UI BATO V Zaterdag $6 Augustus ladzandsche Sip* 'arkens te Middelburg. sbr. FAGEL ermist /|i 0.84.10 Bouwland 0.70.20 Bouwland 1.62.10 Weiland 1.14.50 Weiland, RIJWIELEN 36e «laargang C> E ZOOM", GEN OF ZOOM, EVONDEN: (f\ veren Dames-Horloge, ein zwart Hondje chrijving te pachten alfvaars t© koopi >p een Werkpaard(| Hengstveulen, ikt en Knecht M Dit nummer bestaat uit twee bladen ~^E€MSJE~BLAD, >n Dienstbode Gemeenteraad van Goes. Hotel Café Rest 85ETROPQLE OVERSPANNING Gemeenteraad van Vlissingen. ilkundige behandeling der jarige practische ervaring, EK GRATIS. betaling der advertentie, rug te bekomen bij NOOIJER, Wissen kerke, den verkrijgbaar: prima t Steenkolen en Eier- Jorden zender verhoogini rgd. DANIELSE, St. Laurens, meente Aagtekerkei (kortstaart). ilooning terug te bezorgen i geven bij HUIGENSïJ ke, of GLÉRUM, Walstr.] n. rtaan eiken Maandag rATTEL, Oostkapelle. ir, ingaande November 1922: gemeente Heinkensiand, andpolder. Thans in pacht oet. |}udekamerpolder. Thfns bij C. Beenhakker. [•land. Thans in pa^ht iere. lemeente 's-Heer Arenila- pacht bij Jacs. Dominicua jvingsbiljetten in te leve of op 5 September ai &V. F. K. LENSHOEK tet' door wien nadere inlich j orden verstrekt. TE KOOP: -kpaard, keur uit twee,; ar, vertrouwd op den weg, ïo goed als nieuwe Wind-, DE KLERK, Arnemuideti? TE KOOP: éfï fvaars, op rek en een ■r«l, keur uit, bij BRASSER, Koudekerke] mg., bij J. BOONE, Moesbosch, Koudekei twee, bij C. MELIS, •ke (W.) J. MARIJS, MeliAl mijn Ie kw. Argentijnsclal jen, vet of mager, a f 1.10 P''l blijft afnemen. H. C. FREDH enaarstr. Middelb. Tel. 4|| TE KOOP: DE BOKX, Ganzenestl TE KOOP 1-jarige zwarte Schintn"' oo noodig te ruilen tege"| I, bij PHILIPS E, Schors] '"f ctober i)\ Adres Firma DHUl'J jvember Meid benoodigd, JCQ „Rapenburg" Ni«"f'| osland. 3 teleurstelling tersWu1 November Drukkers-Exploitanten OOSTERBAAN LF. COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorstsfraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tet. no. 259 De Zeeuw bij J. DE GRAAG, Markt 2, Go* Een rechtvaardig oordeel. Laten we er ons toch voor wachten naar èen zondebok te zoeken voor de malaise, die ons land en volk drukt. Dit geldt in het huiselijk leven, in de zakenwereld, in 'de verschillende bedrijven, in de (politiek. Die man wijte het niet aan de vrouw, en de vrouw niet aan den man, wanneer de inkomsten en uitgaven niet meer zoo kloppen als vroeger. De koopman wijte 't niet aan zijtn boekhouder of reiziger of 'agenten wanneer 'hot eindcijfer der balans zooveel lager dan anders is. De patroon legge de schuld van minder werk en minder verdiensten niet op de schouders zijner knechts, evenmin als de boer dit doe op den hals zijner arbeiders. Bovenal wachte men zich er voor, om: de oorzaak der hooge belastingen in de eerste plaats te zoeken bij1 de regeering. 