mbesteding. So 11 Vrijdag 13 October 1933 37e Jaarsan? .OMPEI en Koe te koop, Reclames. skillustratie b bons blijvei eeds geldig. nu Krenfei Rozijnen f izinnen een trouwe zou willen missen. acht 133, Amsterdaml ing van 2 luxe Gazelli |- en Dames-Rijwielen] LEIJNSE. erdag 21 October I92Ï wen van een Woonhui^ Goes. LEIJNSE, Het adres voor :RBAAN LE COINTRE LEIJNSE, I, M«» sen Knecht andknecht en een Me| iam KleermakersknecH een Meid FEUILLETON. BINNEN IJZEREN MUREN én maand aan en overtuig ek bereidt. echts kort gebruikt. n letter D, Boekhandel Burg, Middelburg. raat, hoek Markt, Middelburj jmiddags ten twee ure, zi I. FOKKE, wonende te Go« bl „Du Commerce", Kortj aat, Goes, Eten aan te besteden i k en teekening verkrijgbaaf >0 per stel ter Stoomdruk- in Gebr. SIEPMAN te Goes itingen te bekomen bij dei' ct S. DE KONING te Goef Isén paar Mansklompen ob| |men één bon. Bij 2 pa nklompen ook één bon. |mgensklompen ook één bo ijf dezer bons krijgt mi •ima Ontbijtkoek van e< oor tien dezer bons krij n Theebus gevuld met ei ima Poederchocolade. Vo dezer bons krjjgt men ei ïdammer Kaas van twee kil traat, hoek Markt, Middelburj GOES. Pt n traat, hoek Markt, Middelburg t drie. O. CHRISTIAANSEjj erke. DD GEVRAAGD VOOR s: S. GABRIËLSE, Westkapeile D,l| Tegen Mei jd, bij JAC. DE VISSI erke. Met Mei jd, bij J. DEKKER Pz erke. met Januari a.s in dier| len, biedt zich aan een AdresP. J. VAN DRl® Geref. Kerk te Axel. Met Mei »en Handknecht ikomende Knecht gevraag! 7 AA, Bosch weg, Vlissingj Mei een Handknecht 0l d die met Paarden om )ij D. KASSE Wz., Zandd ere. Mei ,gd, bij J. AARNOUTS| 1b. weg, Koudekerke. Drukkers-Exploitanten QOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 6870, Go«s Tel.: Redaatie no. 11; Administratie no. 58 postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel: no. 259 Stervend Rusland. Lu dank ontvangen i'2.50 van J. A. te Waat'de. Van een. onbekende een zilver bon fl. Van A. W. te Wemeldinge f5. P. W. f2.50. H. W'. fl. W'. C. L. te VVis- ©enkerke f2.70. Totaal f52.20. INNERLIJK BEDROG. „De Rotterdammer" en „De Dagelijk- sche Beurscourant" wezen dezer dagen op de onzedelijke strekking van sommige in den laatsten tijd in het leven geroeepn Naamlooze Vennootschappen. Bedoeld worden natuurlijk dezulke, die het eigen lijk niet zijn. Genoemde bladen vestigen, er de aandacht op dat in den laatsten, tijd meerdere buitenlandsche firma's zich een brevet van soliditeit trachten te ver werven door zich te hullen in het haar allerminst toekomende kleed der N.V. „De Rotterdammer", aan welk blad wij het hier volgende ontleenen, schrijft: Het schijnt meerdere mlalen voor te ko ralen, dat gewone particuliere handels huizen zich veroorloven zich hier te lande bij lumne relaties aan te dienen als: N.V. Meyer und Sohne Metalhandel" of iets dergelijks. Bedoeling is natuurlijk om zich daardoor een zeker onverdiend vertrou wen te verwerven, om daardoor te specu- leeren op de domimle massa, die meent dat een zaak, die den uiterlijken vorm eener 'N.V. draagt, in vele gevallen meer .vertrouwen verdient dan een gewoon de gelijk handelshuis. Dat deze toestand zeer ongewenscht is, zal iedereen direct moeten toegeven, te meer daar het natuurlijk niet de besten uit de handelswereld zijn, die zich met dergelijke practijken inlaten. Immersgoe de wijn behoeft geen krans, een zaak, die in alle opzichten het daglicht zien kan, heeft geen behoefte aan dergelijke hulp- Imiddelen om zich een positie te verschaf fen. Wjat is hieraan echter te doen? Voorloo- pig niet veel. Zoolang niet werkelijk be drog of oplichting is vast te stellen en dus de strafrechter gelegenheid vindt om' in te grijpen, zijn de middelen zeer wei- nige. Pas wanneer de wet van 5 Juli '1921, inhoudende de bepalingen omtrent den Handelsnaam, zal zijn in werking getreden, zal het mogelijk zijn, meer daad werkelijk