A IEDERE DAÜfiE SCHULTE TH1EME, Dit De Provincie. Te lieor gevraagd El- ei Nagras WL1ÏS?(drgeSrögvezeand; 60S fÜilkO Hulp ill Binnesland. EEN GOUDEN COLLIER Draineerhuïzen flinke bijverdienste i. H. KOK te KAMPEI DÈ R'OTTERDAMSCHE VEILING Firma S de Vos Co. DE ROTTERD&ÊVISCHE VEILING TH. W. POOLMAN, Directeur. ruim II millioen yulden. Hoofddepöt voor Holland bij Lange Delft A 94, Middelburg. 5-duims Draineerbuizen VERMIST 7 Vaarzen, ven ongeveer een-en-een kwart (miljoen pond sterling heeft nagelaten. Hij is het zesde lid van de familie Coats, die over het millioen pond sterling nalaat, die de laatste paar jaar zijn gestorven. De staking der Amerikaansche mijnwerkers die geduurd heeft (van den lsten April is op 15 Augustus beëin- Bestaat Holland 1000 j aa r? Het Hbld. wil de vraag beantwoor den of het dit jaar, 1922, niet 1000 jaar geleden is, dat het graafschap Holland ontstond. Het blad acht de zaak twijfelachtig. Ten eersteWat. verstond 'men, dui zend jaar geleden, onder („Holland"? jLouv^iz u^-MJ-11 lO V ld xiuauouuo i - TP r 1 1 digd. Voorloopig is het werk hervat Een graaf schap van dien naam Ho nn£ ir,A«0r, bestond er toen nog met. Wel een tegen de oude loonen. Het aantal der in Frankrijk leven de zigeuners wordt op 34.000 geschat. Hoewel ze zeer onbemind zijn, en, in het bijzonder door de boeren, als een plaag worden beschouwd, schijnen zij de laatste jaren weinig misdaden be gaan te hebben. Het is moeilijk dit volkje over de grenzen te zetten. Veel zigeuners weten niet alleen niet hoe oud ze zijn en waar ze geboren zijn. maar ze weten ook niet. wat eigenlijk Kun nationaliteit is. Als daad van weerwraak voor een aanval op Engelsche troepen, zijn luc.htoperat.ies uitgevoerd tegen dor- Sen van Abdoel Rahman (Britsch In- ië). Op 10 Augustus vlogen drie vlie gers over die dorpen en lieten er zware bommen vallen. Er werden drie menschen gedood en twee gewond vier huizen zijn vernield; over een groote uitgestrektheid werd schade toegebracht aan den oogst en vele stuks vee zijn gedood. - In de tweede helft van Augus tus zal te Wiesbaden een conferentie van Russische monarchisten worden gehouden. Een bulletin zegt, dat d'Annun- zio den nacht rustig heeft door gebracht en dat men, een geleidelij ken terugkeer tot het bewustzijn con stateert. Overigens was zijn toestand stationair. Ongeregelde troepen hielden op vijf mijlen van Tralee (Ierland) een jtrein aan en dwongen de bemanning hem in brand te steken. Daarna zet ten zij de locomotief op vollen stoom én stuurden den trein met een er toen nog niet. Wel een gouw Holtland, ter "plaatse van den tegenwoordigen „Alblasserwaard". Het is waarschijnlijk, maar niet eens zeker, dat die gouwnaam, teekenend voor boschrijkdom, overgegaan is op het graafschap Holland. Maar idat moet dan later zijn geweest en dat graaf schap omvatte andere streken dan de gouw Holtland. Men vindt Holland als graafschap het eerst genoemd in een Keizerlijk 'charter van 2 Mei 1064. Het is echter even zeker dat het graafschap ,als zoodanig reeds lang vóór dien tijd bestond als dat men het in 922 nog niet kende. Wat ge beurde er dan echter jn genoemd jaar Wel, toen werd de West-Friesche Graaf Dirk door Karei den Eenvou dige te Bladel in Taxandrië (Noord- Brabant) bevestigd in het 'bezit van een aantal plaatsen langs de kust