euws. Telegrammen. Allerlei. Laatste Berichten. Financieële Berichten. 1WS. Ijs. Aanbestedingen. Openbare Verknopingen en Ver- lige uur op- die da- post ten kantore roor veraf wonenden ioral bij ongunstig wanneer, naar hij bestaat den post- platte lande nog •©heel stop te zetten geheel onhoudbaar onmogelijkheid om ten aan te vragen, :en lang duurt. De breedvoerige be- irvan 't einde was snigde met een en >tie in dien geest, tssie. tot organisa- I die zich eenigen kd gevormd, heeft t (zoodanige week »even door gebrek [de neringdoenden. Kerk. rolde I. Kievit te brkerk G. A Pott Irken. en te Glanerbnig ast; be IJssel- 1 te Eindhoven. Kerk. C. S. v. d. Ven, |P. Zwier, c«nd. 'te Bmming is tot no ten de heer A. J. 1 heer Jac. Burger scholen. On- jhr mr A. F. de Jüe Nederlander"; Juli schrijft de I ik een vergissing jweerde, dat er in ormeeirde" scholen Ijn herinnering af- lolhouden; op dit terslagen van den lniet nagaan, maar Iretaris van den fmakkelijk kunnen eir onder die 29 Ivan de Hervormde |nder schrijft ons over „Hervormde" Die waren elf eten getale. Maar In die stonden op flag" of gingen zij Tterk". Dit laatste tl konden leden Lchool stichten op plag", gelijk ook Ischiedde dat ook |op den grondslag ging het in mijn vas tegen de Her- In de Herv. fGc*".) zooveel rumoer1 [reformeerde leer" lin), en vertelt dat Tils die nu bestaat, Ig is der Gerefor- pepubliek. Ik her- Herv. Kerk van I woord in zijn pmen, al heel wei test, vóórdat voor- gereformeerdheid" Of dit laatste al lik geheel in het Eiioemde politieke! •enwoordige Hei'v. lor meer de Kerken lh aaneensluiten, 1 het dan mogelijk lo langen tijd van Bging zoo weinig en bij de „Afge- Im Gereformeerd" [enhage voor bet gedeelte de heer ■oor de hoofdact© lling te Delft. F. Bruggeman le Houten te Rot- llsch acte A de |er te "Vlissingen* de heer J. J. |re. Eu voor het vaart 2e stuur- btra, I. Lourents, Jtzel; 3e J. Kuij- burg, W. Hoelde, let. En te Breda leeren P. E M. C. Roelands te 'ktermiddag reden Irrijders, de hee- fcn Te Boeekhorst pile vaart tegen pkhorst was ter- kreeg een dub- [ïstige open airin- 4-jarig knaapje water en stierf bouwwerk in i is een 47-jarige den. Te Rot- knaap door een agén overreden! De wielen gingen hem okter buik en gelaat, j chequedienst, noéh de filiale der Reichs-i Hij bekwam zoodanige ernstige kwetsuren, hanir beschikten over voldoende «miérmar- dat bij in de auto. van den Geneeskundigen Dienst, die inmiddels' gearriveerd was om hem .te vervoeren, overleed. Geen waanzin. Omtrent het me degedeelde geval van waanzin, wordt thans leen 'geheel andere voorstelling gereven, die wat dichter bij de waarheid lijkt. Het geval komt hoofdzakelijk hierop neer, dat een reepschieter uit Rotterdam in een booze bui onder de kust van de Shetland- sche eilanden het rad van een stoomlier over boord gesmeten heeft. Omtrent de juiste toestand verneemt het ,,Vad." het volgende; 3 De reepschieter was een Rotterdammer, de overige bemanning kwam uit Scheve- ningen. De Scheveningers houden vast aan hun godsdienst, en hoe ruw en bruut ze ook soms mogen lijken, als ze in aanraking komen met de elementen, dan denken ze aan dood en eeuwigheid. De reepschieter was van dat „gefemel" niet gediend en de bijkomende omstandigheid, dat de vangst tegenliep, maakte hem kregelig. In het begin had hij al gezegd, dat hij hypnotiseeren kon. En in Zijn ontstemming is hij toen op den schipper in gaan werken. Hij wilde, dat men terugkeerde naar Schc- veningen. Om kracht achter zijn woorden te zetten heeft hij toen het rad van de stoomlier, waarmee men de netten ophaalt, overboord geworpen, om zoodoende het verder werken onmogelijk te maken. Ge lukkig was er nog ©en reserve-rad aan wezig. Men heeft