totaal onpolitieke zaak te stemmen naar eigen goeddunken. Bij het oprichten van den Vrijheidsbond is uitdrukkelijk gezegd, dat er veel ruimte voor eigen opvattingen zou worden ge laten. Dat sloeg op politieke opvat tingen. Maar hiel' was het geen poli tiek e opvatting. Mag dat ook niet, zegt de TIaagsche redacteur van ,,Het Handels blad", dan zal de Vrijheidsbond het eerste deel van zijn naam moeten laten vallen, want dan is hij meer Bond dan Vrijheid. Allerlei. Mr H. graaf van Hogendorp, die jaren lang voorzitter is geweest van den Bond van Chr. Zangvereenigingen' in Nederland, heeft, in verband met zijn leeftijd deze functie neergelegd. Verwaarloos nimmer een huidaandoe ning. Draag zorg voor noodzakelijke rein heid en pas Foster's Zalf toe. Deze zalf is antiseptisch, wonderlijk verzachtend en heelend. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken af 1.75 per doos. De tentoonstelling van de M. T. V. Als ons blad onder de oogen der lezers komt, zal juist de tentoonstelling van de M. T. V., die gedurende ruim drie dagen honderden en nog eens honderden naar het Schuttershof heeft gelrokken, gesloten worden en het is dan ook Wel een eigen aardige samenloop van omstandigheden dat wij ook eerst heden iets van de openingsplechtigheid op Zaterdag kunnen melden. Wij zullen dit dan ook korter doen dan wij anders gewoon zijn. De talrijke aanwezigen hij de opening werden welkom geheeten door den voor- ztiter der M. T. V., dhr .T. Ivraamer, vooral den eere-voorzitter, den commis saris der Koningin, die zooals spr. zei,ook niu weer toont belang te stellen in alles wat de bevolking betreft, verder B. en W., vertegenwoordigd door den burgemeester en wethouder Onderdijk. Spr. zette uiteen, hoe de pluimveeteelt en de konijnenfok kerij' zich in de laatste tientallen jaren steeds meer burgerrecht hebben verwor ven, bracht dank aan allen, die aan het succes der voorbereiding bijdroegen, bood daarna aan den commissaris der Koningin en aan de nburgemeester voor de oud heidskamer een herinneringsmedaille aan, zooals ook ieder met meer dan 6 inzen dingen er een ontving; en deelde mede dat er ook een aan het Zeeuwsch Ge nootschap1 der Wetenschappen zal worden aangeboden. Vervolgens verzocht spr. den eerevoorzitter de tentoonstelling te ope nen. De commissaris der Koningin, de heer jhr. mr J. W. Quarles van Ufford, bracht dank voor de aanbieding van het eere-voorzilterschap en voor het verzoek de tentoonstelling te opienen, wees op het groote nut van het telen en fokken der diertjes, en bracht speciaal dank, dat hot bestuur aan zijn verzoek heeft willen vol doen om de tentoonstelling op Zondag, gesloten te houden en ook op Maan dagmorgen. Met dank voor de medaille en inet het uitspreken van de hoop, dat deze dagen voor de M. T. V. een groot succes zouden worden, verklaarde de eere-voor zitter de tentoonstelling geopend. De burgemeester, de heer P. Diumon Tak, verzekerde, dat het gemeentebestuur steeds belang stelt in zulke oudernemin gen als deze tentoonstelling, spr. hoopt, dat een door den voorzitter genoemd be zwaar, het niet kunnen beschikken over een zaal, zal kunnen worden opgelost. Ook dankend voor de medaille, uitte ook de burgemeester zijn beste wcnschen voor