oasis ft® 99 „FOCUS" Reclames. nachines f5.50 schrijving te koop:! SSCHEN ïlmenboomen1 Vrijdag 3 November 1312 37e Jaargang Buitealani Binnenland. it ite Provincie. t-SSsapkamer i contante betaling, TE KOOP op bij inschrijving; A A MIDDELBURG A. R. DE N3UIJNCK. slijpen gegarandeerd. stte edig pension gevraagd te j voorkeur per 1 Januari n met opgave van prijs bureau van dit blad. heden tamme Konijnen ge-| ran 2'I, kilo en hooger de kilo bij W. FLIPSEj tere. Middelburg. i heer i. C. PILAAR, te| een perceel mder Kattendijke ringsbiljetten in te leverei op den 4 November 1922, tore van den Notaris J. C, te Kapelle, waar ie. en verkrijgbaar zijn. en 30 H.A., gelegen in'i van ons land. De boerden! H.A. is direct te aanvaar- rieven onder letter B. 0. van dit blad te Gees. op de hofstede „Zemphoek", station Noord-Kraaijert, be door J. SAN DEE, door wiei igen worden verstrekt, ten in te leveren vóór 15 jer a s. ten huize van Mr 1ASSE te Goes. TE KOOP: vaarzen, rekening 10, )ec. en 1 vette Vaars, EVENSE Lz., Westkapellej TE KOOP: a Westlandsche Eenrui- Lijsten Amerik. Gr. en las. Billijken prijs. Teveni ;aaf gevraagd van s'pinazie- ij B. KOOLE, Souburg ei pERSE, Karelsgang, M'burg Te koop of in ruil entwagen met portieren ii een Lamoenkar. Wagenmakerij Oostkapellf j J*ap! den winkel altijd zeggen aar „Erdal" asjeblieft. De Pelikaan; vent! Omdat de „Erdal de menschen heeft gegriefd! ai" glimt je schoen nog zwarter en nikker glimmen kan. zuinig, spaart het leder, Nu weet je 'r alles van- Drukkers-Exploitanten OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorslstraat 68 70, Goes Tel.: Redaetle no. 11Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor Ie Middelburg': Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tef. no- 259 ■mwa"' rveprtffts***. J -.mmmvnami Stervend Rusland. In dank ontvangen f 5 van N. N. te S. Totaal met het vorige f28.50. Een heldenfiguur. De eigenaardige heldenfiguur van den heer Van Kol, sedert zijn nood- lottigen Djambi-flater tegenover onzen geëerden partijleider behoedzaam op- den achtergrond gedrongen, is in, al haar deerniswaaxdigheid weer voor 'het voetlicht verschenen. Toen destijds de heer Idenbiurg in de Eerste Kamer 's heeren Van Kbl's lasterlijke aantijgingen stuk voor stuk uiteen rafelde, zoodat van al het (klach tenmateriaal niets over bleef, schit terde de socialistische aanvaller door afwezigheid. Het bed, dat reeds in November 1918 gebleken was een veilige wijk plaats te zijn voor te zeer beangstigde en verontruste roode gemoederen, bood ook hem schuts en schuilplaats. En de juichkreet, die de geruchtma kende brochure van het socialistisch! Eerste Kamerlid begroet had als het eerste verkiezingsmanifest, verstomde geheel. De heer Van Kol zelf zweeg als het graf. Thans doemt deze heldengestalte op nieuw voor onze aandacht op Op het vijfentwintig-jarig jubileum der S. D. A'. jP,., Zondag j.l. gevierd,- was het o.m. ook de heer Van Kol, die van zijn groote daden getuigde en in herinnering hraoht, hbe hij in den stichtingstijd der S. D. A. P. de wan toestanden in Indië had aan de kaak gesteld, en nu, ongeveer 25 jaar later, weer het voor Indië opnam e-n het Djambi-schandaal ruchtbaar maakte. Spreekt het niet vanzelf, dat het applaus daverde voor dezen kloeken heros, voor dezen onvermoeiden ver dediger van het recht? Kan het echter laffer? Toen de heer Idenburg niet schroomde de Djamlbi-zaak openlijk te behandelen, was de aanvaller absent. Toen de heer Colijn zelf den eer- roover uitdaagde om toch open te leggen wat hij zeide onder zijn be heer te hebben, bleef de heer Van Kol het gevraagde schuldig. Zoo stond daar sindsdien 'de heer Van Kol voor