van het tegenwoordige Noord-Holland (Kiennemerland) en hem werd daarbij tevens een zeer aanzienlijke gebieds uitbreiding geschonken. Zélfs zou zijn gebied zich hebben uitgestrekt van Suithardeshage (bezuiden Texel) tot Fortrapa of 's-Gravenpolder, waarin men den 's-Gravenpolder op Zuid-Be veland ziet. Nu is het mogelijk, dat deze Graaf Dirk, dien we in de lagere school leerden kennen als den eerste van de (voor de leerlingen verdrietelijk lange) reeks van Hollandsche Graven, zich nog tijdens zijn leven iGraaf van Hol land'heeft genoemd en dan kan men inderdaad aan het jaar 922, dat zijner bevestiging en verdere begiftiging," be- teekenis toekennen voor bet ontstaan van Holland. Maar zeker is het niet. En men kan ook niet zeggenNu, in elk geval werd in dat jaar dan toch Vaart van zestig mijl per uur naar het I w„iIk 31 11? l> 01m(E station van Traleé. De trein bracht het station zware schade toe, doch menschenlevens gingen niet verloren. Een groote troep republikeinen yan Dtmdalk rukte Greenore, in het traafschap Louth, binnen en bezette e stad zonder tegenstand te onder vinden. De laatste statistieken Van het Engelsche ministerie van arbeid too- nen aan, dat de vermindering der werkloosheid langzaam voortduurt. Bijna 24.000 personen zijn minder in geschreven als werkloozen dan een week geleden, doch het totaal aantal personen zonder werk bedraagt toch nog het kolossale cijfer van 1.382.000. Uit verzegelde postzakken uit Want die bestond al. IJ kers voor het ij k wezen i n N e d e r 1. -1 rid i „Het Christelijk Comité voor Indië" S vestigt er de aandacht op, dat dit jaar j eenige jongelieden (in net bezit 'van j einddiploma H. B. S. 5-j. c. of gelijk waardig getuigschrift en niet ouder dan 27 jaar) aan de Technische Hooge- j schóól te Delft in opleiding kunnen I worden genomen voor ijker bij het ijk- i wezen in Nederlandsch-Indië, onder genot v,an een studietoelage van f 1200 's jaars gedurende hoogstens 3 jaren, terwijl dé collegegelden worden ver- goed. i Bezoldiging f300 -f600 'smaands. j Overtocht met gezin 2de klasseuit- rustingskosten f1500, thans tijdelijk Canada afkomstig, bleken bij aan- verhoogd tot f2250 en verder gebrui- fcomst 'te Londen meer dan honderd aangeteekende stukken ontvreemd te zijn. Blijkbaar is de diefstal gepleegd tusschen Liverpool en Londen. Volgens schatting zijn een tien tal personen omgekomen bij een brand, die heeft igewoed in een Joodsch_ jongensweeshuis te Shaw- bridge, in Quebec. De weezen werden snel naar de bovenste verdieping van het gebouw gebracht, waar de oude re jongens van beddelakens touwlad ders maakten. Zij lieten de kleine jongens van een balcony omlaag zak ken en daalden daarna zelf af. De ontsporing van den sneltrein Berlijn(Keulen ïs te wijten geweest laan het feit, dat de trein drie mi nuten te vroeg de plaats van het on geluk bereikte. De arbeiders, die ter plaatse 'de herstellingswerken uitvoer den, moesten dientengevolge van de spoorbaan vluchten en een hunner kon, wilde hij zijn eigen leven niet in gevaar brengén, een schroef niet meer yastdraaien. Dit heeft de ontsporing yan den trein ten gevolge gehad. kelijke uitzendingsvoorwaarden. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door bet Informatiebureau van voornoemd comité, adresden heer J. J. Kraan, Loosduinsche kade 111, den Haag. De Russen in den Haag. Dhr Poo] schrijft in de „Politiegids": De Residentie is niet alleen de stad van het gewone diplomatieke verkeer, doch herbergde reeds menigmaal een groot aan tal veiligheid en droegf.die zorgen aan de Ilaagbche gemeentepolitie over, toen de delegatie haar intrek in het Oranjehotel te Sc-heveningen had genomen. Van dit groote hotel was de rechter vleugel geheel voor de Russen gereser veerd en door schotten en deuren van het overige deel van het hotel afgesloten, zoodat de delegatieleden slechts langs een zij-ingang van het hotel hun kwartier kon den bereiken, evenals degenen, die hen wenschten te bezoeken. Aan mij viel de eer te beurt met de be waking der Russen te worden belast. Aller eerst was de zorg der politie gericht op de bewaking zelve, die, behalve door ge üniformeerde agenten, geschiedde door re chercheurs en agenten met politiehonden, geposteerd rondom den vleugel der Russen De tweede zorg: gold het toezicht op het bezoek aan de delegatie. Teneinde te kun nen nagaan of zich onder de vele bezoe kers die zich met allerlei doeleinden tot de leden der delegatie wendden, geen kwaadwilligen bevonden, werd ten opzichte van ieder hunner zooveel mogelijk de iden titeit vastgesteld, natuurlijk op een zoo min mogelijk opvallende wijze. Een derde zorg was de veiligheid der Russen, indien zij' zich buiten het hotel begaven. Zijzelv-en wenschten niets liever, dan zich te kunnen bewegen, zooals ieder ander, zonder ieenige politioneele bescher ming. Het kostte in het begin eenige moei te hen te overtuigen, dat hun positie hier te lande een Igeheel andere was, dan die der gedelegeerden van andere naties en dat de Nederlandsche autoriteiten ten slotte i-oor hun veiligheid verantwoordelijk waren. Het was wel merkwaardig, dat de be langstelling van het publiek voor de Rus sen zeer gering was ,Een enkele maal zong een groepje schoolkinderen uit volle borst het „Wil helmus" en een paar maal reed één der Hollandsche roode broeders per rijwiel met een dito vlaggetje voorop, in de buurt van het hotel, om duidelijk te demonstreeren, dat ook in Holland geestverwanten der bolsjewiki leefden. Overigens viel het verblijf dor Russen op de badplaats hoegenaamd niet op. Ze wandelden of zaten nagenoeg eiken avond te midden der badgasten, zonder dat na genoeg ooit één hunner zich de onmiddel lijke nabijheid der veel besproken Russen bewust was. Trouwens, het overgroote deel der Russen was niet te onderscheiden van elk ander fatsoenlijk mensch en degene, die zich van hen ©en beeld dacht, als dat van een langharige, woeste bolsjewiek, is bedrogen uitgekomen. Het is wel merkwaardig, dat de Russen zich in hun doen en laten overigens precies gedroegen als de door hen zoo diep ver achte „bourgeoais". Eenigen hunner droe gen bij voorkomende gelegenheden smo king .of een hoog-en hoed, ze gaven al" en toe aan enkele bevriende gedelegeerden eendiner of dineerden bij hen, wisselden met autoriteiten en medegedelegeerden al lerlei gebruikelijke plichtplegingen enz. en ten opzichte van de politie waren ze vrien delijker en voorkomender dan Jiet- over groot e deel hunner partijgenooten hier te lande. In het algemeen vonden de Russen (hoe kan het anders) Nederland een welvarend land en het Haagje een voorbeeld van rust, orde en, niet te