het slagen der tentoonstelling. Die heer mr P. Dieleman, sprak namens de Z. L. M., die veel belang stelt in de pluimveeteelt, welke vooral voor moe der de vrouw ten plattelande van zoo'n groote beteekenis is. Spr. wees op de wenschelijkheid alles te doen om het pluimvee van Nederland een betere naam in het buitenland te doen verwerven. De vice-voorzittor der M. T. V., de beer J. L. Wigard, sprak als voorzitter van de konijnenfokkersvereeniging, spoor de aan tot aansluiting bij de bestaande vereenigingen, en wees op de opgerichte adspiranlenafdeeling, die reeds 17 jongens fen, 1 meisje telt, die als voorzitster fun geert. Spr. wees op de moreele opheffing van den menscli door bij hem liefde voor het dier op te wekken. Door genoemde voorzitster, mej. Mies Dieleman, werd aan mevrouw Quarles van UffordMuller tot de Leemcule een fraai bloemstuk aangeboden. Hierna werd door degenen, die de ope ning bijwonden, met belangstelling het geëxposeerde in oogenschouw genomen. Op ons maakte ook nu alles weer een uitstekenden indruk en rest ons nog te melden, dat behalve de dieren geëxpo seerd waren voederartikelen van de firma K. Meertcns Jr. alhier, van P Sluis te IWeesperkarspel, vertegenwoordiger firma van Sluis en Co. alhier, van de firma Henstra uit Enkhuizen, vertegenwoordiger de heer Maartense alhier; mandenwerk van den heer H. v. Driel, ontsmettings middelen van de firma Schulte en Thieme en nog enkele andere stands van firma's van elders. Zooals wij boven reeds schreven was bet druk pp de teutoonstelliug, tot giste- rei.avoni waren reeds 2600 betalende be zoekers de controle gep'asseerd. Gisteren had men den goeden maat regel genomen door de vestibule van het kunstmuseum een uitgang te maken. Zaterdagmiddag vereenigde het dagel. bestuur zich met de keurmeesters aan een goed verzorgden maaltijd in de Nieuwe Poelen, waarbij ook menig hartelijk woord Werd gesproken. Wat betreft de prijswinners, willen wij ons bepalen tot het vernoemen van het bij ieder te melden aantal behaalde klas se prijzen, van de eereprijzen noemen wij alleen de medaille van .H M. de Ko ningin, bestemd voor hem, die het grootst aantal eersto prijzen heeft behaald. Dit was de heer J. C. W). Jobse te Souburg. Wij willen de adspiranten-pafdeeling van de Konijnenfokkersvereenigmg vooraf laten gaan en melden dat werden behaald <lor B. Bakker een eerste, een tweede prijs; J. Batus een eerste en een tweede; A;. Buijs, St. Laurens, 2 eerste; 'IV. Con- uoly een derde; Mies Diieleman, 2 eerste; een zeer eervolle vermelding; Jacob Janse, Aagtekerke een z.e.v.; Jan Lam- mers, een eerste; P. Nijpjes, 2 tweede, een z.e.v.; H. A. Pattenier, een z.e.v.; S. Poortvliet, een tweede; Pundke een eerste, een z.e.v.; J. Rood, een eerste; J. H. Rost een eerste. De jongelui, bij wier namen geen woonplaats staat, wo nen te Middelburg. Van de overige inzenders uit Middel burg behaalden prijzen: A. Abrahamse een vierde en 2 z.e.v.; It. A. Bastiaanse 3 e.v.; A. A. Clement, een e.v.; Daniëlse een tweede; A. J. A. Desson een eerste en z.e.v.; M. v. d. Ende een eerste, 3 tweede, een derde; J. P. Fiegen, een tweede; J. Gabrielse, een z.e.v.; \V. Groe- newegen een tweede; H. C. Ilengslman- gers, een e.v.; H. J. Hoog'esteger, een e.v.; P. Ipgelse, een z.e.v.; G. Joziasse 6 ejerste, 3 tweede, een vierde, 9 z.e.v., 2 e.v.; W. Joziasse Jr. een eerste, een z.e.v. en een e.v.; Joh. A. Julianus 2 eerste, 2 tweede,, een derde, een z.e.v., P. J. Kas se, 3 eerste, een derde, een z.e.v.; M. Kerkhove 2 derde, een z.e.v., P. M. Klaassen een vierde, eeu z.e.v.; L. Kleinepier, een tweede,, A. W. Krijger, een eerste, A. Lamote 2 eerste; mej. Bi. Maertens 4 'z.