it de Pers. Bnitenlaml. No 16 Ponderdag 16 October 163M5 37e Jaargaiv ERS. g 26 October 1922, penbaar verkoopen: 'M VILLA, 28 A. 80 c.A. NGROND, UWJ.AND, agenmakerij met Sebouwen Jes te koop' niets gewraaid. Boerenknecht i Dienstbod a FEUILLETON, BISSEN IJZEREN MURES n net Dagmeisje. n ruim f 42,000,000 f42,000,000 □r 98' terug ontvangen. ERLföND ans J. C. E, zal op dags te één uur op de der Sociëteit „De Ter- aan de Groete Markt >urg bestaande in ifelijk ingericht Weon- Schuurtje en grooHi sr gunstig gelegen te aan den Noerdstraat- R, No. 28, groet 'S9 fl. aanvaarden 1 Mei 1923, mogelijk. staande Druiven» en kassen, liggende aldaar Villa. A. 39 A. 70 c.A. te Kleverskerke, aan het uitkomende aan den ïerschenweg. te aanvaarden. ging van de Wilta Dins- )«nsdag vóór den verkoop 4 uur «n op den dag van an 10 tot 12 uur, op ver- toegangskaart, verkrijg en Notaris tegen betaling ent, ten behoeve van de olonie. e notitiën dezer veiling t zijn te bekomen ten an voornoemden Notaris burg, tegen betaling van per exemplaar. TE KOOP: ILLEBRANDS, Ritthem. •ouwen zijn ook voor eleinden geschikt. TE KOOP-: -ankBin ®n een twee- Ledikant, beide 27, Brigdamme. ighorns, Barnevelder# is Zeeuwsche. A. CORNELISSE—Janse, Middelburg. jjving te koop een stuki® d, te Zoutelande, groot de Lacgedamsche weg, Joruik geweest bij J- Bom- deljjk te aanv. Br. in te terl. 31 Oct. bij den eigen- ij A AR, Seisweg R 97Mdb. ER, N-. en St. Joosland- id bij Wed. J. KLOOSTER' leer Abtskerke. aart aankomende atnecht P. FRANCKE, BigSe' bij J. HOüTERMAN, N. en St. Joosland Drukkers-Exploitanten 00STEBBAAN LE COiNTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 6870, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel', no. 259 Stervend Rusland. Met hartelijken dank ontvangen f 2 voor Rusland, van N N te G. Totaal met het vorige f 96.70. Een droevig feit. In 'Amsterdam, zoo schrijft de N. Prov. Gron. Crt„ werd nu eenige ja ren aaneen een z.gai. Christelijk blad uitgegeven, dat zich bij geen enkele politieke partij aansloot, niet fier het vaandel, waarvoor bet streed, ophief, maar alleen „Christelijk" was. Dit nu moest niet alleen blijken uit een eigen aardig soort stichtelijke lectuur, maar vooral uit de critiek uitgeoefend op de anti-revolutionaire en de andere rechtsche partijen, die nimmer „soci aal" genoeg waren en niet genoeg „de den voor den „kleinen man". De uit latingen van dit blad werden dan ook af en toe geciteerd door den tegen stander, om eens aan te toonen hoe- slecht de anti-revolutionaire partij wel is. Wij zullen niet beweren, dat er niet ook goede dingen in het blad werden fezegd maar het scheen ons voor de Christelijke actie steeds een gevaar door het afwezig zijn van alle lijn, door de liefde voor het vage. Alles wat de echt calvinistische actie af breuk kon doen vond in de „Amster dammer" toejuiching. In elk geval was 'het jammer, dat ■een blad, 't welk in den kring van den kleinen man" zoovele lezers vond, ook door zijn eigenaardig een zijdig pleidooi, niet duidelijker richting liiid en belijnder uitkwam. Thans komt het droevige feit aan het licht, 'dat de NI. Venn., die het blad uitgaf, een tekort heeft van veel meer dan een half millioen. Het droefst van alles is nog, dat inzonderheid de „kleine man" gedupeerd werd, -die door den directeur gewonnen werd voor zijn plannen, in goed vertrouwen ■op den Christennaam zijn spaarduit jes gaf, daarvoor -als bewijs zelfs ge noegen nam met een kladje papa er van geenerlei waarde, of met een on voldoend onderteekeride obligatie, en thans ziet, dat alles verloren ging. Welk een leed. In een opgewonden vergadering klaagden zij hun nood en de tegenstan der van de Christelijke actie gnuift ■en zegt: gij verwijt 'ons dat wij het Christendom tegenwerken, m'aar is dit