mm ZDiUVTASLETTEN Xerfciienws. Laatste Berichten. Meubilaire en Quishoodelijk dverteeri in dit tegen Zenuwkoorts, Zenuw in de tanden, zware Zenuwhoofdpijn. tegen Examenvrees, Slapeloosheid, Gejaagdheid. H.V. v.h. SCHULTE k Co., Openbare Yerkoopingen en Ver paebtingen. openbaar t© ver op Zaterdag 18 Novenj met Tuint; 1.00.60 H.A. of 169 Roeden W< per poeder 3 cent, Per doos a 25 stuks f 1.70. per koker 60 cent, Verkrijgbaar voor engrssi MIDDELBURG. hem gekozen hebben, zijn betrekking zal kannen waarnemen. De discussies over de burgemeestiers- sala['issen worden hervat. Dhr Nieuwenhuizen zegt, dat Ged. Sta ten blijkbaar den tijd van bezuinigen ge komen achten. De voorz. merkt op de salarissen van burgem. en secretarissen zijn 't laatst verhoogd en worden nu 'teerst verlaagd. Dhr. Meulenberg wil niet, gelijk de voorz. daareven zei, een knauw toebren gen aan de tractementen van burge meesters, anders zouden Gedep. Staten de eerst door den voorz. beschuldigden zijn. De voorz. zegt, in 't algemeen gesproken en niet Ellewoutsdijk speciaal bedoeld ie hebben. Er was een algemeen streven om bedoelde tractementen laag te hou den. Dhr Meulenberg zegt verder, dat twee jaar geleden bier het salaris van burge meester en secretaris elk mot f200 is verhoogd, overeenkomstig het advies van Gedep. Staten. We moeten nu echter allen gelooven aan versobering en inkrimping. Spr. vraagt, of aan de bestaande salaris- Brm getornd wordt? De voorz. zegt, dat alleen bij benoeming of herbenoeming de wijziging intreedt. De voorz. stelt voor aan Ged. Staten te berichten, dat deze regeling wordt goedgevonden. Aldus besloten. Een tweede circulaire van Gedep. Sta ten betreft de gemeente-ontvangers, wier werkzaamheden aanmerkelijk zijn vermin derd en voor wie eveneens een nieuwe regeling wordt voorgesteld, naar de schaal van de ontvangsten der gemeenten. De voorz. meent, dat aan de betrekking van gemeente-ontvanger heel weinig werk is verbonden. Spr. kan het werk als gem.- ontv. van Driewegen wel in een uur p. Week af, behalve de zitdagen. De be trekking zou eigenlijk niet langer afzon derlijk behoeven te bestaan. Spr-. herinnert er aan, dat het sala ris van den gemeente-ontvanger alhier bij de laatste verhooging van f 325 op 1600 is gebracht. Dhr Meulenberg stelt voor aan Ged. Staten nadere inlichtin gen omtrent deze circulaire te vragen. De schaal van inkomens, volgens welke het salaris wordt berekend, is wel gelijk aan de vorige, maar er wordt nu veel meer afgetrokken (o.a. opcenten rijksin- komstenbelastnig, gemeentelijke ink. be lasting, enz.) De raad wil gaarne welen, wat precies zal worden afgetrokken. Verder beeft de voorz. bezwaar gemaakt tegen de aanschaffing van zes jassen voor den keuringsveearts. Hiervan is nu voorloopig afgezien. In behandeling komt nu een adres van J. C. Krijger te Goes, om steun en mede werking bij diens voornemen om een autodienst in te richten, zoo noodig 2 ©p 3 maal per dag als volgtEllewoutsdijk, öudelande, Baarland, Hoedekenskerke, 'b Gravenpolder, Goes, en terug. De voorz. zegt, dat dit adres in ver band staat met de spoorwegplannen. Van de zijde der voorstanders dezer laatste plannen circuleert nu een adres tegen de plannen van Krijger, en bevattende een verzoek aan de Spoorwegmaatschappij! om voort te gaan met