No 301 Vrijdag 22 September 1922 36e Jaargang Buitenland. Binnenland. Reclames. Gemeenteraad van Goes. Drukkers-Exploitanten OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000 t Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. Ho. 259 Voor Rusland. Wij ontvingen naar aanleiding van onze driestar in 't nomm©r van Donderdag 21 Sept. (Het Nansen-Comité.) uit Goes: Dames de J. £5; dames B. f2 50. Totaal 7.50. Laten wij afspreken, dat ieder die wat missen kan en wil, zijn gave aan ons bu- TOau Lajjgevorststraat bezorgt. Iedere gift, zelfs de kleinste, is welkom. Zoodra wij 125 bijeen hebben sturen wij 't aan den penningmeester van het Nansen-Comité. Wie spoedig helpt, helpt dubbel. Redactie De Zeeuw. Zij, die zich met ingang van 1 October op ons blad abonneereu, ontvangen de -vóór dien datum verschijnende nummers gratis. (Vervolg). Bij bet voorstel tot het toekennen van -een gratificatie, groot f25, aan den po litieagent J. A. D-ootjes bij gelegenheid van zijn 25-jarig dienstjubile-um zegt dhr De Diie, dat ziulk een bedrag in dezen tijd wel heel gering is. Hij wil bij ver ordening vastleggen, dat ieder, die 25 jaar in gemeentedienst is, een gratificatie van 30 dagen bezoldiging krijgt. Dhr Vie nings acht dit vastleggen een verkapte toeslag op het Salaris. Daardoor vervalt het karakter van gratificatie. Dhr" De Die bestrijdt deze opvatting en handhaaft zijn voorstel. Het- vooirstel-De Die wordt hier na- met 8 tegen 2 stemmen verworpen dhrn De Die en Blaas), waarna het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Het voorstel tot nadere regeling der zeker- heidsstelling van den directeur van het gemeente-gasbedrijf wordt aangenomen. 'Bij de bespreking der rekening van het Burgerlijk Armbestuur, vraagt dhr De Die het batig saldo van f9272.47 ten goede te doen komen aan de werkloosheidbe- ötrijding. Ook komt spr. er, tegen op, dat de verpachting van landerijen altijd aan dezelfde twee notarissen wordt opgedra gen. Evenals vorig jaar vergelijkt bij de volgende salarissen: weesmoeder f350, kindermoeder f250, voorzitter f400, se cretaris-penningmeester f 2400 en f 150, en acht deze verhouding onbillijk. Ook is hij van oordeel, dat de pachten te hoog zijn. Dhr v. d. Bout, .antwoordt op een en ander. Het batig saldo is over het vorige jaar feitelijk achteruit gagaan met f 728. En een goed slot moet er zijn voor kas geld. (Dhr De Die interrumpeert: over 1919 was er t-och g e e n saldo). De verpachting der landerijen geschiedt altijd door de drie Goesch-e notarissen om beurten. Dat er hooge pachten worden geboden, beaamt spr., 'maar dit is voor rekening der pachters. Wat de salarissen betreft: Toen de wees vader is overleden, is het administratieve gedeelte van diens werk overgedragen aan den heer Karstanje, waarvoor deze f150 geniet en de rest van-'t salaris is gegeven aan de weesmoeder. Dhr Die Die herhaalt, dat de pachten abnormaal hoog,zijn,. (Dhr IStieger interrumpeert: Hoe wil de heer De Die het land dan verpachten?) Die hooge pachten kunnen niet worden opge bracht. De kleine boeren zijn. er de dupe van. Ook hekelt Spr het ouderwetsch fooi enstelsel inieuwjaar, kermis, enz.), dat het Burg. 