Posterijen ea Telegrafie. Financieële Berichten. Heciitszalien. Marktberichten. Aanbestedingen. Openbare Verknopingen en Ver pachtingen. vervroegen is ,vöor den particulier niet raadzaam, als hij, zooals hier wordt ver ondersteld, slechts over zeer eenvoudige middelen beschikt. Hij moet zich naar die middelen weten aan le passen. Wie te veel verlangt, bekomt niets. Wat buiten heel vroeg kan worden ge zaaid is spinazie. Reeds in Februari wordt daarmede met succes op een zeer <rocd gelegen grondstuk begonnen, als dan ook maar krachtig is bemest. Men moet in dat geval niet spaarzaam met 't zaad zijn. Voor 10 vierk. M. is 400 gram spi- naziezaad niet te veel. Het zaad wordt •vooraf gekiemd of geweekt. In t laat ste geval doet men 't zaad in een linnen zakje en hangt dit geheel onder water, liefst een weinig la,uw. Hierin laat men 't 24 uren staan en zaait 't daarna uit. Voorkiemen bedoelt 't zelfde, maar gaat iets verder. Zulks kan in een kistje, waai- in afwisselend een hoopje zaad en spi nazie. Het geheel wordt even in het wa ter gedompeld en vochtig gehouden en als ït zaad kiempjes vertoont, wordt 't uit gezaaid. Beide handelingen zijn bevorder lijk voor een s,nel kiemen der spinazie, waarvan de groei met een lichte over bemesting van chilisalpeter, pl. m. 150 gram per 10 vierk. M., zeer wordt be vorderd. Tentoonstelling voor Handel en Nijverheid te Middelburg. Zooals men zich zal herinneren, werd verleden jaiar (door een commissie uit do exposanten van de in Mei ge houden tentoonstelling, die oorspron kelijk door een Reclamebureau was ge organiseerd, maar op oen l'iasco dreigt de uil te loopen, 'de leiding dier tem toonstelling overgenomen, en hot resul taat was een groot succes. Dit succes Was oolcaanieiding, dat er hij de -cotaf- misssie op werd aangedrongen ook dit jaar weer een tentoonstelling te oreat niseeren. Thans heeft 'het comité be sloten te trachten voldoende inschrij vingen te [krijgen voor een Tentoon stelling voor Handel en Nijverheid" in den waren zin des woords. Het comité gaat daarbij van de gedachte uit, dat in dezen tijd van malaise alles g'edaan moet worden, om den gang: er in te houden. De bedoeling is de tentoon stelling! in de eerste plaats te doen zijn oen toonplaats van waren en een plaats waar hot fabric-eeren dier waren gedemonstreerd wordt. Daarom zial aan de inrichting de .allergrootste zorg besteed worden. Het -geheele beneden- gedcel to van het Schuttershof is ter beschikking, in den tuin :z!a;l een dege lijk gebouw verrijzen met groote ver anda voor buitenstands. Het comité, dat bestaat uit de hoe ren C. A. Schulte, A. Hoogesteger en IA. Leijnse, welke beeren zich als tech(- nisch lid hebben geassumteerd, de heer IA. G. van der Hooft en als secretal resse mejuffrouw A. Pieterse, die in besturen van vroegere tentoonstellin gen ook reeds hun sporen hebben ver diend, heeft als datums voor de'ten- toonstelling vastgesteld de week van Maandag 7 tot en met Zaterdag 13 Mei, en valt dus de Hemelvaartsdag! in de tentoonstellingsweek. Do commissie is beslist tegen biet hi'nken van een kermis van de ten toont- Stelling en wil zich beperken tot een, tot nu toe ongekende attractie en ver der imlatiné's en concerten van hét MicK- delburgsch Muziekkorps, Van ,,Ons Ge noegen" uit Vlissingen en andere korpt sen. Van nu. af beeft de commissie haar secretariaat gevestigd in het Schutters hof Ven