't Is zoo gemakkelijk om maar een be paald persoon „bij den kop te pakken", gelijk het ook eenvoudig schijnt om de schuld van zichzelf af le werpen en te laden op het hoofd van een ander. Noch minister de Vries, die vorig jaar over boord moest, noch minister Aalberse, die 'nu de 'kaas gegeten heeft, zijn oorzaak, van den diep treurig;en toestand, dien wij1 nu niet doorleven, maar pas be ginnen te doorleven. Het is in onze pers al zoo vaak her haald, en velen Weigeren het te gelooven: wij staan inog maar aan 't begin van deze lijdensweg, dien de wereldkrijg ontsloten heeft voor alle volken, ook voor de neu tralen, ook voor Nederland. Alom heerscht de economische onlred- deiing; en niemand nog vermag den weg ter ontkoming niet zekerheid van overtui ging aan te wijzen. Wat alleen mogelijk schijnt is voorloo- pige stuiting van het kwaad. En hierop1 hehooren rcgcering en volksvertegenwoor diging aan te sturen. D'it is de roeping der Rechtsche partijen en ook der Linkscho. Slaagt de A.-R. partij er in het kabinet te winnen voor de overtuiging dat de door haar aangewezen weg de eenige is, die tot dit doel leidt, dan gaat zij con amore met de regeering mede. Slaagt zij niet, dan treedt zij wel niet in de oppositie, maar zij treedt dan toch teiug in haar isolement, dewijl zij de ver antwoordelijkheid voor hetgeen uit het gemis van eenstemmigheid volgen moet, niet mee wenscht te dragen. Ifoe 't echter ga in geen geval zou zij er in toestemlnïen dat de minister Aalberse werd losgfelaten. Niet dat er in zijn naam niet menige zonde gepleegd wordt bij de inspectie op- de verschillende bedrijven, de klachten hieromtrent kunnen best juist zijn; Waar hij- is de staatsman gebleken die den moed had om hetgeen in zijn wetgeving font ging en 't gezonde bedrijfsleven bedreigde, daaruit weg te doen, en de pijn van aanplassing aan nieuwe toestan den zooveel mogelijk te verzachten. Daarom is onze bede tot allen die tot oordeelen geroepen zijnoordeelt een rechtvaardig oordeel. Een nuchter oerdeel. Wie ook naar een zoenoffer zoeken mocht voor de vermeende of werkelijke zonden van het kabinet-Ruijö, dat op 't oogenblik nog zoekende is naar een aan alle partijen passend werkprogram, niet de liberale professor Kernkamp', in de groene Amsterdam-uier van deze week. Hij kom't als volgt op tegen de scheve voorstellingen zijner geestverwanten „Naarmate de verkiezingen van 1922 dichter in het gezicht kwamen, is het in de pers der op maatschappelijk gebied behoudende linksche partijen meer en meer gebruik geworden, de sociale politiek van het kabinet-Ruys en in het bijzonder Minister Aalberse verantwoordelijk te stellen voor de toenemende misère in de zakenwereld en voor den stijgenden nood van 's lands financiën. „Men heeft daarbij1 maar al te zeel uit het ootg verloren, dat de voornaamste oorzaak van den m-aterieelen achteruit gang nergens anders móet worden gezocht dan in den wereldoorlog en de econo mische ontreddering, die eruit voort vloeide. „Men heeft verdonkeremaand, dat de ac.ht-uren-wet een uitvloeisel is geweest van de vrees voor revolutie en dat deze en andere maatregelen van sociale strek king indertijd zijn tot stand gekomen met volkomen instemming' ook van hen die er later het felst tegen geijverd hebben. „Men heeft niet willen erkennen, dat in de oorlogsjaren, dus onder het kabinet- Cort van der Linden, toen er in Nederland stroomen van geld binnenkwamen, aan onze departementen van algemeen bestuur met miliioenen werd rondgesprongen alsof het bagatellenwarendat men daar in die jaren den kijk op do waarde van het geld heeft verloren en dat men, onder de nawerking van die invloeden, er nog ge- ruimen tijd kwistig 'met 's lands financiën heeft omgegaan, toen de 'magere jaren al begonnen aan te breken." Wij juichen het zeer toe dat op deze wijze van die zijde juist