do hand: schoenen en schoen- reparatie zullen pfeper-dunr worden. De begeerte heeft het bekende gilde uit de oorlogsjaren weer aangeraakt. Ne derlandsch Nansen-Comxt éi Dinsdag is het s.s. „Euterpe" van de Koninklijke Nederl. Stoomboot Maatschap pij, bevracht door tiet Nederlandsche Nan- sen-Comité en het Nederl. Roode Kruis, van Rotterdam naar Windau vertrokken. Voor dit schip werd door het Nederl. Nansen-Comité aangekocht: 630.000 K.g. roggemeel ter waarde van f73.625, 30 ton suiker, ter waarde van f 11.100, een Ford-auto met toebehooren, ter waarde van 12.044, Totaal f86.769. Door het Nederlandsche Rooide Kruis werd aange kocht 2 broedmachines Imlet toebehooren, 27.500 K.g. kool-, bieten- en wortelzaden, 45 kisten zeep en zeoplpoeder, 8 va ten auto-olie, 1 kist garen, 1 kist ver band, 1750 el katoen, 300 el Manches ter, groote partijen oude |militaire werk- kleeding, ondergoed en schoenwerk. To tale waarde f11.000. Behalve 4eze aan gekochte goederen werden met dit schip verzonden vele doior het Nederlandschi Nansen-Comité en het Nederlandsche Roode Kruis ontvangen giften in natura.. Hierdoor worden de vertegenwoordigers in Rusland in slaat gesteld de hulpactie voort te zetten tot den volgenden oogst, a.s. Juli, zoadat dit de laatste boot is die bevracht zal worden door de twee bovengenoemde organisaties. Het Neder landsche Roode Kruis zal echter zijn actie wat de kinderkeukens in Rusland betreft, voortzetten. Bezuiniging bij de Justitie. Do groote Rechtbanken, zoo schrijft da Oenti'. Comm. voor Bezuiniging, zijn over stelpt met werk, 'en als bezuiniginsmaat- regel wil mon nu het aantal rechtbanken en rechters inkrimpen. Waarom geen Kan tongerechten? Op zoovel© is niets te'doten. En verder; .waarom walden toch die tien tallen rijksveldwachters op de parketten van de Officieren van Justitie niet opge ruimd? Diie menschen zitten daar dag in, dag uit niets anders te doen dan pijpjes rooken en van tijd tot tijd eens aeto explootje uitbrengen, een brief bezorgen of iemand bij den Officier aandienen. Op ide kleinste rechtbanken zitten drie van deze zich doodvervelende ambtenaren met salarissen van f1800 .tot f 2800, ■op de grooteer zitten er 4, 5, 6, 10 en meer. Niemand weet, waarvoor al deze menschen daar moeten zijn, dag in, dag uit. van jaar tot jaar-, versuft door de ver veling. Op de departementen in Den Haag zitten als vaste regel tweemaal te veel ambtenaren, soms driemaal te veel en nog meer. (Zie het verslag van de Bezui nigingscommissie, waar niet naar geluis terd wordt). Maar deze commissie weet niet, dat de toestand ovier het geheele land precies dezelfde is, zoo b.v. bij! do Registratie, waarbij' honderden ambtenaren akten zitten over te schrijven, die meest al prachtig getypt door 'de notarissen worden ingezonden (in afschrift) en dus eenvoudig in portefuilles konden worden gelegd. De tuchtscholen zijn symbolen van ver kwisting. Millioenen daaraan besteed zija weggeworpen. Nu staan ze leeg, zooals b.v. het paleis, door ambtsvilla's omringd, te Haren bij' Groningen. 1 Kunne® dezet gebouwen niet verkocht worden? Hoe het in die opvoedingsgestichten toe gaat, blijkt te Avereest. In dit gesticht zijn 260 jongens opgenomen, pn vioor hun opvoeding zijn 130 ambtenaren aan gesteld, dat is voor twee jongens éért ambtenaar. Iedere jongen in dat gesticht kost het Rijk jaarlijks f 2500 a f 3000. Voor het gesticht zijn een paar jaar ga- leden drie auto's aangekocht voor f 15000 één voor den directeur, één voor den rector, de geestelijke, die te Zwolle woont en eens per week het gesticht bezoekt en één voor de verpleegden om ze van en naar het station te geleiden. Het ge bruik van de auto's komt echter zoo duur, dat dit verboden werd en nu staan dc) auto's te verroesten in de garag© I Het jubileum der Koningin. Ds Bronsveld schrijft in zijn „Stemme* voor Waarheid en Vrede" over de op touwgezette feesten ter viering van het regeeringsjubileum der Koningin: „Als ik kennis neem' van al die com missies en sub-com!missies, van al die plannen om te bejubelen, zoo als miea 't wellicht nooit gedaan heeft, breng ik hulde aan den vindingrijken geest, dio dit alles weet te bedenken, maar vraag mijl af: is de tijd waarin wijl leven, niet rijt: aan redenen om bij" al die voorbereid selen te zeggenis het verstandig, is 't geoorloofd van ons volk, en vooral van den middenstand, zulke buitengewone uit gaven te eischen. Want, al wordt het nu ontkend: optochten, tentoonstellingen, wedrennen en wedstrijden van allerlei aard kosten geld en er is zoO' veel schaarschte, zoo veel behoefte

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 1