Dit de Provincie. gesproken ran den aanleg van een spoorweg met normaalspoorbreedte «ran Zierikzee naar een station b.r. Roosendaal Van de hoofdspoor- wegen in Wes tel ijk -N oor d- B ral) ant met die, waarbij Ged. Staten worden «itgenoodigd bijzondere aandacht te wijden aan goede spoor- en tramver bindingen van Zeeuwsch-Vlaanderen met overig Nederland en die, waar bij hun college wordt opgedragen een uitvoerig onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om. op de lijn Vlis singenB'reskens booten in de vaart te brengen, waarop vele voertuigen tegelijk kunnen worden overgebracht en dat wel zoo, dat deze daarop ge plaatst worden in de lenge-as van het scihip. Ook verklaren Ged. Staten zich be reid, bij voortduring hun aandacht te wijden aan de spoorwegverbinding 'met België, terwijl zij alle pogingen, 0111 de Zeeland te Vlissingen te behou den, steeds hebben ondersteund. De belangen van Vlissingen zullen voort durend te dier zake door hen be schermd worden. Waar den laatsten tijd meer en ün'eer blijkt, dat het snelverkeer ook op an dere wijze dan met spoorwegen ,en dan goedkooper kan worden behar tigd, meenen Ged. Staten, dat die be perking moet worden gemaakt bij de conclusie om het uit te noodigen zoo veel mogelijk zorg te dragen, dat de door den Minister van Waterstaat ge dane toezegging jvan financiëelen steun voor den 'aanleg van spoorwegen opl Tholen, op geenerlei wijze worde be snoeid. Uit de conclusie, dat meer toezicht op het bedrijf der Rotterdamsche traml- wegmaaschtappij wordt uitgeoefend, willen Ged. Staten doen vervallen de mogelijkheid tot naasting der spoor wegenvan die maatschappij, maar wel de mogelijkheid behouden zulke maat regelen te nemen, dat aan den mi nister feitelijk het zeggingsschap over het bedrijf der maatschappij toekomt. Daar Ged. Staten weten, welke /moeilijkheden de Zeeuwsch-Vlaamsche tramwegmaatschappij ondervindt bij de plannen tot aanleg van een tram lijn Hoofdplaat—Breskens, meenen zij dat het voldoende is, hen uit te noo digen ten deze diligent te blijven. Inzake uitbreiding der openbare ver keersmiddelen op Walcheren hebben Ged. Staten bezwaar daaraantoe te voegen, bijzonderlijk toe te voegen den aanleg van een tramlijn van Domburg over Oostkapelle en Serooskerke naar Middelburg met een zijtak van Oost kapelle over Vrouwenpolder naar Vee- re en van een tramlijn van Veere naar Middelburg. Tegen het in beginsel zich verkla ren voor een tramweg van Ierseke over Kruiningen naar Hansweert en van Kruiningen naar Ossendrecht heb ben Ged. Staten bezwaar, niet Legen het beoogen der wenschelijkheid van aanleg van die lijnen. Waar de aan vaarding van de conclusie tot uitbrei ding van den dienst NeuzenVlissin gen van 3 op 4 reizen pier dag, de ïnlegging van een boot met bemanning noodzakelijk' zou maken, hebben Ged. Staten tegen die conclusie bezwaar. Ged. Staten verkiezen zich bereid in de a.s. zomerzitting voorstellen te doen tot verbetering van den veer dienst Wolfaartsdijkscbe VeerKort- ene bijv. door een grootste boot en eter verlichting der steigers; maar meenen daarentegen, dat de provin cie geen kosten op zich mag nemen voor het veer van den Wilhëlmina- polder op' den Annapolder; daar dit zoo dicht bij het andere veer ligt. Dienst ZierikzeeMiddelburg. Daar de tijdsomstandigheden daar toe aanleiding geven, hebben Ged. Sta ten overwogen, hoe op de uitgaven kan worden bezuinigd en zij meenen, dat dit het geval is ten aanzien van den Prov. Stoombootdienst op de Oos- terschelde. Thans varen 2 booten, een die van Middelburg naar Zierikzee en terug vaart met een tusschenreis Zie rikzeeKatscheveer en terug is 8 a 0 uur in dienst, een die van Zierikzee naar Middelburg en terug vaart, slechlts 6 a 7 u!ut. Het komt Ged. Sta ten voor, dat de verbinding van Zie rikzee met Noord- en Zuid-Beveland op zeer voldoende wijze kan worden Onderhouden met één stoomboot, ge stationeerd te Zierikzee, die 3 reizen per clag naar Katscheveer, Kortgene en/of Wdlfaartsdijkscheveer en 'terug zou kunnen maken. Dit zou voor 1923 Jhet tekort op dien dienst terugbrengen van f74000 tot f37000. De N. V. 