Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Hoop Mtopiip, tataleip, Ingezonden Stukken. Marktberichte». stellen dan ook voor een nieuw artikel der verordening op 't gebruik van oester putten, hetwelk dit verbiedt, aan te nemen. Bij de toelichting op djt artikel blijkt de kans niet buitengesloten dat bij weder- bewoning de certificaten van dien oester put worden ingetrokken en dit zou een reusachtige schade zijn voor de betrokken personen. Dhr Scheele betreurt dat dit juist plaats heeft op dit oogenblik, daar ook in onze gemeente zoo'n woningnood heerscht. Dhr Poleij wil zelfs de kantoren hierbij betrekken. Bom en Willemsen be strijden dit laatste, maar verdedigen het nieuwe artikel. Het nieuwe artikel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Alsnu komt aan de orde de ontwerp regeling jaarwedden burgemeesters en ont vangers in Zeeland. Volgens deze nieuwe regeling zou het salaris van den burge meester bedragen minimum f 2000, maxi mum f3000. dus juist f1000 minder dan nu; ontvanger f1500 minder dan nu. B. ©n W. vinden de regeling van Ged. Staten (zooals Hubrechtse en Bom nader toe lichten) niet geheel billijk tegenover den burgemeester, maar stellen voor het sala ris van burgemeester en secretaris en ont vanger met 10 pet. te verminderen met in gang van 1 Januari a.s. Dhr Willemsen steunt ook dit voorstel. Dhr Scheele acht het geheel in de lijn van bezuiniging. Een ander lid legt den nadruk op het onbillijke in de regeling. Een burgemeester hier in de buurt, die teveins secretaris is, toeval lig juist pas herbenoemd, geniet nu een salaris van f 4000 en f 4000 is f 8000dit zou bij herbenoeming of bij nieuwe be noeming bijna beneden de helft ko men. (Is nu 't voorstel-Hubrechtse-Bom •aangenomen? Red.). Bij rondvraag vraagt dhr Scheele naar een onderhoud dat de voorzitter zou moe ten gehad hebben met de wethouders over een quaestie van werkverschaffing. Uit voerig behandelt de voorzitter deze quaes tie. Evenwel moet hij de verwachtingen van dhr Scheele beschamen, daar in den winter toch geen toren gevoegd kan •worden noch metselaars de straten kun nen verleggen noch de pannen muren der haven, door steenen zullen worden ver vangen, daar de schipperij geen steenen muren prefereert met het oog op dage lijks voorkomende botsingen. Dhr P. de Koeijer maakt den voorzitter opmerkzaam op een put in den weg, ont staan door 't werk der waterleiding, bij de villa van Ds Kersten. Zou dit verhol pen kunnen worden? De voorzitter zegt dit toe. Hens weert!. De bankwerker A. die bij ongeluk van een drijfriem: opi de electri- sche centrale gegrepen werd, wterd aan zijp band ernstig gekwetst, waarvoor ge neeskundige hulp- noodig was. Ellewoutsdijk. Donderdagnacht werd bij den heer K. en Zondagnacht hij den heer H. onraad ontdekt. Het mocht niet geluk ken den bedrijver te herkennen. Diefstal' schijnt het doel geweest te zijn, maar "t mocht niet gelukken. Misschien wat steenkolen. De waakhond was door de dieven op den sehuurzolder gebracht en vast gebonden. Leden, der zangvereniging wilden Vrijdag de schoolkachel met petroleum aanmaken. De vlam sloeg uit en bracht J. D. leenige brandwonden in het gelaat i len verschroeide haren toe. Wrssenkerke. Vrijdag j.l. vergaderde de Raad. Naar aanleiding van het in de voorgaande vergadering besproken schip- persadres vragende verlenging van ligtijd van 7 op 1.4 dagen was door B. en W. teen onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dat het bezwaar der schippers zich had voor gedaan tengevolge van toevallige om standigheden en dus niet van blijven- den aard was. Daarbij komt, dat verbete ring der