üit i!e Pers. Telegrammen. Rechtszaken. Hoop ïertapinp, laitoMnpn, enz. Burgerlijke Stand. Fmancieële Berichten. Marktberichten. Openbare Verknopingen en Ver- pacfetingen. Aanbestedingen. De schade, thans door de gemeente te ver goeden, bedraagt f '641.25. Er is evenwel een deskundig onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het vallen der glasplaat, welk onderzoek heeft uitge wezen, dat door het aanbrengen van te weinig steunpunten de plaat gevallen is, wat dus de schuld z'ou zijn van den leve rancier J. ïacoma te Amsterdam, 'die nu door de gemeente aansprakelijk wordt ge steld en dien men nu niet den vollen koopprijs wenscht uit te betalen. D-e fa brikant: is hierover niet tevreden en is niet bereid de zaak minnelijk te schikken. Hij heeft nu de gemeente gedagvaard en betaling geëischt. Daartegenover evenwel heeft de gemeente op advies van haar raadsman zich tegen dezen eisch verzet en een tegenvordering ingesteld tegen den fabrikant, tot vergoeding van de schade. Diefstal van f 34.000. Inzake den diefstal van f 34.000 ten nadeele van de Coop. Groothandelsvereen. „De Handels- kamer" te R'dam meldt de „N. R. C.''nader dat de verduisteringen niet gepleegd zijn door een chef de bureau, doch door den gearresteerden J. C. H. in samenwerking met een collega, in de afdeeling crediteu ren werkzaam en diens b'roer. Deze beide laatsten, dc gëibir. van Ik, zijn in Sept. 1920 naar Amerika vertrokken. Do fraude werd geploegd door reeds betaalde kaskwitanties opnieuw betaalbaar te doen stellen bij den bankier der firma en door middel van gefingeerde kwitanties. Deze werden niet vervaardigd op order van den chef de bureau,, doch geheel zelf standig door een der beide bedienden. Daarna werden zij tusschen de andere kwitanties geschoven om geteekend te wor den. Van een tekort in kas is geen sprake, doch alleen van een verschil in de credi teuren-rekening. inbraak. In den nacht van Maan dag op Dinsdag is te Nuns peet ingebroken op het kantoor van'de Coop. Zuivelfabriek, waar gisteren uitbetaling zou zijn. De- in brekers, twee Rotterdammers, werden dooi de nachtwachts betrapt en voorloopig on dergebracht in het cachot te Nunspeet. Op z'n Chineesch. In de Chinee- sche wereld kunnen toch zonderlinge din gen gebeuren, waarbij ons koele, 'Wester- sche verstand niet reiken kan. Zoo speelde zich het volgende af. Een Chineesche vrouw had een kleintje gekre gen, doch werd in het kraambed ernstig ziek, en de kans, dat zij in leven zou blij ven, was zeer gering. De pasgeborene was dus van alle moederhulp verstoken en de vader voorzag dat het kind weldra zou sterven. Een Westerling zou dan alles in bet werk stellen, om den nieuwen wereldburger in het leven te houden. Maar de Chinees dacht daarover anders en bracht het kind, dat zoo springlevend was als iets, maar vast naar den...doodgraver! De doodgraver, een oude, goeie Chinees, kreeg er de boodschap bij, dat hij hier al vast een toekomstige sollicitant naar het graf kreeg, en dat hij later maar de reke ning moest presenteeren. Nu, de man nam den kleuter, een aller aardigst klein Chineesje van twee weken van den zonderlingen vader over. Dit ge schiedde in April. Dezer dagen kreeg de moeder, die weer opgeknapt was, een begrijpelijk verlangen naar haai kleintje. Maar in plaats van een klein jochie', met kleurige strikjes door zijn sprieterig haar gevlochten en zonne- lachende amandeloogjes, kwamde dood graver, met de rekening ad. f 8 contant te