op de Dwarskade een viertal onder drank invloed verkeerende personen, van wie een zoo dronken was, dat de agent meende hem naar het bureau, te moeten overbren gen. Hiertegen verzetten de 3 anderen zich. De agent trok zijn gummistok en deelde daarmede klapipen uit, waarop hij van een der anderen eenige stompen kreeg. De politieman liet daarop den dron ken man los en wierp zich op den man die sloeg. Agent en arrestant kwamen te vallen, een derde persoon wierp zich weer op den agent terwijl de dronken man door den vierden persoon huiswaarts werd gebracht. De agent had zich aan zijn schouder bezeerd en was zijn wapen stok kwijt geraakt, waarop hij voor verdere verdediging zijn sabel trok, waarmede hij nu de beide andere personen van zich wist te houden, die het op een loopen zetten. De agent kwam ten slotte zonder arrestant aan het bureau, maar de 4 per sonen zijn bekend. Toen te half twee een inspecteur de balans passeerde, hoorde hij van daar bedreigingen en vloeken, bij onderzoek bleek, dat de beide personen, die reeds eerder op de Varkensmarkt hadden ge vochten thans weer op ernstige wijze handgemeen waren. Een hunner had geen jas of vest meer aan en was door den anderen met een pook bewerkt. Deze laatste had ook gehavende kleeren en was aan gelaat en hoofd verwond. Hij had eerstgenoemde bij do keel. Een derde stond den strijd aan te moedigen. De in specteur wist door den aanvaller op den arm te slaan dezen te doen loslaten, waarop1 hij de drie personen, die onder drankinvloed verkeerden, gelastte naar het bureau te gaan, waar de aanvaller voor- loopig ter kalmeering in arrest werd ge steld. Ten slotte kwam1 te 2 uur een persoon aan het bureau om bescherming te vragen tegen een ander, die het hem lastig maakte. Hierbij kwam het „Cherchez la. femme" te pas. Benoemd tot directeur van het post kantoor1 alhier, de heer W. A. bal'on Bentinck, thans hoofdcommies der pos terijen en telegrafie. Vlissinrjen. De 23-jarige vrouw M. L. de V. afkomstig uit WachtebekeOverslag in België, die alhier in een hotel vertoef de en Vrijdagavond de onvoorzichtigheid had, van de in volle vaart zijnde tram te springen, waardoor haar heide beenen werden afgereden, is Zaterdagavond in het ziekenhuis overleden. Aan de memorie van antwoord van B. en W. op het afdeelingsverslag van den gemeenteraad, inzake de begrooting voor 1922, ontleenen we nog dat B. en W. niet tot een vermindering van de opcenten op de vermogensbelasting kunnen advisee- ren. De schaal voor de opcenten op de personeele belasting' is nog verleden jaar aanmerkelijk verzacht. Ten aanzien van verlaging van salaris sen en loonen verklaren B. en Wi. zich diligent, maar zij kunnen nu moeilijk zeggen, wanneer zij met afgeronde voor stellen bij den raad zullen komen. Dit hangt niet alleen van plaatselijke omstan digheden af, maar ook van omstandighe den in andere gemeenten. Hetzelfde geldt voor de intrekking van het recht op pre mievrij pensioen. Inzake de classificatie der gemeenten zullen B .en W. bij de regeering stappen doen, teneinde te verkrijgen, dat Vlissin gen niet in een lagere klasse worde geplaatst. Naar aanleiding van de circulaire van Ged. Staten over de salarisregeling voor den gemeenteontvanger, stellen B. en iW'. van Vlissingen voorop', dat voor den huidigen titularis in geen geval de jaar wedde verminderd wordt, en dat volmon dig moet worden toegegeven, dat nu de H.O. door de rijksadministratie wordt ge heven, de werkkring van den ontvanger is ingekrompen, maar aan de andere zijde moet rekening worden gehouden met de verruiming van het gemeentelijk belasting gebied, alsmede met de inning der school gelden voor de bijzondere scholen, waar door do werkzaamheden van den ontvan ger niet onbelangrijk zijn vermeerderd, ter wijl Gefl. Staten vergeten, dat de ont vanger niet alleen ontvanger is, maar dat hij tevens is