toen aan boord weer doorgewerkt, maar de reepschieter heeft bet daarna den schipper zoo lastig ge maakt met zijn hypnose en met dreige menten dat 't schip zou vergaan en dat de duivel aan boord was, dat de schipper be sloot maar naar huis terug te keer en. De Feeder heeft toen aangifte gedaan bij de politie. Maar later heeft hij de aanklacht weer ingetrokken. Omtrent den brand te Valkenburg verneemt men, dat bij het cabaret een bergplaats is van rijwielen voor menschen, die naar het openlucht-theater gaan en den avond in Valkenburg doorbrengen. Ver moedelijk heeft een dezler bij het terug halen van zijn rijwiel zijn lantaarn aange stoken en een lucifer onachtzaam wegge worpen tussc-hen een reet van den dans- viewer. Onder dien vloer bevindt zich een open ruimte waarin touw, krullen, enz. Vermoedelijk is dit aan het branden ge gaan en is vervolgens de vloer aangetast. Beide gebouwen zijn geheel uitgebrand. Alleen de gevels staan nog. De goheele inventaris verbrandde en eveneens de meeste kleeren van de logeergasten. De eigendommen der artisten, die in het caba ret optraden, gingen ook in de vlammen op Zoo verloor o.a. het duo Canis uit Am sterdam, een baritonz'anger en zijn echtge noot©, al hun muriek, costumes enz. en het orchest rijn instrumenten. -Zaterdag' verliet de „Majestic" van de White Star-lijn New-York met bestem- ming naar Southampton. Dien volgenden dag werden in een der reddingsbooten twee clandestiene pasagiersters angetroffen. 'Hef waren de 13-jarig3 meisjes Anna Mul ler en Katharina Fleming; die van huis waren weggeloopen, met de bedoeling eens een reis te maken met een groot zeeschip. Natuurlijk werden de doodverschrikte ou ders van de vermiste kinderen gerustge steld met een radio-telegram van den ka pitein van de „Majestic". De stoute meis jes zullen aan boord blijven van de „Maje stic", tot dit schip de terugreis naar New- York Zal hebben volbracht. Te Bitterfeld waren twee inbrekers in ieen villa ingebroken, waar zij o. a, een fleseh cognac «jntdekten. Zij namen een flinken teug uit de fleseh, die echter met vergif tegen ratten gevuld bleek te zijn. De inbrekers, die onmiddellijk ernstig ziek werden, telefoneerden Zelf uit de villa om de politie. De daarop verschenen agenten hebben het tweetal naar het aiekenhuis gebracht. De hulp-postconducteui" Arnold, die Zaterdagavond te Lübeck 4 millioen mark had verduisterd, is aangehouden. Het geld was nog onaangeroerd. 1Valuta. Te Weenen heersc-ht weer een paniekstemming tengevolge' van een nieuwe inzinking der valuta, die tot reus achtige prijsstijgingen heeft geleid. Een paar mansschoenen, die een maand geleden 40.000 kronen kostten, kosten thans 200.000 kronen. Hei' huiseigenaren hebben in een ver gadering, waar het opgewonden is toe- glegaan een verhooging van de huishuren tot het honderdvoud van die in 1914 ge- eischt en verklaard, dat het tekort op de staatshuishouding wordt veroorzaakt door de ebscherming der huurders, die de huis eigenaren ruïneert. Gistermiddag is de 31-jarige Argen tijn, die gedetineerd was in de strafgevan genis te Scheveningen, ontvlucht uit liet gem.-ziekenhuis in den Haag, waar hij tijdelijk was opgenomen. In verband met den brand, die giste ren te Rijswijk heeft gewoed, is in arrest) gesteld de bewoner M. Gebleken is dat ge noemde M. des avonds ongeveer 6 uur in de woning is geweest, terwijl verder is gebleken, dat de brand op vier yerschil- lende plaatsen gelijktijdig is uitgebroken. M. moest dè woning ontruimen, de inboe del behoorde gedeeltelijk aan een aan staand echtpaar, doch hiervan was niets verzekerd. Een trein uit Lourdes is bij Tuch telgen een anderen trein aangeloopen. Men Spreekt van 27 dooden en vijftig ge. kwetsten. Te