&.v. en 3 e.v.; K. Meer- te|hs 7 eerste;, 4 Tweede, ,4 z.e.v., 3 e.v.; J. de Nood een eerste, 2 z.e.v.; W. de Pagter, 2 derde,, 2 z.e.v. een e.v.; H. Romp een e.v.; H. v. d. Roost eeu z.e.v.; 'H. Romp een e.v.; H- v. d. Roost een z.e.v.; jl. C. v. Sluijs een eerste, 2 tweede, een z.e.v.,, een e.v. J. j. Snoep; een eerste, 3 derde, 2 z.e.v., een e.v.; J. A. Vader een tweede, J. H. Vink een derde, een z.e.v., J. C. Vreke 2 e.v.; W,. C. Vreke, een eerste; J. F. Vij'sens, een derde, 2 z.e.v.,, een e.v.; W. A. Weeda, een eerste, een z.e.v.; J. H. Wigard, een derde, een z.e.v.; J. L. Wi gard een derde, 2 z.e.v.,, L. P. Wigard een eerste, L. Wisse een derde, een z.e.v. en 2 e.v. Van de inzenders uit Vlissingen waren de gelukkigen: J. Eiff, een eerste, een tweede; M. C. v. d. Ende een tweede, een z.e.v., 2 e.v.; H. Hak, een eerste, N. v. Hoorn een tweede, een e.v.; A. v. lloute een eerste; J. de JJonge een derde, een z.e.v.; Chr. van Poelje een e.v.; P. Poppe een z.e.v.; A. Rijkse, 2 eerste, een derde,, Joh. Rijkse, een eerste; 11. iSiëjgers 6 eejstie, 2 tweede,, 2 fe.e.v. en 2 eerediploma's""; H. de Srnidt, een eerste, een tweede, een z.e.v., Wi. J. van Uxem, een eerste, een e.v.; J. J. Vader Jr., elen z.e.v., A. de Visser, een eerste, een tweede; C. N. A. Vreke, een eerste, een tweede, een e.v. F. M. J. Weijëns een eerste, een tweede. Te Souburg vielen de volgende bekro ningen Joz. Davidse een tweede, 3 derde; J. F. van Eenennaam, een tweede; M. Gommers een derde; J. Huibregt 2 z.e.v.; J. C. Wi. Jobse, 17 eerste, 13 tweede, 8 z.e.v. en een e.v.; P. de Keijzer een derde; J. Montfoort, een eer ste; M. Pierens,, 2 eersteC, 3 tweede, een vijfde, een e.v.J. d. Wjeele, 2 tweede, een derde. Te Koudekerke en 'tZand vielen de volgende prijzen: H. P. van der Borch tot Verwolde, een z.e.v.; J. Bosch een tweede, een z.e.v. en 2 e.v.; mevr. Kraa- mer een 'tweede, een z.e.v., een e.v.; P. C. Maas een eerste; Dl. A. van Nieu- wenhuijzen 2 tweede, een z.e.v.; M. Roose een e.v.; J. 'L. Strooband een eerste, een z.e.v.; P. J. Terwoert Jr. een z.e.v. Te N. en St. Joosland wonen de vol gend eprijswinnersR. J. Baas een z.e.v. en een e.v.; W. v. Dijke een z.e.v.; Jac. v. Dijke, een tweede; "Marina van Dijko eeu z.e.v.; R. Joosse een z.e.v.; Js. Joosse een eerste, een z.e.v. en een e.v.; H. Luitwieler,, een eerste, een tweede, een z.e.v.; wed. J. Mesu 2 eerste, 2 tweede en een z.