RHEUMATIEK. Olmenbs 44 Dinsdag 21 November 1932 37e Jaarga lkieverancier Buifenianl Opzienbarende Genezing. Probeer mijn behandeling gratis. Binnenland. Laatste Bericliten. Middelburg. LAND innemers. en met 7 Kippen istr uin r. hollebrandse, sn Meid FEUILLETON WEDER EEN SN VIER WEKEN GENEZEN. Alles vreeselijk pijnlijk en lichaam totaal verslapt. vroegere schuur, wat de sainen- dat liet d«ar- deze bekl. niet zettfelijk zoo te in de bij het den verklaarden, evolge opdracht metselwerk, B„ :t, en bekl. (de daarbij cement er anders geen ds aanstonds de kken, dat, wat :t de specie, dit ttelijk is toege- getuigenverkla- kl. als architect, .gen maakte op oodra hjj fouten erechtzitting was ier van justitie, cl'. aannam, maar verkeerde han- B., zooal'a was in den beldL RBER1CHT. n den ochtend eeld door het t te De Bilt. and 771.6 te igste 751.6 te avond van 21 ?ind uit Noor- arikelijk opkla- mende btewol- sn, iets k'Ofuder. lvertentie-reclame een en KOOPKRACHTIG wil bereiken, moet nonces plaatsen in het id „DE ZEEUW". van alle soorten Beneden alle con- ïGTSE, Heinkenszand. KOOP: sn, in verschillende ires: POORTVLIET, aat, Middelburg. naar Noord-Amerika land te koop gerieflijk Huis iiin, annex 2 Stallen, einden geschikt, zeer in de onmiddellijke tad. Spoedig te aanv. an Willemsen's Woning- reg 47, Middelburg. rleesch en dagelijksch iurend zwaar vet ge- a flIO per kiio. Ook isch bij LIOAi COHEN, ddelburg. KOOP: en elk aannemelijk ROE. Smalleganges- s. KOOP: e Kalfvaars, ig, bij A. GIDEONSE, KOOP: a bij L. DOMINICUb i KOOP: een Varken, wegend 1, bij A. POPPE, KOOP: i-bonte Hit, J. v. d. VOORDE, Vlissingen- bij leweg ïeweg, Koudekerke. net Maart a.s. Knecht. A. VAN NIEUWEN- illand. ond gevraagd Dienstbode UWENHUIJSE zl Kruiningen. s. A. QUIST, Land- sselen. Drukke rs-Expl ol tante'* OOSTBBBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Voretstraat 68—78, Goe» Tel: Redactie no. 11Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firm® F. P. DHUIJ, L. Burgi. Tel. no. 259 2\Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG At ornem.entsprlja: Per 3 maande», franco per pest, V I.— Losse nummers 0.05 Prijs der Ad verte ntlën: 14 reigtels f 1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. émannr. •wjnowsw*i «na De conferentie van Lausanne. Deze conferentie is gisteren begonnen. Ze is geopend do-or den vertegenwoordiger der Zwitsersche regeerlng. Vooraf dreigde het reeds miis te loopen. Toen Poincaré en Curaon in Lausanne waren aangekomen, informeerde Poincaré dadelijk of er 'be richten ontvangen waren van Mussolini. De Fransche gezant verklaarde geen be richten te hebben ontvangen. Men tele foneerde naar Territet, waar Mussolini vei"- blijft en vernam dat Mussolini niet van plan was naar Lausanne te kom'cn. In den trein word daarop overleg gepleegd en het besluit genomen, dadelijk naar Territet door te sporen. i Om 7.40 kwam de trein te Territet aan. Mussolini ontving Poincaré en Curzon heel vriendelijk aan het station, en men begaf zich onmiddellijk naai' het Hotel, waar Mussolini verblijft. Daar had een onderhoud plaats tusschen Pioincaré, Cur- zon en Mussolini. Benige nren later kwam de trein van Poincaré en Cu'rZon te Lausanne terug, met den wagon, waarin Mussolini en ge volg gezeten waren. Kabinetscrisis in Duitschland. Cuno is er niet in geslaagd een mini sterie, steunend op een parlementaire meer derheid, te vormen. Hij zal nu nog pro- beeren een a.g. zaken-kabinet te vormen. Maar ook deze tweede poging belooft wei nig succes. Het testuur der sociaal democratische fractie heeft n.l. besloten, dat het den leden der partij niet zal toestaan, tot de negieerjng van Cuno toe te treden. Dit be sluit is door de alg. vergadering der partij' bekrachtigd. Daarop hebben zich de leiders der bur gerlijke