Uit de Provincie. KerMesws. Mrwijs. FEUSLLETOR8. BINNEN IJZEREN MUREN dat een belangrijke partij gasmak'ers ïn het Eijkskleodingpaagazijn te Amsterdam geheel is bedorven, en totaal onbruik baar is geworden; dat hetzelfde RSjksklee. dingmagazijn onlangs een partij van on geveer 70.000 M. linnen vooT haverzakken heeft ontvangen, terwijl or nog eenzelfde party in het magazijn in voorraad was; dat duizenden pai'en oude schoenen tij dens de ledeCschaarschto zijn hersteld, terwijl deze schoenen ongebruikt zijn ge- bleven; dat nagenoeg alle kl ceding- en uitrustingstukken te Zeist in loodsen zoo slecht zlijn opgeborgen, dat alles nagenoeg is bedorven. Opheldering omtrent deze feiten werd' noodzakelijk geacht. [De vooroef eniugen genekt? t In „De'Ordonnans", hel, orgaan van het vooroefeningsinstitunt Vrijwillige (Land storm in Nederland schrijft P. K. a.m. „Wij zijn plotseling verrast (en niet op de aangenaamste wijze!) door een totaal onderst boven gooien van de eischen van voorgeoetendheid. Het is en blijft een merkwaardige gewoonte in het leger veranderingen Waarop tijdenlang] gewacht is in te voeren als een donderslag aan een helderen hemel. Zoo ook weer deze verandering der eischen, die toch de basis vormen van het onderwijs dat aan duizenden en dui zenden vrijwilligers gegeven wordt. Er zijn enkele goede dingen bij', zoioals „Schutting';" cn „ovenWichtsboam" in den vervolge verhouding tot do heuphoogte ran den candidaat. Die rare „kruipeisch" gelukkig vervallen. Verwondering wekt het vervallen van de theorie (Oj ver het schot; vooral Waar'men een paar regels tevoren gelezen heeft, dat de garnizoensdiensteisck verdubbeld: is. Men vindt het dus belangrijker, dat onzo jongens h.v. goed het geweer kunnen, presenteeren voor (een militaire begrafenis (die nog niet 1 op de duizend ooit zul len zien) dan dat hij weet, dat zijn leven wel veilig is achter meer dan een Meter gewoon hout. Iloe is 'tmogelijk! Er is meer: Eisch van militaire bekwaamheid 3 luidt: „Afdoende bedrevenheid in de prac- üscho uitvoering van de opstellingen, be wegingen pn verrichtingen welke geëischt kunnen worden van een volledig afge richt infanterist niet specialist". Eilieve! Zouden we dan maar niet de jongens uit het leger in den vervolge vocu'geocfenden en de onze afgeoefendeni «oemen Immers de onze moeten het kennen, andem ontvangen ze het diploma niet; die uit het leger oefenen in de richting dier oisclien, maar behoeven geen examen of zoo iets af te leggen en gaan kennen of niet kennen naar huis. Maar er is nog erger. Er zijn eischen ingevoerd a.a. het schie ten op lieweegbare schijven, met mitrail leur e.d., waarvan iedereen weet dat onze jongens ze niet kunnen volbrengen, •mdat de middelen ter beoefening en het materieel over nagenoeg het geheele land ontbreekt. Een zeer merkwaardige eisch is die rooi' de behandeling van het vuurwapen. De vaardigheid daarin moet blijken uit: het in knielende en liggende houding telkens gedurende f/a ïninuut vuren, op ,een Bchijl die 50 Meter ver staatmet exercitie-patronenen dan telkens minstens 8 gerichte schijnscholen binnen) kring 1 afgeven! Een en ander met gas maskers op Hoe de examencoimlmissie moet uitma ken of de schijuschaten binnen kring 1 of op den rand van kring 2 zijn afge geven staat er niet bij', doch het lijkt een ware puzzle. Tot ons leedwezen moeten wij aldus «onstateeren I. Dat de eischen zeer verzwaard zijn en ten deele niet te beoefenen door ver reweg het grootste gedeelte van den Vrij willige Landstorm. II. Pat