belast met de uitbetaling van gelden. Het aantal betalingen wordt juist de laatste jaren' steeds grooter. B. en W. achten de voorgestelde regeling hoogst onbillijk, doordat slechts 8 klassen worden voorgesteld met een eindbedrag der gewone inkomsten van f250.000 en daarboven. Terwijl in 1921 de aanvangs jaar wedde voor den ontvanger van Vlis singen werd bepaald op f 3600, zal deze in de toekomst 12500 worden, wat na 15 jaren dienst als ontvanger te Vlissingen f3250 kan worden. Waar Vlissingen noodig heeft een vak kundig ambtenaar, dient deze een behoor lijke bezoldiging te hebben en daaraan kan de voorgestelde salarisregeling aller minst aanspraak maken, o.a. ook vinden B. en W. eer. 3-jaarlijksche verhooging onbillijk. Zij stellen daarom voor Ged. Staten te adviseeren de jaarwedde te hanc.haven op f3600 minimumi met twee jaailijksche verhoogingen van f150 tot f4350 als maximum, dat dan na 10 jaar bereikt wordt. Verder stellen B. en !W. voor hen een crediet van f 1100 toe te staan voor aankoop' van materialen ten behoeve der uit te voeren gewone en buitengewone werken door middel van werkverschaffing. Nog wordt o.a. voorgesteld voor de Handelsherhalingsschool een herfstva- cantie in te stellen en wel op Maandag, Dinsdag en Woensdag van de derde week in October, maar dan de lessen inplaats van op 1 Sept., op 29 Augustus te doen aanvangen. Tenslotte wordt voorgesteld eervol ontslag te verleenen aan den heer J. Holthuijsen als onderwijzer bij het ver volgonderwijs. Goes. Zaterdag vergaderde het bestuur der vereen, tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer op Z. en N.-Beve- land. Besloten werd o.m. in samenwerking met andere zustervereenigingen aan Ged. Staten te verzoeken vooral in den bie- tentijd mede te werken tot betere nako ming der verordening betreffende het schoonmaken der wagenvelgen en zoo noodig bet tot standlcomen van een derge lijke gemeente-verordening te bevorderen. Tevens zal de aandacht der spoor wegautoriteiten gevestigd worden op den ongewenschten toestand aan den spoor wegovergang Goes—Kloetinge, waar een dagelijks rangeerende bietentrein den rei zigers van de richting Kloetinge bemoei lijkt om den trein van 4 u. 42 te halen. Krabfeendljke. Donderdagavond verga derde de raad. De heeren de Kok en La gendijk verschenen pas onder het lezen der notulen. Do heer VVoutersen was met kennisgeving afwezig. Door den voorz. wordt medegedeeld, dat door de Kroon is goedgekeurd de wijziging begrafenis rechten. (Bij elke begrafenis wordt thans als gevolg daarvan van gemeentewege de klok geluid.) Door Ged. Staten is ongegrond verklaard een verzoek van den heer C. Lenshoek, inzake aanslag als forens in de plaatselijke belasting alhier. Daarop komt in behandeling de bekende circulaire van Ged. Staten in verband met salaris van burgemeesters. De voorz. stelt namens de meerderheid van B. en W. voor, niet accoord te gaan met de conccrpt-regeling, omdat deze onbillijkhe den schep t bij eventueele herbenoemingen, omdat gebroken wordt met den goeden regel, dat de jaarwedden van burgemees ters en secretarissen derzelfde .gemeente gelijk zullen zijn, wat neerkomt op een neerhalen van' het prestige van het bur gemeestersambt. Wieth'. Hirdis wil bezui nigen en dan van bovenaf, zooafs hiei gebeurt. Bovendien heeft de voorzitter andere inkomsten. Weth. Vogelaar onder steunt krachtig het betoog van den voor zitter. Ook de heer Haverhoek begrijpt niet, hoe Ged. Staten met dergelijke cir culaire voor den dag durven komen. Bij stemming staken de stemmen. De heer Vogelaar, Haverhoek en Van Gorsel gaan mede mot het voorstel van Bi. en W. Het volgende punt betreft het verhaal van pensioensbijdragen op de ambtenaren. Tot dusver hadden deze nog altijd 4 pet. hij gedragen. Die meerderheid van B. en W. stelt voor, dat in het vervolg 7,5 pet. op gezamenlijk pensioen zal worden