voor u niet veel erger? Inderdaad is dat zoo. Voor wie den Naam van Christus noemt geldt in dubbele matedie sta af van ongerechtigheid. Het noe men van zijn werk naar onzen groeten Kloning is en 'blijft altijd een daad van moed. Als het de nioed des geloof s is, dan is het goed. Maar wie den Ohristelijken naaïn gebruikt om winst te behalen doet erger dan een onge- loovige. Nu kan ook een belijder van den Christus in zonde vallen en in zijn onderneming langs een weg jran mis lukking tot verkeerde daden komen. Wij oordeelen hier niet. Maar ook ai vond men hier het ergste geval, n.l. een imisbrujk miaken van den Christe lijke* naam, dan nog zouden wij wil len herinneren aan het woord van irrm-rnrni i— i n mm.. L verhaal uit den Fransch- Duitschen oorlog. door ANNIE. LUCAS, üitgave Neerbosch' boekhandel. 5.) wer, iw SCHOLTEN—PiEff, i in gezin, Terwelstraat j Goes", vraagt Al deze dingen bedroefden mij zeer. Hij had zijne studiën geëindigd en wachtte nu slechts het oo®enblik af, waarop hij' geordend zou kunnen worden. Allerlei ge dachten en onderstellingen rezen op in mijn hoofd. Ik kon niet denken, dat hij' het betreurde iden geestelijken stand te hebben gekozen; het was altijd ziijn levens doel geweest en hij had er zich met hart en ziel op toegelegd. Zou wellicht eene ongelukkige aardsch© liefde hern in den weg zitten? Maar dat kon ik toch ook niet gelooven, hij was altijd om en bij ons ge bleven en er was geen enkele aanleiding om; zulks te vermoeden. Was hij soms van plan monnik te worden? Voelde hij er roeping toe, en was zijn-hart onwillig om er gehoor aan te geven? Verschillende oplossingen van het raadsel deden zich aan mij voor, alle even ver verwijderd De Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. A b o n e m en tsprljt: Per 3 maanden, franco per pot! f 3.— Losse nummert f 0.05 Prijs der Advertentiën: 1 4 regels f 1.20, elke regel meer 30 cL Bij abonnement belangrijke korting. den Franscihen filosoof, dat de huiche larij een compliment is aan de deugd. De godsdienst is een groot goed en het behoeft niemand te verwonderen, dat er zijn, die ze misbruiken willen, om, het vertrouwen te wekken, dat zij zelve niet waard zijn. Heel erg blijft het echter, dat een onderneming, die zoo in het oogloo- pend speculeerde op de gunst van den kleinen man, blijkt het allermeest dien kleinen man geschaad te hebben. Iets wat veel meer voorkomt. Wat heel vreemd is en wijst op een wondeplek in ons leven, is de groote laksheid van commissarissen, die in goed vertrouwen den directeur maar zijn gang lieten gaan en blijkbaar niets merkten van den grooten achteruit gang der onderneming. Dit is eigenlijk onbegrijpelijk. Maar het is meer ge zien. Men meent wel eens, dat ook onze Christelijke pers eerst dan in zekere banen gaat, als men heeft den be drijfsvorm van de naanilooze vennoot schap, waarbij de directeur afhanke lijk is van het toezicht van commis sarissen. De nl. vennootschap is wel eens als een soort tooverformule beschouwd die eerst den goeden gang van een zaak waarborgt. Wij hebben met dit dwepen met een bedrijfsvorm nimmer kunnen meedoen. Wij ontkennen niet, dat deze be drijfsvorm zijn goede zijden en voor- deelen heeft, maar hij heeft ook zijn groote schaduwzijden. Waarmee menigmaal niet genoeg ge rekend wordt. Men ziet hier weer het verschijnsel, dat de betrokkenen allen de verant woordelijkheid van zich af trachten te schuiven. Als de wezenlijk verant woordelijke telkens voor eigen gevoel en voor het besef van de menschen aanwezig ware geweest, dan zou het imet deze debacle niet zoover geko men zijn. Het had zoover niet kunnen komen'. Juist in dat „naamlooze" schuilt een gevaar, waarop van deskundige zijde meer dan eens gewezen is. Na tuurlijk kan dit alleen worden onder vangen door