è.v.; P. Pleijte Jz. een z.e.v.; C. A. Polderdijk een eerste, een tweede, 3 z.e.v., een e.v. Verder op Walcheren bekwamen prij zen Te Domburg J. van Beveren 3 twee de, een z;.e.v., 2 e.v.; Jonkvr. Jac. Heeins- kerek van Beest, 2 twleed c», oen "Z.e.v. en 2 e.v.te GapingeAdr. Dingemanse een eerste, 2 z.e.v.; L. J. Kesteloo 2 derde, een vijfde, een z.e.v.; W. Kesteloo een eerste, een derde, 3 z.e.v., 2 e.v.; H. Lamport een eerste, een derde; P. van Molenbroek een e.v.; J. C. Sturm, een derde; to St. Laurens: A. P. Dingemanse, 2 z.e.v.; J. Koole P'z. een eerste; te Veere: L. Goedbloed een z.e.v., een e.v.; J. Sturm een eerste, 2 tweede^ 2 derde, een vierde, 2 z.e.v.; te Amemuiden: J. J. C- v. d. Graaff een tweede, een z.e.v., 2 e.v.; J. de Hamer Lzn. een z.e.v.; te Oost- kapelle S. A. Man in 'tVeld, 2 eerste, 3 z.e.v., 2 e.v. Van de op Noord- en Zuid-Beveland wonende inzenders waren prijswinners uit Goes: J. Baljé een tweede, een z.e.v.; A. A. Boel, een derde, een vierde; J. F. M. Horsten 2 eerste, 2 z.e.v.; te Kapelle; B. Daane een tweede; te Kloetinge: mej. P. M. Kakebeeke een tweedete 's H. Arendskerke: J. Goud een eerste, 2 twee de, 2 vierde; te Nieuwdorp1 Meeuwse en Rottier 8 eerstle, een tweede, 2 derde, een vierde, 2 ft.e.v., 2 e.v.M. J. Rottier, 3 eerste, een derde, een z.e.v.; en een e.v.te ICatsP. do Regt, een eerste, oen tweede, een e.v.; J. S. Versprille 2 tweede, een derde, een vijfde, 2 z.e.v.; te WissenkerkeG. van Halst een tweede; te Colijnsplaat G. J. de Looff, 5 eerste, een tweede, een derde; te Kortgene: H. P. Pouwer een z.e.v. Uit Z.-Vlaanderen komen de volgende prijswinners: J. C. Bom, Axel 7 eerste, 5 tweede, 3 derde, 9 z.e.v., 4 e.v.; Js. Gruson, Cadzand een z.e.v.; E. "C. Dek ker, Zaamslag een z.e.v.; J. van Doese laar, Zaamsalg een z.e.v.; Iz. A. Ghijsels, Oostburg een vierde, een z.e.v.Abr. Haartsen, Schoondijke een e.v.; Jac. Kools Az., Zuidzande een eerste, een derde, een e.v.; M. A. Mabesoone, Oost- burg, een tweede, een e.v.; C. A. 'Pauw een e.v.; A. F. Schieman, Axel een eerste, een tweede, een z.e.v.; J. I. Schijve, Nieuwvliet, een tweede, 2 z.e.v., een e.v.; F. l.Intema, Oostburg, een derde, een z.e.v.; W. P. de Zwart, Schoondijke een dorste, 2 tweede, een vierde), 2 z.e.v. een e.v. Als laatste Zeeuwen noemen wij P. J. Goossen, Tholen een e.v. en G„ Hago, St. Maartensdijk een eerste. Ten slotte werden nog de volgende prijzen toegekend aan personen buiten Zeeland woonachtig: A. I. van Baarle, Berlikumj 9 eerstje|, 6 tweede, 3 z.e.v. en 2 e.v.P J. Besters, Bergen op Zoom een eerste; B. de Roer, Boxtel, een eerste, 3 tweede, J. Boers, Tilburg, een eerste; de Cock, Tilburg, een derde en een e.v. M. Duijls, Oisterwijk een eerste, een twee- dej, 2 z.e.v.; P. H. E. Elshuis, Albergen eeri eerste; A. Enzerink, Almelo 2 eerste; A. Graanman,, Rotterdam 7 eerste, een tweede, W. H. Handgraaf, aarlem een tweede,, (jen z.e.v., een e.v.; Di. Hoogen- raad Kzn., Haag, een tweede, een derde, een vierde, een z.e.v. en een e.v.; "R. v. d. Hul, Barneveld, een eerste, D1. Jil- lings, Leeuwarden een tweede, een derde, een z.e.v.; G. v. d. Kooi een eerste, 2 z.e.v.; G. P. J. v. d. Mejjden, Rotterdam, 6 eerste, 2 tweede, een derde, J. Nomes, Spijkerboer, een tweede; C. W. 