zoo de waarheid gezegd wordt. Het is best mogelijk, dat vrees voor het revolutionaire gevaar het kabinet bewoog het boompje iets verder naar links te buigen dan waarop de Revolutie zelve had gerekend. Maar dan is de Volksvertegen woordiging minstens even schuldig die aan alle maatregelen haar zegel hechtte, en de leider der liberale partij in de Kamer mr Dresselhuijs allermeest, dewijl hij nog verder wilde gaan en zelfs 'tegen een uitgaaf van 300 miljoen 's jaars meer niet bleek op te zien. De klassen bij onze Spoorwegen. Wij ondersteunen gaarne de klacht van enkele bladen over de bevoorrechting van de eerste klasse bij de sp-o-orwegen ten koste van de derde. Een reiziger eerste klas beslaat driemaal zio-oveel plaats, heeft driemaal zoo veel gewicht noodig als een reiziger derde klasse; en betaalt maar tweemaal zooveel als een reiziger van de derde. Zoo subsidieert derhalve in .zekeren zin de derde-klasse-reiziger den eorsle-klasse-reiziger. De laatste weken hebben hot weer be wezen: de derde k'asse.wagens zijn over vol en de eersle-klasse-w agens zoo goed hls leeg. Een enkel Kamerlid, die gratis reist, 'uitgezonderd, reizen de meeste aan zienlijken tweede of derde. Vandaar dat 'men in een ooupé-tje derde klasse van negen personen vaak dertien o-f veertien personen gestopt zag, en ook menige dame of oude van dagen staan kon. En tus- schen deze voll-o wagens in bungelen dan enkele leege of bijna leege eerste klaswagens mee. Wij zouden derhalve willen vragen: kan de eerste klas niet afgeschaft worden en dan twee klassen overhouden gelijk in de trams Zou dit ook bezuinigen kunnen? Cijfers en Feiten. „Cijfers en Feiten" van Augustus, uitg. N. V. d-e Graafschap te Aalten, bevat Weer veel wat onze Kiesvereenigingèn kunnen gebruiken in haar aanstaande winteravondVergaderingen. Ho-e vaak heeft, men vroeger niet gezegd: wij moesten enkele partijbladen hebben, doch mien zag op tegen het dure abon nementsgeld. Welnu, de redactie van „Cijfers en Fei ten" zorgt, dat de Ki-esv'ereenigingen on geveer het voornaamste uit de verschil lende dagbladen te lezen krijgen, op on derwijsgebied, sociaal terrein, de begin selen, enz. Aanhalingen uit verschillende bladen, als D-e Nederlander, het Zoeklicht, de Rotterdammer, de Vrijdenker, Patrimo nium, Katholiek Sociaal Weekblad, Friescli Dagblad, de Tijd, enz. enz. De jaargang is de volgende maand com pleet; men bcstelle hem en teekene tege lijk in op den nieuwen. Dit tijdschrift moet nu eens niet wegens gebrek aan belangstelling te gronde gaan. (Vervolg.) Naar aanleiding van de mededeeling van den voorzitter betreffende de proef met cle beide teersoorten vraagt dhr. De Looff ook een monster van de gasfabriek- teer te doen opzenden ter onderzoek. Dit wordt toegezegd. Naar aanleiding van een bewering vali den heer 'D'uvekot, dat alle teer goed is, als ze 'maar goed wordt gekookt, iets, wat dhr. De Looff ontkent zegt de voor-z., dat de behandeling van de gepre pareerde teer veel gemakkelijker was dan met de andere soort. Het verzoek van de N.V. Goesche Rij tuig- en Automobiel-Mij. om subsidie wordt met alg. fet. afgewezen. Dhr. Vie- nings vroeg of dez'.e dienst, nu hij' ook de post vervoert, niet een officieele is ge worden. De voorz. wees er op, dat niet deze dienst, maai' die van den heer Krij ger, door de provincie wordt gesubsi- diëerd. 