Laad- en Tniabonw. Gemengd Nieuws. Wetenschap ei Kust. Telegrammen. Flnaacleële Baiicliten. Allerlei. Rechtszaken. marktberichten. Openbare Verkoopinpn enVer- pacMingen. Aanbestedingen. een liniaal. Hij liad bovendien 700 maal een jongen op erwten laten staan, 600 maal een leerling op een scherp stuk hout laten knielen en 5000 maal een zotska.p op laten zetten. B»nd van Vereenigingen Oudleerl. L. W. C. in Zeeland. Te Goes hield Dinsdag bovengenoemde Bond jaarvergadering. De vergadering was goed bezocht, 16 vereenigingen^ waren tegenwoordig. Bericht van verhindering was ingekomen van Mr P. Dieleman, W. Kakebeeke, L. van Dijk en Const. Steven, resp. voorz., 2e voorz. en 2e secr. den Z. L. M. en Rijkslandbouwconsulent. De vergadering werd gepresideerd door ■den voorz., dhr. Jan Bom van Waarde, welke allen_verwelkomde, in 't bijzonder Jhr. van Vredenbui'ch (de bekende boe- renraadsman) en dhr. Hofstra, leeraar R. L. W. S. Verder wees hij in zijn ope ningswoord op malaise overal en pessi misme; hier moeten wij ons niet aan overgeven; met actie en werken en enkel bezuiniging op luxe zullen we verder komen. De secretaris, dhr. W. de Buck van Meliskerke, las de notulen, welke onver anderd werden overgenomen. Verder bracht de secretaris ook jaarverslag uit. Het Bondsjaar verliep in kalm tempo; 2 algemeen© vergaderingen werden gehou den'en 4 bestuursvergaderingen benevens een goed geslaagde excursie door het Thoolsche land. 6 vereenigingen ontvin gen een kleine subsidie. Gewezen werd op 'het belang van landbouwonderwijzers op het platteland. In het Zeeuwsch Land bouwblad werd geschreven over „Vee houderij voor den jongen boer" en over („Ambachtstarieven". Verder is er per cir- .cuLaire geschreven over „Malaise en ge volgen", „Wintercursussen" en „Nacur- sussen". De actieve vereen, te Wemeldingie sloot zich aan. Het ledental bleef sta tionair. De afdeeiingen werkten alle met ijver, in vergaderingen flinke onderwerpen be spreken, cursussen organiseeren, proef velden aanleggen, ploegwedstrijden organi seeren en het maken van veLdexcursies. De penningmeester, dhr. D. Sinke Jz. te Kloetinge, deed rekening en verant woording na alle uitgaven te hebben voldaan, bleef een batig saldo over van f 286,22i/2, terwijl in het HennequinfondS overbleef f209,05. Als bestuursleden wer den herkozen de voorzitter eii dhr. J. Ie Clercq te Retranchement. De contributie bleef op f0.40 per aangesl. lid. In Walche ren zal de zomervergadering worden ge houden. Vervolgens wordt het wioiord gegeven aan Jhr. J. v. Vredenburch om te spreken) over „De malaise en de boerenstand". Spreker wijst óp' het tijdperk van bloei, van intens landbouworganisatiewezen en van veelgemopper, tijdens den oorlog. Toen gingen de zaken gjoed, thans moe ten velen zuchten onder hootge pachten of lasten en verdere uitgaven, die veel te hoog zijn, vergeleken bij vroeger. Weinig inkomsten daar tegenover, door tot(ale desorganisatie van het muntwezen kunnen onze vaste afnemers niet koopen. Daarom imoeten nieuwe afzetgebieden worden gezocht. Met het beste wat wijl hebben moeten wij reclame maken. Bezui nigen is goed, maar niet op[ alles, b..v. jop' luxe dingen. D!e slem van het platteland moet nog krachtiger gaan spreken; alle partijen moeten hieraan mleedoen. Ook de organisatie's moeten unieer sput teren legen nieuwe knellende w'etten. Het platteland heeft zijn belangen