'Armbestuur nog altijd handhaaft De voorz:. zegt dankbaar te zijn, dat we in Goes nog zulk een ouderwetsch armbe stuur hebben. Een mensch en ook een raadslid went wel eens gauw aan 't goede, dat men bezit. Ons B. A. voorziet op de gelijke manier in den nood van velen. Dhr v. d. Bout merkt nog op, dat een publieke verpachting door de wet is voorgeschre- schrev-en. Bovendien verz-ekeren deskun digen, dat de landen, die hooger verpacht worden, nog voordeeliger zijn dan die met lager pacht, omdat de kwaliteit zooveel beter is. Dhr Goedbloed geeft toe, dat een pacht van f 184 per jaar voor een gemet en dat wel gedurende- 7 jaar te .zwaar is. Kan het Burg. Armbestuur bij zulk een omhoog gaan der pachten hier niet op een of an dere wijze ingrijpen? Voor een openbaar lichaam is 't-niet de e-enige vraag: hoe veel kan 't land wel opbrengen: Een goede verpachter redeneert ook zoo niet. Dan bederft hij dikwijls zijn eigen grond, want die wordt uitgemergeld. Dhr v. d- Bout zegt, de gronden in Waarde, die zoo hoog verpacht, zijn van buitengewone kwaliteit. Spr. meent, dat geen ander systeem hier zou kunnen wor den ingevoerd. Ook wordt zooveel mogelijk in kleine perceelen verpacht. Dhr Goed bloed is hiermede bevredigd. De rekening wordt hierna goedgekeurd met 9 tegen 1 st.\(tegen dhr Blaas). Dhr De Die heeft voor de rekening gestemd, d.w.z-, voor den technischen kant der re kening. Maai-, wat het pachten, betreft, is hij niet bevredigd. Dhr Vienings vraagt, of het Armbestuur dan de pachtprijzen opjaagt. De voorz, 'ontkent dat. Meermalen wordt bij een ver pachting gewaarschuwd: „Menschen, er wordt hier niet verkocht, maar verpacht". Doch men biedt maar faak. Daarna volgt voorlo-opige vaststelling der gerr eenterekening en bedrijfsrekeningen over 1921. De voorz. verwijst nog naar de (gisteren door ons vermelde) memorie van toelichting van B. en W., waardoor het batig saldo van f 50.643.36 eigenlijk wordt gereduceerd tot f 5.888.88 Vs. Het voorstel tot opzegging der in-ge- bruik-geving van de woning op de alge- 'mee-ne begraafplaats wordt aangenomen, evenals het voorstel tot wijziging der Mo tor- en rijwielverordening. Alleen merkt dhr Flink op, dat de z.g.n. speelplaats (tusschen Korte Nieuwstraat en Oude Sin gel) toch veel wordt bereden door fietsers .ondanks het verbod. Kan hi-er geen pad worden aangelegd? Dhr Vienings meent, dat hieromtrent nog e©n oude belofte in 'dertijd aan wijlen den heer Dekker gedaan is. Dhr Goedbloed geeft een herziening van de geheel© verordening in .overweging. Ei' wordt zoo buitengewoon veel in gere geld. De voorz. wil op den voorgrond stellen, dat Goes een plaatsje is met nauwe bochtige straten, waarin het verkeer' hier en daar bepaald gevaarlijk is. Ook is het noodig, te zorgen, dat er voior de voet gangers nog iets overblijft- Maar spr. zal gaarne die verordening in handen van de Commisie van Strafverordening stellen, waarvan dhr Goedbloed pok deel uitmaakt. Het voorstel tot intrekking van het be sluit tot het aangaan ©ener geldleening .ad f75.900 en om te besluiten tot het aan gaan eener leening groot f235.150, zulks 'in verband met den bouw van bijzondere scholen en aankoop' van het gebouw van het voormalig - Rijkslandbouwproefstation wordt aangenomen. De voorz. deelt nog mede, dat Gedep. Staten h-ebhen bericht, dat de aflossing van de leening voor scholenbouw niet in 50 jaar maar in 40 jaar moet geschieden en leest ©en beschouwing voor van mr Vissering, dat weldra weer gemeente-lee- iiingen tegen 5, misschien wel tegen 4V2 pet- kunnen worden afgesloten. Dhr Vie nings geeft dan in overweging niet te vlug te zijn met het sluiten van leeningen. Bij het voorstel van B. -en W. tot wijzi ging der verordening, regelende de jaar wedden van bet personeel der openbare 'bewaarschool had de fin. commissi© voor gesteld, h-et maximum niet op 700 maar 'op f800 te stellen. D© voorz. 