11. Aanbieding der gemeenterekening: over 1921. Zal naar de fin. comm. worden gerenvoyeerd en in een volgende verga dering worden behandeld. 12. Opmaken van een voordracht ter be- Rembrandtpl. 22, Amsterdam. Te!. Int. 8541 N. Pension vanaf f 5.p. d. p. p. minst. 2 pers.) Diners vanaf f 1.50. Logies met ontbijt vanaf f2.50. Prima Keukin. Frissche Kamers. Badkafaerst E. Ch. aooti. noeming van twee leden in het College van Zetters wegpns periodieke aftreding van de heeren P. A. de Ligny en W. Wattez. Op de voordracht voor de le vacature worden geplaatst de heeren P. A. de Ligny en J. C. v. d. Weert en op die voor de 2e vacature de heeren W. Wattez -en J. C. v. d. Poijl. 13. Verzoek van den heer J. A. Flink om ontslag als lid van de Schattingscom'miis- sie. Verleend onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. In deze vacature wordt gekozen de heer A. L. v. Melle met 8 stemmen (3 blanco), die deze benoeming aanneemt. 14. Voorstel tot intrekking en wijziging van verleende bijslagen op pensioenen en wijziging verleende gratificatiën aan de gewezen vakonderwij'zeressen aan de O. L. school B, zijnde een gevolg van de nieuwe pensioenwet. Die betrokkenen gaan er niet op achteruit en de gemeente moet nog iets minder betalen dan vroeger. Aange nomen. 15. Voorstel tot vaststelling der bijdra gen, bedoeld bij' art. 102 der L.O.-wet 1920 ten behoeve van het bijzonder vervolg onderwijs over 1921. Aangenomen z.h.s. 16. Voorstel tot vaststelling eener ver ordening als bedoeld bij' art. 114bis dei- Gemeentewet, op het financieel beheer van den keuringsdienst voor vee en vleesch. De voorz. wijst er op, dat de verordening ook weer samenhangt met de reeds getroffen gemeenschappelijke rege ling. Ook voor 't financieel gedeelte is overleg gepleegd met de kringgemeenten. Alleen de begrooting wordt vastgesteld door den Baad van Goes, al zullen de noo- dige adviezen worden ingewonnen bij de besturen der buiten-gemeenten. D|e veror dening wordt artikelsgewijs behandeld. De regeling der tarieven is zóó, dat ieder jaar bij de begrooling de kenrloonen worden vastgesteld. Dit verdient volgens den voor zitter de voorkeur boven het vastleggen in een belastingverordening. De voorz. zegt, dat de verordening bij de buiten gemeenten weinig bedenkingen ondervond. Ze wordt aangenomen. 17. Voorstel tot vaststelling der begroo ting voor den keuringsdienst voor vee en vleesch voor het dienstjaar 1922. Zoo juist is nog ingekomen een adres van de slagers te Goes, vragende uitstel van behandeling der tarieven, om dat indertijd door den Directeur-veearts een onderhoud met hen is toegezegd, dat evenwel nog niet heeft plaats gehad. De voorzitter zegt, dat het toegezegd onderhoud niet liep over de tarieven. Dat is geheel verkeerd begrepen. Het zou gaan over de richlige uitvoering der Wet, over de manier van dooden van het vee, de kwestie van aangifte, enz. Ook zegt de voorz., dat de tarieven lager zijn dan in den kring Ovezand. Dhr. de Die vraagt of er bezwaar te gen was, de slagers over de tarieven le raadplegen. De voorzitter acht hierin wel degelijk bezwaar, daa^ de tarieven verband houden met het sluitend maken der begrootiag. Met de kringgemeenten is van alle kan ten de zaak bekeken. Bovendien zullen de slagers de keurloon-en wel weer af wentelen op de consumenten. Dhr. de Die