'Ouwe- hancl, Rhelen 5 eerste, een tweede, een derde, Chr. Roovers, Roozendaal een der de; W. J. v. Schalk, Roozendaal een z.e.v.; A. van Veldhuijzen, Barneveld een z.e.v.; K. G. van Wolferen,, Maassluis 10 eerste, een tweede; 3 derde, 4 z.e.v., een e.v. i BijKon. Besluit is aan de gemeente 's-Heer Arendskerke een voorschot verleend uit 's Rijks kas, tot en maximum van f 11.700 te verstrekken aan de in die gemeente opgerichte vorecniging, uitslui tend werkzaam' ter bevordering van da verkrijging van ««roerend goed voorland- arbeiders. Middelburg. Vrijdag is op last y.d. Com missaris van Politie aangehouden A. .T. B. Is., klerk ten kantore van den gemeente ontvanger alhier, die verdacht wordt als ambtenaar, belast met den openbaren dienst, opzettelijk geld of geldswaardig papier, dat bij in zijn betrekking onder zich had, te hebben verduisterd. De aan gehoudene, die bekend heeft, is heden aan den officier van justitie voorgeleid en naar het huis van bewaring overge bracht. Zondagavond werd op de spoorlijn tusschen Middelburg en Abcele het zeer verminkte lijk gevonden van een ruim 45-jarig weduwnaar, vader van 7 kinde ren, uit Vlissingen, iemand, die veel mis bruik maakte van sterken drank. Goes. Dhr 1. Willemsen te terseke heeft verklaard voor een eventueele candidatuur voor de Provinciale Staten niet in aanmer king te komen. Hij stalt zich bij de perio dieke verkiezing voor den gemeenteraad ook niet weder beschikbaar. Vrijdagavond gaf de afd. Bergen op Zoom van „Toonkunst" aldaar een uit nemend geslaagd concert, meldt de „Zoom" Dit blad roemt vooral den barytonzang van dhr A. K. Zweeds alhier in „Vor der Klostorpforte", alsmede d© soli der an dere medewerkenden, o.a. van dhr Pen- nings alhier. Kloetinge. Gisterenmiddag gaf het „Cïoe tings Gemengd koor" in de Ned. Éeirv. kerk een welgeslaagde uitvoering. Er was zooveel belangstelling, dat velen zich met ©en staanplaats moesten behelpen. Nadat ds Meloen in gebed was voorgegaan, wees Z.Eerw. er in zijn inleidend woord op, dat deze uitvoering ligt in de lijn van het Kerstfeest, omdat dit is een feest van het lied, getuige de lofzangen van Zacharia en Maria' en den Engelenzang. Het moet gezegd, dit willen wij aanstonds opmerken, dat inderdaad deze uitvoering paste bij het gewijd 'karakter van het bedehuis, zoowel door de keuze der lie deren als door de stilte öndar en ook tusschen de verschillend© zang- en muziek nummers. Dit laat anders bij menig© dorps uitvoering helaas wel eens veel te wen- schen over. Er was bij deze uitvoering verder een prettige afwisseling. Behalve de negen nummers, die het koor zong en de drie door hot kinderkoor ten gehoore gebracht, gaf dhr A. van Os uit Middelburg £enigei malen orgelmuziek en vergastte Mevr. van Ballegoijen de Jong uit Goes de aan wezigen op eenige solo"s. In den zang van koor en kinderkoor viel zeer veel te waardeeren. Dhr Tammin- ga heeft van dit koor, dat uiteraard over niet vele geschoolde krachten beschikt, werkelijk iets goeds weten te maken. Ze ker, de Z'-euwsche kwaal van verwisseling 'van g en h speelde Jen zangers nu cn dan loelijke parten, de d en t als slotmede klinkers werden soms te veel verwaar loosd, de mooie ei-klank werd ook vaak slordig uitgesproken werd meer een ai zoodat als gevolg van dit alles de uitspraak niet geheel zuiver was en het tekstboekje door de hoorders weinig kon gemist worden, maar de critielc mag toch niet den boventoon hebben. Zoowel bij koor als kinderkoor leek ons in 't begin de zang wat weifelend ('teerste coupletje viel bij "t kinderkoor al bijzonder onge lukkig uit) 't was, of