tegen dit euvel op te treden. Bij deze wet toch wordt een boete van 'hoogstens vijfhonderd gulden bedreigd bij herhaling te verhoogen tot 14 dagen gevangenisstraf voor wie zich siert met wat hem niet toekomt. Wel geeft op het oogehblik het Han delsregister de .gelegenheid verschilllende gegevens omtrent de ingeschreven firma's na te gaan en wordt straf bedreigd te gen hem, die een valsche aangifte aldaar indient, doch dit neemt niet weg, de ge legenheid zich te tooien met het gestolen sieraad der N.V. Nog een ander misbruik doet zich op dit terrein voor. We denken aan de her haaldelijk voorkomende advertentiën in onze bladen, waarin een „leege Naamlooze Vennootschap geschikt voor alle doelein den wordt te koop aangeboden of te koop gevraugdOok dit is een uitwas. Wat toch .is de zaak? Steeds meer Ineemlt toe het aantal der kleine N.\. met drie of vijf aandeelen en een kapitaal van somwijlen slechts enkele honderden guldens. Somwijlen kan hier een zeer reëele bedoeling achter zitten wanneer bijv. een groot aantal personen voor gezamenlijke rekening tot exploitatie van een ijsclub of kegelbaan VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG, f Ab«a*«iav*tsprgi» Per 3 maande», franeo per part I S.— Losse nummers f 0.05 Prijs der Adverts#!In: 1—4 kegels f 1.20, elks regel meer 30 et. Bij abonnement belangrijke korting. door ANNIE LUCAS. Uitgave Neerbosch' boekhandel. 2.) Eu grtng hij voort, al neemt slechte een© ziel den Schat aan, die niet vergaat, het levende Brood, dat hanen honger be vredigen zal, het water, dat hanen dorst lesschen zal voor eens en voor altijd, ,zou ik dan niet belooning genoeg hebben? Maar ik reken niet op ééne ziel, ik reken ep zeer vele; want de Naam van Jezus is de naam van Eén, machtig om te behouden zelfs ter elfder ure. Zijne kracht wordt in onze zwakheid volbracht. Toen heb ik hem met vrede gelaten en nu ben ik blü'de, dat hij ging. De smartelijke verliezen en bange vooruitzicb ten van het vorige jaar hebben onze har ten met sterker verlangen dan ooit doen vasthouden aan het bij'zijn van onze ge liefden, terwijl wij1 nog steeds naar de wegstervende echo's luisteren van de stem- men en voetstappen dergenen, die niet meer van de aarde zijn. wenscht over te gaan, een zaak, waarvoor in den regel niet veel kapitaal noodig is. Maar tallooze N.V. worden met geheel andere bedoelingen opgericht. Stel b.v. dit gevalA. drijft een handelszaak waar in hij f 40.000 kapitaal als werkkapitaal gebruikt. Bovendien heeft hij- nog een vermogen van f 60.000. In totaal dus een vermogen van f 100.000 waarop zijn schuldeischers bij1 eventueel faillissement verhaal kunnen uitoefenen. Hij ziet ech ter dat zijn zaken niet voor den wind gaan en fluks wordt iemand opgezocht, die bereid is met hem samen eene N.V. op te zetten waarin de zaak wordt inge bracht. A. neemt 159 aandeelen van f 250, B. een aandeel van f250, en de zaak is voor elkaar. De handelszaak van A. is omgezet in een N.V. en de aandeelhouders in dit geval cflis feitelijk alleen A. zijn niet verder aansprakelijk dan het ingebrachte kapitaal. De f 60.000 die an ders wellicht een prooi der schuldeischers had kunnen worden, zijn gered. Gaan de zaken niet goed, geen nood, er is imtaers nog steeds een aardig appeltje voor den dorst. Een ander geval! Een groóte handels- of transportfirma bezit voor haar bedrijf een 25tal -vaartuigen. Nu levert liet be zit van vaartuigen steeds eenige risico op voor den eigenaar. Bijv. zulk een vaar tuig kan een aanvaring veroorzaken en de gevolgen komen voor rekening van den eigenaar. Deze gevoelt er echter zeer weinig voor om alle risico te dragen. Wat doet hiji? Een vijf en twintigtal kleine Naamlooze Vennootschappen wordt opge richt, onder den naam: Maatschappij tot Exploitatie van stoomschepen Piet Pie- terse I, Mij. tot exploitatie van stoom schepen Piet Pieterse