houdt daar des Maandag 3t pVonds zitting voor bet geven van mondelinge inlichtingen. Voor expo santen zal het v.an beteekfenis zijn te vernemen, dat een jury van deskun digen bekronen zial naar drie waarden, t.w.lo. de wjaarde -als fraai geheel, 2o. do waarde a,ls rcelamemakende in zending, en 3o. als demonstratie van het fabric-eeren van bet ingezonden artikel of artikelen. Voor elke waarde Worden afzonderlijke diplom'a's uitge reikt. Een inzender, die bet fabricee ren zijner waren laat zien. Kan der halve drie bekroningen erlangen, de andere inzenders twee. Wij zullen zeker nog wel gelegen heid nebben op de sympathieke plan hen van het comité terug te komen en kunnen voor nu volstaan met den Wenstih! dat van de in groote getale te verspreiden circulaires vele met een inschrijving voor een plaatsruim te warden beantwoord, want wij zien in bet streven der genoemde een be lang voor den gebeelen middenstand Van Middelburg. Ongelukken. In het Wilhel- minokanaal te Tilburg is zekere F. P. K. te water geraakt en verdronken. Door de politie werd zijn lijk opgehaald. K. was 31 jaar, gehuwd en vader van 4 'kind-e ren. De 44-jarige ongehuwde vrouw P. H. uit Okleboorn is op een polderdijk door een molenwiek getroffen; na enkele oogenblikken is zij overleden. Zon dagnacht reed de garagehouder C. uit Hilversum met zijn auto tegen de hoo rnen van het St. Janskerkhof te Laren. Door den hevigen schok schijnt hij met zijn hoofd tegen een boom geslagen te zijn, waardoor hij een schedelbreuk op liep. Totaal buiten kennis werd de onge lukkige in het ziekenhuis te Laren op genomen. De echtgenoote van den landbouwer B. Danker te Hooghalen is in een opén kelder gevallen en aan de verwondingen aan het hoofd overleden. Raadslid zo o k. Sedert Vrijdag 2 dezer wordt te Scheemda vermist het soc.-dem. gemeenteraadslid B. K., van wicn echter een schrijven inkwam, dat hij, door medelijden gedreven, inzake uit gekeerde steungelden van werkloozen, een voor hem onoverkomelijk tekort had en zich daarom had verdronken. Zijn spoor is niet gevonden. Er is diep medelijden, met zijn vrouw en de 2 kindertjes. Ond er een aai to levend ver brand. Te Pekalongan op Java had een ontzettend ongeval plaats, waarvan twee mensehen de slachtoffers werden. Oc lieer M. keerde 's nachts van een gezelligen nvond terug. Hij zelf stuurde zijn auto. Naast hem zat een heer en achterin de chauffeur en nog een heer. De hoornen langs den weg, z.g.n. kanaricboomen, heb ben hooge wortels. Toen de heer M. voor een grindhoop uithaalde hotste het voor wiel tegen een dier wortels, met het ge volg, dat de auto omviel, de benzine er uit stroomde en door do carbidlampen in brand gemakte. Een heer, druipend van benzine, bleef ongedeerd. De andere heer kreeg een hoofdwond. De heer M. geraakte in brand, terwijl de chauffeur, die bekneld geraakte -onder den wagen, eveneens in brand geraakte. De heer M. was in de aan de andere zijde van don weg slroo- mende beek gesprongen, waardoor de brandwonden zich voornamelijk tot de boenen bepaalden. De chauffeur kroop brandende onder de auto vandaan, doch was niet meer te redden. Na aankomst in het ziekenhuis overleed hij. Twaalf uur na 't ongeval stierf ook do heer M. Smokkelaars. Voor dn Keulschc rechtbank is, na een achtdaagsche behan deling, oen vonnis gevallen betreffende het smokkelen van groote kwantum» ï'o-ta- tiopapier, 76 wagons