een nauwkeurig toezicht, dat het op louter vertrouwen te zeil gaan volkomen uitsluit. Een goede directie eener nl. venn. staat er op, dat commissarissen hun plicht doen en voor goed toezicht zorgen. Ook in dit opzicht biedt het, gebeur de met de „Amsterdammer" een les, die ter harte genomen moet worden. De „N. Haagsche Crt." schrijft hierover Het is bijna ongelooflijk, dat de toe standen -aan „De 4Amsterdammer" heb ben kunnen duren zoo lang als ze geduurd hebben. Het is zoo goed als zeker, dat reeds in het tweede jaar van het bestaan het aandeelenkapitaal voor een zoo danig gedeelte was verdwenen, dat het. college van commissarissen, dat, naar wij meenen, tot voor korten tijd bestond uit de heeren Mr. S. de Vries Czn., Mr. H. Bijleveld, Dr B. Wielenga, D. Wijnbeek en A. J. da Costa, reeds toen tot ingrijpen geroepen was ge weest. Niettemin hebben deze heeren niet ingegrepen. De directeur dirigeerde zijn zaak en de uitkomst is, dat 8 van de waarheid, alle even bedroevend voor mijn hart. En dan Victor. Hij was zoo lichtzinnig en onnadenkend. Hij studeerde in de rech ten ien zijn schitterend© talenten deden een schoone toekomst verwachten. Hoewel hij eerst achttien jaar oud was, was hij reeds velen zijner medestudenten voorbijgestreefd en had hij reeds menig eerbewijs behaald. Hij miste echter alle regelmaat in zijne studiën en hield volstrekt niet het eind doel in het oog. Plet gebeurde wel eens, dat hij dagen, ja weken achtereen zijne studiën geheel verzuimde en zijn tijd door bracht in ledigheid en in allerlei verma kelijkheden ,met jongelieden, even dwaas als hij zelf. Naderde dan -de tijd, waarop de examens moesten afgelegd worden, dan vatte hij zijn werk wiser op met den groot sten ijver, sloot zich op in zijne kamer en werkte dag en nacht door, zoodat hij ten slotte toch nog weer den voorrang be haalde boven minder begaafde studenten, die g-eregeld aan hunnen arbeid gebleven waren. Dit stijfde hem natuurlijk in zijne slechte gewoonten; maar voor ons was en bleef het verontrustend. Er stak noig wel 'geen bepaald kwaad in, want vooralsnog waren het maar alleen de pret en de vïbo- lijkheid, die hem aantrokken en geen slechtheid; maar de liefde ziet met zorg de sluizen langziaam opengaan om de eer ste droppels door1 te laten, die de komst a 9 jaar later honderden hun in goed vertrouwen gegeven geld kwijt zijn en velen totaal geruïneerd werden. De moreele verantwoordelijkheid van deze débacle is bijna ondragelijk en het doet ons meer leed, dan we zeggen kunnen, dat aan het steeds duistere bestaan ook in politiek opzicht van „De Amsterdammer" de namen verbonden zijn van man nen die ook in de antirev. partij groo te bekendheid hebben We hopen, dat deze onaangename dingen na onderzoek ter bevoegder plaatse volle aandacht zullen hebben. We kunnen het gebeurde niet geheel langs ons heen laten gaan. De waanzinnige wereld. „Interricuner" schrijft in de „Sport kroniek" over de bokswedstrijden. Hij heeft het over Carpentier, neer geworpen door een geweldigen knauw van Siki, den neger-bokser, den „ge- trainden aap", gelijk Hellers, de ma nager, zijn poulain noemt. „Dit- nu [afgemaakte (beest kwam ver leden jaar in Holland en 'werd toen door baron van Tuyll van Seroosker- ken toegesproken namens de Neder- landsche Sportbewegin'gen verheer lijkt als een (god. Dergelijke domme, oppervlakkige opvattingen 'inzake „sport" bestaan er nog, ook in ons land. Gelukkig is het wat aan 't ver anderen. De afkeer van het openbare wedstrijdboksen neemt toe. Hier en daar wordt het al verboden De groote Georges is „afgemaakt" en een decadent publiek, van wilde- beestenwellust vervuld, hoonde hem uit. Wat een wereld! Na afloop van den strijd is de be kende Victor Breyer naar Carpentiers huis gegaan. Carpentier zei