verhaald. De heer Haverhoek stemt tegen. Aangenomen dus. Daarop- wordt aangegaan een geldlee- ning van f 2000 voor uitbreiding der gas fabriek. Tot lid van de commissie van toezicht op' het lager onderwijs Wordt herbenoemd de heer J. de Koning. Bij de rondvraag vraagt de heer De Kok waarom B. en W. zich niet steeds houden aan het stelsel om leveranties voor de gemeente bij de ingezetenen te betrekken. De voorz. antwoordt, dat B. en W. dat als regel wel doen, ofschoon zij daarbij niet steeds de overtuiging heb ben, dan altijd het goedkoopst uit te zijn. In de beide betrokken gevallen, aan koop' van naaimachines voor de vakschool en levering van gordijnen aan de O.L.S. kon dat niet. In het eerste geval ging het buiten B. en W. om en in het tweede geval hadden B. en W. voldoende po gingen aangewend, maar konden niet sla gen. Daarna sluiting. Biezelinge. Men deelt ons mede, dat door den deurwaarder uit Goes beslag is gelegd op goederen van twee leden van de Ned. Herv. Kerk alhier, die wei gerden na herhaalde sommatie hun op gelegde belasting voor die kerk te vol doen. In deze week zal tot executie over gegaan worden. In het geheel waren 16 onwilligen, 14 leden voldeden na somma tie het bedrag. De laatste twee echter willen zien of werkelijk wettelijk zal in gegrepen worden: 'sHeer Abtskerke. In de Raadsvergade ring van Zaterdag was afwezig zonder kennisgeving weth. Nieuwenhuize. Tegen afschaffing van eenige vee- of jaarmarkten in Zeeland had de Raad geen bezwaar, terwijl het verslag van den Keu ringsdienst van Waren te Goes over bot 3e kwart. 1922 voor kennisgeving aan genomen werd. Opgemaakt werd het suppl. kohier hondenbelasting met drie aanslagen over het 2e halfjaar 1922. Aan L. Meeuwsen werd 6 mnd. afschrijving, van hondenbelasting verleend wegens het wegdoen van zijn hond. De bekende* cir culaire inzake de jaarwedden der bur gemeesters in Zeeland kwam in behande ling. Het voorstel van B. en W. luidde te antwoorden, dat er geen bezwaar tegen bestaat. Na eenige discussie werd op voor stel van dhr. Van Weele met 4 tegen 2 stemmen aangenomen te antwoorden, dat men de aftrek te hoog vindt en in over weging geeft voor de geheele provincie een aftrek in te stellen van 10 pet., te beginnen met 1923. Inzake dezelfde cir culaire over de gemeente-ontvangers bleek, dat in deze gemeente de jaar wedde van den ontvanger nog vooruit inplaats van achteruit zou gaan en werd op voorstel van den voorzitter besloten te antwoorden, dat men tegen de regeling op dien grond hazwaar heeft, maar men er vóór is de jaarwedde te laten zooals zij nu is. Bij de rondvraag wees dhr. Van Weele op de verhoogde plaatselijke inkomsten belasting volgens de ontvangen aanslagbiljetten, waarop de voorzitter ant woordde, dat dit nu geen zaak van den raad meer is, maar men bij den rijks ontvanger moet wezen. Rilland-Bath. Vrijdag vergaderde de Raad. Tegenwoordig alle leden. De voor zitter opent de vergadering met gebed. Naar aanleiding van de voorgelezen notu len komt dhr. Bruijnzeel terug op den verhuur van grond, welke echter naai de voorzitter meedeelt, in de notulen juist geformuleerd is in den geest, zooals zich dhr. Bruijnzeel dat wenscht. Dhr. Blok wil met betrekking tot deze zaak de be voegdheid van B. en W. verminderen, waarop de voorzitter te kennen geeft, dat dit niet aan de orde is. Dhr. Bruijnzeel acht zich nog beleedigd door den voorzit ter in de vorige vergadering, toen deze zeide niet te weten of dhr. B. zijn mee ning naar Christelijk-Historisch dan wel naar Oud-Gereformeerd standpunt be paalde, wat den voorz. doet opmerken, dat tot zich beleedigd gevoelen geen re den is, daar men in debat personen van zaken moet onderscheiden en bovendien dhr. Br. nimmer een program heeft ont wikkeld, zoodat men bij dhr. Br. steeds verrassingen kan wachten. Overigens is ook deze zaak niet aan de orde, en zegt de voorz. er den heeren reeds meer op te hebben gewezen, dat het enkel gaat om de vaststelling der notulen en het niet aangaat de debatten nog eens te openen over punten die in een vorige vergadering aan de orde waren. De heer Br. heeft volop gelegenheid zich te openbaren bij de algemeene beschouwingen op de be grooting. Dhr. Br. interrumpeert geen program te hebben (doch stond op de C.