Gemengd Nieuws. Rechtszaken. Posteryen en Telegrafie. Fiaanciëele Berichte». Briefwisseling. Marktberichten. Telegrammen. selhuys klampte zich gisteren aan dezen stroobalm vast, doch intusschen had hij der Regeering weer een nieuw argument aan dc hand gedaan om den Vrijheids bond een onbetrouwbare laveerpolitiek aan te wrijven. Het kan niet anders, of een leider mei deze fouten moet in eigen gelederen ver warring stichten en de partij nadeel doen. Dit is trouwens bij de Ferste-Kamer- verkiezingen gebleken en ook de uitslag van de Tweede-Kamerverkiezingen loonde >vel aan, dat de Vrijheidsbond allerminst liet vertrouwen had van de liberale kiezers. Natuurlijk treft daarvan allereerst den leider de schuld. Wie op een dergelijke wijze leiding geeft, mag zich ten slotte niet beklagen, dat het hein en zijn partij in de politiek niet voor den wind gaat. Mr. Troelstra mag zich dergelijke vrij. heden kunnen veroorloven, zijn bewuste volgelingen slikken .dit alles wel, maar met liberale, kiezers is het eenigszins anders gesteld. Wij1 gclooven niet meer in een her opbloei van het liberalisme; de economi sche malaise van het oogenblik moge eenige reactionaire kracht hebben, wie daaraan blijvende waarde toekent is in li ooge mate kortzichtig. Maar de Vrijheidsbond onder leiding van Mr. Dresselhuys zal zelfs van deze gun stige conjunctuur geen tijdelijke winst he- halen. Daarvoor zou hij niet enkel een be kwaam jurist en spreker .noodig hebben, maar vooral een tactvol politicus, een be zadigd staatsman en de gaven daarvoor ontbreken den hUidigen voorzitter van den Vrijheidsbond geheel. Ongelukken. Te Bussum is Dins dagmorgen een 55-jarig leidekker, wennen de te Eindhoven, van het circa 10 M. hooge dak van het meisjespensionaat ;,Ma- riënburg" gevallen. Met. gebroken rugge- graat werd de man opgenomen en per brancard naar de St. Majellastichting ver voerd, waar hij kort daarna overleed. Fen schipper van de firma Boelhouwer en Kruiswijk is te water geraakt en in de Zijl nabij de Kaag'verdronken. De man B., geheeten, woonde te Den Haag en had ■eenige weken terug zijn zilveren jubileum in djenst van genoemde maatschappij: ge vierd. Het lijk is met den zegen opge- vischt en overgebracht naar Den Haag. Nekkramp. Benige dagen geleden werd in het militair hospitaal te Amers foort een milicien-infanterist met het ver moeden van nekkramp opgenomen, terwijl zijn kameraad ter observatie werd afge donderd. Het vermoeden bleek later juist te zijn geweest. Nieuwe gevallen hebben zich echter gc-^ lukkig niet voorgedaan, terwijl de patiënt' aan de beterende hand is. In den val gelo open. Een tuin der te Loosduimeto, dhr v. S„ had voor' een paai' weken zijn jas opgehangen in de machinekamer van zijn watertoren. Bij de uitbetaling van het loon aan de arbei ders miste hij f50. De politie werd ge waarschuwd en de volgende week werd tie jas daar weer opgehangen met het geld in den binnenzak. Weer verdween er f50 spoorloos, aoinder dat de politie den dader kon aanhouden. Zaterdag nam men weer een proef en weer trachtte de dief fcijn slag te slaan, maar word nu door den veldwachter De N. gegrepen en in ver zekerde bewaring gebracht, 'tWas iemand' van het eigen personeel. Vrij' onschuldige inbraak. Een tot nog toe onbekend persoon heeft zioh toegang weten te verschaffen tot het wel gemeubileerde, doch tijdelijk onbe woonde huis van den heer W. te Eemnes.. Bij zijn vertrek heeft de ongenoode gast zijn dankbaarheid geuit door op de ven sterbank te schrijven: „Ik! heb jovel ge slapen en niets gestolen dan een