acht dit nog niet zeker, vanwege de con currentie. Dhr. Vienings zegt, dat door deze wet weer een nieuwe last op de sla gers gelegd wordt en acht dan overleg met de naast betrokkenen wel van be lang. D-e tarieven zijn nu alleen vastge steld op advies van den he-er v. Baak. Dez-e heeft toc.li ook een onderhoud toe gezegd. De voorz. blijft bij zijn meaning. Dhr v. Baak was in 't geheel niet verplicht een onderhoud te hebben met de slag'ers. Het zou tot ongewenschte consequenties leiden, als bij vaststelling van tarieven al tijd 'met de betrokkenen moest worden ge confereerd. Dhr, v. d. Bout zegt, nog, dat het toegezegde onderhoud zou loo-pen pver de toepassing der wet. Daarna wordt overgegaan tot de behan deling der begrooting. Dhr Die Die meent, dat het salaris van den keurmeester (f2600) wel wat laag is, gerekend op wat hij tot heden nog voor trichine-onderzoek en in de buitengemeen ten verdiende. De voorzitter zegt, dat de Raad beslo ten heeft, dit salaris voor een jaar zoo vast te stellen. De besturen der kringge meenten vonden het salaris nog wel wat hoog. Ook licht de voorz. nog toe de nood zakelijkheid van de aanschaffing van een motorrijwiel voor den keurmeester. Tnveie gemeenten is de Woensdag 'de slachtdag en daar bij iedere slachting twee keurin gen noodig zijn, is zulk een motorrijwiel (onmisbaar. Betreffende het te stichten gebouwtje zegt de voorz., dat bij het bedrag van f7000 alle kosten, ook van inrichting, be grepen zijn. Het gebouw zal gezet worden op het terrein van het voormalige Landbouwproefstatioen. Dhr Diuvekot vindt de som voor „het gebouwtje" wel hoog. Er worden nu mid denstandswoningen gebouwd voor f6500 en als een gebouwtje voor noodslachting dan f7000 kost, is dit wel een groot ver schil. Dhr De Looff gelooft niet, dat het gebouw f7000 zal kosten. Dhr. Vienings wil toch B. en W. uit- noodigen een onderzoek in te stellen of het gebouw niet voor minder dan f7000 kan worden ge-zet. De voorz. zegt: B. en W. .zouden 't ook graag goedkooper zien. De raming is ook B. en W. tegengevallen. Maar de Directeur van Gemeentewerken durft niet minder ramen. Dhr. De Die «OU de conciërgewoning bij 't Proefsta tion voor het onderhavige do-el willen bestemmen. De voorz,. is tegen uitstel, gezien de datum van inwerkingtreding der wet. Dhr. Oosterbaan acht de conciërge woning voor woonhuis zeer geschikt. Het plan-De Die z,o'u duurder uitkomen dan dat van B. en W. Dhr. D'uvekot: er is nog verschil, hoe men een wet 'uitvoert. Doet men het tot in de puntjes, dan kost het veel geld. De voorz. vraagt aan den heer D'uvekot -of hij van meening is, dat B. en W. met op-zet de boel duur maken. Spr. krijgt -zoo het gevoel en hij wil dit maar eens 'uitspreken dat sommige raads leden denken: 't college van B. en W. is een stelletje, dat je in de gaten moet houden. De wetten moeten zoo goed mo gelijk worden nagekomen, al wil Spr. dat ook niet overdrijven. Hoe goedkooper het kan, h-oe liever het B. en W. is. Dhr. D'uvekot z.egt zulk een gedachte van B. en W. niet te hebben. Maar in de laatste jaren heeft de .gemeente huishouding veel gekost. Gedurig weer moest er aan aller lei diensten worden betaald. Er moet toch zooveel mogelijk worden, bezuinigd. Al spaart rrien maar enkele duizenden gul dens uit voor de saamwerkende gemeen ten, t-och moeten we dit doen. De Raad