'Autobusdienst Walcheren is dan be reid een dienst van Middelburg op genoemd veer in te stellen met ruime, geriefelijke wagens, welke afdeelingen Noor eerste- en tweede-klasse reizigers bevatten, mits de provincie tot f6000 garant blijft voor het tekort op den dienst. Ged. Staten dringen er met klem op een tot een en ander te besluiten. De provincie zal wellicht 31000 besparen, al zullen enkele per sonen op wachtgeld moeten worden esteld, maar bovendien is een voor- eel, dat de Walzoorden als reserve»- boot zal kunnen gaan dienst doen, fwat met het oog op hét onderhouden der booten wel gewenscht is. Geen veemarkten. Met ingang van gisteren, 20 November, is het houden vgo veemarkten in de provincie Zeeland verboden met hel oog op mond- en klauw zeer. Turnkring Walcheren van het Kon. Nerf. Gym. Verbond. In het Militair Tehuis te Middelburg had Zaterdagavond de jaarvergadering plaats van den Turnkring „Walcheren", van het Kon. Ned. Gymnastiek-verbond, yonder voorzitterschap van den heer F. C. Lemmers uit Vlissingen. Dioor dhr R. van Roo werd als secre taris van den kring en als tijdelijk secre taris van de Technische commissie het gecombineerd jaarverslag uitgebracht. Hieruit blijkt o.a., dat de vereeniging „Ju liana" te Vlissingen en „Volharding" te Souburg door opheffing afviel. Hiertegen over staat, dat de turnclub „Voorwaarts" te Middelburg zich als proeflid aansloot en nu in Vlissingen ook zulk een club werd opgericht. Verleden jaar bedroeg het aan tal leden der aangesloten vereenigingen 147 heeren en 110 dames, totaal 257; nu, „Voorwaarts" niet medegeiiekend, 153 hoeren en 135 dames, totaal 288. Grootendeels door het ongestadige we der is met het optreden naar buiten niet geboft. Dat bij het klassikaal brugturnen te Middelburg verschillenden in de rijen hadden plaats gienomen, die op de repetitie geweigerd waren, is een bewijs, dat de tucht niet streng genoeg gehandhaafd wordt op verschillende vereenigingen. Door den penningmeester, dhr A. Krij ger, werd het financieel verslag over 1922 uitgebracht, waaruit blijkt, dat het batig saldo daalde van f75.57V2 tot f8.92l/2. Aan de orde was nu de verkiezing van een voorzitter. Dhr Lem'mers deelde mede, dat hij omreden staande buiten den kring niet meer in aanmerking wenschte te ko men. Met algemeene stemmen en een blan co werd dhr R. van Roo' tot voorzitter1, gekozen. De gekozene verklaarde gaarne de be noeming te willen aanemen. Dhr W. de Graaf brengt namens het gewest hulde aan dhr Lemmers voor wat hij voor de turnzaak heeft gedaan. Dhr Lem'mers brengt dank voor de woorden en stelt de verkiezing van oen bestuurslid uit elk der aangesloten ver eenigingen aan de orde. Gekozen werden voor „Excelsior" dhr J. Geervliet, voor „L. 0." mej. R. Luymes; voor „Modio- burgum" dhr S. P. Willems; voor „Ons Huis" dhr A. Krijger; voor „Wilhelmina" dhr P. Sturm. Aangenomen werd de T. C. te laten be staan uit een dame en drie heeren. Be- hoemd worden mej. Verheef en dhr L, van der Steen, beiden te Vlissingen en dhrn Van Loo en J. Bal, beiden te Middel burg. Tot commissaris in het gewest wordt benoemd dbr Van Roo en tot zijn plaats vervanger dhr Bal. Het volgende punt wa-s de bespreking van eventueel© uitvoeringen of wedstrij den. De voorzitter wijst op de feesten, welke in 1923 alom