Kerknieuws. Binnenland. Uit tie Provincie. gen en vervolgens probeeren een vlieg tocht rond de werelü te doen. In antwoord op de boodschap van sympathie, die Churchill bij den dood van Collins aan de voorloopige regeering te Dublin had gezonden, heeft Cosgrave, die nu haar leider ïs, (spreek uit Koskreef, volgens ande ren wordt generaal Mulcanhy de lei der), geantwoord, dat de Iersche re geering onwankelbaar aan het pro gram vasthield, om het Engelsch-Ier- sohe tractaat volledig ten uitvoer te brengen. Te Castletown-Berehaven (Cork) is een kapitein van de Britsche artil lerie met een geleide van zeven haan in een hinderlaag gevallen. Allen wer den ernstig gewond, maar konden nog terugvuren, zoodat eenige aanvallers gedood of gewond zijn. Jn de fabriek van Cockerill te Seraing heeft een zware ontploffing plaats gehad, waarbij twintig vrou wen gekwetst werden, sommige ern- tig. In Warwickshire en Worcesters hire (Engeland) is Zondagochtend een oogenblik een aardschok gevoeld. De ïnenschen liepen verschrikt hun hui zen uit, maar er is geen schade aan gericht. Volgens een onbetrouwbaar be richt uit Warschau zijn de verdedigers van de sociaal-revolutionairen gede porteerd naar het goevernement van Archangel. De Russische sovjetregeering heeft 120 lieden, geleerden en de voor naamste leiders van de landbouwcoö peraties, verbannen, omdat zij wei gerden de sovjetregeering en de wet tigheid barer maatregelen te erkennen. Het Arabische congres te Nabloes in Syrië, heeft een motie aangeno men, waarin het zich verklaart tegen de voorgestelde grondwet voor Pale stina. De Arabieren zullen trachten met wettige middelen de onafhankelijk heid van het land te verkrijgen, niet toelaten, dat Palestina een nationale woonplaats voor het Joodsche volk iwordt en zich verzetten tegen de Zio nistische immigratie. Tengevolge van het besluit van het Engelsche verbond van bootwer kers om het Italiaansche stoomschip Aocanie, dat te Cardiff ligt, te boycot ten, daar de bemanning uitsluitend uit fascisten bestaat, heeft het bestuur van de fascistische partij gedreigd aan zijn leden in de Italiaansche havens order te geven tot het nemen van maatregelen van weerwraak. In een station te Berlijn ïs op twaalf kisten legerrevolvers, die be stemd waren voor een Beiersch han delshuis, en bij Berlijn op een ge- camoufleerden gepantserden trein be slag gelegd. De afgevaardigden van het Int. .Vakverbond te Amsterdam, die te Ber lijn met dr. Wirth en de üuitsche vak honden van gedachten hebben gewis seld, besloten aan het I. V. V. een schadevergoedingsplan over te leggen, welks toepassing de vakverbonden in alle belanghebbende landen aan hun regeeringen zullen aanbevelen Het pantsersohip France, dat Za terdagmorgen in de vroegte in de baai .van Quiberon aan de kust van Bretag- ne pp een rots is gestooten en ge zonken, was het schip, waarmede Poincaré en Viviani, kort vóór het uitbreken van den wereldoorlog, in Juli 1914, naar Rusland zijn geweest. De leden van de Mount Everest- expeditie hebben aan den Paus een stuk van een rots gezonden, dat op een hoogte van 8323 M. is opgeraapt. De Paus, die zeer gevoelig voor dat huldeblijk was, heeit aan den leider yan de expeditie een gouden medaille gezonden, "met een eigenhandig ge schreven dankbrief. Prinses Charlotte, de weduwe yan Maximiliaan van Oostenrijk, den gewezen keizer van Mexico., die krank zinnig is, en te Bouchout woont, heeft, door middel van haar curator, haar Belgische nationaliteit teruggekregen. 