vergeten, van; zin delijkheid. Allerlei. De Koningin en Prinses J uliana heb ben Dinsdag met gevolg een bezoek 'gebracht aan den zangersdag van den ring 'Gelderland van den Nederl. Bond tal vertegenwoordigers van allerlei naties, van Christ, zangvereenisingen te Apel- die, hetzij in het Vredespaleis, hetzij' elders, doorn. H. M. onderhield zich met ds. De Kabinetscrisis. Correso. oor Naar m- Vri bewerkt d ureau Ds 1. J. KNAP - Dr I. C. DE MOOR en den Heer J. C. DE KONING voor 1923 zijn weder verzonden Het Schild is buiten gewoon mooi. Een prachtstuk Wie met dezen kalender in eigen kring werken wil, en daarmede een verkrijgen wil, geli-ve proef- schiid met inteekenlijst aan te vragen bij den Uitgever over het wel en wee der wereld hebben geconfereerd. De Haagsche politie heeft bij dergelijke gelegenheden natuurlijk de handen vol en tracht met alle haar ten dienste slaande middelen zorg te dragen voor de veilig heid der hooga bezoekers. Deze veiligheidsmaatregelen zouden zich ter gelegenheid der pas geëindigde con ferentie vermoedelijk niet van de bij der gelijke gelegenheden gebruikelijke hebben onderscheiden, indien niet de vertegen woordigers van Sovjet-Rusland aan deze conferentie' hadden deelgenomen. Ook hier te lande immers vertoeven vele Russen van het oude Tsaristische regiem, die door de nieuwe heerschers uit hun land zijn gejaagd met achterlating van geld en goed, soms zelfs van hun naaste verwanten, en het is geen ongemotiveerde veronderstelling, dat een dezer bannelingen Geels, ds. Haitjemia en ds. Goris en met de directeuren van eenige zang- vereenigingen, die aan Haar werden voorgesteld. De kroonprins en de prinses van België hebben Maandag van (Kampen uit met het jacht Alpha III een be zoek aan het eiland Urk gebracht. De gewezen Diiitsche kroonprins is Dinsdag van Wieringen naar Doorn vertrokken, waar hij een 'paar wekten bij zijn vader zal verblijven. 'De Wet tot vereenvoudiging van de rechtspleging in lichte strafzaken treedt 1 Sept. in werking. Kader-landstorm. Tijdens dc dezer dagen te Breda gehouden zomeroefe- Telefoon 13649 - ROTTERDAM. Wij houden ze voor U in voorraad. Einde Lange Burg. Delftschestraat 43 Daar sluit men GEEN contracten, doch houdt ieder zender zijn VOLKOMEN VRIJHEID van handelen. De eenigste band die de zenders daar bindt bestaat uit; VLUGGE en EERLIJKE afwikkeling van zaken, en goede prijzen Dinsdag veilen, den volgenden dag afrekening. In het jaar 1921 werd onze veiling bezocht door gemiddeld 37 koopers (dus geen kijkers) per gehouden veiling; en was de totale middenprijs f 10.97 per 100 stuks. Onze koopers bestaan in hoofdzaak uit winkeliers, welke als laatste schakel in den keten „producent consument" den hoogsten prijs kunnen besteden. Het groote aantal koopers is er tevens een waarborg voor, dat de hoofden niet bij elkaar worden gestoken om den prijs te drukken. Dit laatste kan een klein aantal koopers wel doen; en gebeurt maar al te vaak. Bij ons zijn verschillende vereenigingen vau pluimveehouders en ook VEILINGS VEREENIGINGEN aangesloten. VOLGT HUN VOORBEELD en laat U NIET, ONVERSCHILLIG DOOR WIE(N), verleiden tot het aangaan van een CONTRACT. Onze veiling staat onder toezicht van het aceountantskantoor B. I. EELKEMA, Rotterdam. BOVENDIEN hebben ALLE zenders bij ons, RECHT van CONTROLE op de JUISTE