zullen worden gehouden. Van Vlissingen is nog niet bekend wat daar zal gebeuren, wel van Middelburg, taar daar heeft men de turnzaak ovai11 het hoofd gezien. Daarom wil spr. wachten met de bepaling van een kringuitvoering. De heer van Roo bespreekt de moge lijkheid van het organiseeren van onder linge wedstrijden voor de adspiranten. Na nog ©enige discussies wordt besloten dat de vereenigingen beslist binnen 14 dagen bij den kringsecretaris moeten kennis ge ven of zij met het idee sympathiseeren. Bij de rondvraag biedt de heer van Roo namens de vergadering aan den heer Lemmers het eerelidmaatschap van den kilng aan. Middelburg. De werkman P., die gister 'door de politie werd voorgeleid aan den officier van justitie wegens het misdrijf bedoeld bij art. 249 wetboek van straf recht, is op vrije voeten gesteld. Goes. Wij herinneren nogmaals aan het optreden van den heer Smeenk, lid der Tweede Kamer, morgen (Woensdag) avond in de Prins van Oranje. Op Woensdag 29 November zal de beer Klaassen, ond-zendeling, in de Doops- 'giezinde kerk alhier van zijn ervaringen vertellen, met lichtbeelden. De toegang is vrij. De heer J. R. van der Glas, kapel meester bij het 3de reg. inf. te Bergen Op Zioom, directeur van het muziekgezel schap „Hosanna", alhier, is als kapel- moester benoemd bij, de infanteriebrigade te Amersfoort. De leden van „Hosanna" en zeer vele stadgenooten zullen zeker met leedwezen van het a.s. vertrek van den heer v. d. Glas kennis nemen. VHssfngen. Gisterenmorgen kwamen al hier met den trein van 11.05 aan de Tweede Kamerleden de heeren A. Co- lijn en mr. J. A. de Wilde, in verband met hei voornemen van den Minister van Waterstaat om het plan van de nieuwe havenwerken alhier te onderwerpen aan de goedkeuring der Tweede Kamer. De heeren werden ontvangen en rondgeleid door Burg. en Weth., het raadslid G. van de Putte en den directeur der haven werken. Na het in o ogenschouw nemen der terreinen werd de lunch gebruikt aan boord van een der mailbooten der maat schappij. „Zeeland", waarna de Kamer leden met den trein van 1.16 naar Tho len vertrokken ter bezichtiging van de plaatselijke gesteldheid in verband met het aanleggen van een vaste verbinding tusschen Tholen en Noord-Brabant. Waarde. In de op gisteren gehouden vergadering van het waterschap Waarde werd besloten aan de ambtenaren aan dat waterschap verbonden, premievrij pensi oen toe te kennen en werd in de vacature voor gezworene, ontstaan door het over lijden van D. Boone, door de vergadering aanbevolen de heeren P. Verbrugge, L. van Koeveringe en J. de Kok. 's-Heer Arendskerke. In de Maandag middag gehouden raadszitting, waarbij de heer J. Valkier met kennisgeving afwezig was, deelt de voorzitter mede, dat dispen satie 'is verleend voor het gebruik van een destructor. De geloofsbrieven van het niauwgekozen raadslid dhr J. Noteboom, worden onderzocht en in orde bevonden, waarna tot diens toelating wordt besloten. Vorder wordt besloten aan den openbaren dienst te onttrekken het perceel weg, groot 36 cA., gelegen te Wissekerke en dit te verkoopen aan het Rijk tot verbetering van den Rijksweg op Zuid-Beveland voor d© som vaiu 1. Met de bekende circu laires van Ged. Staten betreffende sala- risregeling van de burgemeesters en ge meenteontvangers gaat de Raad accoord. Aan het einde der vergadering werd de heer J. Za/ndee Az., die wegens vertrek naar elders voor het laatst als raadslid de vergadering bijwoonde, door den voor zitter een hartelijk afscheidswoord toe gesproken, hetwelk door den heer Zan- dee met een hartelijk wederwoord werd beantwoord. Hierna sluiting. Kap el Ie. Gister vergaderde de Raad. Al lereerst kwam in behandeling het al of niet wcnsehelijfce