"eerste 3LAD. niet door, SO Zaterdag 4 November W2Z nette Di Bfliteilanil. Binnenland. it de Provincie. erkooping van Bouw- Borssele, geannon- egen 9 November a.s., ijverdienste. rSSPAARSANK. straat D 51, Middelburg, koop of te pachten schrijving te koop! TE KOOP gemeten Mangelpeen; een Meid, Oft nummer bestaat uit twee bladen Notaris PILAAR. 37 e «faurgar.;' •sonen die bereid zijn gent op .te treden voor joedkoopste geïllustreerde elijke weekblad, (10 ets. week) kunnen zich een wekelijksche terugkee- bi] verdienste verzeke- Alleen personen die be n van soliditeit kunnen rekken komen in aan- ing. even aan de Uitgevers- schappij E. J. BOSCH te Baarn. !ag geopend van 101 uur. :rdags van 1012 uur en r. sdag- en Zaterdagavond en van 78 uur. b 3 pCt. van één tot 4000 per dag berekend. HET BESTUUR voor 3 of 7 jaren: 40 cA. (1 g. 200 r.) Bouwland, i Rijkebuurtweg te Seroos - perceel 9 veiling ,,'t Hol lOcA (1 g. 137r.) Bouwland, Polderschen weg te Seroos-f jerc. 13 dier veiling; 40 oA. (1 g. 9 r.) Bouwland,! melden weg, perc. 2 en ing van Wiukelen 20 cA. (1 g.) Bouwland, aan, ogelandschen weg te Grijps-f hans in pacht bij F. de Voogd,; dadelijk te aanvaarden, jes worden vóór 10 November!, gewacht ten kantore vanj' STRUVE, alwaar nadere j, ïgen verkrijgbaar zijn. OLMENBOOMEN, op de hofstede „Everinghe"| lllewoutsdijk >0 OLMENBOOMEN, in den boomgaard bij dej. e „de Dierik" onder Oude 12 OLMENBOOMEN, in den boomgaard bij de| „de Panhoeve" onderj. Arendskerke; 8 OLMENBOOMEN, op de hofstede Monniken'j ider Kattendijke; 2 OLMENBOOMEN, op de hofstede „Ter Meel Oostkapelle. In pacht bj|j SER Jz. ïtingen te bekomen en inj ngsbiljetten in te leveren; if op 14 November 1922, i niddags ten 3 uur, ten kan-1 ,n P. OELE te Goes. il 6 en 30 H.A., gelegen in 'fl n van ons land. De beerderi]| H.A. is direct te aanvaar'! rieven onder letter B. »l van dit blad te Goes. TE KOOP: ia Westlandsche Eenrui'l Lijsten Amerik. G1"" e" ilas. Billijken prijs. Tevensl gaaf gevraagd van spina»®') >ij B. KOOLE, Souburg e«| DERSE, Karelsgang, M'burtj- TE KOOP: evragen bij C. BAL, Valck{| rider, Waarde. TE KOOP: en Kalfvaars, rek., „Groot Middenhol pelle. tond gevraagd VAN DALEN, Schoenmakej enpolder. Mei gevraagd leid of aankomende I" een Handknecht, HOUTERMAN, Gapi"! Meilust. Orwkkers-Explolianteii 00STERBAAN LE C0INTRE GOES Bureaux: Lange Vorsfstraat 6870, Goes Tel.: Redaotlc no. II; Administratie ne. 58 Postrekening No. 36000. «tjkantoor te Middelburg!: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg;. Tel. no. 259 sn M fg- rouw Dr. SNOEK, GofS begin December I1»t i- -ri Rook» op vergaderingen. Nu onze Kies vereeni gingen weer gaan vemaderen, en wij vele vrou wen en jongedochters in de verga- deringen 'verwachten, en gaarne zou den wenschen, dat zij er blijven 'ko men, brengen wij onzen mannen nog eens uit Friesch Dagblad van verleden jaar de volgende opmerkin gen onder het oog Dames op de Kiesvereeniging? Daarover wil ik het in deze rubriek! niet hebben; ik constateer alleen het feit, dat ze hier en ginds zijndat ze teelis op de Dep utaten vergadering wa ren; dat ze in propogandaiolubs wor den toegelaten; dat we ten slotte op Èolitieke vergaderingen de aanwezig- eid der dames blijken op prijs te stel len. Maar nu, mannen! eén vraag. Wanneer zult ge nu eindelijk eens Leren om op vergaderingen, waar ook dames zijn, uw pijp in den zak en uw sigaar uit den mond te houden? voor vel© vrouwen, om nu van on derscheidene mannen anaar te zwij gen, is die blauwe rookwalm in onze meestal slecht geventileerde vergader lokalen, eenvoudig een plaag. Voor