men niet goed durfde maar spoedig herstelde men zich en ging het bij beide crescendo. Er werd met gevoel gezongen en zoowel bij koor als kinderkoor, vielen enkele goede, veel-be- lovende stemmen op te merken, die ech ter aan het samenstemmem der partijen geen afbreuk deden. Organist en 'sroliste droegen er niet weinig toe bij, om' het kunstgenot te ver- hoogen. Beiden zijn in onze omgeving reeds te zeer bekend, om dit nog nader aan te toonen. Het orgelspel was technisch welverzorgd en stelde onze hooggespan nen verwachting in geen enkel opzicht teleur, terwijl mevr. v. Ballegoijen de Jong met veel gevoel «enige fijne, voor deza gelegenheid juist gekozen liederen zong. De bloemenhulde die zij ontving, was wel verdiend. Na de gebruikelijke dankbetuigingen sloot ds Meloen deze uitvoering met dank gebed. Wemeldisige. In de laatstgehouden leden vergadering van do Ver. voor Ghr. Volks- anderwijs alhier is als bestuurslid her kozen dhr J. Wabcke Az., terwijl in de plaats van P. Cysouw, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, gekozen is dhr Joh. Pieterse. Krabbendijke. Maandagavond zong „Ho sanna" in de Ned. Herv. Kerk onder lei ding van haar directeur, dhr J. Benou, Ds Dekker sprak naar aanleiding van Jac. 3:5a en 9a, over de beteekenis van het Christelijke lied. Met een. paar pauzen, die door algemeen gezang werden gevuld, werd door de zangvercöniging een 16-tal nummers gezongen, Neerboschzangen en Bondsniuziek. De belangstelling was zeer groot. Wolfaartsdijk. Maandagavond gaf het Chr. Gemengd koor „Psalm en lied" alhier zijn eerste uitvoering. Zijn eere-voorzitter' Ds Lanting, leidde het samenzijn. Z,ijn di recteur, dhr S. J. Tamminga, liet ver scheidene liederen op zeer aangename wij ze zingen. Waar da vereaniging nog kort bestaat, bleek ze toch reeds tamelijk goed voor den dag te kunnen komen. Verschil lende toehoorders verklaarden dan ook, met genoegen te hebben geluisterd. 's-Heer Abtskerke. Zaterdag vergaderde de. Raad. Afwezig dhr. M. Vermue zonder kennisgeving. Medegedeeld werd, dat de administratie van den gemeente-ontvanger in orde was bevonden. Tegen afschaffing van eenige markten in Zeeland blijkt geen bezwaar te bestaan. Voor kennisgeving wordt aangenomen, een mededeeling van ds Comm. van Toezicht op het L.O., dat tot haar secretaris is benoemd dhr. M. Kribbe. Het aftredend lid van het Alge meen Armbestuur I. Luteijn en van dé Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs G. Goossen worden herbe noemd, beiden met algemeene stemmen. Het loon van den gemeentewerkman wordt met 10 pet. yerminderd en nu gebracht op f 2.25 ingaande 1 Januari a.s. en tot wederopzeggens toe, zulks nadat de voorzitter heeft medegedeeld, dat ook de werklieden der B.W.B.Y. op dat bedrag zijn gebracht en in de omgeving de loonen der werklieden fl.75 af 1.60 per dag bedragen. liet besluit wordt na een am pele discussie genomen met 5 tegen 1 stem, nadat een voorstel om liet op het tegenwoordige bedrag te behouden niet werd ondersteund. Bij de rondvraag komt dhr. Van Weele nog eens terug op zijn vraag in de vorige vergadering gedaan over de verhoogde belastingen, waarop de voorz. en secr. inlichtingen geven. Na dat de voorz. den leden het beste heeft