te be hartigen en te zorgen dat het zijn deel krijgt uit de staatsruif. Goede verbindingswegen mag' nïen niet tegenwerken, Wanneer men die ons wil geven. Met een aanbeveling voor landbouwon derwijs, voor de landbouworganisatie, tot het lezen van de landbouw- en andere pers en tot eendracht in optrekken, ein digde spreker deze met aandacht gevolgde rede. Applaus volgde hierop'. Daarna sloot de voorzitter deze goed geslaagde samenkomst. Ongelukken. Het 3-jarig kind viain den heer K. te Bunschoten rukte een pot met kokend water om ien ver brandde zich zóódanig, dat de dood spoe dig intrad. Een brave schoonzoon. Te Zegge bij Roosendaal heeft een. kerel zijn schoonmoeder zóó toegetakeld, dat ■deze naar 't gasthuis moest worden otver- jgebracht voor geneeskundige behandeling. Ergert ij'k vandalisme. Te Haarlem hebben 's nachts baldadige lie den uit een tuin in het Frederikspark een borstbeeld van Johan de Wit wegge nomen en getracht dit in den Hout te plaatsen. Bij het vervoeren is het beeld in stukken gevallen. Pos tdief stals Op 13 Januari ïs een extra depêche verzonden van Arn hem naar Almelo en te Hengelo ver dwenen. Ze bevatte een _gezamenlijk be drag aan postcheques van f982.48, af komstig van een Leip'ziger B-ank en be stemd voor de fa. Bqsch te Almelo. Bloedvergiftiging. De 21- jarige boerenknecht H. J. W. uit Laren (G.) die tengevolge van een wondje aan de kin bloedvergiftiging had gekregen, is na hevig lijden in het ziekenhuis te Lochum overleden. Een 8-jarige knaap te Ermelo had een betrekkelijk onbeduidend wondje aan de hiel. Na eenige dagen begon evenwel de wond op te zetten. De ontboden ge- peesheer constateerde bloedvergiftiging. Inmiddels is het knaapje aan de bloedver giftiging overleden. Een misplaatste grap-. Te Woensdrecht (N.-R.) legde een 'jongen in een .café voor de grap een electrische draad op een knop van de deur. Toen nu iemand binnenkwam! schrok deze der mate van den schok, dat hij door een raam naar buiten viel en zich deerlijk) ,ver? wondde. De politie heeft de zaak in |On- derzoek. In de kerk overleden. Dins dagavond had in de Muiderkerk te Amster dam leen droevig voorval plaats. Juist even voor den aanvang van de Bijbellezing werd een bejaarde dame, die in het kerkgebouw zat, ongesteld. Zij! Werd naar de predikantskamer gedragen, doch toen na enkele oogenblikken een dokter, wiens hulp was ingeroepen, ter plaatse ver scheen, was de dame reeds overleden. Het bleek een 72-j,arigie_ vrouw te zijn, die met haar dochter naar de Bijbelle zing Was gekomen en in de kerk door een beroerte was getroffen. Dis Buenk, die in dezen dienst voorging, deelde aan de aan- Wezigten mede, dat de dame ;die uit het kerkgebouw was gedragen, reeds over leden was,, welke mededeeling 'natuurlijk ontsteltenis in het kerkgebouw verwekte. He t stoomschip „B e u k e 1 s - d ijl k doormiddengebraken. Het Ned. stoomschip „Beukelsdijk" dat eenige dagen geleden strandde te Toitts bij' Doen, is thans in tweeën gebroken. D'e oorzaak van de stranding wordt toegeschreven aan het mistige weer. De „Beukelsdijk" behoort aan de Holland-Amerika-lrjn en is in 1.903 gebouwd. Nekkramp. In het hospitaal te Guttecovem (L.) overleed de 15-jarige A. Brouwer uit Grevenbicht, tengevolge van nekkramp. Dit is in 8 dag-en tijd htet' tweede geval met doodelijken afloop. Jeugdige avonturiers. Een tweetal minderjarige schooljongens