Telegrammen. Laatste Berichten. Briefwisseling. ioopïertappMsteiiip.®, MarkHjericliieri. e>' zelfs toe over om het huisje te ram meien. Ook een bij het huis staande put moest het ontgelden. Deze werd geheel afgebroken. De zoon des huizes werd aan gepakt en deerlijk verwond, zoodat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Ook een 13-jai'ige zoon liep verwondingen op. Het huisje is zoo toe getakeld, dat het, thans onbewoonbaar is en de bewoners bij de familie onder dak zijn gebracht. Ook te Bergentheim hebben eenige per sonen (vermoedelijk onder den invloed van sterken drank) zich te buiten gegaan. De heer H- en zijn meisje (een dochter van timmerman K. aldaar) werden voor de woning van genoemden timmerman aan gevallen en geslagen. Beiden vluchtten in huis, achtervolgd door een paar jon gens. Binnenshuis hebben ze ook de vrouw des huizes eenigszins hardhandig .aangepakt, omdat deze de deur dichthield van het vertrek, waarin haar a.s. schoon zoon zich ophield. Een liefdesgeschiedenis schijnt hier de oorzaak te zijn. De politie doet in heide zaken onderzoek. Eeia vreemde oorzaak. Ineen limonadefabriek te Den Haag is Zaterdag brand uitgebroken. De brandweer blusch- te het vuur met een slang op de water leiding. De politie stelde vast dat de brand waarschijnlijk ontstaan was doordat muizen een voedingskabei van het elec- trisch licht hadden afgeknabbeld, waar door kortsluiting was ontstaan. V r (1 w c n e n. De administrateur van het gemeentelijk lelectriciteitsbedrijf te Nibbixwoud, tevens eigenaar van een timmerfabriek aldaar, is dezer dagen met de Noorderzon vertroklcejf. Dit vertrek wekt gi'oote ongerustheid in het dorpje. Draconische straffen. Te Aken werden onlangs wegens verboden uitvoer van boter en eieren de volgende boeten opgelegd. Een winkelier uit Al- tenberg (België) kreeg drie jaar tuchthuis en 15 millioen mark boete, een handelaar uit Aken drie jaar tuchthuis eu 2 mil lioen, een politieagent wegens omkoop baarheid drie jaar tuchthuis en. 2 mil lioen, de autoverhuurder wegtens smok kelen I1/2 jaar tuchthuis en 200.000 mark, zijn beide chauffeurs ieder U/2 jaar tuchthuis en een half millioen, een koet sier wegens hetzelfde 15 maanden ge vangenis en 70.000 mark boete. Allen tot tuchthuisstraf veroordeelden werd voorts voor 10 jaren het burgerlijk eererecht ■ontnomen. Twee k i in d e r en b ij eenbrand gewond. Gelijk wij gisteren onder te legrammen reeds fcort meldden, zijn te Amsterdam bij een brand in een perceel in de Anjeliersstraat twee kinderen bijna verbrand. De tweede étage van 'dit per ceel wordt bewoond door het gezin Boer, Man en vrouw waren Zaterdagnacht op een bruiloftspartij. Vier kinderen waren in huis gebleven. Op liet trapportaal hing een brandend petroleumlampje. Door de warmte van dit lampje schijnt het hout van de zoldering vlam te hebben gevat. Het brandde door naar de bedstede van den vader en de moeder, en vandaar breidde het vuur zich snel uit, zoödat spoedig de geheele voor kamer in lichte laaie stond. Toen de brandweer kwam, waren buren druk be- feig de kinderen in veiligheid te brengen. Het gerucht liep, dat nog twee kinderen binnen waren. Een paar brandweermannen gingen de brandende kamer binnen maar moesten, tengevolge van den rook en de hitte, de eerste poging opgeven. Een tweede po ging slaagde beter. Twee kinderen, een meisje van twee jaar en een jongetje van zes jaar, wer den in de achterkamer gevonden op eer, kermisbedje. Zij