voldoen. Of U asjeblieft maar even be talen wil! Eu de 8 gulden, wegens het ver zorgen eoner begrafenis werden voldaan en de som werd gekwiteerd. Het leed was voor de Chineesche nfoeder zwaar te dragen, want al kunnen derge lijke vreemde dingen gebeuren, een moe derhart is <en blijft een moederhart. En z'oo gauw toen de vrouw in zooverre' hersteld was, dat zij loopen kon, ging ze met droeif gelaat naar het graf van het kleintje. Doch op het kerkhof was het grafje niet te vinden. Dies toog de verontwaardigde vader naar den Chineesehen doodgraver op informatie uit en ontdekte daar zijn kind, dat intusschen den aanvalligen leef tijd van 2Vs maand had bereikt! De kleine was zoo gezond als een visch en kraaide van plezier. Ja, daar stond de Chineesche doodgraver, met berouwvol gelaat. Hij had het kind liefderijk opgevoed en meende door de begrafenisrekening zijn kosten voor educatie eenigszins goed te maken. En eerstdaags zal de man zich hebben te verantwoorden, wijl hij den zonderlingen vader vjor f 8 in den nek heeft gezien. De moeder heeft- haar kleuter thans in blakenden welstand terug. („BeliCt") Hondenslager. In de Protes- tantsche kerken wordt op vele plaatsen nog de betrekking vervuld van „hondenslager" wat er op wijst Zoo schrijft men aan de „N. R;. Crt" dat men voorheen veel last van dieren had in de kerken. In onze dagen is bet een betrekking geworden, die met honden heel weinig te maken heeft Del Hondenslager is een ordebewaarder geworden, die op sommige plaatsen wel eens last beeft met de spes patria. Voorheen schijnt het ambt van honden slager een geweest te zijn, dat geen ver band hield met' de kerk, maar eenvoudig vervuld werd om stad en land te bescher men t egen een al te stout en sterk optre den van honden. In rekeningen van de stad Middelburg; vinden wij vermeld, dat als middei om gratie te verkrijgen van ge vangenisstraf, zoo'n gevangene honden slager werd, dit wordt tot tweemaal ver meld, wel een bewijs, dat het geen erg gewilde betrekking was. Het had plaats met Hannekyn Janzn (14081409), die van kwade feiten gevangen was". Hij sloeg 215 honden dood. Een ander, „die van Jberuchte kwade feiten gevangen geweest i was" (1415—1416) sloeg er 390 dood. Vroeger waren er ook wel hondenslagers geweest, zonder dat evenwel blijkt, of zij dit baantje als middel tot bekoming van gratie hadden aanvaard. Zoo sloeg Pieter van ïïalle er 252 dood (13991400b een ambtgenoot 307 (14071408) toen de stad „zeer belast was met honden". De honden slagers waren gewapend met een met ijzer beslagen „codde" of knods en soms met een kruiwagen en spade voorzien. Zij ont vingen een „yngbelschen", dan weer een „«sterling" tot belooning voor eiken hond Elders leest men, dat ze per schip honder den honden naar een zandplaat in de Schel de brachten bij ebbe-, waar dan die dieren omkwamen bij vloed. Een en ander wijst op een stedelijke betrekking en geen ker kelijke. E,en waanzinnige soldaat. Toen gisternacht uit -een huis in de Arndt- strasse te Berlijn voortdurend hulpkreten gehoord werden, drongen de bewoners d< r omliggende huizen de woning binnen en zagen daar den Engelschen soldaat Obec die in dienst is de.' Engelsche commissie aldaar in onderklëeding en met een dolk in de hand hulp roepend van de eene in de andere kamer loopen. hec lijdt aan vervolgingswaanzin en meende au, dat hij! door zes 'mannen werd overvallen, die hem wilden doodschieten. Toen de toegesnelde personen hem wilden binden, wist