het geweten van het 'Nederlandsche volk als lasteraar ge brandmerkt. Nu, onder zijn kornuiten, paradeert hij daar nog -eens in zijn pakje van heldentenor -en stelt met jongensachti- gen durf in zijn schande zijn eer. We misgunnen de S. D. A. P. deze heldenfiguur niet. Wij dragen liever roem op onze £ro°te mannen, die ook na hun dood nog werden geëerd als „helden in volle wapenrusting". Doch deze held der S. Di. A. P. -ers, het is een held zonder wapenrus ting, wien het aan waardige wapenen gansCjh en al ontbreekt. Afgewezen. Verwoed vijand van parasieteerend ambtenarendom, dat de berooide schatkist belaagt, steeds meer in Me nigte uitbreekt en zijn tijd in zalig ni6tsdoen doorbrengt, is de heer Braat. Zelfs tijdens de interpellatie van den bezadigden beer Van Braambeek, vermocht bet welluidend spreekorgaan van den leider der agrariërs zich niet m te toornen en zag hij zich genood zaakt te interrumpeeren over die dure •ambtenaren met bun hooge traktemen ten en pensioenen. Mocht (ci]zoo tot heden de ledig-gann- de ambtenaarsklasse geen genade vin den in de oogen van den nijveren rentemerenden plattelander, deze droe- n.ge toestand onderging op een belang rijk punt wijziging. De heer Braat toch constateerde en dan is het zoo dat sluiting pp den Zondag van vele hulppost- Kantoren ten plattelande groot onge rief met zich brengt voor de dorps bewoners en drong daarom op meer deren Zondagsarbeid aan. tig Adding was ongetwijfeld prach- Zonder onbescheiden te zijn zou den we toch de vraag willen stellen, of aan de bedoeling van den heer Braat wellicht niet de streng paedaigc- gische en diep sociale gedachte ten grondslag lag, om de gestadig rusten de ambtenaren wat meer aan te wen den ten nutte der maatschappij. Dat bij dergelijke ingrijpende pogin gen tot maatschappelijke hervorming de Zondag in het gedrang komt, op zulke nietigheden let natuurlijk een reformator met zoo grootsche plan nen niet. Ve Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG j Abonnementsprijs: Por 3 maanden, franeo per post, f 3. Losse nummers ff 0.05 P r ij s der Advertentie»: 14 regels f 1.20, elke regel meer 30 cL Bij abonnement belangrijke korting. De Minister wees echter den heer Braat heel duidelijk de deur en za- blijkbaar het groteske van het gev; niet in! Onze agrariër boekt niettemin een belangrijken winstpost. Hij weet nu meteen, hoe de nieuwe Minister van Waterstaat denkt over Zondagsrust en Zondagsviering. Dat kan niet missen. Uit Italië, Het voorbeeld van den Italiaanschen g-ez-ant te Parijs, die enkele dagen ge leden zijn ontslag vroeg, is al spoe dig gevolgd doo-r zijn oo-llega te Ber lijn. Deze behoort tot de D-uitstih ge oriënteerde staatslieden, die zich o-ok in 1915 verzetten tegen de oorlogs verklaring aan Oostenrijk. Hij is een vriend van Giolitti en was eigenaar en leider van de „Stampa", die zoo wel voor als na den o-orlog een po litiek van toenadering tot Duitschland heeft bepleit en tegen het nationalisme opkwam. Te Berlijn neemt Frassati zoowel onder de diplomaten als in het verkeer met de officiëele Duit- sche wereld een zeer invloedrijke po sitie in. De Berlijnscbe bladen betreu- ben eenstemmig zijn ontslag. In antwoord op het telegram van Sforza, waarin hij zijn ontslag als am bassadeur te Parijs aankondigt, heeft Mussolini (de nieuwe premier) dezen officieel uitgenoodigd in functie te blij ven en de regeering niet in ongele genheid. te brengen. Later wordt gemeld, dat ook' Vith> rio Rolandi, ,de Italiaansche gezant te Washington zijn ontslag heeft in gediend. Mussolini heeft hem echter verzocht op zijn post te blijven. Uit Milaan wordt aan de Liberté geseind, dat er een hom geworpen is