waren bewusteloos. De kaïner brandde niet van beteekenis, maar de zoldering was geblakerd en gloeiende stukken verf waren naar be neden gevallen, juist op het bedje der kinderen, die beiden brandwonden had den. Het jongetje, dat onder de dokentjes was gebleven, bleek er vrij goed te zijn afgekomen, maar het kleine meisje had zich blootgewoeld en was dientengevolge deerlijk gewond aan het onderlijf. De 'kinderen werden uit het brandende perceel gehaald en het mocht de brand weer gelukken door kunstmatige adem haling hen weer tot bewustzijn te brengen. Per auto werden zij naar het Binnengast huis vervoerd. De toestand van het jon getje was niet ernstig, die van het meisje was bedenkelijk. Van zeeppoeder gesnoept. 'Zondagavond, terwijl de kinderen van den schoenmaker H. te Zwolle alleen tehuis waren, heeft het vierjarig dochtertje een deel van een pakje zeeppoeder opgegeten. Toen de ouders thuis kwamen leed het kind aan hevige henauwheden. Het werd Haar het ziekenhuis vervoerd, waar men direct overbrenging naar het ziekenhuis te Groningen noodzakelijk oordeelde. Brutale gasten. Men verkeert in het Geldersche grensgebied in toene mende onrust over het meer dan brutale optreden van Duitsche landloopcrs, mars kramers of verkapte kooplieden. Diefstal len zijn n.l. aan de orde van den dag/ Terwijl b.v. in verschillende omliggende dorpen schier eiken dag Duitschers de huizen afloopen 0111 onderstand of reis geld, dat zij onder allerhande voorwend sels weten los te kloppen, nemen zij en passant mede wat van hun gading is. Een paar feiten. De winkelier Franken te Gendringen trof 's avonds een Duitscher in zijn winkel, die zich onder de toonbank fcad verstopt. Hij werd aan de politie Overgeleverd. Een andere Duitscher ont vreemdde uit de gang van den heer van Dielen aldaar een splinternieuwe overjas, die hij even later bij diens zoon te koop aanbood. De dief ontsnapte. Dergelijke gevallen komen aan de grens nn veel vuldig vopr. Ach... staak toch niet... Onder dit opschrift draagt Melis Stoke in de „N. CR." het volgende gedicht op aan den typograaf, die liet zet. Het vers komt eigenlijk een week te laat, maar kan mogelijk ook nu nog wel hier of daar iemand tot bezinning brengen, waar om wij ons veroorloven het hier over te nemen. O, letterzetter... staak thans niet... Gij gunt den nachtegaal zijn lied... zoudt ge mijin keel dan snoeren...?. Wat heeft de dichter u misdaan dat gij uw stakingsactie aan zijn zangen zoudt volvoeren...? Er brandt een lied mij op de tong... Loop mu niet weg... Nog nimmer zong het zóó im mij... Nog éven... Ik weet het wel... Uw vakbestuur roept u maar buiten... Maar één uur kunt gij mij nog wel geven... Is 't goed...? Welaan, daar gaat hij dan: „Eens leefde er een wijze man, Die kippen hield... Ach zetter, kijk inu niet telkens naar de deur... Mijn lied is kort..." en die sinjeur zijn kip werd aldoor vetter. Maar 't mooiste was, dat eene hen haast elke week..." (ja zetter 'k ben liaést klaar... nog enkele zinnen...) „Haast elke week, gezond en blij, Ter wereld bracht een prachtig ei, Gevuld met goud van binnen... Toen ging de wijze man een mes... (ik smeek u... een minuut of zes en ik hen klaar...) ontblooten, En sneed daarmee de goede kip nog éven, zetter... kijk niet sip... 't is dadelijk klaar...) aan mooten... De goede oude hen was dood... Hij had aldus zijd daag'lijksch brood... x (d'rie regels nog... ik sméók je Vernietigd— Zetter 'k dank je zeer... Neen... 