20-u aanra den, voorloopig het voorstel van B. en W. aan te nemen en in ieder geval de be grooting af te wachten, voor tot grootare verhoo-gingen over te gaan. B. en W. heb ben n.l. m-et veel moeite getracht op de 'begrooting, die nu voorloopig is vastge steld, zooveel mogelijk te besnoeien, ten einde te voorkomen, dat er 'veel meer Hoofdelijke Omslag dan in 't vorige jaar zou moeten worden betaald. Dhr De Die stelt toch voor een ja-ar- wedde van f400, met twee-jaarljjksche Yverhoogingen va-n f 100 tot een maximum van f1000 voor, bedoelde onderwijzeres sen. Dhrn Flink -en Duvekot nemen er 'genoegen mede, o-m te wachten tot de be grooting. Het voiorstel-De Die- wordt met '8 tegen 2 st. verworpen (De Die en Blaas), waarna het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Het voorstel tot wijziging der gemeentc- begrooting voor 1922. (Vermeerdering met f 104.183.871/2) wordt .aangenomen. Afge wezen wordt het verzoek omi subsidie v-o-or de politiehondendr-essuur. Bij het subsidie verzoek van het Groene Kruis zegt dhr D-e Die, dat mensch -en dier hier naar één methode worden behandeld. Voor politie- hondendressuur en Groene Kruis wordt geen subsidie voorgesteld. Spr stelt echter vo-or het Groene Kruis een subsidie van f25 (te verlee-nen. Dhr Goedbloed voelt- evenveel voor het Groene Kruis als dhr D-e Die maar, g-ezien den stand der ge meentekas, is spr. te-gen nieuwe subsidies. Dhr Duvekot vestigt er de aandacht op, 'dat de subsidie niet voor de- plaatselijke afdeeling gevraagd wordt. De Raad is aan gewezen voor de belangen van Goes. Dhr Flink vraagt, of de gemeente1 de plaatse lijke afdeeling steunt. Zoo ja, dan kon gel den, wat dhr De Die aanvoerde. Dit is echter niet het geval. Het voofstel-D© Die wordt verworpen met 7 tegen 3 stem men (voor dhr Die Lo-o-ff, Blaas en Be Die). Daarna aanbieding; der jgemeentebegroo- ting 1923, bedragende in ontvang en uitgaaf f 568.207.41, met een post van onvoorzien van f4553.93. De Hoofd Omslag bedraagt f161.000 (vorig jaar f155.000). De begrooting van den Keuringsdienst bedraagt in ontvang en uitgaaf f 74.500. De voorzitter deelt mee dat de begrooting in druk zal worden gegeven en waftx schijnlijk in November! zal 'worden behan deld. Bij de bespreking der bestratingsplan nen zegt dhr De Die er niet voor te zijn, dat op! den Westsingel keien gebruikt worden. Hij wil daar klinkers leggen. De keien bij de fa. Massee voldoen ook niet. Het telkens in- en uitbreken bij onze bestratingswerken maakt de boel duur. Dhr Vienings ontkent, dat hef verkeer op den Westsingel niet meer druk zou zijn, gelijk de (Directeur van Gemeentewer ken beweert. Alleen zal dit het geval zijn op het gedeelte van het bruggetje tot den 's H. Hendrikskinderendijk. Ook vraagt spr. vóór de 11.IC. kerk klinkers te leggen, zulks in verband met het rumoer. D-e voorz. wil de zaak nog eens aanhouden en door B. en W. doen onder zoeken. Dhr de Looff vestigt de aandacht op de slechte bestrating op het haventerrein. De voorz. zegt, dat hierin gedeeltelijk zal worden voorzien. Besloten wordt, dat d-e bestratingswerken aan de Singelstraat alvast zullen worden uitgevoerd. Bericht zal worden, dat tegen afschaf fing der veemarkt te Hulst geen bezwaar bestaat, terwijl de begrooting voor het grondbedrijf voor 1922 -een vermeerdering ondergaat van £7594.2372. Rondvraag,. Dhr Vienings zou graag in de volgende vergadering van B. en W. vernemen, hoeveel werkloozen er zijn, welke verwachtingen B. en W. tegen den a.s. winter van de werkloosheid koeste ren en hoe deze te bestrijden. Dhr de Die ondersteunt dit verzoek. De werkloos heid zal in de e.v. maanden nog wel grooter worden, meent spr. B. en W- zul len in de volgende vergadering deze kwestie 'ter sprake brengen. Dhr Flink vraagt, hoe het staat met de invordering der schoolgelden en of or nog gedacht wordt aan een belasting op de publieke vermakelijkheden. De voorz. ant woordt, dat reeds een ip'aar schoolgeld- kohieren zijn uitgeschreven. En wat be doelde belasting betreft, B. en 'W. 