rs. Allerlei. larfcöjerichten. Kunst. it de Pers. Laatste Berichten. Telegrammen. Briefwisseling. lei Burgerlijke Stand. Financieële Berichten. Adverlestiëii. I l de Nooijer en llerij, op stam ing- Ihr- Pouwer om pad langs den Bijl zag gaarne e Koestraat bij ing van Scheele igt, dat zoolang is, deze niet hr. Schuit ves- en W. op het chorretje, daar voorzitter zegt besloten is om brengen. Ook' de grond op nd wordt. Dhr- etterij gevraagd weghalen voor Dan kost het Dok vroeg dhr. van meerpalen, zal geschieden, verbetering van et hek bij het t hem toe te t door de gte'- aan. Nog werd gemeente door gezinnen welke te laten uit- rk. n: L. Boer ie üioven: J. C. Iï. P. Kufhnan te door J. C, Ko- loor R. Hamming door P. Deddens k. huppen te Steen- nelo. J. Bartli te Wer- vijndrecht. ■ecl gisteren zijn n prediking over mijn woorden in is bij de Uit- Voorhoeve in Ipte volksuitgaaf pa het bekende Praktijk" door (populaire boek- rikaansche toe- |en vorm, wor- ven. In Neder- beve's boek niet B0.000 exempla- len Briel. [„Eigen Haard": rlandars, bij al geschiedenis (zijn. Meer dan pd, wat er zon- 3S in deze van gekomen. hooren i.ar heeft het kol monumentje fop met inscrip- om de plaats hitargeuzen de Irt r'ameiden in Lpril 1572. Het Inae: H. M. de April j.l. niet bmen, men nog I eeuw had moe- blaatse eon aan rijp. |eid! Dat herin van ons vrij bevindt zich les als bij' het [n of wildebees- nrikkeldi'aad en nek op veiligen rje van onder- zolfs vooi' dö Ite bar. |f tusschen liet het gemeente- lm prikkeldraad prongen, zoodat „In naamj van torfi" voor dia bleek, dat da in gevaar zou nders. ng betalen, soe- ■chte Nederlan- bal van canton. tafel va3t om neer ik veoir u |ten weggegooid nogal stevige ItrokkOn, en het Briel durfde dat vrachtje niet aan. Trouwens het mo numentje staat op militair terrein, en het is toch in de eerst© plaats het departe ment van oorlog, dat in tjj;den van lands- gevaar zoo ontzaglijk veel aanspraak maakt op do toewijding der landskinderen, waarvan men verwachten mag, dat hel deze blijvende opwekking tot vaderlands liefde flink onder de aandacht van ons volk zal brengen en het niet wegsluiten hchter slot en grendel. Enfin, weer geschrijf en gewrijf. O, maai' als do centen er achter zitten, kunnen in Nederlandsche hersenen zulke .schitterende gedachten oprijzen. Vandaar, dat er zoowaar eon uitkomst gevonden werd. Vanwege het departement van- oorlog werd beschikt, dat er voor dat wildebees- tonhek een bord zal komen, waarop aan het Nederlandsche volk wordt kond ge- idiaan, dat op de eerst© vijf werkdagen van de week de sleutel van het hek ver krijgbaar is bij' den militairen wachter. Die woont eon heel eind daar vandaan, in het hartje van do stad, tegenover het Stadhuis, waarvoor, bij de herdenking van het groote feit, Koningin Wilhelnüna het luide uitsprak, dat zij er grootseh, zeer grootseh op Was, Nederlandsche te zijn. Die gratievolle vergunning van het vragen naai' den sleutel loo-pt van half twee tot half drie ure. In dern middag Bifaat er nog wel bij'. O, Jan Pieterszoon Coppelstock, wat is het toch miaar .gelukkig, dat jo allang dood en begraven bent! Jfj zou er niet togen kunnen. Zou do geest van den Veerman van Den Briel lieden ten dage nog eens door onze pers kunnen varen, of een Kamerlid tot vragen aanzetten? Eaaf ons alle hoop niet opgeven'" Een merkwaardige operatie. De bekende Deensche chirurg