'Zij was door haar huwelijk Oosten- rijksch onderdaan geworden. Zij is thans 82 jaar oud. Het Duitsche rijk koopt thans zijn eigen gouden 20 markstukken in voor 5000 mk. papier, en zilveren jmunten voor de honderdtwintigvoudi- ge waarde in papier. De nalatenschap van veldmaar schalk Wilson wordt geschat op 10.678 pd. st. Twee invalieden met kunstbee- nen, de een van metaal, de ander yan hout, hebben een wedstrijd gehou den ten einde de deugdelijkheid dier kunst-ledematen te beproeven. Zij zijn daartoe van Londen naar Brighton 'geloopen. Vrijdagavond vertrokken zij, en Zaterdagmiddag kwamen zij in Brighton aan. De man met het ijzeren heen heeft het gewonnen. Hij kwam ,13 minuten eerder aan dan de ander. Beets over de Roomse li en. De herdenking van den Bartholomeiis- nacht gaf sommige „protestanten" aanlei ding tot jeen vervaarlijke anti-papistische petie. Tegenover dit onwaardig' aanblazen van de anti papistische hartstochten is het goed te herinneren aan een uitspraak van Prof. Beets. Waarlijk geen „verpolitiekte" clericaal! Zijn biograaf, Prof. Chantepie de la Saussaye, verhaalt op blz. 157 van ,JIet leven van Nicolaas Beets", dat Beets dwars inging tegen de partijdige stemming, welke in de vorige eeuw in groot-protestantse hen kring tegenover Rome heerschte. Hij Spreekt van „mijn roomsche land- genooten, die ik -als landgenooten niet landers dan kon liefhebben en ook als roomschen niet vermocht te haten". In 1848 schreef hij in .een brief aan Van Oosterzee deze woorden, welke door som mige weleerwaarde en niet-eerwaarde hee- ren thans wel .eens overdacht mogen wor den „Groot is de miskenning van de goede 'elementen, die in de Katholieke Kerk in ons midden zijn. „Ons katholiek volk is gieen kwaad volk; er is ©en zegen, er is een goed deeg in. De zaak is, dat de priesters bij hun leeken beter hun roomschen plicht gedaan heb ben, dan onze leeraars bij hun leden, hun protestanten. Onverdragelijk is mij het Schelden op die Kerk, hel benadeelen en achterafzetten van het katholieke volk door protestanten, die als zoodanig geen knip voor den neus waard zijn." (Rotterdammer.) I'remiestorting- voor a mb t e n.a a r s-p ensioene n. Uit de Katholieke vakbewegingskringen verneemt liet „Hbd" nog, dat het kabinet de premiestorting voor bet epnsioen van :de ambtenaren zou hebben bepaald op 5 pet van het jaarloon voor het eigen pensi oen en op 3Va pet- voor het weduwen- en weezenpensioen; een gezamelijke korting dus van 8.5 pet op het salaris. De Kabinetscri sis. Als gevolg van de conferentie welke Woensdag j.l. is gehouden tusschen den beer Buys de Beerenbrouck en de voorzit ters der rechtsche Tweede Kamerclubs, heeft, naar de „Ned." meldt, verleden week de GLï\ Hist. Kamerfractie een vergade ring gehouden en gisteren de anti-rev. Ka merclub. Vandaag kan de heer R.uys dan de nadere antwoorden in zijn bezit hebben van beide Kamerclubs. Het „Hbd" meldt nog, dat de heer II. Colijn voor de bijeenkomst van de anti-re volutionaire Kamerclub van gister 's mor gens vroeg uit Verdun in Den Haag is aangekomen en gisteravond weer naar Pa rijs vertrokken is. „Het Hbd" verneemt nog, dat de gister middag gehouden vergadering der Anli- lbevolutionaire Kamerclub de oplossing der kabinetscrisis een belangrijke schrede ver der heeft gebracht. E,r zal nog eenig over leg worden gepleegd met d© vertegenwoor digers der Christelijk-Historische en Roomsch-Katholieke fracties. Docii het staat thans vrijwel vast, dat overeenstem ming omtrent het werkprogram van de op de drie rechtsche partijen steunende regec- ring zal worden