uit Bleiswijk en Zevenhuizen (twee kleine plaatsjes in Zuid-Holland) hadden met weinig middelen een zesd-aagsch snoep reisje door Bel-gië en Frankrijk gemaakt. Dinsdagmorgen werden zij door de politie te Maastricht geheel zonder middelen aan getroffen. Zij werden door de politie naar hun -ouders teruggebracht. D'e fraude te Amersfoort. De verdwijning van een deel van den inagazijnvoorraad der gemeente Amers foort, welke aanleiding heeft gegeven tot de arrestatie van een der gemeente-ambte naren, is gisteren behandeld in de raads vergadering. Het slot der niet vriendelijke gedachtenwisseling is g'ewleest, dat met 12 tegen 2 stemmen aangenomen is een motie, waarbij' afkeuring Wordt uitgespro ken over de houding door B. en "W. in deze zaak aangenomen. Een aardig huisdier. N. B. schrijft in Dierenbescherming: Eenige jaren geleden) toen ik nog in Iindië woonde, had ik een kleinen black- and-tan-terrier, die mijl overal als mijn schaduw volgde. Hierin kwam verandering', toen Mopje in het bezit kwam van 'twee kleine mop jes. Zij moest toen haar tijd tusschen de 'kinderen en mij' verdeelen, wat haar blijkbaar veel zorg berokkende. Want toen ik op een morgen naar het spreekuur van !mijn dokter moest, sprang zij niet als gewoonlijk vroiolijk blaffend in de auto, maar ze bleef toen in bedrukte hom ding in de voorgalerij staan, en keek mq neerslachtig aan. En toen ik thuis kwam, werd ik- uitbundig begroet, als wilde zij! daarmee haar trouweloosheid wteer goed maken. 'Op hetzelfde uur reed den volgenden m-orgen de auto wéér voor, olm m5j[ wlégi te brengen. Mopje werd onrustig, en draafd-e tusschen de auto en de mand [mtet de kleine mopjes heen en weer. Terwïj'l' ili| mij aankleedde, verdiepte ik mij! er' in twat het resultaat van haar overwegingen zou zijn. Zou zij, evenals gisteren, mij, of Voor ditmaal haar kinderen in den steelk laten Even later ging ik naar de auto, en zag Mppje in haar oude hoekje op' de bank tronen. Maar wat zie ik bij het in stappen? Beide kleintjes lagen vredig sla pend naast haar! D'e chauffeur helderde mij; het raadsel opi. Mqpje had haar kinderen een voor eeq hij het nekvel beetgepakt, en, klein maar dapper, net zoo lang gezwoegd, tot zij haar kroost eveneens in de auto had gei heschen. Zoo had zij' haar trouw' aan mlijj met haar moederliefde vereenigd. Jeugdige dievegge Door de justitie te Heerenveen is Maandag in pre ventieve hechtenis gesteld een 15-jarig meisje, dat voor een paar weken bij een kapper aldaar de lade lichtte. Zij werd toen op vrij'e voeten gelaten. Nu is zij/ aangehouden, verdacht van diefstal met insluiping te Joure gepleegd. Onrechtmatige steun. Te Delft is de werkman Den 0. in arrest gesteld wegens oplichting van de ge meentelijke arbeidsbeurs en werkloozen- verzekering, wijl hij wegens werkloosheid steungeld ontving, terwijl hij toch arbeid verrichtte. Langsdegrenzen.Inde laatste dagen komen aan de Geldersch-Pruisische grenzen verscheidene Duitsche jongens, die naar Nederland willen reizen om een plaats te zoeken bij het Nederlandsche leger. De jongens worden weer over de grens gewezen en geven aan de grens politie veel last. Teleurgesteld. Woensdagmor gen zou een paartje te Vuren in het huwelijksbootje stappen. Alles was er voor gereed. Auto's en rijtuigen, welke men uit Gorinchem had laten ko-men, stonden te wachten, om bruid en bruidegoml en fa milie naar het