hij zich los te rukken, sloeg vervolgens in een kamer alles kort en klein wierp van het balcon alle bloempotten op straat en holde eindelijk in zijn ondergoed naar buiten waar hem eindelijk de veilig heidspolitie kon aanhouden. Obec werd aan de intergealli-eerde commissie over gegeven, die overbrenging naar e<-n krank zinnigengesticht gelast heeft. Vliegen zondier motor. Te Olairmont Ferrant worden op het oogenblik groote proeven genomen met vliegtuigen zonder motor. De Zwitsersch-e- veteraan op dat gebied heeft gedurende 1 min. 15 sec. gevlogen en zich op ©en vrij groote hoogte begeven. De Amerikaan Allen heeft een vlucht afgelegd van 500 M., die 34 sec. duurde. Terwijl het zeer stormachtig weel was en de wind ©en sterkte had van 12.50 M., heeft Allen ©en nieuwe vlucht onder nomen en 1000 M. afgelegd. Brand te Ba dang. Te Padang (Oost-Indië) heeft een hevige brand gewoed Niet minder dan 52 huizen werden in de ascth gelegd, waaronder drie groote Ja- panscbe toko's, een auto-garage, het atelier der firma Chevaliel" en de twee groote meubelmakerijen. In verband hier mede wordt de schade geraamd opi een millioen gulden, waarvan f 250.000 door assurantie gedekt. Vermoed wordt, dat 'kwaadwilligheid in het spiel is; er hadden eenige arrestaties plaats. Velen, die kleine huisjes bewoonden, zijn van alles beroofd. Het blu'sschingswerk was een janboel. Z e I f m o o r d-m a n i e. Te Mablet- hor pe, een kust- en badplaatsje in Lin colnshire, heeft zich ©en drama afge speeld, dat tot nu toe onopgehelderd is gebleven. Twee jonge vrouwen, Beatrice Simpson (21 jaar) en Nora Walker (23 jaar) die beiden te Nottingham een betrekking hadden in een tabaksfabriek, brachten te Mablethorp© haar vacantie door en schenen zich best te vermaken. lederen morgen gingen zij zwemmen, en aan kennissen hadden zij' glezegd, dat zij zich uitstekend amuseerden. Ook was ©r niets in haar ge drag, dat er op wees, dat zij verdriet of zorgen hadden, behalve dan dat het haar zoo speet, dat de prettige vacantie ten einde spoedde. Deze beide meisjes hebben nu een ge- zamelijke poging tot zelfmoord gedaan, door vergif te nemen. Mej. Simpson is dood en mej. Walker' is eir heel slecht aan toe geweest. De meisjes hadden elk een brief geschreven, waarin zij hun plan om te sterven aankondigden en verzochten in hetzelfde graf te: worden 'gelegd. Blijft mej. Walker in leven, dan zal zij het geheim Avel ophelderen. Een later bericht over het gebeurde te Mablethorpe heeft het mjotief voor den zelfmoord onthuld. Het was een kinder achtig en lichtzinnig motief. De meisjes hadden nun vacantie iets langer gerekt dan waarop zij van de fabriek recht had den. Zij waren nu bang haar baantje te verliezen en vonden er niets beters op. dan zich maar het leven te benemen. Dit is tenminste de verklaring door het over levende meisje gegeven. -Wel w at la a t. Voor een der laag ste klassen van de Columbia-universiteit te New-York heeft zich nu een dame doen verschijnen van 71 jaar. Vijftig jaar ge leden behaalde zij een graad aan het Vas- sar-college aldaar. Zij is thans moeder van 6 kinderen. Ik ga weer opnieuw naar school, heeft de dame verklaard, om geestelijk een up to date voedsel te verkrijgen. Dieze tijden van sneile veranderingen vragen telkens nieuwe gezichtspunten en de vrouwen van heden moeten goed op de hoogte zijn, daar zulks een deel is van haar. taak als staatsburgeres. Helpers in den nood. Twee olifanten hebben dezer dagen op