van Siki „Die man is als bokser een raadsel en een monster!" Dit laatste woord is de juiste karakteristiek. Monsters. Dat zijn het. Allemaal. En de bloed- nikker Siki, biet „monster" is nu in Holland. Men ging 'm' met een rij tuig met vier paarden afhalen. Krankzinnige wereld Decadente beschaving!" Dat zegt nu 'niet een anti-sportman,, een voetbal-verachter, neen, hoven- staande is van iemand, die een lief hebber van de sport is. (N. Leidsche) De toestand te Berlijn. De arrestaties van communistische bel hamels te Berlijn, medeplichtig aan de relletjes van Zondag, duren voort. Een groot aantal bestuursleden en andere func tionarissen, die zich voor een deel ver borgen hadden, zijn opgespoord en in hechtenis genomen. Onder hen bevinden zich ook de kassier Vaii de communisti sche partij Golke, drie gemeenteraads leden, verder de leider van den z.g. pro- letarischen gezondheidsdienst en de voor zitter van de rijkscommissie der bedrijfs- raden. In verband met deze laatste arres tatie is het bedrijfsradencongres, dat den 22sten October zou plaats hebben, vier weken uitgesteld, waarschijnlijk in de hoop, dat Grothe binnen dezen tijd zijn vrijheid zal hebben verkregen. Het onderzoek omtrent de bloedige ge beurtenissen van Zondag brengt volgens van den alles meesteependen stroom aan kondigen. Wat ons bezorgd maakte; was de onmogelijkheid om hem, bij welke zaak dan ook, eens ernstig zijne aandacht te doen bepalen, was die onbedwingbare lust tot 'gekheid maken, waardoor hij niets ont zag en niets in zijne ware verhouding- scheen .te kunnen onderkennen? Daarbij' was zijne woolijkheid zoo aanstekend. Eir was iets zoo bekoorlijks in zijn bijzijn; zijn jong, schoon gelaat straalde van zoo blij den levenslust, zijne helderbruine oogen tintelden van zooveel liefde, hoop, genot, dat het onmogelijk was hem te beknorren of hem ernstig over zijne verkeerdheden 'te onderhouden, al waren wij ook ont stemd door zijn lichtzinnige handelwijze. Ach, lieve Victor! Ik vrees, dat ik in die dagen dikwijls hard tegen u geweest ben- Maar het is moeilijk de dingen helder en klaar te zien door verblindende tranen heen. Wat mij echter de meeste zorg inboe zemde was wel mama's gezondheid. Jaren alng was zij reeds Zwak geweest en had- lang was zij reeds zwak geweest en had- teedero liefde omringd. Dezen winter nu was zij meer dan gewoonlijk lijdend, en ik zag met droefheid in het hart, dat Zij langzaam maar zeker in krachten vermin derde en dat de tengere gestalte al meer en meer verviel. En niet alleen ik merkte dat op, de anderen zagen het aok. In het de „Lok. Anz." steeds meer en meer aan het licht, dat inderdaad de sovjetroebel daarbij een groote rol heeft gespeeld. Tot nu to© heeft men echter, ondanks alle pogingen., de Russische lastgevers niet kunnen vinden. D>e verhooren der talrijke arrestanten duren nog voort. Tot Dinsdagavond waren ruim 200 personen gearresteerd; daarvan zijn ei' 148 weder vrijgelaten, nadat zij door de politie in verhoor waren geno men en hun identiteit was vastgesteld. De nood in Rusland. H-et Nansen-comilé ontving een schrij ven van zijn vertegenwoordiger in Rus land, die toezicht op de verdeeling der levensmiddelen houdt, van den volgen den inhoud: Ik kan er niet genoeg op aandringen, de actie niet te verslappen, daar er weer verschrikkingen voor de deur staan zoo na Nieuwjaar. Reeds thaus zonden zich gevallen van menschelerij voordoen. .Men komt ons voortdurend van alle kanten om hulp smeeken, doch wij durven voorloopig niets meer aannemen. Het heelt geen nut. eeni- gen tijd zeer velen te helpen en dan te eindigen, om daarna allen te laten omko men. Dat is juist wat ik in het Zweedsche systeem steeds heb toegejuicht, nl. uit rekenen hoever do pols reikt en niet ver der springen. Dan wordt een