den aanleg van den spoorweg, 'tls nu de vraag: hoe denkt men in Ellewoutsdijk over deze kwestie? Dhr Meulenberg vraagt, of B. en W. ook een voorstel hieromtrent hebben. Do voorz. zegt, dat B. en W. geneigd zijn het plan van Krijger in beginsel te steunen. Zij spreken hierin als ver tegenwoordigers der gemeente in haar geheel en rii'et in 't bijzonder namens den landbouw. B. en \V. voelen er dan ook niet veel voor, omi 'het spoorweg-adres te teekenen. Dhr Nieuwenhuizen zegt, men kan ge makkelijk steunen, want subsidie wordt niet gevraagd. De voorz. meent, dat een verzoek om subsidie wel volgen zal en meent, dat men niet jneer zoo warm ge stemd is voor den spoorweg. Men heeft van hoogerhand lange jaren geslabbakt, terwijl de subsidies sterk moesten worden verhoogd, zoodat ze voor de waterschap pen in de toekomst schier onbetaalbaar worden, zóó erg zelfs, dat volgend jaar de polderlasten hier met f10 per H.A. bullen worden verhoogd. Spr. zegt, dat niet uit antipathie tegen den spoorweg, maar tegen de wijze waarop de zaak wordt uitgevoerd. De spoorweg had er al lang kunnen zijn. Dhr Meulenberg acht dit antwoord van B. en W. verblijdend. Spr. acht het in 't lang der gemeente, op 't verzoek van Krij ger in te gaan. In de pers-polemiek over den spoorweg is 't zakelijke en financieele wel eens uit 't oog verloren. Spr. wil niet de spoorplannen voor 'toogenblik geheel verwerpen men werpt ,geen oude schoe nen weg, voor men nieuwe heeft maar spr. wil grijpen, wat 't dichtst bij d« hand ligt. De wagen, die op dit tra ject moet loopen, is al besteld dooi den heer Krijger en waarschijnlijk gaat do dienst 1 Dec. in. Spr. is den heeren van 't spoor dankbaar voor de pogingen, om ons uit ons isolement te verlos sen, maar als de auto-dienst er komt, is deze verlossing er reeds. Dhr Krijger wil volgens spr. in totaal drie lijnen in W. Zuid-Beveland exploi- teeren, zoodat de spoorweg hoogstwaar schijnlijk het personenvervoer zal moeten missen en de spoorweg-exploitatie al heel nadeelig zou worden. De strooming in on zen tijd gaat nu eenmaal in de richting van auto-verkeer, zelfs in de groote ste den. Spr. vraagt daarom den heeren autorileiten eenigszins met deze dingen op de hoogte te stellen, opdat men wete, hoe ook Ellewoutsdijk, de meest afgele gen plaats er over denkt. Men werkt op 't oogenblik van de zijde der spoorweg-mij. met koortsachtigen haast, om misschien de auto-verbinding nog den kop' in te drukken. De onteigening moet vóór 1 Jan. haar beslag krijgen, opdat de taxatie niet ongeldig zij. Daarom zon spr. gaarne den autoriteiten verzoeken voor 't oogen blik de verdere afwikkeling der spoorweg plannen te stoppen, opdat een nader on derzoek kan plaats hebben. De voorz. is voorstander van geheel opzij zetten der spoorwegplannen. Bij een geheel nieuwen opzet zullen de kosten zeker veel minder bedragen. Met genoe gen wil spr. bedoeld verzoek aan de autoriteiten overbrengen. Dhr Meulenberg gaat niet zoo ver als de voorzitter. Spr. wil alleen de plannen tijdelijk stopzetten, b.v. voor een jaar en niet geheel omver werpen. Als de men- schen eens een jaar den autodienst ken nen, zullen ze den spoorweg wel vergeten zijn. De spoorwegheeren dwepen met het goederenvervoer, maar spr. ziet hierin voor deze streek nog niet zooveel toe