bij elkaar, die naar Nederland waren gevoerd om- gebruikt te worden als closetpapier. De hoofdb-eklaag- 'de, Joseph Siefer uit Keulen, werd ver oordeeld wegens verboden uitvo-er, prijs opdrijving en smokkelhandel tot 2 Vsijaar 'gevangenisstraf -en 60 millioen mark boe te; Zijn broeder Leo' tot 3 miaanden ge vangenisstraf en 50.000 mark boete; zijn andere broeder Frans tot één maand en 500.000 mark boete; de koopman Markus Abstein tot 2 maanden en 500.000 mark en de directeur van een ho-utfabriek Tie- pel tot 3 miaanden e-n 30 millio-en mark; de deskundige- Biaudisch kreeg wegens be gunstiging .2 miaanden en 500.000 mark boete. Vi-eir beklaagden werden vrijgespro ken. 1 Ongeluk door een salvo van v ir ij willigonlanöstor m. Te Arnhem is Zaterdagmiddag tijdens ©en o-efening van een detachement vrijwillige landstorm een ernstig ongeluk gebeurd. Ifet detache ment, dat een denkbeeldig convooi had te begeleiden en zoonoodig te verdedigen, bevond zich omstreeks view uur ter hoogte van de splitsing van den Apeldoornsclien en den Homme-lschen w-eg nabij' de boer derij- „Mosoow-a". Er werd toen een vijan delijke patrouille gesignaleerd ten Oosten van d-en Apeldoornsclien weg. Het deta chement loste een salvo- vuur, waarbij van losse patronen werd- gebruik gemaakt. Dio-oir dit salvo is een onge-luk veroorzaakt. Eir bevonden zich namelijk o-p dat oogen- blik d-e volgrijtuigon van een begrafenis stoet, die van de begraafplaats naar d-e stad- terugkeerde, ter hoogte van do weg splitsing. Het geluid der schoten deed do paarden van een der rijtuigen schrikken en steigeren, in die mate, dat Zij- het rijtuig doden kantelen -en zoo-wel de koet sier als do palfenier onder het rijtuig geraakten. D-e palfenier bekwam een been breuk -an werd met de terstond ontboden u,uto van het gemeenteziekenhuis naar die inrichting overgebracht. D-e koetsier en de personen in het rijtuig kwamen met den schrik vrij. Een der paarden weird zoo •ernstig aan c-en der beenen verwond, dat het dier per veewagen naar -den stal werd vervo-erd1. Dtoor d-e politie wordt een nader onderzoek ingesteld. D--e onveilige Pjarijsche stra ten. Welsprekender, zoo zegt de- „Daily Telegraph", dan al wat over het gevaar op -de Fai'jjsehe straten is geschreven, Zijn -d-e statistieken, die de prefectuur van politie aldaar hoeft uitgegeven, on welke laten zien, dat in de eerste tien maanden Van het vorige jaar het vorkeer met voer tuigen in Parijs bijna 78.000 ongelukken veroorzaakte. Daarvan kosten 162 eon of meer menschenlevens6000 had-den Zwaar, 10.000 lichter lichamelijk letsel tengevolge terwijl in omstreeks 60.000 gevallen het aangerichte nadeel alleen van matcrieeleii laard was. Van de do-odclijke ongelukken 'waren 106 te wijten aan auto's of motor rijtuigen, 19 aan trams, 19 aan autobus ken. Deze getall-en op zichzelf zeggen reeds genoeg omtrent de noodzakelijkheid van strengere maatregelen waartoe d-e prefec tuur thans wil overgaan om de vo-etgangers te beschermen tege-n het kranlczinnig rij'- den, dat te Parijs meer dan misschien er gens ter wereld gebruikelijk is. D-e drank. Op het politiebureau te Maastricht is -een zekere) H. D-„ oud 51 jaar, die zoo dronken was, dat hij op een wage-n moest vervoerd worden, door het overmatig gebruik van jenever over leden. i Verduistering van manu facturen. Te D-elft is gearresteerd zie keren K., wegens verduistering van manu