van het tapverbod, welke beslissing Ged. Staten opnieuw hadden uit gelokt. Dhr Betman beöpreekt een ano niem schrijven, door hem ontvangen, waar in hij wordt bedreigd indien door hem niet tegen het verbod wordt gestemd. Met vier stemmen voor (dhrn Zegers, Fraanje, Berman en Zuidweg) en drie tegen (dhrn Vereelte, v. Wingen en Ganseman) werd opnieuw do invoering aanvaard. (Tn de vorige vergadering staakten de stemmen). Alsnu kwami in behandeling verhooging van de jaarwedde van den ambtenaar ter secretarie, waarover de stemmen in de vorige vergadering staakten. Weth. Ve reelte vindt het salaris in vergelijking met andere gemeenten hier hoog. Dhr Fraanje vindt dat ook deze ambtenaar recht heeft op billijk loon. Dhr Ganseman vindt, dat die salaris-verhooging waait uit een raren hoek. Spr kwalificeert de houding van don burgemeester, die na afloop van de com missie-vergadering een vingerwijzing gaf omtrent het salaris van diön ambtenaar. De voorz. vindt het kleinzielig Zoo te spreken. Spr vraagt: wie kent beter per soonlijk het werk van dezen ambtenaar dan d9 burgem.? Weth. Zegers zegt. dat de ambtenaar onmisbaar is. Kon deze gemist worden, dan was spr nof.i 1 om dozen post af te voeren. Met 4 togen 3 werd het sa laris op f1150 gebracht. Herbenoemd werd als lid van de school commissie met algemeene stemmen dr J. D'. Schmidt en dhr Hj. P. Ganzeman met 5 st., 2 st. op dhr J. F. M&euse. Als voorz. dezer vereen, is gekoizlen: dr J. I>. Schmidt en als seer, ds A. Scheelo. Met 6 st. en een blanco werd herkozen als lid van het B.A. dhr G. Dl Vereeke; met alg. stemmen dhr G. Zuidweg. Als secretaris ontvanger van het B.A. werd met 6 st. voor, één blanco-, dhr J. van Liere Gz.. gekozen. Met de circulaire van Ged. Staten be treffende nadere regeling der jaarweddon van Burgemeesters, Secretarissen en Ont vangers, werd niet ingestemd. Onbillijk werd gevonden, dat deze vermindering- al leen de Burgemeesters treft. Aanleg van hoofdhuizen der waterlei ding in den Achterweg te Biezelinge werd na drukke bespreking goedgekeurd. Het bestuur van de Landbo-uw-vereen. plhier, vestigt nog eenmaal de aandacht op de plaatsing van een aanplakbord onder den lindeboom. Met vijf tegen twee stem men werd dit onnoodig geoordeeld. Voor plaatsing waren dhrn: Zuidweg en van Wingen. Het bestuur van het Nutsdepartemönt verzoekt één der schoollokalen in bruik leen van de O. School voor de opgerichte cursus voor algemeene ontwikkeling. Drie maal in de wnefc wordt les gegeven. Dhr Fraanje wil advies van den Inspecteur v.h. onderwijs om ouderen ook kans te geven het vervolgonderwijs te doen ontvangen. Spr is er niet voor om aan allerlei cursus hen de school te geven. De voorz. zeigt, (dat B. en W. dit niet hebben kunnen be handelen en stelt voor dit nader onder de ©ogen te -zien. (Dhr Ganzeman verlaat de vergadering). Dhr Van Wingen is er voor dan toch voorloopig dit lokaal te geven. [Wordt aldus besloten. Dhr A. v. d. Have verzoekt plaatsing van een lantaarn bij dhr Vermaas, in verband met een 60-tal personen, die dagelijks -dezen weg passe-e- fc-en, mede in verband mei tld-e cursus^ avonden van het Nut, die ten kantore ge geven worden. B. en W. zullen dit nader bezien. Dhr Fraanje wijst nogmaals op den wo ningnood, vooral te Biezelinge. Spr advi seert verbouwing van het woonhuis van den dorpsveldwachter. Spr zag gaarne, dat de gemeente vier woonhuizen bouwde voor eigen rekening. Roerend zijn allen het eens, dat ingrijping noodzakelijk is. Stap pen in de goede richting worden toegezegd. Wojfaartsdijk. Maandag vergaderde de Raad. Atwezig met kennisgeving de hee- tren Van Nieuwenhuijize en Overbeeke, zon der kennisgeving dhr. D. P. Goetheer. De raad