prof. Thorkild Rovsing heeft dezer dagen voor de Vereeni- ging voor Geneeskunde een lezing gehouden, waarin bij bijzonderheden heeft medegedeeld ■over een zeer belangrijke en goed geslaagde operatie, die hij in de eerste helft van 1921 volbracht. De patient was een vrouw van 34 jjaar. Door een storing in den slokdarm kon het voedsel de maag onmogelijk op de natuurlijke wijze bereiken. Professor Rovsing maakte daarom een dub bele insnijding in de huid van de keel naar de borst en plaatste een tijdelijke rubberhuis tusschen deze insnijdingen, zoodat de randen ran deze insnijdingen bijeengevoegd zelf een natuurlijke buis vormen. De huid van de borst aan de andere zijde van de twee insnijdingen werd vervolgens over de blootgestelde plaat sen gespannen. Verder werd het bovenste uiteinde van de natuurlijke huidbuis met den slokdarm verbonden en later word ook het onderste uiteinde met de maag verbonden, zoodat een kanaal voor het voedsel geschapen was, dat op de gewone wijze in den mond werd gekauwd en binnen in het lichaam door don slokdarm ging en vervolgens buiten 't lichaam door de lruidbuis in de maag kwam. De geheele operatie nam zes maanden in be slag, maar was de eerste in haar soort: in 't vervolg zullen dergelijke operaties niet zoo'n langen tijd in beslag nemen. De patiënte verliet het hospitaal in Augustus 1921 en was in staat de zorg voor haai' huishouding op zich te nemen en voor haar vijf kinderen te zorgen. Professor Rovsing heeft nu twee andere patiënten onder behandeling, waaronder een man van 44 jaar, die 18 jaar lang zijn voedsel kunstmatig tot zich heeft genomen. Prof. Rov sing noemt zijn operatie een succesvolle wijze om keelkanker te behandelen, daar het moge lijk geworden is het zieke deel van den slok darm van de borst weg te nemen. Hij voegde eraan toe, dat de vrees der geneesheeren, dat zulk een kunstmatige buis niet in staat zou zijn te werken, omdat zü geen spieren had, niet opging, aangezien het bovenste gedeelte ran den slokdarm voortging normaal te werken en d-us het voedsel dwong door het kunst matige kanaal te gaan. Bezuiniging en Legerorganisatie. Het Januari-nummer 1923 van het Tijd schrift der Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel gaat vergezeld een bijvoegsel, waarin bovenstaand onderwerp door den militairen deskundige der Centrale Commissie voor Bezuiniging wordt behandeld. De schrijver bespreekt daarin beknopt de verschillende meest op den voorgrond tredende meeningen omtrent de wijze, waarop de Nederlandsche weermacht moet worden georganiseerd en meent, dat het niet gemakkelijk is uit deze verschil lende adviezen en plannen een keuze te does». „Tooropstellende, dat de begrooting in de toekomst belangrijk moet dalen en dat Ta» het aanvankelijk voorgestelde bewa peningsfonds geen sprake zal zijn", wijdt de schr. dan eenige beschouwingen aan het onderwerp, in het licht, waarin het zich aan hem voordoet. Ook met behulp van cijfers, alsmede als gevolg van politieke overwegingen, meent •chr. dat men het advies van dan Vrij heidsbond niet kan volgen, doch dat „de bezuiniging, welke geboden zal blijken, met b ehoud van zoo goed moge lijke oefening en uitrusting (spatiëering van schr.) slechts dan te verkrijgen (is), wanneer radicaal gebroken wordt met het verhand tusschen oorlogs- fin vredes-organisatie." Dit werd reeds in vroegere desbetref fende publicaties van de Centrale