'fc vers is uit... Er komt niet meer... ...Maar... zègWaarom verbleek je...? Droef h u w e 1 ij k s 1 e v e n. Bij e«n huiselijken twist heeft K. te Zutfen. in een vLaag van dronkenschap zijn vrouw door de ruiten gegooid, waardoor haar de slag ader van een der polsen werd doorgesne den en opname in het ziekenhuis nood zakelijk was. Moordenaars gearresteerd. De daders van den onlangs op den land bouwer .1. te Bablierich gepleegden moord zijn te EIten gearresteerd. Het zijn drie jeugdige Duitschers. Beroofde bedelaars. In Zuid- Limburg 'berooven de Duitschers thans de bedelaars. Zoo werd volgens de „Tel." bij Gulpen een bedelaar op zijn rondgang door Duitsch sprekende personen aangevallen en van zijn. geld beroofd. Ten overvloede ont ving hij een messteek in den rug, die ge lukkig iniet ernstig aankwam. In Nuth werd eveneens een bedelaar, die zich in een steenoven te slapen had gelegd van zijn bezit, namelijk circa drie gulden, be roofd. Ook 'hier waren Duitschers de Schuldigen. In Rimburg, kort bij de grens, ontdekte een boei' een verdacht individu op den hooizolder. Hij waarschuwde de buren, waarop de persoon, die een Duit- schei' bleek te zijn, uit het stroo werd gehaald. De inbreker had zijn schoenen reeds uitgetrokken om bij zijn werk niet gehoord te worden. De schoenen waren voor eenige dagen uit dezelfde boerderij gestolen. De dief kr©eg eerst een flinke aframmeling en werd toen 'aan den ge- meenteveldwach ter overgeleverd. Inbraken. In de omgeving van Enschede is Woensdagnacht op- verschil lende plaatsen ingebroken. Te dorp Bon- neker verschafte men zich, door het op schuiven van een raam toegang tot de wo ning van den wethouder Gerbert. Vermist worden eenige zilveren lepeltjes, een zil veren suikerschep en een zilveren room- lepel, ter waarde van ruim f 40.Te Glanerburg werd ingebroken bij den groentehandelaar Beute,, waar ongeveer f 40 uit de toonbanklade werd buitge maakt. In dezelfde buurt werd met een bijl de deur bijl den slager van dei- Veen geforceerd en maakte men zich meester van een in de toonbanklade lig gende portemonnaie inhoudende f 5. De m o o r d b ij V a 1 k e n s w a a r d Het parket van Den Bosch heeft gelast mevrouw Desmet in verband met den geheimzinnigen moordaanslag op haar man, in hechtenis te stellen, hetgeen ge beurd is. Toen de auto van Kersemaker na den moordaanslag Stratum passeerde, is me vrouw Desmet daar ingestapt. De Telegraaf meldt nog nader, dat toen de vermoedelijke dader K. na de misdaad uit Valkenswaard kwam teruggereden, de vrouw van den lieer Desmet hem op den Aal ster weg te Stratum tegemoet geloopen is en toen zij K. ontmoette, in diens auto overgestapt is. Zij zijn toen samen naar een café geweest cn vandaar teruggere den naar het Elzenpark. Hier is mevrouw Desmet uitgestapt en heeft zoolang ge wacht tot K. zijn auto in een garage had gestald. Ze zijn toen samen een eindje op gewandeld en hebben afscheid genomen. K. begaf zich naar een café te Gestel, waar hij omstreeks half twaalf 's avonds door zijn vader gewaarschuwd werd om hij de politie te komen. Hij deed dit en werd gearresteerd. Mevr. Desmet was dien avond nog naar een harer bioscopen geweest en had daar nol; kwasi geïnfor meerd waar haar man was. Zij ging toen huiswaarts en werd 's avonds omstreeks half twaalf uit het gasthuis telefonisch in kennis gesteld, dat haar man zwaar gewond was opgenomen. Nog steeds blijft K. ontkennen, doch de