II enz. tot Piet Pio- terse XXV toe. De firma in kwestie be zit alle aandeelen zetve, maar heeft' nooit verdere aansprakelijkheid te dragen dan voor ieder der schepen het kapitaal der bewuste N.V. Piet Pieterse XII of XXV. Met dit voorbeeld bereiken wij ook het terrein der „leege" N.V. Immers stellen we het geval dat Piet Pieterse VII aan seniele aftakeling blijkt te lijden en ten slotte door sloopershanden den dood vindt. Dan blijft toch de' N.V. tot exploitatie van stoom schepen P. P. VII bestaan, d. w. z. de aandeelen bestaan nog en de statuten hebben, nog steeds de koninklijke goedkeu ring, maai' een schip heeft zij niet meer. Zij is dus „leeg". En wat geschiedt nu? Nu wens-cht iemand op dezelfde wijze een schip in een N.V. in te brengen. Om nu de kosten van oprichting te coupee ren, koopt hij de aandeelen der „leege" N.V. voor enkele guldens op, en brengt het door hem gewenschte schip in, dat thans op een zeer eenvoudige ©n goed koop© wijze door een N.V. wordt ge ëxploiteerd. Mogen wij in deze beide gevallen nu spreken van een Naamlooze Vennoot schap? Beter lijkt het. ons te gewagen van -een „Naamlooze Vennootschap, die g-een Naamlooze Vennootschap is". Im mers volgens den geheelen opzet is de N.V. een lichaam, dat bestemd is om door samenwerking v-an velen te berei ken wat buiten het -bereik van den enke ling valt. Is :een enk-el persoon doordat het voorgestelde doel te zeer gewaagd is, doordat te groot kapitaal noodig is, of om andere reden, buiten machte een onder neming alleen op touw te zetten, dan Is -zeer zeker de N.V. de aangewezen bedrijfs vorm om hieraan tegemoet te komen. Maar wordt ze gebruikt om reëele wet telijke aansprakelijkheden af te snijden Ma-ai' nu wil ik mijn voorgenomen werk beginnen, -een wel is waar droevig en pijnlijk, maar toch aangenaam w-e-rk. Het zal mij niet moeilijk zijn. Van kind af heb ik er plezier in gehad een dagbo-ek te houden van de klein© dingen, die, alles wel beschouwd het leven uitmaken. Hoe wel die kleine dingen zeer ztware dingen werden gedurende de dag-en van het be leg, zoo gaf ik mijn oude gewoonte toch niet op. Dag aan dag, behalve gedurende de vijf laatste vrees-elijke weken, heb ik met bevende hand, met een gewond hart en bezwijkenden geest in korte woorden opgeschreven, wat de traag voortkruipende men ons brachten. Die bladzijden, nu tin telend van hoop, dan gevlekt door tranen, -of onsamenhangend door schrik en angst, zullen de bron Zijn voor mijne kroniek. D-ie naam schijnt mij wel wat aanmatigend toe; maar bij gebrek aan beter zal ik hem laten staan. Wij hadden niet altijd in Parijs ge-woond. Ee oud© graven De Laborde bezaten een grcot landgoed bij Montford in Bretagn-e-, maar dat was sinds lang in verval geraakt, evenals het statige, oude kasteel, dat reeds gedeeltelijk vergaan was, voordat het jaar 1789 het werk van eeuwen in een enkelen vrees-e-lijken dag van wraak en vuur vol tooide. ilijn grootvader bo-uw-d© op de zelfde plaats een eenvoudig heerenhuis, of om op andere wijze eenig bij-oogmerk te verwezenlijken, dan mag ook hier weer worden gesproken van goud, dat wel blinkt, maar toch onder den schoonen schijn niet anders dan doodgewoon ko per is. Wat moet nu tegen deze uitwassen wor den gedaan? Gemakkelijk zal het niet vallen een einde te maken aan .wat de praktijk zoo vele jaren als een groot ge mak en voordeel heeft leeren kennen. Het eenige middel zal wel zijn dat bin nen niet te langen tijd een volledige her ziening van ons wetboek van koophandel komt, -een herziening waarnaar reeds zoo lang wordt uitgezien maar die zich nog steeds laat, wachten. Reeds werd voor enkelejaren een vereeniging opgericht, die zich de verkrijging of de herziening van ons handelsrecht ten doel stelt, reeds werd op vergaderingen en congressen door ter zake zoo uitstekende deskundigen meerdere malen -erop aangedrongen. Zij