Telegrammen. Financiële Berichten. Allerlei. Dit de Pers. ïngezondea Stukken. Wetenschap en Kunst. Rechtszaken. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Advertenüën. het nog een vei'eenigingszaak was, daar én het bestuur, én onze partijgenoot, naar middelen zochten om de zaak in der minne te kunnen schikken. Inderdaad stond de zaak er dan ook niet ongunstig voor. Im mers fraude, in den gewonen zin van het woord was er niet gepleegd. De boeken waren volkomen in orde, maar een bedrag van f7000 werd uit de kas vermist en de penningmeester erkende, dit bedrag ge bruikt te hebben om noodzakelijke beta lingen, die voor zijn zaak (een drukkerij) te voldoen, in afwachting van de geldsom, die hem door een zijner geldschieters was toegezegd. Door voorbarige publikaties in de plaatselijke pers is dit achterwege ge bleven en is het hem' niet gelukt tot een overeenkomst te komen. Wij willen de daad van onzen partijge noot geenszins goedkeuren, maar moeten toch opmerken, dat het ©en kleine moeite is iemand geheel te gronde te richten en dikwijls ook een kleine hem de gelegenheid te geven, goed te maken, wat hij verkeerd gedaan heeft. En aan dit laatste heeft bij sommigen veel gemankeerd' 'tScheelt niet veel, of de buitenstaander, ja, zelfs de pers, krijgt de schuld nog! De moord te Beek (L.) In ver band met den moord op 'den 50-jarigen landbouwer M. C. te Beek, is door de politie te Maastricht aangehouden de 25- jarige Maria W„ het meisje van den 29- jarigen landbouwer J. J. uit Klinge, die C. met een revolverschot hoeft gedood. Het meisje was bij den aanslag tegen woordig. Zij1 wordt heden vooi t erdcr onderzoek paar Beek overgebracht. De eigenlijke dader is nog' steeds voortvluch tig. Op heeterdaad betrapt. Te Oosterhout hebben gisternacht twee man nen ingebroken in de bierbrouwerij de Gekroonde Bel. De bewaker der fabriek bemerkte hun aanwezigheid en haalde on middellijk assistentie in den meester dei' fabriek, den bedrijfsleider en diens zoon. Nadat de hoofdingang was gesloten, wer den ook alle andere toegangen afgesloten. De inbrekers, die thans opgesloten waren, gaven zich aan de inmiddels gekomen politie over. Mishande ling of erger. Ten huize van een pensionhoudster te Amster dam, had tot vóór kort een gezin gewoond, bestaande uit man, vrouw en twee kinde ren. Het gezin had het pension in de beste harmonie met de pensionhoudster verlaten, althans zoo scheen het. Zaterdag kwam het gezinshoofd, een man van circa 35 jaar, nog even in het pension met het doel een pakje te halen, dat hij had achter gelaten. Bven lpter kwam de man naar buiten rennen en liep naar een agent van politie, aan wien hij vertelde, dat hij de pension houdster had mishandeld. De agent nam den man mee naar het politiebureau, waar onmiddellijk een uitvoerig onderzoek werd 'ingesteld. De man werd gehoord en hij verklaarde, dat hij alleen met de pensionhoudster in 'de kamer was geweest en ©en en ander had .besproken. De pensionhoudster had zich toen smalend uitgelaten over 'smans echtgenoote. Dit maakte hem zoo boos, dat hij de kwaadspreekster te lijf ging en haai- een paar slagen en stompen in het gelaat gaf. Toen de man besefte wat hij had gedaan, is hij naar buiten gcloo- pen en heeft zich bij de politie aangemeld. De politie stelde ook' een onderzoek in naar den toestand van de pensionhoudster. Het bleek, dat de vrouw wel veel blauwe plekken in het gezich had, maar overigens had zij geen kwetsuren. Ook zij gaf haai- lezing over hot geval. Zij ontkende, dat zij minachtend over de echtgenoote had gesproken. Opeens, ver telde zij, was