^r-Melange eemcle Leem" vos Co., ïdsche Reuzel. Dinsdag $4 October 1922 37e Jaargam? ILE ZEE! Hangels en Buitenland. Binnenland. cent per pond. SE IJ N SE, onder lage prijzen, vaar. 6oed geel Goud uizen vóór de Groenmarkt IEIJNSE, cent per pond. LEIJNSE, {koop bij inschrijving WEILAND, L. LEIJNSE, een Meid FEUILLETON. BINNEN IJZEREN MUREN ttig gedeponeerd.] pond Boter ontvangt men I Voor vijf dezer bons B n een prima Ontbijtkoek kilo. Voor tien dezer bons B m een Theebus gevulj 9 kilo prima PoederchocoJa tr twintig dezer bons krijgt a prima Edammer Kaas' kilo. aat, hoek Markt, Middelburg.! LANGE BURG C 89 MIDDELBURG. C.G. ontvangt men een bon, dezer bons krijgt men een tatbijtkoek van een kilo. ;n dezer bons krijgt men[ lebus gevuld met een kilo' jedercnocolade. Voortwun r bons krijgt men een prima f r Kaas van twee kilo. "aat, hoek Markt, Middelburg haat, hoek Markt, Middelburg, i 22 Aren 80 Cenfiareiil in de Pekelinge, geml |rke. Briefjes vóór of opp mber bij J. DE VISSER,! TE KOOP: jerenbed met toebehoo» bevragen bij Firma F. P Boekhandel Middelburg, KALFVAARS. tp: een mooie zwartbonte! irs, aan de rekening, bil EBRANDSE, bij den molen j rens. TE KOOP. paarden, of in ruil tegen; e, bij A. LEIJNSE, Gravenstf. Middelburg,' TE KOOP DERSE, Souburg. he Konijnen te koopt 80 cent per kilo, de muist» L. A. VAN WOERKENSI [traat I 815, Middelburg. jgens aanschaffing auto TE KOOP: ■jarig Hlerriepaard, U'| zware Sleeperswa9eT )0 K.G. draagverm.) enee| Veerwagen, alles in ui| en staat. Brieven ondej Bur. dezer courant te Go^ en 40 cent per pond. graat, 65 ct. p. P°n'| ;k pond visch ontvangt nri n. Voor vijf dezci' bo i. ïen een prima OntbgtKO 1 kilo. Voor tien dezer b nen een Theebus gey n kilo prima Poedercho» oor twintig dezer bons kóM ;n prima Edammer K ee kilo. traat, hoek Markt, Middel^ Mei of eerder igd, bij H. PEPER, Aagteke' Drukkers-Explollante'n OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Laltgis Vorststraat 6870, Goes Tel.: Redactie no. II; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor 'te Middelburg1: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tei no. 259 De Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3.— Losse nummers f 0.05 Prijs der Advertent! ën: 1—4 regels f 1.20, elke regel meer 30 ct. Bij aboninemeint belangrijke korting. Stervend Rusland. Met hartelijken dank ontvangen sedert de vorige opgaaf voor de nieuwe zending f2.50 van L. v. V. te 's-Heer Arends- kerke en fl van J. B.-D. te Wemeldinge. Totaal met 't vorige bedrag f 6. Heldenvereering. De Nederlander wijdt aan Da Costa, die 20 October een eeuw ge leden werd gedoopt, een herinnerings woord, waarvan Wij het slot met in stemming overnemen: Veel eerbewijzen zijn Da Costa niet bij zijn leven ten deel gevallen. 'Wij hebben nu hier in Amsterdam een Du Costa-kade, een Da Costar straat en een Da Costa-school. In de Nieuwe iKierk is Da Costa begraven en tal van redenaars hebben hem toen gehuldigd, lunar eerst een later ge slacht heeft daar voor „Du Costa een gedenkteeken opgericht. Potgieter schreef eens: „Wat glans was uw sier in deez' [gastvrije wallen, „Waar lag wel uw lusthof aan Amstel Lof IJ? „Ach, 't ridderlint moge U ten deel [zijn geviallen, „Al 't overig ging uwen blikken i [voorbij „Een leerstoel voor U, U, den leids- [man der dwaling? „Onze jeugd met vernuften tot mees ters na buit. „Het hof om te rasten, benoemd bij [herhaling, „Voor wien niet al plaatse? Slechts [U sloot het uit". Nederland heeft nooit de kunst ver staan zijn groole mannen te eeren. Rembrandt, vondel, Bilderdijk, Spino za, Ruysdael, Frans Hals, Hobbema en tal van anderen hebben in armoe de geleefd. Oldenbarneveldt is op het schavot gestorven, Jan de Witt is ver moord, Hugo de Groot werd op