dan -ook thans aan bet nieuw opgericht kabinet deze zaak nogmaals aanbevolen! Een paar stukjes kalmen humor. Wie den hoofdredacteur van -,l)e „Standaard" eenigszins van nabij kant, voelt zich al heel spoedig on der de bekoring van den rustigen hu mor, waarmee hij u de zaken bloot legt of toelicht, of u zijn m'eening over dezen of genen, of -o-ver dit of dat ten beste geeft. Er is in de laatste weken een sa- E' riek chr. weekblad verschenen „De outen Pomp" genoemd. Tot nog toe doet 't naar wij rneenen, zijn naaim wel eer aan; h-et is nog slechts een houten pomp; (h-et treft niet. Wij ho- Een voor de samenstellers, dat zulks eter worden zal, al voelen wij voor ons meer voor den gezonden humor dien „De Standaard" onder dr. Kiuy- per's verzorging zoo- vaak ten beste gaf. Humor, die beklijft, die u nooit uit het geheugen gaat. Wilt ge één voorbeeld? Het was in de eerste jaren van Keuch-enius' tweede optreden in de Tweede Kamer, omstreeks 1883, dat Levy Keuchenius toekende -als een volksmisleider, en zichzelf en de libe rale partij ,a,ls de ware volksvrienden aandiende. Ter verdediging van Keu chenius schreef Kiuyper zijn artikel ,,de wolf in d-e schapenvacht", met de teekening van mr. Levy's verschij ning als schaap vermomd 'op de plan ken! Wat daar om gelachen is! Iets van dien gezonden humor, schoon minder pikant, vonden wij in „De Standaard" van -heden in d-e as terisk „Metamorphose", in welke wij de meesterhand van den hoofdredac teur herkennen. Zij bevat een opmer king aan het adres van „Het volk", die de vrees uitsprak, dat protectie den toestand „nog erger" maken zal. Het artikel van „De Standaard" moge hieronder volgen, .onder opmer king, dat het vreemde woord, hetwelk er hoven staat „Gedaanteverwisse ling" bet-eekent: Metamarphose. Wij lazen in „Het Volk" in een ar tikel over het voorstel tot verhoo ging van het invoerrecht op sigaren, een opmerkelijken zin. De vrijhande laar ging daarin (boven den revolu tionair verre uit. Gezegd werdmen zij toch voor zichtig met zulk ruw ingrijpen in eco waar wij onze kinderjaren doorbrachten. Ik heb wel eens hooren zeggen, dat de Fransch-e natie uit soldaten bestaat. Nu, van de familie D© Laborde mag men het zeker wel zeggen. Sinds ontY ugelijke tijden zijn bijna al de izoons in dienst geweest; en vele tragische heldenfeiten zijn aan de geschiedenis van ons huis verbonden. O, met hoeveel belangstelling luisterden wij, als onze lieve oudtante Mar tha er ons van vertelde, of als wij met onzen vader door de dichte bosschen en over d-e zonnige heuvelen wandelden, die ons heerlijk erfdeel hadden kunnen zijn, zoo niet diezelfde krijgshaftige voorvade ren zoo onvoorzichtig en dwaas geweest waren. Ach, wij hebben nu den oorlog wel in -een ander licht leeren beschouwen. Mijn vader sneuvelde in Mexico in 1862 -en zijn stof rust, evenals dat van zoovelen zijner voioroud-ers, in vreemden, vijandi- gen grond. Nog een paar jaren na zijn do-o-d bleven wij op het kasteel, toen nam mijne moeder de noodiging aan van onzen oom Lo-uis, mijn vaders ©enigen broeder, -om onzen intrek te nemen in ziijn ruime woning te Parijs. Zij deed dit voor de 'opvoeding van Victor en Arnold en -omi dichter bij Leo te zijn, die toen nog op de militaire academie te Parijs was. En, daar ons van de .o-ude bezittingen dar Be Labordes niets anders overbleef dan nomische zaken als door protectionis me geschiedt,. Het mocht er eens er ger door worden. Men zij toch voorzichtig mét ruw ingrijpen in economische zaken. Het mocht eens erger worden. Zoo- spreekt derevolutionair. Als de sociaal-democraat zich wil vervormen tot een do-odgewonen libe raal en wil lafzien van allerlei ruwe daden jegens ons huidig economisch bestel {hij is dan nog wel niet onze man, maar' Iminder gevaarlijk is h.ij toch. Protectionistische proefnemingen' blijven altijd kinderspel hij hetgeen de