potlood". Inderdaad wordt ook niets anders1 ver frist dan een potlood Een vreemd sinjeur. De po litie to Rotterdam heeft naar het „Volk" meldt, don 31-jaxigen schilder J. G. S. gearresteerd. Deze man had uit pure ver nielzucht niet minder dan 4t> groote spie gelruiten van verschillende winkels in de Hoogstraat totaal bedorven, door er met eon glassnijder groote krassen en strepen over het glas te trekken. Verschillende firmas hebben daardoor een schadepost van honderden guldens. Dood e 1 ijk ongeval. Een paard, .toebehoorende aan een inwoner van Heilo, ging bij het abattoir te Alkmaar op hol en sprong over den afsluitboom van den spoorweg, juist op 't oogenblijr, dat de trein uit de richting Iloorn kwam aan rijden. Door den schok van den wagen, welken het dier achter zich aansleepte, brak de afsluitboom middendoor en trof den in de onmiddellijke omgeving staan- den gepensionncerden postbode K. de H. tegen het hoofd. Zwaar verwond viel deze neer. Het paard rende ondertusschen ver der, steeds taiey den wagen achter zich en kon nog net den overkant van de rails halen, toen de locomotief den wagen be reikte, die geheel werd versplinterd. De H. ïs aan de hekomen hoofdwonde over leden. Bankroojf in Z. -Limburg. Door vier Duitschers is gisternamiddag half zes de Valkenburgsche Wisselbank overvallen. Met revolvers in de hand ge boden drie hunner den bediende, een nog jongen man, de onder zijn beheer staande kas met geldswaarden af te geven. Aldus ontvreemdden de dieven 3000 francs aan.cheques, f380 aan bankpapier qen .zilver, 300.000 Mark en 1600 Fran- sche en Belgische francs. Zij1 hadden geen gelegenheid de brand kast, die gesiolen was, te focceeren, wijl omwonenden den overval inmiddels ont dekt hadden. De dieven sloegen daarom op de vlucht en slaagden er in te ontko men. Een van hen is door den bediende herkend; het was iemand die twee maal geld gewisseld had. Do overval had plaats nog geen vijf minuten nadat de eigenaar van de bank, deze met een cliënt had verlaten. Het ver moeden is dus ^gewettigd, dat de roovers op een gunstige gelegenheid gewacht heb ben om het brutale stuk te volvoeern. De aanval geschiedde tegen het vallen van de duisternis. Het lokaal ziet echter aan de achterzijde uit op de woning van de zuster van den directeur. Deze dame zag door een glazen deur hetgeen er in het kantoor geschiedde en spoedde zich naar haar man en met dezen naar buiten om hulp. De dieven, ziende dat zij1 ontdekt waren, spoedden zich eveneens naar bui ten en werden direct achtervolgd. De die ven vluchtten de Stationsstraat uit; twee snelden de Molensteeg in en de beide anderen verdwenen op het Walramsplein. Daar geraakten zij uit het oog. De marechaussee werd intusschen ge waarschuwd. Deze'stelde een kort onder zoek aan de bank in en ging met de ge meentepolitie en rijksveldwacht met be hulp van een politiehond het spoor der dieven na. (Tel.). W e r k 1 o o z e n r e 11 e t j es. Te Am sterdam hadden gisteravond eenige werk- loozeinrelletjes plaats. De politie moest 'eenige charges maken toen met steenen naar de agenten geworpen werd. Onder de manifestanten waren enkele gure typen uit Zeedijk en omgeving. Enkele groote spie gelruiten, o.a. bij Kattènburg en Peek en Cloppenburg, moesten het ontgelden. Ge heel 'den avond bleef de onrust op den Diam ©n omgeving voortduren, zoodat de politie herhaaldelijk met sabel en gummi stok moest optreden- Toen hedennacht de heer Klaassen, letterzetter aan „De Maasbode" te Rot terdam per fiets huiswaarts keerde, hoor de hij te ongeveer 3 uur op de Leede een zacht