Raadhuis te brengen. Op het laatste oogenblik kwam bericht, dat de plechtigheid niet kon doorgaan, omdat, .aldus de „Amst.", in een der gemeenten, waar -ook de afkondiging had moeten plaats hebben, die was verzuimd. Brutale aanranding. D'insda-g- avond moest een 16-jarige loopjongen te Rotterdam een bedrag van ongeveer f 2600 .brengen van het kantoor van de Waterstokersvereeniging „Onderling Be lang" naar die woning van den directeur, die op ongeveer 10 minuten afstand woont, lederen dag, na de sluiting van het kan toor, wordt het aanwezige geld naar de woning van den directeur gebracht. De jongen had het geld in twee linnen Zak ken gepakt en daaromheen papier en touw gewikkeld. Na niet een pontje aan de R-ottekade te zlijn overgevaren, zag hij' op den hoek van een donkere straat twee mannen staan doch schonk geen aanda-cht aan hen. Niets kwaads vermoedend passeerde hij hen en liep verder het donkere gedeelte van bo vengenoemde kade op. Nauwelijks was hij de twee kerels voorbij, of de jongen werd van achteren aangevallen. Terwijl een der btnaatroovers hem het hoofd voorover dr'uk- te, zood'at hij geen hulp kon roepen,, sllalagde -de tweede er met veel moeite in -Want de jongen hield z'ijn geld nog kralmpachtig vast de f 2600 te be machtigen. Daarop namen beiden de vlucht in ver schillende richtingen. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, d'ie echter m-oei- lijlk werk heeft, daar niemand -de aan landing heeft gezien en de knaap niet in staat was, een goed signalement van de roevers te geven. Even zleor eigenaardige situ- lati'e doet zich momenteel voor op het 'ministerie via,n arbeid te Londen. Een gröo-t ó-antal tijdelijke ambtenaren, dat Maan dag was ontslagen, hoeft het ontslag niet ttanvaard'. Dinsdagmorgen verschenen deze ambtenaren weer op -de bureaux. Zij maak ten geen vertooning, gingen op hun oude plaats zitten en verklaarden bereid te zijn om te werken. Erven na negen werden echter papier .en pennen weggenomen, wia-arna de ambtenaren de krant gingen lezlen. Woensdagmorgen verschenen zij1 wederom. Reeds is het „geval" aan den minister van ai'beid en den premier voor gelegd. Volgens een der afdeelingschefs is besloten, om de ontslagen ambtenaren toe to laten, Zoolang zij ziieh ordelijk ge ldwagen. Zij zullen echter geen salaris ont vangen. Het aantal ontslagen ambtenaren ■bedraagt 260 mannelijke en 80 vrouwelijke bedienden. Journalisten-listen. Onder de zen titel vertelt P. A. H(aaxman) in „dei Vrijheid" eenige grappige staaltjes van de vernuftige wijze, waarop journalisten ach ter de diepste staatsgeheimen wisten te komen of ongemerkt de censuur voor den gek hielde'n. - Van dit laatste is het volgende ©en merkwaardig voorbeeld Hier mag -ook wel herinnerd worden zoo schrijft de heer H. aan de geestige poets, die men tijdens den oorlog de Duitsche censuur heeft gespeeld. De Duit- schers hadden de beide bekende hoog leeraren aan de Universiteit te Gent, Pi- renne. en Paul Fredericq over de grenzen gezet. De daad was zeer geheim gehouden, •wel beseffende dat zij een storm van ver ontwaardiging zou wekken in de geleer denwereld van alle landen. ïntusschen reeds twee dagen later kon men in onze couranten er van lezen. Mevrouw Pinenne 'had van de arrestatie bericht gezonden aan den archivaris Cuvelier en deze had. zijn. collega dr. Muller te Utrecht er van onderricht op een aangeteekende