deel der be volking werkelijk geholpen en gaat niet ten gronde. Hoe spoediger geholpen wordt, hoe beter. Dit jaar is een groot deel van de Ilol- landsche hulp laat gekomen, zoodat eerst laat uitgebreid kon worden. Toen waren de menschen al zoo diep gevallen, dat op beuring voor dit jaar niet meer mogelijk was. Een paar maanden vroeger hadden wij met levensmiddelen en zaaigraan kun nen bereiken, dat vele menschen, die wij nu verder moeten voeden, nu op eigen beenen hadden gestaan. Door het ontbre ken èn van werkkracht èn van zaaigraan in het vroege voorjaar is er niet gezaaid en gewerkt. De Sowjets erkennen nu, dat in het hongers-noodgebied uitgestrekte landerijen volslagen onbebouwd zijn gebleven en tal van boerderijen verlaten zijn. Vele boe ren hebben hun voorraden en gereed schappen moeten verkoopen. In de hon- gersnooddistricten zijn meer dan ander half millioen menschen geheel geruïneerd. Het voornaamste vraagstuk is, hen weer in hun boerderijen te installeeren en hun de middelen te verschaffen om tot den volgenden oogst ïn 't leven te blijven. Volgens de schatting der Sowjets heeft in 1921 meer dan 10 pet. van Rusland's' bevolking hongersnood geleden, in. de m'eest geteisterde districten alleen meer Ha'n 3 millioen menschen. De Sowjets erkennen openlijk, dat de staat, niet bij machte is voldoende hulp te bieden. Aandeelen aan arbeiders. De firma Krupp zal aan haar arbei ders en ambtenaren aandeelen in de zaak verstrekken. Zij heeft daartoe uitgegeven een groep aandeelen, genaamd aandeelen type D. Deze aandeelen hebben een voor keursdividend van 6 p. h. Wat er in het 'eene jaar aan wmstuitkeering te kort mocht schieten wordt het volgende jaar weer bijbetaald. Wordt er meer winst ge maakt, dan ,wordt er ook hooger uitkee- ring gegeven, maar deze uitkeering kan nooit hooger gaan dan tot 10 p. h. De aandeelen worden uitgegeven tegen den begin schreven wij het aan de scherpe koude toe, daarna aan het afmattende len teweder. De dokter schreef verandering van lucht en omgeving voor. Daarom maakten wij ons in de laatste dagen van April gereed, om gedurende de zomer maanden de stad te verwisselen met de frissche, reine buitenlucht. D»e mensch wikt, God beschikt. In de laatste week van April werd onze lieve moeder op het ziekbed geworpen en vreesden wij maar al te zeer, dat zij er niet .meer van zou opkomen. Na lange, bange weken keerde zij echter zeer lang zaam tot ons terug van uit de nevelen der akelige doodsvallei. Sombere schadu wen van geheel anderen aard vielen toen reeds over ons pad, voorboden van na derenden strijd en scheiding; maar wij' hielden alles zorgvuldig voor haar ver borgen. Hare krachten namen toe en de dokter zeide ons, dat zij, met zorg behan deld en door overvloed van versterkend voedsel, nog jaren lang het middelpunt van ons huis zou kunnen Zijn. Wie zou in die hoopvolle, opwekkende woorden een doodvonnis hebben kunnen lezen? Wie zou hebben kunnen vermoeden, dat wij ze ons eenmaal met wanhopige smart zouden moeten herinneren! V ooi'dat zij ook nog maar voor een ge deelte haar gewone dagelijksche bezig heden kon hervatten, was de vraag be- koers van 110 p. h. Maar de aandeelen' zijn niet aan de markt en kunnen aan de beurs niet verhandeld worden. Speculatie is dus uitgesloten, wat vooral vlak na de uitgifte, toen de aandeelen van Krupp vee! hooger noteerden, nog al licht zou nebben kunnen gebeuren. Om aandeelen te kun nen verkrijgen moet men minstens vijf jaar bij Krupp werken. Bij de techniek' der nieuwe uitgifte heeft men gebruik gemaakt van een nieuwe vereeniging, die als houdster van de aandeelen in de boe ken der firma Krupp staat. Wie aandeelen hebben wil moet lid worden van deze ver eeniging. De vereeniging koopt de aandee len en geeft ze uit aan wie ze