de man op haar afgestoven en had haar gestompt en jgeslagen. Zij' vermoedde, dat de man haar had willen wurgen, teneinde zich van haar sieraden meester te maken. Welke van de beide lezingen de juiste is, valt moeilijk uit te maken, daar er geen getuigen bij het geval zijn geweest. De politie heeft echte ifde zaak zoo ernstig opgevat, dat de man reeds hedenmorgen ter beschikking van de justiite is gesteld. Varkenspest. Op de boerderij „Harskamp te Ede zijn. onder toezicht van een rijkskeurmeester, 100 varkens lijdende aan varkenspest afgemaakt. Waardedaling van. paarden IVoot eenige jaren werden door de 'Heng- Sten-associatie voor Ede en omstreken drie hengsten aangekocht voor ongeveer f 50.000. Op de deze week gehouden paardenmarkt werden deze publiek ver kocht voor f 1500. Een raar zaakje. Te Detroit is zekere Eward J. Sweeney in hechtenis genomen, omdat hij een maatschappij' had willen oprichten, de Motor Industries Cor poration, en hij een verinogend en te goeder naam bekend staand bankier bereid had gevonden, die zaak te financieren. Maar het was dan ook een zonderlinge maat schappij, want zij moest dienen om '4000 gestolen Cadillac-auto's te verknopen. Sweeney had aan den bankier uitgelegd, dat de Candillac-maatschappij met een nieuw merk voor den dag wilde komen en daarom den ouden voorraad gecamou fleerd als tweede-handsauto's van de hand wilde doen. Ware het zaakje gelukt, dan Sou de bankier voor 4.000.000 zijn be nadeeld en de koopers van de auto's voor 0.000.000. Maar reeds bij den verkoop van den eersten wagen kreeg de politie lucht van de zaak' en werd Sweeney ge arresteerd. Brand t e N w-Y o r kf. Een nader onderzoek door de brandweer ingesteld haar de gevolgen van den geweldigen brand in het woonblok aan de Lexington Avenue en de 110de street te New'-Yoirkl heeft aan het licht gebracht, dat vijftien menscben zijn omgekomen en zeventien gewond. Er zjjn 150 lieden door dezen brand van huisvesting beroofd. TOKIO. V. Dl Gemeld wordt, dat in Wladiwostok de algemeene staking is uit gebroken, waarbij ook .het telegraafper soneel is betrokken. De officieele draad- looze dienst meldt echter, dat de toestand in de stad betrekkelijk kalm is. MAASSLUIS. V. D. Volgens een draad loos bericht van het „Hbld" bevindt het stoomschip „Vulgaria" zich in nood. Wissel keeraea. Amsterdam, 25 Oct. 1922, 1.45. Berlijn 0.05—0.06. Brussel 16.80—16.85. Parijs 18.1.5—18.20. Londen 11.37V2—11.38. Dollar 2.55Vs—2.56Vs. Weenen 0.32y2—0.35. Een correcte jongen. „Ach, 'zeg, loop jij eens even naar mijn kamer, en kijk 's of ik m'n paraplui© daar heb laten staan", riep een opgewonden, dikke 'heer tot den hotelj-picolo. „Maar schiet vlug op, want ik heb nog maar vijf minu ten voor den trein". Na drie minuten kwam de picolo' weer naar beneden gerend. ,,'tls in orde, meneer, ja, uw parapluie stond op de kamer. Nood breekt wet. Die 'waarheid van dit woord begint thans ook tot de sociaal-democraten door te dringen, althans voorzoover ze verant woordelijke posten bekleeden. Dat is thans, zegt de „,N. L. Ct." te Amsterdam gebleken. Op 125 Augustus 1922 hebben R. en W. van de hoofdstad (in welk college drie Soc. Democraten zitting hebben, de hee- ren Wibaut, Vliegen en Dte Miranda) bij) den raad een voordracht aanhangig ge maakt, strekkende om de combinatie-v. d. 