verkregen. Bezuiniging op staatsuitgaven en versobering „in den openbaren dienst staan in dat werkprogram op den voorgrond. Hel ligt in de bedoeling met de kabinets formatie gereed te komen voor de Konin gin de Scandinavische reis aanvaardt. Allerlei. Ter herdenking van den geboortedag van de Koningin zal op 31 dezer aan 38 hulpbehoevende oud-gepensioneerden en aan 15 hulpbehoevende weduwen door de Kon. Vereeniging van gepensioneerde on der-officieren en minderen van het Neder- landsche leger f3850 worden uitgekeerd, waardoor het totaal van de uitkeeringen sedert haar oprichting in het jaar 1879 klimt tot f 662.000. De feesten te Groningen. Een verbetering ga vooraf. Prof Brug- mans sprak niet in de Martinikerk als president-kerkvoogd de welkomstrede (dat is hij trouwens niet) maar de herdenkings rede. Terwijl de Koninklijke familie op het Stadhuis den huldigingsstoet van stedelijke vereenigingen voorbij zag trekken, had de opening der tentoonstelling plaats door en Minister van Landdbouw, na een wel komstwoord van den voorzitter der Gro ninger Maatschappij van Landbouw den heer Westerdijk. Het slot der rede van minister Yan IJsselsteijn was ©en persoonlijk woord. Gedurende vier jaren, zoo eindigde hij, zijn thans de belangen van den landbouw aan mij als Minister toevertrouwd ge weest. Ik heb bij de maatregelen, die genomen moesten worden om de voedselvoorzie ning zoo goed mogelijk te leiden, nooit anders dan medewerking van den Neder- Landschen-, en in het bijzonder van den Groningschen landbouwer ondervonden. Hier, om maar een voorbeeld te noe men, heeft de invordering van graan, ook dank zij dein voortreffelijken Regeerings- commissaris, niets te wenschen overge laten. Toen de moeilijke tijden voorbij waren is het mij een voorrecht geweest, len landbouw zoo spoedig mogelijk weer den vrijen teugel te laten, al meende deze ook wel eens, dat die vrijheid nog snéller zou hebben kunnen verkregen worden dan ik viei'antwoord achtte. Het doet mij meer [eed, dan ik U kan zeggen, dat ik, aan het eind van mijn ministerschap, geen blijder tonen voor de toekomst van den Landbouw kan doen hooren dan ik daar straks deed. Regee- ringsmaatregelen zullen al zeer weinig tot verbetering van den toestand kunnen lei den. Alleen, zoo mogelijk, nog verhoogde werkkracht der landbouwers zelve, zal er toe kunnen bijdragen om de donkere wol ken, die zich allerwegen samentrekken, eenigszins te doen verdwijnen. In elk geval kan een tentoonstelling als deze aanleiding geven, dat nieuwe ge zichtspunten geopend worden, dat nieuwe of verbeterde methoden worden toegepast en kan deze aldus ook medewerken tot verheldering der toekomst. In dit vertrouwen verklaar ik deze ten toonstelling voor geopend. Daar de Koningin reeds Zaterdagavond aangekomen was, begaf zij zich Zondag voormiddag kerkwaarts in de Martinikerk onder het gehoor van ds J. L. Pierson. De kerk was stampvol. Men schat 't aantal hoorders op 3500. Nadat de hoeren jhr. mr. O. Q. van Swinderen en J. H. Voerman in hun qualiteit van voorzitter en secretaris van het college van kerkvoogden het vorstelijk echtpaar en prinses Juliana naar het re- geeringsgestoelte hadden geleid, hief de gemeente aan Psalm 1051,2. Ds Pierson las toen Psalm 124 en 125, waarna hij de gemeente uitnoodvigde te zingen Psalm 89:1, 7. Tot tekst van zijn predikatie had de voorganger gekozen 1 Koningen 8 vers 5558 en daarvan meer in het bijzonder de woorden, gesproken door koning Sa lomo hij de inwijding van den tempel te Jeruzalem: „De Heere zij met ons, gelijk