afrekeningen. I Men wachte zich dus voor SCHADE, en vrage EERST inlich- j tingen bij: Delftschestraat 43 - Telefoon 13649 - ROTTERDAM. Bij gelegenheid van 'het Mai'ktfeest van heden willen wij een kort uittreksel geven uit -een boekje, getiteld „Het Markt wezen, zooals het zich tegenwoordig ont wikkelt", bevattende het prae-advies door den heer R. J. Koopmeiners uit Apeldoorn, uit te brengen op het congres van deu Middenstandsbond op 6 en 7 September a.s. te Zwolle te houden. Uit het zeer lezenswaardige geschied kundig overzicht blijkt, hoe steeds daar waar de kooplieden elkander troffen, zich dorpen en steden ontwikkelden en in bloei toenamen; nog steeds constateert de heer K., dat een "bloeiende gemeente met een bloeiende Markt samengaat. Hij ontkent, dat de concurrentie van de Marktkoop lieden schade van befceekenis toebrengt aan de winkeliers ter plaatse; \veel eerder aan die in andere plaatsen, zonder Markt, waarvan de inwoners de Markt in een naburige plaats bezoeken om met koop waren beladen terug te keeren. Enkele conclusies van den heer K. zijn dat de markt, meer dan elk ander lichaam, het vreemdelingenver keer in de marktplaats bevordert en daardoor medewerkt aan de welvaart van de betreffende gemeente, ook van den winkelstand; dat de mai'kt zich niet ongestraft laat belemmeren in haar natuurlijken groei; dat de markt behoort te worden bevrijd van elementen, die geen aanspraak kun nen of mogen maken op den naam van „marktkoopman". Gisterenavond vereenigden zich vele leden van den Middolburgschen Markt- koopliedenbond „Eendracht maakt Macht", met verschillende kooplieden van huiten Middelburg en enkele genoodigden in de bovenzaal van het Militair Tehuis. De voorzitter van den Bond, de heer P. Raas, zeide dat de dag van Donderdag de dag der marktkooplieden zal worden ten dat juist die dag maakt, dat vele le den verhinderd zijn ter vergadering te ko men, daar zij nog voorbereidingen moeten treffen. Spr. wees er 0p hoe de Bond in Mei met 24 leden -opgericht er nu reeds 63 telt, maar betreurt het, dat nog steeds personen de Markt bezoeken die niet ge organiseerd zijn. Spr. hoopt, dat de re clamedag moge medewerken om de kloof, die bestaat tusschen de winkeliers-mid denstanders en de marktkooplieden, te overbruggen. Nu waren er te Middelburg -nog tal van winkeliers, die weigerden een biljet voor den reclamedag op te hangen; velen verscheurden het. direct. De -genoodigden welkom hee-tende, be treurde spr. het, dat de- heer Staal, die als marktmeester heengaat, ni-et kon komen; hij brengt hem dank voor de steeds on dervonden samenwerking. Hierna verkreeg de heer De Goeije het woord tot. bet riitspreken va-n een feest rede. Spr. bracht den Middelburg'schen Bond hulde, voor wat hij organis-e-ert, waaraan groote vereenigingen nog niet denken. Er is zooveel actie gevoerd tegen de marktkooplieden. Bij een conferentie van het federatiebestuur met de Directeuren van de Hanze, kwam men echter tot de conclusie, dat de Markt oen Integreerend deel van d-en bloei eener plaats is. Vervolgens gaf de heer de Goeije ver schillende voorheelden om aan te toonen, dat ook winkeliers groot voordeel trekken van drukke markten en dat velen, als de Markt in hun omgeving wordt weggeno men, daartegen protesteeren, terwijl stra ten in de huurt van markten