partijen met elkaar in verbinding gesteld. Naar de resultaten, die deze be sprekingen gehad hebben, mag men vol gens de „Lokal Anzöiger" aannemen, dat de DPiteche volkspartij de Beierscho volkspartij, het centrum en de democraten het ©ems (zullen warden over de vorming van een burgerlijk kabinet van de midden partijen. Of dit een boven de partijen staand of een politiek kabinet 'zal zijn, kan op het pogenblik nog niet worden gezegd. Een "iding otaat met zekerheid vast, n.l., dat Ouno «eker kan zijn van de toestemming van deöe vier partijen. Russische vluchtelingen. In bijna alle hoofdsteden van Europa, vindt men Bussen, die voor' het Bolsjewiek- sehe schrikbewind op de vlucht zlijn ge gaan. Meestal hebben die menscben het heel hard. Zoo lezieln we, dat in Kopen hagen de 400 Russen, die zich daar op houden, met de grootste moeite een karig bestaan vinden. Echtgenooten van gewe zen hoofdofficieren spoölen flesschen bij een wijnhandelaar; (een prins wascht vaten in de fcteuken van een gezant. Een oude gravin gaat uit naaien, een generaal, die vroeger in een paleis in Petersburg woon de en uitgestrekte goederen in Z.-Rusland bezat, ïijdt gebrek op een dakkamertje', prinses Helene van SaksenAltenburg; zuster van den gewezen R,ussischen gene raal, den hertog van MecklenburgStre- litz, geeft zangles. En zoo voorts.. Ongeregeldheden te Gent. Zondag heeft te Gent de demonstratia der ftiansfciljons tegen dö vervlaamsching BINNEN IJZEKEN MUREN Een verhaal uit den Fransch- Duitschen oorlog. door ANNIE- LUCAS. Uitgave Neerbosch' boekhandel. 23.) Leo's regiment was, naar wij vermoed den, bij Chalons met Mac Mahon; maar, of hij onze brieven al dan niet ontving- was -ans onbekend en wij wachtten tever geefs op tijding van hem. Einde Augustus kregen wij eindelijk een brief. Het was een lange en zeer belangrijke, waarin hij' meati' 'zijn leven in het kaïmp en in het veld beschreef, dan wel zijn gedachten meedeelde over den sta.nd der zaken. Ei genlijk liet hij zich daar bijna in het ge heel niet over uit. Het zou toch mogelijk kunnen zijn, schreef hij, dat de brief in hand-en van den vijand viel, daarom1 kon hij niet vrij uit spreken. Hij was in dej buurt van Chalons. Parijs had reeds met verbazing vernomen, dat het kamp, de onoverkomelijke slagboom in den weg der Dnitschers, opgebroken zou worden. Natuurlijk om krijgskundige redenen. Leo gaf 'geen wenk aangaande de verdere plannen en'bleef niet stilstaan bij' de ge- der Gentsche Hoogelschool plaats gehad. D'e voorstanders der hervorming hadden een te-genbetooging ingericht. Deze was echter door den burgemeester verboden. De stoet der franskiljons telde zoo wat 5000 deelnemers. Toen de stoet zich in beweging zette, had er een eerste botsing plaats. Er werd gedurende enk'ele minuten gevochten, tot de bereden gendarmerie tusschenbeide kwam. Qjp tdrie plaatsen werd -verder de demon stratie door Vlaamsche tegöndemonstraties onderbroken. Er werd flink gei,-ochten. In de Hoogstraat hadden Vlaamlsche studenten zich opgesteld en iri de Veldstraat de Vlaamsche oud-soldaten. Op beide plaat sen moest de gendarmerie en de politie de orde herstellen. Er zijn een groot aantal gewonden en er hadden een 40-tal arres taties plaats. Korte berichten. Een eigenaardige figuur in bet nieuwe (Eng,el schle) Lagerhuis is Austin Hopidnson, die te Mossley ge kozen is zonder ©enige 'hulp bïj de verkiezingscampagne, zonder strooi- of aanplakbiljetten, vergaderingen en der gelijke, en die bij 't bekend worden zijner verkiezingen meedeelde te Reb ben willen bewijzen, dat bet mogelijk is een verkiezing te winnen zonder één leugen te vertellen. Te Dublin hadden, naar aanleiding van een betooging voor de hongerstaak- ster, Miss Mac Swiney, ongeregeldheden plaats, waarbij flink w-er.d geschoten. Er w-erdein