Com missie betoogd en onverminderd blijft dit Van kracht aan verschillende in die pu blicaties gegeven wenken tot bezuiniging 'fwadt herinnerd. Het wordt voordeelig geacht, dat de te genwoordige Minister van Oorlog de ge legenheid heeft, de leiding van de leger- zaken te blijven voeren, omdat het dien bewindsman met behoud van zijn plannen voor oorlogsorganisatie ten alle tijde mo gelijk is verder te gaan in de reeds dooi den minister gekozen richting van het z.g. Zwitsersche stelsel. Met don minister werken feitelijk reeds in den zelfden geest de 'heeren Colijn, Deckers en de schrijver der brochure. Laatstgenoemde meent dat men al dade lijk in die richting veel verder moet gaan dan 'tot nu.' toe 'het geval was en geeft daartoe <le noodige wenken. Als tegemoetkoming aan het denkbeeld- Dresselhuys wordt een indeeling van de 72 bataljons in 3 vredesdivisiën aangege ven. Men zou dan in oorlogstijd komen 'tot 3 divisiegroepen, d. i. 6 divisiën a 12 bataljons, in plaats van zooals nu 8 divisiën a 9 bataljons. „Hierdoor zou men ook in vredestijd komen tot aan zienlijke beperking; het hebben van 12 bataljons per oorlogsdivisie zal geen be zwaar opleveren. De tegenwoordige com mandant van het veldleger schijnt zelfs eein voorstander van zoodanige groepee ring te zijn." Aan liet slot betoogt de schr., dat het behoud van de veel besproken „Vesting Holland" door hem noodig en mogelijk wordt geacht, mits voldaan wordt aan eeinige, in de brochure vermelde vér gaande -bezuinigings-ei schen Ongeluklfe n. Twe© kinderen van het Hollandsehe gezin Mejieir, dat een woning te Sch-eidoweig (Oldg.) hadden ge kregen, zijn Donderdag door kolendamp gestikt. Zaterdagavond was op dohcök van de Dar Kuyperstraat en dei Prinaesse- gracht te D'en Haag c©,i damie juist uit de tram gestapt, toen uit eerstgenoemde straat met groote snelheid een auto kwam. De pbaufiffeuï" gaf ge©n voldoende acht, zoodat de dame door do auto werd aan gereden m©t het treurig gevolg, dat zij een laïta en een been .jmak en naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Da chauffeur had volgens ooggetuigen schuld laan het ongeval en werd deswege door de politie gearresteerd. Verduistering en val sch il e i d in geschrifte. Tegen den pen ningmeester van de afd. Weesp van den Bond van Fabrieksarbeiders is proces verbaal opgemaakt wegens het plegen van valschheid in geschrifte en verduistering van gelden. Een voo-rloopig onderzoek over 1922 wees uit, dat ongeveer f1000 was verdwenen. Nader zal moeten blijken of voor dien tijd de rekening in orde is. Die fraude kwam als volgt in 't licht. Een werkloozo vervoegde zich bij den secretaris van genoemden bond om steun. Daar werd beml verteld, dat hij tot de uitgetrokkenen behoorde, wat onmogelijk was. Onmiddellijk werd een voorloopig onderzoek ingesteld, waaruit bleek) dat de penningmeester zeker honderd maal een valsche handtöekening had gezet, waar door hij zich met de verduisterde gelden naar voorloopige raming ongeveer flOOO heeft toegeëigend. Misleiding. De laatste dagen wordt te Lemmer en in den omtrek door colporteurs gevent met christelijke boe ken, waarvan deze colporteurs voorgeven, 'dat de baten ten goede komen van arme visschersweduwen op Marken. Op een schrijven Van den burgemeester aan zijn ambtgenoot van Marken om inlichtingen is het antwoord ontvangen, dat bedoelde colporteurs hoegenaamd niets doen voor