haven tot hoogere uitgaven lei den zal, een reden te meer voor een afwijzend praeadvies van B. en W. De raad vereenigde zich daarmede. Het vol gende punt was een adres van het bestuur der bij:z. school in de kom en een idem te Kamperland om beschikbaarstelling der noodige gelden voor verbouwing en uit breiding dier scholen (f14.000). Wat den bijbouw van een nieuw lokaal in de kom betreft was bij onderzoek in loco geble ken, dat de noodige ruimte bezwaarlijk anders dan door de stichting van een nieuw lokaal te verkrijgen zou zijn. Bij 't beschouwen der overgelegde teekening ■was de vraag gerezen of 't ontworpen nieuwe lokaal wel voldoende was. Mede door de hangende technische herziening stelden B. en W. voor de zaak tot nader aan te houden. De raad besloot aldus. Ten opzichte van de vergrooting te Kam perland stelden B. en W. voor het ge vraagde bedrag pl.m. f8000 toe te staan. De raad besloot alzoo. T'usschen de aan nemers, die in 1915 voor gezamenlijke rekening den aanleg van den keiweg naar de Geersdijksche haven hadden onder nomen was een meeningsverschil ontstaan ten gevolge waarvan nog altijd een bedrag van 488.24V2 onverrekend was gebleven. Thans waren B. en W. in kennis gesteld met een vonnis, dat de gemeente ver plichte tot betaling van dat bedrag 'aan een der aannemers. Dit college vroeg dus machtiging tot beschikking uit on verzien. Na de rechtskundige toelichting, dat de gemeente gevrijwaard was tegen eventueele eisch van den anderen aan nemer, werd die machtiging verleend. (Wordt vervolgd.) Arnemuiden Zaterdagmiddag vergader de de gemeenteraad. De voorzitter deelde mede, dat door Ged. Staten op de be- lastingreclame van J. Martein afwijzend is beschikt. Betreffende den keuringsdienst is dhr. v. d. Bijl van oordeel, dat eens aan den Minister dient medegedeeld te worden, dat de keuringsdienst ons heel wat meerdere kosten oplegt dan wan neer het melkonderzoek voor eigen reke ning plaats vond en dat de resultaten voor de gemeente belangrijk minder zijn. Op 1 Oct. had er nog maar eenmaal in dit jaar melkonderzoek plaats, vroeger minstens eens per kwartaal. Ook was ingekomen een verzoek van L. v. d. Ket terij om grond in erfpacht achter zijn gebouw op het schorretje. In handen van B. en W. gesteld. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim werd be noemd dhr. J. Schroevers wegens niet aannemen der benoeming van dhr. J. Joosse. Op voorstel van B. en W. werd besloten de verordening op den vleesch- keuringsdienst overeenkomstig het besluit van den raad van Middelburg te wijzigen. Voorts handhaafde de rand zijn stand punt omtrent dp vast te stellen jaar wedde voor den hulpkeurmeester bij den vleeschkeuringsdienst. Dhr. v. d. Bijl vindt het een 'unicum, dat de kringgemeenten zoo' maar moeten gedoogen, dat de cen trumgemeente over hun financiën be schikt. Besloten werd niet tot electrifi- catie der gemeente over te gaan daar geen aannemelijke voorwaarden werden gesteld ten aanzien van de afdeeling Kle- verskerke, welke niet in het plan was opgenomen. Tot deurwaarder der plaatse lijke belastingen werd benoemd dhr. Ros- sier te Middelburg voor den tijd van één jaar. Een verzoek tot gratis beschikbaar stellen van een lokaal voor het innen van rijks- en plaatselijke belastingen werd ingewilligd. Vastgesteld werd de pacht van land ingevolge de Landarbeiderswet ten bedrage van f36 voor elk der per ceeltjes. Op de bekende circulaire van Ged. Staten omtrent salarisregeling van den burgemeester werd besloten Ged. Sta ten te adviseeren om de bestaande jaar wedde van den tegenwoorcligen function- naris te handhaven ook bij1 herbenoeming en de