deze eischen onmogelijk in over eenstemming kunnen zijn met de meening van onzen Generaal-Inspecteur. (Zijn Bea verhaal uit den Fransch- Duitschen oorlog. door ANNIE LUCAS. Uitgave Neerbosch' boekhandel. T9.) Somtijds, wanneer zij in zulk eene ver- dooving lag, nam Justine mijne plaats aan het bed in en kon ik een half uurtje bij Leo blijven, maar die tijd was meestal te kort voor alles wat wij elkander te zeggen hadden. Ik wist nu, dat hij één met ons was in geloof en hoop. De woor den, door den jongen officier op het slag veld van Wörth gesproken waren Leo tot steun en troost geweest in die lange ver velende weken, die hij op het ziekbed moest doorbrengen in de gastvrije woning van den goeden Frenois en zijne vrouw. Het was hem niet gelukt zich een bijbel aan te schaffen in de woelige dagen van den daarop volgenden veldtocht. Het werk, begonnen door Conrad van Edelstein, Ka reis geliefde vriend want hij was het werkelijk geweest zou echter voort gezet worden door de beminnelijke Léonie St, Hilaire. Zij maakte hem verder bekend Hoogedelgestrenge (hechtte b.v. en naar onzo meening zéér terecht weinig aan Garnizoensdienst en deze is nu liefst ver dubbeld! enz. III. Dat men dus eischen vaststelt (waaraan onze jongens van 1G, 17 en 18 moeten voldoen cn do jongens van 19 en 20 uit het leger niet) voor den Land storm mot veronachtzaming der meening van hen, die den Landstorm kennen res pectievelijk met do instructie daarvan be last zijn". Bezuiniging aan het departe ment van oorlog. Men schrijft aan „do Avondpost": Een dezer dagen is bekend geworden de aanwijzing der officieren, die zitting zullen nemen als voorzitter en secretaris in de keuringsraden. Tot onze groote verwondering tellen wij onder hen, die tot deze functies zijn uitgekozen, een twintigtal gepensionneerde .officieren en burgers. Deze beide laatstgenoemde cate gorieën, genieten een hooge dagelijksche toelage, benevens reis- en verblijfkosten. In het belang van de schatkist is het dringend noodzakelijk, dat deze lijst ten spoedigste Wordt herzien en de vrienden der departementale ambtenaren worden vervangen door actieve offieren, die, hui ten hun schuld, zoo goed als niets td doen hebben. Het initiatief-voorstel- 'Fleskens ingetrokken. Naar we vernemen, hebben de heeren Fleskcns c.s. hun initiatief-voorstel tot het vaststellen van invoerverboden inge trokken. Deze terugneming beteekent,, dat de heeren Fleskens c.s. zich vooraf ze kerheid hebben! verschaf!,, dat de regecring zelf binnenkort met een wetsvoorstel zal komen, waarin met de verlangens in het voorstel Fleskens neergelegd, in meerdere of mindere mate zal rekening worden gehouden. (Msb.) Naar van bevoegde zijde wordt medege deeld, wordt .dezer dagen bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend tol tijdelijke beperking van den invoer van schoenwerk. De Regcering en de Volksge zondheid. Naar de „Tel" verneemt, ligt hot in de bedoeling van de regeoring noch hot wetsontwerp op de gezondheidsdiensten, noch de wijziging van de wet op de be smettelijke ziekten door de Kamers te laten behandelen. Alleen zal zij w'el ter behandeling in do Kamer brengen de wij ziging van het vaccinatieartikel. Ieder een zitplaats. De directie der Nederlandsche Spoor wegen heeft bepaald, dat geen grooler aan tal reizigers een zitplaats in de rijtuigen mag worden aangewezen, dan voor iedere afdeeling is voorgeschreven. Bij plaats gebrek mag dii alleen geschieden, Wan neer de overige reizigers in het coin- partement hiertegen