winkelstraten worden -en de panden zeer in waarde stijgen. Den laatsten tijd wordt meer actie tegen de Marktkooplieden gevoerd, omdat men 'meent, hen 'de slechte tijden te kun nen verwijten, maar die drukken evengoed op de Marktkooplieden. Spr. ontkent, dat de Marktkooplieden de koopiers bedotten of hen hypnotiseeren, wel zijn ze rad van tong, maar de "winkelier houdt toch ook een winkeljuffrouw, die de waren goed kan aanprijzen. Spr. ontkent niet, dat de kooplieden trucjes gebruiken, maar doen dat ook de (winkeliers niet met hun uit- verkoopen? De voorzitter bracht dank aan den heer de Goeije voor zijn opwekkende rede, en ook, dat hij zijn vacantie heeft willen afbreken om herwaarts te komen. Steeds zal hij' „oom Moos" blijven. De heer Raes toonde nu de keurige diploma's, die ieder der prijs winners be halve een medaille zal krijg'en, deelde mede, dat de heer J. M. Urchard ver hinderd is als jurylid op te treden en dat de heer Leijnse in zijn plaats zal op treden. De jury 'hoopt tijdig met haar irjr VERSTERKEND GENEESMIDDEL voor ZENUWLIJDERS TEGEN Verzwakking van hei zenuvóoH bloeci- armoede,bfeckzucM,i:rachleloo5keKi,mo«ie loo^eid.dnjef^sesl^heid, hartkloppingen, draaiingen in het hoofct.gcbrckdan eetlust, slapeloosheid .moeilijk ademhalen, bevangen heid, bloedvenies,willen vloodpijn in de lenden gevolgen der influenza enz. Gebruikwijze 'smorgena'3middags en 'javonda een likeurglaasje een /iuur voor't eten. Prijs frs. 5- de flesch of 'G. 2.50 de flesch. Aldemeen depot. bij h. VAN AKEN voor Apotheker Scheikundige 5E.LZAETE Oud leerling der Gasthuizen van Gent Totaal in omloop feestetalage. Namen bloemen daarbij de eerste plaats in, ook manufacturen, sigaren vruchten, versnaperingen, sponzen en zee- men, ij'zerwaren, speelgoederen en zelfs oude voorwerpen, hoeken enz., waren in een zeer aantrekkelijke omjgeving geplaatst, en op eene wij'ze, die ieders aandacht en voldoening trok. (Wij willen ons er van onthouden namen te |noem)en, de jury, die lang geen gemakkelijke taak heeft, zal wel trachten naar beste weten de pi'ijs- winners aan te wij-zen, voldoende zij het, dat het geheel een uitstekenden indruk maakte, dat wij niemand spraken, hetzij Middelburger, hetzij geen stadgenoot, of hij gewaagde met grooten lof over hetgeen hier in enkele uren is 'gewrocht. Men vergete daarbij niet, dat een winkelier veel meer tijd 'heeft voor een feestetalage en dat hij rustiger daaraan werken lean. Sommigen in de omgeving van de markt hadden door vlaggen getoond, met het feest mede te leven, terwijl ook enkele! winkeliers hun beste beentj'e voorzet! en, en o.a. trokken de bijzondere uitstallingen van den winkel „Die Zeeuwsche Boerin" en van de zaak van den heer Polak, beide in de Gortstraat, veler welverdiende belangstelling. Reeds vroeg kwamen de eerste buiten- menschen de stad (in, zoowel uit het Goe- sche lancl als van „den -Overkant" was er een druk bezoek en wemelde het spoedig tusschen de versierde kramen van boeren en boerinnen in onze verschillende klee derdrachten. Doo-r de politie is aangehouden en aan de justitie voorgeleid de 40-jarige vrouw De K„ verdacht van het misdrijf bedoeld bij art. 251bis van het welhoek van strafrecht. Hedennacht is door een agent van politie op heetei'daad betrapt zekeren T„ 'die op den Rlauwendijk grint weghaalde. Met