gekreun. Bij onderzoek bleek hem dat een vrouw in het water van den vijver lag- Hij begaf zich gekleed te water en trachtte de vrouw te redden, die echter tegenspartelde en verzocht haar te ^aten sterven. Op zijn hulpgeroep kwam er nog iemand, met wiens hulp hij 'de vrouw langs den wal kreeg, hetwelk niet ge makkelijk ging, want beide mannen zak ten telkens in de klei langs den wal weg. De vrouw, die slechts in een nachtjak en een rok was gekleed, werd bewusteloos in 'een nabij staande woning gedragen, waar men Raar van droge kleeren voor zag en dokter Klos, inmiddels geroepen, door middel v»n kunstmatige ademhaling de levensgeesten weder opwekte. Bij on derzoek bleek zij een 71-jarige weduwe te zijn, die bij haar kinderen inwoont, kindsch is, en vermoedelijk in half sla- pienden toestand de woning had verlaten. Inbreker gepakt. Op de buiten plaats „Rhederhoi" onder Reden, be woond door freule H. Brantsen, is inge broken. De dief verschafte zich toegang tot de woning door verbreking van een ruit en openschuiving van een raam. In de keuken heeft hij zich aan alles te goed gedaan en het noodige meegenomen. De gemeentepolitie stelde een onderzoek in met een politiehond en hield in het Middaehtenbosch den man aan, die onder hevig verzet naar het politiebureau te Velp werd overgebracht, alwaar het bleek, dat men een goede vangst had gedaan. De man had reeds 8 jaar in de gevangenis in Duitschland doorgebracht; de gestolen goederen werden nog in zijn bezit gevon den evenals een scherp mes, electrische lantaarn en inbrekerswerktuigen. Ilij' is ge vankelijk naai- Arnhem overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. De oplichter dor incassol- bank gearresteerd. De Parijsche correspondent van hot „Hbl." deelt het volgende mede: De Venezolaansche oplichter van de In- cassobank te Amsterdam is gearresteerd, toen hij. op het Venezolaansche consulaat een visum, kwam vragen op een valschen pas, gesteld op naam van Raman Mijarös. De consul werd getroffen door de ge lijkenis met het signalement van den op lichter, Alvares Tovar, en liet hem' axres- teoren. Men vpnd in de voering van den hoogen hoed, dien de man ophad, een valsche cheque en een aanzienlijke som in dol lars. Tovar had in Parijs reeds in verschil lende banken valsche cheques geïncasseerd en had er nog meeir bij: zich. In zijn hotel kamer, in het centrum der stad, waar hij woonde met vrouw en zoontje, die niets dan Spaansch spreken, heeft men voor meer dan driehonderd-duizend francs aan bankpapier gevonden, waaronder ook Ne- derlandsche en Engelsche, want Tovar was ook kort geleden naar Engeland over gestoken, en had er met succes een Lon- densche bank opgelicht. Millioenen-diöfstal. Naar uit Berlijn wordt gemeld, is «er uit de kas van het station Westend door inbrekers een bedrag van 2.300.000 mark gestolen. De dieven zijn met valsche sleutels het kan toorlokaal binnengedrongen, waar zich de kas bevond enhebben twee ijzeren kist jes met het daarin bewaarde geld meege nomen. De rijkisspoorwegdirectie heeft een be looning van 50.000 mark uitgeloofd voor degenen, die door hun aanwijzingen het geld terecht brengen, of de arrestatie der daders bewerken. Berooving door een dam e. Van een ongewone roofpoging, door een jongedame ondernomen, wordt do'or Ber- lijnsche bladen melding gemaakt. Bij een 60-jarige dame in de Markgraf-Albrecht- strasse in Halensee, bevond zich een ver pleegster op bezoek, die de> oude vrouw reeds sinds eenige jaren kende. Toen de dame haai- bezoekster" haar juweelen toonde werd ze plotseling door de