velen zelfs onhoudbaar. Om den rook kómen z-e niet Het is dan toch een allereerst begin van het abc der beleefdheid, dat ■de mannen, dat met namfe ook chris ten-mannen als ik dan dit groote woord voor zoó betrekkelijk nietige zaak moet gebruiken: weten te heer- schen over hun vleesdh, als dit om1 't genot vraagt van het nicotaansohe kruid 't Uitstel duurt immers maar kort. Op weg naar huis al, kunt ge uw scha beginnen in te halen En als ik dan lees, hoe nog op de laatste üeputatenveigadering sommi gen slechts „na bemaald vermaan" hun rookertje uit den mond legden; hoe men op kleine vergaderingen, waai* de tegenwoordigheid van dames werd op pnjs gesteld, den rook „snij den" kon: Dan moet niemand zeggen, dat ik „kanker". 0™^ ik in dit opzich't m'eerm'alen t zelfde zeg, maar dan moet men eerlijk erkennen, dat dit Carthago Ni- •ootina moot verdelgd worden. Al gun ik', waar 't pas geeft, èlfc zn vreugd! Stukken voor de Provinciale Staten van Zeeland. In druk: zijn verschenen eenige voor stellen yan Ged. Staten welke in de na- jaamitting van de Pirov. Staten zullen wor den behandeld. Ced. Staten stellen voor op verzoek van de Afd. Zeeuwsch-Vlaanderen van den C-hr. Boer -n- en Tuindersbond een subsidie van 2ö pet in de kosten van oprichting der Landbouwschool te Axel te verleenen tot «en maximum van f3004.45. -, J1"11 V(>nrstel van 1 September stellen Geo. Staten voor, voor de Landbouwschool voor .Vest. Zeeuwsch-Vlaanderen in de kosten, wdke geraamd zfjn op rond f45000 ■asö, vktrde hö te dragen tot ieen 'maximum Tan f 11.250. Bij hun nader voorstel van z7 October, dellen zij mede, dat door don aankoop van een pand te Schoondijke da ??fn van oprichting zijn gedaald tot ilj.345 en daarom stellen zij voor het maximum bedrag, door de provincie te ®cjvpT1. te bepalen op f4836.25. Daar een praecedent zou geschapen wor den als voldaan werd aan het verzoek) van het bestuur der R.K. politieschool te E~ie riogenbosch om subsidie, omdat dan «ok do Alg. politiebond recht zou hebben op subsidie, stellen Ged. Staten voor niet aa'I bedoelde verzoek t-e voldoen. Al ontkennen Ged. Staten geenszins het nut van oen internationaal congres voor oen tuinbouw, voor welk congres de Ned. r ,'loor Tuinbouw en Plantkunde een Hl" van 11000 vraagt, toch meenen zij, dat er van een zuiver provinciaal be- ang geen sprake is, daarom stellen zij voor op het yerzoek afwijzend te beschik- 1 4 ^eer Polderman te St Ma-ar- wam een verzoek in om hem ,9 over 1921 uit te betalen voor het verhee door hem op zijn autodienst Tholen Stavenissé geleden, Daar de van de be rokken gemeentebesturen ingekomen ad viezen aantoonen, dat de dienst gebrekkig is uitgevoerd en Ged. Staten er den heer *öMterman ook herhaaldelijk op attent hebben gemaakt, meenen zij, dat er geen sprak» van kan ®jn, dat de provincie Ve Zeeuw yERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franoo per post, f S.— Losse nummers f 0.0S Prijs der Advertenties: 1—4 regels f t.20, elke regel meer 30 oL Bij abonnement belangrijke korting. geldon beschikbaar stelt voor het dekken van het verlies. God. Staten stellen voor over 1923 aan de Prov. Zecuwsche vereeniging tot be strijding der t.b.c. weder een subsidie te verleenen van f5000. Naai- aanleiding van een onderzoek, in gesteld ingevolge het verzoek van de pol ders Sor-Lippens en Nieuw-Othene om ca- lamiteus-vfrklaring, stellen Ged: Staten voor, daartoe te besluiten. Daar ingevolge de Verenwet het thans geldende reglement op overzetveren, vast gesteld iu 1836 en 1837 met 30 Augustus 1923 vervalt, stellen Ged. Staten een nieuw reglement