-H. lijst). In behandeling komen de circulaires van Ged. Staten betreffende de jaarwed den van burgemeesters, secretarissen en ontvangers. De voorz. zegt, dat B. en W. met de regeling voor de ontvangers, die gebaseerd is op den omzet en voor deze gemeente geen wijziging geeft, ac coord gaan. Met de grootste verrassing is echter door het college van de andere circulaires kennis genomen. De conside rans van Ged. Staten is onjuist, daar geen enkel gemeentebestuur heeft voor gesteld om de jaarwedden der burgemees ters alleen te verlagen. De jaarwedden in Zeeland werden eerst laat verhoogd, staan bij vele provinciën ten achter en wer den nog lang niet tot het peil der rijks ambtenaren opgevoerd. En terwijl aan de jaarwedden der laatsten nog niet getornd is, komen Ged. Staten met dit voorstel. B. en W. beschouwen de voorgestelde regeling dan ook eerder als een depre ciatie van het burgemeestersambt, waar voor geen molief is. In de meeste pro vinciën slaan de jaarwedden der burge meesters boven die der secretarissen, in andere zijn ze gelijk en hier zouden ze lager moeien staan. Het molief, minder werkzaamheden dan de secr., gaat niet op, daar de ambten verschillen van aard. De burgem. is regeeringsorgaan, vertegen woordiger der Kroon, in alles verantwoor delijk man. Daarom mag het ambt niet tot bijbaantje verlaagd, maar dient het hooggehouden. B. en W. stellen daarom voor in het ontwerp niet te treden, doch Ged. Slaten te adviseeren tot handhaving der oude regeling. Dhr. Van der Werff acht de voorgestelde regeling onbillijk, vooral in verband met de herbenoeming. Dhr. Butijn acht het een moeilijke zaak, we moeten omlaag. De jaarwedde vair den burgem. acht hij niet te hoog, doch het werk van den ontvanger is met verminderd en diens salaris ware dus eerder te verlagen. Dhr. Bruijnzeel acht de ontvangersregeling, die zich thans naai de financiën richt, billijker dan voorheen. Wethouder Reijnhout meent, dat we zullen moeten verlagen, maar dan over de ge heele linie en aangenomen, dat de jaar wedden op peil zijn, maar niet hier een greep en daar een greep, zooals Ged. Staten willen. Met 5 stemmen voor en 1 tegen wordt de regeling voor de ont vangers aanvaard (vóór de wethouders, Van der Werff, Deurloo en Blok), tegen Butijn, terwijl de raad met 5 stemmen besloot. (Butijn en Deurloo namen aan de stemming geen deel) aan Ged. Staten te berichten, dat hij voor de burgem. de oude regeling wenscht te handhaven. Met algemeene stemmen wordt besloten f2000 te voteeren voor uitbreiding der gasfabriek. Door de Ver. tot stichting en instand houding '©ener School met den Bijbel, aan wio destijds om aanvulling der stukken i met bestek en teekening is verzocht, werd een volledig stel stukken ingediend. De voorz. deelt mede, dat de stukken in orde zijn bevonden en B. en W. in meer derheid voorstellen de gevraagde gelden tot een maximum van f25.000 toe te staan. Hij geeft den leden echter in over weging ernstig rekening te houden met de mogelijkheid dat ruimte in de openbare school zal moeten worden afgestaan. Dhr. Van der Werff meent zich te herinne ren, dat de voorz. indertijd het bouwen eener nieuwe school een ramp voor de gemeente noemde. Spr. is deze meening toegedaan en ziet aanstonds een tweede school verrijzen. Hij is niet tegen de school, maar tegen de kosten die op de gemeente zullen drukken. Dhr. Butijn is er voor, dat de school er komt, doch met de uitvoering moet men voorzichtig zijn. Als