Breslau hoerschte gisteren groot gebrek aan betaalmiddelen. Noch de ;post- bank beschikten over voldoende papiermar- ken. In talrijk© ondernemingen kon dien tengevolge het personeel niet worden uit betaald. Op 2 Januari 1919 werd ©en brieven besteller, die de aangeteekende zendingen bezorgde, in het hotel Adlon te Berlijn op ©en kamer gelokt en aldaar vermoord door een hotelgast, die zijn slachtoffer vervol gens geheel uitplunderde. Be dader is heden te Dresden in hechtenis genomen. De geschiedenis van den spiegel. In lang vervlogen tijden, nog vroeg'er dan toen Thetis de wapenrusting en het kostbare schild voor haar helden- Koon, Achilles, bij Ilephaistos bestelde, leefde er een vorst, dapper en hoogge ëerd, de schrik zijner vijanden, wanneer j hij aangestormd kwam op zlijn strijdkar. Nu gebeurde het op ziekeren dag, dat hij plotseling van een naburigen vorst een dringend verzoek kreeg, hem te hulp te kon,en, daar de vijanden overhoeds zijn land binnengedrongen waren. Ijlings liet de held zijn strijdkar inspannen, ontbood zijn krijgslieden en liet zich wapenen. Maar zie nergens was zijn schild te vinden. Angstig liepen de slaven van het ©ene vertrek naar het andere, toornig stampte d© vorst op den grond, maar het schild was en bleef weg. De eer van den krijgsman stond op het spel, onmogelijk kon hij van den strijd wegblijven, maar eveneens onmogelijk was het zonder schild ter strijdplaatse te ver schijnen. Verlegen wat hij doen zou» liep de vorst ijlings naar zijn gemalin, om haar raad in te winnen, zooals hij in moeilijke 'gevallen reeds zoo menigmaal gedaan had. Maar wat stond hij verbaasd te kijken, toen hij de deur van haar vertrek open maakte. Omgeven door haar slavinnen, die berig waren baar hals en armen met kettingen en ringen te versieren, ziat de schoone vorstin in het midden van het vertrek voor het daar recht opgezette schild, dat haar beeltenis geheel en Zeer helder weerkaat ste. Getroffen bleef de vorst staan en hevige toorn welde bij hem op. Maar had vrouwe lijke bekoorlijkheid zelfs een Hercules aan het spinrad g'eZet, zoo was ook de wrevel van dezen held niet lang bestand tegen het liefelijk beeld, dat hij aanschouwde. Met een stem, die hij tevergeefs trachtte heel streng te doen klinken, vroeg hij: „Wie heeft het gewaagd, mijn schild hier te brengen en door allerlei vrouwe lijke beuzelarijen te ontwijden?" Met neergeslagen oogen en benepen stern bekende de vorstin, dat zij reeds lan gen tijd geleden, toen zij bem eens bij ziijn terugkeer het schild afgenomen had, bespeurd had, dat dit haar beeld veel helderder terugkaatste dan de spiegelende beek, die telkens bij het minste windje rimpelde. Sedert dien dag had Zij zich in het schild meermalen bekeken en het ten slotte bij het maken van haar toilet ge bruikt. Zoo was zij tot de ontdekking ge komen, dat zij' slechts dan heel fraai ge tooid was, wanneer zij zelve aan haar vrou wen de schikking aangaf. Het was uit sluitend om haar echtgenoot te behagen. Nu bad een ongelukkig toeval hem een daad verraden, die zij stellig niet bedreven had, als Zij 'had geweten, hoe zeer. dit zijn misnoegen zou opwekken -en waarvoor zij hem nu deemoedig om vergiffenis smeek te. D© vorst schonk haar die, greep het schild en spoedde zich naar de kampplaats. Zoodra hij daarvan als overwinnaar teruggekeerd was, liet hij een tweede schild maken, welks oppervlakte nog veel glan- zender dan die van het zijne gepolijst was en schonk dit aan zijn vrouw voor haar uitsluitend gebruik, opdat bij in het ver volg geen gevaar meer zou loopen, dat hij de. kamp mo©st verzuimen, doordat zijn schild in het vrouwenvertrek was. D© mar© van het gebeurde verspreidde izlich snel en spoedig was er geen man meer van zijn schild zeker, wanneer hij niet, naar het voorbeeld van onzen held, aan zijn vrouw ©r ook een ten geschenke gaf. 