de weduwen op Marken. Evenwel zijn er geen termen om hen gerechtelijk te ver volgen. Hoe minder dus deze zaak ge steund wordt, hoe beter. Vliegongeval op Soester- berg. Zaterdagmiddag 12 uur hseft te Soesterberg een ernstig vliegongeluk plaats gehad. Bij1 bet doen van z.g. pi stool-landingen voor het militair brevet is de sergeant Bergsma met zijn Spijker toestel afgegleden en gevallen tusschen twee hangars. De vlieger werd ernstig gewond uit het toestel gebroken en per brancard ter eerste hulp gebracht naar het hospitaal op het terrein der lucht- 'vaartafdceling. Bergsma was volkomen bij kennis -ai klaagde vooral over pijn in zijn boenen; deze waren beide gebroken. Welke inwendig© kneuzingen bestaanmoet het verder geneeskundig onderzoek, het geen geschiedde door dr Van Wulfften Palthe, nog uitmaken. Het toestel werd totaal vernield. De moordaanslag te Vai ls: ens waard. Omtrent de vroegere po ging tot vergiftiging van J. D'„ wellef diens vrouw en K. hebben erkend, ver neemt het „E-ind. Dagbl.": Ongeveer een jaar geleden, het was in de Carnavalsdagen, zijn de heer Desmei met zijn vrouw en de heler Kerssemaekers gezainelijk uit geweest naar Den Bosch. D. kreeg bij deze gelegenheid ongenoe gen met zijn vrouw, voor welk© laatste K. toen partij' trok. Sinds dien is de verhouding tusschen K. en mevr. D. in niger geworden. Zij' schijnen toen mei elkaar oversengekomen te zijln, dat hel 't beste was, dat D. uit den weg geruimd werd en beraamden daartoe een vergif- tigingspoiging. K. kocht cyaankali en gaf dat vergil aan mevr. D, die het haar man zou toe dienen. Inderdaad heeft zij voor dezen een boterham gesmeerd met boter, waar door dat goedje gemengd was en er een stukje kalfsvleesch overheen gelegd. Zoo heeft zij haar man de boterham opge diend. D. hapte ar in, maar vond den smaak zoo vies, dat hij den hap sten wear uit den mond legde en de boterham niet verder nuttigde, meenende, dat de j spijs op de een of andere manier bedor ven was. Deze vergiftigingspoging was dus mislukt en werd niet verder meer herhaald. Men zon nu op andere midde len en men kwam overeen' om D. overhoop to schieten. K. leverde het moordtuig, in casu revolver met patronen, weer aan mevrouw D„ die haar echtgenoot op een geschikt moment in huis zou overvallen en neerschieten. Mevr. D. heeft lang mei deze bedoeling rondgeloopen, doch ten slotte aan K. bekend, dat zij een mooi'd op deze wijze niet durfde begaan. Zij vroeg den heer K. het te doen. Daarop is het bekende plan voor den overval in de Valksnswaardsche bosscheo gemaakt. Verduistering van f 8000. Te Rotterdam zijn twee jongemannen aange houden, die zich hebben schuldig gemaakt aan de verduistering van f8000 ten na deel© van een Amsterdamsche Bankin stelling. Toen ze gearresteerd werden, hadden ze nog slechts een goede honderd gulden in hun bezit. De rest van het gestolen geld hebben ze er in België doorgebracht. La go aanranding. Te Fijnaart heeft een laffe aanranding plaats gehad. Een dame, werkzaam aan de suikerfabriek to Stampersgat werd een tasch met geld ontnomen, toen zij van Stampersgat naar Fijnaart per rijwiel reed. Een gevaarlijke filmopna me. De filmfabriek „Sacha" te Weancn zou in het Stiermarksche ertsgebergte een film opnemen, wa.arop de verwoesting van Sodom en Gomorra moest worden voor gesteld. Die fabriek had, in samenwerking met de Alpïnisternvereeiviging, 600 ar beiders