aanwijzingen zijn zoo overvloedig, dat hij wel spoedig door de mand zal vallen. De politie zoekt ijverig naar de autojas, die K. droeg toen hij de misdaad pleegde. De toestand van den heer D. is vrij gunstig; de kogels werden gisteren ver wijderd. Gebleken is, dat de dader door het maken van inkervingen in de kogels, deze tot dum-dum-patronen verwerkt had. Voor hot leven van den getroffene be staat geen gevaar meer. Een Nederl. schip ver gaan? Uit Langesund (Noorwegen) wordt gemeld dato 6 dezer, dat bij Langoen aan de kust veel wrakgoederen zijn aan gespoeld, o. a. touw- en houtwerk en veel versche appelen. Vissehers vonden een flesch waarin een briefje met zeer on duidelijk Hollandsch beschreven. Ilct briefje is voor onderzoek doorgezonden aan den Nederlandschen consul te Skiën. Gevaarlijk speelgoed. Op een kostschool te West Croydon had een dei' meisjes met Kerstmis een „kruide nierswinkel" ais speelgoed gekregen. Hier bij waren o.a. verschillende busjes met allerlei stoffen gevuld, die de te verkoo- pen waren moesten voorstellen. Het meisje, dat eenige dagen later met het fraais speelde, proefde een soort bruin poedel' uit een der busjes. Daar zij vond, dat het goedje naai' smaakte, wierp zij het busje met inhoud weg. Het werd op geraapt door een der andere kostschool meisjes, de 11-jarige Eileen Murphy, wier moeder op het oogenblik in Australië vertoeft. Eileen mengde het poeder met water en een weinig zout, en presenteerde het aftreksel hiervan als „een kopje koffie" aan haai' kostschool vriendinnetjes. Deze vonden het echter „maar goedje" en dron ken er niets meer van, nadat zij bet slechts even hadden geproefd. Eileen ech ter vond haar „kopje koffie" goed sma ken en drong het gretig op. Korten tijd daarna werd Eileen lijkbleek aldus vertelde een der onderwijzeres sen, miss Cooling, bij de gerechtelijke! lijkschouwing en do nagels van haar vingers werden geheel zwart. Men haalde een dokter, doch geen menschelijke hulp kon het leven van het arme kind meel' redden. Het stierf den volgenden dag. Ziehier een der treurige resultaten van de misdadigheid van sommige speelgoed fabrikanten, die maar raak knoeien. (Tel.) Openbare Verkoopinqen ei? ?sr- pacMingen. Jan. 10 Kruiningen, dwarsliggers, Schram. 10 Colijnsplaat, inboedel, Markusse. 10 's-Heerenhoek en Ovezande, nieuwe houtwaren, de Wilde en Heijboer. 11 Kloetinge, herb erg inventaris, v. Dissel 11 Kortgeme en Kath, hout, Heijboer. 12 Grijpskerke, huizen, bouwland, Blau- pot ten Cate. 12 Kapelle, dwarsliggers, Schram. 12 Kamperland en Wissenkerke, hout, Heijboer. 13 Colijnsplaat en Geersdijk, hout, Heij boer. 14 Oostkapelle, kaphout, enz., Ittmann. 15 Noordkraaijert, dwarsliggers, Schram. 16/17 Middelburg, inboedels, Notarishuis. 18 Middelburg, huis, stallen, tuin, enz. Blaupot ten Cate. 18 Heimkenszamd en Wolfertsdijk, nieuwe houtwaren, de Wilde en Heijboer. 19 Ki'abbendijke, dwarsliggers, Schram. 19 Nieuwdoi'p en Borssele, nieuwe hout waren, de Wilde en Heijboer. 19 Oostkapelle, kaphout, enz., Blaupot ten Cate. 20 Ellewoutsdijk en Kwadendamme, nieuwe houtwaren, de Wilde en Heij boer. 22 's-H. Arendskerke station, dwarslig gers, Schram. 23 Oostkapelle, kaphout, olmen, canada's, Blaupot ten Cate. Febr. 23 Kloetinge, kapitale boereninspan, v. Dissel. 28 Noord-Kraaijert, kapitale boerenin span, Pilaar. Kruiningen, heerenhuis, Van Dissel. Mrt. 1 Kattendijke, boereninspan, v. Dissel. 