geopend had verklaard, werd haar na mens Kinder zorg door mejuffrouw Sprenger een bloemenhulde aange boden. Door Gedeputeerde Staten is met ingang va h 1 October j.l. benoemd *ot goederenklerk bö de Provincialen fltoombootdienst op de Wester-Schelde, de heer J. I. de Waal te Vlissingen. Middelburg. De heer H. J. Brou wer, directeur van gemeentewerken alhier, die sedert 1 Januari 1902 in dienst der gemeente is, heeft tegen 1 Januari a.s. eervol ontslag als zoo danig aangevraagd. Goes. Gistermorgen bracht de stoelen- «aalter J. V. een zak aardappelen naar de aanlegplaats der Goesche boot. Hij wilde den zak wat dichter bij den kant zetten en sleepte hem daartoe over den grond. Plotseling schoten echter zijn ham den los en viel hij achterover in de haven. De walbaas L. V. sprong op den kop van de aldaar boven water uit stekende palen en Wist door V. een stuk ijzer toe te steken hem op het droge te brengen. N. Z. Ct. Gisterenavond vergaderde alhier we der de Provinciale commissie der GePef. Tereen. voor Drankbestrijding. Besloten werd 30 November een vergadering te houden te Middelburg met sprekers Dis Teldkamp en Dhr Scheps. Te Krabbend ijke de heeren C. Haverbock en Scheps. Te Baarland en te Tholen hoopt Ds K. Ousso- ren van Broek op Akkerwoude te spreken Te Borssele, Driewegen, Kamperland, Ier- seke, Nieuwdorp, Heinkenszand, Dhr. Scheps. Op verschillende plaatsen zal Ds H. Brouwer van Driewegen dhr Scheps inleiden. Tevens werd besloten met Ds Ph. C. v. d. Vliet onderhandelingen aan te knoopen. Alhier spreken Ds Veldkamp en Ds Oussoren samen. Een en ander aal nader per advertentie worden bekend gemaakt. Bevolking gedurende de eerste helft der maand October 1922. Inge komen: J. Timmerman, modiste, „van Leerdam, Lange Vorststraat 53; A. J. Schrier, arbeider, van 'Kloetinge, Waterstraat 3S. de Bruijnede Regt, zonder beroep, van Kats, Wilhelmina- straat 3; A. D. C. Willemstein, spoor wegarbeider, van S chore, Kloeting- scheweg 2; L. R. de Witte, zuivel labrikant, van Vlissingen, Lange Vorst straat 60; A'. J. Hendriks, kantoor bediende, van Oudelande, St. Jacob- straat 52; A. G. G. van den Berg, handelsreiziger, van Rotterdam, Oost singel 82. Vertrokken: M. C. van Eekeren, mo diste, naar Bergen op Zooon; M. Zui- dijk, veldarbeider, naar Feignies (Fr.); fjnr. Visser, taetselaar, naar Kloetinge; !A.. Harthoorn, slager, naar Heinkens- EtandJ. Reijerse, bloemist, naar Kloe tinge J. de Groot, mandenmaker, naar AJmmerzoden; Q. J. H. Mudde, candi- daat landmeter naar Wageningen; Th. Sturm slagersknecht naar Wissenker- Ice; J. Kiaars Sijpesteijn, kantoorbedien de, naar MaarnM. J. Walraven Wed. R Geus, zonder beroep, naar 's-Hertogenbosch. 'a-Heer-Arendskerke. Door onbekende oorzaak ontstond gisterenavond brand op Ide hofstede van den landbouwer M. L. Br euro in den Schengepolder alhier. De «chuur, mot het zich daarin bevindende graan en de landbouwgereedschappen, brandde totaal af. 1 hengst, 1 werkpaard, 2 veulens en 2 koeien kwamen mede in de vlammen om. Dank zij 'de gunstige; windrichting kon het huis, hoewel wat beschadigd, toch gespaard blijven. Assu rantie dekt de schade. Kw*Hs> Maandagmorgen trof de land bouwer en fruitkweeker dhr J. d. J. alhier het ongeval dat een zijner beste koeien aan het te veel eten van aardappelen bezweek. iDe keurmeester uit Goes zag Rich genoodzaakt het vleesch af te keu ren voor de consumptie. Bok een land bouwer te Biezelinge trof de vorige week hetzelfde ongeval. Men zij dufe '.voorzichtigmet het toe dienen van aardappelen 'want in somlrnige •oorten als eigenheimers bevinden zich rieken. lerseke. Benoemd tot agent van. de Boaz-bank alhier de heer J. A. Hartoog. CoHjnspInat. De