revolutionair wel aandurft, als hij de gelegenheid daartoe ontvangt. Overigens is het echter een ietwat zielig gezicht'hier den socialistischen geweldenaar, die slechts de tn-acht zegt noodig te hebben om een geheel nieu we maatschappelijke orde in het le ven te roepen, te zien verschrompeld tot den uitg-edroogden liberalen eco noom, die met de grootste zorg wordt vervuld als men (maar even raakt aan het resultaat van-zijn economisch sy steem, en roept: (handen thuis. Men kan in economische zakén niet te voor zichtig zijn. Het anocht eens erger worden. Hoe kluShtig toch, zoo-'n metamor phose De toestand te Smyrna. Volgens particuliere berichten zouden er dezer dagen in Smyrna acht Grieken zijn opgehangen, omdat zij' zich tijdens den terugtocht van het Grieksche leger zou den hebben schuldig! gemaakt aan gruwel daden. Grieksche krijgsgevangenen en Arme niërs zijn door de Turken aangewezen, in de straten de puinhoopten op te rui men. De vlaggen van alle nationaliteiten zijb. op bevel der Turken verwijderd. Ver schillende Italiaansche vluchtelingen zijn Weder teruggekeerden over bet algemeen genieten de Franschen de meeste bescher ming. De Turksch-e winkels zijn vol van voor- Werpen bij de paniek geplunderd, thans evenwel wordt er niet meer geroofd, daar alle leegstaande huizen door de Turks che overheid verzegeld züjh. Die Oostersche kwestie. De Engelsche bladen zijn heel schaarsch in hun commentaren over het einde van de militaire conferentie te Moedania en hebben natuurlijk reeds het oog gericht op de veel voornamere conferentie, die nu zal volgen en Welke de eigenlijke vredes conferentie zal moeten worden. Het is nog niet bekend, waar deze conferentie zal gehouden worden. De re geering van Angora stelde, zooals men weet, Smyrna voor, doch de ruines van de eens zoo welvarende handelsstad zijn nu niet bepaald aanlokkelijk voor een herfstverblijf. En Skoetari zal eveneens niet de uitverkoren plaats kunnen zijn, aangezien het te dicht bij Constantinople! gelegen is. i Hoe door en door onbetrouwbaar (om geen krasser woord te gebruiken) de Tur ken echter zijn, blijkt uit het bericht dat in weerwil van de overeenkomst van Moedania 4000 man Turksche troepen over de nieuwe grenslijn opi 'het schier- d© holle titel, dien Leo droeg, het huis, waarin we tot nu toe g.ewo-ond hadden, benevens een paar boerderijen en arbei derswoningen, zoo werd dat weinigje op uitdrukkelijk verlangen van Leo zeiven verkocht. Niemand dan ik vermoedde, hoeveel het Leo kostte. Hij behandelde het luchthartig, alsof het bepaald noodig was om de jon gens vooruit te helpen in de wereld en voor ons zooveel aangenamer zou zijn. Maar ik kende hem te goed, om niet te weten, dat hij met hart en ziel gehecht was aan den laatsten pfchakel, die ons aan een glorierijk verleden bond. In diezelfde dagen kwam Nina de Lu- cheux, ©enig overgebleven kind van een vriend en verren bloedverwant mijns va ders, bij ons inwonen. Mijnheer De Lu- cheux had vele jaren geleden, toen zij faög een kletin (kind; was, bij testament bepaald, dat mijn vader voogd zou wezen over baar g root vermogen. In geval papa niet meer in leven mocht zijn, moest diens oudste zoon zlijn plaats vervullen. Maar Nina kwam niet tot ons als de rijke erf gename. Het bleek, dat haar vaders goed ver boven de waarde bezwaard was; en haar bleef slechts een-zoer klein jaar geld over. De arme, kleine vreemdeling werd daarom echter met niet minder warm- !te door mijne moeder ontvangen en wel- Werk, ontspanning, slaap. Werk, ontspanning en slaap, vaiu elk acht uren per dag, doen wonderen voor de gezondheid. Duizenden genieten ech ter veel .te weinig slaap ©n besteden te weinig tijd aan ontspanning zij ver storen het evenwicht der lichamelijke ge zondheid door overmatig werk. Overworking overlaadt het bloed met afgewerkte stoffen en urinezuur. De nie ren