het station van Tulles een ongeluk helpen voorkomen. Op de hoofdlijn, waar eenige minuten later een expres moest passeeren, stonden eenige zwaar beladen wagons, doch op het laatste oogenblik kwam' men tot de bevinding, dat er geen locomotief aanwezig was om de gevaarlijk staande wagons op een zijlijn te brengen. i Gelukkig herinnerde de stationschef Zich dat op het emplacement juist een wilde- beestenspel stond. In allerijl werden twee olifanten gehaald, die de wagens zonder de minste moeite, als waren 't gtewone vracht jes, wegsleepten. Nog geen halve minuut later „vloog de exprestrein voorbij. Dieren als weerp'ro feten. Het is wel merkwaardig, dat bijv. onze trekvogels vrij juist den tijd van komen cm igaan weten. Wij zijn zoo gewoon, deze eigenschap ais 'n onderdeel van htm in stinct aan te merken. Maar, als zij' inder daad toch gewaarwordingen hebben van iets, hoe dan ook dat op' meer verwij derden afstand is gelegen, dan zou men daariiit reeds vanzelf al de gevolgtrekking kunnen maken, dat zij toch ook van iets van 'meer nabijzijnden aard, wellicht den invloed ondervinden. Men heeft door allé tijden heen dan ook liet afwijkend gedrag van velschillende dieren in verband ge bracht met het weer. Zoo meent men, dat onze paarden, in het herhaald draai en met den staart, of hel gedurig stampen met do liqpven -een weersverandering voorspellen. Het zoo vroeg in den morgen loeien van het in de weide zijnde vee. merkt men dikwijls aan als 'n komend onweer, gedurende don dag. Vooral scha pen en geiten schijnen gevoelig te zijn voor veranderde weersomstandigheden. Wanneer de eerste zoo stooten, zelfs al op weg naar de heide, dan denkt, men aan regen en wind on wanneer ze tot tegen don avond maar geregeld doorgrazen, zoo dat ze zelfs met moeite zijn te verdrijven, dan rekent de herder vast op verandering van weer en wel slecht weer. Van den mol geldt het, dat, wanneer hij bijzonder groote aardhoopten opwerpt, dit op '11 spoedig aanhoudenden regen duidt. Zeer gevoelig voor het weer acht men ook de vleermuizen en den eekhoorn. Wanneer hij wat nattig weer zich geen enkele laat zien, dan zou daar ook voor den an deren dag nog regenachtig weer opi volgen. Ziet men daarentegen op zulke avonden ook maar één enkele uitvliegen, dan kan men den anderen dag op beter weer rekenen. Als bijzonder gevoelig voor het weer geldt de eekhoorn. Regen, storm en on- weder doen hem zeer onaangenaam aan. Reeds een dag te voren springt hij angstig en gejaagd door de takken, en maakt dan een eigenaardig piepend geluid, afge wisseld door geluiden, welke meer op klepperen gelijken, maar altijd die gelui den, welke hij uitstoot in '11 toestand van hoosheid. Is het zeer ongunstig weer en zal hot dat nog; eenige (lagen blijven, dan is het eerste werk van den eekhoorn tie naar den windkant gelegen opening in het nest dicht te stoppen. Als de huis muizen zoo'n schel piepend 'geluid voort brengen dan volgt er mooi weder. Dat zegt Newton er tenminste van. "In den volksmond geldt het nog altijd, dat, wan neer hel wit van een ooievaar er erg groezelig uitziet, dit op regen wijst. Wan neer de vliegen zoo steken, rekent men op verandering van weer. Regen voor spellen ons ook de mieren, wanneer die vlak overdag, terwijl het nog goed weer is, zoo ijverig bezig zijn, de poppen uit de zon naar de gangen van het nest te dragen. Ook de zwaluw doet mee. Vliegt die hoog in de lucht, dan spreekt de volksmond van blijvend mooi weer. Be weegt