'Zoo zijn de spiegels in gebruik gekomen ©n hebben de schilden, waarvan zij af stammen, eeuwenlang als zoodanig dienst daarvoor gedaan. Maar wélke veranderin gen hebben er Intusschen met de spiegels niet plaats gehad, en hoe zijn ze alom verspreid geworden. In alle vertrekken van het huis, in alle klassen uer maat schappij rijn ze te vinden en ze ontbre ken evenmin in het vertrek van den ste deling als in dat van den dorpsbewoner. Het metaal heeft plaats gemaakt voor glanzend geslepen glas, de bescheiden grootte van het schild heeft zich uitgebreid tot 'een ontzaglijken omvang, en slechts weinigen zouden met een spiegel ter groot te van ©en schild tevreden zijn. Wat zou de ijdele echtgenoote van dien vorst wel van onze tegenwoordige spiegels hebben gezegd? („De Tijd"). 10 Colijnsplaat, appélen en peren, Mar- kusse. 10 Middelburg, legérvoorraden, kleeden, enz., Rósier ten Vervaat. 11 Goes, hofstede, Neervoort. 12 Nieuw- en St.-Joosland, bouwland, Blaupot ten Cale. 15 Goes, dekkleeden, Hollmann. 15 Koudekerk©, wagenmakerswerkplaats, huizen, houten schuur, inboedel, Loeff. j; 16 West-Souburg, huizen en hofstede, Al- degonde, Blaupot ten Cate. 17 en 31 Brugge, hofstede, Proot. 19 Domburg, winkelhuis, hoerenhuis, bouwterrein, Itt.ih.ann. 30 Waarde, buis, inboedel, veldvruchten, v. Dissel- Ovezande, hofstede ©n bouwland, Pi laar. Aug. 4 Bres kens, uitvoeren zinkwerk, enz. Waterschap O. en ,T. Bresken s. 9 Middelburg, geb. Prov. bestuur, ma ken en inhangen van 2 stel deuren en een schuif in de uitwateringssluis te Terneuzen. 9 Ellowoutsdijk, herstel, enz. van wer ken aan het waterschap met bijle vering. Aug. 3 Wemeldinge. hoefje, veldvruchten, in span, meubilair, Neervoort. 3 Krabbendijke, diversen, De Kok. 4 Souburg, veldvruchten, Blaupot ten Cate. 4 Baarland, huis, Neervoort. 4 Middelburg, timmermans- en aa.nne- mersmaterialen, afbraak, Hioolen. 4 Middelburg, koeten, Hioolen. 8 Serooskerke, huizen en inboedel, Blaupot ten Cate. 9 Ellewoutsdijk, huis, bouwland, veld vruchten, meubilair, Beth. 9 Ellewoudsdijk, huis, schuurtje, bouw land, inboedel, Beth. 9 Westkapelie, bouwland, veldvruchten. -D e.Neeling. AMSTERDAM. Een geweldige brand is uitgebroken in de Twentsche Chemica liënfabriek, gelegen in de Plantage Kerk- laan. Do vlammen slaan van alle kanten uit. Een half uur geleden woedde de brand nog in alle hevigheid voort. Ver schillende gebouwen rondom de fabriek zijn ook aangetast. Ook bestond gevaar voor hetkerkgebouw der Hersteld Apos tolische Gemeente. Het dak werd reeds aangetast, maar door het afslaan der lijs ten werd uitbreiding voorkomen, zoodat op 't ttogenblik bet gevaar is geweken. De brandweer legt nog steeds materiaal uit. Heel de omgeving is door politie afgezet. Om 12 'uur waren de vlammen schijn baar bedwongen, maar plotseling laaiden izij weer uit de kantoren, doch werden spoedig weer bedwongen. Van de 'fabriek is niets overgebeleven. iMuren worden door de brandweer om vergehaald. Om 3 Uur gaven de motor spuiten en de Jan van der Heijden nog. steeds water op de smeulende puinhoopen. De schade aan de belendende gebouwen blijkt minder groot te zijn dan aanvan kelijk werd gevreesd. BERLIJN. Op de gisteren overhandigde Duitsche nota's heeft Poincaré onmiddel lijk schriftelijk geantwoord. Hij stelt met leedwezen vast, dat de Duitsche nota de verlangde verzekeringen niet bevat en dreigt, dat wanneer deze verzekeringen vóór 5 Augustus nipt. worden gegeven, de Fransche regeering van het recht ge bruik zal maken om de uitvoering van de betreffende overeenkomsten door dwangmaatregelen te