toegewenscht met het aanstaande einde des jaars, wordt de vergadering gesloten. Kapelle. Bij één der bewoners in de Weststraat ontstond Zaterdagavond begin van brand. Reeds hadden de gordijnen vlam gevat. Dank zij het moedig optreden van den werkman J. van W. echter werd de brand spoedig gebluscht. De brand was ontstaan bij afwezigheid van do moe der, een kleine had de kaarsen van den kerstboom aangestoken. Tweede Kerstdag werd door de lei ders van de Zondagsschool alhier de hee- ren St. Korstanje en P. Vermaire de dag herdacht, dat zij 30 jaar geleden als zoo danig optraden. Deze Zondagsschool werd in 1870 opgericht door mej. Corn, van de Vrie, mej. W. van de Vrie en mej. T. Beenhakker. Hulp werd verstrekt door de heeren A. Vermaire en P. Dronkers, leden van deri kerkeraad der Vrije Evang. Gem. Later is deze school vanaf 1888 voortgezet en sterk toegenomen onder leiding van de heeron C. Vermaire en J. Remeijnse. In 1892 zijn de beide jubilarissen St. Korstanje en P. Vermaire opgetreden als medeleiders, die tot op heden met lust en liefde dezen tak van arbeid in Gods Koninkrijk voortzetten. 'Deze Zondags school wordt nu bezocht door 208 kindeL ren. De beide jubileerenden ontbrak het van de zijde der burgerij niet aan belang stelling. Als aandenken werd hen namens alle oud-leerlingen uit dankbaarheid en sympathie aangeboden een Raai meubel stuk, benevens een Bijbel met koperen ihfiken, leeren band en 24 platen. Maandagavond werd door de Chr. Jpngel. Vereen, alhier een recitcorwed- strijd gehouden onder leiding van den voorz. dhr. C. J. Louwerse. De voorz. sprak naar aanleiding van„Men noemt Zijn Naam wonderlijk" een pakkend ope ningswoord. Aan den wedstrijd werd door 12 leden deelgenomen. Twee afdeeiingen waren gevormd met een verplicht en een vrij nummer. In de eerste afdeeling be haalde B. de Jager den lsten prijs, P. v. d. Kreeke den 2den prijs, A. v. Willegen dein 3den prijs, J. Kooman den 4den prijs, A. Vermaire dein vijfden prijs, en J. v. Willegen den 6dcn prijs. In de tweede afdeeling behaalde J. Veerhoek den lsten prijs, Jac. Burger den 2den prijs, C. Mallekote den 3den prijs, P. Eversdijk den 4den prijs, L. van Liere den 5den prijs en P. Westveer den 6den prijs. Een zangkoor onder directie van dhr. Jb. v. Willegen luisterde deze ver gadering op. Dr. J. I). Schmidt dankte de juryleden C. J. Louwerse, W. Glas en G. v. Willegen. Wolfaartsdijk. Dinsdag j.l. hield de ko- lenvereeniging „E. M. M." een alg. leden, vergadering. Als bestuursleden werden herkozen de heeren Joh. v. d. Werf en J. Lindenhergh. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat er waren aangevoerd 3625 11.L. kachelkolen, welke de leden vrij aan huis werden bezorgd voor den prijs van 12.03 per ILL.. 613 H.L. eierkolen f 1.92 per ILL., 601 H.L. nootjes k f 2.