'ijon, No 64 Donderdag 14 föecember 1922 is en Bakkers 37e Jaargang e Poeders itte Kruis. HARST, s JE, Meid gevraagd, Staten-Geoeraal. Buitenland. N, 's-Gravenpolder. ken KRENTEN, ken ROZIJNEN, CITRONADE. - Middelburg. FEUILLETON. BINNEN" IJZEREN MUREN ft ft om. i.t er voor hoofd- en pijnlijke »e maandston- celijke leniging nezing door de 3 versterken de rjn gansch on- missen nooit y bij alle ziek in en die welke omen. n d e r St. Nico'aas. voor Goes en I oote partijen 3 aanbod ijs en monster, voordeel zijn. natf ek :n rug, stijve en nateD, rugpijn, spierpijn, kneu- pijn, lendenpijn, en en verder alle andoeningen en staan zijn tenge- te koude, geneest eerljjke wrijfmid- s Olie van Jacoba >er. Verkrijgbaar ;on bij de verkoo iboer's Artikelen. [OOP: (blok, Snijmachine, les, Balans en Scha- lakmessen en Takels, linet, Medkist, Spek- Reepen on Blokken, twee Fietsen, it 145, Vlissingen. COOP: I f v a a r s, oij Js. DE VISSER, COOP: d, oud 3, 4 of 13 srke VeerwagCi lor bode of sleper, LSE, Serooskerke. egelijk, beschaafd hulp in de huis- BLOK, KloetiDge- ;E, hoeve „Paulina Drukkere-Exploltaïite» OOSTEFBAAN LE C01NTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tef. no. 259 AAN ONZE ABONNÉ'S op irorsdhillcnde plaatsen wordt hier bij foericlht, dat in de tweede helft van ideue taaand door de Administer tie dea- Posterijen zal worden be schiet «ver [het. abonnementsgeld le kwartaal 1923. Het is mogelijk', dat in enkele plaatsen, waar de inning van Wet abonnementsgeld over het loopefflde kwartaal wat laat geschied de, soimkhige abonné's in de war zon den ralken. Vandaar dit bericht. In den vervolge zal de inning steeds plaats (hebben als hierboven aange geven. DE, UITGEVERS. Nteuwejaar. Als alle jaren komen wij' weer eens met de vraag of het geen tijd wordt te bre ken met de malle gewoonte van mal kaar op Nieuwejaarsdag een kaartje te sturen met een naam er op. Wat beeft deze malle gewoonte aan de post al een ongerief en een koude drukte gebracht. Natuurlijk moeten de le zenden kaartjes op een bepaalden datum in December met een kruis op het omslagje ten post kantore of ten „kantore" aanwezig zijn om op 1 Januari bij den geadresseerde te kunnen worden aan huis bezorgd. Betrekkelijk is dit ook al een malle beweging. Wie gaat er nu, zeg op 24 December, al zich zetten om vriendelijke gedachten te verzamelen in 't belang van vriend of maag voor een jaar dat pas een week later intreedt, en dan van die vriendelijke gedachte blijk te geven door een kaartje, waarop zijn naam staat gedrukt, in een enveloppe te steken en den vriend of kermis toe te zenden Wie blijft zicli nu nog maar immer verbeelden dat zoodanig een vriend of kennis daar nu ,zoo bijzonder van gediend zal zjj», ja er geen spijt van zal hebben, dat hij au welstaanslialve met een kaartje van zichzelf aan den („vervelenden") af zender diens vriendelijkheid dient te be antwoorden Wie heeft nu voor dit inderdaad loos bedrijf (loos beteekent ledig!) nu nog twee cent per kaartje, of per ansichtkaart, die men toch ook niet voor niemendal heeft, over! We zouden bijna zeggen: wie wil de gewoonte nog langer aanhouden om, hetzij per brief van tien, of per briefkaart van l^l'i cent, op 1 Januari, meer nog dan op eenigen anderen dag des jaars, zijn naasten een gelukkig jaar toe te wen- schen. Wenschen en bidden wij niet dagelijks, zelfs voor de dierbaarsten onder onze dierbaren, het goede, voor eiken dag, of tijdstip of levensjaar? Te meer klemmen deze vragen, nu de oudejaarsavond op Zondag valt en, naar 'te vreetzen is, de postambtenaren weer in verdubbelden getale op dien dag aan hun gezin onttrokken, de Zondagsrust en den dienst des Woords zullen moeten ont beren; of, indien dit wordt toegestaan, den nacht van Zondag op Maandag, zul len moeten bezig zijn met den zenuw- aehtigen arbeid van kaartjes stempelen en sorteeren. Km verbaal uit den Fransch- Duitschen oorlog. door ANNIE LUCAS. Uitgave Neerbosch' boekhandel. 