Loe- venstein opgesloten. Busken Huet kreeg hier nooit een behoorlijke plaats. Erasmus werd in het buitenland meer geëerd dan hier. Wij gaan ons niet aan heldenvereering te" buiten. Voor zijn groote mannen is Nederland eigen lijk te klein, zooals Macedonië te klein was voor Alexander den Groote. Ta- dema, Moleschott, Van 't Hoff, dr. Mezger en tal van andere buitenge wone Nederlanders zochten in den vreemde, wat Nederland hun onthield en toch zijn het juist de groote man nen, die een land groot maken, voor al wanneer zij, evenals Dia Costa, niet jalleen door talent, maar ook door zeden en karakter uitmunten. Cijfers an Feilen. Nu „Cijfers en Feiten" (gids voor bet politieke en sociale leven) zijn derden jaargang intrad, willen wij nog eens de aandacht op dit uitnemend geredigeerde maandschrift vestigen. Wèl geeft de redactie niets van zich zelf, toch Wijkt wèl uit iedere nieuwe aflevering, dat zij er toch zeer veel werks aan besteedt. Zij heeft zich namelijk ten taak ge steld het beste, het meest pikante uit Verschillende dagbladen uit te pikken en te verzamelen, zoo noodig te schif ten of in te korten, en wat 't meest ii in hui minr-j-.-r- Ben verhaal uit den Fransch- Duitschen oorlog. door ANNIE LUCAS. Uitgave Neerbosch' boekhandel. 9.) Hij zweeg een oogenblik en antwoordde toen op zachten, .ernstigen toon: Ja, ik vrees voor Frankrijk, Renée. Frankrijk stormt als een dwaze op den vijand in, zonder Zijne betrekkelijke sterkte te be rekenen. Maar Leo, zeide ik, onze machtige le gers, onze dappere soldaten zullen toch ongetwijfeld met alle gemak die domme Duitschers te keer 'kunnen. Domme Duitschers! Ach Rienée, gij weet niet, wat gij zegt; en het is niet alles goud wat er blinkt. Dus zijt gij bang voor den afloop? Ja, zooals ik straks reeds zeide, ik ben lang voor Frankrijk. Voortgedreven Al oor zijne hoofden gaat het Zijn verderf met rasschen spoed tegen. Renée, gij ten min ste moet weten, dat mijn hart bloedt «ader het uitspreken van deze mijne over tuiging. Het is mogelijk, dat wij overwin- de aandacht vraagt te onderstrepen, vervolgens de verschillende, aldus be werkte uitknipsels te rubrioeeren en over te drukken. Met geen ander doel dan de kinderen onzes volks, onze jon gelingen, en maagden onze kiesver- eenigingen en propagandaclubs, onze propagandisten en alle belangstellen den in den bloei onzer beginselen dat gene Voor te zetten, wat zij noodig hebben te weten, om in referaat of debat, in gesprek of vertelling noodig hebben te pas te brengen. Wie een jaargang van „Cijfers en Feiten" in zijn hoofd heeft, heeft een schat van vriendschappelijk vechtmateriaal, ge schikt voor eigen krachten te stalen, den tegenstander te weerstaan en den geestverwant te bemoedigen, bovenal zijn kennis op politiek en sociaal ter rein ongemeen te propaigeeren. Wie t niet gelooft, neme slechts no. 1 van den derden jaargang ter hand (de Octoberaflevering) en leze alleen nog maar wat de redactie op sociaal gehied ten beste geeft „om te onthouden", over: de verdeeling van het arbeidsproduct (van Kiautsky), de Kamers van Arbeid, de Roamstine be- drijfsraden. En dan voorts op gebied van Onderwijs; Recht en Zede; Land bouw, Handel en Nijverheid; enz. En dan wat uit andere 'partijen goeds en kwaads werd saamgelezen, ter bewa ring in het geheugen. Inderdaad een schat van kennis. En de Statenverkiezingen wen: ken. Geen vijf maanden meer, of wij zitten ,al midden in de actie. Ja, eer wij drie maanden verder zijn, dienen wij zoo goed als klaar te zijn. Wie „Cijfers en Feiten" niet kent, b'estelle bij zijn boekhandelaar althans den nu ingetreden nieuwen jaargang. Bezuiniging. In meer dan een gemeenteraad heeft men, waarschijnlijk bij gebrek aan de gelijker argumenten, met het woord bezuiniging