facturen tea- waard-e- van f6000 ten nadeele van oen Amsterdamsch marktkoopman, voor wien hij deze goederen in bewaring had. Twee vrouwen van caféhouders, dia de goederen ver beneden de waarde heb ben gekocht, zijn geverbaliseerd wegens heling. Een groote- partij manufacture u is in beslag genom-en. Rij wieldi ef. De politie te Den Haag hoeft aangehouden een rijwieldief, die beleend heeft in de laatste weken 8 rijwielen gestolen te hebben en wel te Sass-enheim, Leiden, Wassenaar, en Rijs wijk. B-ij oen rijwieldiefstal ta Den Haag gepleegd in het Bezuidenhoutkw-utier werd hiji eindelijk gesnapt. Hij is' naar het Huis van Bewaring gebracht. Het Radio-schandaal. Wij hebben ons naar Kootwijk begeven, schrijft de Tel., ten einde nadeip inlichtingen in te winnen omtrent het Radio-schandaal, waarover wij reeds eenige bijzonderheden hebben medegedeeld. Het draadloos sta tion op het Kootwijksche Zand ligt in een onherbergzaam oord te midden van hot terrein der zandverstuivingen op on geveer 15 K.M. van Apeldoorn en 28 K.M. van Barneveld verwijderd. Het inwinnen van inlichtingen was hier geen gemak kelijke taak; aan het person-eel n.l. was het -op straffe van ontslag verboden ook maar iets aan anderen te vertellen. Wij kunnen nog de volgende hijzonder- heden meded-eelen, bijzonderheden van dusdanigen aard, dat zij een vreemd licht werpen op de toestanden, zooals die se dert langen tijd op het Radiostation te Kootwijk heerschen. Zooals wij reeds me dedeelden werd de heer Q. gearresteerd wegens -onzedelijke handelingen, door hem gepleegd met minderjarigen, o. a. een zekere M. IC. Dcz-e feiten moebeh ech ter van eenige jaren terug dateeren. Den laatste-n tijd viel Q. hem weer herhaalde lijk lastig en stopte hem telkens geld, toe, opdat K. zijn mond zou houden. Be halve dezen Q. schijnen nog meerderen in deze onverkwikkelijke historie betrok ken te zijn. Ons werden enkele feiten medegedeeld, die inderdaad schandelijk zijn. i - Behalve aan strafbare handelingen op 'sexueel gebied, heeft de heer Q. zich eveneens aan fraude schuldig gemaakt- I n b Pa kon in Di c n IT a a ff. Gister nacht is ingebroken in het mantclmagazijn „De Duif", Veenestraat te Den Hang. De diov-en Zijn -door een poorijo in do Veene straat achter het huis gekomen en na ovcrklimming van eenige platten, hebben zij een ruit uitgesneden en zijn zoo bin nen gekomen. Het geheele magazijn heb ben Zij overhoop gehaald- en oen busje van oen weldadigheidsvere-eniging o-pengeb-ro>. ken. Uit de kassa wo-t'd plm. f25 vermist. Er Kan echter niet nauwkeurig worden vastgesteld, of er ook wirikolgoedaren wor den vermist. Nadat de inbrekers in dit magazijn alles doorsnuffeld hadden, heb ben zij -een bezonk gebracht aan de linge riezaak van Schroder aan do Groenmarkt. Vermoedelijk over hot dak van het City theater Zijn zij boven de toiletten van bedoelde zaak gekomen. Een bovenlicht, dat verschuifbaar is, was niet aan da binnenzijde gesloten, zoodat de inbrekers gemakkelijk werk hebben gehad-. Het kan toor is nauwkeurig nagesnuffeld. Daar wordt eenig kleingeld, f20 uit een lesse naar en -een lorgnet vermist. In het maga zijn mist men eenige sjaals, plaids en eenige coupons. Op het expeditiekantoor hebben zij een bureautje geforceerd, maar konden -er niets vinden, hoewel er onge veer f1000 aan postzegels en bankpapiei werd bewaard. De politie hooft niet kun nen vaststellen