voor, dat zal gelden voor al de veren tnsschen do verschillende dec- len van Zeeland onderling, niet voor die tusschen Zeeland en een andere provincie en ook niet voor die, welke de provincie zelve exploiteert. Voor overzetveren b.v. over kanalen, kunnen de gemeentebesturen ingevolge de Verenwet regelen stellen. Ged. Staten stellen voor de aanvan kelijk voor ©ep jaar verleende subsidie van ten hoogste f 4000 aan de N. V. „Autobusdiendt Walcheren" ook te begin nen 1 Januari 1923, tot wederopzegging toe te verleenen. Ingevolge het verzoek van de Commissie van beheer en onderhoud van den weg loopende van Hulst tot de haven te Paal, gemeente Graauw-en-Langendam, om steun uit de provinciale fondsen voor de af schaffing van de tollen op den voormelden weg, stellen Ged. Staten voor dien steun te verleenen. De gemiddelde opbrengst der tollen gedurende de 3 laatste jaren is f1390. Het benoodigde bedrag voor af koop zal f23167 zijn en der annuïteit op f1540, zoodat de provincie Ï770 gedu rende 40 jaar zal moeten bijdragen. Het nieuwe putsch-plan. Ofschoon kapitein Ehrhardt bij verstek vervolgd wordt, houdt hij toch zijn vast verblijf te München. Omtrent Ehrhardt's nieuwe plannen doen allerlei geruchten de ronde. Zijn bedoeling is de oprichting van een Wittelbachers rijk, dat behalve Beieren nog Tirol en Salzburg en zoo mogelijk geheel Duitsch-Oostenrijk moet omvatten, hetgeen met behulp van Hon garije moet worden bezet en bedwongen. De jongste gebeurtenissen in Italië heb ben den plannen van Ehrhardt een nieu wen stoot gegeven. Men is thans- bezig met de opstelling van een goed-uitgerust fascistenleger. De plannen daartoe zijn in Beieren en in Oost-Pruisen aanwezig, ver der in Pommeren, en in de nieuwe Mark. De aanwerving wordt ononderbroken voortgezet. De bezetting van Tirol zou het signaal zijn voor de vereeniging van Oostenrijk met Beieren onder den scepter der Wittel bachers. Daarom heet het, dat spoedig moest worden gehandeld, opdat men niet te laat zal komen. De Gemeenteraadsverkiezingen te Londen. Op een overweldigende wijze blijkt de arbeiderspartij bij de gemeenteraadsverkie zingen voor groot-Londen verloren te heb ben, nl. ongeveer 313 zetels. Slechts m vier gemeenten blijven de labours meester van hiet terrein. In al de andere voorsteden hebben de gematigde partijen de meerder heid herwonnen. Het eindresultaat der verkiezingen is, dat gekozen zijn 806 gemeente-hervormers (vroeger 596), 253 labours (573), 187 le den van den bond van belastingbetalers, 84 vooruitstrevenden en 26 onafhanke- lijken. .Korte berichten. Twee van de poklijders uit het werk huis van PopIar zijn bezweken. Een er van had de ziekte in haar ergsten vorm, samenvloeiende pokken. In het werkhuis zijn w-eer vier nieuwe gevallen voorge komen, waarvan een bij een lid van het personeel. Er zijn nu in Poplar in het ge heel 32 menschen aangetast, onder wie een dokter. Te Londen zijn geslaagde proeven gedaan met een beweeglijken wijzer bin nen in de trams, die passagiers precies aanwijst waar de tram zich bevindt. Het toestel werkt automatisch. Stopt de tram, dan staat ook de wijzer stil. V-olgiens berichten uit Athene is in Albanië d-e revolutie uitgebroken. Volgens krantenberichten zouden er de vorige week op de Portugeesche kust niet minder dan 200 visschersschepen zijn vergaan. Donderdag is president Harding 57 jaar geworden. De Nationale Vergadering van An gora heeft op 1 November de wet goed gekeurd, waarin wordt bepaald dat de negeering in handen is van de Nationale Vergadering, sinds 16 Maart 1920. Geen andere regeeringsvorm zal worden er kend. De Nationale Vergadering zal een souverein kiezen. De Turksche regeering zal het hoofdbolwerk zijn van het Khali- faat. De le November wordt een jaar- lijksche feestdag. Volgens Duitsche parlementaire krin gen zon Duitschland een moratorium willen vragen voor vijf jaar en een inter national© leening van 500 millioen goud- mark. De soc.