is indertijd onder den indruk gebracht, dat er een klein .gebouwtje moest -zijn, dat niet veel zio'u kosten, 't Blijkt nu wel anders. Dhr. v. d. Bout zegt, dat het na ingediende plan slechts het minimum bevat van de Rijksvoorschriften. Gedurig weer is aandrang geoefend op B. en W. -om op te schieten. De begroeting wordt nu z. h. st. aan genomen. Het adres van de slagers -zal den heer v. Baak ter hand gesteld worden. De voorz. zegt, dat bij de begrooting van 1923 zoo noodig weer op de tarieven kan worden teruggekomen. Besloten wordt ontheffing te vragen van het aanschaffen van een destructor. Na een korte besloten zitting komt in behandeling het voorstel om van het Rijk- over te nemen het gebouw van het voor malige ,11 ijkslandb-ou wproefs tat i on en dit le bestemmen tot laboratorium voor den Keuringsdienst van Waren alsmede om het tijdelijk bij laatstgenoemden dienst in gebruik zijnd gebouw benevens twee lo kalen der O. L. school B aan de ver- eeniging „De Ambachtsschool" te verbu ren teneinde dienst te d-o-en tot huisvesting der vakschool voor meisjes. De voorz. zegt, dat er over dit voorstel reeds vroeger is gesproken. De schriftelijke toelichting van B. en W. was zoo kort en sober mogelijk. Gebleken is, dat het Proefstation niet zou deugen voor Vak school. Er wordt van de Vakschool de zelfde huur als nu van den Keurings dienst gevraagd (f 1250), plus f 200 voor de beide schoollokalen. B. en W. zijn van meening, dat de overnemingssom niet te hoog is. Met alg. st. en zonder discussie wordt daarna het voorstel aangenomen. Bij de rondvraag vraagt dhr. De Die voor wien het fruit in den tuin van school B bestemd is. Ook verzoekt hij een spoedige inrichting van den speeltuin bij school B. Tenslotte -zou hij ook weer eens 's avonds raadsvergadering hebben. Dhr. Vienings dringt aan op spoedige ver plaatsing van het urinoir op het Stations plein. De voorz. zegt, dat de door dhr. De Die bedoelden tuin behoorde bij de woning- van het hoofd der school, dus overgegaan is aan den Keuringsdienst. De verplaatsing van het urinoir is mondeling toegezegd door een directeur der Spoorwegen, maar VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. A b o n n e m e n t s p rljs: Per 3 maanden, franco per posl f 3.— Losse nummersf 0.05 Prijs der Advertentlën: 14 iregels f 1.20, elke regel meer 30 cL Bij abonnement belangrijke korting. sta) slapeloosheid, onrust gejaagdheid. Gebruik MIJISHAR.DT'3 'Zenu.w-t&blefteri. Pep^okep/Scf. hijApoih. en drogisten ■id. nu is v-o-or do tweede maal over deze kwesfie een brief gezonden naar de S. S. Dhr. De Looff vraagt naar de hekjes in 't Bergpad. De voorz. zegt, dat deze zaak no-g in handen is van den ambtenaar van het O. M. Ten slio-tte richt de voorz. eenige waar- decrende woorden tot den heer De Ruij- ter de Wildt, die voor <ie laatste maal de Raadsvergaderingen bijwoont. Spr. dankt hem voor hetgeen hij als raadslid en ook in andere kwaliteiten in 't belang der gemeente heeft verricht en wenscht hem in zijn nie'uwe woonplaats alles goeds toe. Dhr. Do Ruijter de Wildt dankt voor deze woorden en zal altijd met genoegen terugdenken aan do prettige wijze van samenwerken met de raadsleden en den voorzitter. cru.