open briefkaart van den volgenden inhoud: „Hodie apprehenderunt Henricum, pa- trem parvi Petri, sociumque Paulum, dic tum Pulchrum, et iu partes, quae teu- tonice diountur Oostland missi sunt. Mater Jacobeae Ilenricae que motendarium Ultra- jectensem moneri petit". Volgden nog ©enige regels om Muller te verzoeken zijn best te doen hem, Cu velier, taan de juiste lezing van bet bo venstaande te helpen. Nu, Muller kon het wei ontcijferen. De Lalijnsche zin wil zeggen: "-"Wej; bejabe» zij gevanaen genomen. Henri, den vader van den Kleinen Peter (Pierre Pirenne) en zijn vriend Paul, bij genaamd de Schoone (dat was de bijnaaml van Fredericq onder de intieme vrienden) en zij zijn naar het land gezonden, dat men in 't Duitsch 'Oostland noemt. De moeder van Jacobea en Henrica (bedoeld waren Pirenne's zonen Jacob en Henri), verzoekt hiervan aan Muller te Utrecht bericht te zenden. Mr Muller begreep dadelijk wat Cuvelier eigenlijk wilde melden en antwoordde „Waarde Collega I Ik heb in het dooir u bedoelde handschrift de volgende pas sage 'gevonden, die bij( u ontbreekt en die de opheldering geeft „Quibus statim nuntiatis in partihus inferioribus magna ibi crevit emotio. Ti'a- jectenses imprimus operam dare cona- bantur. Molendarius quidem, per confi- dentiam matris elatus, dixisse fertur, spe- rare ut eventus eum ea dignum monstra- retur". Of in 't Hollandsch Zoodra deze tijding in Nederland aan kwam, was daar de verontwaardiging groot. Vooral de Utrechtenaars zochten hulp te brengen. Muller, door het ver trouwen van de moeder zeer verblijd, moet gezegd hebben, dat hij hoopte dat de uitslag' zou toonen, dat hij dit ver trouwen waardig was. Beide briefkaarten bereikten ongehin derd hun adres. V'an een man, die een vrouw was. In een Ziekenhuis te West Ham is ©en 40-jlarigie vrouw overleden, die ziich voor ,een mian had laten doorgaan vóór Öij flaar opgenomen werd. Zij was langen tijd werkzaam geweest in een zaak voor scheepsartikelen, waai' men omtrent haar sekse nimmer in twijfel had verkeerd. Zij droeg natuurlijk manskieeren, aoemdeZich Cbairlie Richardson en rookte geregeld een pijp en sigaretten. Omtrent haar verleden was zdj zeer geheimzinnig. Toen zij zich bij het ziekenhuis aanmeldde, droeg zij echter vi'ouwenkleeren en gaf den naam, Annie Miller op. f 10.000 ges tol e n uit een aan geteekende zending. Een firma te 'Amsterdam list Dinsdag dooi' ©en bef- diend'3 ©en aangeteekende z'ending, inhou dende tien bankbiljetten van f1000, be stemd voor een firma te Dien Haag, be zorgen 'aan het hoofdpostkantoor. Debrief is, daar afgegeven ook, kort nadat de be diende het. kantoor in de N. Doelenstraat verlaten had, doch gisteren is de firma opgebelt door de Haagscbe firma, die me dedeelde, dat de brief, welken zij' had ontvangen slechts krantenpapier en geen bankbiljetten bevatte. Het is niet bekend,, of de bankbiljetten in D<en Haag, te Am sterdam of onderweg gestolen zijn. Tot dusver is van dien dader geen spoor ont dekt. Die nummers der biljetten zijn; A.A. 41917, A.B. 67643, A.B. 24131, A.A. 81131, A.B. 69611, AA. 15320, A.B. 71030, A. 4993, A.A. 23449, en A.B 6967. (Vad.) Zware brand te Hilversum. Gisteravond' laat is te Hilversum tijdens de 'afwezigheid van de bewoners, brand 'ontstaan in ©en perceel 50 aan de Scha- pestriaat, bewoond dooi' de: familie Elburg. Spoedig stonden vier perceelen in lichte laaie, bewoond