38.) Dagelijks worden wij er meer en mleer aan herinnerd, dat wij burgers zijn van een belegen-de stad. Heden werd een bevel afgekondigd, dat alle voorraad van meel in handen van het Gouvernement gesteld moest worden. Het vleesch begint reeds schaarsch te worden en alleen verkrijgbaar op vertoon van een kaartje en na lang wachten. De prijzen blijven stijgende, ook is een dekreet uitgevaardigd, waarbij ver boden wordt vóór December eenige huur of pocht te eischen. Moeten wij bedelaars worden of verhongeren? Het beeft er veel van. Ik ben te somber gestemd om verder te schrijven. i 3 October. August is door zijn nieuw ge loof niet gelukkiger, dat is zeker. Hij ziet er nog steeds somber en bekommerd uit, vooral dezen morgen. Gisteren werden een paar gewonde 'Duitschers in het paleis van Industrie getracht, waar zich het hoofd kwartier der Internationale Ambulance be vindt, maar zij wisten niets aangaande Leo. De Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3.— Losse nummersf 0.05 Prijs der Advertent ten: 14 regels f 1.20, elke regel meer 30 et. Bij abonnement belangrijke korting. Waar dan nog bij komt, dat vele klaartjes en ansichten, ook ondanks de beste be zorging dooi- 't publiek, en verzorging dooi' de postambtenaren, hetziji met of zonder kruis toch niet op den Nieuw jaarsdag den geadresseerde bereiken. Zoodat wij al weten wij dat 't niet helpen zal, dewijl het nog nooit geholpen heeft! aan iedereen nogmaals de vraag voorleggen: moet. de malle gewoonte bo vengenoemd nog langer worden besten digd, ten koste van tijd en geld en ge moedsrust en velerlei arboids? Men vraagt wel eens in de bladen, wan! neer men een opmerking maakt, dat wie 't er mee eens is, den schrijver dezes een naamkaartje stuurt. Welnu, laten wij dan nu mogen af spreken: al wie het met ons eens is, toone ons zijn instemming door ons niet zijn (haar) naamkaartje te sturen. Nu niet, en natuurlijk ook met Nieuwe jaar niet. „Slecht". Zij praten, ook in onze omgeving, overal van „verslechtering" van het on derwijs. Nu wil verslechteren zeggen slechter maken hetgeen al slecht is, gelijk verbete ren doet denkon aan beter maken wat reeds goed is; en verslimmeren duidt opi slimmer maken van een toestand, die al slim is. Nu vergevo men ons dit laatste germanisme, het is ons alleen om de toelichting te doen, en om de inleiding tot de vraag of de aanvallers van het bezuinigingsontwerp1 met de keuze van het woord „verslechteren" ook (1e zelfaanklacht aanvaarden dat het on derwijs slecht i s W iji zeggen niet dat het onderwijs slecht isalleen het woord .„verslechteren", en dat tegenover eenige wijzigingen, waarvan eende vermeerdering van 't aantal leer lingen per klasse, b.v. in plaats van 36 nu 40, een der gewichtigste is, zou ons aan het twijfelen brengen. De schrijver vanhet artikel „Slechter" onderwijs, in „Het Handelsblad", de heer Elout, gaat dan ook een stapje verder. Wij namen uit zijn artikel in ons nommer van Maandag iets over. Hij zegt niet dat ons onderwijs slecht is; maar hij komt er toch rond voor uit, dat het nog lang niet goed is. „Het Onderwijs", zoo schrijft hij, is in elkaar gezet door onderwijsmannen en cle ouders der kinderen hebben er geen zeggenschap over. Er wordt den kin. deren een m.assa parate ken nis ingepompt, die weinig of geen steun geeft voor het le ven en waarvan een groot deel na 't verlaten der school snel verdampt. Met veel minder leertijd (en dus met veel minder kosten) kon een heel ander, een waarlijk