den vreemdelingentrein kwamen heden ver over de 1000 vreemdelingen mede, die de Markt en omgeving spoedig weder geheel vulden. Goes. Eergisternacht is ingebroken in den winkel van den heer J. Steketee, alhier. Door verbreking van het kelderluik op de stoep en een paar deurtjes naar den winkel, heeft men zich toegang verschaft. Uit de étalage werden twee kistjes siga ren ontvreemd, terwijl ook enkele voor werpen uit een op de toonbank staande vitrine werden meegenomen. Het in ee-n lade aanwezige geld is blijkbaar niet op gemerkt, aangezien geen gelden werden vermist. Van een en ander is onmiddellijk aan gifte bjj de politie ge-daan, welke direct een onderzoek naar de(n) dader(s) heeft aangevangen. Gister meende men reeds een spoor g-evonden te hebben. Heinkenszand. Maandagavond jl. verga- tierde d-e Raad voltallig. Dhr. P. van de Reepe had bericht, dat hij zijn benoeming als lid der commissie van toezicht op het L. O. aanneemt. De b-egroofing van 't Armbestuur voor 1922 en de rekening over 1921 zullen in een volgende vergadering worden behandeld. Als lid van het Burg. Armbestuur wor den voorgedragen de h-eerem G. Nijsse Gz. (aftr.) en P. de Wilde. In e-en volgende vergadering stemming. Op een verzoek van die Prov. Zeeuwsch-e Electricibeits-Mij. om toezegging tot aansluiting werd besloten thans nog niet in t-e gaan. Eien adres van hiet fanfarekorps „Eut-erpe" om ee-n vaste subsidie uit de gemeentekas zal in een volgende vergadering worden behandeld. Besloten werd ontheffing t-e vragen öp de keuring bij huisslachtingen. Een verorde ning op de keuring van vee en vleesch werd vastgesteld. Nadat de voorzitter nog heeft medegedeeld dat thans het laatste gedeelte van de dorpsstraat is vernieuwd en verbeterd, wordt de vergadering ge sloten Nisse. In de Woensdag gehouden ge meenteraadsvergadering was afwezig het lid C. v. d. Pas. De gemeenterekening over 1921 werd den Raad aangeboden f 55203.66 in ontvangf 49428.40 in uit gaaf; f5775.26 goed slot. Het kohier hon denbelasting werd vastgesteld op f 145. Op de voordracht voor zetters werden geplaatst A. Slabbekoom, aftr., M. Nieu- wenhuij'se, aftr., A. Huijbregtse en C. Waffel. D-e verordening op de Vleesch- k-euringsw-et werd vastgesteld. lerseke. Gistermiddag is onder Schou wen door d-e h-engst YE 97, schipper Jan Znijdweg, een zee-enüeltje van omstreeks 3ft i»»» zetten, en Rails voor dammen te leggen en Balken. W. FLIPSE, Lange Geere K 307. Verkrijgbaar te Goes bij DE KANTÉR HORDiJK'S BANK en bij de heeren VAN HEEL Co.; te Middelburg bij het Bijkantoor, Koepoortstraat 27; te Vlissingen bij de heeren P. J. SIEGERS ZOON en elders bij heeren Agenten en Correspondenten. Verder bij Apothekers en Drogisten, zorgen In handeneene partij 2e soort voor veel verminderde prijs. Vraagt per omgaande prijs aan. Aanbevelend, t f JOB SCHRIJVER, A 45, Kloetinge een zwartbonte Vaars, oud 1 */2 jaar. Tegen belooning terug te be met goed drinkwater. Aanbieding bij P. DE PAGTER, Slager, Dam, Middelburg. TE KOOP: 15 maanden oud, bij A. ECKHARDT 's-Gravenpoider. TE KOOP: fil Een nieuwe Menwagen op ijzeren assen bij L. WOUTERS, Westkapelle. TE KOOP: Hj een vos lier Merrieveulen, bij A DE VISSER, O. Veersche weg, Middelburg. Wed. J. VISSER te Goes (2 kinderen) vraagt

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2