nieuwe regeling, waarmede de raad instemde, eerst toe te passen voor een eventueelen nieuwen functionnaris. Tegen de voorgestelde wijze van aftrek bij cu mulatie van betrekkingen stonden beden kingen. Eerst boven f2000 werd voorge steld aftrek toe te passen en wel 10 pet. bij een salaris van f2000f3000 met behoud van een minimum salaris van f2000. Voorts bij f3000 20 pet. en bij f4000 30 pet, telkens met behoud van het minimum salaris van f3000 en f4000. (Wordt vervolgd.) Weslkaprile. Vrijdagmiddag vergaderde de raad. Van Ged. Staten was een schriji- ven ingekomen dat voor verpleging van een krankzinnige over 't derde kwartaal moet gestort worden f245.85, w'elk be drag' later van de kinderen van de ver pleegde terug zou ontvangen worden vol gens mededeeling van den voorzitter. Bij acclamatie werd tot lid van het Burger lijk Armbestuur herkozen de heer Leen- dert Minderboud Janiszoon. Van het Be stuur van de C. J. V. alhier werd een subsidie aangevraagd van f25 voor aan vulling van de bibliotheek. Na eenige bespreking werd op voorstel van Hub. Cijsouw besloten over "1923 een bedrag van f 20 toe te staan met 5 stemmen, tegen de wethouders Hendrikse en Min- derhoud. Deze subsidie werd toegekend, daar de meerderheid van den raad van oordeel was, dat de C. J. V. evengoed in aanmerking behoorde te komen voor subsidie als do Volksbibliotheek, welke ook een gelijk bedrag ontvangt. Van de kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk was een schrijven ontvangen dat zij op de voorwaarden inging in een vorige vergadering vastgesteld, óm aan de ge meente te verhuren een perceel bouwland voor begraafplaats naast de oude, en over eengekomen was met de pachter van be doeld perceel om voor gedaan werk een schadeloosstelling van f 100 te geven. Ver der werd de vroonrekening aangeboden en werd vastgesteld voor het beweiden van vee op vroonen: 'Een paard volle wei- tijd f 27.70, le weitijd f 16.62, 2e wei- tijd f 11.08, voor een rund volle weitijd f 22.70, le weitijd f 13.62, 2e weilijd f 9.08. Alsnu komt in behandeling de circulaire van Ged. Staten inzake salarisregeling burgemeester. Daar het zijn persoon be treft wil de voorzitter hier niet veel over spreken aangezien dit geen aangenaam werk is en geeft het w'oord aan den raad. De wethouder Hendrikse stelt er prijs op dat Ged. Staten met dat voorstel komen tot verlaging, doch het spijt hem zeer, dat die vermindering niet ingaat miet 1 Jan. 1923 doch pas bij eventueele herbenoe ming. Dat is hier opi "1 Januari 1927. De voorzitter antwoordt dat de tijd zooals hij nu is, voor niemand te voorzien was dat het zoo spoedig zou omkeeren. Daar over het algemeen de raden vrijwillig geen salarissen verhoogden, niettegen staande er door vele ambtenaren in de jaren 19161918 armoe geleden is, en ingrijpen noodzakelijk was. Dhr. LouWerse is het hiermede eens, al ging alles nog) (zoo goed, aan den ambtenaar werd niet ge dacht. Dhr Hub. Cijsouw Was ook overtuigd dat de ambtenaren in de oorlogsjaren te weinig ontvangen hadden en de bestu ren te laks waren opgetreden. Dhr Hen drikse zegt, dat de raad hierin niet laks is geweest. Dhr. Peene acht ook bezuiniging van geen waarde als dat over 4 jaar pas moet worden uitgevoerd. Met alge meene stemmen werd besloten niet mee te gaan met de circulaire. Nu werden enkele voorstellen ingediend. Voorstel-v. Peene te adviseeren met ingang van 1 Jan. 1923 het salaris met f 200 te verminderen. Voorstel-Louwerseperiodieke verhoogin gen van af 1 Jan. 1923 inhouden en geen directe verlaging. Voorstel-Hendriksevan af 1 Jan. 1923 te brengen op het aan vangssalaris zooals voor deze gemeente