de openbare school moet worden ver bouwd, kon het wel zijn, dat de kosten straks nog meer bedragen dan bij nieuw bouw, want deze school is voor splitsing niet geschikt. De voorz. zegt, dat ook B. en W. deze meening zijn toegedaan op paedagogische gronden, daar men anders met de verdeeling der klassen in het nauw komt, doch de Minister zou om bezuini gingsredenen dezen weg kunnen aanwij zen. Wat dhr. Van der Werff zich her innert is niet geheel juist. Tóen destijds twee verzoeken inkwamen van vereeni- gingen, die op denzelfden grondslag ston den, heeft de voorz. gezegd het een ramp voor de gemeente te achten als er twee nieuwe scholen moesten komen en zoo oordeelt hij nog. De voorz. had dan ook alles gedaan om samenwerking te verkrijgen, doch dit stuitte af op de niet- hereidwilligheid van één partij. Dhr. Boot sluit zich bij dhr. Van der Werff aan. Eén school zou nog kunnen, doch de tweede volgt zeker. Bovendien zon iemand onjuist zijn voorgelicht door hem te zeg gen, dat de bouw geen kosten met zich brengt. Weth. Reijnhout brengt in her innering, hoe het dagelijksch bestuur, maar vooral de burgemeester, zich veel moeite heeft gegeven om samenwerking te brengen in de schoolactie, wat niet ge lukt is. We hebben nu den toestand te aanvaarden. Het Christelijk onderwijs is een ,zaak van het recht, daar ieder het recht heeft zijn kinderen naar zijn over tuiging te doen opvoeden en de ouders voorts hun doopbelofte dienen na te ko men. Wat zij voor hun kinderen wenschen, vinden zij op de openbare school niet. Dit acht dhr. Van der Werff taak van den dominee. Een woordenwisseling ont spint zich tusschen de heeren Van der Werff en Reijnhout, daar de eerste den laatste beticht als zou hij kleineerend hebben gesproken over het personeel der openbare school. Dit ontkent dhr. R., die beweert, dat wat Christenouders zoeken niet te vinden is op de openbare school, omdat de onderwijzers het niet mogen leeren. De voorz. sluit zich aan hij het betoog van wethouder Reijnhout, die voor de rechten van het Christelijk onderwijs opkwam, 't Was echter niet noodig ge weest, hier een onderwijsdebat te voeren, daar door de Lageronderwijswet 1920 de financieele gelijkstelling er is met mede werking van Mie partijen uitgezonderd de fractie der communisten. Wie thans den strijd weer overbrengt naar den gemeente raad en het streven naar Christelijk on derwijs tegenwerkt, verloochent zijn partij en plaatst zich naast de communisten. Daarenboven j geeft hij blijk van groote bekrompenheid door terug te grijpen naar een partijoverheersching en dwangregiem van eenige tientallen jaren terug. De voorz. haalt aan een woord van Groen van Prinsterer, eens in de Tweede Ka mer gesproken toen hij het had over de vrijheid, waarop het Nederlandsche volk recht heeft: „Daar alleen is vrijheid van onderwijs, waar het volk zelf in de keus van een school, die met volksgeloof en volksgeweten overeenstemt, vrij is. Zoo dan gij de openbare school aan het volk oplegt, dan is de waarborg der vrij heid voor allen in de inrichting van d i e school. Dan is er volksverdrukking, zoo lang die school niet homogeen is met het geloof en de behoefte van het volk." De gemeentebesturen dienen loyaal de wet uit te voeren en gelijkelijk zorg te dragen voor openbaar en bijzonder on derwijs. Het is niet de vraag of men persoonlijk voor of tegen Chr. onderwijs is, maar of de stukken in orde zijn. Wie op andere gronden tegenstemt toont de wet niet te kennen. Nadat weth. Boot nog heeft opgemerkt, dat men de kos ten niet heeft voorzien en er te dien opzichte kentering kooit, wordt het voor stel van B. en W. in stemming gebracht en aangenomen met 4 tegen 3 stemmen (voor Butijn, Deurloo, Blok en Reijnhout, tegen Van der Werff, Bruijnzeel en Boot). Ten slotte gaat de vergadering over in besloten zitting ter behandeling van enkele reclames