komst De scheepvaart zal hier altijd een geduchten concurrent voor den trein blij ven. De voorz. wijst er nog op, dat de kans bestaat, dat zelfs nog 40 pet. gelegd moet worden op de toch reeds hooge subsidie. In den geest van het voorstel-Meulen- berg wordt besloten. De voorz. hoopt op succes. Den heer Krijger wordt met alg. stemmen steun en medewerking toege zegd. Vastgesteld wordt een tarief voor her keuring van vleesch, bedragende f 15. Voor het schoonhouden van het voor malige telefoonkantoor wordt voor 1922 f 25 beschikbaar gesteld. Het Dep. tot Nut van 't Algemeen verzoekt tijdelijk de beschikking over een schoollokaal voor 't houden van lezingen, aangezien de zol der van het vereenigingsgebouw te zwak is gebleken. Toegestaan. Ook aan 't Groe ne Kruis. De voorz. licht nog toe, dat de haven meester geen f25 fooi heeft gehad alleen voor 't gebruik van 't havengebouwtje, maar voor allerlei werkzaamheden. De torenbei is in orde gebracht en luidt nu gemakkelijk. De voorz. betreurt het, dat deze kwestie aanleiding heeft gege ven om aan den 87-jarigen wethouder schandelijke prentbriefkaarten te zenden. De raad keurt dit unaniem af. Dhr. Meu lenberg zegt, naar aanleiding van een persverslag der kolenvereeniging. dat een geheel scheve voorstelling van de beken de f 249 is gegeven. Spr. blijft beweren, dat de schuld bij don secretaris der ver- eeniging ligt. De voorz. is 't hiermede eens. Het kolenfonds heeft niet anders te 'doen dan de f249 aan do gemeente te betalen. De bewijzen slaan onomstootelijk vast. Met de f 249 der gemeente is een nota der vereeniging betaald. Dhr. Meulenberg wil nog even terug komen op het gezegde in 't begin dei- vergadering. Spr .hoopt, dat de voorz. het niet zoo kwaad heeft bedoeld. De voorz. "hoopt samen in vriendschap en welwillendheid de belangen der gemeente te behartigen. Dhr Meulenberg ontkent stellig de bedoeling te hebben gehad den voorzitter onaangenaam te zijn. Do voorz. betreurt zijn heftigheid van daareven, waarmode deze zaak is afgehandeld en de vergadering wordt gesloten. Tot correspondent van de Boazbank is te Scherpenisse benoemd dhr I. M. v. d. Week, Schoolstraat 11 en te Koudekerks dhr F. de Rijke, A 10. Spreekbeurten dnJaquemaf Een advertentie in dit num'mer geeft een Volledig© opgave van de spreekbeurten, die de bekende leider der Inwendige Zen ding te Weenen, dr Jaquemax, op Zuid en Noord-Beveland hoopt te vervullen. Een woord van aanbeveling om deze samen komsten bij te wonen achten wij geheel overbodig. Velen zullen- uit belangstelling hf bewogen door deelneming met het lij dende Oost-enrijksche volk, zeker gaan luis teren. Dn Jaquemar is een vurig rredenaaa? Hijl spreekt in het Duitsch, maar overal is voor een vertaler gezorgd. Wij vertrou wen, dat morgen in de betrokken gemeen ten van den kansel nog een kleine her innering aan de spreekbeurt zal volgen en dat dan mede het juiste aanvangsuur zal worden bekend gemaakt. Goes. Voor het dezer dagen gehouden examen voor het Individueel Geoefend Man (vooroefeningen) slaagden de heeren: C. J. Pouwer, A. Constandse, J. F. de Koene en D. C. Fokker, allen vrijwilligers van de af deeling Goes van den Kader landstorm Dit bewijs van voorgeoefendheid geeft Irecht op een verkorting der diensttijd van 4 maanden. Phonograaf-concert. Een