ABDIJSIROOP Onderwijs. GEMBERKOEK fr L. LEIJNSE, Wetenschap en Ennst. Leestafel. F. 'T SAS - Luxe Koekfabriek - BREDA HEERENHUIS met TUIN EEN HOfSTEEDJE Uit den Goeschen Raad. A. G. SCHIPPERS - KAMPERLAND. Heerlijk verzachtend Gravenstraat, Hoek Markt - MIDDELBURG. )a t?jC Uit de hand te koop een vijfjarig mak Werkpaard, Een Dienstmeisje een Huishoudster een* Dienstbode, gezegd, dat de regeering in verband imet 'de slechte oogstvooruitzichten in een moeilijke positie is om den te vreezen onlusten het hoofd te kun nen bieden. D e hoofdoorzaak daarvan is het Londensche ultimatum, dat ook neu trale landen in economische moei lijkheden heeft gebracht. Nogmaals wees hij de bewering terug, dat de Duitschers opzettelijk de daling van de mark hadden bewerkt. De Duit- sche middenstand is nagenoeg vernie tigd. Ook onder de arbeiders neemt de ontevredenheid toe. De laatste en eenige hoop is Amerika, dat echter spoedig zal moeten helpen wil het niet te laat komen. Zwaar stormweer in Noord- en Oostzee. In de laatste dagen heeft op de Noord- en Oostzee een zware storm gewoed, welke Woensdag zijn hoogte punt bereikte. Te Hamburg trad de Elbe buiten haar oevers. De aangrenzende stra ten en pleinen werden overstroomd, ook de Vischmarkt van Altona. Alle laaggelegen kelders en kelder woningen in de buurt van de haven stonden vol water. D'e op zee aange richte schade is nog niet te overzien. Op de Elbe bij "de Oste is een Engelsche kruiser aan den grond ge raakt. Gisteren zou begonnen worden met het afbrengen. De Duitsche stoomboot Thor, tus- schen Luheck en Naksko varend, is bij het binnenkomen in de Naksko Foehrde gestrand. Tot dusver is het wegens het stormweer niet mogelijk geweest om assistentie te verleenen. Het dure laven in Moskou. Om eenig idee te geven van den huidigen economischen toestand in Rusland wordt in een bericht uit Mos kou een lijst gepubliceerd v;an de prij zen, welke men daar op het oogen- blik voor levensmiddelen e. d. moet betalen. Volgens die opgave kost er een wittebrood thans 700 000 roebel, een roggebrood 180.000 roebel, terwijl men voor varkens vleesch 1.500.000, voor ossenvleesch 900.000 en voor ge rookte visch 500.000 roebel betaalt. Versche boter kost er op het oogen- blik 500.000 roebel per poed, rijst 50.000, suiker 1.500.000 en aardap pelen 100.000 roebel. Voor een flesch wijn moet men 7 millioen roebel neerleggen. Het kortste tramrit je te Moskou kost 200.000 roebel en (men koopt zijn krant voor het bagatel van 100.000 roebel. Toch moet men biet denken, dat men ials buitenlander met. vreemd geld er toch nqg goedkoop kan leven. "Geens zins. De sovjet-autoriteiten hebben een vasten omrekeningskoers voor de ihuitenlandsche betaalmiddelen vast gesteld, zoodat er van valutavoordee- len geen sprake is. Zoo krijgt men er voor een pond sterling 1.080 roe bel, voor een dollar 240 roebel, voor een Fransche franc 21 roebel en voor 100 Drritsche marken slechts 88 roe bel. In Fransch geld omgerekend moet men dus thans te Moskou voor een flesch wijn omstreeks 333.333 francs betalen. - (Tel.) Korte berichten. De Fransche politie houdt, zich op het oogenblik bezig met een zaak van diefstal van effecten, die veel gerucht maakt. Het moest een bende betreffen, die haar specialiteit maakt v,an het stelen van effecten, welke na vervalsoht te zijn in omloop wer den gebracht bij credietins tellingen tol een bedrag van verscheidene milli- oenen. Er moeten belangrijke arresta ties zijn verricht. De Spaansche minister-president heeft aan president Benesj van Hon garije eigenhandig 'n brief van koningin iZita overhandigd, waarin deze verzoekt haar positie te regelen en haar en haar kinderen een bedrag te waarborgen voldoende voor levensonderhoud. JBe- nesj zou een bevredigend antwoord gegeven hebben, waarop de Spaan sche minister-president weer vertrok ken is. voor dat wij aan gouden tientjes be gonnen, hadden wijons als kinderen roods geoefend in het opsparen van „halvies". 