'hebben hierover reeds eenig materieel bij elkaar en zullen spoedig; met een voorstel ko men. Dhr v. Melle bespreekt het verzoek van den Chr. Besturenbond om café- muziek op Zondag te verbieden. Spr. heeft tegen deze muziek godsdienstige en aesthetische bezwaren en vooral voor de omwonenden is ze hinderlijk. Er wordt zoo goed voor de rust van de bewoners van Nieuw-Goes gewaakt, dat ook hier aan wel eens gedacht mag worden. De voorz. wil in 't algemeen opmer ken, dat hij van 't geven van vergunning aan café-houders om later 'dan 12 uur 's nachts te taplp-en, een matig, gebruik maakt Sinds. 1919 zijn dan ook de uren na 'middernacht, g;edurendei welke kermis wordt gevierd, belangrijk ingekrompen. Vroeger duurde de kermis tot 4 uur 's morgens. Ook zijn tijdens de laatste kermis de straatmuzikanten van elders zooveel mogelijk geweerd. Reeds veel is dus beperkt, maar in Goes wonen men schen van verschillende opvatting en daarmede moet gerekend. Ook de muziek in de café's op- Zondagen' is slechts op- enkele uren toegestaan. Dhr Goedbloed vraagt, of B. en W. niet eens sterken aandrang kunnen oefe nen bij het Departement van Waterstaat, opdat voortgang worde gemaakt met den verderen aanleg van den Rijksweg (tus schen Westsingel en 's H H.kinderendijk. Anders blijft het door Goes aangelegde gedeelte ongebruikt liggen. De voorz. zegt, dat er reeds over ge schreven is, ook in verband met de bestrijding der werkloosheid gedurende) den a.s. winter. Dhr. de Looff deelt nog mede, dat „er aan gewerkt wordt", want Maandag zijn de technische amb tenaren van den Waterstaat er voor in Goes geweest. 'Hierna sluiting. De Grieksch-Turksche oorlog- De besprekingen te Parijs over de kwestie van bet nabije Oosten zou den gistermiddag voortgezet worden. De conferentie, waartoe besloten is. 'en waaraan Frankrijk, Engeland. Ita lië, Griekenland, Turkije, Roemenië, Joego-Slavië en Japan zullen deelne- imen, zal waarschijnlijk te Venetië worden gehouden. De „Evening Stan dard" meldt, dat in goedingeliohte kringen te Londen hekend is, dat. Lord Curzon met scherp-omlijnde instruc ties naar Parijs vertrok en dat het geen verrasing zou baren, zoo het re sultaat van deze conferentie het vol gende resultaat had: Wedertoelating van de Turken tot de Aziatische kusten der D'ardanel- len onder voorwaarden, die een bree- de gedemilitariseerde zone omVatten, teneinde de mogelijkheid te vermij den van vijandelijke imilitaire voorbe reidingen in dit gebied; een duurzame gealliëerde bezetting van het schiereiland Gallipol-i ter be scherming van den vrijen en onb-e- lemmerden toegang tot de Dardanel- len. De Engelsche regeering schijnt de mogelijkheid te overwegen het terug trekken der Engelsche (roei en uit hfet Aziatisch deel der neutrale zone. Het gebeurde te Smyrna. De correspondent van de „Times" in het Naburige Oosten geeft in een telegram uit Konstantinopel het relaas weer van een Engelsch ooggetuige, Wallace geheeten. die op 14 dezer uit Smyrna vertrokken is. Hij bevestigt, dat de eerste Turk- sche troepen daar zich voorbeeldig gedroegen, zelfs toen -een 'verdwaasde Armeniër met een bom naar een Turksch officier geworpen en dezen licht, gewond had. Later beg|onnen ech ter de geregelde Turkscbe troepen jacht te maken op zekere Armeniërs van wie verteld werd, dat zij zich hadden laten inschrijven als lid van de Liga (ot verdediging van Klein- Azië, en 's nachts drongen ook on geregelde troepen, op buit belust, de Armenische wijk binnen en brachten