-dem. fractie in den Duitschen Rijksdag heeft een interpellatie ingediend naar aanleiding van het vervoer van het bruidsgeschenk van den ex-keizer naar het buitenland. De Oostenrijksche regeering heeft be sloten voor Juli '24 124.000 ambtenaren to ontslaan. Dr. N. A. J. Voorhoeve. D-e hoofdredacteur Van „Timotheüs" schrijft onder meer omtreru zijn over leden oom en medewerker: Ik herinner mij nog zoo goed, hoe mijn onvergetelijke Vader, nu meer dan een-en-twintig jaar geleden, op zijn sterfbed mij wees op Dr Voorhoeve, van wien hij vertrouwde en wist, dat hij mij, toen nog zoo jong en onerva ren, zo-u kunnen en willen bijstaan bij de zware taak, die mij werd na gelaten. En ik vergeet ook nooit de wijze, waarop Dr Voorhoeve deze me- dedeeling aanhoorde. Hij, de man, die nooit -op den voorgrond trad, was aangedaan, toen hij bemerkte, hoe ziin oudste broeder aan hem had gedacht en hem waardeerde. En met groote liefde bood hij dan ook zijn, zooals hijzelf het noemde, zwakke krachten aan om te helpen. Te helpen in be trekking tot het groote W-erk eds Hee- ren. Te helpen met het schrijven van artikelen voor den „Bode des heils in Christus" en het corrigeeren van dit maandschrift. Te helpen ook, waar het gold het weekblad „Timotheüs", dat zoo opeens zijn hoogbegaafden, volijve- rigen hoofdredacteur had verloren. 5 October 1901 schreef ik in ons Blad: „Tot onze vreugde heeft D-r. N. A. J. Voorhoeve zicih als nieuwe me dewerker aan ons Blad verbonden Hij hoopt in dezen Jaargang de arti kelenreeks „Geloovige Vrouwen", door onzen geliefden ontslapen hoo-fdredapr teur aangevangen, voort te zetten." En nu, 28 October 1922, is deze ge liefde medewerker van ons weggeno men, en zullen wij zonder zijn hulp onzen weg moeten voortzetten. Met groote trouw heeft D-r. Voor hoeve de artikelen „Geloovige Vrou wen" voltooid. En ze laten volgen, door een reeks „De gelijkenissen des Heeren". Daarna schreef hij nu en dan nog eens een stuk, maar allengs lieten zijn krachten het niet toe, bij zijn veelomvattenden arbeid als alge meen gezocht geneesheer nog dezen schriftelijken arbeid voort te zetten, zooda tonze lezers sedert jaren niets meer van zijn hand zagen verschijnen. Wel bleef hij echter, ook in die ajren, de belangen van den dienst des Woords behartigen; en menigeen is nite alleen aan het ziekbed, maar ook in de samenkomst der g-elooviigen door zijn prediking gediend, opgewekt, ver warmd. Wel corrigeerde hij geregeld, tot jl. September toe, den „Bode", en voltooide hij nog onlangs de her ziening van Mackintosh's beroemde werk: „De Aanteekeningen op Gene sis". Wel nam hij nu en dan enkele dagen vacantie als geneesheer om ge wichtige besprekingen, zooals nog in November 1921 te Basel, en samen komsten tot gebed en onderzoek des Woords hij te wonen. Wel vond hij zelfs nog tijd, om eenige jaren achter een in vrije uren en dagen, met mij te arbeiden aan een geheele herziening, aan de hand van het Griékschi, van een indertijd door mijn vader en ande ren bewerkte nieuwe vertaling van het Nieuwe Testament. Maar geregeld voor „Timotheüs" arbeiden ging niet m-ee-r. Zooa-ls ook het andere hem zwaar ging vallen. Daartoe inoest hij zijn praktijk als geneesheer althans ge deeltelijk neerleggen. Hetgeen