advertentie in dit nr. kondigt aan een phonograaf-concert op Dinsdag en Woensdag in het Schuttershof te ge ven. Allicht zijn er lezers, die zich bij het lezen der annonce nu reeds stellig voornemen, daar niet heen te gaan. Immers, wat is nu een concert van 5 het muziek-instrument, da,t Velen reeds meer dan hun lief was, hebben hoo- ren schetteren en krijschen? En tocih voorspellen wij allen, die Dinsdag of Woensdag naar 't Schuttershof gaan, een genotvollen middag of avond. Wij kunnen dit zeggen, omdat wij reeds vooraf in de gelegenheid gesteld zijn, do Edison-phonograaf te hooren. Maardit is dan ook, zoowel in afwerking, prijs en geluid iets geheel anders dan wat wij in den regel onder teen gramafoon verstaan, 't Is een in strument, waaraan de traditioneele hoorn ontbreekt en dat, zoowel in staand- als kast model een sieraad voor do huiskamer, ja zelfs voor de salon is. 't Is een van de laatste uitvindin gen van den bekenden Amerikaan Edi son, en dat zegt genoeg. Wie heeft niet van dezen man ge hoord, die ons verrijkt heeft met din gen, waarvan vroegere geslachten droomden als van vreemde, onbereik bare wonderen. Hij was het, die de telefoon maakte tot het onmisbare hulpmiddel voor het economisch en dagelijksch leven, die het bioscoop wezen tot zijn tegenwoordige hoogte opvoerde, en die ook - in 1877 de phonograaf uitvond. Dit laatste was zeker een uitvinding, die de wereld kwam verbazen. De bladen "wijdden er kolommen aan en het resultaat was verrassend. Natuurlijk waren de eerste machines zeer primitief en er waren vele jaren noodig om de gewenschte verbeteringen aan te brengen. Vooral van 1914 tot 1917 werkte Edison met zijn helpers aan deze verbeteringen (dit werk kostte maar eventjes drie millioen dollar!) en eindelijk, in 1917, kon hij verklaren: „ik heb het gevon den!" Wat gevonden? Dat de hinderlijke bijgeluiden verdwenen waren, dat de menschelijke zangstem, de feere piano- en weeke viool-muziek volkomen naar het origineel worden weergegeven. De oorlog hield de exploitatie van deze nieuwe uitvinding nog eenigen tijd te gen, maar nu wordt zij ook in ons land gedemonstreerd. Men behoeft slechts te gaan luisteren, om zich van de waarheid te gaan overtuigen. Geheel zuiver wordt het geluid weer gegeven, zelfs met de allerfijnste nu ance en wij zijn er zeker van, dat zij, die de phóno'graaf vroeger wel ver- wenscht hebben, nu een en al bewon dering zijn. Verschillende nummers, solo- en koorgezang, piano- en viool muziek, zelf 'n Amerikaanschen kerk dienst hoorden wij, maar alles kwam- even goed tot zijn recht. De belangrijkste verbeteringen aan de machine zijn deze: de platen zijn onbreekbaar en ongevoelig voor kras sen, de naald is vervangen door een diamantenpunt en de speelduur der nummers is veel langer. Wij raden dus ieder, die kan, aan, om Dinsdag of Woensdag de gratis- concerten in het Schuttershof te gaan bijwonen. Den heer Boone, die als agent optreedt, wensohen wij een ruim debiet! Gerei, Kei-ken. Viertal te Amsterdam: II. Brouwer te Heem stede, S. G. de Graat te Rijswijk, dr W|. G. Harrcnstcin te Medan en J. Waterink te Zutphen. Beroepen te ScherpenzeelJ. Lugtigheid te Uithuizermeeden; te Woudsend: J. J. Dijk, cand. te Bussum; te Westerbork: A. J. Noordewier, cand, te Meppol. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Ilillegom: P. de Groot te Rotter dam; te Schiedam: G. Wisse te Arnhem (verb, bericht). paar na afloop der plechtigheid zich naai den photograaf wil begeven om daar hun beeld te laten maken, is hiertegen geen het minste bezwaar. Maar in hel kerkgebouw, waar de huwelijksplechtigheid plaats vindt, behoort de photograaf niet thuis. Vindt deze nieuwig heid eenmaal ingang, dan komt een photograaf van een beroemd kanselredenaar een photo- grafie maken onder de preek; een film gezelschap laat zijn gesticulaties op een film opnemen, en een phonografisch apparaat vangt het gesproken woord op. Zelfs bü de hieilige plechtigheid van den Doop zullen de ouders een photograaf laten komen om den doop van hun kind te „vereeuwigen", zooals men dat noemt en tot ihiet Avondmaal toe zal voor zulk een onbescheidenheid niet veilig zijn. In Amerika moge men zulke dingen aardig vinden, maar ons volk heeft gelukkig nog een te fijn ontwikkeld geestelijk gevoel om zulke dingen niet „af te keuren". „De Heraut" deed wèl met op dit in sluipsel in de Geref. Kerkien de aandacht tc vestigen. Het is ons bekend, dat 't ook in de Herv. Kerk niet vreemd is. In do Herv. Kerk te X zagen wij een doopsbediening door een photograaf opnemen. Nor. 6 Kapell», wisschnn, hakhout, t. Dissel. 7 Goes, loop varkens, Nieuwenbujjse. 8 Souburg, huis, v. d. Harsf. 8 Oost-Souburg, meubilair, Rosier en. Vervaat. 8 Ierseke, hoogaarts, Nieuwenhuijse. 9 Middelburg, huizen, druivekast, tuin, Blaupot ten. Cate. 9 Orezande, beestiaal, Nieuwenhuijse- 10 Ierseke, huis, Schram. 11 Westkapelle, voormalige marechaus- séekazerne, Blaupot ten Gate. 13 Ellewoutsdijk, hoornen, v. Dissel, 13 's-Gravenpolder, woon- en winkelhuis, Neervoort. Spoorwegpersoneel. Gisteren vergaderden te Utrecht de ge combineerde Hoofdbesturen der spoorweg arbeiders-organisaties. Het tot nu toe do<r onderhandelen verkregen resultaat werd niet aanvaard, zoodat een nieuw onderhoud met den Minister van Waterstaat zal wor den aangevraagd. In de vergaderingen der spoorwegorganisaties van 5, 6 en 8 Nov. zal dan een beslissing worden genomen. Tot onderwijzer aan de O. Li. school te Dordrecht is benoemd dhr. C. M. Weststrate, onderwijzer te Wil- helminadorp. Gedeputeerde Staten van Zee land vernietigden het raadsbesluit der gemeente Koudekerke, waarbij aan de nieuw op te richten Hervormde school een gedeelte der openbare school was toegewezen. (M. C.) Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries, nm. ds Steinz (Bed. H. Doop), av. ds Homburg. Ierseke, vm'. leeskerk, nm. ds Diederiks.- Kruiningen, vm. ds Diederiks, nm. geen dienst. Geref. Kerken. Ierseke, vm. en nm. leeskerk. Grypskerke, vm. en nm. ds B. Meijer van Ierseke. De photograaf in het midden der gemeente. Dezer dagen werd in de Geref. Kerk te R. een huwelijk ingezegend, en werd de plechtigheid even onderbroken, teneinde den photograaf gelegenheid te geven het bruidspaar te kieken. Terecht wordt dat door dr II. H. IC. in „De Heraut" afgekeurd. Hij schrijft: „De photografie is, evenals elke kunst, een gave Gods en er is geen enkele reden, waarom men zich niet zou mogen laten photografeeren. Indien zulk een bruids Goes. Hedenmorgen werd door B. en W. aanbesteed het bouwen van een ge bouwtje voor noodslachtingen aan