besloot op voorstel van B. en W. tot wijziging en nadere vaststelling van de gemeentebegrooting voor 1923 op f 70422.491/2 in ontvang en uitgaaf. Ten aanzien van de circ. van Ged. Staten terzake de jaarwedden van burgemees ters en secretarissen overwoog de raad, dat een wedde, als door Ged. Staten werd voorgesteld, niet behoorlijk kon wor den genoemd, gelet op den aard van het ambt van burgemeester. Men meende, dat hierdoor het ambt omlaag werd gehaald. Ook met het oog op de werkzaamheden achtte men de bedragen veel te gering. De raad acht de door Ged. Staten vroe ger vastgestelde jaarwedde te handhaven gewenscht. Met betrekking tot de jaar wedde van den ontvanger achtte men een verhooging der wedde als gevolg der door Ged. Staten voorgestelde regeling niet in overeenstemming met de door dat college overwogen en ook door den raad erkende vermindering der werkzaarn- heden. Men was van meening, dat een maxirrumjaanvedde, als thans voor deze gemeente bepaald, ruimschoots voldoende, is. Tot lid van het Burg. Armbestuur werd herbenoemd dhr. H. v. Leerdam met 3 st., 1 st. werd uitgebracht op dhr. Job. v. d. Werff. lersieke. De Maandagavond (gisteren) gehouden algem. verg. van de Gr. Kruis- ver. Ziekenzorg was als gewoonlijk slecht bezocht: er waren aanwezig 7 leden, waar onder 4 van de 12 bestuursleden. Er werd een kascommissie benoemd; geko zen werden de heeren Ossewaarde, Kos ters ein Hendrikse. Do aftredende bestuurs leden de heeren J. G. v. Klinkenberg, Chr. Sonk-e en M. de Korte werden her benoemd. De penningmeester deelde mee dat dit jaar over 't vorige aan rijkssub sidie voor de tuberculosebestrijding f255 was ontvangen en de toestand der kas niet zorgwekkend was wegens het hooge subsidie van 't jaar 1920. Ter spi'ake kwam de werving van nieuwe leden. Er zijn e-r 160, doch i-n ver gelijking met vele andere gemeenten kon den er wel 600 zijn. De bespreking zal in de Febreiariverga- d-ering worden voortgezet. Wissenkerke. Gcmeenteraadsver- slag. (Vervolg.) Het vijfde agendapunt betrof de circulaires van Ged. Staten, aangaande een nieuwe regeling van de salarissen van Burgemeesters en Ontvangers. Het lid v. Hee erkende, dat bezuiniging noodzakelijk was. Maar dit moest dan plaats hebben van boven tot onder en niet voor enkele betrekkingen. Het lid de Regt meende, ondanks ae kans, dat de Ged. Staten tbans weer even weinig notitie zouden nemen van betgeen de gemeenteraden in 't midden brachten als vroeger, dat de nu geldende regeling gehandhaafd diende te blijven. Het lid Buijze verklaart, dat hij bij de behandeling der begrooting voor nemens was geweest, een percents gewijze verlaging van alle salarissen voor te stellen, doch do-or den loop van de discussies daarvan terugkwam. Nadat nog meerdere leden hun mee ning hadden uitgesproken, meende de voorzitter als zijn gevoelen te mogen verklaren, dat salarisvermindering ook mogelijk moet zijn. .Eerst als de levens standaard meer dan thans gedaald is, kan zonder nadeel vermindering wor den toegepast. Verder meent hij, dat het raadsbesluit tot aftrek der 8V2 pet. misschien herziening zal blijken te behoeven, omdat die op sommige belooningen te zwaar drukt. Ook' over de salaris-circulaire betreffende de ge meente-ontvangers, ontspon zich een Uitvoerige gedachtenwisseling. Daarna verklaarde men zich rnlet algemeene stemmen tegen de eerste en voor de tweede circulaire d. i. tegen verande- ring. Bij de rondvraag wees het lid Van Hee op den slechten toestand, waarin de macadamweg bij Campers Nieuw- Iand verkeert. Hij meende, dat de po litie op het reinigen der wielen kon toezien. Tegen dit laatste moest de voorzitter ernstig protesteeren, er was juist scherp toezicht uitgeoefend. Het