Hij geweest is met onze vaderen. Hij ver late ons niet en Hij begeve ons niet". Ds Pierson besloot zijn predikatie met een gebed, waarin hij God's zegen af smeekte voor het Oranjehuis. De gemeente hief daarop aan Gezang 96, waarvan de laatste regels staande werden gezongen. Terwijl de Koninklijke familie het kerkgebouw verliet, speelde hel orgel: „Dankt, dankt nu allen God". Des namiddags bracht de Koninklijke familie per rijtuig een bezoek aan het weeshuis der Ned. Hervormde Gemeente, onder geleide van ds J. C. E. van Her werden. Terwijl haar ouders den rondgang deden, bleef prinses Juliana ïn de groole zaal met dc weesmeisjes spelen. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan het gehucht Helpman, het dorp Ha ren, en het Paterswolder-meer met zijn vele blanke zeilen. Maandagmorgen van half 10 tot half elf heeft de Koninkl. familie de stad in alle richtingen doorkruist, en de typische straat- en woningversieringen bewonderd. Vooral de prinses genoot, niet het minst van de geestdriftige menschen, die juich ten én wuifden, en wier groet zij met vriendelijken hoofdknik beantwoordde. „Ze slagl heur moeke", was het algemeene oordeel, en eenmaal, toen een enthousiast „Leve de Koningin, leve de prinses Ju liana" naar haar zakdoekje deed grijpen om nog eens extra hartelijk te wuiven, hoorde een verslaggever een paar vrouwen tot elkander zeggen: „Och, sugst wel, hou ze wènkt? 't Is toch ©en nuvei' wicht. Niks grootsch". Herhaaldelijk moest de stoet onderweg enkele oogenblikken stil staan, ten einde de Koningin en haar dochter in de gelegenheid te stellen een bloemenhulde in ontvangst te nemen, o. a. in het Joodsche kwartier van het vierjarig Jodinnetje Selma Bodegraaf, aan Kinder- zoi'g waar een pupilletje de Prinses een ruiker aanbood; voor het huis van jhr. O. Q. van Swinderen, waar twee doch tertjes van mr. E. Thomassen k Thu©s- sink van der Hoop van Slochteren, burge meester van Sappemeer (bloedverwanten van wijlen mr. Groen van Prinsterer), Koningin en Prinses ruikers offreerden; voor het Diaconessenhuis, waar zuster Bruin H. M. len een dochtertje van dr E. Diddens aan de Prinses bloemen overhan digde; in de Steentilstraat, waar Juliana Simons haaf naamgenoot© bloemen aan bood, omdat ze op denzelfden dag en in hetzelfde jaar geboren zijn; aan den Nieuwe-Weg, waar een Oostenrijkscbe vrouw haar kind bloemen deed aanbieden, en de kleine heel verlegen in haar eigen taal iets stamelde, dat als een dankbetui ging van de Oostenrijksche kinderen aan Nederland was bedoeld. Daarna brachten de schoolkinderen van het vijfde en zesde leerjaar aan de Kon. familie een aubade (een morgengroet in zang), onder directie van den heer Kuiper. Vooraf de ontmoeting tusschen de Ko ningin-Moeder en haar kinderen. Een har telijke zoen voor de Koningin, een hand druk voor den Prins en dan houdt de vorstin zich enkele oogenblikken met haar .kleinkind bezig, dat zij eenige keeren om helst. Als dan de leden van het vorstelijk gezin op de vooi' hen bestemde zetels hebben plaats genomen, zingen de kin deren hel „Wilhelmus", dat staande door de gasten wordt aangehoord. De nationale hymne is de inzet van een alleraardigst programma. Vroolijk schallen de kinder liederen. Na afloop spreekt de Koningin nog ge- ruimen lijd met den heer Kuiper. „Wilt u den kinderen mijn hartelijken dank overbrengen?" vraagt de vorstin bij het. afscheid. „En van mij ook?" voegt prinses Juliana er aan toe. Terwijl de ko ninklijke gasten nog met den heer Kuiper in gesprek staan, komen d© eerste deel