naar een trein met fascisten, toen deze voorbij Caserta reed, waardoor enkelen zijn gedood en velen gewond. In tal van steden zijn de wapen- en munitie-depots geplunderd. De fascis ten hebben zich eveneens op verschil lende. plaatsen vergrepen aan socia listen en communisten. Het communis tische vereenigingsgpbouw te Rome is geplunderd. Italië. Italië is een jong land met vraag- teekens. Dit komt telkens uit, in zijn durf, maar ook in zijn dwaasheden. Een dier dwaasheden was zijn deel neming aan den jongsten oorlog. En van durf getuigen o.a. de Bonap artes, de Garibaldi's, de Anunzio's, de Mus solini's. Een schrijver in „Het Va derland" merkt op„Italië is altijd een land geweest, waar elke eeuw een wonder liet ontluiken. Na een reeks genieën op 't gebied van litte ratuur, kunst, wetenschap, had men in de 19e eeuw Camillo Cavour, van .Turijn, de stiobter van het tegenwoor dige geografische Italië (ik wijs niet op Napoleon Bonaparte, ook een Ita liaan). De 20e eeuw heeft, behalve Marconi, nog niets groots voortge bracht. Wie weet of het Fascisme niet een der verschijnselen is van het La- tijnsche genie, gewild door den tijd en zich openbarend op een oogenblik, dat de grootste energie niet anders dan welkom kan zijn voor de heele wereld". Met dit laatste zijn wij h'et niet eens, tenzij men het Fascisme de rol van geeselroede heeft toegedacht, gelijk' Na poleon er een was. Meer zijn wij het eens met de volgende opmerking van denzelfden schrijver In werkelijkheid is Italië een groote verzameling van rassen. In het Noor den wonen -afstammelingen van Ger manen, in het midden verschillende inheemsche volksstammen, in het Zui den afstammelingen van Grieken, Sa- racenen, enz. Men kan zeggen, dat in zeker opzicht er tusscihen Milaan, Tu rijn, Napels, Rome, Palermo, Cagliari, enz. hetzelfde verschil van karakter bestaat, dat men vindt bij de volken van Europa, hoewel de Romeinsdhe cultuur en de veelvuldige kruisingen de te geprononceerde lijnen van dat verschil hebben uitgewischt, zoodat die volksstammen zich allen Italiaan tevoelen en in hun politieke ontwikk eling er naar streven, zich te ver eenigen, ten einde in de toekomst een fekruist ras van uitmuntende levens- racht en volkomen homogeniteit te vormen. Tot op het oogenblik, dat deze fusie is geschied, zal er ech ter weinig politieke stabiliteit in Italië zijn. P< Een monarchistische putsch In Duitschland? Uit München wordt volgens de Msb. gemeld: Het staat buiten twijfel, dat de voorbereidingen voor een recht- schen Putsch zeer ver gevorderd zijn. Het centrum Van deze beweging is de villa van den Vroegeren Beierschen minister-president Von Rabr te Mün chen, die naast generaal Ludendorff aan het hoofd van de geheele bewe ging staat. Ook Ehrhardt is reeds in de villa van den heer Yon Kahr ge weest. Het rijksweercomïnando te München zal met vliegende vendels hij "een mo- narchistischen Putsch naar recht-radi- ca-al overgaan. Men heeft reeds etap pes voor den optm&xsch naar Berlijn vastgesteld, welke etappes te München en in Oost-Pruisen bekend zijn. Dit bewijst dus, dat de beweging niet slechts in Beieren, doch ook in Oost- Pruisen reeds georganiseerd is. Een bekend politicus van de Duit- sche volkspartij, die onlangs.te Mün chen vertoefde, heeft een ondeihloud gehad met den voormaligen kroon prins Rupprecht van Beieren, waar in hij ook de kwestie van een Putsch ter sprake bracht. De politicus wees daarbij op de dreigende teekenen van een Putsch en op het daarmede ver bonden gevaar en vroeg of kroonprins Rupprecht, gelijk beweerd werd, zich a,an het hoofd van deze regeering zou stellen en of hij een uitroeping hetzij tot koning van