lid de Feijter, die in Campens Nieuw- land woont, meende, dat de -mëeste klei in drogen toestand van de wa gens op den weg kwam. Daarna vroeg het lief v. Hee, of de combinatie, die indertijd het electrisch bedrijf over nam, niet zoo winstgevend werkte, dat de gemeente daarin deelen kon. De voorzitter merkte op, dat die com binatie door den raad opgeheven zaak op eigen risico (had voortgezet en dus weinig aanleiding hebben kon om van haar eventueele saldo's afstand te doen. Het lid de Regt wees op de onbillijkheid, dat er ook f6 keurloon betaald moet worden van een koe, die in den put gestopt moet worden. Er werd op gewezen, dat vrijstelling' tot fraude kon leiden, docih de billijkheid mogelijk op een andere wijze tot haar recht kon komen. Souburg. Maandag vergaderde de Raad. Afwezig dhr Holthuijzen. Ingekomen was een adres tot verandering van den naam Cevaalstraat in Burgemeester Buteuxstraat- Dit wordt verworpen met 7 tegen 3 stem men. Vóór de heeren Jobse, Daniëlse en Looise. Besloten wordt 2 lantaarns bij te plaatsen in de Cevaalstraat. Een verzoek om plaatsing van een tweede lantaarn in den Bermweg wordt verworpen met 6 tegen 4 stemmen. Een schrijven van dhr Elmendorp over zijn aanslag in den hoofdelijken omslag werd, nadat medegedeeld was dat deze zaak voor de gemeente afgedaan was, voor kennisgeving aangenomen. Een adres der Soub. Voetbalvereeniging om over te gaan tot aankoop van een voetb^lterrein of het ontvangen van een subsidie van f75. werd met alg. st. verworpen. Circulaires van Ged. Staten betreffende de regeling der salarissen van burgemees ters en secretarissen en ontvangers, lokte een drukke bespreking uit. Een voorstel van de heeren Suurmond en Kodde om Ged. Staten te berichten, dat de Raad handhaaft het in een vorige vergadering genomen besluit om de salarissen boven de f3000 met 10 pet. te verminderen, werd met 6 tegeu 4 stemmen verworpen. Vóór de heeren Suurmond, Kodde, Melis, Arendse. De regeling rail Ged. Staten in stemming gebracht, staakten de stemmen. Met de voorgestelde regeling voor de ont vangers ging de Raad evenmin accoord. Met alg. st. werd besloten een leening aan te gaan van f 5000 tegen een rent* van 5 pet., in 2 jaar af te lossen. Naar aanleiding van het adres van den Vliss. Bestuurdersbond, waarin aangebo den wordt zitting te nemen in een com missie tot steunregeling ter bestrij ding der werkloosheid, eegt dhr Melis dit niet noodig te achten, daa» een plan tot bestrijding der werkloosheid bij B. en W. is in elkaar gezet en dit plaa den Raad zal „/voorgelegd worden. Dhr Jobse protesteert er legen, dat door den Bestuurdersbond en de werkloozen voor gegeven wordt, als zouden B. en W. van Souburg niets voor de werkloozen doen. De voorzitter stelt voor de Commissie tot bestrijding der werkloosheid met 4 leden Uit te breiden. Dhr Jobse stelt voor ook 2 werkloozen in de commissie to benoe men ter voorkoming van eenzijdigheid. Dbr Kodde wil de commissie doen bestaaa uit B. en W. en 2 raadsleden. Het voorstel Jobse wordt met 6 tegeu 4 stemmen ver- 1 worpen, bet voorstel van den voorz. wordt met 8 tegen 2 stemmen verworpen. Het voorstel Kodde wordt met 9 tegen 1 stern, die van dhr Jobse, aangenomen. Tot com missieleden met B. en W. worden benoemd de heeren de Pagter en Suurmond. Alsinu zegt de voorz., dat de volgende plannen door B. en W. zijn ontworpen tot werkverschaffing: Het doen omspit ten van 't Oranjeplein, dit met graszaad te bezaaien en voorzien van een omheining. Of bet genoemde plein gelijk maken. Zij kanten Nieuwe VI. weg zoden afhalen en doen vervoeren naar W". Souburg om daar te gebruiken tot verbreeding van den in gang van het dorp. Steenkloppen en wegen ver barden. Verbetering waterafvoer door bestaande goten te verleggen. Zijkanten Nieuwstraat en Tuindorp ophoogen. Ver breeding Kanaalstraat van af Haartsen tot de Ger. Kerk. Na een vergadering met gesloten deu ren werd het volgende omtrent de uitbe taling van loon en de regeling der werk zaamheden medegedeeld. Voor hot verkrij gen van werk komen bet eerst in aanmer king kostwinners, die geheel zonder in komen zijn en meer dain 4 kinderen heb ben. 2. Kostwinners met een kleine ver dienste en meer dan 4 kinderen. 