de L. P. v. d. Spiegelstraat. Inschrijvers de heeren: A. Korstanje en C. Dronkers f5555, T. J. v. Doorn Lz. te Krabbendijke f 6175, W. van der Linde te Kattendijke f5814, Joh. Janse te Nisse f5475, P. v. Wuijckhuijsen f6586, fa. J. M. J. Schrijver en Zonen f 6035, M. F. Goedemondt te "Hansweert f 6210, P. J. F. Chamtileau f5690, A. Drijgers, 's H. Abtskerke f 6300, H. v. Leerdam Pz. te N. en St. Joosland f6175, Gebr. v. Gorp f 6320, Jac. de Jonge, Bieze- linge f5185, en A. de Bruine en fa. v. d. Weert f6149. Zij, achter wier naam geen woonplaats is vermeld, wonen te Goes. MIDDELBURG. Gisteren had in het Militair Tehuis de welkomst-samenkomst plaats van de te Middelburg in garnizoen gekomen soldaten. Van de 160 recruten waren 55 aanwezig. De legerpredikant ds Ruysch van Dugteren had de leiding en sprak zijn jongens hartelijk toe en gaf hun nuttige wenken voor hun dienst tijd. Ook de voorzitter van Burger Pro Rege sprak een hartelijk welkom en uitte zijn blijdschap, dat het vloeken in de kazerne strafbaar is gesteld. Het strijkje van den heer Calatz liet zich een en an dermaal hooren en oogstte veel dank. Ook ontbraken de voordrachten niet. Ongelukken. In een onbewaakt oogenblik viel bij afwezigheid der ouders het kindje van B. te Ambt Ommen voor over van een stoel in het vuur. Bij thuis komst vonden -de familieleden een verkoold lijkje. Woensdagmiddag is een ernstig ongeluk voorgevallen in het jachtveld bij Staphorst. Toen de buit bezichtigd werd, heeft een der aanwezigen de onvoorzich tigheid gehad om in plaats de haanpal van hei geweer over te leggen, den trekker over te halen, waardoor de jager K. te Zuidwolde (Dr.) in het been werd getrof fen. De ongelukkige werd naar het zie- (kenhuis te Hoogeveen vervoerd en is daar Donderdag overleden. Hij laat een vrouw en 2 kinderen achter. De lGf-jarige J. C., die bij Ochten op de eendenjacht was, is in de boot over het geweer ge struikeld, miet het gevolg, dat het geweer afging, en het volle schot den jongeq ifl jl en voet trof. De voet zal afgezet jaoeten worden. Te Amsterdam kwam '©oor3 at de voorwielen slipten, een auto op het trottoir terecht en botste tegen den mum-. Een 9-jarig© knaap geraakte onder (de auto. Het kind verd opgenomen en naar het gasthuis vervoerd, waar het bij aankomst bleek overleden te zijn. De wapenen der barbaren. Te Hengelo hebben de marechaussees proc©s-verbaal opgemaakt tegen 14 sta kers van de Eerste Nederlandsche Kant- fabriek wegens hinderlijk volgen van werk willigen. Een paar dagen geleden is tegen een staker proces-verbaal opgemaakt, we gens mishandeling van een werkwillige. De ramp met „de Co melis". Een 2e machinist schrijft in „de Voort- stuiver" Het is allerminst mijn bedoeling be schuldigingen te uiten, te meer, nu de gezagvoerder op zoo tragische wijze zelf om het leven kwam en zich dus nimmer kan verdedigen. Maar bij mijn verblijf aan boord van s.s. „Cornelis", pl. m. 6 maan den, werden nimmer oefeningen gehouden met de reddingsbooten. En dat met een bemanning, waarvan algemeen bekend stond, dat zij op gebied van zeemanschap nog heel wat te leeren had. Liggende in de brandende zon aan de Afrikaansehe kust, werd op andere sche pen dagelijks de dekwaschleiding even op de booten gericht. Bij ons werd dit na gelaten. De wijze waarop