die zich echter langs den grond, dan zal er regen volgen. In deze ge vallen zouden dan eigenlijk de kleine vliegjes de meer directe voorspiellers zijn. Dreigend gevaar. We lezen in „Patrimonium'" Er is in dezen tijd wel reden tot pessimisme voor wié niet waarlijk ge looft, dat Gods Raad zal bestaan en jdat Hij al Zijn welbehagen zal doen. Men kan in Europa maar niet ko men tot een toestand van waren vre de, waardoor ook allengs economisch herstel mogelijk wordt. Lloyd George deed dezer dagen een beroep op de" 'Kerken, ooi Voor den vrede te ijveren. De aarde aldus de Britsche Premier is bezaaid met gevaren, die den vrede bedrei gen. IGevaren, waarvan sommige zicht baar zijn, andere verborgen. Een nieu we oorlog, waarbij de beschaving zel ve de inzet zal zijn, 'valt te duchten. En die oorlog zal, dank ziq de „won deren van techniek en chemie", nog vreeselijker zijn dan de krijg die van 1914 tót 1918 woedde. De Fransche generaal Foch verklaarde het nog de zer dagen: de chemie zal een voor name rol spelen. De vliegtuigen kun nen overal dood en verderf teweeg brengen, ook onder de burgerlijke be volking. Een Engelscb officier Lef- bürn schreef een heel hoek over de •wijze, waarop de chemie in dienst van den oorlog gesteld kan worden. En Foch wijst op den voorsprong, dien Duitschïand op dit gebied heeft. Frankrijk 'moet, betoogt hij, den ach terstand zoo spoedig mogelijk inhalen. Ach. ja, de Fransche politiek is tot dusver nog niet gericht geweest op het VOO- rkom en vann een nieuwen oorlog I Ook het Russische militairisme is een gevaar voor den Eviropeescnen vrede. De (anarchist Lefebre is naar Rus land geweest en in een boek Vertelt hii ons van het militairisme in Rus land. Het is bewonderenswaardig, dat millioenenleger, roept hij uit en met enthousiasme (vertelt hij van het défilé in Moskou voor den 'opperbevelheb ber Trotzky, dat meer dan 5 uur duurde. Trotzky jkwam niet zijn automobiel aan, de commandeerendé generaal sa lueerde |met zijn sabel, de troepen presenteerden h'et geweer, de militaire muziekkorpsen speelden de internatio nale. fTrotzky, in generaalsuniform, in specteerde de troepen, die bataljons- gewijze aantraden. De kadetten, met de officieren voorop, loopen den pa radepas, armen strak langs het lijf, en wannneer ze Trotzky passeeren wordt gecommandeerd„hoofd rechts", en, als electrisch bewogen, maken alle hoofden gelijktijdig een draai rechts. De muziek speelt de oorlogsmarsch.- Gegroet Caesar, zij, die gaan sterven, groeten U. De (anarchist is over Sit moderne leger van millioenen soldaten enthou siast, want het is een strijdbaar leger voor de revolutie. Alsof bet daardoor wat aanneme lijker wordt. Hel Russische leger, met slecht igekleede soldaten onder stren ge tucht, is een willoos werktuig in de handen van de Bolsjewisten, die tot het verrichten van ppbouwenden vredesarbeid ten eenenmale onbe kwaam zijn gebleken. En de politiek der Ënntente is wel geschikt, om de Centrale landen in wanhoop Ie drijven naar het zoeken van hulp hij de Russen. Mogen tóch de oogen van volken en regeerders opengaan! God erbarme Zich over ons arme werelddeel! Een nieuwe oorlog zou voor Europa de vreeselijkste gevolgen hebben. En niet alleen voor Europa! Slechts 'n politiek van vrede en ver zoening, die ingeleid wordt door een radicale herziening van de regelin gen, die voortvloeien uit liet verdrag van Versailles, kan Europa redden. Aug. 40 Kapelle, oppervruchten, v. Dissel. 