menschen met messen en bajonetten om. Vele vreemdelingen blijven geloo- ven, dat de brand oorspronkelijk ge sticht is door de Turkscbe autoriteiten, die -de sporen van hef bloedbad wilden uitwisschen en dat de brand zich daarbij uitbreidde, tot zij er geen macht meer over hadden. Dinsdag 12 dezer begon de brand. Later volgden er ontploffingen. De vlammen verspreidden zich en legen den middag van den 13den vocht iedereen wanhopig, -maar vergeefs met den brand. „Ik -heb", verhaalt Wallace, „nooit zulk een tragisch schouwspel gezien ,als de vluchtelingen. Verhongerd) wezenloos en uitgeput waien zij zelfs niet meer in staal om doo-r een paniek bevangen te worden. Zij zaten tegen elkaar gehurkt dikwijls op den weg van de" vlammen, en als zij bevel kregen om weg te gaan. gehoorzaam den zij met een gedweeheid als van dieren, terwij] hun oogen enkel hun wanhoop en vermoeienis uitdrukten. Toen de 'brand ben naar zee toe dreef', bedekten zij den geheelen oever. Ge lukkig verspreidden d-e vlammen zich pas heel laat tot aan zee, en na een uur 's ochtends van 'den 14en Sept. besliste de Britscbe admiraal, d-at de verplichting onr geen vluchtelingen aan boord van "Britscbe schepen te nemen, niet langer als bindend te be schouwen was eb duizenden werden met toestemming van de Jurken weg gevoerd. De maatregelen v-an de Engeisdhen waren uitstekend. Op elk punt waar men kon verwachten' dat Britscbe in woners zich- zouden verzamelen, lag een torpedojager te wachten. De En- gelsch-en doorleefden afschuwelijke oogenblikken. voora] toen het onzeker was ot men de verpleegden uit de kraaminrichting zou kunnen redden. Toen zij eindelijk biet berries daar kwamen, zeide de dappere directrice juffrouw WikinsonGoddank dat u bijtijds gekomen bent. Ik had mijn post niet kunnen verlaten". Een van de vreemdste ervaringen dien nacht was de muziek aan boord vjan bet vlaggeschip, volgens de rou tine van den -dienst, te booren spelen, terwijl de stad in brand stond, en kreten, schoten en het geloei van de vlammen de lucht vervulden. Korte berichten. De koffiehuisbedienden in Wee- nen kondigen voor vandaag een a.l- gem-eene staking aan wegens -bel. niet inwilligen van iooneisohen. De Arbeiter-Zeitung betoogt, dat er weder groote stakingen voorzien moeten worden in tal vin belangrijke (bedrijven in Oostenrijk, d-aar de werk gevers zich tot een groot-en strijd te gen de arbeiders voorbereiden. Slimme afzenders. Men k«nt cfe maatregelen, waarmee onze regeering getracht heeft paal en perk te stellen aan het misbruik, dat vele han delaars in Nederland maakten van de lage valuta's in andere landen, door hun cir culaires, catalogi e. d. van uit die landen te v-erzenden, wat hun aan port veel lager VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. 1] Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per poet f 3.— Losse nummers 11.05 Prijs der Atfvertentiën: 14 regels fl.20, elke regel meer 30 oL Bij abonnement belangrijke korting. Urinezuur en de nieren. Overtollig urinezuur is de werkelijke oorzaak van rheumatiek, ischias en snit, en het kan zoowel de oorzaak als het gevolg zijn van nierzwakte. Zware, moei lijk verteerbare spijzen, alcohol, over werking en nadeelige gewoonten leiden tot de vorming van een dusdanige hoe veelheid van dit vergift, dat de nieren overweldigd worden door de overspanning om het uit liet bloed te filtreeren. Voorzorgen en matigheid verminderen de hoeveelheid urinezuur, vergemakkelij ken de taak der nieren en voorkomen, dat niet-gefiltreerd urinezuur zich in de aderen, spieren, zenuwen en gewrichten afzet en kristalliseert. Deze voorbehoe dende maatregelen kunnen worden aange vuld door tijdige versterking, van de nie ren door Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit speciale niergeneesmiddel verschaft succes, zelfs in gevorderde gevallen vaa nieraandoening en verschijnselen ais rheumatiek, steen, spit, ischias, nier- gruis, nierwaterzucht, nier- en blaas ontsteking, en urinezuur-vergiftiging. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken niet op de ingewanden, doch louter op de nieren en blaas. Antiseptisch, voorbehoe dend en genezend, wordt dit niergenees middel alom rtnbevolen als gevolg vaa de uitmuntende resultaten, die men er mede behaalde. Te Goes verkrijgbaar bij de Paauw ét Co., en te Middelburg bij fa. C. Schuit» Co. a f 1.75 per doos. (36) kwam dan waaneer ze' die dingen hier op de post deden, hoewel onze posterijen er minst-ens evenveel werk aan hebben. De regeling is zóó dat dergelijke druk werken door de post worden aangehouden! ■en worden teruggestuurd naar den af zender aan zijn adres in Nederland. Deze regeling wordt toch nog ontdoken. Men verzendt nu de stukken niet als drukwerk maar als brief; de naam van. dep afzender komt achter op de enve loppe, maar met Innsbruck als woon plaats. En voorts staat aa;n de voorzijde! van de enveloppe gedrukt: Vertrouwelijk. Te Innsbruck waren de bollenprijscou- ranfien als brieven gefrankeerd met 1 kroon. In Nederlandsch geld uitgedrukt had die frankeering. een waarde van nog1 geen halven cent. Was die prijscourant in Nederland als drukwerk verzonden dan zon er 2 cent moeten zijn betaald. De afzender had dus iy2 cent winst per prijscourant, ongerekend wat hij bespaarde aan drukkosten, door zijn prijscourant in: Oostenrijk t® doen vervaardigen. („De Tijd") De aanvaring b ij V1 i s s i n g e n. Benige dag-en nadat bij Vlissingen de aanvaring had plaats .gehad tusschen. de „Zuiderdijk" van de Holland-Amerika Lijn en het Engelsche stoomschip „Ezardian" verscheen in enkele bladen een interview met een deel va-n de bemanning van het Hollandsche stoomschip, in welk inter view de schepelingen zich bitter beklaag den over het feit, dat de superieuren hen belet hadden den Engelschen schipbreuke ling-en de r-edde-nde hand-té bieden. Bij het onderzoek, dezer dagen door den „Raad voor Scheepvaart" naar d-e oorzaak der bovengenoemde aanvaring ingesteld, heeft 's raads voorzitter, professor mr. Ta verne, verschillenden getuigen gevraagd of h-en iets was gebleken van verontwaar diging bij de bemanning toen, in verband met d-e te groote vaart, van de „Zuider- d ijk" de sloep niet kon worden gés treken. Het antwoord werd steeds in ontkennen d-en zin gegeven. Thans echter ontving het Hbld. een af schrift van ©en schrijven, door de Neder landsch© Zeeli-edenver, „Eendracht," te Botterdam tot "den Raad voor de Scheep vaart gericht. In dat schrijven uit adressante haar be vreemding over het f-eit, dat door den Raad alleen d-e wachtdoe-nde offi-cierein va-n dek zijn gehoord en niet die uit de ma chinekamer. Tevens, aldus het schrijven, is het ons opgevallen, dat slechts van het zooge naamde ipindere personeel, de uitkijk is g-ehooi'd; terwijl toch zeker ook de roer ganger in deze een en ander had kunnen vertellen. Adr-essante -eindigt het als haar meening uit te spreken, dat waar door dit ongeval zeven dooden te betreuren zijn, een in alle opzichten zuiver onderzoek volkomen gewettigd is. Mr. Vissering over den rente- standaard en bui tent. b-elegr ging in Nederland. Bij een onderhoud, dat de „Belas tingbetaler" had -met mr. Vissering over de drooglegging der Zuiderzee en waarbij de president van de Ne-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 1