3. Kost winners, die meer dan f 6 per week inko men en kinderen hebben. 4. Kostwinners, die door ziekte in het gezin armoede lij den. 5. Kostwinners, die geheel zonder steun zijn en geen kinderen hebben. 6. Kostwinners, die minder dan f 12 steua ontvangen. Voor ongehinvden worden ook 6 regelingen vastgesteld. Verder wordt voor de gehuwden het volgende bepaald: categorie I en II wordt een geheele week in het werk gesteld; categorie III 5 dagen per week; categorie IV ook 5 dagen per week; Categorie V 4 dagen por week; Categorie VI B dagen per week. Voor de ongehuwden werd de volgende regeling goedgekeurd: categorie I, li en III 4 dagen per week; categorie IV 3 da gen per week; categorie V en VI 2 dagen era. 1 dag per week. Als loon zal worden uitbetaald f 2.50 per dag met een werk tijd vafn 8 uur. Bij ziekte het volle loon, bij verlet door weersgesteldheid twee derde van het loon. Rftttam. „De Z< ©uw" vermeldde de vorige week, dat DlV. dhr J. d© Groot alhier op Zaterdag j.l. zijn 90ste jaardag hoopt© te herdenken. Hij is de oudste in gezetene vanRittheim en is een zeer Krasse grijsaard. Naar aanleiding van '4 boven staande melden wij, dat dr te Rdttheni met zijn ruim 600 inwoners betrekkelijk veel oude mönschen wonen. Niet minder dan 18 personen zijn over dei 80 jaar. Het volgende verdient zeker ook wel een afzonderlijke vermelding. Do gebroe ders Baart wonen samen rneit hun zuster. Alle drie personen, samen over de 240 jaar tellende, kennen de gebreken va» den ouderdom nog niet. Zij kunnen de hulp van anderen missen, ja, kunnen als 't noodig mocht Zijn, hun dagelijkse h brood met de handen nog verdienen. Zeker wel een gezegende ouderdom1. Aagtekerke. In de Maandag gehouden raadsvergadering kwam aan de orde de circulaire van Ged. Staten inzake ver laging van het tractement van den burge meester. Dhr. Maljers bevreemdt het, dat, waar Ged. Skaten slechts kort geleden dwongen tot het verhoogen van deze jaar wedde zij thans weer verlaging van sa laris voorstellen. Dhr. Bosselaar stelt voor Ged. Staten te verzoeken de jaarwedden der burgemeesters te verlagen als in de circulaire aangegeven; die verlaging te doen ingaan voor allo burgemeesters op hetzelfde tijdstip, bijv. 1 Januari 1923 of 1924 en do periodieke verhoogingen Ie doen vervallen, waardoor het tractement van den tegenwoordig en titularis mot meer dan de helft zou verminderen. Dit voorstel wordt aangenomen met 6 st. Dhr. J. de Visser onthield zich van stemming. Bij de behandeling van het tractement van den ontvanger wordt door dhr. P. de Visser voorgesteld in denzelfden geest te adviseeren, n.l. om het tractement met 1 Jan. '1923 te brengen op het minimum bij: de regeling bepaald en de periodieke verhoogingen te doen vervallen. Daardoor zon het tractement van den tegenwoor- digen titularis met f 100 verminderen. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Daarna werd op voorstel der wethouders besloten met alg. st. Ged. Staten te verzoeken de jaarwedde dier wethouders terug te brengen va* f45 op f35 voor elk der titularissen. Arnemuirfen. Raadsverslag (vervolg.) Met de salarisregeling van den gemeente-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2