schoolgeld en honden belasting. Na beëindiging der besloten zitting dankgebed en sluiting. Ni sse. Door den gemeente-ontvanger dhr. Johs. Kloosterman is als zoodanig ontslag aangevraagd tegen 1 Jan. a.s. Sehore. Vrijdagavond verg-adetCde de raad dezer gemeente. Afwezig dhr Rijn. Bericht wordt, dat slechts 3 kinderen zijn opgege ven voor vervolgonderwijs, die in aan merking komen voor rijkssubsidie, dus zal dezen winter geien veirvolg-onderwijs ge geven worden. Dhr Zoeteweij1 deelde in een schrijven mede; dat hij' tot zijn leted- ivezien zijn kinderen niet aan 't vervolg onderwijs kon doen deelnemen wegens het hooge schoolgeld. De keuringsdienst zal voor deze ge meente dit jaar kosten f76.73V2 en voor eerste inrichting fll2.19V2- Voor 'tjaah 1923 werd f302.35 geraamd. D'hr Ver hangen bespreekt deze zaak uitvoerig1. Spr toont aan, dat het keurloon veel te hoog gesteld is. Het uitganspunt moet zijn, dat de kosten zoo ongeveer gedekt worden, doch niet de helft overblijft zooals thans. De voorzitter stelt voor de Zaak te laten zoo ze thans is en mettertijd zoo noodig maatregelen te nemen. Alzoo besloten.. Thans kómt aan de orde het inrichten van een slachtplaats. B. en W. hebben 3 plannen ernstig onderzocht. Te knopen de schuur v. d. Repe. Dit komt op ruim f2700. B. en W. stellen voor daarop niet in te gaan. Aboo besloten. 2e. Het bouwen van een slachtplaats, zóó groot, dat deze ook kan gebruikt worden als vergader lokaal Dit ontwerp zal ongeveer f 1700 kosten. Eien slachtplaats zonder vergader- locaal ongeveer f800. B. en W, meenen, dat dei bouwkosten in de toekomst nog wel veel lagör zullen worden en stellen daarom voor, vooxloopig niet te bouwen, doch het 3e plan te aan vaarden, n.l. het steenen schuurtje van W. Karelse te huren voor f70 pea" jaar na vooraf dit voor dit doel geschikt te maken, wat ruim f51 zal kosten. Dhr (Verhaagen ontraadt zeer sterk het laatste plan, dat is gewoon jgeld verspillen want in de toekomst moet men nu toch bouwen Spr stelt voor het plan van f800 uit te voeren. Dan hebben wij een slachtplaats in eigendom1. Het kost veel minder dan f 70 per jaar plus f 51 voor het in orde te doen brengen. Dit jaar houden we zeker f 1400 over wat weer renteloos blijft lig gen. Spr. zegt, niemand zal f70 uitgeven als hij het voor f40 (gerekend tegen een rente van 5 pet) kan, krijgen. De voor zitter zegt: U moet 6 pet rekenen. Dhr Karelse: Het is het voordeelig-te dat wij niet houwen. Dhr Verhanden: Te gen 6 pet jis het nog veel goedkooper en wat dhr Karelse opmerkt is misschien om dat de 70 gulden voor zijn zoon is. Dhr Karelse zegt: Mijn zoon geeft er niets om of je het gebruikt of niet. De voorzitter hoopt, dat dhr Verhaagen zich niet vergist met het groote batig saldo van dit jaar. Spr meent, dat het nog wel grooter zal zijn, doch dit knnnen wij bewaren en dan de belasting vermin deren. Het voorstel huren van Karelse wordt aangenomen met 4 stemmen voor (Verhaagen tegen en Karelse buiten stem ming). De begrooting 1922 wordt gewijzigd met 5 ^temmen voor (dhr' Verhaagen stemt tegen met 't oog op 'den post huur schuur tje Karelse). Thans komt aan de orde de bekende cir culaire over de salarissen van burgemees ters en ontvangers. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. zich niet kunnen ver- ecnigen met een dergelijke wijze van sala- ris-verminderiftg. Spr Meent, dat er met bezuiniging van bovenaf begonnen moet worden. Dhr Verhaagen is een andere meening toegedaan. Volgens hem zijn de salarissen van de bedoelde titularissen on gemotiveerd hoog opgevoerd in deke ge meente. Sedert 1914 met 425 pet. Thans vragen Ged. Staten om advies ze te ver minderen. Spr meent, dat wij dit gerust aan Ged. Staten kunnen overlaten en stelt daarom voor de circulaire voor kennisge ving aan te nemen. Het voorste 1-Verhaagcn wordt aangeno men met algemeen© stemmen. De