—t «nsu i 111— ir .cwegfcxiHwni nuwti mUiI—m muwmwi i niimuiini. In de Vrijdagmiddag onder voorzitter schap van dien burgemeester gehouden vergadering van den gemeenteraad van Vlissingen waren alle leden aanwezig. Tot definitief 1-eei'aar aan de avond school voor Nijverheidsonderwijs werden benoemd de heeren G. Harlaar, J. Schou ten, D. Kwaak en A. de Mol en tot tijdelijk leei'aar de heeren M. Vader, A. M Gillis sen, A. v. d. Zeem, G. A. Baljeu en H. C. Sorber. Herbenoemd werd 'iet tij delijk personeel aan de handclherhalings- school, nl. de heeren C. van Alten, J. J. Laiernoies, I. Sinke, D. van Maris, E. Ho-ek en J. Q. Brand. Besloten werd overeen komstig het. voorstel van Burg. -en Weth. nogmaals te trachten deze school geheel als middelbare school te doen subsidi eeren door het Rijk. De gemeente-rekening over 1921 werd vooi'loopig vastgesteld in ontvang op -2.631.368,47 -en in uitgaaf op -e-en bedrag van f 2.533.049.781/2, alzoo oen góed slot van f 98.318,681/2. 'Burg. en Weth. hadden voorgesteld het bezwaarschrift van den lieer A. W. Smits tegen zijn aanslag in de zakelijke belasting ongegrond t-e verklaren. Dhr. Siav-erman meent, dat het stand punt van B. len W. niet juist is. De heer Smits heeft zijn zoon in het hotel Zee land gezet e-n draagt eventueel verlies, maar winst is voor den zoon en deze is dus exploitant. Dhr. v. d. Puttie zegt, dat het bij land bouwers ook zoo vaak voorkomt dat een vader een zoon op een hof zet, maar dan is de vader nog niet de exploitant. De heer Tichelman acht het eenigszins zonderling dat de heer Smits het contract eerst nu inzond. De zoon 'is z.i. slechts representant. Voor cle rijksbelasting geeft de heer Smits het personeel van heide hotels op. Na nog Cenige discussie wordt het voor stel van B. en W. aangenomen met 12 tegen 6 stemmen, tegen de heeren van Oorschot, Staverman, Hillinga, v. d. Putte, Post en Hus-on. De h-eer Vermaas was bij de stemming ni-et. aanwezig'. Bij het voorstel naar aanleiding van opmerkingen van G-ed. Staten -over de regelingen ten opzichte van de bezoldi ging van de hulpkeurmeesters van vee en vleesch, den verloftijd van den vee arts, hoofd van cli-enst en de wijze van uitbetaling van diens jaarwedde, meent de heer van de Putte, dat 30 dag^n ver lof wel wat lang is. Spr. zou willen zeg gen van ten hoogste 30 dagen. De voorzitter zegt, dat de begrooting nog slechts voor 1922 is opgemaakt; eerst volgend jaar zal met de vervanging reke ning moeten worden gehouden. Dhr. Tichelman zegt, dat het een in spannend w-erk zal zijn, bovendien onder wijzers en leeraars hebben toch ook zoo lang vacantie. De voorzitter ziegt dat B. en W. d-e kwes tie van het verlof niet principieel hebben overwogen, maar zij hebben het overgeno men van Middelburg. De heer v. d. Putte meent, dat bet toch niet opgaat, dat Vlis singen maar alles moet aannemen wat Middelburg voorschrijft. Men moet de kwestie nog eens overwegen. Besloten wordt de kwestie nog e-ens met B. en W. van Middelburg te be spreken. Z. h. s. wordt aangenomen het voorstel om het hoofd van den keuringsdienst de finitief t'e benoemen e-n hem niet toe te staan, particuliere praktijk uit te oefenen. Het Donderdag gepubliceerde voorstel om afwijzend te beschikken op het ver zoek van den VI. Bestuurdersbond inzake steunregeling of werkverschaffing voor werkloozen geeft den heer Lindeijer aan leiding tot een uitvoerige uiteenzetting

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 1