langs welken weg de nach telijke gasten het huis weer hebben ver laten. Kerkuilen. Die kerkuil wordt in ons land steeds zeldzamer. Inrtal van ste den -oh -dorpen wo-i'dt geen enk-el exem plaar meer aangetroffen. Enk huizien schijnt 'hierin wel -een uitzondering te maken, waar een aantal van deze roofvogels een veilige schuilplaats schijnen gevonden te hebben in den ouden Westertoren. Op verzoek van den controleur van den Plantenziekttenkundigcn dienst te Hoorn heeft men onlangs -een massa uilcnpro-ppen 'die do vogels bij 't verslinden van hun j prooi als ongeschikt voor de vertering i weer uit den bek werpen, verzameld. Het wetenschappelijk onderzoek van deze prop- j pen, dat te Wagenfngen heeft plaats ge had, heeft aangetoond, dat hierin de res ten aanwezig waren van 122 musschen, 116 spitsmuizen, 4 ratten, 4 spreeuwen, 1 mees en 49 veldmuizen. Buskruit in de steenkool. Een kolendrager te Allernaar vo-nd dezer dagen een brok steenkool, waarin zich een boorgat met buskruit bovond. Onder lei ding van een luitenant der cadettenschool en een onderofficier -der genie, Zou het buiskruit doo-r electrische ontsteking tot ontploffing worden gebracht. Doch de (ontploffing bleef uit, want het buskruit bleek nat. Do wapenen der barbaren. Te Amsterdam heeft Zich, naar „Het Volk" meldt, een geval van zware mishandeling afgespeeld, in verband mot het conflict tusschen syndi calistische. bouwvakarbeiders en den aannemer van het in aanbouw zijnde gemeente-badhuis op U.ilenburg. J. S., ambtenaar van het Binnen- Gasthuis, begaf zich naar Uilenburg, ten einde zijn zwager uit Enkhuizen te spreken, die aan het badhuis werkzaam was en hem per brief verzocht had daar even te komen. Toen S. het bouwwerk verliet, stapte hij op de tram om zich huiswaarts te begeven. Het schijnt, dat hij toen Teeds door eenige leden van de syndicalistische knokploeg werd ge volgd, althans, toen hij in do Van Beuningen- straat de tram verliet, stapte ook een arbeider af, die hem aansprak en vroeg wat hij op Uilenburg te maken had. S., zich van geen kwaad bewust, vertelde, dat hij zijn zwager had bezocht, waarop de man hom toevoegde: Jawel, wij hebben in jou den goeden man. Jij bent de opzichter. Onder het uiten van die woorden viel de kerel hem aan en sloeg hem ettelijke malen, waarschijnlijk met een stuk ijzer, op hoofd en gezicht. De aangevallene was reeds bij de eerste slagen versuft geraakt en zette het, toen hij het bewustzijn her kregen had, op een loopen. Een eind verder stoof een groep van acht a tien man ander maal op hem af. S. vluchtte een voddenpak- liuis in, waar zijn belagers hem opnieuw op beestachtige wijze mishandeld hebben. Hevig bloedend uit neus en oogen en het hoofd en gelaat geheel opgezwollen, steldo hij zich, toen do lafaards waren afgedropen, onder bescherming van de politie, die hem thuis bracht. S„ die met het conflict niets te maken hoeft, wordt thans door prof. Burger behandeld. Zijn linker neusschelp is geheel stuk geslagen. (Jammer, dat er geen politie in de buurt was om enkele dezer onmenschen neer te schieten). Gooo. Het Rijkstelegraafkancoor alhier behandelde in de maand Januari 1923: Telegrammen: verz. ontv. overgen. totaal Gesprekkenverz. 3310 ontv. 3565 lokaal 52, totaal 6875 Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid- en Noord-Beveland behandeld Telegrammen. 