verscheiden personen gewond. Het fascistische blad Popoio d'Ita- lia" heeft het socialistische blad ,,Avanti" beschuldigd van de verduistering van een som van 250.000 lire, bestemd voor de hongerlijdenden in Rusland. Het fascis tische blad eischt, dat de „Avanti" terstond maatregelen zal nemen voor de zending der som naar Rusland. Clemenceau is te New-York aange komen en werd door de menigte hartelijk toegejuicht. Toen Clemenceau's auto langs den druk bevlagden Broadway reed, wer den er tonnen confetti en veelkleurige serpentines van de wolkenkrabbers uitge worpen. Het kek wel de triomfale intocht van een veroveraar, die zoo juist terug gekeerd is van zijn overwinningen. .Eep jongedame, die er zich op kan beroemen meer „glaasje!" voor diplomaten te hebben ingeschonken, dan iemand an ders ter wereld, is thans met een extra vliegtuig naar Lausanne gezonden om de dorstige heeren van de hooge politiek die daar conferentie houden, te laven. Uit Gaïro wordt gemeld, dat.de twee liberale leiders, op wie dezer dagfen een laanslag werd gepleegd, aan de bekomen, verwondingen zijn overleden. Uit Dresden wordt gemeld: De stad verkeert nog onder den indruk der on lusten van Zaterdag. Een sterke politie macht doorkruist de straten en handhaaft de orde. Niettemin werden in enkele za ken toch nog de ruiten ingeslagen, doch tot plunderingen is het niet gekomen. Ove riglens hebben de z.g. hongerdemonstraties teen negatief resultaat gehad, daar de prij zen voor bakkerijartikelen heden weer zijn verhoogd. Het nieuwe Engelsche Lagerhuis kwam gisteren bijeen. De speaker werd herkozen. Lady Astor neemt de plaats in, waar vroeger Carson zat en zit, terwijl zij zelf, zooalS' bekend, drankbestrijdster is, naast kolonel Gr-etton, den bekenden brou- leden nederlagen. Maar al was de toon van zijn brief ook kalm en opgewekt, hij was toch volstrekt niet geruststellend. Zoo kwam het mij ten minste voor. Ik gevoelde instinctmatig, dat hij' de toekomst donker inzag. Ret is mogelijk, dat het in mijn aard ligt, de dingen van de schaduw zijde te bezien, want oom' Louis en Victor vonden den brief zeer bemoedigend. Wat moeder en ook Nina betreft, 'zoo geloof ik, dat z'ij Zich over niets anders bekom merden, nu zij maar tijding, goede tijding van Leo hadden. Ik heb dien brief nog, bijna versleten door het gedurig herlezen in de moeilijke maanden, die op de ont vangst volgden. Eén gedeelte wil ilc er uit overschrijven dat, waarin Leo over den dood van Henri de rOrme spreekt. Hij schreef: Wij hebben natuurlijk zware verliezen geleden en me nig bekend en geliefd gelaat wordt in mijn eigen bataljon gemist. Sommigen lig gen verminkt en lijdend in het hospitaal, anderen onder de van bloed doorweekte zoden op het slagveld waar zij vielen. Meer dan één verlies heeft een wondeplek in mijn hart achtergelaten. Maar over nie mand heb ik meer leed gedragen dan 'over Henri -de l'Orme. Hoe zal zlijn arme jtrtoeder den slag gedragen hebben! Het was wel een zware taak voor u, Renée, 'haai- zulk een droevig bericht te moeten overbrengen. Ik had Ret u bijna niet dur ven opdragen, wel wetende, dat gij1 'het wier en pleitbezorger der belangten van brouwers en branders. Een opmerkelijk figuur in het nieuwe huis is Newbold, de communist, die met een ouden slappen hoed op en touwtjes om zijn broekspijpen kwam binnenstap pen. hetgeen de politie weigerde, tot hij zich behoorlijk had gelegitimeerd. Om te bezuinigen denkt het Ber- lijnschie -gemeentebestuur een aantal on derwijzers te ontslaan. Men vreest, dat on- gieyeer 2000 onderwijzers door dit besluit va®. het gemeentebestuur zouden worden gletroffen. De sneltrein Danzig-Berlijn, die Zon dagavond om half acht Danzig verliet, is nabij het station Sahnel-Sagorsch op P-oolsch grondgebied ontspoord. 