'Schaar in staat te stellen 6000 wonin gen te bouwen in het voormalige Sloten en deze daarbij toe te staan af te wijken van liet bepaalde in art. ,163 der Bouw verordening hetgeen zeggen wil, dat de trappen en portalen met de buitenlucht in verbinding staan door middel van pen beweegbaar raam. Op krachtige wijze is dit plan van Soc. Democratische zijde afgekeurd. Die heer Henri Polak deed het gematigd. Hij vroeg zich af of hier niet een groote fout 'wordt gemaakt en verklaarde het bij deze versobering wel „een beetje» jbenauwd te krijgen." Een andere partijgenoot echter, een ziekere v. d. Linde, wist er beter op los te timmeren. Hij noemde de voorgestelde woningen onmenschwaardig en de argumenten ter verdediging aangevoerd „een armzalig stelletje argumenten". En Het Volk, dat tegen den Minister! „opzienbarend suggestief opgestelde arti kelen" schreef, krijgt het verwijt te hoo- ren dat het over deze reactionaire daad in alle talen zwijgt. Wethouder De Miranda diende deze week de heeren van antwoord en dat ant woord is al zeer merkwaardig. Om te beginnen verklaarde hij, dat het geheele college van B. en ,Wl in deze kwestie eenstemmig was en onverdeeld, en dat hier niet gehandeld werd onder reg'eeringsdwang. „Laat men toch, zegt de Wethouder, bij deze levensvraag van een groot deel der arbeidersbevolking van Amsterdam geen schuilevinkje meer spelen. Men heeft gezien, wat zich goo pas in het bouwvak heeft afgespeeld. Met groote moeite was overeenstemlming gekregen met de samenwerkende groepen. Voor f 1.35 per uur, bij welk bedrag nog iets zou komen, zou worden gebouwd. Hot grootste deel dezer werklieden had be grepen, dat men toch niet door kon gaan met het bouwen van woningen, waarvan de huur zoo wordt, dat zij ver uit het gezicht ligt van (de draagkracht der arbeiders. Van een hongerloon was hier werkelijk geen sprake. Desniettemin toch staking. En nu een commissie, die genadiglijk zal beslissen wat betaaldj moet worden, mits het loon ligt tusschen f 1.35 en f 1.50. Die prijs der steenen doet ,'tniet. Men onderhandelt heden over een aanbieding van f 13 per 1000 steenen. Dat is niet ver meer af van den prijs van 1914. De werklieden in de steenfabrieken kriji- gen voor alle werkzaamheden aan het bakken van steen verbonden, inladen in begrepen, ongeveer f 11. Maar wij moeten op onze knieën vallen om gedaan te krijgen dat yoor' het met selen van deze zelfde 1000 steenen met f 26 genoegen wordt genomen. Ik zeg: er moeten niet alleen wonin gen komen, maar ook woningen, die door de arbeiders betrokken kunnen wor den. Wat hebben we aan een! .mooien schotel, waar niets op ligt? D;e wethouder wijst er 'dan pp, dat wel degelijk met de omstandigheden re kening moet worden gehouden. Er is, zegt hij, een tijd geweest, dat idealen omtrent .woningbouw verwezenlijkt konden Worden. „Komt die tijd weer, dan is 't moment aangebroken om schoonheid en arbeid te vereenigen. „Maar thans verkeeren wij! in pood, en nood breekt wet." Nuchtere woorden. Het klinkt wel mooi, wat de roode propagandisten de schare ook te Leiden voorspiegelden, maar zij kunnen er helaas niets voor koopen. De heeren, die zelf geen krimp heb ben, kunnen heel gemakkelijk adviseeren liever honger te lijden dan voor een lager loon te gaan werken en liever geen woningen te gaan bouwen, dan minder goede, maar de belangen van het volk worden op die wijze al heel slecht ge diend. De werkloozen krijgen op die Lwijlze geen werk en de onbehuisden geen woning. Dat is alleen mogelijk, indien jnet de hard©, nuchtere, vaak ontroerende werke lijkheid wordt gerekend. Indien erkend wordt, de waarheid van het „nood breekt wet". Bezuiniging mogelijk. Als onze volksgezondheid niet volko men in orde is, zegt de Standaard, ligt het niet aan het aantal hoofdinspecteurs en inspecteurs. Op de begrooting zien wij voor de hoofdinspecteurs uitgetrok