jonge vrouw overvallen, die haar poogde te wurgen, en haar 'de sieraden trachtte te ontrukken. D'e bejaarde1 dame stelde zich echter dap per te wee-r en bejet de verpleegster in de hand. Op haar angstgegil kwamen er spoedig helpers opdagen en met vereende krachten werd de gevaarlijke: dienares der lijdende menschlieid in bedwang gehouden en aan de politie overgeleverd. Een merkwaardige statis tiek. Dat tienduizenden Nederlanders in de laatste jaren, dank zij de valuta, heb ben geprofiteerd van een' buitenlandsche reis, w.as overbekend, maar toch is het wel eens aardig dit verschijnsel onder cijfers te zien. Voor dein oorlog werden door de Pro vinciale Griffie in Zuid-Holland ongeveer 800 passen verstrekt aan Nederlanders, die een reis naar het buitenland gingen maken. In bet jaar 1915, toen na een jaar oorlog het voor velen gewenscht was om een onderzoek ter plaatse in te stellen naar de gevolgen van het verbreken der buitenlandsche relaties door den oorlog, ham het aantal verstrekte passen aanzien lijk toe en. steeg tot 15395. In 1916 daalde het weer tot 11.031 en in 1917 zelfs tot 10760. In het vredesjaar 1918, toen direct na den oorlog velen een bezoek brachten aan het verwoeste België, steeg ltet aantal tot 16.295 en in 1919 klom dit getal tot 36.046. Eerst in 1920 kwamen de valuta-reizi- g'ers los en kwamen de verzoeken voor een paspoort naar Duitschland, en in dit jaar werden niet rninder dan 45.679 pas sen afgegeven, alleen door de Provinciale Griffie in Zuid-Holland. Met de daling van de Mark nam het aantal wereldreizigers toe en bereikte in 1921 heit cijfer 63.100 en in de eerste 9 maanden van 1922 bedroeg dit cijfer 46.424, maar hierbij moet in aanmerking genomen worden, dat vanaf 15 Juni ver lenging van den ouden pas mogelijk was en volgens onze gegevens is daardoor het aantal nieuwe aanvragen gehalveerd, zoo dat het aantal in 1922 gerust op het dub bele van 1921 mag geschat worden. Als ons volk nu nog niet cosmopolistisch wordt, weten we het niet. Hoe de menschheid bedot w o r d 11 In de Fransche pers kon men een dezer dagen lezen hoe voor een der fijnste modezaken van Parijs de dames 'ein ook wel heeren zich verdrongen om do gelegenheid niet te missen een daar uitgestalde peignoir t.e bewonderen. Hij was van grijze zijde in een „onbeschrijfe lijke" tint, niet kostbare kant voorzien en in heerlijke kleuren bestikt. Vorstelijk in één woord. Ge zoudt willen zeggen, dat voor zulke weeldedingen in den tijd van algemeene verarming waarin wij leven geen plaats meer moest zijn. Of zeker, dat als er dan een of andere prinses in zulk een toover- gowaad. den dag wil beginnen, het niet noodig is het in het volle schitterlicht van ©en Parijschen boulevard uit te stallen. Ja, dat zoudt ge willen zeggen, maar hoe aartsconservatief en on-democratisch zoudt ge dan zijn. Want die peignoir, licht als een ragfijne olfenmantel, was niet voor een prinses; was niet voor een of andere rijke vrouw uit d'e „boerzwasie"; zelfs niet voor een of andere schoonheid uit de salon-wereld. Neen, dit w,as een democratische peig noir; do ocbtenddi'acht voor een vrouw uit het brave volk; zoo maar uit de „gran de populace et la sainte canaille"; bet ge waad waarin een „uitgebuite" protetariers- vrouw 's morgens een kopje thee aan biedt aan 'haar proletarischen heer ge maal, ook een van 't verdrukte arbei dersgeslacht Die peignoir was namelijk dooi' het voor name Parijsche modehuis gecreëerd voor Hare Sowjetterjge Nederigheid en Bolsje wistisch® Eenvoudigheid, mevrouw Titsje- rine, de communistische echtgenoote