voor de medewerking aangewor ven en -de veirzekering gegeven, dat de scène absoluut ongevaarlijk zon worden afgespeeld. Om een groot effect t© verkrijgen maak te de pyrotechniker Wonnem'acher der fa briek diepe boringen, waarin groote ladingen ontplofbare stoffen werden neer gelegd. De opnam© was aldus geënsce neerd, dat bij ontploffing do arbeiders door elkaar moesten vluchten en onder do vlucht neervallen om' zoo den chaos on de ontzetting af te beelden. De ontploffingen overtroffen veiTc do verwachtingen. De losgerukte steenen vlo gen tot 45 M. hoog in de lucht en troffen do arbeiders, die zich in den omtrek bevonden. Die menschen vielen inderdaad op den grond, maar niet op commando en 15 hunner werden verwond, één zóó zwaar, dat hij i-n levensgevaarlijken toestand naar het gasthuis moest worden vervoerd. De leiders van de opname maakten zich 'zoo snel mogelijk uit de voeten, zoodat |er van de film niets terecht kwam. Wel echter is een rechtsvervolging tegen den bestuurder dor fabriek, den regisseur en den pyrotechniker, wegens het veroor zaken van levensgevaar door schuld in gesteld. KLOETINGE. Bij de verkiezing van een notabele in de Ned. Herv. Gem. werden uitgebracht 70 stemmen, waarvan van on waarde 3, alzoo geldig 67. Hiervan ver kregen de heeren P. D. Hoogstate 31 en ,1. Blommaard 28 stemmen, terwijl de rest over andere personen verdeeld was. Alzoo herstemming tusschen de heeren Hoog state en Blommaard. PARIJS. V.D'. Pertinax geeft in de Echo de Paris het volgend overzicht van den toestand in het Ruhrgebied: Heden volgt o.a. de bezetting van Bo- chum, Heme en Rothenhausen. Het gebied van Essen levert niet zooveel kolen, om in de behoefte van de schadevergoeding en 'de plaatselijke industrie te voorzien. Door de bezetting van Bochum zal Frankrijk op den rechter-Rijnoever meer dan 70 miljoen ton kolen pier jaar ter beschikking krijgen. De mijneigenaren zijn echter niet vrij in de bestemming der overschietende ko len. Zij zijn verplicht te zorgen voot de industrie in het Ruhrgebied en den linker Rijnoever. BANDOENG. Aneta meldt, dat op1 do eigendommen der Philips Tabakfabrieken beslag is gelegd. Het faillissement is aan gevraagd. Het uitgezonden personeel spreekt de firma in rechten aan voor schadeloosstelling. CHRISTIANIA. V.D. Het Ned. stoom schip Michiel Adriaansz. de Ruvter is bij Ilerlö (in de omgeving van Bergen) aan den grond geloopen. Het is later naar Bergen gesleept. De schade aan den boeg is aanzienlijk. Het schip) is eigen dom van de firma W. H. Müller te Rotterdam. Hoe het Mahoniehout in de mode kwam. Hieromtrent vertelt „Uuber Land und Meer" het volgende: In het begin van de achttiende eeuw bracht een Engelsch zeilschip van West-Indië naar Londen een paar boomstammen, die als ballast hadden gediend. Daar de broeder van den kapitein, een geneesheer, Gibbons genaamd, juist een huis bouwde, schonk de kapitein hem de stam men, welke voor hem hun nut hadden gehad, opdat de dokter ze voor het bonwen zou kunnen gebruiken. De timmerlieden echter, die do NVest-Indischo stammen moesten be- werken, vonden het hout zoo hard, dat ze het lieten liggen. Zoo lagen de boomen ge- ruimen tijd, zonder dat iemand naar ze omzag, en waarschijnlijk zouden ze als brandhout zijn gebruikt, indien niet de vrouw van den geneesheer een kastje had willen hebben, dat zij noodig had voor het bewaren van kaarsen. Zulk een