voorzitter stelt voor om Ged. Staten te verzoeken voor den ontvanger A. Ste- vense geen uitzondering te maken en zijn salaris te bepalen op f500f750. Daar- lnede gaat Stevens© niet achteruit, doch is een vergissing opgeruimd. D'hr Verhaa gten stelt voor ook deze circulaire voor kennisgeving aan te nemen; dit wordt verworpen en het voorstel B. en W. aan genomen. Kruiningen. Vrijdagavond j.l. werd een Raadsvergadering gehouden, waarin dhr Prancoys afwezig was. De voorzitter deel de mede, dat de gewijzigde begrooting over 1922 is goedgekeurd, dat eveneens is goedgekeurd het besluit van den Raad, de huurcommissie met ingang van 1 Nov. 1922 op te heffen en dat is verworpen het beroep van Karre c.s., betreffende het toestaan van gelden voor aan te brengen verbeteringen aan de R.K. school 1© Hans- weert. Vervolgens stelde de R,aad de pen sioengrondslagen vast der gemeente-amb tenaren op 1 Nov. 1922, voor zoover dat reeds vroeger is gebeurd. Daarna werd in behandeling genomen de omtwerp-verordening op het verbaal der pensioen-premies der gem.-ambtenaren. Dhr A .Dek, die in de vorige raadsver gadering uit het oogpunt van-bezuiniging had voorgesteld bedoelde verordening vast te stellen, wilde vooralsnoig deze zaak laten rusten tot de aanbieding van de nieuwe begrooting 1924. Dhr S. de Vis ser stelde voor, te beginnen inet verhaal op de premie bij oen inkomen van f1500 inplaats van f 1250, zooals in do concept verordening stond. Dhr Kole was even als de voorz. van meening, dat do pensi oenen-premie vrij moet worden toegekend. Toen trok de voorzitter zijn vroeger ge daan voorstel in, waarna voorgoed de be handeling van de baan was. Ingekomen was een circulaire van Gel. Slaten, waarin een nieuwe regeling wordt getroffen van de jaarwedden voor Burge meesters, Secretarissen en Gemeente-ont vangers. Hoewel voor de gemeente Krui ningen geen verandering wordt gebracht in die jaarwedden, zal toch aan Geel. Sta ten gewezen worden op de onbillijkheid die bestaat bij dc herbenoeming van in dienst zijnde functionarissen en cle) onrecht vaardige onbillijke bepaling, bij het toe kennen-van de jaarwedde aan gemeente ontvangers. De Raad stelt nu de begrootingön vast van 3 maanden in 1922 en het ;aar 1923 volgens de aanbieding door den Keurings veearts hoofd van dienst. Voor 1922 en 1923 respectievelijk op een bedrag va" f1330 en f5320. De rekening van kosten der inrichting van den keurings dienst wordt vervolgens met algömeene stemmen goedgekeurd. Een bespreking wordt nu gehouden over de in te richten lokaliteit voor noodslach- tingen, arrestanten-lokaal en beirgpl&ats Voor gcmeentematerialen. De raai ver leent oen c.rediet voor het ontwerpen van bestek en teekening. De sinds 1887 bestaande veemarkten in April en November, waarvan in de laatste jaren totaal geen gebruik werd gemaakt worden door den raad met algemeene Sl^™ men opgeheven. Tevens wordt aan dhr Van der Vliet eervol ontslag gegeven ,als keurmeester der gemeente Kruinmgen. waartoe hij' in 1895 was benoemd en is hij' met 1 November 1922 benoemd tot keurmeester van vee en vlcesch. Over eenkomstig diens verzoëk wordt aan dhr J. Visser eervol ontslag verleend^ als on derwijzer bij het vervolg-onderwije. lerseke. Vrijdag vergaderde de Gemeen teraad voltallig. Een drietal gemeente besturen wenscht de jaarlijkscbe vee markt af te schaffen. Geen bezwaar. Een schrijven is ingekomen van 't Visschenj- besluur (jhr Fokker) om den Raad te wijzen op het wenschelijke om in 't ver volg geen woningen, gelegen binnen do dijken van oesterputten, meer te doen bewonen. Waarom de wensch wordt uit gesproken dat de politieverordening dit m 't vervolg verbiedt. Dit slaat op de wo ning van den lieer C. B. de Bliek, gelegen aan den oesterput dijk nr. 17, bewoon geweest door Ant. Zoeteweij. B. en V

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2