dan ook reeds langen tijd zijn voornemen was maar waartoe het nog niet was ge komen. Hoe verlangde zijn hart er naar, zich meer aan den arbeid der zielen të kunnen wijden! „Als ik mijn praktijk heb overgegeven", zoo zeido hij, toen hij mij kortgeleden een be zoek bracht met het oog o-p -een mij ner kinderen, dat ziek was, „dan ga ik weer Zondagsschool houden". Want hij was wel aan den arbeid onder de kinderen verbonden door zijn voor zitterschap van een School hiet den Bijbel en door zijn mede-leiding van een grooten kring van Zondagsschool- onderwijzers en -onderwijzeressen, maar zelf vertellen als vroeger, of zelf Bijbelsch onderwijs geven aan jongelieden, deed hij toch niet meer, en daarnaar ging zijn hart uit. Iloe schoon! Helaas! zijn vurige wensch kon niet vervuld worden. Maar dit neemt niet weg, dat het Gode heeft behaagd, dezen geliefden geneesheer gedurende zijn ruim veer tig-jarige praktijk, waarin hij gezegend werd en gezien was, tot een ge tuigenis voor velen door zijn handel en wandel nog bovendien te ge bruiken in den dienst der zielen. En de eeuwigheid zal het openbaren, hoe me nigmaal hij tot eeuwigen zegen is ge weest voor lien, tot wie hij een woord mocht richten! Bovenal echter zal in herinnering blijven zijn gebedsleven. Onver getelijk zijn die bidstonden, die hij elke week bezocht, jaar aan jaar, en waar hij altijd zoo innig, zoo-vurig', zoo, vertrouwend tot God riep, terwijl zijn woorden zoo' overvloeiden v-an lof en dank! Koninklijk bezoek aan den Jor daan. De Koninklijke familie heeft Donder dagmiddag de Jorda.au bezocht, door welke straten de Koningin, getrouw aan de traditie, gaarne een rijtoertje maakt. Was het in de Nieuwe Leliestraat voor de politie alles behalve gemak kelijk', om het publiek ordelijk aan bei de zijden van den weg te doen op stellen, in de Willemstraat was die taak ontzettend zwaar. Eerst had reeds een groep werkloozen een poging' ge daan om plaatsen te krijgen op een tribune, die op den hoek van de Palm- dwarsstraat stond en waarin een kin derkoor zich had opgesteld om bij het voorbijrijden Hare Majesteit toe te zingen. Door bereden politie werden de werkloozen de Palmdwarsstraat in gedreven, waarmede deze poging' ver ijdeld was. Er werd door de groote menigte hartelijk gejuicht, doch nu en dan klonk ook gefluit. Op het brandpunt, nl. bij de Palmdwarsstraat, werd, toen de stoet voorbij trok door de werk loozen, die zich daar in grooten ge tale bevonden, gejoeld en even verder in de Willemstraat stond een groot aantal vrouwen -en mannen, die de Ko ningin met luid geschreeuw toerie pen: „Wij hebben honger!!" De kreten van „Honger!!" verstom den weer aan het eind van de Wil lemstraat en gingen verloren in het hoerageroep van de talrijke tnenigte. Uit de sigarennijverheid. In een gisternacht gehouden Con ferentie zijn de Ned. R.-K. Tabafcs- bewerkersbond en de patroons-organi saties tot overeenstemming gekomen. Vastgesteld is een loonsverlaging van 2 pet., ook voor de laagste ver- koopklasse. Voor het uurloon is de aftrek 3 pet. Voorts is bepaald, dat drie Christelijke feestdagen niet uitbe taald worden, maar kunnen worden ingehaald. Verder is een bepaling vast gesteld omtrent jaarlijksche vacantie- dagen. Deze regeling, waarmee ook de Christ. Bond en de Neutrale Bond ge noegen nemen, zal gelden tot 1 April. Verwacht wordt, dat ook de andere bonden deze regeling zullen aanvaar den. De Zo me rtijd. Naar de „Ned." meldt komt de land- bouwcommissie uit de Christ. Hist. Unie in haar rapport omtrent den wet- tclijken zomertijd tot de conclusie, dat al moge de wet op