waarborgen. Deze maatregelen zullen 5 Aug. van kracht Worden en zijn reeds geheel voorbe reid. Aan het te Kampen gehouden exa men voor den hoofdcursus, waarvoor -36 plaatsen open zijn, is door 32 adspiranlen deelgenomen, waarvan 25 slaagden, waar onder dhr. P. M. Breel uit Vlissingen voor d© administratie hier te lande. AMSTERDAM. De onafhankelijke Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel, aan gesloten bij het Nation. Arbeiderssecreta riaat, zond onderstaand schrijven aan den Bond van Ambtenaren in het Spoorweg bedrijf Mijne He©ren, Naar aanleiding van den oproep ineen manifest aan 't Spoorwegpersoneel, waar in dit personeel werd aangespoord tot samenwerking tegen eyemtueele loonsver laging, verklaart onze organisatie zich hiertoe bereid. (w.g. B. Blikhuis, secretaris. Als een mensch 50 jaar is, heeft hij gemiddeld 6000 dagen verslagen, 3000 dagen aan amusement trachten te besteden, 1500 dagen met eten zoekgebracht en is is hij 500 dagen ziek geweest. En de gun stigste types hebben dan 6500 dagen ge- ywerkt ©n 800 dagen gewandeld. Meestal is de laatste verhouding ook wel eens an dersom! Althans tegenwoordig. Politieblad") KLOETINGE. Heden had de installatie plaats vau den burgemeester. Te kwart voor elf werd het eere-comité in de raad- gaal ontvangen door de feestcommissie welker voorzitter dhr. J. Q. C. Lenshoek, het comité dankte voor zijhn bereidheid om hierin zitting; te willen nemen, welke toe spraak door den voorzitter van het comité jhr. J. E. Lewe v. Nijensteijn werd beant woord. Hierna werd (|e eerewijn rond gediend waarna men zich naar de hof stede van dhr. C. v. Iwaarden begaf waai inmiddels de stoet was geformeerd. De,ze bestond behalve uit de reeds genoemde ruiters van de eerewacjht, uit een bijzon der geleide voor het rijtuig van den bur gemeester, bestaande uit de heeren P. Maat, leider van den stoet, P. en F. Buijsrozge en M. Rijk, alsmede de dames Cl. v. Bers, A. Buijsiogge en M, v. d. Bosch. Tevens hadden zich aangesloten de gymn.vër. S.S.S., de korfbalclub E.L.T.O. en de Chr. Jong. Ver. Te 12.10 arriveerde ZHtLachtb. aan Ret station te Goes,: alwaar .hij werd opge wacht door de wethouders zijner gemeente alsmede door talrijke belangstellenden. Bij aankomst aan café Tol alwaar de eerewacht stond opgesteld en de bewoners van het buurtschap „de Groe" een fraaie eerepoort hadden opgericht, werd Z.Ed.achtb. allereerst verwelkomd namens de gemeentenaren van Kloetinge door den voorzitter der feestcommissie, welke de blijdschap vertolkte, die de benoeming van dhr. Zandee had verwekt, waarvan hij hoopte, dat dit feest de blijken mocht geven. Z.Ed.achtb. zeide in zijn beant woording, dat het hem aangenaam aan deed op izulk een feestelijke wijze te wor den ingehaald en hoopte, dat de verwach tingen der gemeentenaren ten opzichte van zijn bestuur niet mochten beschaamd wor den; waarom het zijn ernstig voornemen was izich zoo spoedig mogelijk met zijn werk vertrouwd te maken. Hierop speelde het muziekgezelschap „Excelsior" liet Wil helmus onder het :g;ejuich der talrijke me nigte aanwezigen. Nadat nog de voorzitter van het eere- ciomité den burgemeester in een kort woord jgehuldigd had en mej. Koeman aan Z.Ed.achtb. een bloemstuk had over handigd namens de dames der Landbouw- hUisboiidcursus, vervolgde de stoet zijn weg tot het gemeentehuis, alwaar te één uur de openbare raadszitting plaats vond welke geopend werd door den wnd. bur gemeester dhr. Eversdijk. Na goedkeuring der notulen van de vorige vergadering wordt voorlezing gedaan van het bericht waarin dhr. Zandee tot burgemeester dei- gemeente Kloetinge is benoemd, welke daarna door de heeren Lenshoek en C. G. y. Liere wordt binnengeleid en door den