't Werd er ons ran kindsbeen mee voor gehouden: wie het kleine niet eert, is het gi'oote met weerd. Van tal van beroemde millionaire wordt de legende verhaald, dat de grondslag van hun rijkdom is geweest het .vinden van een speld, die zorgzaam werd opgeraapt. Maar Beleer is, dat de deugd van zuinig heid en spaarzaamheid niet weinig- bij onze voorouders werd aangekweekt door1 ook eerbied te hebben voojr het bescheiden „halvie". En juist nu deze oud-vaderland- sche deugden meer dan oo<it geboden zijn, wordt zoo pardoes het onherroepelijk doodvonnis uitgesproken over het ver dienstelijke „halvie". Niet zonder weemoed en spijt zien wij het „halvie" uit ons geldwezen verdwijnen. 't Is wel een teeken des' tijds, wij; heb ben het te groot in ons hoofd gekregen, wij leven allen ©en paar maten boven on zen stand, wie kijkt fer nog op een halvie. En de krant staat dagelijks vol met eeni lange lijst van faillissementen. Wij' tellen niet mieer met kleintjes, vandaar als gevolg de groote deficieten. Wat een vriendelijke rol heeft ons „hal vie" niet in ons kinderleven' gespeeld. In dien goeden tijd, toen ©en kinderhand nog gauw gevuld was, gold ook het „hal vie" als een kostbaar bezit. Zorgzaam hield de kleine, warm© kinderhand h©t'kostbare „halvie" omklemd. D'e juffrouw van de snoeptafel had er ■evenals het kind zelve een hartelijk respect voor. Met meer bereidwilligheid dan het nu de voorname magazijnhoudeii voor zijn dure klanten doet, zette de vróuw feven den mangel stil om den kleinen kooper met het „halvie" in zijn hand naar behooren te bedienen. Vrij' mocht hij kiezen en keuren, wikken en wegen, voor welke uitgezochte^ lekkernij hij zijn kostbaar- „halvie" ziou bestaden. Een gom- of een kleurbal, ©en pepermunt- of kaneel stok, een suikeren pijp of een okkernoot met 'n poppetje er op, het kind wist de waarde van het „halvie-" te schatten, en het was verre van hem öm dat zoo maar roekeloos te verkwisten. Het vroeg waar voor Iz'n geld. En de ouderwetsche huismoeder zelf fwas ook zuinig op de „halvies", die haar onder de hand kwamen, 't Was zoo'n hand zaam ding om er stilletjes een potje van, te maken, en op zijn tijd eens te verzil veren. En ik herinner mie nog, hoe onze oude huisnaaister er altijd als de kippen bij was om ,de voorkomende „halvies" van bak ker, melkboer en groentenman tegen cen ten in te wisselen als welkom kerkgeld, waarmede zij Zondags als het zakje rond- 'ging met een breed gebaar haar stand kon ophouden, zonder dat het haar te hoog in de papieren liep. Maar toch hielp zij ool^met haar „lial- vie" de kerk en den armie er mee, en. was het bescheiden „halvie" Gode even aange naam al liet penningske van de weduwe. Maar nu zijn we grootdoeners gewor den, wij tellen het „halvie" niet meer, izelfs de orgelbaas haalt er zijn neus voort op, maai- meteen hebben wij zooveel voor 'ons zeiven noodig, dat wij zelfs geen „halvie" meer kunnen missen. En nu is van bovenaf de dood en de verdwijning van het „halvie" gedecreteerd. Boekhou ders en accountants juichen om, de ver dwijning van het lastige ding, dat hun 'vaak zooveel hoofdbrekens kostte. Maar al sluiten we straks' de grootboe ken ook enkel m'et ronde cijfers, ik vrees, dat de tekorten er niet minder om zullen worden. Want men zal verloeren naar het „hal vie" te zoeken, het „halvie" dat de verper soonlijking was van de nauwkeurigheid, 'van de Zuinigheid, van de juiste bereke ning, van het streven om ook op de klein tjes te passen. Ik denk, dat het thans zoo smadelijk! bejegende „halvie" meer dan het gouden tientje menigeen tot rijkdom en welge steldheid heeft gebracht. Want het goud maakt overmoedig en verkwistend, miaar het halvie stemde tot eenvoud en bescheidenheid. ■a—n I