Beieren, hetzij' tot Duitsch keizer zou aanvaarden. D,e oolitious wees er op, dat in dit geval ("uitschland niet slechts in twee, doch waarschijnlijk in meer deelen zou val len. Rupprecht heeft daarop geantwoord, dat hij 'met de beweging in kwestie niets te maken heeft en dat hij zich ten volle bewust is van het gevaar, dat een dergelijke actie voor het rijk oplevert. De ex-kroonprins heeft den politi cus van de volkspartij daarop zijn woord gegeven, dat hij een proclama tie, hetzij tot koning hetzij tot keizer nimmer zo-u aanvaarden. Korte berichten. In een interview met dr. Nan- sen heeft Hamid bey over de qua-estie van de uitwisseling der minderheden verklaard, dat de Kemalisten be sloten hebben d e C h r i s t. e 1 ij- ke elementen in geheel Tur kije tot vertrek te dwingen. De vakvereenigingscommissie te Berlijn heeft besloten den 9den No vember door volkomen rust van den arbeid te herdenken. Te Parijs zijn ernstige berichten ontvangen over den toestand in Thra- cië, waar de Turken in strijd met de Moedania-overeenkomst troepen recru- teeren met de bedoeling minstens twee divisies te vormen. De partij der Oostenrijk'sche mo narchisten heeft tot de regeering een schrijven gericht, waarin de bijzetting van pet liik van den gestorven keizer Karl in de Capucijnen-kelder wordt verlangd, verder de opheffing van de uitwijzing van de familie Ha.bsburg en de onmiddellijke omgeving, en te ruggave van het in beslag genomen particuliere vermogen van de voor malige keizerlijke familie. De „Petit Parisien" vermeldt on der voorbehoud een telegram uit En- elsche bron, volgens hetwelk een ende Khemalistische soldaten te Adrianopel 13 Fransche soldaten zou gedood hebben. Tengevolge va,n een tornado- zijn 30 buizen verwoest. Een persoon werd gedood en 15 verwond. 4 personen worden nog vermist. Uit de resultaten der gemeente raadsverkiezingen te Londen blijkt, dat de arbeiderspartij de nederlaag gele den heeft in verschillende districten, waar zij tevoren een meerderheid had den. Te Southwark verloren zij al hun 30 zetels, te Fulham al hun 24 zetels. Greenwich verloren zij 31, te Shore- ditch 22 en te Camberwell 23 zetels. Het huwelijk van den ex-keiier. Woensdagmiddag was de Duitsche ge zant uit Den Haag de gast van den keizer aan het noenmaal, waarbij mede aanzaten de zuster des keizers, de kapi tein Van Hout van de marechaussees Wet echtgenoote en de hof-arts Dr Hachner met echtgenoote. Om drie uur vertrok de gezant. Des avonds zijn de hertog van Brunswijk en Adalbert met him ge malinnen gearriveerd. Gistermiddag begaf de kroonprins zich met burgemeester Kolff van Wieringen naar Doorn, om bij't huwelijk van zijn vader tegenwoordig te zijn. Die vorst van Fürstenberg is eveneens aangekomen uit Potsdam. Heden is prinses Hermine, de bruid, via Bentheim en Amersfoort, op het kasteel Amerongen aangekomen als gast van des keizers adjudant, kapitein von Illsmaen, die daar woonachtig is. Zaterdagavond wordt op 'het kasteel een feestbanket gegeven waarbij, behalve de* keizer en diens naaste familieleden, vele bekenden uit de omgeving uitge noodigd zijn. Zondagochtend tusschen 10 en 11 uur wordt de prinses op Doorn verwacht, afgehaald door den hertog en de hertogin van Brunswijk Te 12 uur zal het huwelijk worden voltrokken. Te kwart voor een uur zal de kerkedienst door Ds Vogel van Potsdam worden geleid, in de ves tibule, waarbij ook al het lager personeel aanwezig zal zijn. Aan het diner in de eetzaal nevens de vestibule, versierd met vuurroode en mauvekleurige bloemen, zullen 56 cou verts gedekt worden. Het feest-zilver van het Neues-Palais zal hierbij gebruikt wor den. Het bruidskleed zal ook mauve- kleurig zijn. De