25 rei zigers werden gewond. D' e E e r s t e K a m' ei r. Naar wij vernemen ligt bet in de be doeling, dat de Eerste Kamer, wanneer Zij a.s. Woensdagmiddag weer bijeenkomt, 'dien middag na een zöer korte openbare vergadering, afdcelings-onderzoek zal gaan verrichten. Donderdagochtend zullen dan verschillende wetsontwerpen in openbare vergadering worden afgeUerkt, terwijl dan Donderdagmiddag, behoudens tusschen- komsti'gie omstandigheden tot de behande ling der Grondwetsherzieningsvoorstellen zou worden overgegaan. Naar het Hbld. echter verneemt zal Minister Ruys de Beerenbrouek, die we gens familieomstandigheden in Limburg vertoeft, vandaag bij de voortzetting van het Algemeen Begrootingsdebat in de Tweede Kamer en vermoedelijk ook eenige volgende dagen niet in de Kamer aanwezig kunn'en zijn. Dientengevolge ook zouden eenige par lementaire werkzaamheden, waarbij de te genwoordigheid van den Minister ver- leischt is, e-enig uitstel moeten ondervin- dien, met name o. a. de voorgenomen aan vang op Donderdagmiddag a.s. van de be handeling der Grondwetsherzieningsvoor- stellen in de Eerste Kamer. Het Boksverbod. Die burgemeester van Apeldoorn hoeft medegedeeld, de openbare bokswedstrijden In Zijn gemeente niet te zullen toestaan, terwijl ook Zeer waarschijnlijk te Middel burg een dergelijk' verbod zal komen. Boksverbod bestaat thans te Amsterdam, Haarlem, Leeuwarden, Groningen, Winscho ten, Veendam, Assen, Zwolle, Apeldoorn, Amersfoort en waarschijnlijk Middelburg. Duitsche dienstboden. In vele -gezinnen is de vraag gerezen of voor een Duitscbe dienstbode ook zegels 'moeten worden 'geplakt. Het -antwoord op die vraag is on voorwaardelijk bevestigend. De Soci ale Verzekeringsgids wijst er opi, dat een andere regeling' niet wel mogelijk is, gangezien dan vreemdelingen op de -arbeidsmarkt een, althans schijn baar, bevoorrechte positie zouden be zitten, ten nadeele van Nederlanders. Op dien grond wordt in de Invali diteitswet geen verschil gemaakt tus schen Nederlanders en vreemdelingten, die hier te lande werken. En gevolg daarvan is na-tuurlijk', dat die vreemdelingen ook van de voor- deelen der Invaliditeitswet genieten. Wianneer voor hen over 156 weken premie is hieta-ald, kunnen zij op! In- tot eiken prijs doen zoudt, als ik het u verzocht, maar de laatste bede van een stervende is heilig, en hij noemde u. Ik 'wil u alles wat ik zelf weet van hetm vertellen. Zijn moeder zal er naar smach ten, wat van zijn laatste oogenblikken te hoeren. Ik heb hem niet zien vallen; maar na afloop van het gevecht werd hij vermist en Pieter Duvans vertelde mij. dat hij' hem van het paard had zien storten bijl de laatste wanhopige charge van zijn regi ment. Pieter had een lichte wonde in den voet ontvangen, die hem echter verhin derde te loopen. Met ongeduld luisterde ik naar zijn niet zeer duidelijke aanwijzing van den weg, dien ik te volgen had om de plek te bereiken, waar ik hem zou kunnen vinden. Ik zal niet stilstaan bij de gruwelen van dat slagveld. Al wilde ik ze maar voor de helft schetsen, de woorden zou den mij ontbreken. Zware, witachtig-grijze wolken bedekten de lucht, en het blaeke, [fletse licht van de halfgesluierde maan rustte met spookachtigen glans op de naar hoven gekeerde gelaatstrekken van de dooden, en op de trillende ledematen der levenden. Nu en dan liet de wind zijn kla gend geluid hooren, waarna hét weer-dood stil werd in de natuur; een stilte echter, die afgebroken werd door bet gekerm' der gewonden, den zwaren tred en het -onder drukt gefluister van de amhulancetnannen. v-aliditeitsrente aanspraak krijgen en ook' voor ben kan de Rijksverzeke ringsbank geneeskundige behandeling of verpleging bekostigen ter voorko ming v-an invaliditeit. D'uitsche levens- verzekeringsmaatschap- P ij e n- Met de D'uitsche regeering wordt