slijmoplossend en genezend is de beproefde I het veel geroemde mid del bij hoest, verkoud heid, catarrh, griep, influenza, bronchitis, asthma, kinkhoest. Alom verkrijgbaar. Per flaconf 1.90, f3 60 en f6.00. Eischt liandteekeningL. AKKER, Rotterdam I We hadden ditmaal eens vergadering zonder geheime fabrieken te aezer suuc, zullen deze Goederen voor de bij ons bekende belachelijk lage prijzen verkoopen. Deze Goederen zijn zoo schitterend mooi van quali- têit en afwerking als we nog nooit voer heden zagen. Onze prijzen zijn weder zoo extra laag, dat een ieder als het ware tot keopen gedwon gen wordt, bijvoorbeeld Heeren Colbert-Costuume of Ulster, Demi of Winterjas gew. pr. f 20, f 30, f 40 f 50, f 60, thans f6.50, f 10, f 17.50 f20, f25, gew. pr. f85, f115, f145, f150. thans f30, f 40, f 50, f 60. Jongehe'eren en Kinderklee- ding, Jekkers en Pantalons, worden als het ware cadeau ge geven. Prima Engelsche Dames- en Heeren-Regenjassen in gummi, rubber, waterproof of gabardine vanaf flO. De verkoop heeft plaats Dinsdag 26 Sept., Woensdag 27 Sept., Donderdag 28 Sept. en Vrijdag 29 Sept van 99 uur. Zaterdag 30 Sept. laatste dag der ver koop 92 uur, beslist niet langer. De Directeur, J. GERRITZEN. een raads zitting, wat 13 te vragen. Of B. etn W. iiï hun memorie van toelichting ookfal uiteenzetten, dat bef batig saldo dei- gèmeenterekening 1921 in werkelijkheid pief f 50.000 maar ruim f 5000 hedraagt, öfr"d© voorloopig opge maakte begrooting ons al komt vertel len, dat we volgend jaar weer méér Hoof- delijken Omslag zullen hebben op te bren gen, hoewel verreweg de meeste gemeen ten juist minder H. O. zullen heffen, 't deerde den socialisten niet en onver stoord stelden ze herhaaldelijk verhooging der uitgaven voor. Ieder, die 25 jaar in gemeentedienst is, moet voortaan ©en gratificatie van 30 da gen bezoldiging krijgen. Het batig saldo der rekening van hét Burg. Armbestuur moet voor werklooshéidbestrijding worden gebruikt. De salarissen van personeel bij het weeshuis enz. zijn te laag en moeten verhoogd, Het personeel der bewaarschool moet niet een maximum .jaarwedde van f700, maar van f 1000 hebben. Hef Groene Ki'uis dient met f25 per jaar gesubsidi eerd te worden. Zie, dit zijn zoo maar ruw-vveg enkele voorstellen, die Donder dag door de S. D. A. P.'ers werden ge daan. Ieder kan nu nagaan, van welken kant de bezuiniging in ieder geval niet wordt bevorderd. Inzake de kwestie der verpachting van landerijen door het Burg.' Armbestuur, wa gen wij ons niet aan ©en oordeel. De uiter sten gingen hier samen (een sociaal democraat en een Anti-revolutionair) om te betoogen, dat het systeem van legen elkaar opbieden met de 'daaruit voortvloei ende abnormaal hoog© pachten op den duur niet het meest gewenschte is. Maar wat dan wel? Alleen veroorloven we ons de opmerking, dat dan toch vele land bouwers liet voor een deel aan zichzelf te wijten hebben, als ze voor zware, straks niet te betalen, lasten zitten. Er is ook weer eens gesproken over bet verkeer in ons miniatuurstadje met z'n nauwe, kronkelige straatjes en slapjes. Dat zal altijd wel e,en probleem blijven- Maar ©enige verbetering zou toch wel kunnen worden aangebracht. Zoozijn er nog wel enkele smalle straatjes, die nu öf in 't geheel niet èf in beide richtingen nereden mogen worden en waar men al licht de gevaren betrekkelijk gering zou kunnen maken, dooi' het verkeer met rij en voertuigen in één richting toe te staan. Dit systeem werkt niet kwaad, mits er maar d u i d e 1 ij k e borden geplaatst wor-. den. Ook zou het wel gewenscht zijn, als eenige onzer politie-agenten eens een cur sus voor verkeers-agent in de groote ste den gingen vólgen. Wij hebben n.l. eens een paai' onzer agenten in die functie bezig gezien, maar dat ging hun toch zóó onhandig af, dat men onwillekeurig moest glimlachen. Ook diet rechts