gewerkt, alsof daarmede aan de samenleving inderdaad een dienst te bewijzen viel. Door dit woord als stoplap te gebruiken bij iedere re deneering, ter motiveering van elk ook het dolste besluit, legde men daardoor een anders toch al kwalijk verborgen armoede aan behoorlijke gronden tot aandrang op verantwoor- elijk geldelijk beheer bloot. Menigmaal kwam de nadruk daar te liggen, waar deze niet behoorde en het voorgestelde doel werd niet bereikt. Wat minder kon gaan kosten werd en wordt niet met minder betaald. Wat redelijk dient te worden onder houden wordt verwaarloosd. Maar een tweetal posten konden toch met suc ces worden bestreden. Die op sala rissen en pensioenbijdragen! Afgescheiden echter van de b'elangen der betrokken ambtenaren is het niet overbodig te overwegen of salarisver mindering voor de ambtenaren op het oogenblik billijk is of niet, behoort de vraag te 'worden bezien of dit thans 'n gemeente om hierbij nu te blijven 'belang is. Zeker er mag verwacht worden, dat minder behoor lijk bezoldigde ambtenaren opgeruimd hun werk zullen verrichten. Zij zijn echter ook menschen, hebben ook hun §ezinnen en daarmede economische ehoeften. Zouden zij langer nauwkeu- nen, God geve het; maar onze kans staat heel slecht. Hoe komt dat dan toch, Leo? Ieder zegt, dat onze legers en onze'vloot zoo bijzonder sterk Zijn. Hoe groote s Ka men gelds zijn er aan besteed, en waar kan men dapperder mannen vinden, dan onze Fransche soldaten? Alles goed en wel, Renée, onze legers zijn sterk op het papier. Groote som men gelds zijn er voor besteed nomi- 'naal. Fransche soldaten zijn dapper, maar dapperheid is niet voldoende. Lang voor dat aan dezen oorlog gedacht werd, kwam ik tot ld e overtuiging, dat onze geheele legerorganisatie tot in merg en been ver rot is. Men heeft met kwistige hand geld Uitgegeven, maar men 'heeft het niet be hoorlijk verantwoord. Verregaande onwe tendheid beerscht onder onze soldaten, en helaas, niet alleen onder de soldaten. Daar bij wordt de dicipline zeer slecht gehand haafd. Onze krijgsvoorraad zal blijken ten «enenmale onvoldoende te zijn voor de hooge eischen, die ©r zoo eensklaps aan zullen gedaan worden. Wat de soldaten betreft, die zijn ongetwijfeld voor geen klein gerucht vervaard. Ja, zij zullen hun officier blijmoedig volgen en tegen de bajonetten instormen, zich niet laten af schrikken door pioorddadig geschut, en zelfs eene hopelooze zaak verdedigen; maar zij zullen hem niet gehoorzamen in zaken van ondergeschikt belang, in barakken of rig letten op de kleintjes ten aanzien van papier, formulieren, porto's, tele foonkosten, reisvergoedingen, enz.? 't Valt te betwijfelen. Wordt van hen ook een offer ge vraagd, het meerendeel zal dit wel willen brengen; daartoe zijn andere wegen te betreden dan die van sala risvermindering evenwel staat vast, dat 'n goed geschoold ambtenaren corps, waarbuiten geen stukje samen leving het stellen kan, göed bezoldigd inderdaad zeer belangrijk kan bijdra gen, dat bet doel van bezuinigen be reikt wordt. De Engeisehe kabinetscrisis. De vergadering der unionistische partij beeft Bonar Law tot leider der partij, gekozen. Hij heeft dientengevolge officieel het premierschap aanvaard en bezocht kort na afloop der vergadering den ko ning in bet Buckingham Palace. In bedoelde vergadering wijdde Bonar Law vriendelijke woorden aan zijn ambts voorganger. Bij ieder toekomstig mee- pingsverschil, dat tusschen Lloyd George en hem mocht rijzen, zou hij den strijd niet in een geest van wrok aanbinden. Hij zou zich altijd den tijd herinneren, waarin zij samenwerkten gedurende de groote crfsis in de geschiedenis der natie en hij kon de diensten niet vergeten, die Lloyd George toen aan zijn land bewees. Lloyd George bracht