nemers van het défilé reeds aangemar- cheerd. Meer dan zeventig vereenigingen zijn het, ongeveer tienduizend personen, die, loopend achter d© ontplooide, vaak met Oranje en bloemen versierde banie ren hunner organisatie, het Koninklijk ge zin komen huldigen. Elk vaandel, dat voor bij trekt, wordt door de Koningin begroet. Prinses Juliana volgt dan dadelijk het voorbeeld van haar moeder, maar vindt toch ook nog tijd om zich telkens met een opmerking tot haar grootmoeder te wenden, die het blonde kind glimlachend aanhoort. Als de laatste vereeniging de markt heeft verlaten en de .duizenden kinderen aftrekken, door muziek begeleid, begeeft de Koninklijke familie zich door de keu rig versierde vestibule van het stadhuis naar de raadzaal, waar de raadsleden (de soc. en communisten uitgezonderd) aan wezig zijn. Langs de wanden hangen schilderijen van Groningsche meesters. In het midden het portret van Rabenhaupt, voor deze gelegenheid gelauwerd. Dan houdt de burgemeester zijn toe spraak, welke door de Koningin beant woord wordt. Des namiddags begaf de Koninklijke stoet zich naar de Martinikerk om de ge dachtenisrede te beluisteren. Als slot van de plechtigheid zong het koor: „O Heer, die daar des Hemels tente spreidt" van Valerius en „Volkslied" van Kor Kuiler. Daarna werd gereden naar de Land bouwtentoonstelling. De Koninklijke gasten werden ontvangen door de voorzit ters en de secretarissen der Gron. M. van Landb. en van den Veenkolonialen boe renbond de heeren J. B. Westgrdijk, G. Minderhoud, Wolters en Piers, wélke hee ren aan de vorstelijke familie werden voorgesteld door den burgemeester. De Koningin werd begeleid door den heer Westerdijk, en de Prins door den heer Minderhoud. Na bezichtiging werden door vie Konin gin de in [harddraverij en keuring behaal de eerste prijzen uitgereikt. Inmiddels begon het te regenen, wat bleef aanbon den tot kort voor het vertrek der hoog© bezoekers om 7.20. Voor het vertrek in specteerden de Koningin en Prins Hendrik den kadcrlandstorm onder commando van kapitein De Jonge, welke evenals bij de aankomst ©en eerewacht vormde. De feesten werden daarna zonder de Konink lijke familie voortgezet. Dc dag eindigde met een schitterend geslaagd vuurwerk en een verlichting van den Martinitoren, die met zijn duizenden elect rjsehe gloeilampjes een tooveraehtig schouwspel opleverde. In de verleden jaar veel vergroote kerk der Ger. Gem. te Ierseke is de vorige week een nieuw orgel opgebouwd, wat gistervoormiddag in gebruik is ge nomen. In de door Ds Kersten uitge sproken rede naar aanleiding van Ps. 71 vs. 22 en 23 werd met dit feit re- ekning gehouden. Het orgel is van vol doende capaciteit en mollig van toon. M. Ct. Door Gedeputeerde Staten is de heer J. Keur Diz. te Scherpenisse, benoemd tot deskundige voor de schatting der in art. 92 van liet reglement voor de calamiteuze polders ol waterschappen, bedoelde on zuivere opbrengst der gronden in den ca- lamiteuzen Oud-K empenhof stedepolder, als mede is daarvoor door den Dijkraad be noemd dhr A. Bierens te St Annaland. Middelburg. Heden is het Voor de be woners aan de overzijde van het kanaal een belangrijke dag, daar de zinker, die hen weder aan de waterleiding zal ver binden, nadat zij gedurende ruim1 9 maan- den igeen water door hun kraantjes kon den verkrijgen, worden gele'gd. Een paar maanden lang1 zijn reeds de voorloopige werkzaamheden verricht, gisteren waren de opgaande buizen gereed en hadenmor gen zijn de beide stukken aan elkaar ver bonden door de buizen, die op den bo