vormend on derwijsresultaat worden bereikt. Wij ho pen dan ook, dat men, misschien onder den druk der wetswijziging, hier en daar hot zoogenaamde „dubbele stelsel" eens zal gaan toepassen, waarbij een school gebouw 's morgens door de eene en 's mid. aags door de andere school wordt ge bruikt. Dat zou niet alleen ontzaglijk veel kosten van schoolbouw sparen, maai- ook den kinderen den vrijen tijd laten waar op het lund recht heeft voor de gezond heid van zijn lichaam en zijn geest. Maar wij zouden, om dat in 't groot te berei ken, misschien een algemeenen geestelij ken opstand van ouders moeten krijgen Ik voor mij verwacht ook geen bericht. Nina echter wel en de angstige blik van gespannen verwachting in haar vragende oogen snijdt mij door da ziel. Moeder is vandaag te zwak om- uit te gaan en heden namiddag, toen zij wat rust nam en Nina zich, zooals zij dikwijls doet •opgesloten had in haai- eigen kamer, kon ik de doodsche stilte in het ledige huis niet langer verdragen. Ik ging dus alleen naar de tuinen van Luxembourg, in de ,'hoop, dat de frissche lucht en de heerlijke zonneschijn, de diepe neerslachtigheid, die mij drukte, zouden verdrijven. De breede lanen waren druk bezocht, waarom ik mij naar een stil, minder be gaan pad wendde, om1 ongezien te kunnen schreien. Er was iets in de zachte lucht, dat mijn smart in tranen scheen te kunnen ioplossen en ik w#ende lang en bitter. Toen haalde ik Leo's portret en den laat- sten brief, dien ik van hem gekregen had uit mijn zak. Het wa3 een kort, lief briefje, mij gezonden vóór den slag, mijn bijzondev eigendomwant de twee laatste zijn van allen gezamielijk en komen slechts zelden uit moeders handen. Ik draag het briefje met het portret in een étuitje in mijn zak. Als tmijn hart onbedwingbaar naar hem ver langt, dan doet het mijiigfoed, iets aan te Taken, wat zijn hand mij gezonden heeft. Is dit zwak en sentimenteel? Ik vrees, dat menigeen er zoo over denken zou; maar 't is de waarheid. Toen ik droevig en vermoeid, maar toch tegen de dictatuur der onderwij sbazen.'' Men ziet wel, veel moed heeft deze- li berale schrijver er niet op. Wij gaan dan ook op zijn opmerkingen niet in. Wij spa tieerden vourloopig alleen deze eene zeer juiste: „Er wordt den kindoren een massa kennis ingepompt die weinig of geen steun geeft voor het leven." En dat is lang niet goed, eer slecht te noemen. Tweede Kamer. Te elf uur gistermorgen begon de Kamer reeds weer aan de voorzetting der behandeling van het onderwijswet- je. Dhr. v. 'Zadelhof (S. D>. A. R) heeft eigenlijk in zijn rede weinig nieuws meer gezegd. Hij critiseerde den mi nister en den heer v. Wijnbergen, den eerste, omdat hij de wijzigingen voor stelt en den tweeden, omdat hij er zich over verblijdt deze bezuinigin gen het eerst te hebben aanbevolen. Verder weidde hij breed uit over het ingediende petitionnement. Dhr. v. d. Molen (A.-R.) achtte het onbillijk, dat den minister allerlei ver wijten naar het hoofd worden geslin gerd. De dringende oorzaak Van be zuiniging ligt niet bij hem, miaar in den ernstigen financiëelen toestand. Voorts zegt spr. dat het hem ten zeerste leed heeft gedaan van den heer Gerhard te moeten hooren, dat de rechterzijde deze gelegenheid gaarne aangrijpt, om terug te kunnen nemen, wat zij bij de totstandkoming van de pacificatie heeft moeten toestaan. Heeft niet de rechterzijde sinds eeu wen getoond, dat zij voor goed onder wijs offers wist te'brengen? En dan wenscht spr. te vragen, waar blijven de offers van de linkerzijde? Dat voorts de onderwijzers opleiding niet kan gebracht worden in de banen va,n 1920, doet spr. leed, maar waar' nu de financiën ons dwingen nog eeni ge jaren op den ouden voet door te gaan, kan