10 Colijnsplaat, appelen en peren, Mar- kusse. 10 Middelburg, legervoorraden, kleeden, enz., Rosier en Vervaat. 10 Kapelle, oppervruchten, van Dissel. 11 Goes, hofstede, Neervoort. 11 Goes, hofstede met boomgaard en bouwland, Nieervoort. 11 Ossiendrecht, boomgaard, van Aalst 12 Nieuw- en St.-Joosland, bouwland, Blaupot len Cale. 12 Kloetinge, oppervruchten en veld vruchten, van Dissel. 12 Wemeldinge en Ierseke, nieuwe hout waren, Hollmann. 14 Goes, oppervruchten, Pilaar. 14 Wemeldinge, oppervruchten, verpi ril ling bouwland, Jonkers. 14 's-H. Hendrikskinderen, afbraak huis, Hollmann. 15 Goes, dekkleeden, Hollmann. 15 Koudekerk©, w a genm ak©r s w e rk p 1 a a t s huizen, houten schuur, inboedel, Loeff. 16 Goes, oppervruchten, Hollmann. 16 West-Souburg, huizen en hofstede, Al- rlegonde, Blaupot ten Cate. 17 en 31 Brugge, hofstede, Proot. 17 's-Heerenhoek, hoefje met boomgaard en bouwland, Pilaar. 17 Middelburg, woonhuizen, Struve. 19 Domburg, winkelhuis, hoerenhuis, bouwterrein, Ittmann. 22 Koudekerke, inboedel, Loeff. 23 Biggekerke, bouw- en weiland, Loeff. '24 Middelburg, hovenierhof ©n weiland, Blaupot ten Cate. 30 Waarde, huis, inboedel, veldvruchten, v. Dissel. Ovezande, hofstede en bouwland, Pi laar. Aug. 15 Vlissingten, vernieuwen reserved eu ron van de uitwateringssluis te Neuzen. Een vuurbol. DOËTINCHEM. V. D. Gisterenavond tegen 11 uur werd het centrum dei- stad in opschudding gebracht, door dat tijdens een kort onweder, gepaard gaande lm et geweldigen regenval, plot seling een reusachtige vuurbol uit den hemel viel en terecht fcwaim op hét dak van de woning van den heer v. Zuiden, om daar, onder donderend geraas, uit elkaar te spatten. Eenige personen, die aan den overkant onder de veranda van een hotel zaten, ver klaarden, dat zij een vuurzee zagen boven drie huizén. Alles speelde zich in een moment, af. Brand werd niet veroorzaakt, hiaar in de huurt werden verschillende electrische lampen on klaar, terwijl er een totaal uit elkaar sprong. Op eenigen afstand begonnen in een woning tegelijk alle electrische schellen te rinkelen. De elemen ten moesten worden uitgeschakeld. Bij onderzoek hedenmorgen bleek het dak van de woning van den heer v. Z„ alwaar de hol was neergeko men, geen enkel spoor daarvan te dragen, 'terwijl evenmin iets van de vuurbol teruggevonden is. Dhr. v. Z. heeft stukken ter grootte van "eenige vuisten zien wegspringen. DEN HAAG. V. li. Hedennacht is een schip, waarin het gezin van (Kt, bestaande uit man, vrouw en vier kinderen, verblijf hield, gezonken. De genoemde personen werden met moei te gered, van alles waren zij beroofd. LONDEN. »V. D'. Poincaré heeft gis teravond geconfereerd met Theunis. Hii zal hedenmorgen een conferentie mét Lloyd George en Theunis hebben Gemeldwordt, dat de Belgische re geering een compromis-voorstel zal doen, overeenkomstig hel beginsel van Poincaré: geen moratorium zonder nieuwe waarborgen. Rechtbank te Middelburg. De rechtbank te Middelburg behandelde gisteren o.a. de zaak tegen O. K. en G. .T. v .