geen bezwaar hebben. Ter vernietiging voor gedragen. De raad van Zeist heeft een voor stel aangenomen, dat bepaalt, dat B. en W. geen wijziging in de loonregeling der tewerkgestelde werkeloozen mogen aan brengen zonder den Raad te hebben ge hoord, en dat de laatst aangekondigde loonsverlaging van f20 op £18 wordt ingetrokken. De burgemeester heeft dit besluit ter vernietiging aan de Kroon voorgedragen. Tapverbod. Men meldt uit Leiden aan de Msb., dat de verordening van 25 September j.l., tot wijziging van die op Vergunnings- en Verlofs-localiteiten en Logementen (z.g. tapverbod voor Zaterdag en Zondag) niet door den Minister van Binnenlandsche Zaken aan de Kroon ter vernietiging is voorgedragen. De Minister heeft zijn tot nu toe gevolgd standpunt verlaten en zal dergelijke verordeningen niet meer tot vernietiging yoordragen, omdat de Hooge Rand constant en ondubbelzinnig zijn opvatting j>lijft huldigen, dat voor het in het leven roepen der bedoelde verbods bepaling het motief „drankmisbruik" niet wordt vereischt. coisnaummvnMM tv* Door den Minister van Arbeid is ten behoeve van woningbouw (premicbouw) met do bijzonderheden van het leven on- zes Heeren op aarde, zooals ons die in de evangeliën verhaald worden, en zoodra hij in staat was voor zichzelf te lezen, gaf zij hem een Fransch Nieuw Testament. Het was een eenvoudig ingebonden boek, toch scheen het haar zeer veel moeite te kosten er van te scheiden, zoodat Leo geaarzeld had het geschenk te aan vaarden, waaraan waarschijnlijk vele her inneringen verbonden waren. Zij had toen geantwoord: Die vader of moeder lief heeft boven Mij, is Mijns niet waardig. Hij, die mij dezen bijbel gegeven heeft, zon zeker hetzelfde gedaan hebben. Neem hem dus en behoud hem. Zij sprak nooit over zichzelve, behalve wanneer zij de liefde des Heeren Jezus roemde, die zijne discipelen staande houdt zelfs onder de grootste beproevingen. In de ambulance was zij velen tot zegen geweest, aan hoevelen, dat zou alleen de eeuwigheid kunnen openbaren. In die droeve dagen viel toch nog een enkele zonnestraal op ons pad. Wij kregen een brief va.n oom Louis. Hij bevond zich te Frankfort, was nu hersteld van een zware ziekte en hoopte binnen eenige weken tot ons te komen. Zijne terug komst konden wij met onvermengde blijd schap tegemoet zien; want behalve den dood van onze lieve Lili, wist hij alles wat ons overkomen was. Zijn vaderiand- foegekend aan do gemeenten: Burgh, f300 voor J. Slager; Goes, f 1200 voor 4 woningen van C. B. van Sprang e. a. en f 300 voor een woning'' van H. Schrijver; Heinkenszand, f300 voor G. N. Geschiero; Renesse, f300 voor II. Houtman; Sas van Gent, f300 voor A. Claevssens en f300 voor R. Claevssens; Wolphaartsdijk, 1300 voor P. Melis. Krabbendijke. Dhr. A, Hirdes wenscht wegens gevorderden leeftijd geen candida- tuur als raadslid meer te aanvaarden. Dhr. A. Hirdes beeft straks acht jaar zitting gehad als raadslid, waarvan de laatste vier jaren voor de Staalkundig-Geref. partij. De laatste vier jaar was dhr. A. Hirdes ook weihouder. Middelburg. Zaterdagmiddag werd een reeds bejaarde juffrouw op den hoek van de Langedelft en de Heerenstraat omver gereden door een 14-jarigen loopjongen, die per rijwiel boodschappen deed. De vrouw bezeerde zich aan arm en been. De jongen had geen signalen gegeven en de politie stelt daarom verder een onder zoek in deze in. Het Radio-tlierapeutisch instituut in het gasthuis alhier heeft een belangrijke wijziging, verbetering on uitbreiding on dergaan. Het