spr. het niet beschouwen als een ramp voor ons onderwijs. Voorts wil spr. het verplichte 7e leerjaar afschaffen. Hij wenscht geheel andere (middelen om het gestelde doel te hereiken, want hij heeft vertrouwen in ons volk. We moeten de zedelijke verantwoordelijkheid van de ouders handhaven. Verder heeft mej. Westerman de op merking gemaakt, dat de onderwijswet 1920 zoo duur was, maar dhr. v. d. Molen heeft daarover het meest ge lezen in de linksche pers. Hij wenscht daartegen op te merken, dat de Rijks uitgaven voor het openbaar onderwijs in 1919 bedroegen ongeveer f 25V2 mil- lioen tegen een raming voor 1923 van 146V2 imillioen, dus een klim'ming van f21 'millioen. Daartegenover staat ech ter, dat de Rijksuitgaven voor het bij- zander onderwijs in die jaren klommen van f 37.5 millioen tot f 39.5 millioen, dus een verhooging slechts met 2 mil lioen. Wat voorts htet 'meerdere leerlingen aantal per klasse betreft, verwacht spr. liefde en opoffering van htet corps christelijke onderwijzers, dat reeds zoovele jaren zich voor ons onderwijs heeft ingespannen en hij vertrouwt, verlucht door mijn schreien, langzaam den weg naar huis insloeg, ontmoette ik een 'dame met een klein meisje, die ik reeds meermalen met belangstelling had gade geslagen. Dat zij Engelschen waren zou ik toch wel begrepen hebben, al had ik haar niet nu en dan in het voorbijgaan enkele woorden in die taal hooren spreken. Zij zijn klaarblijkelijk moeder en dochter. De dame schijnt zeer zwak en lijdend ta zijn en het kind ondersteunt en geleidt 'haar met een zorg en teederheid, die mij dikwijls de tranen in de oogen gebracht hebben. Beiden zijn in zwaren rouw; de dame draagt een weduwenkap. Ik zeg, de dame, hoewel haar japon zeer eenvoudig en kaal is, en de Meertjes van bet kindi 'van groote armoede spreken. Zij gelijken piet veel op elkander. De dame heeft bruin haar en zachte, droefgeestige, don kere oogen; het mieisje daarentegen glan zige. blonde lokken, die in dikke krullen over haar schouders vallen, donkere blau we oogen en een bijzonder fijne kleur. Toch is het niet de schoonheid alleen van het kind, wat mij' aantrekt. Br kan eigenlijk niet zeggen, welke aantrekkings kracht mij er dikwijls bijna toe gebracht heeft baar aan te spreken. Ik geloof, dat ik het wel eens zou gedaan hebben, als ik haar alleen gezien had; maar zij laat haar moeder zeer zelden alleen. D'e Engel schen zijn ovdr het algemeen zoo terug getrokken, dat zij het mij wel eens kwalijk zou kunnen nemen. Vandaag echter heeft dat zij zullen medewerken, om' ons te helpen deze tijdelijke moeilijkheden te overwinnen. De heeren Bulten (R.-K.) en Smeenk (A.-R.) waren het echter in zake [het zevende leerjaar niet met den heer v. d. Molen eens. Door intrekking; van het 7e leerjaar, aldus dhr. Bulten, krijgen we weer een zee van ellende, wanneer de kinderen weer naar de fabrieken zullen worden gezonden. Raat de Minister toqh niet luisteren naar het betoog in deze van den 'heer Van der Molen. Spr. hoopt, dat de Minister de bezuiniging, welke hij door intrekking van dit leerjaar dacht te verkrijgen, alsnog op andere uitgaven zal weten te vinden. Ook dhr Smeenk vestigde er de aan dacht op1, dat we hij een uitstel van het 7de leerjaar van verschillende mis standen last zullen krijgen. Nadat nog mej. v. Dorp en de beeren Moerel (R.K.) en Wijnkoop gesproken hadden en de heer Heukels (A.