is aangegeven. Voorstel-Minderhoud: met de verlaging van den burgemeester tegelijk ook dat van den secretaris met f 200 te verminderen. Het voorste-Peene werd aangenomen met 5 stemimen, tegen Lou- werse en Hendrikse. Het voorstel Minder- houd inzake den secretaris werd aangeno men miet 4 stemimen. Tegen Peene, Lou- werse en Hendrikse. Voor den ontvanger werd door Bi. en W. het voorstel gedaan dit te laten zooals de begrooting aangeeft en werd met algemeene stemmen aange nomen. Door den raad werd in handen van B. en W. gegeven het verleggen van het voetpad ten noorden van den toren langs de oude begraafplaats. Bij de rondvraag1 verzoekt dhr» Louwerse of de lantaarn aan de woning van W. Minder- houd Kz zoo kan geplaatst worden dat zij: ook het kerkpad verlicht, wat hem toegezegd werd. Waterlasidkerkje. Eien 2-jarig- kind van den werkman P. D. alhier had het onge luk van achterover in een pot m0t kokend water te vallen. Op het onmiddellijk ge schrei kwam er direct hulp opdagen, wel ke de kleine daaruit haalde. Het kind was deerlijk verbrand aan rug en zitvlak. Ge neeskundige hulp werd direct ingeroepen. („M. Crt") Si Maartensdijk. In de Vrijdag gehouden raadszitting, die door 6 leden werd bijge woond, werd allereerst gestemd over enke le voorstellen, die in de vorige vergade- deringen door staking van stemmen tot geen resultaat hadden geleid. Zooi werd thans aan den onderwijfaer J. van Beizoij-e-n een gratificatie toegekend van f 2 per dag voor de waarneming van het hoofd schap gedurende 3 waken in April wegens ziekte van het toenmalig hoofd dér openbare school; de beide wethouders stemden te gen. Het voorstel van dhr Koopman tot restaureering! dar schilderijen met 2 stuks tegelijk, werd verworpen met 3 tegen 2 stemmen en 1 'onthouding. Da gewone gratificatie aan den majoor der rijksveld- wacht te Tholen ad f25 werd ditmaal ont houden met 5 tegen 1 stem. De toe-lage aan de avond-teekenschool te Tholen bleef behouden op f75, daar thans weder de stemmen staakten over het voorstel-Koop- Snan om dit terug ta brengen tot f 35. De inspecteur van het lager onderwijs had bericht gezonden, na da tweede oproeping van gegadigden voor hoofd der openbare school waarvoor thans 6 sollicitaties zijn ingekomen, niet opnieuw op te roepen en met de vervulling der vacature voortgang te maken. D'e needs bekende circulaire van Ged. Staten inzake da jaarwedden van de burgemeesters- en gemeente-ontvangers, werd na éenigia bespreking goedgekeurd: voor wat de eerste betreft met 3 tegen 2 stemmen ten 1 onthouding^ echter in elk geval met de opmerking, van de onbillijk heid om de titularissen der vijf grootel gemeenten buiten dezie Togeling te stellen en voor wat de tweede ahngaat m-et alge- ïneene stemm-ein aangenomen. Met op één na algemeen© stemmen werd goedgevon den van de inkoopsomi op de pensioenen van een 7-tal gemeente-ambtenaren 2-5 pet Op deze te verbalen. Vastgesteld ward een instructie voor den ambtenaar belast met de eventueele herkeuring inzake de vleeschkeuringswet. Het onderzoek naar den toestand der gemeente^woningen heeft g'eleid tot geen'enkele opmerking van de zijde der huurders, dan alleen, dat men gaarne een verharding voor de "deur in- plaats van de aarde, die er nu, nog is, had. Ten opzichte van vroeger genomen raads besluiten tot het leggen van zinkputten, zal thans Zoo spoedig mogelijk uivoering worden gegeven. Aan de hand van de be staande desbetreffende verordening zal de politie worden Igjeïnstrueerd nopens de plaats, die de beide- beurtschippers in de- haven mogen inneme-n. Na enkele onder geschikte punten ©n een geanimeerde be spreking over