van den Rnssischen volkscommissaris van dien naam; een der leiders van het geluk kigste volk der aarde. (Overijs. Dagbl.) LAUSANNE. V.D. De Sovjet-vertegen woordiger Ka.rowsky, die met de laatste instructies uit Moseou hier is aangekomen, had een langdurig onderhoud met Ismid pasja. Naar verluidt, .zegde hij1 de Turksche delegatie steun toe tot doorvoering van het verdrag van Angora. BERLIJN. V.D. De kabinetscrisis is ge ëindigd, daar ook v. Rosenberg zijn be noeming tot minister van buitenlandsche zaken heeft aangenomen. ENSCHEDE. V.D. De arbeidersorganisa ties ontvingen van 'de fabrikantenvereeni- gingen een uitnoodiging, om inzake de aangekondigde loonsverlaging Maandag een conferentie te houden. Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeldwegens overtr. der Jachtwet: J. A. de W., Werkendam, tot 2 maal f 10 b. s. 2 maal 10 d. h.; overtr* Motor- en Rijwielreglement: P. C., Vlis singen, tot f 10 b. s. 10 d. h.; overtr* Reglement op de Wegen en Voetpaden: B. D., Zoulejande, tot f 3 b. s. 3 d.' h.j, straatschenderijA. J. B., Middelburg, tot f3 b. s. 1 w. t.; op straat schreeuwen: J. J. B., Haarlem, tot f3 b. s. 3 d. h.; overtr. Arbeidswet: J. J. L., Vlissingen, tot fö b. s. 5 d. h.; wateren buiten de bakken: J. M., Souburg, W. R., Middel burg, ieder tot f2 b. s. 2 d. h.; overtr* lJkwetJ. F., L. G„ S. F., allen Vlissin gen, allen tot f 1 b. s. 1 d. h., J. H„ Vlissingen, tot 6 maal fO.50 b. si. 6 maal 1 (1. h.; E. M. H., Vlissingen, tot 2 maal fl b. s. 2 rijaal 1 d. h.; C- de J., Vlis- 'Siingten, tot fö en f0.50 b. s. 5 d. en 1 d. 'h.overtr. Leerplichtwet: L. van B., K. M., beidein Arnemuiden, ieder tot. f 0.50 b. s. 1 d. h.; B. v. d. K., D. S., beiden Arnemuiden, A. M., Vlissingen, allen tot fl b. s. 1 d. h.; G. B., Arnemuiden, tot f 3 b. s. 3 d. h.fietsen zonder lichtW* R., Vlissingen, lot fl b. s>. 1 w. t.; P. L., Westkapelle, C. J. Aagtekerke, ieder tot f3 b. s. 3 d. h.; dronkenschap: J. V., zwervende, tot fö b. s. 5 d. h.; W. R„ Middelburg, tot 3 dagen hechtenis; A. D„ Gaping®, tot 5 d. h.; ontslagen van rechtsvervolging is: H. J. B., Middelburg (overtr. Trekhondenwet). Het Gerechtshof te den Haag veroor deelde gisteren A. P., landbouwersknecht te Anna Jacobapolder, evenals het ge rechtshof te Ziei'ikzee, tot 1 maand ge vangenisstraf wegens mishandeling en ver anderde het vonnis van 6 maanden voor F. J. Blzn. ien Chr. L. Blzn. te ferseke, wegens vernieling in 6 m. voorwaardelijk onder bepaalde voorwaarden. Die ontaarde moedef voor het gerechtshof. Voor het Ge rechtshof te 's-Gravenhage werd gister in hooger beroep behandeld de zaak van J'. F. C., vrouw va'n J. C. B. to Middelburg, die wegens de bekende ernstige verwaar- loozing en mishandeling van haar doch tertje dooi' de rechtbiank te M'burg is ver oordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf. De procureur-generaal eischte bevestiging van het vonnis der rechtbiank. Dc verdedi ger, mr J. Adriaanse, bepleitte clementie. Mr J. Adriaanse wees er hij zijn ver dediging op, dat de publieke opinie ge heel tegen beklaagde is. De vrouw is zeer onontwikkeld, geestelijk en lichamelijk zwak. De man was werkloos, zoodat ze geheel haar evenwicht verloor. Onbegrij pelijk is het, dat de politie niet eerden heeft ingegrepen, tiet kind was leugen achtig en diefachtig; zij nam centen uit de zakken harer broertjes. Toen zij in het ziekenhuis zich het middelpunt van aller belangstelling wist, was zij natuur lijk heel lief en zacht. In een brief van de moeder van het gesticht, waarin het kind was opgenomen, wordt gezegd dat het kind onoprecht en twistziek is. Bekl. heeft slraf verdiend, doèh alleen wegens gewone mishandeling. Waarom is het noodig, om, nu het kind toch in veiligheid is, de vrouw zoo lang in de gevangenis te zetten? Zij is reeds' genoeg gestraft. Waarschuwen vooreen Auto v al. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft vrij gesproken den dienstplichtige F. G. H. v. H. uit Amsterdam,, door den krijgsraad te 's Hertogenbosch veroordeeld tot f 10 boete subs. 10 d.. hechtenis, daar hij te Zevenbergen een automobilist, die te hard reed, zou hebben gewaarschuwd voor een controleerenden veldwachter. Het vergaan van de „Cor nell s". De Raad voor de Scheepvaart heeft een onderzoek ingesteld naar het stranden en het met man en muis ver gaan op 15 October j.l. van het s.s. „Cor nells", Jrehoorende aan den reeder A. C. Lensen te Terneuzen. In deze zaak waren door den Raad geen getuigen opgeroepen. De heer Klaas Rab verzocht echter enkele verklaringen te mogen afleggen. Dit werd hem toegestaan. Hij deelde mede ruim zes jaren op het schip te hebben gevaren als eerste stuurman tot Januari van dit jaar. In September 1921 was het schip het laatst gedokt in Barry en einde November 1921 is het door de scheepvaartinspectie nagezien. De bak- i booTdboot is toen afgekeurd en door een nieuwe vervangen. Overigens waren de reddingsmiddelen goed in orde. Getuige deelde verder mede, dat het dekperso neel steeds goed voor zijn taak was be rekend en dat de verhouding aan boord steeds goed was. Aan geruchten, dat aan boord .zou zijn gevochten, hechtte ge tuige geen geloof. De man, die was ge deserteerd, was een stoker. Uit voorgelezen rapporten bleek, dat de reeder op 15 October van kapitein Teensma een telegram had ontvangen, meldende het vertrek uit Stockholm. Eenige Uren later kwam een telegram- bericht Uit Stockholm, dat de „Cornelis" was gestrand. Er zijn toen voortdurend telegrammen gewisseld, waaruit bleek, dat herhaaldelijk pogingen door Zweedsche reeders zijn aangewend om de beman ning van het schip te halen. Deze wei gerde op Zondag 15 October de „Cornelis" te verlaten. Toen Maandagochtend een nieuwe reddingspoging werd gedaan, was van de bemanning geen spoor meer te vinden. De inspecteur voor de Scheepvaart, de heer Bouman, was van oordeel, dat het weinige verschil tusschen twee lichten de aanleiding van het op de ratsen loopen van de „Cornelis" was. Hot Hoog Militair Gerechtshof be handeld® gisteren met gesloten deuren de strafzaak tegen J. S., oud 35 jaren, ge boren te Kerkwerve, hospitaal-soldaat te Delft, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Utrecht, die door den Krijgs raad te 's-Gi'avenhage was veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf ter zake van het te Delft in de jaren 1919, 1920, 1921 en 1922 verschillende malen ple gen van abortus provocates. De advocaat-fiskaal, die van dit vonnis bij het Hof in appèl gekomen was, vroeg verzwaring der straf tot twee jaren ge vangenisstraf, met ontzegging van het recht om bij d® gewapende macht of als militair geëmployeerde te dienen voor den tijd vair vijf jaren. Mr Schroder, voor den beklaagde als raadsman optredende, concludeerde tot vermindering der door den Krijgsraad op gelegde straf, subs, bevestiging van het vonnis. Uitspraak volgt later. Opgave uitsluitend betreffende hei postkantoor Middelburg en zijne bij- en hulppostkantoren over de maand October 1922. Aan bovengenoemde kantoren werd in den loop der maand op spaarbank hoekjes ^ingelegd f 61.454.99 en terugbe taald f *9.549.54V2. Derhalve meer inge legd dan terugbetaald fl.905.44y2. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 61. Hieronder 3 formulieren ad f 1 in spaarbankzegels van 1 cent (school- sparen).Door tusschenkomst dezer kanto- toren werd ter Directie op Staatsschuld- boekjes ingeschreven nominaal f 2500. Derhalve meer in- dan afgeschreven f2500. Het aantal nieuw uitgegeven staat schuldboekjes bedroeg 1. Opgave Uitsluitend betreffende het postkantoor Goes en zijne hij- en hulppost kantoren over de maand October 1922. Aan bovengenoemde kantoren werd in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd f52.353.03 en terugbetaald f 32.105.59. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 20.247.44. Het aantal nieuw, Uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 47. Hieronder 136 formulieren ad f 1 in spaar bankzegels van 1 cent (schoolsparen). Tot aankoop van Nationale Schuld ten be hoeve van inleggers werden uitgevoerd: 1 order, tot een nominaal bedrag van f 1000. Wisselkoersen. Amsterdam, 23 Nov., 1.45 uur. Berlijn 3.87V2f4 per 10.000. Brussel 16.671/2—16.80. Parijs 17.971/2—18.05. Londen 11.4011.40'/2. Dollar 2.537/82.54. Weenen 0.35-0.37i/2. V. Uw stuk kan niet geplaatst worden. Red. l—WI—rn—fJHM «3BWPBM Middelburg, 23 Nov. 1922. Op de graanmarkt was de aanvoer rede lijk. Tarwe f 12£13, Kroon erwten £22 f 24, Witte boonen f 18f 24, Ronde brui ne fcoonen f27£34, Lange bruine boo nen f 23f 25, Maanzaad f 60f 70. Boter fl.10, part. fl.20. Eieren f 16.50, part. f 17.50. Coöp. Veiling: Kipeieren f 16.50, eendeieren f 12.50 f 12.90. OOSTBURG, 22 Nov. Tarwe f 11.50— f 12.25, haver 11.25f 11.50, bi'uin.e hoo rnen f24f26, kroonerwlen f22f 23.50, alles per 100 K.G. KAPELLE-BIEZF.LINGE, 22 Nov. Vei- limgsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". AppelsGoudreinet f 7f 12, Zure Bellefleur f6£10, Court Pendu f8, Fransch© Bellefleur f4£10, Groninger Kroon f 7, Bismarck f 4f 6, Hondsmuil f8, Jacques Lebel f6, Ganzebout f7, Hol lands zoet f 11, Campagnezoet f9f 11, Armgaard f 11, Zoete Ribbeling fll, Huis- manszoet £10, alles per 100 K.G. Peren: Kleiperen f7f10, Gieser Wil deman f 10f 13, Pondsperen f6f8, St. Tremy f 9, IJzei'peren f 6, Jodenperen f 6, Bruine Chaumontel f 6, Groene Chaumon- tel f 7, Wimtersuikerij f 3f 5, Winter- louwtjes f 8, Nouveau Poiteau f 7f 10, Curé f6f7, Beurré Clairgeau fll, Jo sephine de Moline f 11, alles per 100 KXJ. Diversen: f8f9, Spruitkool f 15, beide per 100 K.G. VLISSINGEN, 22 Nov. Witlof 30, Arm gaard 815, Goudreinet 615, Zoete Bellefleur 1215, Zure Bellefleur 58, Bismarck 5, Roode Ribber 15, Grauwzoet 12, Grauwzuur 5, Warncrsking 78, Per-, zika.ppel 3, Mispels 1011, Bonkeljé 67, Bergemot 5, Kleiperen 67, Gieser Wilde man 910, Pondsperen 10, N. Poiteau 1011, Chaumontel 56, Beurré Clair geau 10—22, Winterlouwtje 56, Curé 56., Generaal Totleben 12, Conseil a la Cour 15, Beurré Durandeau 7, Manuels 9—10, Uion 11,5, Koolraap 1,52, Peen 1,5, SprUiteu 1120, alles per K.G.; kip eieren f 1.48, eendeieren f 1.26, beide per 10 stuks; Boerekool 24, Roode Kool 35, Witte Kool 12, Savoije Kool 3,5 5, Bloemkool 615, alles per stuk; Sel derie 0,5—1, Prei 4,5—8, Peen 2—3, Kro ten '2,5,^ Rapen 2—2,5, alles per bos; Andijvie" 3070, Sla 59, beide per mand. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 777,4 te Wee nen, laagste 741,3 te Roest. Verwachting tot den avond van 24 Nov. Meest zwakke Zuidelijke tot Westelijke wind, nevelig tot betrokken ofzwaar bewolkt, waarschijnlijk droog weer, zelfde temperatuur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 3