gemeenteraad vergader de Maandagmiddag voltallig. Onder de in gekomen stukken was een dankbetuiging Van de Z.L.M. voor de verleende subsidie #en behoeve van de in deze gemeente ge houden kring-landbouwtentoonstelling en een schrijven van Ged. Staten, waaruit bleek, dat de Minister de tegen het samen voegen van de Noord-Bevelandsche ge- kneenten ingebrachte bezwaren gegrond acht en om die reden Ged. Staten van verdere pogingen tot die samenvoeging hebben afgezien. Op verzoek yan „Het 'Groene Kruis" en de Politiehondendres- •eervereeniging, om subsidie, werd afwij kend beschikt. Het verzoek van de plaat selijke muziekgezelschappen om van ge meentewege een muziektent beschikbaar te stellen, werd tot nader onderzoek ge- •teld jn handen van B. en W. Tot heij geven van vervolgonderwijs aan de open bare school werden benoemd dhr De Jongh en mej. Risseeuw. Goedgekeurd werd de ■taat oninbare posten hoofd, omslag 1921, tot een bedrag van f196, en de rekening van het electrisch bedrijf oveT 1921, in öntvang op f 17.2174, en in uitgaaf op 116.526, alzoo met een batig saldo van 1748. Hierna werd overgegaan tot de behan deling van de gemeentebegrooting, dienst 1923. Bij den post, onderhoud gemeente huis, stellen B. en W. voor, de bovenste helft van de kap van het gemeentehuis af te breken en te vervangen door een mastiek dakbedekking. De Raad was van oordeel, dat deze verandering het gemeen tehuis ten zeerste zou ontsieren en besloot de kap volledig te behouden, doch het dak te doen onderschieten en met platte, roode pannen af te dekken. Bij den post brandbluschmiddelen stelt dhr Fiipse voor, B. en WL op te dragen met de ander gemeentebesturen op het eiland in over leg te treden om voor gezamenlijke reke ning te komen tot het aanschaffen van een motorbrandspuit. De Raad kan zich met- dat voorstel goed vereenigen. Aan de Rijks Veldwachter Almkerk, die gedurende de veldwachters-vacature die functie heeft waargenomen, werd een gratificatie toe gekend van f25. Op voorstel van den heer Haringman werd besloten de voor het herstellen van de torenspits uitgetrok ken post te schrappen en de herstellingen nog in 1922 uit te voeren. Bij den post onderhoud veldwachters- 'woning, stelt de voorzitter de vraag af die woning aan bescheiden eisch'en vol doet en zoo die vraag ontkennend moet worden beantwoord, op welke wijze hierin dan zou kunnen worden voorzien. De Raad blijkt van oordeel, dat de toestand dien woning in vele opzichten te wenschen overlaat, dat het niet wel mogelijk is, die woning beduidend te verbeteren en getracht moet worden op andere wijze de bezwaren te ondervangen en draagt B. en W. op hiernaar een onderzoek in te stellen. Bij den post gemeenteschulden stel len B. en W. voor een in 1921 aangegane geldleening, groot f2600, rentende 7 pet, geheel af te lossen uit het goed slot over 1921, welk voorstel wordt aangenomen met algemecne stemmen. De hoofdelijken omslag werd bepaald op f 21.500 tegen f 23.000 het loopende dienstjaar. Na de artikelsgewijze behandeling der begrooting, vraagt de heer Flips© of van het College nog andere voorstellen zijn te verwachten, in verband met het nog beschikbare goed slot van ruim f 11.000 van den dienst 1921, daar hiervan afhan kelijk is, of hij voor deze begrooting kan stemmen. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. dat goed slot wenschen te be houden voor den dienst 1924, ómdat is to verwachten, dat het volgend jaar de hoof delijke omslag veel minder zal opbrengen, dan de voorgaande twee jaren, wat ook de meening der andere raadsleden blijkt te zijn en derhalve niet kunnen medewer ken om een deel van dat goed slot voor buitengewone werken, uit te geven, niet tegenstaande het stratennet nog dringende verbetering eischt. De begrooting wordt daarop vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 71.754 met ©en post van onvoorzien van f2513. Ten slotte werd nog vastge steld de begrooting voor het electrisch bedrijf, in ontvang en uitgaaf op f 14.040, nadat op voorstel van den heer Verburg de belooning van den hulpmachinist is ge handhaafd op f600 voor 6 maanden en door B. en W. de toezegging was gedaan, dat begonnen zal worden met het van ijzerdraad samengestelde buitennet to ver vangen door koperdraad. Wissenkerke. De Maandag j..l. gehou den gemeenteraadszitting viel samen mot het 40-jarig raadslidschap van den wet houder A. v. d. Maas. Na de gewone ope ning sprak de voorzitter den jubilaris toe. Mede namens den raad wenschte spreker den heer v. d. Maas hartelijk geluk. Het was gewis een bijzonderheid, dat in een tijdvak, waarin v.ele partijen zich moei', óf minder krachtig ook in deze gemeente hebben doen gelden, de jubilaris 40 jaar onafgebroken rijn raadszetel behield. Dit' bewijst, dat hij de rechte man op de "rechte j>laats is geweest. En omdat de heer v. d. Maas als raadslid en spoedig ook als wethouder een belangrijk aandeel nam aan alles wat hier door den raad! is tot stand gebracht en verbeterd, heeft hij alle recht op de waardoering van den raad en de ingezetenen. Kon vroeger meer malen een steeds gunstiger toestand in de gemeente geconstateerd worden, thans gaat die in menig opzicht decresendo. Maar juist daarom mag de gemeente zich gelukkig achten in zijn nestor een man van groote ervaring te bezitten. Spreker hoopte, dat de jubilaris tot in hoogen ouderdom zijn werkkracht aan de gemeente geven zou, dat hij in 't harnas sterven mocht. Als herinnering bood hij namens den raad den heer v. d. Maas een fraaien wandelstok aan, dien hij gelukkig thans nog niet noodig had, maar die niettemin een symbool kon zijn van den steun, dien de gemeenteraad van zijn wethouder ont ving en nog hoopte te genieten. De jubilaris dankte voor het geschenk den gelukwensch en de waardeerende woorden. Hij herinnerde er aan, dat hij sinds 16 October, 1882 met 4 burge meesters, 5 wethouders en een groot aan tal raadsleden heeft samen gewerkt, 31 jaar lang als wethouder en dankte raads leden, burgemeester en secretaris voor hun vriendschappelijken omgang. (M. C.) Soubnrg Dinsdag vergaderde de af- deeling Oost- en West-Souburg der ver- eeniging „Het Groene Kruis" onder lei ding van Dr Plug ge. Tot bestuursleden! werden herkozen dhrn. W. Blaas en A. Pieterse en gjekozen in de vacature A. Arendse Mz., die niet meer in aanmerking wenschte te komen, dhr. P. Arendse Az. De voorz. dankt dhr A. Arendse voor zijn bewezen diensten en hoopt, dat hij' het Gr. Kruis een warm hart zal blijven toedra gen. Tot Bode-Magazijnmeester wordt her benoemd dhr J. Bosselaar. Zijn salaris wordt vastgesteld. Tot kasopnemers werden gekozen dhrn H. E. J. v. Essen ten M. Faassen. Ver volgens bracht dhr. W. Cevaal van Rit- them verslag uit van de plgemeene ver gadering der Prov. Zeeuwsche vereeniging „Het Groene Kruis" te Vlissingen. Hierna werd de begrooting 1923 de ver gadering aangeboden tot een bedrag van f890 aan inkomsten en uitgaven. Even eens de begrooting tuberculose 1923, waarvan de inkomsten en uitgaven f 775 bedragen. Naar aanleiding van een vraag yan den heer Verkroost over het beschikbaar- stellen van een brancard, adviseert het be stuur bij monde van den voorzitter het volgendeEen brancard wordt voorloo- pig niet aangeschaft, daar deze zeer zel den noodig is en de kosten te hoog zijn. 1 Met algemeene stemlmen opi 1 na aange nomen, tegen dhr Baljé. i Besloten wordt met algemeene