wnd. burgemeester als volgt toege sproken Mijnheer Zandee, Als waarnemend Burgemeester en als tijdelijk voorzitter van den raad dezer' gemeente, rust op mij, nu ik op het punt sta deze functie neder te leggen en den voorzittershamer in uwe handen over te dragen, de aan gename taak, U eerst nog eens een hartelijk welkom toe te roepen. In de plaats van een vreemde, zoo- als vorige keeren, zagen wij thans een ingezetene, een bekende dus, tot bur gemeester benoemd. Pat dit in den geest der inwoners viel, getuige de stemming, die alom tot uiting komt. Dat allen U verder mogen leeren ken nen als een goed burgervader dezer gemeente, die in de eerste plaats alles zal doen om den "bloei der gemeente te helpen bevorderen. Daartoe zult fij van de wethouders, de raadsleden, én secretaris en bet overige perso neel, naar wij hopen, de gewensehte medewerking ondervinden. Wat de lingezetenen betreft (krnit U ook hetzelf de wel verwachten. Ik twijfel dan ook niet of wij zul len met elkander genoeglijk saimeriwer- ken tot welzijn van Kloetinge. Thans verzoek ik ,U allen op te staan. Ontvang mijnheer Zandee aller ge- lukwensch, bij het aanvaarden van Uwe betrekking dezer gemeente. Moge de zegen van God op Uwe werkzaamheden rusten en die werk zaamheden steeds ten beste van Kloe tinge gedijen. Met deze woorden ver klaar ik ,U geïnstalleerd als burgemees ter der gemeente Kloetinge, overhan dig ik U het teeken Uwer waardig heid en verzoek ik U plaats te nemen in den voor U bestemden zetel. (Applaus.) Daarna overhandigde spr. den bur gemeester den almIMsketên en den voorzittershamer. De burgemeester omhing zich den atafbtsketen en sprak vervolgens Geachte Vergadering, Waar het H. M. onze geëerbiedigde Koningin behaagde jnij te benoemen |ot Burgemeester der Gemeente Kloe tinge, gevoel ik mij gedrongen Haar van deze plaats, naast God mijn hoog- sten dank te betuigen. Ook Z.Exc. den Minister van Bin- nenlandsche Zakenbenevens den heer Commissaris der Koningin van Ons Gewest, dank voor hunne medewer king en vertrouwen, mij geschonken en betoond. Verder dank aan allen, die iets aan die benoeming hebben bijgedragen en in verband hiermede hun belang stelling toonden. Ook U, Heer Eversdijk, dank voor de hartelijke woorden mij toegevoegd. Ik wensch, dat God U geve, tot ïn lengte van dagen te aanschouwen den bloei der Gemeente Kloetinge en het heil harer inwoners. Ik ben 'mij bewust, dat de tiaak', mSj op de schouders gelegd, zeer zwaar is. Doch met hulpe van God hoop ik dezelve op waardige wijze te kunnen vervullen. Daarbenevens reken ik ook op den steun der Wethouders, Raadsleden, Secretaris, Ontvanger en van allen, die hebben mee te werken aan het beheer der Gemeentezaken. Verder nog doe ik een beroep pp alle ingezetenen, om hun steun en medewerking. Dit zal mijn taak ver lichten en aangenaam doen zijn, en vooral het heil der Gemeente en harer inwoners bevorderen. Moge het mij gegeven worden, on der Gods zegen, vele jaren tot het heil dezer Gemeente werkzaam te zijn. Nog rest mij de taak dank te zeg gen aan het Eerecomité, de Feest commissie en allen, die medewerkten om mij op zulk een schitterende wijze te ontvan'gën. - - ?