-R.) verandering in do onderwijzers examens had bepleit, kwam de minister aan het woord. Z.Ex. zei, dat de toon van het debat welwillend Was en het debat zelf zakelijk. De taak die spr .te vervullen heeft, is onaangenaam en als sp'r. zijn eigen nei ging had gevolgd, had hij die taak liever op' de schouders van eetl ander gelegd. De begrooting moest met 25 millioen gulden worden verminderd. In werke lijkheid is dat bedrag van bezuiniging niet bereikt, zelfs niet met dit ontwerp. Het is onjuist dat het lager onderwijs het meest wordt getroffen. Van de 150 milli oen gulden op1 deze begrooting zijn 110 millioen voor lager onderwijs. Bij den tegenwoordigen financieelen toe stand van het land is onhoudbaar dat onderwijs 150 millioen gulden kost. Spr. stond voor een tweesprong, of de sala rissen van de onderwijzers te verlagen of hun aantal verminderen. De Kamer wil van salarisverlaging niet weten, dus is de Minister gedwongen het tweede te kiezen. Op de administratie-kosten kan niet veel bezuinigd worden: er is al op bezuinigd wat mogelijk was. Op de scholenbouw kan niet bezuinigd wórden want er wordt zoo goed als niet meer gebouwd. Wat aangaat het terugkomen op de pacificatie en het z.g. voor-overleg merkt do minister op, dat hij op het oogenblik absoluut niet weet, hoe de rechterzijde in haar geheel tegenover dit ontwerp zal staan en dat er geen enkel accoord zijnerzijds met de rechterzijde is getrof fen. Wel zijn eenige leden van de rech terzijde bij hem gekomen, die over enkele punten met hem hebben gesproken, maar een afspraak is nimmer gemaakt. Nadat nog enkele leden gerepliceerd hadden (de heeren Ketelaar en Gerhard hielden daarbij opgewonden redevoerin gen) werd nog even met de artikelsgewijze behandeling begonnen, waarbij natuurlijk een milde regen van amendementen zal neerdruppelen. Mej. Westerman (V.B.) verdedigde een nieuw artikel 1, volgens hetwelk de mo gelijkheid weder wordt geopend, ook op de lagere scholen voor het 7e leerjaar weder het Fransch als leervak in te voegen. Dit zou dan beperkt moeten worden tot het 5e en 6e leerjaar. De heeren Albarda en Gerhard waren daar sterk tegen. Ook dhr 'v. d. Molen het kind mij een grooten dienst bewezen. Ik was beiden reeds voorbijgegaan en had bijna het groote hek bereikt, toen ik lichte haastige voetstappen achter mij hoorde. Ik keerde mij niet om, voordat een klein handje mijn arm aanraakte en een lief stemmetje in gebroken Fransch zeide: Juf frouw, ik geloof dat u dit hebt laten vallen. Ik heb dit opgeraapt, eren nadat n ons was voorbijgegaan. Het was het etuitje met Leo's brief en portret. Ja, dat is van.mij, zeide ik, dank u^zeer, giji weet niet, welk een schat gij 'mij terugbezorgd hebt. Daar ben ik blijde om!, zeide zij' zacht en keerde zich om, om iheen te gaan; maar van do gelegenheid gebruik willende maken om kennis met haar aan te knoo- pen, vervolgde ik: Hjeit is 't portretje van een geliefden broeder en dd laatste brief idien ik van hem gekregen heb. D'e blauwe oogen zagen m'ij deelnemend aan. Is hij in het leger juffrouw? Ach, mijn kind, wij weten zelf niet, of hij nog leeft, dan wel, of hij reeds dood! of gevangen of vrij is, zeide ik, en weder schoten mijn oogen vol tranen. Het kind legde haar handjes op de mijne, zag mij zoo verstandig en vriendelijk aan en zeide: Dat is al heel treurig. Maar juffrouw, God woet het en heeft mede lijden 'met u. Toen werd zij verlegen, alsof zij vreesde, te vrijpostig te zijn geweest, en fluisterde zoo iets van moeder, die op haar wachtte en snelde weg. moest er niets van hebben. De zes-jarige eenheidsschool moet blijven de grondslag voor alle verder onderwijs. De heeren Tilanus (C.H.) en Dresselhuijs (V.B.) zou den er echter vóór stemmen. Ernstige crisis te Lausanne. Na de conferentie te Londen dreigt ook die te Lausanne te mislukken. Er is n.b een ernstige crisis ontstaan, waardoor de conferentie dreigt uiteen te vallen, over de bescherming der minderheden. Curzon zeide, het woord voerend in de politieke commissie, dat hij openhartig wenschte te