10 Kortgene, hofstede, Hioolen en Mar kusse. win 11— nfciuaBam—amawBiMi Bezetting van het Ruhrgebied. LONDEN. V.D. De Daily Mail meldt, dat de eerste trein met Fransche troepen naar het Ruhrgebied is vertrokken. Men meent, dat de troepen bij Dusseldorf zul len iworden geconcentreerd en daar op verdere .orders zullen wachten. Er is bij de 'Britsche en Duitsche autoriteiten alge- meene verbazing pver dit optreden. Men verwacht zelfs vandaag reeds de bezetting van het Ruhrgebied. De Fransche troepen te 'Keulen hebben echter nog geen orders ontvangen. In Essen worden de Fransche troepen vandaag of morgen verwacht Nader wordt gemeld, dat do Franscho generale staf besloten heeft den opinarsch te doen aanvangen naar Essen en Bo- chum. Tot laat in den avond had Poïn- caré echter het besluit tot overtrekking yan den Rijn nog niet geteekend. BERLIJN. V.D. De toestand, geschapen door de Fransche bedreigingen, is zeer ernstig. Steeds meer berichten van Fran sche en Belgische troepenbewegingen ko men binnen. De bevolking in Essen en Bodmin is zeer opgewonden. Een alge- meene staking der arbeiders in het Ruhr- gebied wordt mogelijk geacht, ondanks hei Fransche dreigement, dat dan de toevoer van levensmiddelen zal worden afgesne den. PARIJS. V.D. Do Petit Parisien verneeml uit Berlijn, dat de ministerraad tot laat in den avond is bijeen geweest. Duitsch- land zal do Fransche maatregelen be antwoorden mot een protest bij al de ma gendheden, die het verdrag van Versailles hebben geteekend. Duitschland noemt hei optreden van Frankrijk een schending van dit verdrag, waardoor Duitschland word! belet zijn verplichtingen te volbrengen. PARIJS. V.D1. Een nieuw contingent Fransche staatsingenieurs en spoorweg arbeiders zijn naar het Ruhrgebied ver trokken. Ze zijn voor Dusseldorf bestemd Ook zijn Italiaanscho en Belgische inge nieurs naar Dusseldorf vertrokken. PARIJS. V. D. De Times meent, dat de in het Ruhrgebied werkzame Poolschfl mijnwerkers, ingeval van lijdelijk verzei der Duitschers, zich aan de zijde dei' Franschen zullen scharen. PARIJS. V. D. Het Journal verneem't, dat generaal Degoute lieden niet zijn staf te Dusseldorf zal aankomen. In politieke en militaire kringen bewaart men een absoluut stilzwijgen over de voorgenomen maatregelen. aa>c-wrrrJaMryva'»i>»«ii.iiiH—a—cwwwM»—1» nwcjua— MIDDELBURG. Gedurende de maand December hebben alhier 500 vreemde lingen in hotels enz. overnacht en wel 466 Nederlanders, 21 Belgen, 16 Duit schers, 3 Franschen, 2 Engelschen, een Amerikaan en een Zwitser. Landelijke idylle. Een tram weg-maatschappij had besloten tot aan koop van drie nieuwe locomotieven, daar de aanwezige te licht waren en daardoor keer op keer uit de rails liepen. In de vergadering van commissarissen werd nu breedvoerig besproken welke na men deze locomotieven zouden dragen. Een der hoeren stelde voor: „Isolani", „Luther" en „Galilei" en motiveerde dat als volgt: Isolani, want deze zeicle (Schilliris Wal- lensteun): „Laat komt hij, doch hij komt". Luther zeide: „Hier sta ik, ik kan niet anders" en Galilei zeide: „En toch be weegt ze zich". (Msb.) Kiens te beenderen. De klein sto beenderen van het menschclij'k lichaam bevinden zich in het oor. Alt ijd reden. Deze drinkt als vrienden komen, Gene drinkt wanneer zij gaan; Wordt er goeds of kwaads vernomen, Alles moet de drank verslaan. Deze drinkt, wanneer de droogte, Gene .als regen hem verdriet, Tot zij zóó zijn in de hoogte Dat hun oog geen kwaad meer ziet. (Uit: „Jan Ploeger", overgenomen door „Het Vrije Volk", orgaan der N. C.G. O. V.) Kostbare zakdoeken. In vroeger eeuwen was de zakdoek een luxe artikel, evenals ook thans nog in zekere kringen, waar zjji nog steeds niet een gebruiksartikel is geworden. Bijzonder kostbaar waren de zakdoeken 111 de 16e en 17e eeuw. Zij waren versierd met het duurste kantwerk, het fijnsie borduursel in den vorm van initialen, familiewapens en splreuken. Zij waren vervaardigd van het fijnste linnen, en eenige bekende persoonlijkheden uit de groole wereld schiepen zelfs behaalde zakdoeken-modes, Natuurlijk was Frankrijk het land, waar de zakdoeken-vereering tot de hoogste extase werd opgevoerd. De hertogin van Chevreuse, die leefde ten tijde van kar dinaal Richelieu en in de geschiedenis bekend staat als een verbitterde vijandin van den groeten minister, had zakdoekjes, welke geheel 'geborduurd waren met guir landes van rozen en liefdegoden en de nicht van Bodewijk XIII droeg zakdoeken met heliantrope-takjes. De zakdoeken van do gravin van Castiglione pasten zich in kleur aan bij de toevallige slemmïng: en gemoedstoestand van hun eigenares. Beeldde deze zich in op- dezen of genen harer bewonderaars verliefd te zijn, dan droog zij licht-blauwe zakdoekjes, doch deze maakten voor gele plaats, wanneer het voorwerp harer liefde geen teekenen van toenadering gaf. Verkeerde de gravin in oen zonnig humeur, dan vertoonde zij zich met groen® zakdoekjes, was haar humeur minder vriendelijk, of voelde zij zich ongesteld, dan ging zij over tot mauve. Haar kousenbanden moesten steeds .met de kleur van dc zakdoekjes o ve reen stemmen Maria Antoinette hechtte groote waarde aan zakdoeken. Het Engelsche tijdschrift „Tit-Bits" weet melding te maken van een edict van Bodewijk de zestiende, dat zich bezig houdt met den vorm der zakdoeken. Die vormen welke zich hadden ingeburgerd, waren vierkant, langwerpig of rond. Op zekeren dag zeide de koningin tot haar gemaal, dat het aardiger en pas sender zou staan, wanneer voortaan al leen de vierkante vorm werd ingevoerd. Als gevolg van dien wensch, werd het edict van 2 Jan. 1785 uitgevaardigd, krachtens hetwelk „in het geheele konink rijk de lengte der zakdoeken gelijk moest zijn aan de breedte", en daar zich de geheele wereld in modezaken naar Frank rijk richtte, waren er spoedig nog slechts vierkante zakdoeken, en zoo is het ge bleven tot op; den dag van heden. Maria Antoinette was eigenares van .een kostbare verzameling zakdoeken. Daaronder was er een, die, mot paarlen beslikt, een waarde van 20.000 francs had. Madame Duary bezat een niet minder kostbaren zakdoek, waarop haar naam in edelgesteenten was gestikt. De aller kostbaarste zakdoek van alle tijden be vindt zich in het bezit van de koningin van Italië. Zij' bestaat uit een enkel stuk Venetiaausch kant uit de 15de eeuw, en is zoo prachtig bewerkt, dat haar waarde op meer dan 50.000 francs ge schat wordt. In onzen tijd is de zakdoek bijfna uit sluitend gebruiksvoorwerp; zij: bljj!ft dus in den zak of in het taschje, wanneer hij niet gebruikt wordt, en voor buiten sporigheden bestaat dus geen aanleiding meer. De heeren zijn langen tijd verslaafd geweest aan de mode de punt van een geklcurden zakdoek uit hun borstzak te laten steken; deze mode wordt echter weinig meer gehuldigd. De luxe op het gebied dor zakdoeken beperkt zich nog slechts in hoofdzaak tot do meer af min der fijne stof, waaruit ze zijn vervaardigd, en