gisteren zijn offi cieel "afscheidsbezoek in het Buckingham Palace en. nam formeel afscheid van den koning. De ex-premier is druk bezig met zijn verkiezingscampagne en zal in den loop dezer week verschillende vergaderingen, ia Londen en 'de provincie toespreken. Die veneffeningsbetalingen. De „Petit Parisien" verneemt uit Ber lijn, dat de onderhandelingen der verze- keringsbureaux van Frankrijk, Engeland len Duitschland tot een overeenkomst heb ben geleid. Aan Duitschland is uitstel van betaling toegestaan tot 1 Juli 1923. De maande- lijksche debetsaldi zullen door Duitsch land in verhandelbare schatkistbons wor den betaald. Uit Rusland. We spraken dezer dagen iemand die pas uit Rusland was teruggekeerd. Hij was er een half jaar of zoo geleden ook geweest en het had hem de laatste maal getroffen, dat er in Petrograd en Moskou in den tusschentijd veel was veranderd. Men werkte er weer. Dat was aan allerlei te zien. De straten werden begaanbaar ge maakt. De winkels waren goed voorzien, een heel verschil met een half jaar ge leden. De omkooperij, die al onder het tsarisme in Rusland wijd verbreid was, heeft een geweldigen omvaing aangenomen be grijpelijk, want de ambtenaren komen anders niet rond. Telkens, gebeurt het, dat hun salaris niet wordt uitbetaald. De Sovjet-regeering tracht aan die om kooperij een einde te maken door eenvou dig te dekreteeren, dat ze, zeg, over een maand uit moet zijn en met strenge straf fen te dreigen. Grootscheeps zijn reeds ambtenaren, die zich aan omkooperij schuldig hebben gemaakt of ook die er enkel van worden beticht, in de gevange nis gezet. Mpar of men met zulke maat in het kamp. Zelfs nu beerscht in sommige regimenten reeds een verborgen geest van muiterij. De officieren wantrouwen elkan der, fine manschappenMaar waartoe nog verder stilgestaan bij deze treurige dingen, Renée, er zijn toch ook heerlijke uitzonderingen, trouwe, flinke mannen on der de mieerderen en minderen. Wij moe ten er maar het beste van hopten. En hoe is het met uw eigen regiment, Leo? Zijn gelaat klaarde op. O, dat is een van de uitgelezenste. Het is een goed soort .menschen, die /voor het grootste gedeelte beter dan vele anderen aan orde en tucht gewend zijn. i Gelooft gij dan, dat de Duitschers zoo veel beter toegerust zijn dan wij? Ja Renée. D© zes maanden, die ik ver leden jaar in Duitschland doorbracht, heb ben mij' doen zien, dat hun militair systeem beter is dan het onze. Gij hebt straka kunnen .hooren, waarom ik er zoo over denk. Daarenboven zullen wij niet alleen tegen Pruisen te strijden hebben, maar" tegen het vereenigde Duitschland. De ver schillende staten zullen als een eenig man opstaan, om voor het vaderland te strij den. Mijn vriend van Hergheim isdezen morgen vertrokken. Hij vertelde mij, dat, zoodra er maar sprake was van een moge lijken oorlog, alle Duitschers, waar zij' zich ook bevonden, zich reisvaardig) fiad'i regelen een. kwaad, dat zoo diepe worte len heeft en door de ellende in Rusland| zoozeer is toegenomen, aanstonds er uit krijgt, staat te" bezien. (Vad.). Korte berichten. De stakingsbeweging te Marseille breidt zich uit; men verwacht binnenkort een algemeene staking van 24 of 48 uur. Een hevige brand heeft te Parijs een ledermagazijn in asch gelegd. De schade wordt op. 3 millioen francs geschat. Honderd vijftig arbeiders zijn tengevolge van dit ongeluk zonder werk. Als gevolg van het voor loo pig on derzoek inzake het complot tegen Wirth, zal 'eerlang een aantal gecompromitteerde personen in Duitschland worden gearres teerd. Op de Fransche kust heerscht een htevige storm. Uit Lorient, Brest en Cher bourg komen berichten van schepen, die in nood zijn. Enkele torpedobooten zijn vertrokken, om hulp te verleenen aan de visscher