aanstaande echtgenoote des keizers, prins-es Hermine von Schönaich-Carolath heeft aan een Duitsch journalist een inter view toegestaan, waarvan we in de Tel. een vertaling opgenomen vinden. De prin ses deelde o. a. mede, dat zij in Maart een uitnoodiging had ontvangen om te Doorn te komen. In Mei gaf zij daaraan gevolg en reeds kort daarop deed de keizer haar mededeeling van zijn wenschen. Zij ver nam o. a. dat de overleden keizerin, kort voor haar dood reeds het verzoek had gtedaan, dat de keizer na haar dood zou hertrouwen. Prins Heinrich, broeder des keizers, was daar voor, doch prinses Her mine wilde het huwelijksaanzoek niet aan nemen zonder dat de kinderen van beide partijen er van waren onderricht. Dit ge schiedde en het bleek, dat de kroonprin ses en prins August Wilhelm bezwaar hadden tegen het hertrouwen de-s keizers. De kroonprinses zon vooral bevreesd zijn haar tradition-eele rechten en privileges te verliezen. Niettemin heeft prinses Her mine 'het aanzoek des keizers aangeno men. Zij heeft echter uitdrukkelijk ver klaard geen voorrechten te willen ver overen, die den kinderen des keizers van huis uit toekomen en afstand gedaan van ieder aandeel in het vermogen waarop de keizerlijke prinsen recht hebben. Prinses Hermine verklaarde wijders, dat 's keizers vermogen in de verste verte niet zoo groot is als de buitenwereld meent en dat de huishouding op Doom hoogst eenvoudig is. Zij zal den titel van kei zerin Wilhelm II dragen en heeft afge sproken, dat zij ieder jaar tweemaal 8 weken in Duitschland kan doorbrengen. Dit verblijf is absoluut noodzakelijk, daar zij de administratie van haar bezitting Saab or ,en van de goederen van haar zoons, Arntitz bij Guben en Mellendori: in het district Schweidnitz ter plaatse re gelen wil en haar zo-ons te Greiz ten minste tweemaal per jaar in haar omge ving wil hebben. Over de huwelijksplechtigheid te Doorn op den 5en November verklaarde de prin ses: „De kroonprinses zal niet bij het huwelijk aanwezig zijn; wel de kroonprins. Prins Eitel Friedrich, prins en prinses Adelbert en prins Heinrich von Preus- sen komen op de bruiloft. Bovendien zul len de zusters, de prinses Stolberg-Rossla en gravin Emma Künigl, te Doorn ver schijnen. Ook zal vorst Reuss, het hoofd der regeerende linie, aan de bruiloft deel nemen, eveneens prinses Margarethe von Hessen. De keizer zal bij het huwelijk de generaals-uniform, in groot tenue, dragen. Generaal-veldmaarsclialk von Hindenburg en generaal Ludendorff zijn niet uitge noodigd." Apotheken: A.s. Zondag zijn d© volgende apotheken geopend: te Goes die van L. la Porte; te Middelburg die van Nonhebei, en t© Vlissingen die van A. J. v. Ockenhurg. De Minister van Arbeid heeft goed gevonden dat vroeger toegekende bijdra gen voor woningbouw zullen worden uit gekeerd aan de gemeenten: Aardenburg voor P. B. Verpraet, f1200; St. Annaland voor A. Boon Jz. (leen derde ged.) f 1050; Graauw -en Langendam voor A. Bracke, f 582Hoedekenskerke voor J. C. de Jonge, f900; St. Jansteen voor E. Lievens, f600 en voor R. IJseboudt, f600; Kerkwerve voor P. J. v. d. Cingel, f1316; Kloefinge Indien gezond, blijf gezond. Maak geen gewoonte van het gebruiken van geneesmiddelen. Als gij ziek zijt hebt gij waarschijnlijk geneesmiddelen noodig. Maar zoodra gij weder gezond zijt, dient gij met het gebruik op te houden. Zorg zame gewoonten, lichaamsoefeningen, een voudig voedsel, goede ontlasting, en ge regelde, verkwikkende slaap dienen u ge zond te houden. Wees blij, als gij vrij zijt van verschijn selen van nierzwakte. Als gij er aaa twijfelt, kunnen Foster's Rugpijn Niereö Pillen u helpen. Dit geneesmiddel schepi geen gewoonte-vorming. Onderzoek