15 Kapelle (Eversdijk), kap. boereninspaai v. Dissel. Wissen kerke, inspan, inboedels, Heij- boer. Febr. 7 Middelburg, onderhoud Kanaal do-or Walcheren tot 1 klaart 1925. 14 Nieuw en St. Joosland, betonbesehoei- ing Suzanna- en Rapenburgpolder. Middelburg, Polderbestuur, levering 280000 straatklinkers. 15 Middelburg, levering eiken paalhout, gordingen, en kespen in 1 perc. en van gccreosoteerde eikenpalen, gor dingen en kespen. Polderbestuur. 16 Kapelle, verhoogen en verzwaren zee dijk Willem Annapolder. Colijnsplaat, uitbreiden Chr. school, aanwijzing J. A. Vertregt, Middelburg. 15 20 Kantoren. Verz. Ontv. Tot. Baarland 6 15 21 Biezelinge 11 8 19 Borsselen 46 34 80 Colijnsplaat 34 40 74 Driewegen 10 20 30 Ellewoutsdijk 's Gravenpolder 11 17 28 23 24 47 's Heer Arendskerke 19 34 53 's Heerenhoek 14 35 49 's Heer Hendriksk, 3 7 10 Heinkenszand 19 35 54 Hoedekenskerke 17 17 34 Kamperland 27 42 69 Kapelle 60 70 130 Kats 4 24 28 Kloetinge 13 42 55 Kortgene 34 38 72 Kruiningen 71 85 156 Kwadendamme 5 12 17 Nieuwdorp 13 49 62 Nisse 11 20 81 Oudelande 23 33 56 Ovezande 12 13 25 Rilland 23 36 59 Schore 15 22 37 Waarde 11 28 39 Wissenkerke 11 20 31 Wolfaartsdijk 36 46 82 Borsselen steiger 4 4 i Bath 5 2 7 1 Kortgeensche veer 1 Wolphaartsdijksche veer 2 1 3 Katsehe veer 4 8 12 I 's Heer Abtskerke 1 1 2 Annapolder 2 2 Wilhelminadoip 1 1 Gesprekken. Kantoren. Verz. Ontv. Tot. Baarland 25 6 31 Biezelinge 49 45 94 Borsselen 60 41 101 Colijnsplaat 204 157 361 Driewegen 56 46 102 Ellewoutsdijk 's-Gravenpulder 44 39 83 I 222 171 393 's-Heer Arendskerke 167 189 356 i 's-Heerenhoek 120 73 193 1 Heinkenszand 87 72 159 Hoedekenskerke 56 56 112 Kamperland 210 80 290 Kapelle 268 308 576 Kats Kortgene Kloetinge Kruiningen Kwadendamme 44 255 6 299 26 27 241 5 264 26 71 496 11 563 52 Nieuwdorp 103 107 210 Nisse 49 107 156 Oudelande 39 30 69 Ovezande 95 81 176 Rilland 197 161 358 Schore 131 127 258 Waarde 203 113 316 Wissenkerke 79 59 138 Wolfaartsdijk 212 128 340 j ROTTERDAM. V.D'. Heden deed de Kantonrechter uitspraak in de -zaak tegen den hoofdagent van de Broekhuijs-bank J. L. S., tegen .wicn f 100 boete subs. 1. maand gev.straf was igeëischt wegens -overtreding dor LolerijWet. De Kanton rechter ontsloeg hem van allo rechtsver- voeging. Allo bescheiden moeten warden teruggegeven. LAUSANNE. V.D. Ismet Pacha heeft verklaard, dat Turkije geen hervatting der vijandelijkheden wil. Evenwel staan -in Klein-Aziö de Turkscho en iBritsché troe pen nog tegenover elkaar. Het incident tusschen de Engelseho en ,Fransche- dele* gatie draagt volgens hem imede schuld aan de mislukking der .conferentie. LONDEN. V. Dl. Gisteravond heeft de Britecho regeering Franschc voorstellen in verband miet den ci'nstigen toestand, veroorzaakt door 't beëindigen deT confe- rentie van Lausanne ontvangen. DeFrari- sche regeering heeft erop aangedrongen, on middellijk een gezamenlijke nota aan do Turken te zenden, waarin wordt mede gedeeld, dat -do geallieerden het eind dor (conferentie niet beschouwen als e-en af breken der vredesonderhandelingen. DUSSELDORF. V. D. De staking dar spoiorwegai'beiders te Mainzl duurt voort. Naar verluidt, is één spoorwogarbeidelrl doodgeschoten ©n een ander ernstig ge wond. ATHENE. V. D-. Ilot afbreken dor con ferentie to Lausann-e veroorzaakte alhle-r -een levendige sensatie. Die ministerraad kwam gisteravond bij-een o-m den to-estand te bespreken. Il-TWB—II11 WfiHMlWMWiaMfli—WMBW Wisselkoersen. Amsterdam, 6 Febr., 1.45 uur. Berlijn 0.650.70 per 10.000. Brussel 14.4014.45 Pjarijs 16.3516.40 Londen 11.843A11.85Vi Dollar 2.53—'2.531/4 W-eenen 0.340.35 Febr. 8 Middelburg, winkel- en woonhuis, Struve. 