Röntgen-therapiebedrijf is belangrijk gewijzigd, behalve radium, de hoogtezon en de kromsijerlamp, .is er thans een diathenie-apparaat en oen toe stel van d'Aranvnl voor haute Frequence. Bovendien is een geheel nieuw fotografie apparaat geïnstalleerd voor tijd- en mo mentopnamen en doorlichtingen ten dien ste van alle mogelijke Röntgenologiseho onderzoekingen, op intern geneeskundig gebied. Zondagmiddag voreenigdan zich op uitnoodiging van den therapeut, dr C. Orbaan, in de regentenkamer ,van het gasthuis tie regenten, vele' medici uit Middelburg cn omgeving, directrice en verplegend peTSoneel van het gasthuis en enkele andere ganoodigden, die door dr Orbaan werden toegesproken, on die her innerde aan het ingebruik nemen van het instituut in het najaar van 1920. Toen dacht hij alles te hebben wat hij verlangde doch door de vooruitgang dor wetenschap ook op het gebied van wat met Röntgen- bchandcling is te bereiken, maakte reeds na 2 jaren wijziging cn uitbreiding g>e- wenscht. Spr bracht dank aan de regenten, die hem steunden in zijn plannen en wees er op, dat Middelburg thans door zijn. inrichting cn mede door de verschillende specialisten, allo patiënten kan behande len en wedijveren met de universiteits steden. Spr bracht ook woorden van warme hulde aan de nagedachtenis van den zoo juist overleden grootmeester in do vve- tenschap, prof. Röntgen, <«1 noemde het een voorrecht voor dezen, dat hij nog heeft mogen beleven hoe zijn uitvinding der „X-stralen" in 1898 een enorme ver andering heeft gebracht in het physisch chemisch denken en die stralen in veler lei richting toepassing hebben gevonden. Door dhr Koopman, ingenieur te Am sterdam; werden vervolgens de verschil lende verbeterde on nieuwe toestellen on der groote belangstelling gedemonstreerd cn tevens aangetoond, dat de gasthuis- verpleging tegenwoordig haar middelpunt vindt in het Radio-therapeutisch instituut. Goes. Door de Prov. Commissie voor Zeeland jn het N. J. V.was Zaterdag een Jongensmiddag georganiseerd voor del Knapenverecn. ,op Zuid-Beveland. Oh- danks ,het ongunstige weer waren 11 afd. aanwezig met 150 jongens. De algemi. secretaris voor hot jongenswerk, dhr. H. Gordeau Jr. opende met gebed en sprak ,een welkomstwoord en Wees er op', dat we in donkere tijden leven, pioch wan neer ,het donker is geeft Gods Woord ons troost en bemoediging. Hij behandelde daarna: ,De Profeet Zacharia en gaf ver schillende Wenken aan de jongens. Na de pauze deed dhr. Gordeau een vertelling: De draad van Boven, en wees de jongens vooral op de geestelijke strekking. Dhr. D. llooze spoorde de jongens aan om al vast te gaan sparen, voor een kamp- week in het jongenskamp van het N. J. V. De Goesche fluitclub, onder leiding van dhr. Zwaan, gaf eenige fluitnummers ten beste, welke zeer in den smaak vie len bij1 de aanwezigen. Ds Mantz ein digde met dankgebed. Zaterdagavond vergaderde de Ring „Goes" van het N. J. V. in het lokaal lievend hart bloedde voor Frankrijk. Na tuurlijk deed August hem terstond weten, dat Leo behouden tot ons was terug gekeerd. Eindelijk kwam de crisis in Nina's ziekte. Het was een strijd op leven en dood, dat wisten wij. De kansen ston den zeer slecht voor haar. Uitgeput door langdurige ontbering, inspanning en droef heid, had zij niet veel kracht om tegen stand te bieden. Het was de avond van den negenden dag. Reeds had zij uren lang bewusteloos neergelegen; de koortsachtige blos was verdwenen, maar de pols was bijna niet meer te voelen. Dokter Vaud zeide mij, dat hij met