stemmen een couveuse aan te schaffen. De voor zitter deelt mede, dat in dezen winter een lezing met lichtbeelden zal gehouden worden, hetgeen de vergadering goed keurt. Aanwezig 34 leden. St-ÜMinra. Dinsdag vergaderde de Raad voltallig. Op verzoek van „Het Groene Kruis" en Politiehonden-dressuur, om sub sidie wordt afwijzend beschikt. Met de regeling der jaarwedden van den vleesch- keurmieester in den kring Middelburg wordt accoord gegaan. Op voorstel van B. en W. wordt aan den gemeente-keur meester J. Wouters met ingang van 31 December 1922 eervol ontslag verleend. Inzake den huurprijs van den gemeente grond bij de nieuwe begraafplaats stellen B. en W.. voor dezen voor den tijd van drie jaren weder als voorheen te bepalen op 45 cent per vierkante roede. Dhr., gimonse deelt mede, dat de huurders gaar ne het land op langeren termijn willen huren en acht den prijs te hoo>g. Daarom stelt hij voor het land voor vijf jaren te verhuren tegen 40 cent per vierkante roede, wat wordt aangenomen met 3 st. tegen (Marinissen, FTancke en Gideonse). Hierna behandeling van de begrooting voor 1923. Dhr Van 'tHoff houdt algemeene beschouwingen. Met genoegen constateert hij, dat de zuinigheid weer betracht is. Waar echter getracht mioet worden den Hoofdelijken omslag zoo laag mogelijk te krijgen, kan hij geen genoegen nemen met de uitgetrokken post voor pensioen bijdrage door de gemeente. Het komt hem billijk voor, een gedeelte van de door de gemeente te betalen bijdrage voor pen sioen op de gemeente-ambtenaren tc ver halen. Hij stelt voor, de ambtenaren voor eigen pensioen 2 pet en voor weduwen- en weezenpensioen 3 pet van hunne jaar wedde te doen bijdragen en van de in koopsom voor het pensioen van den Bur gemeester i/i op dezen te doen verhalen. De voorzitter acht deze voorstellen alles zins billijk ien raadt tot aanneming aan. Z. h. s. wordt aldus besloten. De datum1 van ingang wordt bepaald op 1 Januari 1923. Bij de post subsidie burgerwacht spreekt dhr Boon zijn blijdschap uit, dat hiervoor door B. en W.. uit eigen bewe ging een bedrag van f20 is uitgetrokken. De geheele begrooting wordt daarna met algemeene stemmen vastgesteld op een bedrag in ontvang en uitgaaf van 18150.03 gulden met een hoofdelijken cans lag van f 6700, alzoo f 800 gulden minder dan óver 1922. Bij de rondvraag verzoekt de heer van 't Hoff, of de politie het mede- rijden met de autobussen door daaraan vast t,e houden kan verbieden, om onge lukken te voorkomen. N. an St. Jo os! and. Maandag ver gaderde de Raad. Afwezig dhr Ne'lisse. Een recfame inzake H. Omslag 1922 kwam niet in behandeling, omdat deze te laat was ingekomen. Aan W. Johse werd met 1 October eervol ontslag verleend als keurmeester, omreden die betrekking ver vallen is. Een brandkast werd aangekocht voor f 150. Mededeeling werd gedaan, dat ontheffing is verleend van de keuring van Varkens, geiten en schapen voor de huis slachting, dat als herkeurder is aange wezen voor de vleeschkeuringsdienst dhr Stehouwer, te Middelburg; dat als centrale slachtplaats door B. en W. gehuurd is een gebouwtje -van De de Waard alhier tegen vergoeding van fl voor klein en f2 per groot stuk vee; dat tot zetters Zijn „benoemd de heeren Ch. Rejjnoudt en Cr van Leer dam Hz. Goedgevonden wordt dat aan J. Ver- schiere f 10 zal uitbetaald worden, waar voor hij zijn winkel Zal beschikbaar stellen als „wachtlokaal" voor passagiers voor de autobus van nu tot 1 Mei 1923. Hierna werd de begrooting behandeld voor 1923. Over het voorstel om de jaar wedde van den Burg. en den Secr.. met 10 pet te verlagen, staakten de stemmen. Een voorstel om de jaarwedde van den ontvanger van f750 op f600 te brengen werd niet