den zomertijd voor de stedelijke bevolking eenig voordeel brengen, 'dit voordeel niet kan op wegen tegen de onaangenaamheden en nadoelen, die voor den land- en tuinbouw van haar het gevolg' zijn. De Commissie dringt er daarom ten ernstigste op aan het, mogelijke te doen, opdat bedoelde wet ten spoedig ste worde ingetrokken. De werktijden in Rijksdienst. Men herinnert zich, dat de „Maas bode" |het niet juist noemde, dat van lagere groepen voor rijkspersoneel voortaan de 51-urige werkweek zou gelden. Het Volk kan thans tnededeelen, dat de ministerraad besloten hééft, de werktijden voor het post-, télegraaf- en telefoonpersoneel met een halt uur per dag te verlengen, hetgeen voor de lagere groepen beteekent, de 51- urige werkweek. Allerlei. De Chr. Boeren- en Tuindersbond, het Kon. Ned. Landbouw-Comité en de Ned. Boerenbond hebben aan den Raad van Ministers het verzoek ge richt om de wet betreffende den zo mertijd jn te trekken. Trein of auto? Gistermiddag vergaderde de Gemeente raad van Eliewoutsdijk, onder voorzitter schap van den Burgemeester. Afwezig dhr Bruinooge. De notulen worden gele zen. Dhr Meulenberg vraagt, waarom de door hem een vorig maal na het sluiten der vergadering gestelde vraag "omtrent het niet convoceeren van den heer Koole niet in de notulen is 'op-genomen. De voorzitter antwoordt, dat is gebeurd na het sluiten der vergadering. Ook meent spr. dat de weergave hiervan in de pers niet geheel juist was. Enkele daar ver melde uitdrukkingen heeft spr. niet ge bezigd. Dhr Meulenberg: U heeft toen gezegd, dat u het beneden uw Waardigheid achtte den heer Koole uit te noodigen. En toen heb ik gezegd, dat u gevaarlijk spel speelde. De voorz-, zegt, dat hem de be palingen van de gemeentewet wel bekend waren en herhaalt, dat de weergave in de pers in strijd was met de Waarheid. Spr. zal zich het recht voorbehouden in 't vervolg naar bevind van zaken te handelen bij zulke gelegenheden. Spr. wist niet, dat in den gemeenteraad een wolf zit die in een schapenvacht gestoken is. Tot heden is alles vriendschappelijk hier ge gaan en hij had gehoopt, dat dit zoo zou blijven. Dhr. Meulenberg protesteert hiertegen. Als ingekomen st. worden overgelegd bericht van aanneming van diverse be noemingen, een schrijven van kerkroog!- den, dat de klacht over het klokluiden, buiten hun medeweten om is ingediend, dat voor het vervolgonderwijs slechts 4 leerlingen zijn aangegeven, zoodat dit niet is kunnen aanvangen. Dhr Eilers te O-egstgeest zegt dank voor den ondervonden steun en zal zich.' gaarne verbinden enkele arme tubercu loselijders uit deze gemeente gratis te be handelen. Een schrijven van Ged. Staten betref fende de salarissen van burgemeesters en secretarissen. Wanneer verlaging van die salarissen plaats moet hebben dan dient men, volgens Ged. Staten, te beginnen met die der burgemeesters. Gevraagd wordt nu voor 22 Nov. 'sRaads advies over een voorgestelde nieuwe classificatie n.l. beneden 800 inwoners f 675 (mini mum), 800—1200 inw. f900, 1200—1600 inw. f1125, enz. Die nieuwe rege ling zal 1 Jan. 1923 ingaan, ter- w ij 1 Middelburg, Vlissingen, Neuzen en Goes er buiten val len. Als overgangsbepaling geldt, dat bestaande jaarwed den blijven gehandhaafd. Vervolgens worden onderzocht de ge loofsbrieven van het nieuw gekozen lid van den gemeenteraad den heer W. Pries ter. Tot zijn toelating 'wordt besloten. Dhr Priester, binnengeleid, legt de voorge schreven eeden af. De voorz. feliciteert den benoemde en hoopt, dat hjj tea genoege van zichzelf en van hen, dia

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 1