de vele s'lijk die onze straten 'dekt, waaraan men voor het oogenblik met de drukke aanvoer van bieten, weinig verhelpen kan door opruiming; werd de zitting gesloten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te ZevenbergenG. A. Pott te Oud-Bcijerlandte Montfoort: J. van Amstel, cand. te Zeist; te Oosterwierum(toez.) H. F. Pasma te Paesens. Geref. Kerken. Tweetal te Sloterdijk: Y. v. d. Zee te Nieuw-Vennep en P. C. de Bruijn te Oude water. Beroepen te Naarden: A. G. Wolf te Loenen- Vreeland. Aangenomen naai- Woudsend door J. J. Dijk, cand. te Bussum, die bedankt heeft voor Engwierum, Pieterburen, Britsum, Bleiswijk en Molenaarsgraaf-Brandwijk. Bedankt voor Alblasserdam door L. van Urk te Westmaas. Ellewoutsdijk. Gekozen tot kerkvoogd der Ned. Hei'v. kerk de heer D. Zoeter. De kerkvoogd J. de Jonge werd niet her kozen. RILLAND-BATH. Zondag was het voor de Geref Kerk alhier een blijde dag. 'Na bijna 52 jaren geleden tot openbaring gekomen, mocht zij thans het groote voorrecht genieten, dat zij een eigen dienaar des Woords mocht ontvangen. 'Ds B. W. de Graaff, die deze Kerk bijna 4 jaar als leerend ouderling heeft ge diend, werd in den voormiddag door D'S A. Bolwijn, Em.-pred. te Zeist in het ambt be vestigd met de woorden uit Jeseja 353, 4. Aan de handoplegging nam ook deel Ds de Jonge van Krabbendijke. Des namiddags verbond de nieuwe leeraar zich aan zijne gemeente, met een ernstige prediking uit Epheze 619. Na het einde zijner prediking richtte Ds de Graaff zich tot zijn bevestiger, ds Bolwijn, wien hü in hartelijke woorden bedankte, voor alles, aan hem gedaan, en aan wien hij; naast God het mede door zijn lessen het te danken had, dat hij thans de plaats mocht innemen, waar hij nu stond. Daarna richtte hij zich tot den Kerkeraad, de afgevaardigden van Krabbendijke, en der Classis Tholen, en tot den vertegenwoordiger van het dagelijksch Bestuur, den Heer Burge meester. Hierop werd hij toegesproken namens Kerkeraad en gemeente door ouderling J. Kole namens de Classis Tholen, en de Kerk van Krabbendijke, door ouderling C. Haverhoek; namens het dagelijksch Bestuur door den Heer Burgemeester, en als vriend door den Heer J. de Koning, hoofd der Chr. School te Krabbendijke, welke zich door onverbreekbare banden aan de Kerk van Rilland verbonden voelde. Beide diensten was het kerkgebouw geheel gevuld. ARNEMÜ1DEN. In de Zaterdagavond ge houden vergadering der Notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier, werd gekozen tot kerk voogd den heer F. Bliek, in de plaats van den heer L. v. d. Ketterij, welke aftredend was. Ds G. van Dis. Bü het jubileum van Ds G. van Dis te Zaandam werd hem door den voorzitter van het kerkbestuur een ge schenk aangeboden als stoffelijk bewijs van de liefde en gehechtheid der gemeente aan haar leeraar. Hierna voerden achtereenvolgens het woordeen lid van ïlen kerkeraad, de scriba van het classicaal bestuur, waar Ds van Dis voorzitter van is, en een ringpredikant. Ook sprak de afgevaardigde namens den kerke raad van Axel. Ook do burgemeester, en de voorzitter der Chr. Jongelingsvereeniging brachten hun gelukvvensclien. De Chr. Zang- vereeniging bracht eenige nummers ter af wisseling ton gehoore. D-es avonds hield Ds van Dis een gedachtenisrede naar aanleiding van 1 Tim. 112. (Sandaard). Voor het Genootschap voor Practisch Handelsonderwijs te 's Gravenhage zijn op het examen van Woensdag j.l. voor schriftelijk, van de 208 deelnemers, waarvan 144 opge- ïoepen voor het mondeling, geslaagd, voor Boek houden 25, voor Handelsrekenen 35, en voor Wetskennis 24 candidaten. Het Diploma Vak- leeraar in Boekhouden werd uitgereikt aan 17 personen. GOES. Te 's Gravenhage slaagde voor het 3e gedeelte van het Notarieel Staatsexamen de heer II. H. M. Witkam, onze stadgenoot. Geslaagd aan de Vrije Universiteit voor het candidaats-examen rechten, mejuffrouw E. W. Vertregt van Middelburg. Ongelukken. Te Lobith is een scheepsknecht van boord, gevallen en ver dronken. Te Affe-rden is tengevolge van het uitglijden bij het waterputten een jongen in een welput gevallen en verdron ken. D e m o o r d t e V e e n d a m. De 2J?