ondersteund. Wel besloot de raad met meerderheid van stemmen bij de inzending der begrooting Ged. Staten mlede te deelen, dat die jaarwedde thans te hoog geacht werd, doch' dat men af wacht de door dit College toegezegde nieu we regeling der jaarwedden. Een voorstel om het presentiegeld der raadsleden met 10 pet te verlagen werd verworpen. Bij de post vervolg-onderwijs werd besproken de ongeschikte tijd van toelating. Deze is te vroeg in het najaar, zoodat de leerlingen nog niet klaar zijn met het werk op het veld. Getracht zal worden hierin verandering te brengen. De plaatselijke inkomstenbelasting werd ge raamd op f 10.000 of f2000 minder dan het vorige jaar. Bij' de rondvraag werd nog de opmerking gemaakt, dat er wagens met zeer Zware vrachten over de wegen rijden, waardoor die wegen zeer veel te lijden hebben. Gevraagd werd daartegen maatregelen te treffen. B. 'en W. zullen eens nagaan wat hiertegen te doen is. Aagtekerke. In de Dinsdagmiddag ge houden raadsvergadering werd pp voor- Btel van B. en W. afwijzend beschikt op de verzoeken van „Het Groene Kruis" en de Zeeuwsche Pplitiehonden-dresseer- vereeniging om subsidie. Aan den tijde- 1 ijken keurmeester van vee en vleesch werd wegens opheffing zijner betrekking tnet ingang van 1 November eervol ont slag verleend. Daarna werd behandeld de gemeentebegrooting voor 1922. Besloten werd van de te storten pensioenbijdragen voor de gemeenteambtenaren 8x/2 pet te verhalen op die ambtenaren. Tot nu toe werd 8 pet verhaald. Dhr P. de Visser vraagt of van B. en W. geen voorstellen zijn te verwachten om Ged. Staten te verzoeken de jaarwedden vair Burgemees ter, Secretaris en ontvanger te verlagen, waarop de voorzitter ontkennend antwoordt Dhr De Visser zou het op prijs stellen wanneer deze ambtenaren zelf verzochten hun tractement te verlagen. Bij den post Brandassurantie vraagt dhr Corré of het verzekeren der gemeentegebouwen ver plicht is, zoo niet, dan Zou hij dezen post om principieele redenen willen schrappen waartegen dhr Maljers opkomt. Bij den post onderhoud van wegen wordt zeer breedvoerig de toestand van den Klooster- weg besproken. Ten slotte wordt de post voor onderhoud met f200 verhoogd. Dhr Bosselaar vraagt inlichtingen over de uit voering der keuringswet voor vee en vleesch, speciaal waarom in de gemeenten behoorende tot den lering Middelburg aan huis wordt gekeurd en dit in den kring Oostkapelle niet zal gebeuren. De voor zitter Zegt een nader onderzoek toe. Dhr Corré vraagt plaatsing van een paal op den hoek van het dorp en den weg haar Westkapelle, dhr. Kodde bestrating van den toegang naar het postkantoor. De voorzitter zal voor uitvoering zorgen. larknienws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te IJsselmuidenH. A. Leenmans te Bodegraven. Geref. Kerken. Beroepen te Molenaarsgraaf-Brandwijk: J. J. Dijk, cand. ke Bussum; te Westerbork: G. Husman te Bunde (Oost-Friesland)te Oost kapelle: L. J. Allaart, cand. te Delft. Een soc.-dem. ouderling toe gelaten. Wij lezen in de christen-socia listische „Blijde Wereld" Tegen de benoeming van onzen partijgenoot D. May van Zaandam als ouderling in de Ned. Herv. Kerk, waren bezwaren ingebracht wegens zijn lidmaatschap der S. D. A. P. Hooger bestuur moest eerst dit bezwaar onder zoeken en er uitspraak over doeu. Het klassikaal bestuur van Haarlem heeft thans over het bezwaar tegen May als ouder ling uitspraak gedaan. Het verklaart geen aanleiding gevonden te hebben om de toe lating van den heer D. May te verhinderen 1 OMerwp. I De Unie-collecte bracht op te Axel f292, te Baarland f 13.575 en te Veere f 17.92. Twee honderd locale comité's zonden nu be richt, met een totale opbrengst van