-■ m Met deze weinige woorden, Mijne Heeren, verklaar ik het Burgemees tersambt dezér Gemeente en het Voor zitterschap van Uwen Raad te aan vaarden. (Applaus.) Daarna nam het oudste raadslid, de heer C. G. van Liere, het woord en zeide: Mijnheer de Burgemeester, Het is mij een voorrecht Om' pit. naam van al mijn mede-raadsleden U geluk te mogen wensohen met Uwe benoeming en installatie als Burge meester van Kloetinge. Sinds de benoeming van wijlen Uw schoonvader Caboort in 1880, hadden we niet het genoegen, dat een inge zetene uit de gemeente tot dit, ambt werd benoemd. Het verblijdt (ons 'allen, dat het H. M. onze geëerbiedigde Koningin heeft be haagd thans een gezeten burger en bii nadere aanduiding Uw persoon daartoe te verkiezen. Aan het ambt van Burgemeester worden hooge eischen gesteld. Op den burgemeester zijn veler oogen gericht van hem wordt veel verwacht. Daar om wees sterk en heb goeden moed. U hebt die taak vrijwillig pp u ge nomen en wij zijn er van overtuigd, dat U het gewicht daarvan volkomen U bewust zijt. Uwe prestatiën betoond in de vele functiën, die reeds door U worden waargenomen, zijn voor ons voldoen-> de waarborg om te veronderstellen, dat Gij Uw taak serieus zult opvat ten, zoodat wij U met vertrouwen kunnen begroeten. Alle leden van den gemeenteraad zullen gaarne bereid zijn om met U, ook bij verschil van meening, opvat ting of beginsel, samen te werken tot bloei van de gemeente. Wij bevelen ons daartoe ten zeerste in Uwe welwillendheid en vriendschap aan. Wij hopen, dat het U zal gegeven zijn vele jaren aan het hoofd van deze gemeente te staan. Dat Gij per soonlijk zooveel goeds bij de 'waar neming van Uw ambt moogt onder vinden, dat de teleurstellingen verre op den achtergrond zullen gedreven worden. Dat Gij met lust en opgewektheid Uw taak moogt volbrengen, zóó, dat het niet zal kunnen uitblijven, dat Gij zelf met Uw gezin en ook de ge meente daarvan de vrucht zult ge nieten. Voor alles geve U God de wijs heid en de kracht en wel in 'die mate, dat in geestelijken zin ten allen tijde zal gezegd kunnen worden: „van zijn schouders en opwaarts" is Burgemees ter Zandee hooger dan al het volk. (Applaus.) Na een woord van dank van den burgemeester tot den heer v. Liere en de overige raadsleden verkreeg de Secretaris de heer Oosting het woord. Spr .betuigde zijn ingenomenheid met de benoeming van dezen burgemeester, beval zich in zijn medewerking aan en zegde Z.E.A. zijnerzijds alle mogelijke steun toe. Daarna sluiting. 3 In de Raadszaal, die keurig met bloe men en planten versierd was, mlerkten wij tijdens de plechtigheid onder de tal rijke aanwezigen o.m. op naast de familie, de burgemeesters van Goes, Kattendijke en 'sH. Arendskerke met hunne damies, "welke, benevens meerderen, den burge meester complimenteerden. Vermelden wij' nu omtrent de feestelijk heden, die volgden, en tot in den avond de stemming er in hielden, slechts het volgende Allereerst trok de aandacht de aubade der schoolkinderen voor het Raadhuis. Die verschillende splelen en uitvoeringen hadden volgens 't programma plaats. Tij dens den optocht, waaraan nog enkele versierde fietsen deelnamen, werden voor het fraaiste vlechtwerk der gaarden nog de navolgende prijzen toegewezen le pf. J. Wagenaar, 2e pr. G. v. Iwaarden; 2e pr. M. v, Iwaarden, 3d p'r. M. de Jager, 3e pr. Joh. Kole, 3e pr. F. Harink, 4e pr. Aug. Wagenaar, 4e pr. J. v. Dijke, 4e pr. J. Nieuwenhuijze. Een en ander werd door schoon weder begunstigd. Het muziekgezelsehap Excel sior droeg niet weinig bij tot de opi- luistering der feestelijkheden. Zelden zag Kloetinge zoo groote scharen van men schen „binnen hare grenzen" vereenigd uit tal van gemeenten, voornamelijk uit Goes. (Een woord van dank komt toe aan de Feestcommissie voor de bijzondere attentie aan de pers, voor welke een rijtuig in den Stoet was gereserveerd, terwijl een goede plaats in de raadszaal - voor haar was aangewezen.) Wisselkoersen. Amsterdam, 2 Augustus, 1.45 Berlijn cheque 0.340.35. Berlijn bank 0.350.40. Parijs 20.92V2-21.02V2. Brussel 19.82V2-19.92V2. Londen 11.51—H.5IV2. Dollar 2.59—2.59V2. Weenen 0.450.55. Aan hét gebouw van het Prov. Be- ïstuur in Zeelatid' te Middelburg werd he-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 3