- jarige arbeider Bos die sedert Dinsdag bij den huurboer Biclt werkte, heeft be kend met Bick het moordplan te hebben beraamd. Bick zou den moord op den be jaard-en landbouwer Bakker plegen, doch liep weg. Toen heeft Bos d-en ouden man m-et een scheermes vermoord, dat hij van Bick had gekregen. De broek van den moordenaar hebben zij daarop verbrand, daar deze bloed vertoonde. Bick had zich voorzien van een valsche kwitantie, waar op f5667 huur zou zijn voldaan. Bick was dus de groote belanghebbende. Ook deze 30-jarige huisvader heeft nu volledig be kend. - Te Lage Zwaluwe zijn verschillende ingezetenen de dupe geworden door een amateur-schoolfotograaf, die -er zijn werk van maakte, schoolgroepen te fotografe-e ren, zoomede particulier© woningen. Het heerschap, dat vooruit geld inde, deed het voorkomen of hij werkelijk ©ei foto nam en stuurde nimmer een portret of aanzicht D-oor den veldwachter Kerkhov© is het heerschap, ee-n zekere W., te Nijmegen opgespoord, waarbij bleek, dat hij! o-p ver schillende plaatsen, ook in Zeeland en Zuid-Holland die practijken uitgeoefend heeft. Tegen hem is wegens oplichting proces-verbaal opgemaakt. MEXICO. V. D!. Aan alle regeerin gen van Znid- en Centraal-Amerika, is medegedeeld, dat Mexico protesteert tegen elke censuur op zijn wetgeving, door de Vereenigde Staten. Hiertoe werd na (heftige en op-gewonden debat ten in den Senaat besloten. HEERENVEEN. V. D, Zondagavond is de boerderij van S.S. te St.-Nicolaas- ga geheel afgebrand, waarbij 25 stuks vee verbrandden. HILVERSUM. (Tel.) In het Gemeen te-Landhuis op de heide woont het echtpaar Bonn. Zaterdagavond was de man afwezig en was de vrouw alleen met haar elfjarig dochtertje thuis. In een vlaag van zWaarmoedigheid heeft zij toen haar kind met een doek ge worgd en is zelf bij de politie aan gifte gaan doen. Pogingen om de le vensgeesten weer op te wekken, ble ven vruchteloos. De vrouw is gearres teerd. SOUBURG. Vrijdag werd door not. Neeling publiek geveild: lo. een Huis en Erf, Spoor straat. Kooper de heer C. de Bad, alhier, voor 1595 2o. een dito. Kooper de heer P. Wjlleboordse, alhier, voor f 1675. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Een -ernstig verzoek. De zoogenaamde veemarkten zijn op komst. Zoogenaamde zeg ik, ja, want het „vee", dat is maar bijzaak. „Ker mis" vieren, dat is hoofdzaak. Als men de groote markt aanziet, dan slaat men de handen ineen, en moet men zich afvragen of dit nu toch wel mogelijk is en vooral in een tijd waar in wij' nu leven. 'Schier alle volkeren rondom ons verkeeren in bitteren nood. Hongersnood is er of staat voor de deur. Ook in o-ns eigen vader land, ja ook in onze streken neemt de werkloosheid hand over hand toe. „Het gansche schepsel zucht als met opgestoken hoofde is dit niet een woord v.an toepassing op onzen tijd? Zou men dit durven zeggen als men al die Rauwigheden en kinderachtige dingen ziet staan op ons marktplein. Neen, straks worden er weer duizen den guldens weggegooid en wat het ergste van alles nog is de zonde tegen den Heiligen God als water ingedron ken, ook door kinderen van Chris- telijken, zelfs