8 Ierseke, bouwland, Schram. 9 Serooskerke, hofsteedje, Hioolen. 9 Goes, afbraak, de Kok. 9 Biggekcrke en Koudekerke, nieuw hout, Rosier en Vervaat. 10 Oudelatide en Hoedeken skerke, hout waren, de Wilde en ITeijboer. 13 Serooskerke, landb.inspan, Hioolen. 14 Goes, vendutie, de Wilde en Heijboer. 14 Kruiningen, heerenhuis met gronden, v. Dissel. 14 Ellewoutsdijk, verpachting bouw- en weilanden, Beth. 14 Terneuzen, hasaltste-en, Huineman. 15 Middelburg, weiland, v. d. Harst. 15 Ovezand, inspan, de Kok. 16 Hansweerd, inboedel, de Kok. 16 Kattemdijke, woonhuis, Pilaar. 16 's-Heer Arendskerke, kap. boeren- i-nspan, de Wilde en Heijboer. 17 Domburg, meubilair, Blaupot ten Catè 21 Wolphaartsdijk, kapitale boere-nin- span, de Wilde en Heijboer. 21 Vlissingen, garage, v. d. Harst. 22 Waarde, kap. boereniaspan, de Kok. 23 Kloetinge, kapitale boereninspan, v. Dissel. 28 Noord-Kraaijert, kapitale boerenin span, Pilaar. Kruiningen, heerenhuis, Van Dissel. Mrt. 1 Kattendijke, boereninspan, v. Dissel. 7 Kloetinge, gedeelte van een kap. boe reninspan, v. Dissel. 9 Krabbendijke, inspan, de Kok. 9 Kattendijke, huis met schuur, enz., Pilaar. 10 Kortgene, hofstede, Hioolen Iöq Max- kusse. Kantongerecht te Middelburg. Door het Kantongerecht te Middel burg rijn veroordeeld wegenso-p straat tact geld spelen: 1. d. K., C. V., L. M., allen te Arnem'uiden, no. 1 tot f 1 -hl. -s. 1 wl. t.de anderen tot terug gave laan ouders; op straat luidruchtig geraas makenJ. van B., D-. van B., 13. G., allen te Arnem'uiden, no. 1 tot f3 h. s. 3 d. h., de overigen ieder tot J!3 b. s. 1 (w. (tJ.(uit een in 'beweging zijnd trainrijtuig gaan: W. IX van Z., zwervende, tot 1: f bi. s. 1. ld. !h.overtr. IJ'kWet: R. B„ Middelburg, tot f0.50 h. s. 1 d. h!., maat verbeurd; zonder vergunning over 'kanaalgronden rijden C. J. S., Oh. K., Vlissingen, tot i:5 bi s. 5 d. h.wlateren buiten de bak ken C. H., Middelburg, J. B., zwer vende, ieder tot f (2 hf s. 2 (ft. h.overtr. TrekhondenwetC. C., J. J., beiden Middelburg, ieder tot f 2 b, s. 2 fd. li.; straatschenderijW. A. V., Middelburg-, tot f 2 b'. s. 1 w. t.fietsen zonder licht: A. Li., St.-Laurens, tot f2 b. si. 2 ,d. hf.; J. H., A. D., beiden te St.- L-aurens, J. N., Veere, Y. V., Middel burg, ieder tot f3 b. s. 3 <d. h.rijden met een rijwiel waarvan de zij glazen der lantaarn gekleurd licht uitstralen: A. V., Middelburg, wegens de lichtheid van hét feit geen straf opgelegddron kenschap J. W., Middelburg, W. M., zwervende, ieder tot f3 bi. s. 3 -d. h'. L. P., Middelburg, J. de R,, Vlissingen, ieder tot f10 b. s. 10 d. h.A. F. I., Middelburg, tot f 15 b. s. 15 d. h. Goes, 6 Febr. 1923. Nieuwe Tarwe f 10f 11, Nieuwe Rogge f 10, Wintergerst f 9.50f 10, Haver f9.50f 10, Kook-erwten f20- f20.50, Kroon-erwten f20f21.50, Bruine-Boonen f 14f 18. Ruime aanvoer, stemming flauw. Aanvoer boter 382 pond, fabrieksbo- ter 100 pond, verkocht a f 1.30. Boter per K.G. f2.10f2.20, mid- denprijs per halve K.G. fl.10, win kelprijs fl.20. Afwijkende 90 cent. Eieren per 100 stuks f 6.30, midden- prijs p-er 25 stuks f 1.571/2, winkelprijs 8 ct. per stuit.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3