het meer of minder kostbare bor duursel of kantwerk, waarvan zij zijn voorzien. Alleen aannemclingen en brui den dragen nog veelal, naar oud gebruik, haar kanten doekje zichtbaar. (Msb.) Wij kunnen geen berichten op nemen v,a.n in totaal per jaar op de postkantoren behandelde' stukken. Evenmin van op fairbianken gewogen boeveelheden suikerbieten. Ook niet van reeds uitbottende boonnen als be wijzen van een vroeg voorjaar. Souburg. Door notaris Van der Harst te Vlissingen werd Zaterdag in het openhaar verkocht het café „-Go Zwaan", ter grootte van 15 A. 80 c.A. Toegewesten aan dén jfaóogsten in schrijver den heer J. A. Altorffer te Middelburg, voor f15200. Poortvliet. Zaterdag werd door de' Landbouwvereeniging „Ons Voordeel" aanbesteed de levering van de navol gende kunstmeststoffen: Cor. Hlarfcog te Scherpenisse superph. 3.21, chili 14.99, Zeeuwschevoeder Mij. te Tho- len superph. 3.1.8, chili 15.35, IT. van iJsseldijk te Poortvliet superph. 3.15, chili 15.15, Gebr. de Graaff te Poort vliet, superph. 3.15, chili 15.59. Al les per 100 K.G. en franco op den wagen te Strienham'. Aan de laagste inschrijvers werden de leveringen ge gund. •Goes, 9 Januari 1923. Aanvoer boter 240 pond, fabrieks- boter 150 pond., verkocht a f 1.35. Boter per K.G. f 2.30, .middenprijs per halve K.G. 1' 1.15, winkelprijs f 1.25 Eieren per 100 stuks f 10, 'midden- prijs per 25 stuks f2.50, winkelprijs X2 cent Onderaf deeling Zuid-Bevel. V. P. N. Aanvoer 8000 eieren. Prijs f 11 per 100 stuks. Nieuwe Tarwe f 10.50f 11.50, Nieuwe Rogge f 10.25, Wintergerst f9.50—f'10, Chevalier f9.25 -f 10.25, Haver f 10.50f 11.50, Kookerwten f22f23, Kroonerwten f22f 24, Bruine Boonen f17f21, Paarde- Boon en f 13. MIDDELBURG. Op de veiling werden de volgende prij'zen besteed: goudreinet 5 11 ct., roode bakker 5 ct., Groninger kroon 46 ct., campagne zoet 1217 ct., roode montreuse 10 ct., bismark 3—6 ct., ermgaard 14 ct., bezoeting 13 ct., roode ribbing 913 ct., piondspleren 8 c|ent., klei- peren 68 ct., bergamotten 7 ct., gieser 'Wildeman 34 ct., spruiten 718 ct., witlof 1734 ct., uien 0,51, peen 0,5 —2 ct., karoten 0,51,5, raplen 1,5—2,5 ct., koolrapen 2.3 ct., spinazie 27 ct., alles pier K.G., roode koal 12,5 ct, savoije 14,5 ct, boerekoal 13,5, bloem kool 7'27 ct., andijvie 14 ct., alles pier stuk, selderie 13,5 ct., prei 2,58 ct., beide pe* bos, molsla 8286 ct. per mandje. VLISSINGEN. Veiling van 8 Jan. 1923. Witlof 10—15, Goudreinet 14, G oud sapp el 3, Grauwzoet 5, Huis- mianszoet 12, Groninger Kroon 6, Pondsperen 68, Winterlouwtjes 8— 4, Uien 11,5, Koolraap 11,5, Pee- en 11,5, Spruiten 512, Bruine Boonen 17 ct, alles per K.G. Kipeie ren 92105 ct. per 10 stuks. Boere- koo'l '2, Roode kool 1,52,5, Savoye kool 2,56 ct., alles per stuit Sel derie 0,55 ct. per 10 bos. Prei 3 11,5, Peeen 11,5, Rapen 12 ct., alles per bos. Veldsla 4157, Andijvie 63, Kervel 1218 ct., alles per mand. Onderstaande berichten zijn reeds in een gedeelte onzer vorige oplaag opge nomen. Rotterdam, 8 Jan. 1923. Graanmarkt. Tarwe met ruim aan bod, lager verkocht f 11.40f 11.75. Uit gezochte partijtjes daarboven betaald. Af wijkende f 10.75-f 11. Rogge f 10.25-10.50, Gerst (chevallier) f 10.25f 10.75. Haver ï'uim getoond, lager verkocht f10f 11.35. Kleine groene erwten flauwer gestemd f 18 f 22.75, extra grove kwaliteit iets hoo- ger. Bruine boonen weinig ter markt, on veranderd gestemd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3