ons wilde waken en dat ik nu Leo moest gaan waarschuwen. Dit klonk mij als een doodvonnis in de ooren. Leo bleef eenige oogenblikken alleen in de kamer ik wist wel, met welk doel en trad toen de ziekenkamer binnen, doodsbleek, maar kalm en bedaard. Hij zette zich aan de eene zijde van het bed, ik aan den anderen kant. De dokter nam plaats in een grootcn armstoel bij de tafel, vanwaar hij de zieke kon gade slaan. Op zijne aanwijzingen goot ik tel kens een lepelvol medicijn tusschen de bleeke lippen en werktuiglijk slikte zij het door. Zoolang zij dit nog deed was er hoop. Natuurlijk was hij bekend met den staat van zaken tusschen Leo en Nini, der C. J. V. Het weer bleek invloed gehad te hebben op de opkomst, daar deze niet zoo groot was als gewoonlijk. Dhr Gordeau, algem.-secr. van het N. J. V., opende met gebed en hield daarna een bijbelbespreking over Ex. 41826. Na do pauze werden de notulen gelezen. Dhr Gordeau sprak daarna over „De jonge man en zijn tijd". Hij' besprak de ver schillende tijden en wees er op, dat het kenmerk van dezen tijd is: alles vloeit. De huwelijkstrouw, liet geloof, eerlijkheid: gednehteneigéndom, de Waarde van het geld, de kunst, alles vloeit. Voorts sprak hij over de bioscoop als iets uit dezen tijd. Het is hierbij' niet te doen, om te zien, maar alleen om) wat er volgt. Het is een gevaarlijke tijd voor de jonge menschen. Pas op voor den tijdgeest. Doch ondanks dit alles is er toch in dezen tijd het houvast: Christus,, de Rots der eeuwen. Het N. J. V. wil den jongen man daarop wijzen. Velen mislukken, om dat ze den grond ander de voeten kwijt raken. We hebben het houvast aan Chris tus Jezus. Stelt u een geestelijk doel; laat den jongen niet los en laat het kruis niet los. Er wérd nog een vraag gesteld over het Bioscoopvraagstuk, waarop dhr. Gor deau antwoordde. De Ringvoorzitter sloot de vergadering met dankgebed. lerscke. Donderdag hield de Ring „Zuid- Bevcland Oost" haar 4de vergadering van het seizoen 192223 te Kruiningen. Deze vergadering kenmerkte zich door leer zaamheid en was tevens een gezellige, ja aangename avond. Ds De Jonge, de alg. adj. opende (door ziekte van onzen voor zitter) op de hem eigene en innemende manier. De vrienden Kloosterman uit Goes en Boon© uit Rilland leverden de onder werpen „Calvinisme" en Kunst" en „Ne derland cn Calvijn". Deze vergadering slond in het licht van het Calvinisme. liet begrip Calvinisme en kunst heeft hij velen de idee van tegenstrijdigheid. Het Calvinisme kan geen machtige bouw werken aanwijzenals haar kunstschepping. Ook is het Noorden van ons werelddeel, waar do Calvinisten wonen, minder kunstzinnig aangelegd dan het Zuiden. Israël had in hot 0. T. de symbolische aanbidding in don tempel, maar in het N. T. is die symboliek weggevallen. Cal- vijns kunstbeschouwing vloeide voort uit zijn levens- en wereldbeschouwing. Het Calvinisme heeft de kunst op eigen kerk overgebracht. De muziek werd in de kerk gebracht, het koor werd opgeheven en het volk mocht medezingen. Ook de schilderkunst werd in Calvinis tische banen geleid. Ook in Nederland. Nederland was het grootst in de opleving van het Calvinisme. De Fransche revolu tie of hei. Engelschc mefhodisme hebben Nederland niet opgevoerd. Er ligt een band tusschen Nederland en Calvijn en die band is niet door men schen maar door God zelf gelegd. Het Calvinisme heeft do kunst in banen ge leid volgens Geref. belijdenis; want ook de kunst is een gave van het vele goede door God geschapen, den menschen gege ven. Een