worden overspannen en Verzwakt door hun eindelooze strijd om een dusdanige hoeveelheid uit het blo©d te filtreeren. Dientengevolge doen zich verschijnselen voor als rugpijn, urinekwalen, rheuma- tische pijnen, waterzuchtige zwellingen, duizeligheid, hoofdpijn, een vermoeid ge voel enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen geven de noodige hulp, als de nieren verzwakt zijn. Gepaard gaande met een verstandige leefwijze vermijding van overwerking, laat naar bed gaan, zwaar verteerbare spij zen en alcohol; en door te zorgen ■»oor de noodige ontspanning en slaap ver sterken Foster's Pillen de nieren en re gelen zij de blaas. Zij doen de pijnlijke waarschuwingen van nierzwakte verdwij nen en voorkomen de ontwikkeling van rheumatiek, steen in de nieren en blaas, waterzucht, ischias, nier- en blaasontste king enz. Onthouid echter, dat als gij weder ge- zend zijt, gij moet trachten gezond te blijven zonder geneesmiddelen. tedere echte doos Foster's Rugpijn Nie ren Pillen draagt de handteekenmg van James Foster. Te Goes verkrijgbaar bij De Paauw Co. en te Middelburg bij fa. C. Schulte Co a fl.75 per doos. [40] eiland Ismid zijn getrokken en zijl ver scheiden mijlen in de richting van Kon- stantinopel opgerukt zijn. Men gevoelt, dat de Turken pogen zich een positie te verzekeren, die hun in staat zal stellen de ontruiming! van Konstanti- nopel door de vreemde troepen te eischen vóór de bijeenkomst der vredesconferentie, 'tls nergens anders om' te doen! De politieke toestand in Engeland. Terwijl de onderteekening van de over eenkomst van Moedania den internatio nalen toestand gemakkelijker gemaakt heeft, is de politieke toestand van Britan- mië ingewikkelder geworden. Allerlei ge ruchten doen de ronde. Terwijl in sommigé kringen spoedige verkiezingen voorspeld worden, spreekt men in andere van het ontslag van Lloyd George en de vorming •van teen zuiver unionistische regeering met Balfour als premier. Al deze specula ties rusten niet op een definitieve basis. Naar verluidt, heeft Lloyd George zich' niet uitgelaten over zijn voornemens. Hij is thans buiten ter voorbereiding van de rede, welke hij Zaterdag te Manchester houdt. Met het oog op de noodwendig heid van de goedkeuring van de wet, welke de Iersche grondwet ratificeert, is het waarschijnlijk, dat de regeering het parlement in November zal bijeenroepen en dat de verkiezing zal worden uitgesteld tot na d© sluiting van de parlementaire zitting. 1 Korte berichten. De politie te Essen heeft in een spiritusbranderij belastingontduikingen ge constateerd, die honderden millioenen Marken beloopen en onregelmatigheden, die twee jaren lang' voortduren. De eige- kom gebeeten onder haar dak. Dat zij eene wees was en geheel alleen _op de wereld stond, verzekerde haar, meer dan haai- rijkdom zou gedaan hebben, een har telijk onthaal. Het duurde niet lang, of het dnnig medelijden met haar verlies, dat wij zelf zoo kort geleden ook onder gaan hadden, ging over in liefde voor haarzelve. Zij was toen eerst zestien jaar, speelsch en vroiolijk als een "kind, maar tevens krachtig van wil en gevoelig als eene vrouw. Hare moeder was bij hare ge boorte \glestorven, en zij was van den beginne de oogappel haars vaders geweest. Toen haar zonnige natuur zich ontwor steld ha„ aan de diepe droefheid, die haar, toen zij' pas bij' ons was, geiheel en al beheerschte, nam zij aller harten voor zich in door haar opgeruimdheid. Ja, haar eigenzinnigheid en grilligheid schenen haar nog bekoorlijker te maken. Zij had iets innemends, daar niemand weerstand aan kon bieden. Toch kwetste zij soms diep door onbedachtzaamheid, waar zij met zacht heid had moeten optreden. Zij was soms wreed in haar eigenzinnigheid, en haar onbezonnen lichtvaardigheid bracht dik wijls tranen in haar vriendelijke oogen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 1