f 32.446.41, zijnde f 3700 minder dan bij dezelfde comité's in 1921. HEINKENSZAND'. Met ingang van heden is tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. School alhier benoemd, dhr J. van Wijk te Wolferts- dijk (oud-leerling der Chr. Normaalschool te Goes). Geslaagd aan de Universiteit te Utrecht voor het candidaats-examen godgeleerdheid, tweede gedeelte, de heer P. L. D. J. van Geveren Wzn., geboren te Wolphaartsdijk. Te 's Gravenhage voor het onderwijzersexamen de heeren D. Scherpenisse te St. Maartensdijk en K. Kievit te Scherpenisse. Te Rotterdam voor de vrije- en orde-oefeningen mej. H. Gerretsen en de heeren M. A. Koeman, M. Nijsse en M. C. Wisse, allen van de R. N.- School te Goes. Te Amsterdam mej. A. M. W. J. Douw, aldaar, de heer J. C. Manse te Utrecht en mej. W. M. Kanaar te Amersfoort'. En te Roermond me.j C. Geene te Blerick. uww«aw—n—wa—a—m—■iwieiii—awe Ingezonden Stukken. (Bmiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie, Naar aanleiding van het ook in Uw blad opgenomen stukje van de hand van Dr Jenny Weyerman, f.g. directeur van de Spoorweg maatschappijl „Zuid-Beveland", zagen wij gaarne het navolgend antwoord in Uw eerst volgend nummer geplaatst, aangezien het door Z.Ed. meegedeelde ten deele juist, maar op eenige voorname punten onjuist is en gelooven wij dan ook niet, dat de Hoofddirectie te Utrecht alle beweringen van den heer J. W'. zou onderschrijven. Immers wel heeft het onderhoud met de Directie te Utrecht plaats gehad, maar daarbij is door ons niet medegedeeld, 1. dat wij optraden als daartoe aange wezen vertegenwoordigers der gezamenlijke bevolking van Zuid-Beveland 2. dat de nieuwe lijnen voor den land bouw geen beteekenis zouden hebben; 3. dat de bevolking buitengewoon tevre den zou zijn met de bestaande verkeers middelen 4. Ia de naam van den heer Bongaerts niet genoemd in het aangehaalde verband; 5. ia door ons in het geheel niet gezegd, dat wij ons tot Kamerleden zouden wenden. Het verlicht wel de taak van den heer JV.oyerman, als hij ons beweringen in den mond legt, die gemakkelijk weerlegd kunnen worden, doch die wij niet geuit hebben, maar, waar hij in dat zelfde stukje ook spreekt van eerlijk, zouden wij met recht Z.Ed. er op mogen wijzen, dat verdraaiing van argu menten niet eerlijk ia. Bovendien achten wij het niet in strijd met de eerlijkheid om zonder Dr J. Weyer man daarin te kennen, aan te dringen op een nader onderzoek naar de bestaansmogelijk heid van de spoorlijn, nu de omstandigheden zoo radicaal ten ongunste zijn gewijzigd. Wij weten, dat Dr J. Weyerman in zijne kwaliteit van f.g. directeur, dus direct belang hebbende, zijn geesteskind niet in den steek zal laten en begrijpen ook wel, dat hij niet met ons naar Utrecht zou optrekken om op dat onderzoek aan te dringen of ons te steunen. Wü gingen dus zonder hem, nadat wij door de ontvangen blijken van instemming do overtuiging hadden gekregen, dat wij met onze opvatting niet alleen stonde». Wat is dan wel door ons te Utrecht mee gedeeld dat wij als particulieren, allen bewoners van de betrokken streek, te goeder trouw overtuigd zijn en daarin gesteund worden door honderden anderen, dat de bestaans mogelijkheid van de ontwórpen spoorweglijn grootendeels is vervallen en dat, wanneer thans nog de beslissing moest vallen, het plan zeker niet zou worden uitgevoerd en gebruikten wij tot staving o.m. da volgende argumenten het niet tot stand komen van de suikerfa briek in het centrum van het eiland, waar door het voorgespiegelde intense bieten vervoer kwam te vervallen de sedert verbeterde verkeersmiddelen door personen- en vrachtauto's, waardoor de zeker heid is verkregen, dat autodiensten