door genoemd ge'Zin en door die van v. d. Brink, Wels en Verlan gen. De brandweer was den brand spoe dig meester. Die achterperceelen en den zólder brandden geheel uit. Wels en v. d. Brink' waren niet veirzlekerd, de anderen' wel. Die oorzlaak is onbekend. (Tel.) Opsporingen in Egypte. Ter wijl de belangstelling voor het koningsgraf in Loeksor aanhoudt, schrijft de N. R. C., zetten elders, in de doodenstad bij Tkebe, Amerikaansche archaeologen andere nasporin gen voort. Zij werken in de vallei van Assasif, die gelegen is naast de Vallei der Konings graven. De leiding dezer Amerikaansche ge delegeerden berust bij Herbert Winlock, van het Metropolitaansche Museum te New York. De Amerikanen vonden het geplunderde graf van M'entoehotep V. Thans zijn zij bezig met bet blootleggen van de in breeden stijl aan gelegde toegangswegen naar den tempel van Mentoekotep III. Ook legden Winlock o.s. een groot beeld bloot van Koningin Hatsepsoek de beroemde vorstin uit de achttiende dynastie. Het monument is uitstekend bewaard gebleven. Voorts vonden de Amerikanen de prachtig geconserveerde mummie van een prin ses aan het hof van Mentoehotep III, die i naar de medische deskundigen constateerden overleden was aan een geslachtsziekte, die thans nog woedt. Ook belangrijke papyri zijn den Amerikanen in handen gevallen, van welke de inhoud licht werpt op landbouw- en huishoudelijke toestanden in het Nijldal, een jaar of 4000 geleden. STOCKHOLM. V.Di. De uitsluiting iu de zaagmolenindustrie zal heden ingaan en ongeveer 25.000 arbeiders omvatten. Diaor het conflict zullen in totaal 80.000 arbei ders getroffen worden. D|e voorzitter der regeeringscommissie voqr arbitrage zal trachten een weg; te vinden, ona de uit- sluitingen op' te heffen. BERLIJN. V.D;. Uit het Ruhrgebied ko men steeds ïneer berichten van geweld daden van Fransche en Belgische zijde. In Diusseldorf trad een Fransche cavalerie- patrouille met sabel en geweer op tegen uit het bedrijf gezette Diuitschers. Een zwaar gewonde werd 'meegevoerd. In totaal zijn Dinsdag en Woensdag 250 per sonen nitgewezen. De spoorwegarbeiders in den Paltz berekifcen door hun vasthou dend optreden, dat enkele beambten in vrijheid werden gesteld en militaire wach ten aan de stations werden ingetrokken. Febr. 2 Nieuwdorp, huis met erfpachtsrecht, v. Cleef. 2 Biggekerke en Koudekerke, nieuw hout, Rosier en Vervaal- 3 Oud Sabbinge en Ierseke, nieuw hout, de Wilde en Heijboer. 6 Souburg, huis, de Neeling. 6 Grijpskerke, afbraak Chr. School, Ro sier en Vervaat. 6 en 7 Middelburg, inboedel, Notarishuis. 7 Ierseke, bouwland, Pilaar. 7 Biggekerke, huizen, bouwterrein, schuur, bouw- en weiland, Loeff. ,7 Ovezand, inboedel en landbouwge reedschappen, de Kok. 8 Middelburg, winkel- en woonhuis, Struve. 8 Ierseke, bouwland, Schram. 9 Serooskerke, hofsteedje, Hioolen. 9 Goes, afbraak, de Kok. 13 Serooskerke, landb.inspan, 'Hioolen. 14 Goes, vendutie, de Wilde ©n Heijboer. 14 Hansweerd, inboedel, de Kok. 16 Kattendijke, woonhuis, Pilaar. 16 's-Heer Arendskerke, kap. boeren- inspan, de Wilde en Heijboer. 21 Wolphaartsdijk, kapitale boerenin- span, de Wilde en Heijboer. 22 Waarde, kap. boereninspan, de Kok. 23 Kloetinge, kapitale boereninspan, v. Dissel. 28 Noord-KTaaijert, kapitale boerenin span, Pilaar. Krtiiningen, heerenhuis, Van Dissel. Mrt. 1 Kattendijke, boereninspan, v. Dissel. 