dem van het kanaal komen te liggen. Nadat de verbinding tot stand was ge bracht zijn de buizen met water gevuld en onder een atmosfeer van 120 gebracht, waarbij' bleek, dat zij geheel aan de ge stelde eischen voldeden. Toen werd be gonnen met 14 lieren, waaraan de buizen hingen, geregeld het buizenstel te laten zakken. Bij het afzenden van dit be richt was men daar nog geregeld mede bezig. Als de buizen onder water liggen worden zij opnieuw gep'erst en als ook die proef slaagt, kan worden begonnen met het aansluiten aan beide oevers, waarna men binnen enkele dagen weer gewoon water aan de betrokkenen hoopt te kun nen geven. Naar wij vernemen heeft zich al hier een plaatselijk sub-comité gevormd, met het doel bijdragen te verzamelen, voor de restauratie, genoemd in de circu laire om steun voor de restauratie van. het kooi' in de Nieuwe Kerk te Delft. Het bestaat uit de heeren Ds J. de Visser, voorzitter, P. de Bruij'ne, Mr H. F. Lants- heer, Mr A. Meerkamp van Embden en Dr J. H. Vernhout. Middelburg. Van de nieuw benoemde 'adjunct-inspecteurs der posterijen en tele grafie zal de heer C. A. v. d. Briel jn de inspectie Middelburg; zijn functie uitoefenen. Goes. De harmonie „Euphonia" hoopt bij gelegenheid van den jaardag van ff.M. de Koningin op 31 Augustus a.s. eene muzikale promenade door de stad te ma ken, beginnende des avonds te 8 uren en den volgenden avond een ovatie met pro menade naar bet oude mannen- eu vrou wenbuis, alwaar de wed. Van Anrooy in woont en op dien dag 90 jaar wordt. De directeur van het postkantoor maakt bekend, dat öp 31 Augustus e.k. het postkantoor voor het publiek niet la ter is opengesteld dan tot 2 uur n.m. Na dit uur zal tot het op werkdagen geldende sluitingsuur voor de busrechthouders de gelegenheid blijven bestaan om zonder betaling van verhoogd recht stukken af te halen. ierseke De eerste zending oesters is hedenmiddag door het Centraal .Oesterbu- rau verzonden, de groei is niet onaardig maar is nog niet afgeloopen. Als bet na jaar mooi is kunnen m nog een heel randje doen. Maandagavond ontstond alhier brand bij den slager M. Poelman in de Noord- zandstraat; een groote pan met vet had brand gevat, de vlammen sloegen boven de huizen uit. Met een slang op de water leiding en emmers water wisten de toe geschoten buren spoedig het brandje te blusschen. De aangebrachte schade is ge ring. Serooskerke. (W.) In de raadsvergade ring van gisteren, ouder voorzitterschap van den heer burgemeester, werden na "opening met gebed, de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. D© ge meente moet f 20.80 bijdragen in de re kening der Gezondheidscommissie. Aan mi' Rozemond wordt ontheffing verleend van gemeentebelasting ad f ó9.48i/2, wijl hij' reeds te Middelburg is aangeslagen. Vastgesteld wordt de gemeenterekening in ontvang 36069 98i/2; in uitgaaf op f32419.45, goed slot f 3605.531/2- Behandeld en vastgesteld werd het reglement, ontworpen voor de Centrale vleeschkeuring, waarbij de burgemeester herinnert dat het te slachten vee moet naar de plaats gebracht worden die door B. en W. wordt aangewezen. Uit de aanbeveling: no. 1 A. W. Zan- dee, no. 2 P. Drogmans, wordt met 5 tegen 2 stemmen laatstgenoemde, gediplo meerd ambtenaar ter secretarie te Hoek tot (gemeentesecretaris benoemd, en aan diens instructie toegevoegd dat hij iederen werkdag, uitgezonderd Zaterdag en er kende Cihr. feestdagen, van 1012 uur voormiddags ter secretarie aanwezig moet zij'n. Bij de rondvraag vroeg de heer Iz. de Buck na.ar de zaak Vette, de voorzitter