verlangen. Zij koopt ook de aandeelen terug, die wor den aangeboden, zoodat deze transactie buiten de boeken der firma Krupp blijft. In de vergadering van aandeelhouders treedt het bestuur der vereeniging op als aandeelhouder en oefent er diens rech ten uit. .Ebert blijft tot 1 Juni 1925. Gistermorgen zijn de besprekingen om trent de presidentsverkiezing in Duitsch- land opnieuw begonnen. De sociaal-demj hielden vast aan hun beginsel, dat, in geval de verkiezing niet op 3 December plaats vindt, Ebert definitief wordt be schouwd als eerste president van de Duit- sche republiek en dus tot eind 1925 ia functie blijft, hetgeen bereikbaar is door een grondwetsherziening. Dr Stresemamn deelde namens de Duitsche Volkspartij mee, dat zijn fractie het eens was met de grondwetsherziening, doch eischte.,.dat de president niet langer dan tot eind 1924 in functie zou blijven. Het Centrum kwam met een bemiddelingsvoorstel en noemde als termijn 1 Juli 1925. Gisterenavond om 6 uur vonden nieuwe onderhandelingen omtrent dit laatste voor stel plaats. En deze hebben inderdaad, tot een gunstig resultaat geleid. Het voorstel vaii het Centrum is aangenomen, zoodat president Ebert t-Ojt 1 Juli 1925 in functie zal blijven. Ebert werd van dit resultaat in kennis gesteld en heeft reeds mede gedeeld, dat hij zich bij de beslissing van de partijleiders wenscht neer te leg gen. De presidentsverkiezing in Duitschland is dus thans voor een kleine drie jaar van de baan. (Vad.) Korte berichte». De Amerikaansche National Ameri can Automotive Association heeft op haar jaarvergadering uitgemaakt, dat de pro ductie van automobielen moet worden be perkt. Indien de overproductie van auto's niet wordt geremd, zal men er geen vol doenden afzet meer voor kunnen vinden. In de Ver. Staten waren in Juni 289.000 auto's gebouwd, in Juli 279.000, in Aug. 272.000 en in September 204.000. Daar kan het publiek niet tegenopkoopen. Gedurende de afgeloopen tien dagfen zijn er in Parijs 870 sterfgevallen voor gekomen, iets meer dan de helft van hfet aantal in het vorig jaar op dezen tijd. Onder deze sterfgevallen komen 18 voor, welke aan een noodlottig ongeval, en 13 die aan zelfmoord zijn te wijten. Het ge boortecijfer bedraagt 1203, waar van 929 wettig en 247 onwettig. Men meldt, dat de Duitsche commu nistische partij besloten heeft Clara Zet- kin candidaat te stellen voor het Rijks- presidentschap. - Het Grieksche vracht-stoom schip Urania, dat van Galatz op weg was naar treffende het stellen van een candidaat voor den Spaanschen troon opgeworpen, in in de tegenstrijdige wenschen van Prui- sens en Frankrijks vorsten meende men den grondtoon te hoeren van den naderen den strijd. Oom Louis kwam telkens uit de stormachtige raadsvergaderingen terug met bewolkt voorhoofd en driftige ge baren, en luchtte zijne verontwaardiging tegen Leo, die hem met kalmte en o«- wrikbare vastheid tegentrad en ten 'slotte door zijne bedaardheid toch altijd min of meer invloed op onzen onstuimigen oom uitoefende. Oom was zeer bepaald voor den oorlog. Frankrijk moest opstaan en zich roerea als van ouds, optrekken oan' zijne befee- digde waardigheid te wreken op die Duit sche onbeschaamde bóeren. Natuurlijk zou de overwinning aan onzen kant ziijn. Allee* de onderstelling, dat het eens anders uit mocht vallen, was reeds genoeg om hem in woede te doen ontsteken. Ik geloof, ■dat Frankrijk en zegepraal in ziijme schat ting hetzelfde betaekenden. Leo was ern stiger en stiller "ian anders. Hij sprak weinig, maar zij" gVsche gelaat getuigde van diep gevoel, ais hij ortn Louis Victor en de opgewonden jongelieden, die in ons huis samenkwamen, op luchtigen toon den aanstaanden oorlog hoorde bespreken. i (Wordt vervolgd), t

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 1