op veel goedkooper wijze in de behoeften zouden kun nen voorzien dan een kostbare spoorlijn; het feit, dat de tegenwoordige draagkracht van de bewoners van Zuid-Beveland door de slechte uitkomsten van landbouw en handel geringer is en de vooruitzichten, vooral van den land- en tuinbouw zeer duister zijn, dus die draagkracht vooreerst niet zal verbeteren. Resumeerend hebben wij ernstig aangedron gen op een nader onderzoek naar de juiste kosten van aanleg en een op niet-geflatteerde gegevens berustende exploitatie-berekening. Wij stellen daarbij zooveel vertrouwen in de Hoofddirectie der Nederl. Spoorwegen, dat zij niet zal besluiten tot uitvoering van een plan, dat in de tegenwoordige omstandigheden een drukkende financieele last zal blijken voor de betrokken streek en provincie en de uitkomsten van haar eigen bedrijf ongunstig zou beïnvloeden, zeker niet nu de Directie op elk gebied bezuiuiging tracht te bereiken. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, W. J. VAN DEN BOSCH. J. H. C. KAKEBEEKE. W. F. IC. LENSHOEK. J. C. E. MASSEE. J. C. PILAAR. J. A. A. FRANSEN v. d. PUTTE. P. VAN 't WESTEIRDE. Gemeflsfd Nieuws. Ongelukken. Te Rijnsburg viel e©n 4-jarig jongetje, dat op de treeplank van. een. rijtuig stond, door het plotseling aanzetten van het paard zóódanig, dat de zware brik hem over het hoofd ging, wat direct den dood tengevolge had. De smart dei" moeder was niet te beschrijven. In de haven te Zaandam is het 9-jarig zoontje van schipper K. verdronken. Gistermiddag is te Zevenbergen het 2- iarjg zoontje van den arbeider T. ver dronken. Gisteren reed de landbouwer E. van Gals naar Galoerveen voor fami liebezoek. Eensklaps sloegen de paarden op jhol, waarbij de echtgenoote van E. van den wagen werd geslingerd en ge dood. Fokker geslagen. B.ij de* wed strijd in het zweven met motorlooze vlieg tuigen, te Itford Hill, is de prestatie van Fokker, die Maandag 37 minuten in de lucht bLeef, Dinsdag vèr overtroffen, door den Britschen vlieger Raynham, die één uur en drie-en-vijftig minuten is blijven zweven. Naar het heet, slaat dit alle Fransche records. Oplichters. De politie te Zeist heeft de hand gelegd op een tweetal sluwe opiichtsters, moeder en dochter de W. Deze dames hebben reeds vele jaren lang een deel van het land bereisd en gelo geerd in hotels en pensions, zonder te betalen. Laatstelijk hebben ze te Zeist weer een drietal maanden in een pension vertoefd. Toen ze merkten, dat de pension houder hen begon te wantrouwen, ver trokken ze per auto naar een andere ge meente, waar ze terstond weer hun in trek namen in een bekend hotel. Ver schillende hotelhouders hebben vorderin gen. op dit tweetal van f800 k f1000. De dochter, die steeds de besprekingen voer de, is aangehouden en ter beschikking van de justitie gesteld. De moeder is 84 jaar oud. i Van een onmenschelijke misdaad, door een ontaarde moeder bedreven, maken de Fransche bladen mel ding. De 39-jarige weduwe Beauri* te Laon had haar twaalfjarig dochtertje iets opgedragen, maar het meisje had ver zuimd het bevel harer moeder op te vol gen. Over deze ongehoorzaamheid i» woe de ontstoken, greep de vrouw het kind bij de haren en bracht het met een mes een diepe snede dwars over den hals toe- Het meisje had nog de kracht om de straat op te snellen, waar ze echter wel dra dood ineenzeeg. De weduwe Beaurin, die als am den drank verslaafd bekend staat, schijnt haar misdaad echter in vol komen nuchteren toestand gepleegd te hebben. De „Cornelis" gezonken. Vol gens een Lloyd-telegram is hef Neder- landsch© stoomschip „Cornelis" gezonken. Mein vreest, dat de opvarenden het leven

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2