spreken en gesteund werd door zijn collega's. Hij verklaarde dat de kwestie der minderheden meer aandacht trok in de wereld dan iets anders en dat de conferentie zou worden beoordeeld naar de oplossing van deze kwestie. Als de conferentie mislukte op deze kwestie, zou dan een enkele stem ten gunste der Tur ken spreken? De Britsche draadloozc dienst meldt nog, dat in zijn rede, gistermorgen gehou den, Ismet Pasja zoo weinig verder ging dan het eergisteren door hem ingenomen standpunt, dat lord Curzon, volgens de berichten der nieuwsagentschappen, te kennen gaf dat, tenzij een redelijke hou ding werd aangenomen, de christen-naties geen andere keuze zouden hebben dan Lausanne en de conferentie te verlaten. Protesteerentfe onderwijzers gestraft. De gemeentraad van Brussel heeft iu een zitting met gesloten deuren, maatre gelen getroffen tegen de Brusselsche ou derwijzers, die gedurende één uur hun lessen hadden geschorst bij wijze van protest tegen den Brusselschen gemeente raad, die weigert de jaarwedden te ver- hoogen. Met 29 tegen 17 stemmen en 1 ont houding werden 34 schuldige onderwij zers en onderwijzeressen gestraft met drie dagen schorsing en verlies van salarist Zes worden gestraft met één dag schor sing. Er moeten thans nog 400 leden van het onderwijzend personeel gehoord wor den. Tegen die tuchtmaatregelen stemden de socialisten, de oud-strijders en drie chris tendemocraten. Na die geheime zitting had een betoo ging met meeting plaats, waaraan behalve de leden van het onderwijzend personeel; talrijke gemeentebeambten en werklieden,' deelnamen. Herrie in het Lagerhuis. In de gisteren gehouden lagerhuiszit ting deden zich rumoerige tooneolen voor bij het stellen van vragen. Ongeveer tien minuten lang heerschte er groote herrie. De labour-afgevaardigden, die niet te vreden waren over het antwoord van Bonar Law inzake de werkloosheidsbestrij ding, protesteerden op heftige wijze en stelden hem allerlei netelige vragen, on danks het feit dat de speaker aan teen ander lid het woord had. gegeven om een vraag te stellen ovier een ander on derwerp. Een half dozijn labour-leden stonden op en schreeuwden hun vragen uit on der heftige gebaren. De speaker stond op, maar de labour-afgevaardigden hiel den niet op. Eén hunner schreeuwde: Die woorden echter: God weet het en heeft medelijden met u, blijven mij steeds in de ooren klinken. Zijl werden met zulk een innig vertrouwen uitgesproken. Na tuurlijk geloof ik, dat God alles weet; want Hij is almachtig en alomtegenwoor dig; maar het God weet het van het kleine Engelsehe meisje beleekende meer dan dat. Zij bedoelde er de belangstellende, indivi- duëele, bepaalde kennis mede van iemand, Idic piersoonlijk wenscht alles te weten, en haar: God heeft medelijden mot u werd op zeer stelligen toon gezegd, alsof Zijn teedere bezorgdheid en liefderijke déel- neming' hoven allen tWijM verheven waren. Zou dat waar kunnen zijn? Weet God alles en zorgt Hij voor ons, nietige schepselen, in den zin, dien Zij' bedoelde? Wat zou dat een liefelijke gedachte zijn! Ik heb nu juist zoo'n behoefte aan iemand, die alles van mij' en de mijnen weet en er belang- stelling in toont te hebben. In denk, dat mijn Engielsch vriendinnetje Protestant is; en die [goede, jonge Duitscher, in wiens armen Henri de l'Orme gestorven is was zieker ook een protestant. Nu, .Zij schijnen zeer schoone gedachten over God te heb ben en spreken er heerlijk over. Zouden zij zoo heel groot ongelijk kunnen hebben? Hoe het ook zij, ik zal mijn hart niet slui ten voor het lieMijk gevoel van hoop en vrede, dat die woorden mij geven: Boef weeft het en heeft medelijden met (Wordt vervolgd).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 1