zegt ,dat hij nog niets betaald heeft voor zijn kinderen; ook van 'tvoorschot, dat hij hem gegeven heeft, is nog niets t&rug betaald. Sluiting met dankgebed. Grijpskerke. Maandag vergaderde de ge meenteraad. Alle leden tegenwoordig. In gekomen rekening der ontvangsten en uitgaven over 19*21 en begrooting voor 1923 der Gezondheidscommissie te Veere tworden voor kennisgeving aangenomen. ,Van de N.V. Autobusdienst „Walcheren" is een schrijven ontvangen, dat zij wel is genegen een avonddienst op Grijpskerke te openen, mits de mindere ontvangst dan f 5 door de gemeente wordt bijgepast. Be sloten wordt hierop niet in te gaan, maar de vennootschap voor te stellen, de extra- dienst van D|onderdag|3 4 uur te verzetten pp 7 uur d.a.v. De Rekening over 1921 is blijkens een ingekomen schrijven van de Commissie tot nazien derzelvo in orde bevonden, en wordt naar aanleiding daar van voorloopig vastgesteld in ontvang op 116103.115, in uitgaaf op f13804,795, alzoo met een batig slot van f2298 32. Besloten wordt vast te stellen de verorde ning op de heffing en invordering van van keurloonen van vee en het te hef fen bedrag te bepalen op f 4 voor een rund ol paard, £2.50 voor een varken, een gr as kal F en een vet kalf en 0.75 voor een nuchter kalf, een schaap, een bok ot een geit. Ook worden opnieuw vastge steld de verordeningen uitvoering Vleesch- keuringswet, welke naar aanleiding van een schrijven van B. en W. van Middel burg zijn gewijzigd. Vervolgens worden alibgelo'ot 1 aandeel a 240 van de leening 1915 a f2400 en 4 aandeelen a f250 van de leening 1918 k f 17000. De be grooting voor 1923 wordt aangeboden in ontvang en uitgaaf op f 19466.785, terwijl voor plaatselijke inkomstenbelasting is ge raamd een bedrag van f 11500. SeberpenltM. In de gemeenteraadsver gadering van „Maandag onder voorzitter schap van den burgemeester Van Rees, was afwezig de heer Rijstenbil. Uit een ingezonden begrooting der ge- zondheid-commissie te Tholen blijkt, dat door deze gemeente voor 1923 moet wor den bijgedragen f 126.08. Aan de gemeente is bij Kon. besluit van 8 Aug. j.l. een voorschot verleend van hoogstens f7900 voor uitvoering der Jandarbeiderswet. Aan het Burg. Armbestuur wordt voor 1922 een verhoogde subsidie van f400 uit de gemeentekas verleend. De van het burg. Armbestuur voor 1921 wordt goedgekeurd in ontvang op f 689.81 in uitgaaf op f680.85. De begrooting der administratie wordt voor 1923 goedge keurd in ontvang en in uitgaaf met f978.9G. De rekening der gemeente over 1921 wordt voorloopig vastgesteld in ont vang op f 64140.51, in uitgaaf op f 60081.37 1/2 met een goed slot van f 3279.131/2- De huur der gemeente-wo ningen wordt met ingang van 1 Mei 1922 van £117 op f 129 per jaar gebracht. Een kleine wijziging wordt aangebracht in de politieverordening. De begiooting der gemeente voor 1923 wordt aangebo den, bedragende in ontvang en utigaaf f 39332.38V2. Aan B. en W. wordt mach tiging verleend om uit den post onvoor ziene uitgaven dienst 1922 over te schrij ven een bedrag van f 38.50, terwijl die begrooting wordt gewijzigd naar eene ver meerdering van ontvang en uitgaaf van f 5225. i Aan B. en W. wordt machtiging verleend tot verhurig der legplaatsen voor suiker bieten en tot verkoop van de gemeente- mestvaalt. Geref. Kerken Tweetal te Uithuizen M. Meij'ering te Delfzijl en H. Meulink te Enschede. Beroepen te Oosterend E. H. Woldring, cand. te Groningen (dit 'is het 20ste be roep); te Zoutkamp H. Steen, cand. te. Anjum.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2