ken 39.500 gulden, voor reis- en ver blijfkosten, huur van bureelen enz. voor <le hoofdinspecteurs 35.500 gulden. Voor de ambtenaren aan de hoofdinspecteurs toegevoegd 38.320 gulden. Dat is reeds te zamen 113.320 gulden. Dan komen de kosten voor de inspec teurs: 203.000 gulden met 120.000 gul den voor reiskosten en 67.400 gulden voor de toegevoegde ambtenaren. Of samen bij na vier ton. Meer dan een half millioen dus voor de inspectie-volksgezondheid. Er zijn in den laatsten tijd verschillen de inspecteurs aangesteld. Zelfs voor de gezondheid van de zuigeling. Het is onze overtuiging dat verschil lende van deze inspecteurs haast niet we ten, wat zij' zullen doen. Men heeft be kwame mannen aan een werkkring ont trokken, waar zij' nuttig bezig waren, en veroordeelt hen nu tot arbeid, die geen levenstaak kan worden, vooral niet, nu hun de gelden, die zij noodig zouden hebben, niet gegeven kunnen worden, worden. Want wij willen gaarne alles goeds van deze inspecteurs gelooven, maar duur zjjn zij', als -men hun vrij1 spel geeft. Nu dat niet kan, vinden zijl geen goed emplooi. En daarom rijst de vraag of het mes der bezuiniging niet flink -in deze inspectie kan worden gezet. Misschien zou men bij goed nagaan van wat de gezondheidsraad alzoo kost, ook wel tot de overtuiging komen, dat het veel zuiniger en daarbij niet minder goed kan. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) De Nood dier Zemding. Het zij ons vergund ook langs dezen weg de aandacht te vestigen op den nood der zending. Men zal zich nog wel herinneren hoe verleden jaar Sep tember de noodklok geluid werd en misschien ook vernomen hebben, (hoe krachtig er toen is geholpen, zoodat voor de samenwerkende zendingscor poraties de rekeningen over 1921 kon den worden gesloten, zonder of met een niet noemenswaardig tekort. Wij erkennen zulks 'met groote dank baarheid. Evenwel ook dit jaar bleven, waarschijnlijk ook wel tengevolge van de tijdsomstandigheden, de inkomsten verre beneden het bedrag der meest noodzakelijke uitgaven, zoodat in Sep tember de' nood grooter was dan ooit. Indien daarin niet wordt voorzien zal het Zendingswerk in onze Oost belangrijk moeten worden ingekrom pen en 'op1 verschillende plaatsen zelfs moeten worden stopgezet. Zij, die gedrongen worden door de liefde voor het koninkrijk Gods, zul len dit zeer zeker niet kunnen dulden, maar ook zij, die het Zendingswerk! steunen uit waardeering voor de ver heffende kracht, die ervan uitgaat op de inlandsche bevolking, door middel van onderwijs, ziekenverpleging, am bachtsscholen, ,enz. zullen niet villen, dat dit schoone werk schade lijdt door gebrek laan geld. Dat zij dit dan ook tonnen door het verleene'n van spoedige en krachtige hulp, in den vorm van een extra gave, te storten in de kassen van plaatselijke zendingsvereenigingen of hier en daar geplaatste zendingsbussen, door over making aan het Zendingsbureau öeg'st- geest postrekening 6074 kantoor Oegstgeest of aan een der zendings- oorrespondenten voor Zeeland. M. J. BEUKENHORST, .Sluis. Postrekening 34199, kantoor Sluis. G. VAN DIS, Zaamslag. H. VAN ESSEN, Oudelande. Postrekening 43555, kantoor OoGS. J. W. MAAS, Gapinge. Postrekening 34.268, kantoor Middelburg." „Calvinistische" dichters. Pater Verhoeven behandelt in „Het Centrum' onze dichters Geerten |Gos- saert (Gerretson) en Willem de Merode (Hoek), onder den titel „De Calvinis tische Dichtkunst en Willem de Me rode", en noemt hun poëzie, met aan haling van sommige strofen, calvinisti-' sche poëzie. Bedoelde dichters zullen, .dit lezen de, zich wel verwonderen tot de Cal vinisten te worden gerekend. Is er op onzen tegenwoordigen Ne- derlandschen Zangberg nog wel sprake van Calvinistische Dichters? Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: overtreding leerplichtwetC. S., Rilland-Bath', F. N., lerseke, f 0.50 b. s. 1 d. h.M. C. V., Wissenkerke, P. Kl's-Heer Arendskerke, P. d. M., G. J. B., Wis senlcerke, f2 b. s. 2 d ,h.strooperij, M. C. d. W., J. M. Z„ lerseke, f5 b|. s. 1 w. t. s., J. C. B., lerseke, f5 b. s. 5 d. li.straatschenderijG. A. D. M., Wissenkerke, f5 b. s. 5 d. li.; verwekken nachtrumoer: J. S., ler seke, f5 b. s. 5 d. h.kippen laten loopen in tuin: J. ,S., Schore, f5 b. s. 5 d. h.id .op bezaaiden grond C. S., Driewegen, f 15 h. s. .15 d. h. opgeven valscnen naam aan bevoeg den ambtenaar: J. A. V., lerseke, f 10 b .s. 10 d. h.overtreding Invaliditeits wet: II. D., Kruiningen, f2 b. s. 2 d. h.li. J. L., Wissenkerke, f5 bi s. 5 ,d. h.in in-beweging-zijnden trein stap pen: I. W., 'sHeerenhoek, f10 b. s. 10 d. h.loopen op spoorweg z. v. P. J. B., A. P. H., Woensdrecht, f3 b. s. 3 d. hl in kom gemeente over klinkerpad rijden: A. B., z. b. woon plaats, f 3 b. s. 3 d. h.W. KI., Rot terdam, f5 b. s. 5 d. h.overtreding woningwet: M. G., Biezelinge, £5 b. s. 5 d. h.visschen zonder consent met verboden vischtuig: d. B., C. d. B., Ossenisse, f3 en fö b. s. 3 en 5 d. h.visschen zonder consent en met roeiboot zonder letter en num mer: J. v. A., Wemeldinge, 2 maal £2 b. s. 2 maal 2 d. li.; 'savonds fietsen zonder licht: M. A. L. B., Hans- weert, tl N. s. 1 wi. t. s., G. J. d. Kt, A. D. (Kl, Colijnsplaat, D. J. S., Krab- bendijke, J. v. B., Rilland-Bath, M. C. L„ 's-Gravenpolder, f3 hl. s. 3 d. h.alsvoren en zonder remJ. A. VI, f3 b. s. 3 d. h.'s avonds met mo torrijtuig zonder achterlicht: W. d. K, Gioes, 5; b:. s. 5 fl. Jh. Vrijgesproken: beklaagd van over treding leerplichtwet: J." W., Rilland- Bath, 's nachts schelpdieren visschen: J. F. J., P. J., lerseke, paard over rijwielpad laten loopenG. v. Kl, Ka- p'elle. Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht te Middel burg zijn veroordeeld wegens: straat schenderij A. R., Serooskerke, tot f 15 b. s. 15 d. h.P- Al F., Vlissingen, £3 b:. s. 1 w. t.op straat noodeloos schreeuwen: G. J. F. J., Middelburg, tot f 3 fb'. s- 3 'd. h.zonder vergunning over kanaalgronden rijden: W. de Dl, Goes, tot f3 b. s. 3 d. h.mest op straat leggen: L'. M., Westkapelle, tot 3 b. s. 3 ld. (h.zitten op een honden kar J. M., Vlissingen, tot f 1 hl. s. 1 V. t.zonder jachtacte in 't veld pogingen doen om wild op te sporen: A. G., St. Laurens, tot f5 b. s. 5 d. hl, geweer verbeurd verklaard; overtr. Bouwver ordening Domburg: J. C., Domburg', tot fl b. s. 1 d, h.op straat met kaarten spelen: Ll P|., J. de K., beiden te Middelburg, no. 1 teruggave aan ouders, no. 2 2 b'. s. 1 w. t.zich in de plantsoenen buiten de paden be vinden J. S. R., Vlissingen, geen straf opgelegdovertr. LeerplichtwetW. F. E., huisvrouw van J. de K., Middel burg, tot f2 b. s. 2 d. h.C. de Ml, Middelburg, tot 1 hl. s. 1 id. (h.fietsen zonder bel: P. Dl, Vrouwepolder, tot £2 b. s. 2 'd. h'.rijden met een wagen zonder licht: L. J. H., Vlissingen, tot f0.50 b. s. 1 w. t.; fietsen zonder licht: H. W., Oostkapelle, tot £2 hl s. 1 w. t.E. A., Middelburg, tot f0.50 b. s. 1 w. t.; A. G., Vlissingen, G.i van M., zwervende, ieder tot £3 hl s. 3 'd. hl; M. J., Koudekerke, tot fl hl s. 1 w. t.de Zeeuwsohe stroomen bevissclien zonder consent!0. N. Chzl, E'. ide W., A. W,., V. A. de M., W. F. Vl, allen te Philippine, allen tot f3 bl s. 3 d. h-dronkenschapP. ff., Westkapelle, tot f3 b. s. 3 d. h.P. J. M., Middelburg, tot 3 weken hech tenis; vrijgesproken is: A. R., huis vrouw van G. B., Ritthem, overtr. Invaliditeitswet. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche vei ling (Delftsche str. 43,) waren gisteren aangevoerd 65000 stuks. Prijzen: kipeie- ren f 12.15f 14.45, id. klein f 8*-f 12.0% Alle per 100 stuks. GOES, 24 Oct. Veilingsvereeniging „Z.- Beveland". Peren: Beurré Claü'geau f 12 f 24, Beurré Alex. Lukas f 16JÉ 19, Beurré Durandeau f8f14, Beurré Bachelier f9 f 10, Beurré Diel .f 6f 13, President Roosevelt f 15f 26, Duch. d'Angoulême f 8^—f 15, Doyenne de Comice f 20f 26, Calabasse Tii'lemont f8f 16, Soldat La- boureur f 13—f22, Cons, a la Cour fll f 16, Bezy van Schonauwen f 8f 15, Comtesse de Paris f 12f 14, Nouveau Poiteau f9f14, Calabasse Oberdickt f8, Josephine de Maline f 11f 13, Curé f 6 f 10, Groene Cbautnonbel f 6f 10, Brui ne Chaumonbel f 5f 7, Winter Rietperen 18f9, Jodenperen f4f7, Kweeperen f6—f8, Wintersuikerijen föf7, Winter- louwtjes f 6f 8, Gieser Wildeman f 8 f 12, Kleiperen f 7f 10, Pondsperen f 4 f 8, St. Remey f-5f 6, Witte 'Cozijn f6f9, Schellebellen f5f6, IJzerperea f 5—f 7, Afval- en Kroetperen f 0.60f 4, alles per 100 K.G. AppelsSterappels f 12f 17, Signe Til- lish f 13—f 14, Cox Pomona f 8, Bismarck f 5f 9, Baumans Reinetten f 6, Lady Hennyker f6, Reinette Monstrieuse fö, Notarisappel f 8, Lemoenappel f 6f 8, Luntei'sche pipping f 5, Min. van Harmel- stein f7, Goudreinetten f6f12, Zure Bellefleur f 5f 11, Fransche Bellefleur f3—f5, Wcstl. Bellefleur f3—f4, Court Pendu f 4f 6, Pres. Kruger f 4, Cox Oranje Pipping f 6f 12, Princesse Noble f 5f 7, Hondsmuilen f 5f 7, Clasieappel f4, Jacques Lebel f5, Landsberger Rei netten fö, Roode Paradijs f4fö, Perzik- appels f2f3, Peperappels flf3, Geld. Holaert f 10, Zoete Campagner f 8f 10, Zoete Bellefleur f7f8, Lindenappel f8 —f9, Zoete Ruster fö—f8, Zoete Ribbe- ling fll, Huismanszoet f 10, Bruinzoet f 9,' Pomme d'Orange f 9—f 11, Afval- en Kroetappels f 0.20f 3.40, alles per 100 K.G. Diversen: Aardappelen flfl.30, Uien (groote) f 2.10f 2.60, idem (kleine) f 0.90 f 1.30, Wijnpeen f 2.40, Spruiten f 7 f 13, Mispels f 10f 15, Boontjes f 21, al les per 100 K.G.; Roode kool f 2.40, Sa- voij© kool f 3, beide* per 100 stuksKroten f 0.70 per 100 bos; Hazen f 1.79, Fazanten f 1.27—f 1.50, Patrijzen f0.61, Snippen f 0.10, alles per stuk. MIDDELBURG. Bevallen: C. Sanderse Ie Feber, z.; M. RothKoppejan, z.; C. LindenbergLahr, z.; W. H. P„ M. Rijksevan Luijk, d. 0|verleden: I. Timimermians, 79 j., wedn. van N. .C de Koff; J. Vermaar, 15 j., ongehuwd. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 769.1 te Aber deen en Thorshavn, laagste 752.3 te Ha- paranda. Verwachting tot den avond van 26 October Meest zwakke winden uit oostelijke richtingen, nevelig tot lichtbewolkt, droog weer, lichte vorst 's nachts, zelfde tem peratuur overdag. Hedeii overleed, na een langdurig doch geduldig lijden, onze eenige geliefde Zoon, Broeder en Behuwd- broeder, ABRAHAM, in den ouderdom van ruim 25 jaar. W. VAN ROOYEN. M. VAN ROOYEN—Thebne. P. W. DE LANGE. L DE LANGEVan Rooyen. Westkapelle, 24 Oct. 1922. Heden ontsliep in haar Heere en Heiland, na een kortstondig, doch geduldig lijden, onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Zuster en Behuwdzuster, JOHANNA MARIA LEENH0UTS, in den ouderdom van 27 jaren en 2 dagen. De Heere sterke ons in dezen weg van beproeving. Uit aller naam, M. HERREBOUT. Sittard, 24 October 1922. Oude Limbrichterweg 27.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 3