u zelf. Ontwaakt gij 's-mor- gens met een doffe, kloppende pijn in den rug? Hebt gij blazen onder de oogen en zijn uw handen en enkels gezwollen? Is de urine bewolkt, zanderig of brandend? Geschiedt de looaing te veel of te weinig? Zijn uw ledematen beverig en rheumatisch, vooral bij vochtig weer? Zijt gij moede loos, altijd vermoeid, zonder lust en wils kracht? Wordt gij duizelig na een poos gestaan te hebben? Hebt gij last van rheumatiek, spit of ischias? Als gij ,ja' moet antwoorden op een van deze vragen, is het bepaald noodig, om een speciaal niergeneesmiddel te ne men, en gij kunt niet beter doen dan on middellijk te beginnen met Foster's Rug pijn Nieren Pillen. Te Goes verkrijgbaar bij De Paaüw Co en te Middelburg bij Fa. C. Scbulte Co. a, fl.75 per doos. 36 ein—urn 111 i nw»w.'"1 "'■—gaaa voor W. H. J. v. d. Hoofd, f600; Ooster- terland voor J. Stouten, f600; Oud-Vos- semeer voor J. Paape, f825; Serooskerke (W.) voor P. K-esteloo (restant) f 566. Vlissingen. De gemeenteraad houdt a.s. Maandagmiddag een spoedeischende ver gadering ter behandeling van een voorstel tot regeling van de werkverschaffing- Door Burg. en Weth. is benoemd tot voorzitter van de groente- en fruitveili: de heer J. G. van Niftrik Jr. (VI. C. Borssele. We wekken onze lezers te Borssele op om de samenkomst der Ge reformeerde Drankbestrijding bij te wo nen. De Weleerw. heer Ds H. Brouwer van Driewegen zal een woord ter inleiding spreken, hetwelk den pastor-loei wel is toevertrouwd. Hierna zal dhr. Scheps van' Den Haag een rede houden over het on derwerp: „Een heilige roeping". Allen düS dus nader met de Gereformeerde Drank bestrijding kennis wil maken, verzuimen, niet gehoor te geven aan de uitnoodiging, welke in de advertentie-rubriek is opge nomen. Baarland. Alhier hoopt voor de Gerefor meerde Vereen, voor Drankbestrijding op; te treden de Weleerw. heer Ds K. Ousso- r-en van Broek op Akkerwonde, vroeger predikant te Baarland, zoo mogelijk met dhr. W. C. F. Scheps. Bijzonderheden over deze samenkomst volgen per ad vertentie. Onder leiding van den heer H. Legs is hier aangevangen de 2e tninbouwwin- tercursus met 11 leerlingen. Deze cursus is de voortzetting van dien van het vo rig jaar. Evenals toen, zullen er dezetï winter in verschillende voor dat doel be schikbaar gestelde boomgaarden, practi- scbe snoeilessen onder leiding van gedi plomeerde snoeiers gegeven worden. Wemeldinge. Voor het examen van ge oefend man zijn o.a. geslaagd de vrijwilli ge landstormers F. Hoogesteger Hz., C. de Schipper Cz., G. Veerhoek en A. Schouwenaar Matthz., allen wonende alhier. Nieuwdorp. Gisteravond trok de afd. Goes van de Geref. vereen, v. Drankbe strijding naar hier, teneinde een propa- gandavergadering te houden. De voorz., dhr A. M. Wessels, van Goes, opende de samenkomst met het laten zingen van Ps. 43:3 en 4 en gebed. Nadat door .hem Lnc. 10 was gélezen en eert woord van inleiding Was gesproken, gaf hij het woord aan den spreker, dhr. Wi. C. F .Scheps van Dien 'Haag. Deze sprak over „Een heilige roeping" (zie verslag! reeds opgenomen). Na de rede traden 3 personen als lid toe en had een gedach- tenwisseling plaats.De samenkomst Werd door 60 personen bijgewoond. Ruim) 300 tractaten werden gratis verspreid, terwijl 32 fex. van de brochure van Ds Gispen werden verkocht. De collecte bracht f 6.87B op. Dhr Scheps eindigde met dank zegging. A.s. Maandag houdt de Geref. Vereen, in Borssele een samenkomst on- dei leiding van Ds Brouwer van Drie wegen. Wolfaartsdijk Dóórdat hij te dicht aan den slootkant kwam bij het draaien, reed de vrachtauto van dhr. J. Heuker

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 1