Gereformeerden huize. Mag ik hen langs dezen weg waar schuwen zich ver te houden van deze ij dele dingen? Zou het niet mogelijk zijn, dat de C. J. V., die ons dezen zomer zulke heerlijke avonden heeft bezorgd, ook nu weer -een of meer dergelijke ver gaderingen) gaf? Plet is misschien al wel wat laat, doch vele handen maken licht werk, en waar een wil is, is een weg. En waar het bovenal o-p aankomt, het is in het belang van „de goede zaak", waarop 's Heeren zegen niet zal achterblijven. Met dank voor de plaatsing. X. (Een plaatselijke overheid, die der gelijke najaarskermissen sanctioneert, laadt een groote verantwoordelijkheid op zich. Eigenlijk moesten alle Chris tenen in stad én land, bij wijze van protest, zich hier onthouden, zelfs van den schijn des kwaads. Doch helaas, zij, die op de kermissen niet komen mogen, gebruiken de toondagen om eens flink uit te spatten. De kinderen, somwijlen van de zwaarsten, jjijn dan het lichtst.. Zoo zegt de wereld. En is 't niet vaak zooals zij zegt? Red.) Rotterdam, 20 Nov. '22. Graanmarkt. Tarwe zeer schaarscK ter markt, waardoor vaster gestemd. Ver kocht naar kwaliteit van f 12.50f 13, in leen bijzonder geval iets meer, afwijkende mi-et getoond. Rogge f10f 10.50, Gerst (chevallie) f 11—f 11.25, Haver fll—f12, Kleine groene erwten onveranderd, f 19f 22, ex tra grove kwaliteit daar boven betaald. Bruine boonen bij klein aanbod vrqwe-l on veranderd verkocht. Veemarkt. Aanvoer 2151 schapen ©n lammeren, 834 varkens. P r ij z -e n. Schapen 4045, lammehen 2335 p-er stuk, varkens 48, 50, 52, ex port 47, 50. D-e markt voor runderen was nog- geslo ten en dus werd weed (alleen op de stallen verhandeld. Schapen en lammeren met min der ruimen aanvoer, willigier handel, parij zen iets ho-oger. Varkens, aanvoer behoor lijk, handel redelijk, prijzen vrijwel op dezelfde hoogte. Enkele puikbeste ex. 1 cent boven noteering. Voor Londen bleven de prijzen ook nog hoog. Zaden. Bruin mosterd 4550, geel mosterd 2832, blauw maanzaad 6064, kaï'wijzaad 120126, lijnzaad (blauw) 19 20, lijnzaad (wit) 2528, kanariezaad 1819 gulden. Aardappelen. Br ielsche- tefigenb 1.702, Zeeuwsche e-igönh. 1.501.70, Blauwe 1.701.90, Zeeuwsche Bonte. 2.703, Zeeuwsche blauwe 2.602.80, Poters 1.201.50, Bravo's 2.402-80, Red Star 1.702 gulden. Vlas. 7080 blauw 1.40—1.75, 4000 wit Zeeuwsch 1.251.35, 3600 Holl. geel 1.40—2, 12000 Groniugsch 1.40—2, 450 dr. 1.251.35 gulden. Eieren geen noteering. MIDDELBURG, 18 November. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed Goudreinetten 615; Prineesse Noble 14; Groninger kroon 614; Roode Ribbing 12 14Landsberger Reinet 4-6Grauwzoet 13 20; Keizer Alexander 6; Jac. Lebel 4; Cox Oranje Pipping 5Bismarck 5Cox Pomona 17Peperappel 34Zure Bellefleur 7; Campagnezoet 13; Sametellen 7; Gieser .Wildeman 10—12; Bezy van Schonauwen 4 10; Duchesse Angulême 18; Nouveau Poiteau 8—15; Kleiperen 6—9; Beurré Clairgeau 14 22; Jodenpeer 58; Curé 48; Mispels 11 13; Tomaten 1326; Spruiten 1124; Uien 0.5—3; Witlof 60—65; Spinazie 26—32; Veld sla 30; Koolrapen 2; alles per K.G. Andijvie 0.52.5; Boerekool 14; Savoye kool 0.53.5; Roode kool 0.52.5; Bloem kool 431; alles per stuk. Wortelen 13; Selderie 0.54; Karoten 1.5 3; Prei 26.5; Rapen 0.53; Schorseneer 0.53. Alles per bos. Molsla 91100 per mandje. GOES, 18 November 1922. Veilingsvereen. „Zuid-Beveland". PerenBeurré Diel f 17 Beurré Sterkman f12; Bezy van Schonauwen f12 Alexandrine D-rouillard f6f8; Zepherin Gregoire f5f7; Nouveau Poiteau f6f10; Groene Chaumontel f6f7; Curé f7f8; Jodenperen f 6f 8Winter Louwtjes f 7

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 3