de bemanning werd samengesteld, liet ook veel te wensche» over. Op voldoende geoefendheid van personeel aan dek en machinekamer werd bij aanneming weinig gelet. Dit ligt meer aan de Reederij dan aan den gezagvoer der. Deze moest maar monsteren wat hem gestuurd werd door de reederij uit Ter- neuzen. Deze mistoestand zal nog wel beslaan op de nog varende schepen vaa Lensen. „Dagens Nyheter" van 28 October j.l schrijft het volgende: Onder buitengewone deelneming vond Vrijdag op het Kerkhof te Oregrund de ler aarde bestelling plaats van de omgekome nen bij de ramp van het s.s. „Cornelis", Een groote stoet, waaronder de beman ningen van een twintigtal schepen, die ii do haven lagen, volgde de zes kisten graf waarts, waar de ter aarde bestelling geleid werd door Dominee Sahlberg, uit Ore- grtmd, die een treffende rede hield. Onder het zingen van een psalm door het plaatselijk koor werden de kisten in de groeve neergelaten. Zij gingen schuil onder een masse kran sen gezonden door de reederij, de Neder landsche Legatie te Stockholm, door de plaatselijke Autoriteiten van Oregrund, door verschillende plaatselijke vereenigin- gen van Gezagvoerders, Stuurlieden en Machinisten, te Oregrund, en door ver schillende particulieren uit het stadje. De consul-generaal der Nederlanden te Stockholm, dc heer Inimin'k, die bij de ter aardebestelling aanwezig was, riep de om gekomenen een laatst vaarwel toe, en ver tolkte tegenover de bewoners van Ore grund de dank van zijn land, voer de eer aan de dooden bewezen. Op alle schepen in de havoa, aoowel als in het stadje huis aan huis, hintfen de vlaggen halfstok. Poging tot ontsporing. Te Assen is Donderdag gevankelijk binnen- j gebracht de arbeider N. H. te Nieuw Weer- dinge, die ervan verdacht wordt gepoogd i te hebben een stoomtram, waarin zich j vele werkwillige arbeiders bevonden, te j doen ontsporen, door bij nacht een groot i stuk ijzer op de tramlijn neer te leggen. Vroeg de wereld in. Donder- i dagmorgen werd te Zandvoort in de (ram naar Haarlem een driejarige kleuter zon der geleide aangetroffen. Uit zijn gebrab bel kon men geen wijs worden, zoodat hij in het station aan de Tempelierstraat ia i bewaring werd genomen. Later werd hij I door den vader afgehaald. Reeds den ge- beelen morgen had men naar den kleine gezocht, totdat men door het inroepen van politiehulp den jeugdigen wereld reiziger op het spoor kwam. Vechtpartij met doedel ij ken afloop. In het hospitaal te Heer- len is overleden de gehuwde mijnwerker v. d. W'. uit Tloensbrock, wien eenige we ken geleden bij een vechtpartij ernstige verwondingen werden toegebracht. De da der, zekere B., die bij v. d. W. in den kost was, had hem met een bijl een gat in het hoofd geslagen. B. heeft bekend en is naar de strafgevangenis te Maas tricht overgebracht. (Tel.). Een brutale berooving. Gis termorgen stond een oude vrouw van 68 jaar in de Adrianastraat te Rotterdam op en bijna onmiddellijk daarna werd er ge held door twee heeren, die voorgaven van den zededienst der politie te komen en order te hebben het huis te doorzoeken, wijl de vrouw verdacht werd minderja rige meisjes te verbergen. De verschrikte vrouw liet de heeren binnen, die eerst even rondkeken en daarna het oude mensch plotseling een deken over het hoofd gooiden en bonden