nog steeds v-an gedachten gewisseld nopens de wijze, waarop de po-sitie der Ned-erlandsche polishouders bij de D'uitsche levensverzekeringsmaat schappijen zou kunnen worden verbe terd. Dé polishouders kunnen niet re kenen op uitkeeringen uit 's lands schatkist. Heldenmoed. „De Residentiebode" steekt op de vol gende vermakelijke wijze met htet sociaal democratische Kamerlid A. B. Kleere- koper den spot: Het gebeurde in het parlement, dat tij dens de interpellatie van den heer Van den Tempel iemand van de publieke tri bune het woord nam. Pi'a-eses Kooien ha merde, maar de man ging door; de heer Kooien hamerde nog harder, doch de tri- bunist schreeuwde er boven uit. De heer V,an den Tempel zweeg, de Kamér was een en al verbazing en staarde met -open mond den vreemden collega aan. M-aar één der leden nam de beenen. Hij zat vlak onder den geheimzinnigen spre ker. Je kon nooit weten of het geen revo- lutioonaire bommengooier was, én in een oo-g'einhlik zat hij aan het andere einde van de Kamer bij de rechterzijde, zijn lichaam verborgen achter het groene klap deurtje, het angstige hoofd alleen naar binnen stekende om te zien hoe het avontuur afliep. Die held was Asser Benjamin Kleere- boper, die een uur later voorop liep in den stoet der werkloozen, glunderend kij kend naar de nieuwsgierigen die den stoet zagen passe-eren. Hij was gelukkig weer totaal van den schrik bekomen en weer de oude held van vroeger. Stukken voor d'e Prov. Staten. Verkeer svraag s tuk'. Naar aanleiding van het. rapport der verkeerscommissie uit de Staten en gehoord den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat, deelen Ged. Sta ten 'mede, dat zij miet groote belang stelling hebben kennis genomen van het rapp'ort. In de eerste plaats rijst de vraag of de verschillende door de commissie gedane voorstellen noodig zijn in verband ïsjet andere reeds be staande verkeersmiddelen, dan wel of de gewenschte verbindingen op een voudiger en minder kostbare wijze kunnen worden tot stand gebracht. En in de tweede plaats treeeft op den voorgrond de -alles overhieerschende vraag of. de uitvoering mogelijk is Imlet het oog op de financiën 'der Provin cie. Te dezen opzichte doen Ged. Sta ten een ernstige w-aarsqhuw vooraf gaan. Ged. Staten Ver-eenigen zich met de conclusiën, waarbij Ged. Staten worden uitgenoodigd ziqh tot bet rijks- toezicht op de spoorwegen te wenden om tusschenkolmst ten opzichte van de slechte wijze van exploitatie van de spoorwegen NeuzenGent en Neu zenMechelen; met de conclusie, waarbij de wenschelijkbeid Wordt uit- Mijn hart beefde en ik ging zoo snel mo gelijk voort, uit vrees dat hij, dien ik zocht, niet meer te vinden zou zijn. Reeds Waren velen, die den dag gezond en vol hoop begonnen, ter ruste gelegd in den koelen schoot der aarde. Het was geen gemakkelijke taak in het halfdonker op de heuvelachtige vlakte de aangewezen plek te vinden. Ilc moest zoeken naar een groepje van drie heesters hij een laag steenen muurtje. Maar overal stonden struiken en heesters verspreid. Eindelijk toch vond ik het muurtje en bleef er! een oogenblik tegen staan leunen, terwijl ik ir.-ondzag om de overige kenteekenen te ontdekken. Diaar trof ©en stem inij'n oor. Zij kwam van een anderen kant dan waar heen ik mijn blik liet ronddwalen. Del wind voerde mij het geluid toe en ik kon zeer duidelijk de woorden verstaan in vloei end Fransch, met een ©enigszins vreemd accent gesproken: Zoo lief heeft God de wereld gehad, dat Hij Zijn ©eniggeboren Zoon gegeven heeft, opdat een iegelijk, die in Hem gelooft, niet verderve, maar het eeuwige leven hébba. D© Heerc Jezus zegt: Die in Mij. gelooft heeft het eeuwigs leven. Voorwaar, voorwaar zeg ik u, die Mijn woord hoort en gelooft in Hem, Die Mij gezonden heeft, die heeft het eeuwige leven en zal niet