houden laat in onze straten veel, zeer veel, te wenschen over. Menigeen heeft dan ook ©en fietsaani'ijding aan zichzelf (e wijten. Bij de rondvraag bracht dh'L* Vienings de werkloosheid ter,..sprake en. ving op die manier leolijk een vlieg, .af van "onzen sociaal-democraat, die zich blijkbaar voor dit onderwerp had voorbereid. In het over zicht van de volgende vergadering zai wellicht hierover wel meer te zeggen zijn- Ook over het adres van den Chr. Bestu renbond, inzake café-muziek op Zondag. Maar nu dhr v. Melle dit onderwerp toch even aanroerde, willen wij den Chr. Be sturenbond een woord van hulde brengen, dat het deze zaak aanhangig .heeft gemaakt 'tls toch waarlijk wel wat' al te bar, dat in een overwegend rechtschp gemeente (zie de uitslag der laatste Kamerverkie zing er maar op na) de Zondagste'inming altijd maar kan worden verstoord door de jankerige café-muziek van electrische pia no's en meer van dat moois. Bij vele kerk gangers en omwonenden is dan ook hier over gerechtvaardigde ergernis gerezien. Met belangstelling wachten we daarom' het praeadvies van B. en Wt .en het raadsbe sluit dienaangaande af.. GRIJPSKERKE. Onder groote- belangstelling had Woensdag de officieele opening plaats der nieuwe Chr. School. Nadat de kmderen zich verzameld hadden in 't oude gebouw, werd, met muziek voorop, een optocht gehouden van versierde vlaggen en bogen door 't dorp, waarna enkele kinder spelletjes werden gehoüden, die zeer in den upsencni in ihz. oud-hoofd, den heer R. v. d. Welle, U'ians leei'aar aan de Chr. Kweekschool te Middel burg, die enkele herinneringen naai' voren bracht van oude toestanden, die toch met al hun getob een zonnigen kant hadden. Reeds vroeg moest hij, als anderen, den eisch van zelfverloochening leeren en daarom gunde hij Grijpskerke gaarne z'n nieuwe school. Nog sprak het oud-hoofd, de heer J. v. Herp, thans Hoofd der Chr. School te Wer kendam, die zich zeer verblijdd© over de verrijzenis van 't nieuw© gebouw, omdat hij' al de ellende van 't extra-desolate der oude school zich nog te goed herinnerde. Spreker wekte op lot hartelijk meeleven en voórtduren- den steun, ook en vooral in 't gebed voor allen, d;e 't Chr. Onderwijs dienen. Het laatst sprak hettegenwoordige hoofd der school, de heer S. Domna, die z'n meer dan gewone blijdschap uitte, over de ver krijging van dit ideaal en opriep om naar nieuwe en hoogere idealen te streven; die gaarne, met z'n mode-personeel zich wilde geven voor den heerlijken en loonenden arbeid ptider 't kind. Op verzoek van den voorzitter eind'gde hij met dankgebed. Hierna begaf men zich met de kinderen naar de nieuwe school, waar de Voorzitter, na een korte toespraak, den sleutel over handigde aan 't H. d. S., die de school opende, waarna de kinderen binnen gingen, gevolgd door de ouders.Toen volgde uit- deeling dor prijzen en van een boekwerk aan ieder kind, als blijvende herinnering, waarna de plechtigheid als geëindigd werd beschouwd. Van de gelegenheid om de school te be zichtigen werd een ruim gebruik gemaakt, en allen toonden zich zeer voldaan over 't feit, dat hun kinderen eindelijk geherbergd kunnen worden in een gebouw, dat in gaaf heid het bouwvallige van 't oude evenaart. Het oude gebouw telde drie lokalen, het nieuwe vijf, die alle in gebruik worden ge nomen; het vijfde lokaal voor handteekenen, handwerken en eetplaats der talrijke buiten- leerlingen. Een canard? D'e heer J. C. Wirtz C'zn., oud-Inspecteur bij het Lager Onder wijs schrijft aan de Rott. Dat er ook op het onderwijs bezuinigd kan worden, staat als een paal boven water; zelfs moet erkend worden, dat daar op roeke- looze wijze met het geld is omgesprongen, niet alleen bij het' Lager Onderwijs, maar ook en vooral bij het Vakonderwijs. Ook heb ik herhaalde malen aangetoond, dat bezuiniging mogelijk is 'en zelfs een heel groote bezui niging. Maar als er dan volgt: „in de lijn van het reeds ingidiende Wetsontwerp-De Visser", dan beschouw ik dit als een canard. 