(1. B., beiden beklaagd van landlooperij. De leisch en het vonnis luidden 5 dagen 'hechtenis. Aan F. J. v. B. uit Zierikzee was ten laste jglelegd verduistering van twee rij wielen, maar het bleek, dat hij er veel meer heeft verduisterd. De eisch luidde 8 maanden gevangenisstraf. De volgende beklaagde, J. P. J. uit Vlissingen, is reeds 5 maal veroordeeld en heeft nu weer een rijwiel gestolen. De eisch luidde een jaar gevangenisstrahmaar bekl. vroeg hem* zoo zwaar mogelijk te straffen, liever krijgt hij 5 dan 3 jaar. De verdediger, mr Kuipers, vroeg onder zoek naar bekl. geestvermogens. Tégen M. de K. uit 's Gravenpolder, een bekend strooper, die in het jachtveld den jachtopziener M. Eversdijk mishandelde en zich tegen dien ambtenaar verzette, luidde d© eisch deswege 2 maanden. Een gevangenisstraf van 3 maanden werd gevraagd voor B. L. uit LI zend ij ke wegens diefstal van een gouden ring, ter wijl een zelfde straf, maai- voorwaardelijk met 1 jaar proeftijd, werd gevorderd tegen J. W. uit Kloetinge, wegens verduistering van een koe. Nog werd een maand gevorderd tegen A. v. O. uit Koewacht wegens beleediging, deze bekl. is reeds 20 maal veroordeeld. Tegen C. H. L, uit Terneuzen, die een valsche aangifte deed over een scheepj ong© luk aan een verzekeringsmaatschappij, werd 6 Imaanden geëischt. Ten slotte werd gevorderd tegen J. F. S. te Hoofdplaat, die met een steen gooide naar een ander persoon, wegens mishandeling f 15 of 15 dagentegen J. J. W. te Hoedekens- kerke wegens mishandeling f 10 of 10 da gen; en een zelfde straf wegens een zelfde feit tegén P. -J. S. uit Souburg; f 20 of 20 dagen met verbeurdverklaring van het 'geweer tegen F. B. uit Ritthemi; f 20 of 20 dagen tegen M. A. M. uit Hoek wegens mishandeling'; en f 10 of 10 dagen tegen M. de W. uit Rotterdam wegéns mishan deling. Aan liet gebouw van 'het Pro vinciaal Bestuur te Middelburg, werd heden aanbesteed: het maken en in- hangen van twee stel cleuren en een 'schuif in de uitwateringssluis, in den Oostbeer te Terneuzen, behoorende tot tde wei-ken van het kanaal Van Ter- neuzen, raining f4200. Inschrijvers warenF. C. Herrebout, Terneuzen f 4320J. A. Meerlens, Ter- neuzen f4136; ,1. van T Hoff en J. Thiolens, [Hoek f3840; R. Verschelling, Terneuzen f3675 en C. :A. van der Straaten, Terneuzen f3185. MIDDELBURG. (Gehuwd: C. B. van Noort en F. M. Kuiler. Bevallen: C. Hofman, geb, de Wa,g- ter, z.A. Kroes, geb. Van der Weijde, z.; B. C. Marijs, igeb. T'iersen, d. 'GOES. Geboren: 7, Gornelis, z. v. Joh Jo'bse en Lena Zweedijk; 9, Anna Margaretha Femina, d. v. Hendrik Zu ring en Petronella Koopmans. Overleden: 8, Adriana van Weele, 62 j., wed. v. Jacob Moerland. Wisselkoersen. Amsterdam, 9 Aug. 1.45 u. Berlijn cheque 0.33—0.34 Brussel 19.65—19.70 Parijs 20.75—20.85 Londen 11.4911.49V2 Dollar 2.571/2—2.58 Weenen 0.50—0.55. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche vei ling (Delftschestraat 43) waren gisteren aangevoerd 275.000 stuks. Prijzen: kip- eieren f 4.60f 8.25, eendeieren f 5.75 f 7.20 per 100 stuks. MIDDELBURG, 7 Aug. Op de veiling- werden de volgende prijzen besteed: R-oode bessen 3240 c., Witte bessen 48 c., St. Janappel 511 c., Keswick 69 c., Zweedenappel 18 c., The Queen 16 c„ Hondsmuil 711 c., Madelain© 9—15 c., Spuitjes 6—15 c., Suikerij 710 c., Ooms- kinderen 15'22 c., Precose Trevouse 23 c., Pruimen 30—6*2 c., Tomaten 832 c„ Aardappelen 1,53 c., Snijboonen 516 c., Wagenaars 15 c., Princess© 8—14, Postelein 38 c.. Spinazie 31 c., alles, per K.G.; komkommers 29,5 c., kropsla 0,52,5 c., Andijvie 14,5 c., Bloemkool 217 c., Savoije kool 2,53,5 c.. Rood'e kool 810 c., Perziken 1,510 c., Meloe nen 2549 c., alles per stuk; Rapen 1,5 5 c., Wortelen 2.55 c., Rammenas 2,5 4,5 c., Kaï'oten 1—3,5 c., Uien 2,5—5 c„ alles per bos; Augurken 23—34 c. per 100 stuks; frambozen 3154 c. per mandje.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 3