7 Kloetinge, gedeelte van een kap. boe reninspan, v. Dissel. 8 Krabbendijke, inspan, de Kok. L0 Kortgene, hofstede, Hioolen en Mar- kusse. 15 Kapelle (Eversdijk), kap. boereninspan v. Dissel. Wissenkerke, inspan, inboedels, Heij boer. Febr. 15 Middelburg, Polderbestuur, levering 280000 straatklinkers. Wisselkoersen. Amsterdam, 1 Febr. 13A uur. Berlijn 57Vz—62Vs por 10.000. Brussel 1313.05. Parijs 15—15.05 Londen 11.85.V2II.86V2 Dollar 2.541/4—2.543A Weenen 3435 Tegen heeschheid. De „Hol- laradsche Huisvrouw" geeft de volgende huismiddelen tegen heeschheid: Eigeel met suiker warme omslagen om den hals; koudwateromslagen om den hals en daarover een wollen doek op taf; gor gelen met salie-theie met honig, gorgelen met een glas water, waarin ©en theelepel glycerine; het inademen van damp van melk en van vliertheeeenige keeren per dag een kop warme vlierthee met 1 ei geel en wat rum; twee eieren, geklutst met suiker en kersensap ón warm water; citroensap met suiker of honig, dagelijks driemaal een theelepel. Gebraden appels met gesmolten suiker er over is een goed middel voor kinderen. Bij chronisch© heeschheid gebruike men thee van pim pernelwortel, 15 druppels pimperneltinc- tuur op een stuk suiker gedaan en dat in den mond laten oplossen om die 3 uren; gorgelen met zout water (1 eetlepel op i glas). Bij heeschheid met hoesten doo'r kouvatten wordt ©en papje van goedge- kook'te of gebraden uien op de keel ge legd, goed warm. Een ander middel is, 5O0 gram suiker en V2 liter zoete room op een zacht vuur zoolang smelten tot de massa lichtbruin is geworden, daarna idoet men het mengsel in een met olie bestreken schoteltje ®n als het koud is snijdt men het in stukjes. Men ziet, er is keus genoeg en naar ieders smaak. Het Gerechthef te Den Haag deed gisteren de volgende uitspraken: Tegen M. v. B., schipper te Breskens, dooi de rechtbank te Middelburg vrijgesproken, we gens het toebrengen van lichamelijk letsel door schuld, waardoor verhindering ontstond in de uitoefening van het beroep, werd het vonnis der rechtbank bevestigd. jWL E„ metselaar te Groede, C. J. T., metselaar te Sluis, J. H. L., timmferinan te 'Oostburg, J. A. de L„ metselaar te Zuidzande, A. J. E., metselaar te Oostburg, door de rechtbank te Middelburg tot 14 dagen gev.- Straf veroordeeld, de eerste 4 wegens opruiing, de laatste wegens wederspannigheid, werden door het Hof veroordeeld tot f 25 subs. 25 d. h., behalve A. J. E. te Oostburg, tot 7 d. gev. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 1 Febr., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 777,4 te Biar ritz, laagste 730,0 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 2 Febr.: Matige tot krachtige, later tijdelijk af nemende westelijke tot zuidwestelijke wind, zwaar bewolkt of betrokken, regen buien, zelfde temperatuur. Middelburg, 1 Febr. 1923. Graanmarkt. De aanvoer op de markt was redelijk. Tarwe fllf 11.60, witte boonen f 16f24, ronde bruine boo- nen f20f25, kroonerwten f20f22.50, maanzaad f60f65, lange bruine boonen f 17—f 22. Boter f 1.15, part. f 1.25. Eieren f7, part. f8. Coöp. Veiling: Kipeieren f 7.30f 7.40, eendeieren f 7.50—f 7.90. KAPELLE-BIF.ZELINGE, 31 Jan. 1923. Kleine veilingEieren f 7.20 per 100 stuks. Appels: Goudreinet f5.50f7.20, Zure Bellefleur f4.30f6.50, Bis- marek' f6.40, Court-pendu f6f6.10,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3