'k Weiger te gelooven, dat de antirevolutio naire Kamerlid, wier voorzitter tevens hoofd redacteur van de „Standaard" is, in staat zou zfjn de zeven artikelen te verloochenen, die nog zoo kort geleden in genoemd blad over het Onderwijs handelden. En toch: steun aan het ingediend© Wetsontwerp-De Visser beteekent verloochening van die artikelen. Die tweehet Wetsontwerp en de- „Staudaard"- artikelen staan diametraal tegenover elkander. Het eerste stuurt in dezelfde richting als de Wet van 1920, nl. in die van den Minister als hoofd der School of, zooals Dr Rrouwer het in „Het Huisgezin uitdrukte: „Wij: hebben de gelijkstelling veroverd, maar daarmee den Staat tot algemeen hoofdonderwijzer verheven". De artikelen van de „Standaard" daarentegen hebben weer eens gepleit voor het oude ideaal: „de School aan de ouders". Nu is het wel eigenaardig, dat dit parool thans ook door Roomschen en Vrijzinnigen min of meer wordt aanvaard. Op het artikel van D'r Brouwer in „Het Huisgezin." wees ik reeds vroeger, maar het is ook de moeite waard eens te letten op de uitlatingen der vrijzinnige pers. In het Raadsoverzicht in het „Algemeen Handelsblad van 7 September klaagt de schrijver over het feit, „dat het Onderwijs tegenwoordig erg aan Rijksregelin gen vast zithet Rijk praat mee in alles en nog wat". En een dag later schreef dezelfde man „Een ander voorbeeldde Wet schrijft de eenheidsschoof voor; het schoolgeld is niet afhankelijk van de school, waar een ieder zijn kinderen heenstuurt, maar alleen van den belasting-aanslag. Ten minste voor de open bare school. In theorie dus de kinderen van axin en rijk geheel door elkaar. „Dat dit verrukkelijke communistische ideaal in een stad nog niet heelemaal ver wezenlijkt wordt, ligt aan den verschillenden aard van de verschillende buurten. B. en W. beloofd' n bovendien een oogje in het zeil te houden om een al te groote vermenging te Voorkomen". B-dient de eerste familie's in Zeeland. Oordeelkundigabehandeling der goederen. Voortreffelijk ingericht volgens veeljarige practische ervaring. PRIJSCOURANT EN INLICHTINGEN GRATIS. Agenten voor GOES en Omstreken Csebr, FAGEL HOFLEVERANCIER. Ter kennismaking met de prima kwaliteit koek dezer Firma, wordt gedurende enkele weken CADEAU gegeven aan ieder die voor minstens f 150 koopt, Suiker uitgezonderd, een GEMBERKOEK van de allerbeste kwaliteit. Ontvangen a Friesche Pootaard- appelen (Methlothiam). T. WISSI, 't Zand D 49. K. JANSE, Kw. Noordweg, M'burg. TE KOOP: Wilheltnina Zaaitarwe, goedge keurd op stam en monster. Prijs l2'/3 ct. per K.(j. .SAMUËL JANSE, N. en St. Jposiand. „dat ook de fatsoenlijke arbeidersstand vol strekt niet op de groote promiscuïteit is gesteld, vooral met het oog op zekere graden van zindelijkheid". In de tweede plaats zou voortgaan „lil de ljjn van het reeds ingdiende Wetsontwerp- De Visser ingaan tegen den algemaenen wcnsch der onderwijzers, 't Is waar: de tijd is voorbij, dat met de wenschen der onder wijzers gerekend werd. Volgens een koop man „zit er in deze branche geen politieke winst, meer" en leent men het oor liever aan arbeiders en vooral aan de boeren! Maar 't is toch opmerkelijk, dat heel de aanneming van genoemd Wetsontwerp ons Onderwijs een halve, eeuw terug zou zetten. De „Bode" gebruikt natuurlijk krachttermen en noemt het kortweg „Óntwerp-van-moörd" de Katholieke Schoolpers erkent, dat aanne ming heel schadelijk zou zijn voor de hand having der tucht en voor heel den omgang met de kinderen, terwijl ook het Onderwijs en niet alleen de opvoeding de nadeelen zou ondervinden. In onze Christelijke Schoolpers gaan „De School met den Bijbel" en „Het Christelijk Schoolblad" precies denzelfden kant; uit als het orgaan