kastje liet ze dus vervaardi gen uit het ongebruikt liggende hout. De eigenaardige kleur en de fraaie kwastvorming van dit kastje wekte algemeene bewondering op. De geneesheer zelf bestelde onmiddellijk hij den schrijnwerker een schrijftafel uit dit West-Indische hout, en toen het meubelstuk in zijn spreekkamer stond, sprak men algemeen van dit prachtige sieraad. De hertogin van Buckingham, die de schrijftafel zag, was daarover zoo verrukt, dat zij een heele kamer- inrichting uit het wonderlijk mooie hout wilde hebben. Daartoe waren do voorradige stammen evenwel niet toereikend en de kapitein bracht dus van zijn volgende reis naar Wiest-Indië grootere hoeveelheden mede. De nieuwe meubelen vonden algemeen af trek. De voornamen wenschlon alleen meubelen uit dit fraaie hout vervaardigd te hebben, en zoo was hot thans zoozeer geliefde mahonie hout „ontdekt". Uit verschillende gemeenten ont vangen we berichten van inschrijvingen voor kunstmest. Waar deze aanbestedin gen blijkbaar zóó onderling zijn, dat ze in de dagbladen niet geannonceerd werden, achten we ze van te weinig be lang, oni ze op te nemen. Het gemeentebestuur te Rotterdam beeft aanbesteed: le het graven van een gedeelte van de ontworpen Coolhaven en het aanleggen van straatbanen en bouw blokken met den uitkomenden grond; 2e het maken van een perskade voor een zand depot; 3e het maken van een riool- zinker. O.a. werd ingeschreven door J. Lin- denbe'rg Czn te Wemeldinge voor de so-m van f 198.000 en A. M. Kuiper Ce. te Middelburg voor f 159.000. Het minst werd ingeschreven voor f 157.000. MIDDELBURG. Gehuwd: W. Sohier, 28 j. ein M. J. Wisse, 26 j. Bevallen: L. Abi'ahamse geb. de Buck, E. Wattel geb. Bruijsschaard, z.; J' Wagenvoort geb. Torbijn, z. GOES. Iluw.-afk.13, Maarten Meeuwse, '25 j. jm. te Kattendijke, onlangs te Gees en Catharina Francina Casteleijn, 23 j. jd. te Vlissingen. Geboren: 12, Marinus, z. v. Francois Pieter Jacobus Polderman en Dina Jobse; 13, Jan Gerardus, z. v. Nicolaas Steenblok en Jannetje Verdonk; 14, Adriana Johanna, d. v. Leumis Willem Dekker en. Levina Dekker. Overleden: 11, Cornells Johannes Ko ning, 83 j„ weduwnaar van Maria Johanna Visser; 12, Eliza, 7 mnd., z. v. Kornelis Jacobus Brouwer en Willemina Rozendaal. SOUBURG. Bevallen: A. M. Suurmond geb. van Gorp, d.; C. L. Brink geb. Pee- inan, z. Overleden: M. Suurmond, 47 j., vrouw Van F. Baljeu. Wisselkoersen. Amsterdam', 15 Jan. 1.45 u. Berlijn 2.302.40 pier 10.000. Brussel 15.9516. Parijs 17.45—17.50 Londen 11.78—11.79 Dollar 2.52—2.523/8 Weenen 0.350.36 Rotterdam, 15 Jan. '23. Tarwe wederom met ruimer aanbod, onveranderd verkocht van f 11.50f 11.80, uitgezochte partijen daarboven betaeald, afwijkende weinig getoond. Rogge onver anderd f 10.25f 10.50. Gerst (chavalher) f 10.25f 10.75. Haver zeer ruim aange boden, lager verkocht, f 10f 11.25, zaai daarboven 'betaald. Kleine groene erwten ruim ter markt; flauw gestemd en lager verkocht. Naar kwaliteit van f18 f 22.50. Extra groote daarboven betaald. Bruine boenen blijiven niet van beteekenis aangeboden. Alles per 100 K G. Rotterdam, 15 Januari 1923. Veemarkt. Aanvoer: 534 \eite run deren, 324 vett© kalveren, 822 schapen, en lamineren, 1167 varkens. Prijzen per 1/2 K.G.: koeien 32.5, 47.5 —50, 60—62.5, ossen 40, 47.5, 57.5. vette kalveren 65, 72.5, 95—97.5, scha pen 45, 50; lammeren f2738 p. stuk; varkens 48, 49, 50: export 48, 50. Vette koeien en ossen, aanvoer flink, handel langzaam; prijzen niet hoog©.