schepen. Zondagavond is de eerste sneeuw in de Ardennen gevallen in de Belgische provincies Luik en Luxemburg. Sir William Meyer, Hooge Commissa ris van Britsch-Indië, te Londen, is plot seling aldaar overleden. Giolitti, de bekende Italiaansche staatsman, zal den 27en October zijn tach tigsten verjaardag vieren. Hij zal bij deze gelegenheid een politieke rede houden, waaraan groote beteekenis wordWgehecht. De logger „Ondina" heeft 32 Fran sche schipbreukelingen opgepikt van den monitor „Gambetta" uit St. Malo. De be manning van de „Gambetla" bestond uit 38 koppen; zes hunner zijn verdwenen. NaaT de „Neue Berl. Ztg." verneemt is in den loop van het onderzoek nopens de samenzwering tegen Wirth gebleken, dat de aanslag Zondag had uitge voerd moeten worden. De groote klok van den Berlijnschen dom, die bij het rouwluiden ter gelegen heid van het overlijden der keizerin was gesprongen, is autogeen gelascht ,en is op den 22sten, den geboortedag van Hare Majesteit, voor het eerst weder geluid geworden. Schadeloosstelling voor Kamer leden. De Middenstands-Unie heeft tot de Eer ste Kamer een adres gericht, waarin zij er ten sterkste op aandringt, de wijziging in het lilde hoofdstuk der Grondwet, welke o. m. behelst de verhooging der schadeloosstelling van de Kamerleden tot f 5000 n(e,t aan te nemen. Adr. memoreert o.a., dat de jongste troonrede ingrijpende beperking van publieke uitgaven onvermij delijk achtte en dat de tegenwoordige financieele en economische toestand van 's lands financiën en de draagkracht der bevolking van dien aard is, dat toch al leen de hoogst noodzakelijke uitgaven gevoteerd mogen worden. Audiëntie geweigerd. Het hoofdbestuur va'n de onderofficiers- vereeniging „Ons Belang" verzocht, naar de „Tel." bericht, aan den Minister van Oorlog wel eenige van haar leden in par ticuliere audiëntie te willen ontvangen, den fe'ieniaakt om het Duitsche leger te komen versterken. Niet alleen zij, die in Engeland, Rusland, of eenig ander land van Europa woonden, kwamen toesnellen, maar ook zij, die over den Atlantischen Oceaan waren getrokken. De Keizer heeft buiten den waard gerekend, toen hij op hulp rekende van enkele staten,die on-i genoegen hebben met Pruisen. Gij moet nu evenwel niet zoo droevig zien, Renée. Misschien had" ik dat alles maar niet moe ten zeggen, maar mijn hart was er vol van en g ij hebt er naar gevraagd. Mogelijk komt alles nog wel terecht. Ook zou het kunnen zijn, dat de .overmoedigheid en lichtzinnigheid, waarmede de meeste men schen deze zaken beschouwen, mij o ver- bezorgd maken. De noodzakelijkheid is eene strenge leermeesteres, en druk brengt wel eens verborgen goede hoedanigheden aan het licht. Het spijt mij' waarlijk, dat ik u angstig gemaakt heb, Renée. Ach Leo, hebben wij' niet pltijd elkan ders zorgen gedeeld? Ik zag zelfs in het flauwe licht, dat een schaduw over zijn gelaat trok en begreep, dat hij aan zijn onuitgesproken liefde voor Nina dacht. Wij spraken nog een oogen blik door, maar over niets, dat ik hier behoef mede te deelen. Al wat Leo echter gezegd had zonk diep in mijn hart, te dieper, omdat ik het daarin begroef. In de droevige dagen, die volgden, toen Diuit- in verband o. a. met de maatregelen, welke den laatsten tijd door of namens den Minister voor het onderofficierskorps worden genomen. Op dit verzoek ontving genoemd hoofd bestuur het volgende antwoord: „In antwoord op uw verzoek om twee uwer leden in particuliere audiëntie te ontvangen, deel ik u mede, dat dit ver zoek niet door mij kan worden ingewilligd, omdat is ingesteld het georganiseerd overleg, waarbij mijnerzijds aanhangig worden gemaakt de daarvoor in aanmer king _komendemaatregelen rakende de rechtspositie der onderofficieren, terwijl uwerzijds aldaar