der Unie, al is er verschil in de wijze van uitdrukking. Zou dit alles niets te zeggen hebben aan onze volksvertegenwoordigers En als de Mi nister zich ook nu uitsluitend vastklemt aan zijn „technische" raadgevers, zullen dan de Kamerleden opnieuw terwille van de politiek niet slechts de School, maar ook de anti revolutionaire beginselen opofferen Dat kan ik niet gelooven en hoewel we op het gebied van het Onderwijs, wat de vrijmaking daarvan betreft, aan teleurstellingen gewoon geraakt zijn, blijf ik ditmaal toch hopen en verwachten, dal; het „reeds ingediende Wetsontwerp-De Visser" óf ingetrokken öf verworpen zal wor den. Dit kan te eer, omdat, een even groote en misschien nog grooter bezuiniging is te verkrijgen langs anderen weg, zonder schade voor het Ondertvijs. „De Dokter in Huis" van deze maand bevat weer heel wat leerrijke lectuur. In de „medische brie venbus'1 .vindt men ook weer tal van. raadgevingen. Wij veroorloven ons er een van over te drukken, omdat we gelooven daarmede zeer velen onzer lezeressen een dienst mee te kunnen doen. We bedoelen de raadgeving inzake» bet gebruik van wisselvoetbaden bij aanhoudende hoofdpijnen De voeten worden 10 minuten lang inwater van 40 graden C. geplaatst, welks temperatuur gedurende bet bad jop 42 a 4o graden door begieten van heet water verhoogd wordt, het wa ter moet to over de entkels reiken. Daardoor worden de voeten niet al leen ;aan de oppervlakte, maar ook in de diepte der weefsels door en door warm. Terstond daarna worden de voeten in een bad van koud water, tl8 tot 20 |graden C geplaatst waarbij bet water niet boven de enkels mag reiken. In dit bad wrijft men de voe ten tegen en over elkander geduren de 2 minuten, droogt ze dan af en gaat te bed (als bet bad 's avonds) of maakt een wandeling (als liet over dag wordt genomen). Een- dergelijk wisselvoetbad kan zonder schade 2 a 3 maal' per week worden genomen en werkt uitstekend bij alle soorten congesties naar hoofd en borst en ook .'bij chronisch' koude voeten, waaraan zoovele menschen lijden. direct te aanvaarden geheel vrij staande, aan den Capelle- weg te Kruiningen, vlak bij Station KruiningenIerseke, met naar ver kiezing 2 en 51/, H A. grond. Te bevragen bij den vorigen eigenaar JOH. A. W. SWART, Kloetingsche weg, Goes. aan den harden weg van Grvede naar Oostburg. Groot 7 X 44 A. 56 cA. Wei- en Bouwland. Bouwland direct te aanvaarden. Gebeuwen 1 November 1922. 9W P. VAN LARE, Nieuwvliet. Speenvarkens te koop en een Werkpaard, keur uit drie bij JOH MALJAARS, Plantlust Oostkapelle. V*} I TE KOOP: Merrie, bij J ^EIJAARD, Oude Sloeveer Goed ko.o p.e Boekcn. Nu het lecsseizoen. is aangebroken komt: de bekende firma J. W. Boejjenga Zonjens te Sneelc weer met een belangrijke Boek aanbieding. Wij vestigen de- aandacht onzer lezers op deze advertentie. Het schijnt ons een goede gelegenheid om voor weinig geldt uitnemende 1 eken te koopen oude he kenden en nieuwere werken. Timotlieus ged heden zijn 52ste num mer volgende week (er zijrt 53 Zaterdagen, in dit boekjaar!) komt zijn laatste; en dan. gaat hij weer' met frisschen, moed zijn nieuwen jaarkring 'in. Wij maken er op rdï° 'helemaal buitenshui Iedere Zondag heel den dag vrij, hoog loon. Mej.LAMAIN, 's-Heer Hendrikst- kinderenstraat 19, Goes, attent, al en nacht. gevraagd, voor dag en nacht. P. J. CORNELLS, Winkelier, Ritthem. Wegens huwslfk der tegenwo®r- dige gevraagd, tegen 1 Nov. as., van middelbaren leeftjjd, bij hulpbe hoevende weduwe. Brieven onder letter P. aan den Boekh. S. VAN DER PEIJL, Colijnsplaat. Met October een Meid gevraagd, bij de Wed. DAVIDSE, Middelburg bij de Begraafplaats. Voor direct gevraagd van middelbaren leeftijd, bij eene ®ude juffrouw te Oost-Souburg. Zien te vervoegen Verkuil Quak- kelaarstraat No. 148, Vlissingen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2