-. Puik beste exemplaren 2.5 cent boven notee ring. Vette kalveren, aanvoer ruimer, han del minder goed, prijzen iets lager. Scha pen en lammeren, aanvoer minder, han del tamelijk, prijzen op detaélfde hoogte. Beste lammeren iets boven noteer ing. Varkens, aanvoer ruimer, handel matig, prijzen niet meer zoo vast. Voor vleesch- varbens van 100 K.G. werd nog 51 ent besteed. Voor export war en de prijzen op dezelfde hoogte. Zaden: Bruin mosterd f4245, geel mosterd 30—34, blauw maanzaad 64—66, barwijzaad 160, lijnzaad blauw 1821, lijnzaad wit 2529, kanariezaad 1516, Vlas: 15000 K.G. blauw f 1.35—1.90, 3200 wit Zeeuwsch 1.251.40, 16600 Holl. geel 1.35—1.85, 10300 Groningsch 1.35—1.85, 800 Dr. 1.25-1.45- Aardappen: Brielsche Eigenh. fl.80 2.10, Zeeuwsche eigenh. 1.501.75, Blauwe eigenh. 1.702, Zeeuwsche Bont© 2.502.90, Zeeuwsche Blauwe 2.50—2.80 Poters 1.20—1.50, Red Star 1.50—2, Bravo's 2.102.70. Eieren f 11—12.50. MIDDELBURG. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: goudreinet 4 12 ct„ reine d'or 6 'ct., bellefleur 69 ct., bergamotten 6 ct., notarisapipel 12 ct., campagnezoet 914 ct., rooide ribbing 12-17 ct., grauwzoet 5 ct., witte calvijn 13 ct., grauwzoet 10 et,, bezoeking 9 ct., kleiperen 79 ct./ gieser wildeman 5 10 ct., p'oridspërcn 6 ct., spruiten 6 20 ct., peen 1,52,5 ct., karoten 0,5 2 ct., witlof 1331 ct., uien 0,51 ct., spinazie 1837 ct., koolrapen 11,5 ct., alles per E.G., prei 15 ct., selderie 0,5 4 ct., schorseneer 416 ct., rabarber 14 ct., alles per 'bos, savoijo kool 13,5 ct., roode kool 0,52 'ct., bloemkool 5 28 ct., boerenkool 1,53,5 ct., andij vie 13,5 ct., alles per stuk, molsla 8491 ct. per mandje. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 15 Jan., medegedeeld dooi" het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 777.8 te Biar ritz, laagste 736.3 te Roest. Verwachting tot den avond van 16 Jan.: Krachtige tot matige Westelijk» tot Zuidelijke wind, aanvankelijk licht- tot balfbewolkt en waarschijnlijk droog weer, later toenemende bewolking, in het Zuiden lichte vorst "s nachts, iets zachter over dag. 's Heeren goedheid verblijdde ons met de voorspoedige geboorte van onze Dochter MARIA VUIMSELffllNA. Ds en Mevr. P. VAN HOVEN. Meliskerke, 12 Januari 1923. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders en Behuwdouders CORNELIS GELDOF en ADRIANA WATTEL, Vrijdag 2 Februari a.s. hun 25 jarige Echtvereniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Behuwdkinderen. Interlaken N.Y., N.-A. j| Heden overleed na een langdurig lijden, onze geliefde Man, Vader, Behuwd Groot- en Overgrootvader, de heer CORN. VAN DAMME Mz., in den ouderdom van 84 jaar en ruim 4 maanden. In leven Wethouder der ge meente Baarland. Uit aller naam, Wed. C. VAN DAMME- Oranje. Baarland, 12 Jan. 1923. Strekkende deze tot alge meene kennisgeving. Mijn hartelijken dank aan familie, vrienden en bekenden, voor de hulp e» deelneming, ondervonden b'. het zoo smartelijk verlies van mijn zeer geliefde Echtgenoote en der kinderen zorgdragende Moeder. JOOST DE KOK en Kinderen. Nieuwdorp. Voor de vele blijken van belang stelling ondervonden bij onze 40 jarige Echtvereeniging, zeggen wil aan allen onzen welgemeenden dank. P. IZEBOUD en Vrouw. Koudekerke, 15 Januari 1923.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3