leerzame en woordenrijke be spreking volgde. Onze a.s. vergadering wordt D.V. ge houden Woensdag 14 Maart te Kapelle, deze is tevens onze jaarvergadering. De vereeniging van Kruiningen is weer her leefd, Ds Den Boeft komt hiervoor een woord van dank toe. G rijps kerke. Vrijdag hield de Scbiet- veroeniging „E. M. M." haar jaarlijksche algemeene vergadering. Na opening en notulen volgde jaarverslag van den secretaris. Hieruit bleek, dat dit jaar do vereeniging met een elftal leden is toe genomen en er nu 52 telt. Er werden 19 oefeningen gehouden waarvan 6 met cilinder en buks en 13 met geweer M. 95 marga. Het hoogst aantal punten werd behaald met M. 95 marga door G. Wisse met 1298 punten bij 13 oefeningen en het gemiddelde beste schot door P. S. Ge schiero J.llz. met H3-/3 P- bÜ oefenin gen. Bij het vrijschieten over het geheele jaar werd door W. de Wolf don daarvoor gestelden prijs op het Rijkscilindergeweer gewonnen mei op 5 kaarten 292 punten, max. 300, en op de buks door A. Bas- tiaanse Az. met op 5 kaarten 477 p., max. 500. Op den wedstrijd te Wissekerlce ge lukte het de vereeniging een medaille te bemachtigen. Daar de kas er volgens den penningmeester tamelijk voor staat dus raadde hij Leo zich achter het gor dijn te verbergen, opdat, wanneer zij on verwacht tot kennis mocht komen, de schok niet te groot voor haar zou zijn. In ademlooze spanning wachtten wij. De dokter had ons gezegd, dat het een goed teeken zou zijn, wanneer zij bij kennis opwaakte, en dat haar leven gered was, als zij daarna in een genisten slaap viel. De torenklok sloeg het uur van mid dernacht; nog bewoog zij zich niet. Het eene uur verliep na het andere, en nog kwam er geene verandering. Zoo brak de kille morgenschemering aan toen gingen de blauwe oogen open en zag Nina mij weder aan. Mij, niet hem, die in zenuwachtige spanning zich terugtrok in de schaduw van het gordijn, terwijl ik mij over haai' heenboog en haar naam noemde. Een flauwe glimlach vloog over haar gelaat, toen zij mij fluisterend vraagde: Ben ik ziek geweest, Renée? Ja, mijn lieveling, zeide ik en gaf haar tegelijk iets opwekkends. Ach, ik herinner het mij, hernam zij weer, en sloot vermoeid hare oog en. Ge durende een paar seconden, doch het schenen mij uren toe, lag zij stil; toen opende zij ze weder, zag mij strak en onderzoekend aan en vraagde: Renée, heb ik het gedroomd, of hebben wij iets van Lpo gehoord? kan waarschijnlijk dit jaar worden over gegaan tot het aanschaffen van een nieuwe buks. Vervolgens bracht do afgevaar digde van den Zeeuwschen schietbond Verslag uit van de te Goes gehouden vergadering. Vrijdag hield de A.R. prbtpaganda- club haai 3o alg. vergadering. Na het openingswoord van den voorzitter, werd behandeld art. 3 van het a.r. program door dhr A. P. Rotte. Op diens duidelijke on uitvoerige uiteenzetting, volgde een leerrijke en drukke bespreking. Verder teekent dhr A. Pouwer ,het Uvea van J. A. Wormser dn schetst hom in d'e eerste plaats op politiek en in de tweede plaats op kerkelijk terrein. 'Nadat ook hierover nog van gedachte gewisseld was werd de vraag geopperd, of de club af zonderlijk moest blijven staan, dan wol contact zoeken met andere clubs of met den bond van a.r. propngnnda-clubs. Men meende voorloopig niet te motten, aan sluiten, maar eerst versterking te zoe ken in eigen kring, ook door zich goed in te werken in de beginselen. Goede eetlust, goede spijsvertering, goed bloed en een goed humeur worden verkregen door Foster's MaagpiHen te gebruiken. Deze pilletjes helpen de lever, maag en ingewanden door de vloeiing der gal te regelen. Zij werken zeer zacht en hebben geen nadeelige reactie. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65in apotheken en drogistzaken. (9) Ned. Ilerv. Kerk. Beroepen te Oosternijkei'k D. van Lut- tervelt te Blaauwkapel; te Lmséhoten N. Warmolts te Wezep; te Drogoham P. C. de Groot te Jutfaas. Aangenomen naar Oppenhuize» door D. .1. La zond er te Tuil. Gcref. Kerken. Beroepen te Zuid-Beijerland dr H. W. v. d. Vaart Smit te 's-Gravela«i. Bedankt voor Oosterend door H. v. d. Zanden te Wapenveld. Geref. Gemeenten. Beroepen te Kampen G. II. KersteB te Ierseke; te Benthuizen A. de Biois, cand. te Vlaai'dingen. Ds. W. A. B. ten Kate, predikant bij de Ned. Ilerv. gemeente te Horsten (Onshvedde, Groningen), die het beroep naar jje Ned. Herv. kerk te Vlissingen heeft aangenomen, is voornemens Zondag 22 April, des avonds zijn intrede aldaar te doen, na des morgens bevestigd te zijn door zijn vader, ds. B. ten Kate, emeritus predikant, laatst te Rotterdam, thans wo nende te Velp. Oud-Zendelingarts van Modjo-Warno dr Duymaer van Twist, laatst arts te Voorschoten, vroeger to Iloogeveeo., is Vrijdag plotseling op 55-jarigen leeftijd overleden. De Zending cn de Chr. School verliezen veel. De overledene, jongere broeder van ons Tweede-Kamerlid L. F. Duymaer van Twist, en schoonzoon van wijlen ds C. B. Oorthuijs, was een man, die aantrok door zijn eenvoud e* op rechte godsvrucht. Beroepbaar. De heer S. P. Ver meer, Parklaan 70 te Haarlem, candidaat bij de Geref. kerken, zal na 1 April gaarne een eventueel beroep ia overwo ging nemen, RITTHEM. In de Chr. School alhier werd Vrijdagavond do eerste z.g. ouderavond ge houden. Zeer vele ouders, vaders en Moeders, hadden aan do uitnoodiging van het School bestuur gevolg gegeven. Na 't gebed ea het lezen uit do H. Schrift zette de voorzitter, Ds C. Sundermeijer, het doel en do ketee- kenis van een ouderavond uiteen. Het Hoofd der School, dhr B. J. do Moij, hield een lezing over „School en Huisgezin". Hij toonde met tal van voorbeelden aan, dat er samen werking moet bestaan tusschen beide ten opzichte van 't onderwijs en bij de lichamelijke, zedelijke en godsdienstige opvoeding. Met veel belangstelling namen de ouders ook inzage Het was geen droom, antwoordde ik, God gaf hem ons terug. Wilt gij hem dan, als hij thuis komt, zeggen, dat ik hem altijd heb liefgehad? Vraag hem, of hij het mij vergeven wil. Ik had zoo gehoopt zijne stem te hooren, voordat ik stierf; maar dat heeft «iet mogen zijn. O Nina! Gij kunt hem zelve spreken. Hare groote oogen straalden, en zach!, doch haastig vraagde zij: Is hij dan hier? Thuis Ja, liefste, zou het u niet te veel aan doen hem nu te zien? Neen, breng hem hier, antwoordde zij. Hij is reeds hier, naast u, zie slechts. Help mij opzitten, zeide zij. Terwijl ik het deed rees Leo overeind en stond naast het bed. Zij zag hem terstond. Leo, zeide zij, vergeef het mij, o vergeef het mij tochl Zij strekte hare handen naar hem uit. Hij nam ze in de zijne en boog zich over haar heen, doch hare lippen beefden, de oogleden sloten zich, en het hoofd viel krachteloos op mijn arm terug. Nu sloeg Leo den zijnen om haj.r heen, en legde haar voorzichtig op het kussen. Dokter Vaud trad naderbij in antwoord op mijn wanhopigen blik. Nooit zal ik Leo's gelaat vergeten. Hij slond als ver pletterd. De dokter gaf hem zelf iets opwekkends, tevergeefs het vloeide terug (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2