met touwen, beddelakens en bedgordijnen, die ze af rukten. Nadat ze gepoogd hadden de vrouw te wurgen en deze bewusteloos was ge worden, hebben de inbrekers op him ge mak bet buis doorzocht en zijn ze ver dwenen met medenemen van f 130. De dochter des huizes, die "s morgens vroeg uit werken gaat, kwam om half ne- gten thuis en op haar bellen is de moe- i der, die weer wat bijgekomen was, naar j de deur gekropen en heeft die geopend. Onmiddellijk werd aangifte van het geval gedaan bij de politie. De aangerande vrouw is dezelfde, die indertijd in de oplichtingszaak tegen Broekhuis betrokken was. Zij had toen als werkster in een distributiebureau een. aantal bons in handen gekregen en daarin een handel gedreven, die haar aardig wat geld had opgebracht. Dit geld is haar ten slotte door het gerecht als eigendom toe gewezen. Vermoedelijk hadden de aan randers gedacht, 0dat Broekhuis het geld der vrouw, dat hij indertijd onder zijn berusting had genomen, niet huig geleden had uitbetaald en hadden ze gedacht een boelen bom duiten te vinden. (Hbld.) De b e r o o N.-nte1' kunnen wij vjigsgeval mededc boekhouder is bi. industrie en met coupé zat. Het vi< daaxaa noodigden ook mede te spek ders altijd doen, boekhouder eerst hij verliezen. Toen geld verloren had zei bij dat hij niet -raai f 1000 had. Dit wisselen. Toen zr houder veel geld zij, terwijl hij na 1 f puil Ie weer in z hem de portefeuille steling wist de bo jet van f 1000 en bowlen. De op b gegrepen dader bl< man v- d. Valk u 'Hij had ruim f 3( foto's heeft de bo twee vermoedelijk< Deze zijn daar 's n zij* naar Haarlem mem zijn Meintjes gehoudenen, die zi stum bekend als 1 coupé naast dien, plaats bad, hebben schreeuwen, maar grapje en hebben vem getrokken. Een schip "Volgens een draad 1 Vork het s.s. „Mui ate Amerikaansclie der stuurman de aal maken. Het sch door Elmer A Spe tuig, dat op het 1 berust, en dat mee ting van het schip afwijking een bel 1 Door zee De schoener werd, toen hij aan anker ging liggen, varen, waaruit vie stogen, die de ben knevelden. De a; alles en maakten aan boord aanwezi werpen van Waart scheepspapieren en Manning. Hierna 1 e* dwongen één de en liet roer te 1 schijnlijk wilden zi) doch zij leden ond zeeroovers zochten masten en ook de daar in veiligheid gelukte het eindelijl Set rouwde L. E. RIVIÈRE en JOPIE HAENTJEN3 die mede namens we familie hartelijk dank z de vele blijken van bei voor en tijdens hun huw vronden. Middelburg, 3 N«v. 1 De. Notaris W. HI( 'Middelburg, is voornenul te Weat-Soutiu A. des middags Vjt Café „Tramzicht", 1. Een Huis en aan den Nieuwen Vlissin{ te West Souburg, geme: groot 157 Centiaren. Terstond ontruimd tea: aan den Bosch weg te in gebruik gewenst bij :ïad. Sectie A, Na. 205. Terstond te aanvaard* B. des middags 2 uui. pereeel aan den N. Vlis Weg C 157 alsmahoniehout en g< Kab-net, Linnenkast Br; Penanttafeltje, Tafels er Bank, Spiegels, Hangl; gulateurklok, Welckerklo! kleeden, Zeilen en Mat dijnen, Veerenbedden behooren, Kachel, Petroleumstel, koperen Waschtobben, Emmers, gerief, Potten, Panne Linnengoed voor huis gebruik en hetgeen voorschijn zal worden flHct huis en de inboed •ezicbt.iyen daags voor «oopdag van 10—12 en ?nr op den verkool 12 uur. l

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2