—, 611 Hectoliter anthraciet a f3.21 per Hectoliter. Opgemerkt moest worden, dat er veel minder brandstof uit de veroeni- ging betrokken wordt door de leden dan vroeger en er ook leden zijn die heele- maal niets hebben afgenomen, zoodat ook deze eenmaal bloeiende vereeniging met ondergang wordt bedreigd. Borssele. De Christel. Zangvereeniging „Oefening kweekt kennis"' gaf op den le Kerstdag haar 8o jaarlijkscho uitvoe ring. De vergadering werd geopend door Ds Brouwer met hot laten zingen van Ps. 98:3 en gebod. Z.Eerw. sprak ver-, volgens eenige treffende woorden naar aanleiding van Luc. 2 en gaf do leiding laan den directeur J. van Westen. Van bet programma werden vele liederen uitste kend gezongen. Treffend schoon werd „Toef niet langer" ten gehoore gebracht, cn bleken heide solozangers uitstekend voor hun taak geschikt, uit dit stuk bleek dan ook, wat de veroeniging prestoeren kan. „Hcmclklokken" lag op dezelfde lijn en ook hier was de solo-zangeres goed op haar plaats. Ps J.18 van E. Wettig- Weissenborn werd minder goed gezongen al waren de solo's dan ook zuiver. Dit stuk evenwel bleek boven de kracht der vcr- eeniging te liggen, evenals Ps. 11Ö van B. -do Vries. „Geloof, Hoop en Liefde" werd zeer schoon gezongen, evenals „Boven de starren", terwijl bij enkele stukken da orgelbegeleiding (welke door dhr M. da Regt Jz. welwillend was afgestaan en'door dhr Jac. van Westen uit Goes verricht werd) goed tot haar recht kwam. D© laatste droeg ter afwisseling eenige verzen voor, w.o. „Eliza's vlucht" en „Haantje t. d. toren" zeer uitblonken. Ds Brouwer sloot de zeer talrijke vergadering met dank gebed. 's-Gravsnpofdar. Op 2" Kerstdag had |alhier in de Geref. Kerk de uitvoering; plaats van de zangveröeMiging „Soli Deo Gloria". Een 16-tal nommers werden ten gehoore gebracht. Op enkele zou wel iets pan te merken zijn, doch andere werden werkelijk goed uitgevoerd. Het bleek, dat de leden hun best deden om! het publiek iets degelijks te doen genieten. Ook de directeur, dhr Vissers uit Goes, bleek be rekend voor zijn taak. Jammer dat niet meerdere jongedochters en jongelingen lust gevoelen, hun gaven die God hen gaf; te ontwikkelen, opdat ook doior de kracht van het lied het Kerstevangelie gebracht werd tot zoovelen, die anders doof blijven voor die evangelie-prediking. Schore. Vrijdagavond werd alhier in de openbare school de ouderavond gehouden. Een 70-tal ouders, h«t ge'ieele personeel der school en een groot deel van het ge meentebestuur waren aanwezig. Door een 30-tal kinderen werden op aardige wijze een aantal liederen gezongen, toen wer den zij getractserd op chocolademelk. Daarna gingen zehuiswaarts, waarna do ouders het werk hunner kinderen gingen bekijken. Over de prachtige resultaten, die bij het onderwijl in het afgeloopen jaar waren bereikt, sprak dhr M. in "S Anker zijn verwondering uit en dankte het personeel der school voor de gegeven lessen en hoopte, dat in aangename har monie in 1923 door bet personeel zou worden voortgewerkt. Het hoofd der school dankte dhr In 't Anker voor da gesproken woorden en deelde mede, dat de harmonie in de school en ook daarbuiten tusschen het personeel niets te wenschen overliet. Daarna werden verschillende voordrach ten gehouden en de ouders gelegenheid gegeven, om vragen te stellen of mededee- lingen te doen, waarvan echter niemand gebruik maakte. Na de voordrachten dankte dhr Verha gen namens de aanwezige gemeenteraads leden het personeel voor 't gegeven on derwijs en de ouders voor hun aanwezig heid. Het hoofd der school dankte gemeen tebestuur en ouders en sloot do oiuderr avond.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2