ter sprake kunnen wor den gebracht alle uw rechtspositie be treffende maatregelen, dus ook die wtelke naai' uw bewering „ook door de niet belanghebbenden als onbillijk worden aan gevoeld". Wanneer in dit georganiseerd overleg de zaken zijn behandeld, worden mij de adviezen kenbaar gemaakt, welke adviezen voor mij meer waarde hebben dan die van de leden afzonderlijk. Doch ook wanneer het georganiseerd overleg niet bestond, zou ik bezwaar ma ken met uw bestuur of met afgevaardig den uit uw bestuur een „vertrouwelijk onderhoud" te hebben; mijn ervaring te dien aanzien opgedaan is van dien aard, dat een herhaling mij niet gewenscht voor komt." De Minister van Oorlog, (get.) VAN DIJK. Het drama aan de Amster dammer. Friesch Dagblad schrijft: Hoe het mogelijk is, dat in tien jaar tijds bij een kr.ant als de „Amst." meer dan zeshonderd duizend gulden wèg raak te; „óp", verbruikt boven de inkomsten; Iloe 'het mogelijk is, dat de ontslagen directeur in warme, ja vroomgetinte ter men nóg maar kort geleden een obliga- tieleening van f 100.000 aanbeval, zoo dat de „kleine luyden", tuk op 't hooge procent hem hun spaarpenningen kwa men brengenf 2000, f 3000, 'n een voudige schipper f 13.000terwijl die directeur toch wéten kon, dat de zaak niet te houden was; Hoe het mogelijk is, dat commissaris sen, geen kinderen toch! dit alles niet merkten of 't maar lieten begaan; Hoe het mogelijk is, dat heden, na da genlang onderzoek, de knapste accoun tants nóg niet den warwinkel goed uit elkaar kunnen halen; Ho© het mogelijk is, dat andere ac countants, die geregeld de boekhouding; nazagen, den directeur „vertrouwden" en nooit aan de alarmklok trokken; Hoe het mogelijk is, dat men nog kort geleden het tienjarig bestaan van het blad feestelijk herdenken kon, of er gteen' vuiltje aan de lucht was, Eerlijk gezegd: Ik suap het niet. 't Is mij 'een volkomen raadsel. Doch dit blijve voorts rusten. Daar wroet ik niet verder in. Alleen, dit ééne is m. i. eisch: dat nu de zaak zóó ver gekomen is, de ganschei toestand en 't verloop dezer historie naakt en geopend voor 't aangezicht van ons volk worde gelegd. En al zónden "dan, wat God verhoede! Uamen naar beneden gaan of reputaties! worden geknakt, waarover we leed dra gen, het kan en mag niet anders, ons christenvolk moet de overtuiging hebben, dat er straks niets meer bedekt of bemanteld is. En als daar dan chris tenbroeders zijn, die ai zijn ze gerechbe- sche kanonnen onze muren deden dreu nen, toen Buitsch ijzer en staal onze groo te gevangenis bewaakten, heb ik maar al te zeer bewaarheid gezien, dat hij gelijk had. Wij scheidden voor den nacht, en ik jgjing nog even naar de kamer van moeder. Met ©er. dankbaar hart zag ik, dat Zij rustig lag te slapen, maar toen ik in mijn eigen kamer was, werd het mij zeer bang te moede. Zware, donkere wolken pakten zich samen en er was geen enkele scheur in hare dikke nevelen, waar de Zon der Gerechtigheid hare stralen door kon zen den. Allerlei voorgevoelens, te moeilijker te onderdrukken, omdat zij; zoo vaag, zoo onbepaald waren, joegen m'ij vrees aan. Nooit had ik nog gehoord van hem, wiens liefdevolle handen altijd bereid zijn omi den last af te nemen van de bezwijkende schouders, den steen van het bezwaarde hart. Ach, had ik Hem toen maar gekend, die tot allen zegt: Kom tot Mij, gij, die vermoeid en belast zijt. Werp) uwe zorg op1 Mij en Ik zal u onderhouden en u geens zins uitwerpen, ik zotu dien avond niet zoo lang geknield zijn gebleven, vermoeid naar lichaam en ziel, voor het beeld van haar, die, .al noemde zij dien Barmhartige ook haar 'zoon, toch de knie yoor Hem boog1, als voor haren Heiland en zich verheugde in zijn heil. (Wordt vervolgd).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 1