verloren gaan, maar is uit den dood overgegaan in het leven. Ik ben de opstanding en het leven, die 'in Mij gelooft, zal leven, al ware hij ook Acht jaar aan Bed of Stoel geketend. Onmachtig te looien. Een zooge naamd hopeloos geval door mij Zou mien z,ich een ernstiger geval kunnen voorstellen dan dat van den heieir E. J. BRANDTS, Marten van Rossumstraat 56, Arnhem? Zestien jaar leed hij' aan Ischias en Zenuw-rheumatiek. D© acht laatst© jaren zoo ernstig, dat hij noch bed, noch stoel kon verlaten en all© hoop had opgegeven ooit weder te kunnen loopen. Acht maan den in een Ziekenhuis doorgebracht, allo mogelijke behandelingen ondergaan, niets mocht hem baten En nu? Is hij het onderwerp van elk ge sprek in Arnhem. De gleheele stad is er vol van. Hij, die zich niet verroeren kon, dien de menschen reeds sedert acht jaai" niet meer hacfde-n gézien, loopt weder zoo goed dbor de stad, alsof hij' nooit iets gemankeerd hadLeels hetgeen hij' o.m. Schrijft: „Na uw behandeling gedurende ©en maand te hebben toegepast, ben ik volko men genezen. Ik lean weider goed loopen, hetgeen ik in geeln acht jaar heb gekund. Alle hoop had ik opgegeven; het scheen ongelooflijk ooit weder zoo- ver te kunnen komen. En nu is het werkelijkheid. Van fabjn 'groot kruis, na zoo lange jaren en zoo vreeselijke pijhén te hebben geleden, ben ik nu, dank zijl de „Duo Formula", verlost". MIJN GRATIS AANBOD. Laat ieder lijder, die dit löest, om een gratis 10 dagen voorraad dezer merkwaar dige behandeling schrijven. Het geval van den heer Brandts bewijst, dat er geen te ernstig is om door deze Behandeling ge nezen te worden. De heer Arthur Richard» in wiens privê-laboratoriu m zij gevonden werd, zegt: „Ik zal niet rusten, alvorens' ik! ieder lijder aan Rheumatiek, Ischias, Jicht, Knobbel-jicht of eenige dndöre IM-' nezuurziekte de 'gelegenheid gegeven heb mijne behandeling gedurende 10 dagen op mijn kosten te beproeven". HOE DIT AANBOD AAN TE NEMEN. Zend noch gfeld, noch postzegels. Zend eenvoudig uw naam en adres met de woor den: .„Gratis Voorraad", per I2V2 cents7 briefkaart, waarna de 10 dagen Gratis Be handeling te Zamen met verklarende Bro chure en de beschrijving van meerdere wonderlijke genezingen, u per keerende1 pest franco zal bereiken. Adresseer: Mr Arthur Richards, Room 704, Cromwell House, High Holbom, Lon den W. C 1, Engeland. Porto naar Engeland: Briefkaarten 12V2 cent. Brieven 20 cent. wwiiiimi w 11 iri—1 mmhw—00—M—aM—l gestorven. Na een korte stilte: Komt tot Mij, allen die vermoeid en belast zijt en Ik zal u rust geven. Die tot Mij komt, zal ik geenszins uitwerpen. 1 -Er werd nog m'eer gezengd; maar del wind stierf eensklaps weg 'en ik kon het verdere niet verstaan. Ik kan u niet be schrijven, welk een indruk die woorden op mij 'maakten. Z-ij werden op zeer em- stigen, welluiden-den toon gesproken, en op .de door mij aangeduidde woorden werdi bijzondere nadruk gelegd. Het geluid kwam' van vrij dichtbij, van een plek, waar drie heesters stonden. Datwas wat ik zocht. Ik ging er dadelijk heen. Juist kwam! de maan even te voorschijn en bescheen twee gedaanten op den grond. De een Was een jong Duitsch officier, de andere hfj, dien ik zocht. Hij was stervende en leunde met het Ro-afd tegen de borst van zijn vriendelijken trooster. Ach, wat was hij bleek, en hoe sterk deed hij' mij aan Zijn moeder denken. Ik knielde naast hem néder en nam zijn koude hand in -de miüne. Hij 'herkende mij dadelijk. O Leo, fluisterde hij, mijn moeder, mijn arme 'moeder. De Duitecher bood mij' zonder te spreken zlijn plaats aan; maar Henri merkte het en zeide z'oo 'dringend, dat het kostbare bloed met stroo- men uit zijn ztijde vloeide: Ga niet heen, blijf biji mij tot het laatst. (Wordt vervolgd).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 1